2019-09-23   22:56:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Sandrup 2009 Höganäs Simsällskap 128 43.21
2 Noah Zhang 2008 Ringsjö Simklubb 76 51.25 +8.04
- Abbe Wästerberg 2008 Ringsjö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-03-02 15:12:58
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen 263 34.02
2 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 236 35.26 +1.24
3 Alexander Zhang 2007 Ringsjö Simklubb 198 37.36 +3.34
4 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb 185 38.25 +4.23
5 Victor Sandrup 2007 Höganäs Simsällskap 179 38.62 +4.60
6 Tim Andersson 2006 S 71 176 38.90 +4.88
7 Elliot Poggi Rosenberg 2007 Klippans Simsällskap 145 41.46 +7.44
8 Ville Andersson 2007 Höganäs Simsällskap 143 41.60 +7.58
9 Samuel Nilsson 2006 SK Stimmet 136 42.35 +8.33
10 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap 112 45.19 +11.17
11 Luka Mijatovic 2007 Bromöllaortens Simsällskap 89 48.69 +14.67
12 Elias Jönsson 2007 S 71 63 54.72 +20.70
Grenen officiell:  2019-03-02 15:12:58
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 397 29.66
2 Noel Ahlbin 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 395 29.70 +0.04
3 Aram Kazarian 2005 Malmö Kappsimningsklubb 367 30.43 +0.77
4 Eskil Ramäng 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 361 30.60 +0.94
5 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 315 32.01 +2.35
6 Theo Andersson 2004 Höganäs Simsällskap 313 32.09 +2.43
7 Ugnius Melieska 2004 Ystads Simsällskap 312 32.11 +2.45
8 Love Andersson 2004 Höganäs Simsällskap 282 33.22 +3.56
9 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb 260 34.13 +4.47
10 Jannes Krüger 2005 Malmö Kappsimningsklubb 251 34.53 +4.87
11 Berkay Isik 2005 Malmö Kappsimningsklubb 232 35.46 +5.80
12 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 196 37.52 +7.86
13 Malte Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 163 39.90 +10.24
14 Theodor Fought 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 145 41.47 +11.81
15 Erik Lundberg 2005 S 71 118 44.36 +14.70
Grenen officiell:  2019-03-02 15:12:58
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 459 28.25
2 Emil Svensson 2002 Vellinge-Näsets Simklubb 446 28.52 +0.27
3 Jesper Ring 2003 Landskrona Simsällskap 369 30.37 +2.12
4 Petter Jörud 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 362 30.58 +2.33
5 Philip Primetta 2002 Vellinge-Näsets Simklubb 358 30.69 +2.44
6 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb 317 31.97 +3.72
7 Alexander Kulagowski 2002 Malmö Kappsimningsklubb 312 32.14 +3.89
8 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 255 34.34 +6.09
9 Eimantas Erlandsson 2003 Höganäs Simsällskap 250 34.58 +6.33
Grenen officiell:  2019-03-02 15:12:58
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Rantzow 1999 S 71 474 27.95
2 Sebastian Lundgren 1999 Ystads Simsällskap 464 28.15 +0.20
3 Johan Nilsson 1994 Malmö Kappsimningsklubb 449 28.46 +0.51
4 Emil Jespersen 2001 Ystads Simsällskap 390 29.83 +1.88
Grenen officiell:  2019-03-02 15:12:58
2019-03-02 15:13:15 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner