2019-09-23   12:22:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Resultat
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 287 36.96
2 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap 184 42.86 +5.90
3 Molly Emilsson 2008 Ystads Simsällskap 139 47.06 +10.10
4 Katarina Paulsson 2008 Klippans Simsällskap 121 49.23 +12.27
5 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 112 50.49 +13.53
6 Elin Anzelius 2008 S 71 106 51.43 +14.47
7 Hilda L Christensen 2010 Ringsjö Simklubb 76 57.33 +20.37
8 Billie Åstrand 2009 Klippans Simsällskap 73 58.20 +21.24
9 Elise Henriksson 2009 Ringsjö Simklubb 59 1:02.50 +25.54
Grenen officiell:  2019-03-02 15:32:58
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap 417 32.62
2 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 392 33.31 +0.69
3 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 385 33.50 +0.88
4 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 379 33.68 +1.06
5 Felicia Leo 2006 Ystads Simsällskap 373 33.84 +1.22
6 Simona Gunnarsson 2007 SK Stimmet 331 35.22 +2.60
7 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 320 35.63 +3.01
8 Tindra Alstierna 2006 Ystads Simsällskap 318 35.70 +3.08
9 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 310 36.02 +3.40
10 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap 285 37.04 +4.42
11 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 274 37.50 +4.88
12 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap 268 37.77 +5.15
13 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 262 38.06 +5.44
14 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 260 38.16 +5.54
15 Hannah Nilsson 2006 Ystads Simsällskap 256 38.39 +5.77
16 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 241 39.13 +6.51
17 Vilma Lundblad 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 235 39.50 +6.88
18 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 230 39.75 +7.13
19 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 221 40.28 +7.66
20 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 213 40.76 +8.14
21 Mathilda Andersson 2007 S 71 204 41.37 +8.75
22 Valentina Fanu 2007 S 71 198 41.79 +9.17
23 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 194 42.10 +9.48
24 Miki Prior 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 190 42.34 +9.72
25 Maja Palmqvist 2007 S 71 182 42.95 +10.33
26 Thea Klemedsson 2006 Klippans Simsällskap 180 43.12 +10.50
27 Katja Hedin 2006 Klippans Simsällskap 169 44.07 +11.45
28 Wilda Thorgren 2007 S 71 150 45.79 +13.17
29 Celine Holman 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 132 47.78 +15.16
30 Sofia Sjögren 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 123 48.92 +16.30
31 Elina Tousi 2006 Vellinge-Näsets Simklubb 110 50.81 +18.19
- Darya Vaseghi 2006 S 71 DNS
- Hanna Svensson 2006 Landskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:32:58
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia  Olsson 2004 Kiviks Simklubb 549 29.77
2 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 463 31.51 +1.74
3 Maya Wallström 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 444 31.94 +2.17
4 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 435 32.17 +2.40
5 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb 428 32.33 +2.56
6 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 397 33.17 +3.40
7 Elsa Pettersson 2005 SK Stimmet 369 33.99 +4.22
8 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap 366 34.07 +4.30
9 Ida Holst Gerløv 2004 Höganäs Simsällskap 362 34.19 +4.42
10 Irma Nilsson 2004 Ystads Simsällskap 353 34.48 +4.71
11 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 340 34.91 +5.14
12 Matilda Malm 2004 Höganäs Simsällskap 339 34.94 +5.17
13 Liv Martinsson 2004 Ystads Simsällskap 326 35.41 +5.64
14 Olivia Smith 2005 Höganäs Simsällskap 35.65 +5.88
15 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 312 35.92 +6.15
16 Marina Jönsson 2004 Ystads Simsällskap 300 36.41 +6.64
17 Lovisa Rohlin 2004 S 71 299 36.44 +6.67
18 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 287 36.92 +7.15
19 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 266 37.87 +8.10
20 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 262 38.08 +8.31
21 Ebba Holm 2005 Malmö Kappsimningsklubb 256 38.37 +8.60
22 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap 252 38.58 +8.81
23 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 246 38.86 +9.09
24 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 240 39.20 +9.43
25 Telma Birgersson 2005 Klippans Simsällskap 237 39.37 +9.60
26 Azra Yumer 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 201 41.57 +11.80
27 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 145 46.36 +16.59
28 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 138 47.17 +17.40
29 Nora Levin 2005 SK Stimmet 120 49.41 +19.64
30 Maya Johansson 2005 SK Stimmet 113 50.38 +20.61
31 Julia Lennartsson 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 110 50.82 +21.05
- Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
- Annika Sjögren 2004 Vellinge-Näsets Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:32:58
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Persson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 574 29.33
2 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 517 30.36 +1.03
3 Alice Skoglund 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 502 30.66 +1.33
4 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 424 32.43 +3.10
5 Tilda Ericsson 2002 S 71 301 36.37 +7.04
6 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 236 39.45 +10.12
- Tova Nilsson 2002 S 71 DNS
- Emmy Olofsson 2003 S 71 DNS
Grenen officiell:  2019-03-02 15:32:58
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Åkesson 1999 Ystads Simsällskap 417 32.63
2 Belinda Vedlugaite 2000 Klippans Simsällskap 387 33.45 +0.82
3 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb 79 56.66 +24.03
Grenen officiell:  2019-03-02 15:32:58
2019-03-02 16:35:25 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner