Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mad Wave Challenge 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | TaTu Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 tammikuu 2019 |
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pesälä | 2006 | 33.07 | |||||||
Oulun Lohet | 33.67 | |||||||||
2 | Aaro Imppola | 2006 | 35.40 | |||||||
Uinti Hyvinkää | 36.83 | |||||||||
3 | Tomas Laine | 2006 | 39.89 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.24 | |||||||||
4 | Niklas Töyrylä | 2006 | 41.18 | |||||||
Uinti Tampere | 40.73 | |||||||||
5 | Juuso Saarikko | 2006 | 41.49 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.59 | |||||||||
6 | Topias Partinen | 2007 | 42.04 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 46.55 | |||||||||
7 | Aapo Mononen | 2007 | 42.20 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 46.97 | |||||||||
8 | Georg Aspholm | 2008 | 42.37 | |||||||
Uinti Tampere | 44.85 | |||||||||
9 | Nuutti Kerkkänen | 2007 | 43.36 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 44.70 | |||||||||
10 | Antti Huttunen | 2006 | 43.59 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Niklas Tikkanen | 2007 | 43.83 | |||||||
TaTu Tampere | 42.96 | |||||||||
12 | Elias Salo | 2007 | 44.05 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 41.75 | |||||||||
13 | Robert Cranston | 2006 | 44.61 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 41.53 | |||||||||
14 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 46.49 | |||||||
Uinti Tampere | 48.58 | |||||||||
15 | Ilmari Partanen | 2006 | 46.57 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.45 | |||||||||
16 | Iiro Viskari | 2007 | 47.85 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.87 | |||||||||
17 | Veeti Heittokangas | 2006 | 49.15 | |||||||
Uinti Tampere | 48.33 | |||||||||
18 | Sakari Rossi | 2008 | 50.53 | |||||||
Uinti Tampere | 49.99 | |||||||||
19 | Eero Olli | 2008 | 51.94 | |||||||
Uinti Tampere | 53.48 | |||||||||
20 | Tero Soukka | 2007 | 52.45 | |||||||
TaTu Tampere | 50.18 | |||||||||
21 | Niklas Kallio | 2007 | 53.03 | |||||||
TaTu Tampere | 52.38 | |||||||||
22 | Jesse Uutela | 2008 | 53.36 | |||||||
Uinti Tampere | 57.82 | |||||||||
23 | Thomas Failer | 2007 | 54.47 | |||||||
Uinti Tampere | 50.51 | |||||||||
24 | Hugo Rossi | 2008 | 56.47 | |||||||
Uinti Tampere | 56.45 | |||||||||
25 | Elias Eironen | 2008 | 1:00.76 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | 1:03.31 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Leevi Lahtinen | 2008 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Luukas Jaakkola | 2007 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Leppänen | 2004 | 27.52 | |||||||
Aurajoen Uinti | 28.66 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 28.22 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.50 | |||||||||
3 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 28.33 | |||||||
TaTu Tampere | 28.68 | |||||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 29.25 | |||||||
TaTu Tampere | 30.20 | |||||||||
5 | Eero Rautaporras | 2005 | 29.28 | |||||||
Uinti Tampere | 29.86 | |||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 29.34 | |||||||
TaTu Tampere | 30.06 | |||||||||
7 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 29.86 | |||||||
Aurajoen Uinti | 31.33 | |||||||||
8 | Jesse Hyppönen | 2004 | 30.26 | |||||||
Lahden Uimaseura | 30.88 | |||||||||
9 | Waldemar Palombi | 2004 | 30.64 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.63 | |||||||||
10 | Lenni Lehtonen | 2004 | 31.36 | |||||||
Uinti Tampere | 31.13 | |||||||||
11 | Atte Nieminen | 2004 | 31.41 | |||||||
TaTu Tampere | 32.32 | |||||||||
12 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 31.43 | |||||||
Aurajoen Uinti | 31.24 | |||||||||
13 | Oliver Aspholm | 2005 | 32.05 | |||||||
Uinti Tampere | 34.54 | |||||||||
14 | Max Nikkari | 2004 | 32.35 | |||||||
Uinti Tampere | 33.82 | |||||||||
15 | Joni Routamo | 2005 | 32.62 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.51 | |||||||||
16 | Ivan Chupakhin | 2005 | 32.74 | |||||||
Uinti Tampere | 39.75 | |||||||||
17 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 33.12 | |||||||
Aurajoen Uinti | 35.01 | |||||||||
18 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 33.56 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.98 | |||||||||
19 | Santeri Ahinko | 2004 | 34.40 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.98 | |||||||||
20 | Akseli Kotti | 2004 | 34.45 | |||||||
TaTu Tampere | 33.24 | |||||||||
21 | Akseli Liukkonen | 2005 | 34.52 | |||||||
Uinti Tampere | 35.06 | |||||||||
22 | Lassi Walden | 2004 | 34.54 | |||||||
Uinti Tampere | 34.62 | |||||||||
23 | Jesse Anoschkin | 2004 | 34.92 | |||||||
Porin Uimaseura | 35.37 | |||||||||
24 | Juho Törmä | 2005 | 34.96 | |||||||
Porin Uimaseura | 38.43 | |||||||||
25 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 35.40 | |||||||
Aurajoen Uinti | 40.03 | |||||||||
26 | Samuel Rooke | 2004 | 35.84 | |||||||
Uinti Hyvinkää | 35.58 | |||||||||
27 | Topi Salminen | 2004 | 36.08 | |||||||
Nokian Pyry | 37.17 | |||||||||
28 | Joel Lipponen | 2004 | 37.58 | |||||||
Uinti Hyvinkää | 46.07 | |||||||||
29 | Osmo Mäkelä | 2004 | 37.59 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.28 | |||||||||
30 | Markus Koskinen | 2005 | 37.89 | |||||||
TaTu Tampere | 38.36 | |||||||||
31 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 39.81 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 39.99 | |||||||||
32 | Daniel Kontula | 2005 | 40.97 | |||||||
Uinti Tampere | 43.84 | |||||||||
33 | Mikhail Vilesov | 2005 | 43.15 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 42.20 | |||||||||
34 | Iiro Kyllönen | 2005 | 43.44 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.44 | |||||||||
35 | Emil Ahvonen | 2005 | 44.33 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.00 | |||||||||
36 | Severi Muje | 2005 | 46.49 | |||||||
TaTu Tampere | 43.36 | |||||||||
37 | Eelis Wiberg | 2004 | 46.87 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.89 | |||||||||
- | Miko Salmi | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 26.45 | |||||||
Aurajoen Uinti | 25.79 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 26.64 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.34 | |||||||||
3 | Joonas Cranston | 2003 | 27.68 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 28.33 | |||||||||
4 | Visa Kotiniitty | 2003 | 27.84 | |||||||
Uinti Tampere | 29.10 | |||||||||
5 | Elias Laine | 2002 | 27.88 | |||||||
TaTu Tampere | 27.85 | |||||||||
6 | Elias Saarinen | 2002 | 27.93 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.81 | |||||||||
7 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 28.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 27.90 | |||||||||
8 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 28.85 | |||||||
Porin Uimaseura | 28.48 | |||||||||
9 | Joona Kortteinen | 2003 | 29.11 | |||||||
Uinti Tampere | 29.72 | |||||||||
10 | Mio Harju | 2002 | 29.26 | |||||||
TaTu Tampere | 29.35 | |||||||||
11 | Oskar Turunen | 2003 | 29.66 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.81 | |||||||||
12 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 29.90 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.91 | |||||||||
13 | Antti Leppänen | 2002 | 30.04 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.11 | |||||||||
14 | Urho Lyytinen | 2003 | 30.29 | |||||||
Uinti Tampere | 30.27 | |||||||||
15 | Henri Naarajärvi | 2002 | 30.48 | |||||||
Uinti Tampere | 30.40 | |||||||||
16 | Jonne Isoranta | 2003 | 30.75 | |||||||
Lahden Uimaseura | 30.97 | |||||||||
17 | Petteri Lepola | 2003 | 31.33 | |||||||
TaTu Tampere | 31.78 | |||||||||
18 | Leevi Lehtonen | 2003 | 31.60 | |||||||
Uinti Tampere | 31.83 | |||||||||
19 | Niko Akkanen | 2003 | 31.71 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.06 | |||||||||
20 | Otto Ahvonen | 2003 | 31.82 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.58 | |||||||||
21 | Eetu Koskinen | 2002 | 31.97 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.29 | |||||||||
22 | Santeri Gummerus | 2003 | 32.39 | |||||||
Uinti Tampere | 32.66 | |||||||||
23 | Miko Vaikkola | 2003 | 33.00 | |||||||
TaTu Tampere | 34.14 | |||||||||
24 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 38.32 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 39.39 | |||||||||
- | Egor Malyshkov | 2003 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 32.14 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 25.17 | |||||||
Uinti Tampere | 24.83 | |||||||||
2 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 25.51 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 24.88 | |||||||||
3 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 26.45 | |||||||
Uinti Tampere | 25.78 | |||||||||
4 | Toni Knuutila | 1993 | 26.49 | |||||||
Porin Uimaseura | 25.90 | |||||||||
5 | Roope Kastarinen | 1994 | 26.64 | |||||||
TaTu Tampere | 26.21 | |||||||||
6 | Werneri Koskinen | 1998 | 26.75 | |||||||
Uinti Tampere | 26.06 | |||||||||
7 | Teemu Viitanen | 1992 | 26.90 | |||||||
TaTu Tampere | 26.43 | |||||||||
8 | Miika Tolvanen | 1996 | 26.96 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 26.85 | |||||||||
9 | Tatu Hörkkö | 2001 | 27.00 | |||||||
Uinti Tampere | 27.10 | |||||||||
10 | Petteri Haverinen | 2001 | 27.22 | |||||||
Lahden Uimaseura | 27.06 | |||||||||
11 | Arttu Vänttinen | 1996 | 27.49 | |||||||
Uinti Hyvinkää | 26.80 | |||||||||
12 | Timi Torkkel | 2001 | 27.66 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.47 | |||||||||
13 | Lauri Törmä | 2000 | 27.72 | |||||||
Porin Uimaseura | 28.06 | |||||||||
14 | Leevi Luhtanen | 2000 | 27.95 | |||||||
Porin Uimaseura | 27.53 | |||||||||
15 | Walentin Koskinen | 2000 | 28.16 | |||||||
Uinti Tampere | 27.67 | |||||||||
16 | Saku Romo | 2000 | 28.26 | |||||||
Lahden Uimaseura | 28.84 | |||||||||
17 | Juha Hyvärinen | 1998 | 28.27 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.70 | |||||||||
18 | Pirkka Perkola | 2001 | 28.33 | |||||||
TaTu Tampere | 29.04 | |||||||||
19 | Santeri Hulkko | 2000 | 28.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | 27.87 | |||||||||
20 | Onni Kuronen | 2000 | 28.36 | |||||||
Nokian Pyry | 28.68 | |||||||||
21 | Petja Yritys | 1993 | 28.74 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
22 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 29.51 | |||||||
Uinti Tampere | 30.36 | |||||||||
22 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 29.51 | |||||||
Porin Uimaseura | 28.57 | |||||||||
24 | Aleksi Nissilä | 2001 | 31.26 | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 30.90 | |||||||||
25 | Lenni Kukkonen | 2001 | 33.67 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:54 |