2019-12-15   10:05:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  12:52   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 34, 100m Frisim F15, Finaler 
Sponsor: Automyynti L.Lerbacka 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karla Tiainen  2005    583  29.04        1:00.13   
  Simmis Wanda  1:00.31                 
                     
Aino Rantala  2004    555  29.62        1:01.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.25                 
                     
Teea Jestoi  2005    554  29.21        1:01.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.33                 
                     
Aliina Karvonen  2004    539  29.74        1:01.71   
  Simmis Wanda  1:00.82                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    536  29.60        1:01.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.94                 
                     
Ellen Kaituri  2006    528  29.85        1:02.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.51                 
                     
Elina Ryynänen  2005    528  29.48        1:02.16   
  Simmis Wanda  1:00.63                 
                     
Tessa Tattari  2004    515  30.19        1:02.65   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.11                 
                     
Fia Stenman  2006    515  29.93        1:02.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.50                 
                     
10  Siiri Konkka  2004    505  30.18        1:03.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.17                 
                     
11  Kukka Kangas  2005    495  30.54        1:03.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.40                 
                     
11  Pirita Hautala  2004    495  30.51        1:03.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.47                 
                     
13  Tuulia Harju  2005    487  30.89        1:03.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.32                 
                     
14  Gitta Nukala  2004    482  30.29        1:04.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.12                 
                     
14  Sofia Nurkkala  2004    482  31.20        1:04.08   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.12                 
                     
16  Maura Bergström  2005    472  31.44        1:04.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.62                 
                     
17  Ella Suominen  2005    470  31.33        1:04.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.30                 
                     
18  Laura Nissi  2004    470  31.27        1:04.63   
  Simmis Wanda  1:03.49                 
                     
19  Minttu Kiili  2005    465  31.04        1:04.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.85                 
                     
20  Sini Salmi  2004    460  31.16        1:05.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.91                 
                     
21  Alma Hörkkö  2005    458  32.27        1:05.17   
  Simmis Wanda  1:05.85                 
                     
22  Ella Hulkki  2004    456  31.43        1:05.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.31                 
                     
23  Viivi Lehtonen  2004    452  31.49        1:05.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.65                 
                     
24  Matilda Holmlund  2005    446  31.99        1:05.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.65                 
                     
25  Sonila Selimi  2005    443  31.16        1:05.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.75                 
                     
26  Ella Nihtilä  2004    442  31.39        1:05.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.97                 
                     
27  Julianna Kurkela  2005    442  31.09        1:05.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.50                 
                     
28  Aino Emilia Hankala  2005    440  31.40        1:06.02   
  Simmis Wanda  1:06.34                 
                     
29  Siiri Pekkala  2005    439  31.24        1:06.08   
  Simmis Wanda  1:07.38                 
                     
30  Veera Varsanpää  2004    430  32.38        1:06.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.37                 
                     
31  Oona Eriksson  2004    425  32.29        1:06.82   
  Simmis Wanda  1:06.76                 
                     
32  Aamu Knuuttila  2004    425  31.95        1:06.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.99                 
                     
33  Alina Kangas  2005    421  32.17        1:07.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.77                 
                     
34  Vilma Rintala  2005    420  32.20        1:07.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.68                 
                     
35  Tilde Löfqvist  2004    420  32.43        1:07.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.08                 
                     
36  Susanna Ryynänen  2006    411  31.54        1:07.57   
  Simmis Wanda  1:08.60                 
                     
37  Wilma Turpeinen  2006    408  32.67        1:07.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.41                 
                     
38  Anniina Haarala  2004    407  32.53        1:07.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.92                 
                     
39  Jenni Kurki  2005    407  32.65        1:07.80   
  Simmis Wanda  1:07.40                 
                     
40  Anni Turunen  2006    406  32.58        1:07.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.72                 
                     
41  Iina Vänttinen  2006    406  32.12        1:07.86   
  Simmis Wanda  1:09.28                 
                     
42  My Laverman  2004    405  32.76        1:07.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.77                 
                     
43  Laura Sofia Oksakari  2005    403  32.85        1:07.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.19                 
                     
44  Kristina Grimbaum  2005    402  32.63        1:08.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.79                 
                     
45  Siiri Tiilikka  2004    400  32.66        1:08.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.22                 
                     
46  Viivi Kylkisalo  2004    395  32.95        1:08.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.28                 
                     
47  Anna Lehmusvaara  2005    377  32.75        1:09.52   
  Simmis Wanda  1:10.91                 
                     
48  Henni Havén  2004    372  33.35        1:09.82   
  Simmis Wanda  1:09.53                 
                     
49  Riialiina Kiljala  2008    368  33.34        1:10.07   
  Vieskan Uimarit  1:10.73                 
                     
50  Daniela Sohlman  2005    363  33.47        1:10.40   
  Simmis Wanda  1:08.11                 
                     
51  Olivia Kivelä  2006    363  33.40        1:10.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.70                 
                     
52  Emelie Måtar  2004    343  34.57        1:11.75   
  Ålands Simförening  1:11.51                 
                     
53  Mathilda Heikiö  2006    337  34.40        1:12.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.96                 
                     
54  Noora-Maria Linna  2006    332  34.76        1:12.54   
  Vieskan Uimarit  1:13.02                 
                     
55  Emilia Pakkanen  2006    327  34.47        1:12.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.94                 
                     
56  Jaana Nevala  2005    322  33.78        1:13.26   
  Vieskan Uimarit  1:10.81                 
                     
57  Sofia Heiskanen  2005    277  36.44        1:17.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.52                 
                     
58  Tilda Saarela  2006    268  36.46        1:17.85   
  Vieskan Uimarit  1:19.09                 
                     
59  Ellen Arvo  2005    267  35.95        1:18.00   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.90                 
                     
60  Jonna Känsäkangas  2004    267  37.28        1:18.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.33                 
                     
61  Jenna Päivärinta  2005    253  37.62        1:19.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.10                 
                     
62  Peppi Ojakippola  2006    228  37.53        1:22.17   
  Vieskan Uimarit  1:19.71                 
                     
63  Hanna Lövsund  2006    174  41.77        1:29.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
64  Daniela Rönnqvist  2006    114  47.70        1:43.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:42.74                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  12:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner