2019-08-25   14:30:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Finn & Fiffi Arena Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            50.29   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            51.13   
Frida la  2009  Ängelholms Simsällskap            51.87   
Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            53.20   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.92   
Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.02   
Nellie Andersson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.77   
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            54.82   
Adele Sjögren  2009  Trelleborg Sim            56.81   
10  Stina Renström  2010  Ängelholms Simsällskap            58.31   
11  Tilda Widerberg  2009  Simklubben Hajen            58.54   
12  Mirella Dragojevic Armandt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.23   
13  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.28   
14  Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            1:00.29   
15  Cornelia Svedberg  2009  Simklubben Sydsim            1:00.35   
16  Liv Dahlqvist  2010  Simklubben Hajen            1:01.75   
17  Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.81   
18  Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.25   
19  Agnes Wiking  2010  Trelleborg Sim            1:03.29   
20  Aisa Cvrk  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.34   
21  Wilma Svensson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.70   
22  Agnes Persson  2009  Ängelholms Simsällskap            1:04.76   
23  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.81   
Molly Andersson  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Jensen  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.75   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            55.00   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            56.96   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            56.99   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            59.02   
Christian Krüger  2010  Malmö Kappsimningsklubb            59.04   
Selim Cvrk  2009  Malmö Kappsimningsklubb            59.37   
Oliver Hörnell  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.59   
Adam Alkrdi  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.03   
10  Tobias Andersson  2009  Ystads Simsällskap            1:11.60   
11  Elliot Persson  2010  Ängelholms Simsällskap            1:12.09   
Yonas Hsissi  2009  Simklubben Sydsim            DNS   
Ludvig Arfwidson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Yasin Al-Saeedy  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            41.28   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            42.37   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            42.62   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            43.04   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            43.23   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            43.57   
Stina Gunnarsson  2005  Trelleborg Sim            43.77   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.26   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            44.52   
10  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            46.48   
11  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            46.93   
12  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            47.17   
13  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            47.24   
14  Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap            47.92   
15  Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            47.97   
16  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            48.03   
17  Saga Wemlén  2006  Simklubben Hajen            48.37   
18  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            48.67   
19  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            49.35   
20  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            49.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap            40.62   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            43.02   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            43.43   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            43.70   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            45.14   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            45.97   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            47.31   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            47.71   
Oscar Victor Mendez  2006  Ängelholms Simsällskap            48.01   
10  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            52.01   
11  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.15   
12  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            52.52   
13  Yuto Maruta  2006  Malmö Kappsimningsklubb            54.76   
14  Benjamin Rosewall  2006  Ystads Simsällskap            57.92   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            18.66   
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            19.50   
Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            20.22   
Adele Sjögren  2009  Trelleborg Sim            21.13   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            21.65   
Tindra Magnusson  2009  Trelleborg Sim            21.78   
Agnes Wiking  2010  Trelleborg Sim            22.28   
Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            22.56   
Frida la  2009  Ängelholms Simsällskap            22.62   
Tilda Widerberg  2009  Simklubben Hajen            22.62   
11  Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            23.43   
12  Agnes Persson  2009  Ängelholms Simsällskap            23.66   
13  Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            23.75   
14  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            24.47   
15  Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            24.75   
16  Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            26.00   
17  Mirella Dragojevic Armandt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            26.38   
18  Aisa Cvrk  2010  Malmö Kappsimningsklubb            26.97   
19  Nellie Andersson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            27.19   
20  Wilma Svensson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            27.91   
Molly Andersson  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            20.40   
Rasmus Jensen  2009  Malmö Kappsimningsklubb            21.07   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            21.15   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            21.94   
Christian Krüger  2010  Malmö Kappsimningsklubb            24.81   
Oliver Hörnell  2009  Malmö Kappsimningsklubb            26.47   
Adam Alkrdi  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ludvig Arfwidson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
Selim Cvrk  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Yasin Al-Saeedy  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            36.38   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            37.09   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            37.81   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            38.40   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            39.22   
Yasmin El Berjiji  2006  Simklubben Sydsim            40.96   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.00   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            41.27   
Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            43.06   
10  Stina Gunnarsson  2005  Trelleborg Sim            43.11   
11  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.37   
12  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            44.97   
13  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            45.15   
14  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            46.81   
15  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            49.56   
16  Ellen Andersson Hjälte  2006  Höganäs Simsällskap            51.99   
Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            36.34   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            36.89   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            37.30   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            37.75   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            38.13   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.51   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            42.54   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            43.82   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.33   
10  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.82   
11  Yuto Maruta  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.54   
12  Hugo Prössel  2006  Trelleborg Sim            47.82   
13  Benjamin Rosewall  2006  Ystads Simsällskap            55.20   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  14:48   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            44.78   
Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            45.09   
Tindra Magnusson  2009  Trelleborg Sim            48.04   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            49.19   
Adele Sjögren  2009  Trelleborg Sim            50.24   
Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            50.51   
Lovisa Hofvander  2009  Malmö Kappsimningsklubb            50.95   
Nellie Andersson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            51.44   
Agnes Persson  2009  Ängelholms Simsällskap            51.74   
10  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            52.21   
11  Agnes Wiking  2010  Trelleborg Sim            52.55   
12  Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            52.97   
13  Cornelia Svedberg  2009  Simklubben Sydsim            53.01   
14  Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            54.09   
15  Emma Vitazka  2011  Malmö Kappsimningsklubb            55.33   
16  Alice Wikermark  2010  Malmö Kappsimningsklubb            56.42   
17  Liv Dahlqvist  2010  Simklubben Hajen            57.26   
18  Molly Andersson  2009  Simklubben Hajen            59.70   
19  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            59.72   
20  Julie Ynner  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:05.11   
21  Vanesa Balaj  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.75   
22  My Ganestam  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.28   
23  Julia Smalarz  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.92   
24  Ida Sandholdt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.83   
25  Iben Furöy  2011  Malmö Kappsimningsklubb            1:13.29   
26  Tilda Dahlberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:22.77   
Mira Lundqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Mirella Dragojevic Armandt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Aisa Cvrk  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emmy Grubb  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Gabriella Serrano Arnal  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Maja Jönsson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Michelle Xiaoge Jiao  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  14:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Jensen  2009  Malmö Kappsimningsklubb            45.53   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            48.15   
Christian Krüger  2010  Malmö Kappsimningsklubb            48.83   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            49.60   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            50.96   
Ludvig Arfwidson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            51.24   
Yasin Al-Saeedy  2009  Malmö Kappsimningsklubb            51.89   
Selim Cvrk  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.33   
Elliot Persson  2010  Ängelholms Simsällskap            58.08   
10  Adam Alkrdi  2009  Malmö Kappsimningsklubb            58.20   
11  Isak Tonell  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.77   
12  Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            1:04.98   
13  Erik Brodelius  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.49   
Orhan Agalar  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Casper Jansson  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Ernad Adrovic  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Eskil Sommarström  2011  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Haroun Rezaie  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Nore Malmgren  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sebastien Mativa-Oredsson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Tobias Andersson  2009  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:09   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            31.03   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            31.54   
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            31.82   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            32.28   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            32.89   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            34.11   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            34.14   
Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            34.46   
Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap            35.08   
10  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            35.24   
11  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            35.50   
12  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            35.65   
13  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            35.97   
14  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            36.49   
15  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            36.92   
16  Saga Wemlén  2006  Simklubben Hajen            41.26   
17  Ellen Andersson Hjälte  2006  Höganäs Simsällskap            46.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap            29.61   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            30.91   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            31.78   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            31.82   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            32.45   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            32.67   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            33.22   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            33.47   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap            34.04   
10  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            34.54   
11  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            35.50   
12  Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            35.68   
13  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            35.71   
14  Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen            36.00   
15  Oscar Victor Mendez  2006  Ängelholms Simsällskap            36.35   
16  Yuto Maruta  2006  Malmö Kappsimningsklubb            37.41   
17  Hugo Prössel  2006  Trelleborg Sim            38.87   
18  Benjamin Rosewall  2006  Ystads Simsällskap            43.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Knutsson  2009  Trelleborg Sim            38.12   
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            41.22   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            42.75   
Tindra Magnusson  2009  Trelleborg Sim            44.01   
Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            44.33   
Frida la  2009  Ängelholms Simsällskap            44.77   
Cornelia Svedberg  2009  Simklubben Sydsim            44.97   
Lovisa Hofvander  2009  Malmö Kappsimningsklubb            45.07   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            45.77   
10  Adele Sjögren  2009  Trelleborg Sim            46.41   
11  Agnes Persson  2009  Ängelholms Simsällskap            46.84   
12  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            47.07   
13  Tilda Widerberg  2009  Simklubben Hajen            47.54   
14  Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            47.55   
15  Gabriella Serrano Arnal  2009  Malmö Kappsimningsklubb            47.92   
16  Agnes Wiking  2010  Trelleborg Sim            48.24   
17  Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            49.01   
18  Aisa Cvrk  2010  Malmö Kappsimningsklubb            50.57   
19  Nellie Andersson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            51.84   
20  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            52.38   
21  Alice Wikermark  2010  Malmö Kappsimningsklubb            53.36   
22  Michelle Xiaoge Jiao  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.99   
23  Molly Andersson  2009  Simklubben Hajen            55.11   
24  Liv Dahlqvist  2010  Simklubben Hajen            55.54   
25  Stina Renström  2010  Ängelholms Simsällskap            56.84   
26  Emma Vitazka  2011  Malmö Kappsimningsklubb            57.30   
27  Julie Ynner  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.52   
28  Julia Smalarz  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.72   
29  Vanesa Balaj  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.47   
30  Emmy Grubb  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.55   
31  Iben Furöy  2011  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.16   
32  Tilda Dahlberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:12.98   
33  Maja Jönsson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:14.45   
34  Ida Sandholdt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.91   
Mira Lundqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Mirella Dragojevic Armandt  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
My Ganestam  2010  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Jensen  2009  Malmö Kappsimningsklubb            39.35   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            40.85   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            40.87   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            42.72   
Christian Krüger  2010  Malmö Kappsimningsklubb            43.62   
Selim Cvrk  2009  Malmö Kappsimningsklubb            44.39   
Adam Alkrdi  2009  Malmö Kappsimningsklubb            45.07   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            45.34   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            47.98   
10  Nore Malmgren  2009  Malmö Kappsimningsklubb            50.90   
11  Casper Jansson  2010  Malmö Kappsimningsklubb            52.16   
12  Elliot Persson  2010  Ängelholms Simsällskap            53.48   
13  Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            53.59   
14  Isak Tonell  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.10   
15  Ludvig Arfwidson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.92   
16  Sebastien Mativa-Oredsson  2009  Malmö Kappsimningsklubb            57.90   
17  Ernad Adrovic  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.93   
18  Haroun Rezaie  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:07.68   
19  Eskil Sommarström  2011  Malmö Kappsimningsklubb            1:08.29   
20  Erik Brodelius  2010  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.13   
Orhan Agalar  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Yasin Al-Saeedy  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            34.56   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            34.60   
Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            38.82   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            39.15   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            40.45   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            41.35   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.36   
Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            43.57   
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            44.58   
10  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            46.06   
11  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            46.85   
12  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            53.54   
13  Ellen Andersson Hjälte  2006  Höganäs Simsällskap            54.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim            33.16   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            36.29   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            37.24   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            38.04   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            38.33   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            39.71   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            40.63   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap            40.71   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.24   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap            41.24   
11  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.42   
12  Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            42.59   
13  Oscar Victor Mendez  2006  Ängelholms Simsällskap            43.83   
14  Hugo Prössel  2006  Trelleborg Sim            48.08   
15  Yuto Maruta  2006  Malmö Kappsimningsklubb            48.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            43.35   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.00   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.70   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.85   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            46.55   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            46.70   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            47.05   
Klara Singvall  2007  Simklubben Hajen            47.18   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            47.42   
10  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            47.89   
11  Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            48.06   
12  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            48.44   
13  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.50   
14  Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            48.56   
15  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            48.64   
16  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.72   
17  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.05   
18  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            49.49   
19  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            49.54   
20  Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            49.58   
21  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            49.62   
22  Maja Relli  2007  Trelleborg Sim            50.10   
23  Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.84   
24  Elsa Matre  2007  Ängelholms Simsällskap            51.00   
25  Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.13   
26  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            51.16   
27  Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.20   
28  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            51.27   
29  Hillevi Furöy  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.51   
30  Beatrice Stendahl  2008  Simklubben Hajen            52.40   
31  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            53.76   
32  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            53.78   
33  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            53.79   
34  Tilda Ryberg  2007  Ystads Simsällskap            53.88   
35  Stella Joshaghani  2007  Ängelholms Simsällskap            55.21   
36  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            55.84   
37  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            55.93   
38  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            56.04   
39  Carolina Wennerberg  2008  Malmö Kappsimningsklubb            57.05   
40  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            57.69   
41  Julia Godek  2008  Ystads Simsällskap            58.29   
42  Sara Yosefi  2007  Simklubben Hajen            58.56   
43  Natalie Rahmberg  2007  Ängelholms Simsällskap            1:00.67   
44  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            1:02.48   
45  Alicia Olsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.58   
46  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            1:03.98   
47  Ella Petersen  2008  Ängelholms Simsällskap            1:09.90   
Sally Hellman  2008  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            44.24   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            44.37   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            47.06   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            47.33   
Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap            47.41   
Anton Vitazka  2008  Malmö Kappsimningsklubb            48.40   
Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            49.68   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.86   
Viktor Lövberg  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.90   
10  Melwin Månsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            50.54   
11  Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.50   
12  Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.74   
13  Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            51.78   
14  Zack Östman  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.87   
15  Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.02   
16  Knut Duvetorp  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.41   
17  Melker Thalin  2008  Malmö Kappsimningsklubb            54.02   
18  Dag Bäckerud  2007  Malmö Kappsimningsklubb            54.74   
19  Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            55.87   
20  Oscar Samberg  2008  Simklubben Sydsim            57.08   
21  Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            57.21   
22  Marius Kruse  2008  Malmö Kappsimningsklubb            58.38   
23  David Sylvan  2007  Simklubben Hajen            1:07.62   
Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Ahmed Khattab  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Makelani Wolfgramm  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    36.99        1:18.50   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    39.13        1:23.09   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    40.00        1:24.43   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    39.69        1:24.47   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    39.84        1:25.36   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    41.19        1:26.10   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    41.17        1:26.57   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    42.98        1:31.24   
Bella Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap    46.26        1:36.48   
10  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    47.88        1:40.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    35.96        1:15.68   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    39.00        1:22.56   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    39.03        1:22.67   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    39.80        1:23.14   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    40.39        1:26.23   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    47.11        1:38.96   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    47.71        1:39.21   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            17.09   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            17.44   
Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            17.53   
Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            17.91   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            18.13   
Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            18.25   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            18.41   
Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            18.50   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            18.72   
10  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.00   
11  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            19.07   
12  Clara Ransheim  2007  Ystads Simsällskap            19.31   
13  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.41   
14  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            19.50   
15  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.53   
16  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.59   
17  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            19.63   
18  Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            19.82   
19  Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            20.43   
20  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            20.50   
21  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            20.72   
22  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            20.82   
23  Stella Joshaghani  2007  Ängelholms Simsällskap            20.91   
24  Hillevi Furöy  2007  Malmö Kappsimningsklubb            20.97   
25  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            21.32   
26  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            21.34   
27  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            21.50   
28  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            22.09   
29  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            22.19   
30  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            22.56   
31  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            22.66   
32  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            23.29   
33  Alicia Olsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            23.31   
34  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            23.62   
35  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            24.03   
36  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            26.53   
37  Natalie Rahmberg  2007  Ängelholms Simsällskap            28.81   
Sally Hellman  2008  Trelleborg Sim            DNS   
Beatrice Stendahl  2008  Simklubben Hajen            DSQ   
Carolina Wennerberg  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Elsa Matre  2007  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Tilda Ryberg  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Månsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            18.25   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.00   
Ahmed Khattab  2008  Malmö Kappsimningsklubb            19.01   
Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            19.12   
Anton Vitazka  2008  Malmö Kappsimningsklubb            19.16   
Zack Östman  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.81   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            20.09   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            20.38   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            20.47   
10  Gustav Olofsson  2007  Simklubben Hajen            21.06   
11  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            21.15   
12  Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            21.16   
13  Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            21.22   
14  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap            21.34   
15  Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            22.41   
16  Makelani Wolfgramm  2008  Malmö Kappsimningsklubb            25.06   
17  Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            25.59   
18  Melker Thalin  2008  Malmö Kappsimningsklubb            25.60   
19  Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            25.88   
20  Knut Duvetorp  2008  Malmö Kappsimningsklubb            26.25   
21  Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            27.62   
22  Marius Kruse  2008  Malmö Kappsimningsklubb            28.69   
23  David Sylvan  2007  Simklubben Hajen            29.16   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    35.84        1:13.06   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    35.77        1:14.08   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    35.65        1:14.25   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    37.10        1:15.31   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    36.34        1:15.32   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    39.85        1:19.79   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    39.34        1:19.88   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    41.20        1:23.62   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    40.65        1:24.03   
10  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    44.53        1:30.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    34.66        1:10.40   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    35.41        1:12.38   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    36.04        1:15.68   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    39.37        1:20.33   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    43.11        1:28.42   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    44.23        1:29.12   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            DNS   
Yassin El Berjiji  2003  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            37.15   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            38.48   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            38.93   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.37   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            39.41   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            39.68   
Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            40.57   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            41.07   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            41.12   
10  Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            41.18   
11  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            41.39   
12  Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            41.87   
13  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            43.33   
14  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            43.76   
15  Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            43.84   
16  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            44.07   
17  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            44.20   
18  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            44.24   
19  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.70   
20  Klara Singvall  2007  Simklubben Hajen            44.98   
21  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.23   
22  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.64   
23  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            45.99   
24  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            46.58   
25  Stella Joshaghani  2007  Ängelholms Simsällskap            46.78   
26  Tilda Ryberg  2007  Ystads Simsällskap            46.85   
27  Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            47.02   
28  Hillevi Furöy  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.16   
29  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            47.54   
30  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            48.72   
31  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            49.21   
32  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            49.27   
33  Tintin Ekstrand  2008  Ystads Simsällskap            49.60   
34  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.16   
35  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            50.23   
36  Elsa Matre  2007  Ängelholms Simsällskap            50.33   
37  Alicia Olsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.40   
38  Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.04   
39  Julia Godek  2008  Ystads Simsällskap            51.41   
40  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            51.60   
41  Beatrice Stendahl  2008  Simklubben Hajen            51.68   
42  Wilma Hemborg  2008  Ängelholms Simsällskap            53.38   
43  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            53.72   
44  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            54.58   
45  Carolina Wennerberg  2008  Malmö Kappsimningsklubb            56.66   
46  Sara Yosefi  2007  Simklubben Hajen            57.77   
47  Natalie Rahmberg  2007  Ängelholms Simsällskap            58.02   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Ella Petersen  2008  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            40.05   
Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            40.94   
Viktor Lövberg  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.45   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            42.81   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            43.07   
Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            44.19   
Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            45.15   
Anton Vitazka  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.63   
Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            47.38   
10  Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            47.89   
11  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap            48.34   
12  Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.74   
13  Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            49.38   
14  Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.36   
15  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            51.13   
16  Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.25   
17  Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap            51.26   
18  Knut Duvetorp  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.26   
19  Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.51   
20  Melker Thalin  2008  Malmö Kappsimningsklubb            52.57   
21  Hugo Cederholm  2007  Ystads Simsällskap            52.73   
22  Jacob Omari  2008  Simklubben Sydsim            55.05   
23  Marius Kruse  2008  Malmö Kappsimningsklubb            56.31   
24  Makelani Wolfgramm  2008  Malmö Kappsimningsklubb            56.99   
Ahmed Khattab  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Dag Bäckerud  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
David Sylvan  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Emil Nilsson  2008  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Melwin Månsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Oscar Samberg  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Sigge Skog  2007  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    30.52        1:02.74   
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    30.47        1:03.18   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    32.36        1:05.98   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    32.17        1:06.06   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    31.22        1:06.07   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    32.62        1:07.47   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    32.86        1:08.50   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    34.46        1:10.03   
Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    35.42        1:14.20   
10  Bella Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap    38.92        1:18.43   
11  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim    39.25        1:19.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    27.74        58.89   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    29.60        1:01.79   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    31.61        1:03.98   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    31.51        1:04.81   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    31.28        1:06.08   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    34.78        1:11.97   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim    35.51        1:12.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            33.24   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            33.24   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            33.94   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            34.62   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            35.04   
Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            35.30   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            35.31   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            36.18   
Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            36.48   
10  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            36.59   
11  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            36.70   
12  Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            37.12   
13  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            37.26   
14  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            37.56   
15  Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            37.62   
15  Matilda Ravn Rehnström  2008  Trelleborg Sim            37.62   
17  Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            38.24   
18  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            38.90   
19  Klara Singvall  2007  Simklubben Hajen            39.12   
20  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.36   
21  Clara Ransheim  2007  Ystads Simsällskap            39.54   
22  Gabriella Ljungdahl  2008  Ängelholms Simsällskap            39.55   
23  Maja Relli  2007  Trelleborg Sim            40.02   
24  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            40.33   
25  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            40.54   
26  Hillevi Furöy  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.61   
27  Tintin Ekstrand  2008  Ystads Simsällskap            41.55   
28  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            41.66   
29  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            41.89   
30  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            42.06   
31  Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            42.11   
32  Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            42.68   
33  Stella Joshaghani  2007  Ängelholms Simsällskap            42.95   
34  Domino Daniel  2007  Malmö Kappsimningsklubb            43.46   
35  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            43.69   
36  Elsa Matre  2007  Ängelholms Simsällskap            44.06   
37  Beatrice Stendahl  2008  Simklubben Hajen            44.72   
38  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            45.32   
39  Julia Godek  2008  Ystads Simsällskap            45.52   
40  Tilda Ryberg  2007  Ystads Simsällskap            45.57   
41  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            45.73   
42  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            46.85   
43  Carolina Wennerberg  2008  Malmö Kappsimningsklubb            48.14   
44  Sara Yosefi  2007  Simklubben Hajen            50.60   
45  Wilma Hemborg  2008  Ängelholms Simsällskap            50.73   
46  Natalie Rahmberg  2007  Ängelholms Simsällskap            52.95   
47  Johanna Silow  2008  Ystads Simsällskap            53.94   
48  Alicia Olsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            57.73   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
Ella Petersen  2008  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            33.80   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            34.60   
Viktor Lövberg  2007  Malmö Kappsimningsklubb            35.57   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            36.06   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            36.06   
Anton Vitazka  2008  Malmö Kappsimningsklubb            36.54   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            36.87   
Ahmed Khattab  2008  Malmö Kappsimningsklubb            37.10   
Melwin Månsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            38.50   
10  Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            38.55   
11  Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            38.66   
12  Vincent Svensson  2007  Höganäs Simsällskap            39.45   
13  Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.91   
14  Melvin Falk  2008  Malmö Kappsimningsklubb            40.33   
15  Gustav Olofsson  2007  Simklubben Hajen            40.44   
16  Finn Nillund  2008  Malmö Kappsimningsklubb            41.40   
17  Erik Knezovic-Potter  2008  Simklubben Sydsim            41.82   
18  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            43.21   
19  Knut Duvetorp  2008  Malmö Kappsimningsklubb            43.99   
20  Lowe Hiljeborn  2007  Ängelholms Simsällskap            44.56   
21  Dag Bäckerud  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.71   
22  Axel Nihlén Miheller  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.99   
23  Hugo Cederholm  2007  Ystads Simsällskap            46.06   
24  Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            46.34   
25  Melker Thalin  2008  Malmö Kappsimningsklubb            46.71   
26  Sigge Segerstéen Reinhag  2008  Malmö Kappsimningsklubb            47.23   
27  Makelani Wolfgramm  2008  Malmö Kappsimningsklubb            47.76   
28  Emil Nilsson  2008  Ängelholms Simsällskap            48.56   
29  Oscar Samberg  2008  Simklubben Sydsim            50.26   
30  Alfred Freijs  2008  Simklubben Sydsim            50.29   
31  David Sylvan  2007  Simklubben Hajen            50.90   
32  Jacob Omari  2008  Simklubben Sydsim            51.72   
33  David Kjellander Hansen  2008  Simklubben Sydsim            54.99   
34  Marius Kruse  2008  Malmö Kappsimningsklubb            55.42   
Davud Dananovic  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sigge Skog  2007  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            31.69   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            31.89   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            34.09   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen            34.37   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            35.72   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            36.17   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            36.60   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            36.60   
Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            42.20   
10  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen            42.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Finn & Fiffi Arena Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2019   
  Tävlingsort  Lomma    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  SK Hajen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2019         
 
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ARENA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            31.41   
Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap            32.97   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen            33.02   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen            34.44   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen            37.27   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen            39.66   
Elias Egeskov Madsen  2004  Simklubben Sydsim            40.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 mars 2019 
Licensierad till: Simklubben Hajen  Utskriftstid  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner