2019-10-19   05:11:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 7, 100m Medley Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 271 1:27.22
50m: 39.41
100m: 1:27.22
(47.81)
2 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 205 1:35.79 +8.57
50m: 45.99
100m: 1:35.79
(49.80)
3 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap 202 1:36.19 +8.97
50m: 42.51
100m: 1:36.19
(53.68)
4 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap 194 1:37.48 +10.26
50m: 48.69
100m: 1:37.48
(48.79)
5 Amilia Hart 2008 S 71 181 1:39.80 +12.58
50m: 46.55
100m: 1:39.80
(53.25)
6 Katarina Paulsson 2008 Klippans Simsällskap 151 1:46.10 +18.88
50m: 48.22
100m: 1:46.10
(57.88)
7 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 136 1:49.64 +22.42
50m: 51.93
100m: 1:49.64
(57.71)
8 Isadora Adelqvist 2008 Klippans Simsällskap 130 1:51.45 +24.23
50m: 50.08
100m: 1:51.45
(1:01.37)
9 Billie Åstrand 2009 Klippans Simsällskap 107 1:59.01 +31.79
50m: 55.71
100m: 1:59.01
(1:03.30)
10 Elise Henriksson 2009 Ringsjö Simklubb 100 2:01.70 +34.48
50m: 1:00.74
100m: 2:01.70
(1:00.96)
11 Ellie Nilsson 2008 Klippans Simsällskap 80 2:11.01 +43.79
50m: 1:05.93
100m: 2:11.01
(1:05.08)
- Elin Anzelius 2008 S 71 DSQ
- Ellinor Henriksson 2009 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 12:12:07
Gren 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 424 1:15.18
50m: 36.00
100m: 1:15.18
(39.18)
2 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap 415 1:15.72 +0.54
50m: 35.59
100m: 1:15.72
(40.13)
3 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 362 1:19.24 +4.06
50m: 37.85
100m: 1:19.24
(41.39)
4 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 357 1:19.60 +4.42
50m: 37.09
100m: 1:19.60
(42.51)
5 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap 357 1:19.65 +4.47
50m: 36.07
100m: 1:19.65
(43.58)
6 Simona Gunnarsson 2007 SK Stimmet 349 1:20.25 +5.07
50m: 36.75
100m: 1:20.25
(43.50)
7 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap 302 1:24.17 +8.99
50m: 36.80
100m: 1:24.17
(47.37)
8 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 288 1:25.55 +10.37
50m: 40.12
100m: 1:25.55
(45.43)
9 Valentina Fanu 2007 S 71 287 1:25.58 +10.40
50m: 40.21
100m: 1:25.58
(45.37)
10 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 282 1:26.14 +10.96
50m: 39.30
100m: 1:26.14
(46.84)
11 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 281 1:26.18 +11.00
50m: 39.99
100m: 1:26.18
(46.19)
12 Hannah Nilsson 2006 Ystads Simsällskap 1:26.45 +11.27
50m: 40.96
100m: 1:26.45
(45.49)
13 Thea Klemedsson 2006 Klippans Simsällskap 274 1:26.92 +11.74
50m: 41.58
100m: 1:26.92
(45.34)
14 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 260 1:28.47 +13.29
50m: 41.71
100m: 1:28.47
(46.76)
15 Miki Prior 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 256 1:28.93 +13.75
50m: 43.00
100m: 1:28.93
(45.93)
16 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 251 1:29.55 +14.37
50m: 40.44
100m: 1:29.55
(49.11)
17 Vilma Lundblad 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 236 1:31.40 +16.22
50m: 42.85
100m: 1:31.40
(48.55)
18 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap 228 1:32.42 +17.24
50m: 44.17
100m: 1:32.42
(48.25)
19 Celine Holman 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 219 1:33.70 +18.52
50m: 43.24
100m: 1:33.70
(50.46)
20 Mathilda Andersson 2007 S 71 219 1:33.75 +18.57
50m: 43.81
100m: 1:33.75
(49.94)
21 Elsa Lundstedt 2007 Ystads Simsällskap 211 1:34.85 +19.67
50m: 44.69
100m: 1:34.85
(50.16)
22 Darya Vaseghi 2006 S 71 200 1:36.48 +21.30
50m: 43.55
100m: 1:36.48
(52.93)
23 Mathilde Stenderup 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 194 1:37.51 +22.33
50m: 46.71
100m: 1:37.51
(50.80)
24 Sofia Sjögren 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 162 1:43.50 +28.32
50m: 48.56
100m: 1:43.50
(54.94)
25 Wilda Thorgren 2007 S 71 161 1:43.82 +28.64
50m: 49.65
100m: 1:43.82
(54.17)
26 Elina Tousi 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 155 1:45.18 +30.00
50m: 50.05
100m: 1:45.18
(55.13)
- Jenny Bengtsson 2007 Bromöllaortens Simsällskap DSQ
- Svea Nilsson 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-03-02 12:12:07
Gren 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 543 1:09.25
50m: 31.87
100m: 1:09.25
(37.38)
2 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb 542 1:09.27 +0.02
50m: 32.14
100m: 1:09.27
(37.13)
3 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb 470 1:12.65 +3.40
50m: 33.32
100m: 1:12.65
(39.33)
4 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap 441 1:14.20 +4.95
50m: 35.18
100m: 1:14.20
(39.02)
5 Maya Wallström 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 431 1:14.79 +5.54
50m: 34.27
100m: 1:14.79
(40.52)
6 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap 429 1:14.88 +5.63
50m: 34.61
100m: 1:14.88
(40.27)
7 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 412 1:15.90 +6.65
50m: 35.57
100m: 1:15.90
(40.33)
8 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 383 1:17.78 +8.53
50m: 36.53
100m: 1:17.78
(41.25)
9 Elsa Pettersson 2005 SK Stimmet 381 1:17.92 +8.67
50m: 35.43
100m: 1:17.92
(42.49)
10 Emily Li 2004 Malmö Kappsimningsklubb 367 1:18.88 +9.63
50m: 36.91
100m: 1:18.88
(41.97)
11 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 360 1:19.41 +10.16
50m: 37.25
100m: 1:19.41
(42.16)
12 Ida Holst Gerløv 2004 Höganäs Simsällskap 350 1:20.13 +10.88
50m: 36.98
100m: 1:20.13
(43.15)
13 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 345 1:20.53 +11.28
50m: 38.84
100m: 1:20.53
(41.69)
14 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 319 1:22.65 +13.40
50m: 38.47
100m: 1:22.65
(44.18)
15 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 316 1:22.96 +13.71
50m: 38.42
100m: 1:22.96
(44.54)
16 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 311 1:23.32 +14.07
50m: 38.92
100m: 1:23.32
(44.40)
17 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 309 1:23.53 +14.28
50m: 37.32
100m: 1:23.53
(46.21)
18 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap 301 1:24.28 +15.03
50m: 39.87
100m: 1:24.28
(44.41)
19 Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap 300 1:24.41 +15.16
50m: 38.98
100m: 1:24.41
(45.43)
20 Olivia Smith 2005 Höganäs Simsällskap 290 1:25.35 +16.10
50m: 40.16
100m: 1:25.35
(45.19)
21 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:26.16 +16.91
50m: 40.18
100m: 1:26.16
(45.98)
22 Telma Birgersson 2005 Klippans Simsällskap 279 1:26.40 +17.15
50m: 39.90
100m: 1:26.40
(46.50)
23 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap 258 1:28.74 +19.49
50m: 40.51
100m: 1:28.74
(48.23)
24 Ebba Holm 2005 Malmö Kappsimningsklubb 253 1:29.33 +20.08
50m: 41.05
100m: 1:29.33
(48.28)
25 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 238 1:31.16 +21.91
50m: 42.87
100m: 1:31.16
(48.29)
26 Azra Yumer 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 213 1:34.52 +25.27
50m: 43.93
100m: 1:34.52
(50.59)
27 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 209 1:35.16 +25.91
50m: 45.91
100m: 1:35.16
(49.25)
28 Annika Sjögren 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 190 1:38.25 +29.00
50m: 42.63
100m: 1:38.25
(55.62)
29 Nora Levin 2005 SK Stimmet 175 1:40.92 +31.67
50m: 48.51
100m: 1:40.92
(52.41)
30 Maya Johansson 2005 SK Stimmet 171 1:41.72 +32.47
50m: 46.17
100m: 1:41.72
(55.55)
31 Julia Lennartsson 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 169 1:42.13 +32.88
50m: 49.04
100m: 1:42.13
(53.09)
Grenen officiell:  2019-03-02 12:12:07
Gren 7, 100m Medley Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Persson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 559 1:08.56
50m: 31.74
100m: 1:08.56
(36.82)
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 547 1:09.06 +0.50
50m: 32.32
100m: 1:09.06
(36.74)
3 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 518 1:10.36 +1.80
50m: 32.23
100m: 1:10.36
(38.13)
4 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 418 1:15.56 +7.00
50m: 34.83
100m: 1:15.56
(40.73)
5 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 407 1:16.25 +7.69
50m: 35.61
100m: 1:16.25
(40.64)
6 Elin Kjellberg 2003 Ystads Simsällskap 391 1:17.27 +8.71
50m: 36.89
100m: 1:17.27
(40.38)
7 Tova Nilsson 2002 S 71 386 1:17.58 +9.02
50m: 35.91
100m: 1:17.58
(41.67)
8 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb 385 1:17.66 +9.10
50m: 35.06
100m: 1:17.66
(42.60)
9 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 279 1:26.48 +17.92
50m: 39.99
100m: 1:26.48
(46.49)
Grenen officiell:  2019-03-02 12:12:07
Gren 7, 100m Medley Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jennie Johansson 2001 Klippans Simsällskap 488 1:11.73
50m: 33.13
100m: 1:11.73
(38.60)
2 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap 443 1:14.11 +2.38
50m: 34.59
100m: 1:14.11
(39.52)
3 Belinda Vedlugaite 2000 Klippans Simsällskap 435 1:14.53 +2.80
50m: 34.91
100m: 1:14.53
(39.62)
4 Filippa Fredbo 2001 Ystads Simsällskap 346 1:20.45 +8.72
50m: 36.16
100m: 1:20.45
(44.29)
5 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb 151 1:45.90 +34.17
50m: 52.59
100m: 1:45.90
(53.31)
Grenen officiell:  2019-03-02 12:12:07
2019-03-02 12:12:13 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner