Tulokset Limfjords Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 28.26 | 58.48 | |||||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 28.19 | 58.50 | |||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.89 | 58.71 | |||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.08 | 59.15 | |||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.04 | 59.41 | |||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.05 | 59.79 | |||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.53 | 1:00.64 | |||||
8 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 31.51 | 1:03.34 | |||||
9 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.96 | 1:05.34 | |||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.70 | 1:07.59 | |||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.41 | 1:07.64 | |||||
12 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.88 | 1:10.20 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 33.25 | 1:07.22 | |||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.47 | 1:08.67 | |||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.24 | 1:09.07 | |||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.36 | 1:09.75 | |||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | 1:10.84 | |||||
6 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.59 | 1:11.66 | |||||
7 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.84 | 1:12.44 | |||||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.87 | 1:12.77 | |||||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.15 | 1:13.12 | |||||
10 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.53 | 1:14.20 | |||||
11 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | Aarhus Swim | 37.52 | 1:15.36 | |||||
12 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.72 | 1:15.84 | |||||
13 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | Aarhus Swim | 40.27 | 1:22.60 | |||||
14 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.35 | 1:41.35 | |||||
- | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | DSQ | efb v 75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.14 | 1:11.61 | |||||
2 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.47 | 1:14.97 | |||||
3 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.08 | 1:18.44 | |||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.22 | 1:18.93 | |||||
5 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.30 | 1:19.41 | |||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.86 | 1:19.65 | |||||
7 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.29 | 1:20.42 | |||||
8 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.67 | 1:23.37 | |||||
9 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | 1:23.63 | |||||
10 | Mikkel Hyldahl | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.16 | 1:24.90 | |||||
11 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | 1:25.21 | |||||
12 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.25 | 1:25.62 | |||||
13 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.00 | 1:25.97 | |||||
14 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.70 | 1:27.64 | |||||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.61 | 1:34.23 | |||||
16 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 45.63 | 1:34.92 | |||||
17 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.24 | 1:35.11 | |||||
18 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.59 | 1:42.54 | |||||
- | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | EFB 75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.91 | 1:27.53 | |||||
2 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 44.06 | 1:27.92 | |||||
3 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.94 | 1:28.26 | |||||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.27 | 1:30.08 | |||||
5 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.84 | 1:31.33 | |||||
6 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 45.91 | 1:33.43 | |||||
7 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.25 | 1:34.50 | |||||
8 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.26 | 1:36.33 | |||||
9 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.60 | 1:38.20 | |||||
10 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.71 | 1:40.02 | |||||
11 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 51.71 | 1:45.97 | |||||
12 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 1:52.22 | ||||||
13 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 58.65 | 1:55.06 | |||||
14 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.77 | 1:58.83 | |||||
15 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 59.60 | 2:01.58 | |||||
16 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 59.79 | 2:05.24 | |||||
- | Emil Skipper | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
- | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |