2019-11-12   18:10:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Talviuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:46   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
VANDERS 2  1999  Vanders            1:53.20   
  Nina Haltia  1999      29.99        29.99   
  Matias Hjelm  2002      28.41        58.40   
  Vilja Grundström  2003      29.05        1:27.45   
  Eetu Einto  2001      25.75        1:53.20   
                     
VANDERS 1  1995  Vanders            1:53.41   
  Milla Nikkanen  2002      31.10        31.10   
  Tapio Junninen  1995      29.17        1:00.27   
  Kalle Mäkinen  2002      24.30        1:24.57   
  Lilli Louhikoski  2002      28.84        1:53.41   
                     
VANDERS 3  2001  Vanders            1:55.64   
  Kasper Envalds  2001      28.51        28.51   
  Erik Nurmi  2001      28.73        57.24   
  Liinu Louhikoski  2004      29.70        1:26.94   
  Liia Louhikoski  2001      28.70        1:55.64   
                     
VANDERS IKM 4  2003  Vanders            2:12.34   
  Aleksandr Logvin  2006      36.14        36.14   
  Mikko Junninen  1989      32.84        1:08.98   
  Aino Paju  2003      31.51        1:40.49   
  Ada Oila  2005      31.85        2:12.34   
                     
VANDERS IKM 2  2003  Vanders            2:13.75   
  Iina Rissanen  2005      33.34        33.34   
  Joona Lehtonen  2003      34.68        1:08.02   
  Essi Ahvenainen  2005      31.36        1:39.38   
  Aapo Ahlroos  2004      34.37        2:13.75   
                     
VANDERS IKM 1  2003  Vanders            2:16.15   
  Leo Währn  2005      31.60        31.60   
  Milla Strandberg  2005      35.59        1:07.19   
  Sampo Nord  2005      37.70        1:44.89   
  Tatiana Sukhareva  2005      31.26        2:16.15   
                     
VANDERS IKM 3  2004  Vanders            2:16.59   
  Danil Seksenov  2004      30.08        30.08   
  Milla Kiviranta  2006      38.70        1:08.78   
  Rebekka Ritmala  2006      37.85        1:46.63   
  Sami Pönkä  2003      29.96        2:16.59   
                     
Helsingin Uimarit j´Joukkue 2  2006  Helsingin Uimarit            2:30.17   
  Teela Saarentaus  2007      40.84        40.84   
  Otso Heikkinen  2007      38.35        1:19.19   
  Fanni Hynninen  2006      38.32        1:57.51   
  Lasse Niemi  2006      32.66        2:30.17   
                     
Gladius nuoret 1  2005  Gladius Kirkkonummi            2:36.92   
  Noel Ehrlund  2007      43.02        43.02   
  Anton Kettunen  2005      46.26        1:29.28   
  Janika Hinkkanen  2005      34.89        2:04.17   
  Ella Haavisto  2007      32.75        2:36.92   
                     
10  Gladius nuoret 2  2006  Gladius Kirkkonummi            3:05.59   
  Liine Raantse  2008      52.67        52.67   
  Niko Antman  2006      48.83        1:41.50   
  Voitto Vuorenjuuri  2007      44.56        2:26.06   
  Anni Kahlos  2008      39.53        3:05.59   
                     
Gladius nuoret 3  2006  Gladius Kirkkonummi            DNS   
  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007                 
  Eetu Lahtinen  2007                 
  Pinja Suominen  2006                 
  Iida Pahkala  2010              DNS   
                     
Helsingin Uimarit  2000  Helsingin Uimarit            DSQ   
  Pauli Salonen  2003      32.58        32.58   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kajsa Strandberg  2011  Vanders            21.35   
Linda Scheuer  2011  Vanders            26.24   
Isabella Heikkilä  2011  Vanders            27.97   
Vilhelmiina Vainoniemi  2011  Vanders            33.87   
Jenna Wahlman  2012  Vanders            34.15   
                     
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri Tapaninen  2009  HTU Stadi            17.85   
Lilia Jyvä  2009  Vanders            18.89   
Ada-Sofia Koivula  2009  Helsingin Uimarit            19.48   
Lumi Husu  2009  Vanders            20.76   
Fan Wu  2009  HTU Stadi            20.84   
Janely Poppy Liiva  2009  Vanders            22.62   
Pipsa Männistö  2009  Vanders            24.66   
Jenna Tuomainen  2009  Vanders            25.03   
Dasha Popik  2010  Helsingin Uimarit            25.71   
10  Mia Conniffe  2010  Vanders            26.48   
11  Taimi Myllykangas  2010  Vanders            26.73   
12  Aino Nurmela  2010  Vanders            35.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:04 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:05   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Georgy Shchukin  2010  Helsingin Uimarit            19.56   
Urho Leppälä  2010  Vanders            20.64   
Daniel Vinogradoff  2010  Helsingin Uimarit            20.65   
Sebastian Paukkunen  2010  Vanders            20.99   
Timur Seksenov  2011  Vanders            23.19   
Matteus Åberg  2011  Helsingin Uimarit            25.09   
Julius Juslin  2010  Vanders            26.17   
Matias Syrjänen  2010  Vanders            30.59   
Oskari Sukanen  2011  Vanders            31.93   
                     
 
Laji 3, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kevin Kajava  2009  Vanders            18.30   
Topias Heikkinen  2009  Helsingin Uimarit            20.08   
Riku Higashi  2009  Helsingin Uimarit            20.59   
Oskar Kaisto  2009  Helsingin Uimarit            21.53   
Kaius Kankainen  2009  Helsingin Uimarit            21.84   
Justus Lipiäinen  2009  Vanders            22.57   
Valtteri Vaahtola  2009  Vanders            24.77   
Artem Shmykov  2009  Vanders            27.14   
Joonatan Eriksson  2009  Vanders            39.85   
Emil Wolgast  2009  Vanders            DNS   
Joona Meuronen  2009  Vanders            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:05 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilona Kallio  2009  Vanders            41.72   
Iida Pahkala  2010  Gladius Kirkkonummi            46.14   
Siiri Tapaninen  2009  HTU Stadi            47.29   
Erica Kovanen  2009  Vanders            48.99   
Stella Lahtinen  2009  Helsingin Uimarit            50.36   
Auli Hakkarainen  2009  Vanders            52.05   
Maisa Vihola  2009  Helsingin Uimarit            52.51   
Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura            54.06   
Leia Heinonen  2009  Helsingin Uimarit            58.64   
Fan Wu  2009  HTU Stadi            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Linn Nickels  2007  Gladius Kirkkonummi            42.89   
Sumedha Jha  2007  Vanders            43.84   
Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi            45.01   
Ella Haavisto  2007  Gladius Kirkkonummi            45.16   
Nina You Wu  2007  HTU Stadi            46.01   
Nea Risku  2007  Vanders            46.42   
Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura            46.67   
Melissa Paukkunen  2008  Vanders            47.78   
Lumi Lintula  2008  Helsingin Uimarit            48.52   
10  Helmi Tynkkynen  2007  HTU Stadi            56.69   
11  Siiri Paavonen  2008  Helsingin Uimarit            59.54   
12  Ronja Husu  2008  Vanders            59.74   
Emma Palmos  2008  Vanders            DNS   
Olivia Pesonen  2008  HTU Stadi            DNS   
Sofia Kilponen  2008  HTU Stadi            DNS   
Enna Anttinen  2007  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iina Rissanen  2005  Vanders            32.97   
Melissa Miettinen  2005  Helsingin Uimarit            34.86   
Milla Kiviranta  2006  Vanders            37.65   
Iina Pirilä  2006  Vanders            39.52   
Rebekka Ritmala  2006  Vanders            39.81   
Minni Kinnunen  2006  Vanders            39.90   
Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi            40.03   
Kaisa Mäkinen  2005  Helsingin Uimarit            40.09   
Ronja Weckström  2005  Helsingin Uimarit            50.63   
Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Liinu Louhikoski  2004  Vanders            31.61   
Anni Seppälä  2003  Helsingin Uimarit            36.12   
Beatriz Coloma Vanhala  2003  Helsingin Uimarit            37.39   
Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda            37.84   
Ella Pitkäkangas  2003  Vanders            38.93   
Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            49.01   
                     
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda            31.97   
Milla Nikkanen  2002  Vanders            32.83   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi            33.17   
Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura            39.09   
Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:04 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Amos Åberg  2009  Helsingin Uimarit            54.38   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi            42.63   
Konstantin Terekhov  2008  Vanders            45.65   
Peik Pasanen  2007  Vanders            46.84   
Aron Uggeldal  2007  Kimito Sportförening rf            49.81   
Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi            49.85   
Esa Währn  2008  Vanders            49.90   
Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            51.50   
Otto Harju  2008  Vanders            51.64   
Risto Hyvenen  2007  Simmis Wanda            51.72   
10  Onni Tuohino  2008  Vanders            52.43   
11  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi            52.53   
12  Samuli Liikamaa  2008  Vanders            54.56   
13  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi            54.59   
14  Ville Luukkanen  2008  Helsingin Uimarit            56.63   
15  Teo Valtonen  2007  Vanders            57.90   
16  Eino Tervo  2008  Vanders            58.45   
Arthur Patteri  2008  Vanders            DNS   
Eemil Rissanen  2007  Vanders            DNS   
Kaapo Piironen  2008  Vanders            DNS   
Renaldo Rosental  2007  Helsingin Uimarit            DNS   
Elias Nord  2008  Vanders            DSQ   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Juho Risto  2008  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Markus Sarre  2008  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
Ukko-pekka Tuomainen  2008  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sampo Nord  2005  Vanders            37.26   
Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit            37.79   
Aatto Korhonen  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Aleksanteri Patrakka  2005  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Max Walther  2003  HTU Stadi            33.18   
Sami Pönkä  2003  Vanders            36.00   
                     
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Hjelm  2002  Vanders            28.07   
Eetu Einto  2001  Vanders            30.43   
Matias Blomfelt  2000  Helsingin Uimarit            33.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:04 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  15:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Veera Oila  2007  Vanders    1:21.23  2:49.17  4:18.13    5:45.02   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    1:21.06  2:49.78  4:19.57    5:47.70   
Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    1:22.33  2:53.38  4:25.64    5:55.25   
Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    1:25.30  2:59.19  4:35.77    6:10.18   
Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo    1:31.05  3:05.91  4:40.09    6:10.44   
Armi Hakkarainen  2008  Vanders    1:33.77  3:15.24  4:56.17    6:29.78   
Friida Prittinen  2008  Vanders    1:31.93  3:17.50  5:03.54    6:45.79   
Lotta Turunen  2008  Cetus Espoo    1:36.04  3:20.78  5:04.66    6:45.79   
Tytti Nuorkivi  2008  Vanders    1:38.42  3:27.88  5:19.62    7:06.08   
10  Vanja Ilieva  2008  Vanders    1:43.49  3:43.11  5:42.81    7:38.64   
11  Nora Ilieva  2008  Vanders    1:47.11  3:48.11  5:51.97    7:47.75   
Fiia Immonen  2008  Vanders            DNS   
Jade Brelo  2008  Cetus Espoo            DNS   
Viivi Vainoniemi  2008  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Milla Strandberg  2005  Vanders    1:09.62  2:23.25  3:36.93    4:51.34   
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    1:11.87  2:27.92  3:43.68    4:58.71   
Iina Rissanen  2005  Vanders    1:13.71  2:35.03  3:54.72    5:13.25   
Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    1:15.08  2:37.03  3:57.00    5:17.21   
Ada Oila  2005  Vanders    1:16.22  2:38.06  3:59.93    5:20.45   
Milla Kiviranta  2006  Vanders    1:17.51  2:40.46  4:02.48    5:24.03   
Emmi Halonen  2006  Vanders    1:16.54  2:42.06  4:11.46    5:39.22   
Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi    1:23.92  3:00.29  4:39.47    6:16.78   
Oona Sarlin  2006  Vanders            DNF   
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    1:15.24  2:44.32  4:15.30    5:45.17   
Sara Pöllänen  2004  HTU Stadi    1:29.54  3:10.78  4:54.39    6:23.86   
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda    1:08.32  2:22.58  3:39.03    4:55.09   
Tuisku Grundström  2002  Vanders    1:09.60  2:24.63  3:41.46    4:57.71   
Emilia Sjölund  2002  Simmis Wanda    1:08.43  2:23.68  3:41.15    4:58.64   
Julia Kekkonen  2000  HTU Stadi    1:12.76  2:32.03  3:52.76    5:10.32   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  15:37 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:11   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo    1:13.48  2:36.24  4:00.12    5:20.85   
Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    1:16.59  2:41.64  4:08.16    5:30.32   
Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo    1:21.48  2:47.97  4:17.98    5:47.16   
Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo    1:22.82  2:54.32  4:26.94    5:56.26   
Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    1:28.29  3:02.42  4:37.32    6:06.95   
Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo    1:27.44  3:05.44  4:40.67    6:13.49   
Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo    1:29.37  3:07.55  4:45.70    6:13.57   
Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    1:29.55  3:09.02  4:46.94    6:20.75   
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo    1:27.69  3:03.87  4:35.77    6:22.34   
10  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo    1:32.34  3:13.69  4:52.60    6:32.10   
11  Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo    1:40.56  3:29.12  5:17.05    7:01.61   
Henri Koskela  2007  Cetus Espoo            DNS   
Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            DNS   
Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Leo Währn  2005  Vanders    1:04.61  2:14.53  3:25.90    4:35.95   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    1:15.38  2:40.70  4:06.06    5:08.40   
Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    1:29.40  3:04.08  4:37.61    6:05.71   
Adam Kisiel  2005  HTU Stadi    1:27.95  3:13.20  4:59.45    6:39.16   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
Antti Musikka  2005  Vanders            DNS   
Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi            DNS   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    59.97  2:05.18  3:10.87    4:15.99   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    1:01.35  2:10.64  3:22.29    4:35.05   
Joona Lehtonen  2003  Vanders    1:10.61  2:27.85  3:45.11    5:01.67   
Aapo Ahlroos  2004  Vanders    1:17.58  2:42.80  4:08.89    5:32.74   
                     
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tapio Junninen  1995  Vanders    57.64  2:00.57  3:04.93    4:05.15   
Kasper Envalds  2001  Vanders    59.15  2:03.33  3:08.13    4:10.41   
Timi Malinen  1999  Lane 4 Swimming Triathlon Club    1:04.66  2:12.57  3:21.40    4:30.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:11 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alysa Saarelainen  2009  Vanders            52.41   
Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura            53.20   
Maisa Vihola  2009  Helsingin Uimarit            53.48   
Stella Lahtinen  2009  Helsingin Uimarit            56.72   
Ilona Kallio  2009  Vanders            57.14   
Siiri Tapaninen  2009  HTU Stadi            57.23   
Aleksandra Lopatina  2009  Vanders            58.89   
Fan Wu  2009  HTU Stadi            1:00.00   
Leia Heinonen  2009  Helsingin Uimarit            1:00.19   
10  Leonina Haapanen  2009  Vanders            1:03.29   
                     
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pinja Lepistö  2007  Helsingin Uimarit            41.48   
Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit            43.27   
Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi            48.98   
Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit            49.87   
Emilia Timonen  2007  Helsingin Uimarit            52.62   
Nina You Wu  2007  HTU Stadi            55.03   
Sofia Kilponen  2008  HTU Stadi            55.11   
Lumi Lintula  2008  Helsingin Uimarit            56.94   
Nea Risku  2007  Vanders            57.81   
10  Helmi Tynkkynen  2007  HTU Stadi            1:00.85   
11  Siiri Paavonen  2008  Helsingin Uimarit            1:06.64   
Olivia Pesonen  2008  HTU Stadi            DNS   
Silja Salonsaari  2007  Helsingin Uimarit            DNS   
Sumedha Jha  2007  Vanders            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Melissa Miettinen  2005  Helsingin Uimarit            38.45   
Oona Sarlin  2006  Vanders            40.10   
Lumi Öller  2006  Helsingin Uimarit            46.21   
Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi            47.43   
Iiris Lehtonen  2006  Helsingin Uimarit            48.99   
Elin Nordgren  2006  Kimito Sportförening rf            49.16   
Elina Alhonen  2006  Gladius Kirkkonummi            DNS   
Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
Janna Pysäys  2005  Helsingin Uimarit            DNS   
Kiti Konttinen  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Nea Laurén  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda            38.17   
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi            41.43   
Matilda Nyberg  2004  Helsingin Uimarit            44.13   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            44.32   
Kiira Tulkki  2003  Haminan Uimaseura            45.26   
Muska Liesaho  2003  Helsingin Uimarit            45.34   
                     
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit            35.16   
Liia Louhikoski  2001  Vanders            38.13   
Tuisku Grundström  2002  Vanders            38.34   
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda            38.59   
Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura            41.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Amos Åberg  2009  Helsingin Uimarit            1:02.10   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miklas Sarkkinen  2007  Helsingin Uimarit            47.38   
Veikko Moilanen  2007  Helsingin Uimarit            48.45   
Niilo Kommeri  2007  Helsingin Uimarit            51.85   
Leo Niemi  2008  Helsingin Uimarit            52.12   
Joel Wahlman  2008  Vanders            52.59   
Lauri Rantsi  2008  Vanders            53.69   
Konstantin Terekhov  2008  Vanders            56.90   
Markus Sarre  2008  Helsingin Uimarit            57.51   
Ahti Nikkari  2007  Kimito Sportförening rf            57.74   
10  Otto Harju  2008  Vanders            58.58   
11  Teo Valtonen  2007  Vanders            1:06.55   
Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            DNS   
Renaldo Rosental  2007  Helsingin Uimarit            DNS   
Andrei Teittinen  2008  Vanders            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Laxmi Avadhanula  2008  Vanders            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Onni Tuohino  2008  Vanders            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leo Währn  2005  Vanders            35.06   
Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit            40.49   
Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi            43.47   
Adam Kisiel  2005  HTU Stadi            43.55   
Niko Antman  2006  Gladius Kirkkonummi            46.03   
Otso Koskela  2005  Helsingin Uimarit            46.14   
Onni Vilja  2005  Tuusulan Uimaseura            47.22   
Caspar Åberg  2006  Helsingin Uimarit            47.87   
Reko Mikkonen  2006  Vanders            50.48   
10  Dominic Konstantinov  2006  Vanders            53.05   
Daniel Tapiovaara  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening rf            DSQ   
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders            33.71   
Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit            37.22   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            41.48   
Henri Erlund  2003  HTU Stadi            42.56   
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Erik Nurmi  2001  Vanders            29.27   
Eetu Einto  2001  Vanders            31.44   
Ville Lindfors  1976  Vanders            32.20   
Matias Blomfelt  2000  Helsingin Uimarit            37.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 10, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Isabella Heikkilä  2011  Vanders            28.32   
                     
 
Laji 10, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri Tapaninen  2009  HTU Stadi            22.28   
Milanna Miettinen  2010  Vanders            23.67   
Janely Poppy Liiva  2009  Vanders            23.74   
Fan Wu  2009  HTU Stadi            24.49   
Jenna Tuomainen  2009  Vanders            27.94   
Ada-Sofia Koivula  2009  Helsingin Uimarit            28.75   
Dasha Popik  2010  Helsingin Uimarit            29.48   
Pipsa Männistö  2009  Vanders            30.73   
Aino Nurmela  2010  Vanders            37.00   
Kädli Niilo  2010  Vanders            DNS   
Lilia Jyvä  2009  Vanders            DNS   
Taimi Myllykangas  2010  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:28 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:55   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 11, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Georgy Shchukin  2010  Helsingin Uimarit            24.42   
Sebastian Paukkunen  2010  Vanders            24.62   
Urho Leppälä  2010  Vanders            25.27   
Daniel Vinogradoff  2010  Helsingin Uimarit            25.44   
Julius Juslin  2010  Vanders            27.19   
Matteus Åberg  2011  Helsingin Uimarit            29.39   
Oskari Sukanen  2011  Vanders            DNS   
Matias Syrjänen  2010  Vanders            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Timur Seksenov  2011  Vanders            DSQ   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Higashi  2009  Helsingin Uimarit            22.13   
Kevin Kajava  2009  Vanders            22.65   
Topias Heikkinen  2009  Helsingin Uimarit            25.29   
Kaius Kankainen  2009  Helsingin Uimarit            26.16   
Oskar Kaisto  2009  Helsingin Uimarit            26.56   
Justus Lipiäinen  2009  Vanders            26.97   
Artem Shmykov  2009  Vanders            27.87   
Emil Wolgast  2009  Vanders            DNS   
Joonatan Eriksson  2009  Vanders            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    41.00        1:30.53   
                     
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Strandberg  2005  Vanders    34.05        1:13.47   
Iina Rissanen  2005  Vanders    35.01        1:18.47   
Rebekka Ritmala  2006  Vanders    38.48        1:24.45   
Ada Oila  2005  Vanders    39.64        1:27.11   
Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    41.55        1:33.94   
Emmi Halonen  2006  Vanders    43.13        1:36.78   
Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi    44.67        1:39.44   
                     
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aino Paju  2003  Vanders    32.07        1:09.39   
Kiia Kärkkäinen  2003  Heinolan Isku    32.06        1:12.33   
Julie Nikkilä  2003  Vanders            DNS   
Vilja Grundström  2003  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 12, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nina Haltia  1999  Vanders    28.92        1:03.40   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    32.77        1:14.69   
Annika Toiviainen  2002  Helsingin Uimarit    34.71        1:16.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:55   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi    36.15        1:18.42   
Sampo Nord  2005  Vanders    41.00        1:32.64   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Max Walther  2003  HTU Stadi    31.76        1:10.09   
Samu Virtanen  2004  Swimming Jyväskylä    32.66        1:13.28   
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Mäkinen  2002  Vanders    25.97        56.25   
Tapio Junninen  1995  Vanders    27.84        58.61   
Ville Lindfors  1976  Vanders    31.20        1:07.12   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:55 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Teela Saarentaus  2007  Helsingin Uimarit    36.48        1:15.92   
Veera Oila  2007  Vanders    36.37        1:16.02   
Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    37.00        1:16.91   
Ella Haavisto  2007  Gladius Kirkkonummi    36.84        1:18.01   
Sumedha Jha  2007  Vanders    38.58        1:21.31   
Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    38.56        1:21.73   
Linn Nickels  2007  Gladius Kirkkonummi    37.95        1:22.19   
Hilla Lehtonen  2007  Tuusulan Uimaseura    39.82        1:25.00   
Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi    39.32        1:26.13   
10  Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi    39.24        1:28.24   
11  Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura    41.97        1:28.26   
12  Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi    44.60        1:31.11   
13  Aleksandra Lopatina  2009  Vanders    43.87        1:32.01   
14  Erica Kovanen  2009  Vanders    43.99        1:32.30   
15  Iida Pahkala  2010  Gladius Kirkkonummi    43.60        1:33.08   
16  Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura    47.76        1:42.16   
17  Auli Hakkarainen  2009  Vanders    49.48        1:45.48   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    29.75        1:02.18   
Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit    31.74        1:05.03   
Melissa Miettinen  2005  Helsingin Uimarit    31.80        1:06.04   
Tilla Saarentaus  2005  Helsingin Uimarit    32.16        1:06.05   
Oona Sarlin  2006  Vanders    34.84        1:10.98   
Fanni Hynninen  2006  Helsingin Uimarit    34.99        1:11.45   
Minni Kinnunen  2006  Vanders    36.56        1:16.17   
Selma Korhonen  2006  Helsingin Uimarit    37.53        1:16.85   
Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi    36.15        1:17.34   
10  Iina Pirilä  2006  Vanders    38.26        1:22.07   
11  Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi    40.24        1:24.18   
12  Neea Nurmela  2006  Vanders    39.32        1:25.29   
13  Nea Karell  2006  Kimito Sportförening rf    41.34        1:27.38   
Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tilda Selonen  2003  Helsingin Uimarit    32.03        1:07.37   
Beatriz Coloma Vanhala  2003  Helsingin Uimarit    33.17        1:09.26   
Ella Pitkäkangas  2003  Vanders    35.51        1:14.30   
Kiira Tulkki  2003  Haminan Uimaseura    36.72        1:16.10   
Siiri Vesanen  2004  Vanders    35.23        1:17.31   
Sabina Grusetski  2004  Tuusulan Uimaseura    37.05        1:21.11   
Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura    38.16        1:25.05   
Julie Nikkilä  2003  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Nikkanen  2002  Vanders    28.90        1:01.17   
Lilli Louhikoski  2002  Vanders    31.41        1:05.66   
Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda    31.29        1:05.67   
Emilia Sjölund  2002  Simmis Wanda    31.53        1:06.11   
Anni Manninen  2001  Simmis Wanda    30.79        1:06.31   
Ruusu Ojala  2000  Helsingin Uimarit    32.05        1:07.85   
Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura    34.43        1:12.22   
Kamilla Virtanen  2002  Helsingin Uimarit    39.02        1:23.54   
Liia Louhikoski  2001  Vanders            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit    33.70        1:10.42   
Daniel Kajava  2007  Vanders    35.13        1:12.48   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi    37.83        1:19.70   
Mikael Suni  2007  Cetus Espoo    38.44        1:21.44   
Leo Lonkola  2007  Vanders    37.12        1:21.98   
Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi    40.40        1:26.59   
Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura    40.05        1:26.76   
Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    40.57        1:28.17   
Lauri Rantsi  2008  Vanders    42.43        1:29.74   
10  Arthur Patteri  2008  Vanders    42.88        1:34.11   
11  Juho Risto  2008  Vanders    42.74        1:34.42   
12  Elias Nord  2008  Vanders    45.05        1:34.43   
13  Niilo Nurmilaukas  2007  Vanders    41.33        1:34.84   
14  Joel Wahlman  2008  Vanders    44.24        1:36.20   
15  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi    46.70        1:37.96   
16  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura    47.05        1:38.55   
17  Risto Hyvenen  2007  Simmis Wanda    45.23        1:43.87   
18  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi    49.43        1:46.00   
Peik Pasanen  2007  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    32.85        1:09.08   
Miska Sarkkinen  2005  Helsingin Uimarit    33.58        1:10.12   
Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    34.91        1:13.40   
Daniel Guzhov  2006  Vanders    34.87        1:13.81   
Joonas Kumpulainen  2006  Tuusulan Uimaseura    35.75        1:14.38   
Rasmus Hyttinen  2006  Vanders    35.55        1:14.70   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening rf    39.49        1:18.96   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura    37.45        1:19.32   
Adrian Uggeldal  2005  Kimito Sportförening rf    37.72        1:19.94   
10  Caspar Åberg  2006  Helsingin Uimarit    39.27        1:21.07   
11  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders    37.41        1:21.27   
12  Dominic Konstantinov  2006  Vanders    38.80        1:21.31   
13  Niilo Era  2006  Vanders    39.44        1:24.91   
Aatto Korhonen  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Antti Musikka  2005  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pauli Salonen  2003  Helsingin Uimarit    28.43        1:00.99   
Joona Lehtonen  2003  Vanders    31.49        1:06.78   
Henri Erlund  2003  HTU Stadi    33.02        1:09.61   
Aapo Ahlroos  2004  Vanders    35.43        1:14.05   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura    37.13        1:18.30   
Lucas Tepponen  2003  Helsingin Uimarit            DNS   
Sami Pönkä  2003  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    26.11        54.36   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    26.65        55.30   
Timi Malinen  1999  Lane 4 Swimming Triathlon Club    30.54        1:03.10   
Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo    33.83        1:14.83   
Alexander Kruglov  2000  Kimito Sportförening rf            DNS   
Sami Pakarinen  1992  Simmis Wanda            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 16, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kajsa Strandberg  2011  Vanders            34.61   
                     
 
Laji 16, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lumi Husu  2009  Vanders            32.37   
Milanna Miettinen  2010  Vanders            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 17, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sebastian Paukkunen  2010  Vanders            30.95   
                     
 
Laji 17, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kevin Kajava  2009  Vanders            26.52   
Valtteri Vaahtola  2009  Vanders            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veera Oila  2007  Vanders    47.66        1:40.85   
Hilla Lehtonen  2007  Tuusulan Uimaseura    48.84        1:43.45   
Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi    50.81        1:46.55   
Melissa Paukkunen  2008  Vanders    52.95        1:53.20   
Vanja Ilieva  2008  Vanders    55.33        1:58.12   
Jade Jyrävä  2008  Vanders            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Kiviranta  2006  Vanders    39.62        1:26.07   
Essi Ahvenainen  2005  Vanders    41.51        1:27.70   
Tilla Saarentaus  2005  Helsingin Uimarit    43.15        1:31.66   
Rebekka Ritmala  2006  Vanders    45.81        1:36.78   
Selma Korhonen  2006  Helsingin Uimarit    45.81        1:38.25   
Iina Pirilä  2006  Vanders    48.51        1:42.73   
Minni Kinnunen  2006  Vanders    49.17        1:45.63   
Nea Karell  2006  Kimito Sportförening rf    53.32        1:53.09   
Elina Alhonen  2006  Gladius Kirkkonummi            DNS   
Neea Nurmela  2006  Vanders            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    38.67        1:21.66   
Aino Paju  2003  Vanders    38.95        1:24.05   
Ella Pitkäkangas  2003  Vanders    46.37        1:38.58   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura    46.02        1:39.29   
Kiira Tulkki  2003  Haminan Uimaseura    47.93        1:41.10   
Sara Pöllänen  2004  HTU Stadi    53.75        1:53.71   
Julie Nikkilä  2003  Vanders            DNS   
Vilja Grundström  2003  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    39.51        1:24.86   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    40.03        1:26.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:37 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo    48.14        1:41.82   
Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    49.21        1:45.76   
Veikko Hautaniemi  2007  Cetus Espoo    53.03        1:51.28   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi    52.27        1:51.41   
Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi    59.24        2:06.09   
Henri Koskela  2007  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leo Währn  2005  Vanders    37.64        1:20.59   
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    41.16        1:29.50   
Henri Piipponen  2005  Helsingin Uimarit    46.35        1:36.48   
Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    44.67        1:38.07   
Niko Antman  2006  Gladius Kirkkonummi    45.18        1:38.42   
Onni Vilja  2005  Tuusulan Uimaseura    48.66        1:45.76   
Matias Lehikoinen  2006  Kimito Sportförening rf    51.32        1:48.21   
Adrian Uggeldal  2005  Kimito Sportförening rf    55.94        1:58.21   
Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi            DNS   
Rasmus Hyttinen  2006  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joona Lehtonen  2003  Vanders    36.43        1:18.48   
Max Walther  2003  HTU Stadi    38.28        1:22.47   
Adrian Vuorio  2003  Kimito Sportförening rf    41.21        1:31.28   
Lucas Tepponen  2003  Helsingin Uimarit            DNS   
Joonas Salo  2004  Tuusulan Uimaseura            DNF   
                     
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Nurmi  2001  Vanders    29.75        1:02.98   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:37 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Armi Hakkarainen  2008  Vanders    45.26        1:33.73   
Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi    46.27        1:35.81   
Pinja Lepistö  2007  Helsingin Uimarit    48.00        1:36.72   
Lotta Turunen  2008  Cetus Espoo    46.65        1:37.31   
Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit    49.93        1:40.92   
Nea Risku  2007  Vanders    48.96        1:40.98   
Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura    54.50        1:50.01   
Jade Brelo  2008  Cetus Espoo            DNS   
Silja Salonsaari  2007  Helsingin Uimarit            DNS   
Viivi Vainoniemi  2008  Vanders            DNS   
Emilia Timonen  2007  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Strandberg  2005  Vanders    40.06        1:21.02   
Ada Oila  2005  Vanders    40.10        1:22.37   
Emmi Halonen  2006  Vanders    41.41        1:25.60   
Fanni Hynninen  2006  Helsingin Uimarit    43.26        1:26.80   
Lumi Öller  2006  Helsingin Uimarit    43.32        1:29.28   
Iina Pirilä  2006  Vanders    43.86        1:29.84   
Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi    46.09        1:33.75   
Iiris Lehtonen  2006  Helsingin Uimarit    47.11        1:40.40   
Kiti Konttinen  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Nea Laurén  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda    40.27        1:22.35   
Siiri Vesanen  2004  Vanders    39.47        1:22.83   
Julie Nikkilä  2003  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nina Haltia  1999  Vanders    32.17        1:06.24   
Milla Nikkanen  2002  Vanders    32.99        1:07.85   
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    32.91        1:07.95   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    37.77        1:18.52   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:40 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Daniel Kajava  2007  Vanders    40.95        1:22.29   
Otso Heikkinen  2007  Helsingin Uimarit    43.66        1:29.71   
Joonas Keränen  2007  Cetus Espoo    46.56        1:34.83   
Miklas Sarkkinen  2007  Helsingin Uimarit    45.86        1:37.71   
Leo Niemi  2008  Helsingin Uimarit    48.60        1:40.49   
Niilo Kommeri  2007  Helsingin Uimarit    55.64        1:51.87   
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi    55.59        1:53.12   
Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo            DNS   
Veikko Moilanen  2007  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sampo Nord  2005  Vanders    39.49        1:21.23   
Lasse Niemi  2006  Helsingin Uimarit    41.59        1:26.29   
Daniel Guzhov  2006  Vanders    41.70        1:26.80   
Dominic Konstantinov  2006  Vanders    50.38        1:40.15   
Antti Musikka  2005  Vanders            DNS   
Daniel Tapiovaara  2006  Helsingin Uimarit            DNS   
Matias Lehikoinen  2006  Kimito Sportförening rf            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    31.58        1:06.74   
Jesse Lintusalo  2004  Vanders    34.73        1:10.77   
Henri Erlund  2003  HTU Stadi    39.50        1:20.64   
Aapo Ahlroos  2004  Vanders    44.67        1:32.28   
                     
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tapio Junninen  1995  Vanders    30.13        1:00.20   
Kasper Envalds  2001  Vanders    30.44        1:01.87   
Taneli Lantta  2001  Simmis Wanda    31.35        1:04.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kajsa Strandberg  2011  Vanders            47.44   
                     
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lilia Jyvä  2009  Vanders            42.58   
Milanna Miettinen  2010  Vanders            44.36   
Leonina Haapanen  2009  Vanders            46.83   
Lumi Husu  2009  Vanders            47.00   
Auli Hakkarainen  2009  Vanders            47.32   
Alysa Saarelainen  2009  Vanders            48.44   
Jenna Tuomainen  2009  Vanders            54.58   
Pipsa Männistö  2009  Vanders            1:04.42   
Janely Poppy Liiva  2009  Vanders            DNS   
Kädli Niilo  2010  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Haavisto  2007  Gladius Kirkkonummi            34.35   
Friida Prittinen  2008  Vanders            36.98   
Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi            38.12   
Melissa Paukkunen  2008  Vanders            40.93   
Jade Jyrävä  2008  Vanders            44.52   
Ronja Husu  2008  Vanders            53.20   
Veera Ahvenainen  2008  Vanders            54.89   
Emma Palmos  2008  Vanders            DNS   
Enna Anttinen  2007  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rebekka Ritmala  2006  Vanders            32.40   
Tatiana Sukhareva  2005  Vanders            32.67   
Ada Oila  2005  Vanders            32.92   
Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi            33.84   
Kaisa Mäkinen  2005  Helsingin Uimarit            35.18   
Elin Nordgren  2006  Kimito Sportförening rf            42.81   
Ronja Weckström  2005  Helsingin Uimarit            43.82   
Elina Alhonen  2006  Gladius Kirkkonummi            DNS   
Janna Pysäys  2005  Helsingin Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kiia Kärkkäinen  2003  Heinolan Isku            27.19   
Vilja Grundström  2003  Vanders            28.12   
Emma Hakala  2004  Helsingin Uimarit            28.82   
Beatriz Coloma Vanhala  2003  Helsingin Uimarit            31.45   
Muska Liesaho  2003  Helsingin Uimarit            33.42   
Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda            33.71   
Siiri Vesanen  2004  Vanders            34.50   
Sonja Lehtinen  2003  Helsingin Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Kokko  2001  Helsingin Uimarit            28.48   
Pippi Nordström  2001  Helsingin Uimarit            28.62   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi            29.12   
Julia Kekkonen  2000  HTU Stadi            29.63   
Noora Kanerva  2000  Simmis Wanda            29.87   
Tuisku Grundström  2002  Vanders            30.09   
Annika Toiviainen  2002  Helsingin Uimarit            30.21   
Ruusu Ojala  2000  Helsingin Uimarit            31.14   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Urho Leppälä  2010  Vanders            50.09   
Timur Seksenov  2011  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kevin Kajava  2009  Vanders            43.32   
Justus Lipiäinen  2009  Vanders            56.37   
Valtteri Vaahtola  2009  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leo Lonkola  2007  Vanders            35.20   
Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura            38.32   
Niilo Nurmilaukas  2007  Vanders            39.46   
Juho Risto  2008  Vanders            40.71   
Elias Nord  2008  Vanders            40.80   
Risto Hyvenen  2007  Simmis Wanda            41.38   
Aron Uggeldal  2007  Kimito Sportförening rf            41.66   
Arthur Patteri  2008  Vanders            42.42   
Joel Wahlman  2008  Vanders            42.97   
10  Esa Währn  2008  Vanders            43.52   
11  Ahti Nikkari  2007  Kimito Sportförening rf            43.73   
12  Onni Tuohino  2008  Vanders            43.77   
13  Samuli Liikamaa  2008  Vanders            47.31   
14  Andrei Teittinen  2008  Vanders            47.38   
15  Konstantin Terekhov  2008  Vanders            47.41   
16  Vilppu Koskinen  2008  Vanders            50.06   
17  Fredrik Johannes Ferdinand Bäckströ  2008  Vanders            51.20   
18  Ukko-pekka Tuomainen  2008  Vanders            51.40   
19  Teo Valtonen  2007  Vanders            56.26   
Eemil Rissanen  2007  Vanders            DNS   
Eino Tervo  2008  Vanders            DNS   
Kaapo Piironen  2008  Vanders            DNS   
Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            DNS   
Laxmi Avadhanula  2008  Vanders            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leo Währn  2005  Vanders            26.86   
Joonas Kumpulainen  2006  Tuusulan Uimaseura            32.38   
Sampo Nord  2005  Vanders            32.43   
Otso Koskela  2005  Helsingin Uimarit            32.86   
Rasmus Hyttinen  2006  Vanders            33.51   
Markus Malmivaara  2006  Vanders            34.88   
Adrian Uggeldal  2005  Kimito Sportförening rf            36.78   
Niko Antman  2006  Gladius Kirkkonummi            36.98   
Niilo Era  2006  Vanders            37.87   
10  Matias Lehikoinen  2006  Kimito Sportförening rf            44.60   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
                     
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders            24.93   
Samu Virtanen  2004  Swimming Jyväskylä            27.37   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi            27.87   
Max Walther  2003  HTU Stadi            27.95   
Joonas Salo  2004  Tuusulan Uimaseura            31.69   
Adrian Vuorio  2003  Kimito Sportförening rf            36.74   
                     
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Matias Hjelm  2002  Vanders            24.17   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906            25.86   
Ville Lindfors  1976  Vanders            25.89   
Eetu Einto  2001  Vanders            27.36   
Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo            32.58   
Alexander Kruglov  2000  Kimito Sportförening rf            DNS   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda            DNS   
Sami Pakarinen  1992  Simmis Wanda            DNS   
Timi Malinen  1999  Lane 4 Swimming Triathlon Club            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Iida Pahkala  2010  Gladius Kirkkonummi            50.10   
Ilona Kallio  2009  Vanders            51.93   
Erica Kovanen  2009  Vanders            54.35   
Aleksandra Lopatina  2009  Vanders            58.72   
                     
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo            42.81   
Ella Haavisto  2007  Gladius Kirkkonummi            44.41   
Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi            44.51   
Armi Hakkarainen  2008  Vanders            45.23   
Nora Ilieva  2008  Vanders            49.89   
Tytti Nuorkivi  2008  Vanders            59.99   
Fiia Immonen  2008  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Essi Ahvenainen  2005  Vanders            30.27   
Nelli Vihola  2005  Helsingin Uimarit            32.43   
Milla Strandberg  2005  Vanders            33.75   
Oona Sarlin  2006  Vanders            35.33   
Ada Oila  2005  Vanders            37.96   
Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi            44.63   
Neea Nurmela  2006  Vanders            46.37   
Nea Karell  2006  Kimito Sportförening rf            46.85   
Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi            DNS   
                     
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilja Grundström  2003  Vanders            29.43   
Liinu Louhikoski  2004  Vanders            30.56   
Aino Paju  2003  Vanders            31.01   
Emma Hakala  2004  Helsingin Uimarit            32.73   
Tilda Selonen  2003  Helsingin Uimarit            33.34   
Ella Pitkäkangas  2003  Vanders            39.65   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            45.72   
Sonja Lehtinen  2003  Helsingin Uimarit            DNS   
                     
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milla Nikkanen  2002  Vanders            31.90   
Liia Louhikoski  2001  Vanders            32.37   
Lilli Louhikoski  2002  Vanders            33.05   
Ruusu Ojala  2000  Helsingin Uimarit            35.23   
Kamilla Virtanen  2002  Helsingin Uimarit            42.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:20   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo            41.85   
Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo            42.81   
Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi            43.66   
Lauri Rantsi  2008  Vanders            46.12   
Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi            49.10   
Otto Harju  2008  Vanders            51.71   
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007  Gladius Kirkkonummi            1:00.83   
Peik Pasanen  2007  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders            38.30   
Anton Visulainen  2005  HTU Stadi            41.61   
Ebbe Karlsson  2005  Kimito Sportförening rf            42.00   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura            42.62   
Henri Piipponen  2005  Helsingin Uimarit            50.60   
Aleksanteri Patrakka  2005  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henri Erlund  2003  HTU Stadi            36.70   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            39.51   
Adrian Vuorio  2003  Kimito Sportförening rf            43.98   
                     
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kalle Mäkinen  2002  Vanders            24.78   
Erik Nurmi  2001  Vanders            25.48   
Eetu Einto  2001  Vanders            28.28   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:20 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:51   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veera Oila  2007  Vanders    48.49  1:37.83  2:34.68    3:19.84   
Hilla Lehtonen  2007  Tuusulan Uimaseura    46.53  1:38.17  2:32.61    3:21.37   
Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi    52.70  1:44.99  2:51.77    3:40.02   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iina Rissanen  2005  Vanders    34.41  1:16.15  2:08.54    2:45.59   
Milla Kiviranta  2006  Vanders    36.38  1:19.84  2:08.04    2:46.16   
Emmi Halonen  2006  Vanders    44.08  1:30.73  2:25.86    3:08.03   
Minni Kinnunen  2006  Vanders    42.95  1:30.54  2:29.35    3:12.35   
Tatiana Sukhareva  2005  Vanders    44.30  1:36.02  2:32.74    3:19.07   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Anni Seppälä  2003  Helsingin Uimarit    34.97  1:17.60  2:07.97    2:48.76   
Matilda Nyberg  2004  Helsingin Uimarit    37.46  1:26.27  2:22.09    3:08.35   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Julia Kekkonen  2000  HTU Stadi    36.88  1:23.07  2:12.79    2:53.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:51 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Daniel Kajava  2007  Vanders    44.17  1:29.11  2:23.75    3:04.16   
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo    42.60  1:30.75  2:24.10    3:07.11   
Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo    47.19  1:36.30  2:33.09    3:14.97   
Eljas Pekkola  2007  Cetus Espoo    42.08  1:33.60  2:33.93    3:19.09   
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksandr Logvin  2006  Vanders    37.17  1:21.65  2:11.89    2:52.28   
Daniel Guzhov  2006  Vanders    47.95  1:36.55  2:36.56    3:15.70   
Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders    41.27  1:32.15  2:33.24    3:23.15   
Antti Musikka  2005  Vanders            DNS   
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    28.32  1:04.14  1:48.12    2:19.83   
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Matias Hjelm  2002  Vanders    27.63  1:03.87  1:41.29    2:11.80   
Kasper Envalds  2001  Vanders    28.23  1:02.93  1:44.00    2:15.12   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    30.18  1:07.75  1:51.37    2:24.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner