2019-08-22   21:20:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landmesterskab 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  DGI Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2019         
 
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp1-4  1970  DGI Østjylland            2:15.78   
  Stefan Hjortshøj  1988      33.08        33.08   
  Casper Thaarup  1987      37.19        1:10.27   
  Søren Kellenberger  1978      35.37        1:45.64   
  Søren Thorup Hansen  1975      30.14        2:15.78   
                     
Oldboys Fra Fyn  1994  DGI Fyn            2:19.96   
  Mikkel Märcher  1982      40.13        40.13   
  René Pedersen  1977      32.86        1:12.99   
  Michael Jørgensen  1981      36.42        1:49.41   
  Casper Nedergaard  1990      30.55        2:19.96   
                     
Drenge B Grp1-4  1970  DGI Østjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sydøst Gr. 4 Herrer  1994  DGI Sydøstjylland            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Storstrømmen Turbo Gr 5  1995  DGI Storstrømmen            1:55.21   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      30.84        30.84   
  Frederik Kongstad Hansen  2001      32.03        1:02.87   
  Kristian Svenstrup  1998      27.08        1:29.95   
  Viktor Eibye  2001      25.26        1:55.21   
                     
Nordjylland Torpedoes  1995  DGI Nordjylland            1:55.82   
  Emil Viltoft Andersen  2000      29.64        29.64   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      32.27        1:01.91   
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      28.49        1:30.40   
  Nicklas Pedersen  2001      25.42        1:55.82   
                     
Drenge A Grp5  1995  DGI Østjylland            1:56.83   
  Andreas Weje  1998      28.85        28.85   
  Kristoffer B. Holm  1999      34.74        1:03.59   
  August Stamp Kirkeby  1999      28.23        1:31.82   
  Esben Røjkjær Rasmussen  2001      25.01        1:56.83   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr.5  1995  Dgi Sønderjylland            2:01.29   
  Christopher Kristiansen  2000      33.46        33.46   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      33.86        1:07.32   
  André Iversen  2001      28.08        1:35.40   
  Svend Matzen  1999      25.89        2:01.29   
                     
Sydøst Gr. 5 Drenge 1  1995  DGI Sydøstjylland            2:02.39   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      33.93        33.93   
  Andreas Hansen  2001      33.29        1:07.22   
  Robert Versteegen  2001      29.35        1:36.57   
  Anders Ballisager Hansen  1998      25.82        2:02.39   
                     
Nordjylland Wild Waves  1995  DGI Nordjylland            2:04.54   
  Niklas T. Kristiansen  2000      31.43        31.43   
  Andreas Rask Sørensen  1999      34.88        1:06.31   
  Mikkel Hedeby Madsen  2002      31.46        1:37.77   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      26.77        2:04.54   
                     
Four Beasts  2002  DGI Sydvest            2:05.83   
  Johan Sørensen  1999      32.20        32.20   
  Erik Ellemose Sørensen  2002      35.71        1:07.91   
  Daniel Poulsen  2001      32.31        1:40.22   
  Boje Fokkink  2001      25.61        2:05.83   
                     
Sydøst Gr. 5 Drenge 2  1995  DGI Sydøstjylland            2:08.70   
  Rasmus D. Jensen  1998      33.87        33.87   
  Mikkel Dam  2002      36.27        1:10.14   
  Alexander Roe  1997      29.25        1:39.39   
  Simon Tuelstrup Bechmann  2001      29.31        2:08.70   
                     
Drenge2 Sønderjylland Gr.5  1995  Dgi Sønderjylland            2:10.02   
  Dennis Hansen  2002      34.84        34.84   
  Nikolaj Carlsen  2002      34.07        1:08.91   
  Niklas Børsmose Simony  2001      30.47        1:39.38   
  Anders Munksgaard-Ottosen  2004      30.64        2:10.02   
                     
10  Drenge B Grp5  1995  DGI Østjylland            2:11.41   
  Mads Berentzen  2002      33.99        33.99   
  Elias Lauritsen  2000      38.44        1:12.43   
  Jonas Sørensen  1995      30.20        1:42.63   
  Andreas Skak Thomsen  2001      28.78        2:11.41   
                     
11  Fynske Herrer Gr. 5  1995  DGI Fyn            2:15.29   
  Frederik Klüver  1998      35.34        35.34   
  Andreas Birkholm  2002      39.40        1:14.74   
  Kristoffer Thomsen  2000      33.46        1:48.20   
  Viktor Johansen  2001      27.09        2:15.29   
                     
Afbud  2002  DGI Sydvest            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nordj. Victory Fighter  2003  DGI Nordjylland            1:58.48   
  Oscar Pedersen  2004      30.76        30.76   
  Dion Drejer Delaney  2003      33.35        1:04.11   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      28.81        1:32.92   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      25.56        1:58.48   
                     
Sydøst Gr. 6 Drenge 1  2003  DGI Sydøstjylland            2:05.91   
  Jakob Krag Sørensen  2004      33.27        33.27   
  Jacob Ladefoged  2003      36.35        1:09.62   
  Jesper V. Bylling Jensen  2003      27.06        1:36.68   
  Erik Both Schulte  2004      29.23        2:05.91   
                     
Nordjylland Dude Club  2003  DGI Nordjylland            2:10.65   
  Marcus Albæk  2004      33.74        33.74   
  Mikkel Pedersen  2004      36.13        1:09.87   
  Jacob Toft  2003      31.19        1:41.06   
  Lesley Jan de Graaf  2004      29.59        2:10.65   
                     
Drenge A Grp6  2003  DGI Østjylland            2:12.93   
  Mikkel Dannesboe  2003      33.72        33.72   
  Noah Busk  2004      38.13        1:11.85   
  Jacob Mørup  2004      32.81        1:44.66   
  Markus Friis Hansen  2003      28.27        2:12.93   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr6  2003  Dgi Sønderjylland            2:15.29   
  Emil Neumann  2004      34.52        34.52   
  Alexander Schmidt  2004      40.27        1:14.79   
  Casper Fink  2003      32.96        1:47.75   
  Marius V. Kjærsgaard  2004      27.54        2:15.29   
                     
Midtjylland Isk Grp. 6  2003  DGI Midtjylland            2:15.39   
  Kasper Lund Tange  2004      36.56        36.56   
  Rasmus Håkonsson  2004      33.56        1:10.12   
  Jakob Møller Nielsen  2004      35.83        1:45.95   
  Anton Christiansen  2004      29.44        2:15.39   
                     
Storstrømmen Turbo Gr 6  2003  DGI Storstrømmen            2:17.26   
  Jonas P. Dahrup  2004      37.40        37.40   
  Victor Compen  2003      36.63        1:14.03   
  Albert U. Thystrup  2003      31.99        1:46.02   
  Laurits Thøfner  2004      31.24        2:17.26   
                     
Drenge B Grp6  2003  DGI Østjylland            2:25.73   
  Frederik Stordal Poulsen  2004      40.15        40.15   
  Nikolaj Høgh  2003      42.09        1:22.24   
  Simon Kloster Sørensen  2003      34.15        1:56.39   
  Mads Vittrup  2003      29.34        2:25.73   
                     
Sydøst Gr. 6 Drenge 2  2003  DGI Sydøstjylland            3:06.52   
  Peter Ladefoged  2004      40.88        40.88   
  Ebbe Weile  2004      51.86        1:32.74   
  Mazen Sharaf  2003      50.96        2:23.70   
  Maen Sharaf  2006      42.82        3:06.52   
                     
Fynske Herrer Gr. 6  2003  DGI Fyn            DSQ  ej rørt 175m 
  Jeppe Lund Holgersen  2003      40.70        40.70   
  Christian Rasmussen  2003      38.59        1:19.29   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp7  2005  DGI Østjylland            2:14.63   
  Mathias Nybro Laursen  2005      33.94        33.94   
  Jonas Gaur  2005      35.97        1:09.91   
  Frederik Gadegaard  2005      35.57        1:45.48   
  Johan H Brorson  2006      29.15        2:14.63   
                     
Nordjyllands Mighty Men  2005  DGI Nordjylland            2:18.54   
  Elmer Oosterhof  2005      38.06        38.06   
  William Elliot Lumholtz  2006      38.47        1:16.53   
  Mathias Ø. Barslev  2006      32.28        1:48.81   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      29.73        2:18.54   
                     
Fynske Herrer Gr. 7  2005  DGI Fyn            2:19.31   
  Asger Østergaard  2005      36.96        36.96   
  Jonas Svensmark Jensen  2005      35.51        1:12.47   
  William Romer Jørgensen  2005      34.94        1:47.41   
  Magnus Løkke  2005      31.90        2:19.31   
                     
Sydøst Gr. 7 Drenge 1  2005  DGI Sydøstjylland            2:21.10   
  Alexander Mogensen  2005      38.01        38.01   
  Magnus Andersen  2005      42.70        1:20.71   
  Matti Andersen  2005      30.57        1:51.28   
  Mark Rüdinger  2006      29.82        2:21.10   
                     
Drenge1 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:24.13   
  Eskild Noah Johannsen  2006      35.16        35.16   
  Silas Åkerlind  2005      40.49        1:15.65   
  Boris Gamishev  2007      38.15        1:53.80   
  Philip Emborg Andreasen  2005      30.33        2:24.13   
                     
Drenge B Grp7  2005  DGI Østjylland            2:32.37   
  Gustav Ravn  2005      38.40        38.40   
  Esben Frimand  2006      43.99        1:22.39   
  Mads Rager Larsen  2005      36.96        1:59.35   
  Casper Krogh Særkjær  2005      33.02        2:32.37   
                     
Drenge2 Sønderjylland Gr7  2005  Dgi Sønderjylland            2:33.02   
  Lukas Nissen  2006      39.68        39.68   
  Henrik Hansen  2005      41.50        1:21.18   
  Emil Winther  2006      39.48        2:00.66   
  Felix Wetcke-Brask  2006      32.36        2:33.02   
                     
Sydøst Gr. 7 Drenge 2  2005  DGI Sydøstjylland            2:33.03   
  Nikolai Kristensen  2005      39.41        39.41   
  Aske Ying Sandvej Møller  2005      43.85        1:23.26   
  Kristian Nielsen  2005      37.47        2:00.73   
  Jens Holst Jacobsen  2005      32.30        2:33.03   
                     
Nordj. Dangerous Ducks  2005  DGI Nordjylland            2:36.74   
  Mathias Johansen  2005      39.82        39.82   
  Sebastian Skov  2005      46.51        1:26.33   
  Nikolaj Rytger Knudsen  2006      36.03        2:02.36   
  Mikkel Rubæk  2006      34.38        2:36.74   
                     
                     
 
Løb 4, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Drenge A Grp8  2007  DGI Østjylland            3:03.20   
  Thomas Emil Højrup  2007      41.07        41.07   
  Anton Harrits-Nielsen  2007      1:04.88        1:45.95   
  Samuel Krogh Laursen  2007      43.96        2:29.91   
  Sophus Heningsen  2007      33.29        3:03.20   
                     
Fynske Herrer Gr. 8  2007  DGI Fyn            3:05.33   
  Oliver Oxholm Ballisager  2007      49.19        49.19   
  Lau Lamberg  2007      51.08        1:40.27   
  Mathias Møller Madsen  2008      44.70        2:24.97   
  Casper Clausen  2007      40.36        3:05.33   
                     
Nordjylland Water Devils  2007  DGI Nordjylland            3:09.25   
  Frederik Jensen  2007      51.96        51.96   
  Mattie Christiansen  2008      56.21        1:48.17   
  Mads Poulsen  2007      42.01        2:30.18   
  Tobias Schwab  2009      39.07        3:09.25   
                     
Midtjylland Isk Grp. 8  2007  DGI Midtjylland            3:09.98   
  Magnus Kjær Holm  2008      50.03        50.03   
  Albert Olesen  2008      53.19        1:43.22   
  Valdemar Theisen  2007      47.81        2:31.03   
  Zakarias L. Bjørn  2008      38.95        3:09.98   
                     
Drenge B Grp8  2007  DGI Østjylland            3:24.58   
  Sebastian Holler Bødtker  2007      51.33        51.33   
  Orla Kellenberger  2008      1:00.99        1:52.32   
  Morten Holst-Jensen  2008      50.47        2:42.79   
  Elmander J. P. Odgaard  2007      41.79        3:24.58   
                     
Nordjylland Destroyers  2007  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 25m 
                     
Storstrømmen Turbo Gr 8  2007  DGI Storstrømmen            DSQ  EFB 25m 
                     
Sydøst Gr. 8 Drenge 1  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  2 amtag under vand 
  Mathias Løth Andersen  2007      40.74        40.74   
                     
Sydøst Gr. 8 Drenge 2  2007  DGI Sydøstjylland            DSQ  tyvstart 
  Andreas Birkmose  2007      1:01.10        1:01.10   
  Ebbe Als Olsen  2007      45.88        1:46.98   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      46.96        2:33.94   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark