2019-10-15   07:19:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 5, 200m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Billie Åstrand 2009 Klippans Simsällskap 98 4:18.37
50m: 1:02.09
100m: 2:08.45
(1:06.36)
150m: 3:14.85
(1:06.40)
200m: 4:18.37
(1:03.52)
Grenen officiell:  2019-03-02 11:23:59
Gren 5, 200m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Alm 2006 S 71 430 2:37.86
50m: 36.75
100m: 1:16.83
(40.08)
150m: 1:58.05
(41.22)
200m: 2:37.86
(39.81)
2 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap 405 2:41.13 +3.27
50m: 37.32
100m: 1:18.75
(41.43)
150m: 2:00.72
(41.97)
200m: 2:41.13
(40.41)
3 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 321 2:54.01 +16.15
50m: 40.78
100m: 1:25.88
(45.10)
150m: 2:11.26
(45.38)
200m: 2:54.01
(42.75)
4 Valentina Fanu 2007 S 71 321 2:54.02 +16.16
50m: 43.23
100m: 1:28.39
(45.16)
150m: 2:13.02
(44.63)
200m: 2:54.02
(41.00)
5 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 306 2:56.77 +18.91
50m: 41.54
100m: 1:26.35
(44.81)
150m: 2:13.43
(47.08)
200m: 2:56.77
(43.34)
6 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 295 2:59.07 +21.21
50m: 42.59
100m: 1:29.32
(46.73)
150m: 2:15.77
(46.45)
200m: 2:59.07
(43.30)
7 Vilma Lundblad 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 265 3:05.48 +27.62
50m: 44.18
100m: 1:32.19
(48.01)
150m: 2:20.68
(48.49)
200m: 3:05.48
(44.80)
8 Mathilda Andersson 2007 S 71 265 3:05.53 +27.67
50m: 44.11
100m: 1:33.00
(48.89)
150m: 2:21.29
(48.29)
200m: 3:05.53
(44.24)
9 Miki Prior 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 263 3:06.05 +28.19
50m: 43.80
100m: 1:31.58
(47.78)
150m: 2:20.06
(48.48)
200m: 3:06.05
(45.99)
10 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap 250 3:09.18 +31.32
50m: 46.21
100m: 1:33.80
(47.59)
150m: 2:23.01
(49.21)
200m: 3:09.18
(46.17)
11 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 198 3:24.45 +46.59
50m: 46.47
100m: 1:38.36
(51.89)
150m: 2:31.65
(53.29)
200m: 3:24.45
(52.80)
- Wilda Thorgren 2007 S 71 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 11:23:59
Gren 5, 200m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb 477 2:32.56
50m: 34.24
100m: 1:12.18
(37.94)
150m: 1:52.27
(40.09)
200m: 2:32.56
(40.29)
2 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 446 2:36.03 +3.47
50m: 35.78
100m: 1:15.76
(39.98)
150m: 1:56.32
(40.56)
200m: 2:36.03
(39.71)
3 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 369 2:46.13 +13.57
50m: 38.98
100m: 1:21.06
(42.08)
150m: 2:04.14
(43.08)
200m: 2:46.13
(41.99)
4 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 365 2:46.83 +14.27
50m: 39.68
100m: 1:22.26
(42.58)
150m: 2:05.56
(43.30)
200m: 2:46.83
(41.27)
5 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 351 2:48.98 +16.42
50m: 39.66
100m: 1:22.01
(42.35)
150m: 2:05.22
(43.21)
200m: 2:48.98
(43.76)
6 Lovisa Rohlin 2004 S 71 338 2:51.00 +18.44
50m: 38.86
100m: 1:21.78
(42.92)
150m: 2:07.04
(45.26)
200m: 2:51.00
(43.96)
7 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 309 2:56.24 +23.68
50m: 41.19
100m: 1:25.80
(44.61)
150m: 2:11.76
(45.96)
200m: 2:56.24
(44.48)
8 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 307 2:56.58 +24.02
50m: 42.18
100m: 1:28.37
(46.19)
150m: 2:13.69
(45.32)
200m: 2:56.58
(42.89)
9 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 307 2:56.59 +24.03
50m: 41.17
100m: 1:25.86
(44.69)
150m: 2:11.86
(46.00)
200m: 2:56.59
(44.73)
10 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap 279 3:02.44 +29.88
50m: 41.98
100m: 1:28.53
(46.55)
150m: 2:16.27
(47.74)
200m: 3:02.44
(46.17)
11 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 252 3:08.71 +36.15
50m: 43.41
100m: 1:30.97
(47.56)
150m: 2:20.37
(49.40)
200m: 3:08.71
(48.34)
- Annika Sjögren 2004 Vellinge-Näsets Simklubb DSQ
- Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 11:23:59
Gren 5, 200m Ryggsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Ericsson 2002 S 71 421 2:38.99
50m: 37.69
100m: 1:18.13
(40.44)
150m: 1:59.05
(40.92)
200m: 2:38.99
(39.94)
2 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 397 2:42.17 +3.18
50m: 37.30
100m: 1:17.96
(40.66)
150m: 2:00.22
(42.26)
200m: 2:42.17
(41.95)
3 Hanna Björnsdotter 2002 Ystads Simsällskap 304 2:57.32 +18.33
50m: 40.56
100m: 1:25.22
(44.66)
150m: 2:12.12
(46.90)
200m: 2:57.32
(45.20)
4 Emmy Olofsson 2003 S 71 254 3:08.06 +29.07
50m: 43.99
100m: 1:32.30
(48.31)
150m: 2:21.14
(48.84)
200m: 3:08.06
(46.92)
Grenen officiell:  2019-03-02 11:23:59
Gren 5, 200m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Fredbo 2001 Ystads Simsällskap 349 2:49.20
50m: 39.05
100m: 1:21.83
(42.78)
150m: 2:05.73
(43.90)
200m: 2:49.20
(43.47)
Grenen officiell:  2019-03-02 11:23:59
2019-03-02 11:24:33 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner