Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 32.02 | 1:07.13 | 1:41.19 | 2:15.61 | |||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.77 | 1:07.90 | 1:42.18 | 2:16.10 | |||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 32.38 | 1:07.67 | 1:43.04 | 2:18.70 | |||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.68 | 1:08.58 | 1:44.80 | 2:20.01 | |||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.63 | 1:08.52 | 1:44.61 | 2:20.04 | |||
6 | Simone Nicolajsen | 1996 | O.S.L.F. | 32.88 | 1:08.33 | 1:44.60 | 2:20.08 | |||
7 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 32.85 | 1:09.05 | 1:45.20 | 2:21.23 | |||
8 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:10.71 | 1:48.05 | 2:25.27 | |||
9 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.31 | 1:11.30 | 1:48.51 | 2:25.47 | |||
10 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.96 | 1:10.89 | 1:49.12 | 2:25.99 | |||
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Svømmeklubben Nord | 31.81 | 1:06.86 | 1:42.40 | 2:17.44 | |||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 31.87 | 1:07.16 | 1:42.89 | 2:17.48 | |||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.35 | 1:08.99 | 1:44.19 | 2:18.84 | |||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.88 | 1:08.05 | 1:44.28 | 2:20.16 | |||
5 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.71 | 1:10.43 | 1:47.73 | 2:24.98 | |||
6 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 33.35 | 1:10.48 | 1:49.16 | 2:25.92 | |||
7 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.03 | 1:12.09 | 1:51.10 | 2:28.98 | |||
8 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.57 | 1:12.53 | 1:51.73 | 2:29.84 | |||
9 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.24 | 1:13.20 | 1:52.64 | 2:31.62 | |||
10 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 35.40 | 1:15.88 | 1:56.61 | 2:36.10 | |||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:03 |