2021-12-03   10:21:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Laxaleken 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 lördag 25/5 start kl: 15:00 (insim 13:45)

Document
Resultat
Laxaleken 2019
Arrangör:
Plats: Simstadion, Brottet Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 24 maj 2019 till den 26 maj 2019
Gren 13, 400m Medley Herrar - Öppen klass  - Final
Sponsor: A-hus
17 år o ä 4:39.78 Tor Leander 1999 MASS 2018-05-18
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 637 4:43.34
50m: 30.15
100m: 1:03.81
(33.66)
150m: 1:39.61
(35.80)
200m: 2:14.41
(34.80)
250m: 2:57.66
(43.25)
300m: 3:40.71
(43.05)
350m: 4:12.73
(32.02)
400m: 4:43.34
(30.61)
2 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.69 631 4:44.25 +0.91
50m: 28.18
100m: 1:01.35
(33.17)
150m: 1:38.87
(37.52)
200m: 2:15.93
(37.06)
250m: 2:57.58
(41.65)
300m: 3:40.42
(42.84)
350m: 4:12.92
(32.50)
400m: 4:44.25
(31.33)
3 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.66 554 4:56.85 +13.51
50m: 30.61
100m: 1:06.68
(36.07)
150m: 1:48.75
(42.07)
200m: 2:29.83
(41.08)
250m: 3:11.37
(41.54)
300m: 3:53.57
(42.20)
350m: 4:27.13
(33.56)
400m: 4:56.85
(29.72)
4 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap +0.64 543 4:58.88 +15.54
50m: 31.47
100m: 1:10.07
(38.60)
150m: 1:52.46
(42.39)
200m: 2:33.45
(40.99)
250m: 3:13.60
(40.15)
300m: 3:53.08
(39.48)
350m: 4:26.89
(33.81)
400m: 4:58.88
(31.99)
5 Nils Wergeland 2002 Simklubben Lödde +0.67 527 5:01.78 +18.44
50m: 31.27
100m: 1:09.79
(38.52)
150m: 1:48.21
(38.42)
200m: 2:26.56
(38.35)
250m: 3:09.69
(43.13)
300m: 3:53.84
(44.15)
350m: 4:28.46
(34.62)
400m: 5:01.78
(33.32)
6 Linus Holmdahl 2001 Simklubben Elfsborg +0.79 523 5:02.56 +19.22
50m: 31.36
100m: 1:07.79
(36.43)
150m: 1:48.59
(40.80)
200m: 2:28.32
(39.73)
250m: 3:12.57
(44.25)
300m: 3:57.14
(44.57)
350m: 4:30.56
(33.42)
400m: 5:02.56
(32.00)
7 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben S 02 +0.71 521 5:03.00 +19.66
50m: 31.82
100m: 1:08.31
(36.49)
150m: 1:48.43
(40.12)
200m: 2:28.03
(39.60)
250m: 3:11.44
(43.41)
300m: 3:56.08
(44.64)
350m: 4:30.26
(34.18)
400m: 5:03.00
(32.74)
8 Ian Hangård 2002 Simklubben Poseidon +0.70 516 5:03.97 +20.63
50m: 30.74
100m: 1:07.59
(36.85)
150m: 1:47.66
(40.07)
200m: 2:27.86
(40.20)
250m: 3:12.10
(44.24)
300m: 3:59.03
(46.93)
350m: 4:32.08
(33.05)
400m: 5:03.97
(31.89)
9 Albin Svenneby 2001 Simklubben Elfsborg +0.79 501 5:07.01 +23.67
50m: 32.04
100m: 1:08.74
(36.70)
150m: 1:50.79
(42.05)
200m: 2:31.68
(40.89)
250m: 3:15.48
(43.80)
300m: 3:59.06
(43.58)
350m: 4:33.49
(34.43)
400m: 5:07.01
(33.52)
10 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.67 481 5:11.19 +27.85
50m: 32.47
100m: 1:11.88
(39.41)
150m: 1:53.71
(41.83)
200m: 2:33.23
(39.52)
250m: 3:18.21
(44.98)
300m: 4:03.97
(45.76)
350m: 4:39.04
(35.07)
400m: 5:11.19
(32.15)
11 Noah Malmgren 2004 S 71 +0.64 476 5:12.11 +28.77
50m: 31.45
100m: 1:09.42
(37.97)
150m: 1:50.71
(41.29)
200m: 2:31.45
(40.74)
250m: 3:15.16
(43.71)
300m: 4:00.66
(45.50)
350m: 4:37.01
(36.35)
400m: 5:12.11
(35.10)
12 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.73 476 5:12.18 +28.84
50m: 31.96
100m: 1:10.47
(38.51)
150m: 1:52.91
(42.44)
200m: 2:34.72
(41.81)
250m: 3:17.13
(42.41)
300m: 3:59.82
(42.69)
350m: 4:36.54
(36.72)
400m: 5:12.18
(35.64)
13 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.66 471 5:13.19 +29.85
50m: 31.94
100m: 1:10.46
(38.52)
150m: 1:54.17
(43.71)
200m: 2:36.35
(42.18)
250m: 3:18.65
(42.30)
300m: 4:01.90
(43.25)
350m: 4:38.45
(36.55)
400m: 5:13.19
(34.74)
14 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen +0.54 465 5:14.53 +31.19
50m: 31.87
100m: 1:09.40
(37.53)
150m: 1:50.63
(41.23)
200m: 2:32.11
(41.48)
250m: 3:15.98
(43.87)
300m: 4:01.80
(45.82)
350m: 4:38.37
(36.57)
400m: 5:14.53
(36.16)
15 August Anderud 2004 Simklubben Laxen +0.48 448 5:18.65 +35.31
50m: 31.76
100m: 1:09.65
(37.89)
150m: 1:54.55
(44.90)
200m: 2:34.48
(39.93)
250m: 3:21.20
(46.72)
300m: 4:08.41
(47.21)
350m: 4:44.86
(36.45)
400m: 5:18.65
(33.79)
16 Gustaf Stokholm 2004 Ängelholms Simsällskap +0.75 446 5:19.06 +35.72
50m: 33.37
100m: 1:13.54
(40.17)
150m: 1:54.21
(40.67)
200m: 2:33.99
(39.78)
250m: 3:20.05
(46.06)
300m: 4:06.90
(46.85)
350m: 4:43.65
(36.75)
400m: 5:19.06
(35.41)
17 Elias Robertsson 2004 Uddevalla Sim +0.76 436 5:21.34 +38.00
50m: 34.37
100m: 1:14.47
(40.10)
150m: 1:55.40
(40.93)
200m: 2:35.64
(40.24)
250m: 3:19.83
(44.19)
300m: 4:05.45
(45.62)
350m: 4:44.13
(38.68)
400m: 5:21.34
(37.21)
18 Joel Meuller 2004 Simklubben Laxen +0.73 424 5:24.56 +41.22
50m: 32.70
100m: 1:12.53
(39.83)
150m: 1:55.45
(42.92)
200m: 2:37.20
(41.75)
250m: 3:24.04
(46.84)
300m: 4:11.57
(47.53)
350m: 4:48.58
(37.01)
400m: 5:24.56
(35.98)
19 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap +0.76 417 5:26.36 +43.02
50m: 32.86
100m: 1:13.78
(40.92)
150m: 1:58.01
(44.23)
200m: 2:41.64
(43.63)
250m: 3:27.43
(45.79)
300m: 4:14.84
(47.41)
350m: 4:50.67
(35.83)
400m: 5:26.36
(35.69)
20 Hampus Klebom 2004 Simklubben S 02 +0.71 393 5:32.82 +49.48
50m: 36.72
100m: 1:19.94
(43.22)
150m: 2:05.46
(45.52)
200m: 2:49.04
(43.58)
250m: 3:39.14
(50.10)
300m: 4:26.37
(47.23)
350m: 4:59.40
(33.03)
400m: 5:32.82
(33.42)
21 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.70 385 5:35.09 +51.75
50m: 32.63
100m: 1:12.60
(39.97)
150m: 1:57.22
(44.62)
200m: 2:41.32
(44.10)
250m: 3:30.35
(49.03)
300m: 4:21.00
(50.65)
350m: 4:58.41
(37.41)
400m: 5:35.09
(36.68)
22 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.68 382 5:35.93 +52.59
50m: 34.65
100m: 1:16.00
(41.35)
150m: 2:01.16
(45.16)
200m: 2:44.35
(43.19)
250m: 3:32.65
(48.30)
300m: 4:20.81
(48.16)
350m: 4:59.22
(38.41)
400m: 5:35.93
(36.71)
23 Albin Tallbäck 2005 Anderstorps Simsällskap +0.62 335 5:50.81 +1:07.47
50m: 40.06
100m: 1:27.68
(47.62)
150m: 2:09.71
(42.03)
200m: 2:50.73
(41.02)
250m: 3:41.58
(50.85)
300m: 4:31.70
(50.12)
350m: 5:12.01
(40.31)
400m: 5:50.81
(38.80)
- Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon DNS
Grenen officiell:  2019-05-25 15:32:54
2019-05-25 15:33:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner