2019-10-20   17:36:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Daloc Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 1, 50m Frisim Damer 16 år o äldre - Final
Sponsor: Arena
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap -.-- 27.64
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 28.01 +0.37
3 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 29.27 +1.63
4 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap -.-- 29.31 +1.67
5 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap -.-- 29.76 +2.12
6 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap -.-- 30.60 +2.96
7 Alice Nordkvist 2000 Mariestads Simsällskap -.-- 31.06 +3.42
8 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians -.-- 31.69 +4.05
9 Ellen Roslund 2003 Karlsborgs Simklubb -.-- 31.75 +4.11
10 Julia Rosebrink 2000 Karlsborgs Simklubb -.-- 31.84 +4.20
11 Nikita Kapron 2003 Skövde Simsällskap -.-- 32.02 +4.38
12 Matilda Eni 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 32.08 +4.44
13 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap -.-- 32.12 +4.48
14 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap -.-- 32.48 +4.84
15 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 32.49 +4.85
16 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 32.73 +5.09
17 Jennifer Titus 2002 Örebro Simallians -.-- 32.81 +5.17
18 Ellen Kampe 2003 Mariestads Simsällskap -.-- 32.84 +5.20
19 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap -.-- 33.08 +5.44
20 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 33.17 +5.53
21 Ida Pihlblad 2001 Skara Simsällskap -.-- 33.48 +5.84
22 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap -.-- 33.71 +6.07
23 Elin Andersson 1999 Simklubben Götene -.-- 35.46 +7.82
23 Julia Nyrén 2002 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 35.46 +7.82
25 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians -.-- 36.17 +8.53
26 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians -.-- 36.34 +8.70
- Pauline Grubb 2003 Grums Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 09:07:08
2019-06-08 09:30:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 2, 50m Frisim Herrar 16 år o äldre - Final
Sponsor: Daloc
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap -.-- 26.71
2 William Nordkvist 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 27.05 +0.34
3 André Gradin 1994 Örebro Simallians -.-- 27.10 +0.39
4 Pontus Staudinger 1998 Karlsborgs Simklubb -.-- 27.12 +0.41
5 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap -.-- 27.14 +0.43
6 Alexander Lundberg 2002 Simklubben Vänersborg -.-- 27.42 +0.71
7 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians -.-- 27.64 +0.93
8 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap -.-- 28.03 +1.32
9 Peter Hagedorn-Novik 2002 Skövde Simsällskap -.-- 28.06 +1.35
10 Marcus Leijon 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 28.56 +1.85
11 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 28.71 +2.00
12 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap -.-- 28.72 +2.01
13 Filip Martinsson 2003 Karlsborgs Simklubb -.-- 30.59 +3.88
14 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 31.62 +4.91
15 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg -.-- 32.38 +5.67 S14
16 Anton Daggert 1993 Örebro Simallians -.-- 32.68 +5.97 S14
- Edvin Agic 2003 Skövde Simsällskap -.-- DNS
- Alfred Erlandsson 2002 Skara Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 09:12:10
2019-06-08 09:30:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Metsä Tissue
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Lendin Lundgren 2007 Skövde Simsällskap -.-- 39.49
2 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 41.53 +2.04
3 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap -.-- 42.53 +3.04
4 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 42.89 +3.40
5 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap -.-- 43.88 +4.39
6 Svea Klasson 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 43.95 +4.46
7 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap -.-- 44.21 +4.72
8 Anna Johansson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 44.22 +4.73
9 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap -.-- 44.38 +4.89
10 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 44.43 +4.94
11 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 44.71 +5.22
12 Enna Karanovic 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 44.85 +5.36
13 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap -.-- 44.88 +5.39
14 Emma Sunnerdahl 2006 Skara Simsällskap -.-- 45.05 +5.56
15 Alma Haknert 2007 Simklubben Alingsås -.-- 45.06 +5.57
16 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 45.56 +6.07
17 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians -.-- 45.68 +6.19
18 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap -.-- 46.20 +6.71
19 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 46.51 +7.02
20 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians -.-- 47.70 +8.21
21 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians -.-- 48.15 +8.66
22 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap -.-- 48.17 +8.68
23 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 48.22 +8.73
23 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 48.22 +8.73
25 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 49.05 +9.56
26 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 49.60 +10.11
27 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap -.-- 50.45 +10.96
28 Emelie Lem 2007 Örebro Simallians -.-- 50.56 +11.07
29 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 50.78 +11.29
30 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians -.-- 50.80 +11.31
31 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 51.00 +11.51
32 Maja Nordelöf 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 51.06 +11.57
33 Ella Winqvist 2007 Skövde Simsällskap -.-- 51.32 +11.83
34 Ella Muthas 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 51.41 +11.92
35 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 51.60 +12.11
36 Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap -.-- 51.74 +12.25
37 Kajsa Andersson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 51.83 +12.34
38 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians -.-- 52.22 +12.73
39 Lovisa Jansson 2007 Örebro Simallians -.-- 52.76 +13.27
40 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 53.50 +14.01
41 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 53.52 +14.03
42 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 53.58 +14.09
43 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 54.18 +14.69
44 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 54.32 +14.83
45 Marta Apel 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 54.37 +14.88
46 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap -.-- 55.20 +15.71
47 Hanna Haggård 2007 Mariestads Simsällskap -.-- 55.43 +15.94
48 Ellen Lindskog 2007 Örebro Simallians -.-- 55.99 +16.50
49 Johanna Storm 2006 Säffle Simsällskap -.-- 56.37 +16.88
50 Iselin Mattsdotter 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 56.55 +17.06
51 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 57.32 +17.83
52 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians -.-- 1:00.41 +20.92
53 Nailia Rose Åslin 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 1:01.66 +22.17
54 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb -.-- 1:03.15 +23.66
- Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap -.-- DSQ
- Sadie Ford 2007 Örebro Simallians -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 09:23:17
2019-06-08 09:30:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Sponsor: DS Smith
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 40.42
2 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 42.14 +1.72
3 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 43.91 +3.49
4 Eric Thörngren 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 44.97 +4.55
5 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 46.08 +5.66
6 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 48.48 +8.06
7 Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 48.64 +8.22
8 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap -.-- 49.63 +9.21
9 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 49.64 +9.22
10 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 50.33 +9.91
11 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap -.-- 50.39 +9.97
12 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 50.81 +10.39
13 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 51.97 +11.55
14 Nils Dittlau 2006 Örebro Simallians -.-- 52.71 +12.29
15 Oliver Eriksson 2006 Örebro Simallians -.-- 53.21 +12.79
16 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 53.43 +13.01
17 Nils Eriksson Hejmar 2007 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 54.09 +13.67
18 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 54.49 +14.07
19 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 57.66 +17.24
20 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 58.46 +18.04
21 Vilhelm Otnem 2007 Grums Simsällskap -.-- 59.13 +18.71
- Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- DSQ
- Malte Plan 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Max Månsson 2006 Örebro Simallians -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 09:29:46
2019-06-08 09:29:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 11 år o yngre - Final
Sponsor: VänerEnergi
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians -.-- 40.89
2 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap -.-- 42.18 +1.29
3 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap -.-- 42.32 +1.43
4 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås -.-- 44.42 +3.53
5 Tilda Flyckt 2010 Simklubben Elfsborg -.-- 45.34 +4.45
6 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap -.-- 45.42 +4.53
7 Ebba Öjersson 2008 Simklubben Götene -.-- 46.52 +5.63
8 Elin Billström 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 46.66 +5.77
9 Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap -.-- 47.29 +6.40
10 Ebba Johansson 2009 Örebro Simallians -.-- 47.63 +6.74
11 Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap -.-- 48.30 +7.41
12 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians -.-- 48.31 +7.42
13 Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 49.30 +8.41
14 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 49.35 +8.46
15 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås -.-- 50.45 +9.56
16 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 50.72 +9.83
17 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg -.-- 51.18 +10.29
18 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 51.83 +10.94
19 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians -.-- 52.71 +11.82
20 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap -.-- 53.22 +12.33
21 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 55.31 +14.42
22 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 56.13 +15.24
23 Lavinia Thörner 2008 Säffle Simsällskap -.-- 56.25 +15.36
24 Molly Johansson 2009 Skara Simsällskap -.-- 56.89 +16.00
25 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians -.-- 59.99 +19.10
- Indra Norman 2008 Simklubben Götene -.-- DSQ
- Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Smilla Högfeldt 2008 Örebro Simallians -.-- DSQ
- Molly Wihed 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 09:40:02
2019-06-08 09:40:32 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar 11 år o yngre - Final
Sponsor: Swedbank
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 38.27
2 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians -.-- 39.78 +1.51
3 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap -.-- 41.03 +2.76
4 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 41.58 +3.31
5 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap -.-- 44.82 +6.55
6 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås -.-- 51.74 +13.47
7 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 54.78 +16.51
8 Anton Martinsson 2010 Karlsborgs Simklubb -.-- 58.66 +20.39
9 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås -.-- 1:16.05 +37.78
Grenen officiell:  2019-06-08 09:44:38
2019-06-08 10:06:58 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 7, 200m Frisim Damer 14-15 år - Final
Sponsor: Bloms familjejuridik
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:17.98
100m: 1:06.32
200m: 2:17.98
(1:11.66)
2 Ida Lithner 2004 Säffle Simsällskap -.-- 2:20.80 +2.82
100m: 1:07.25
200m: 2:20.80
(1:13.55)
3 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap -.-- 2:22.24 +4.26
100m: 1:08.16
200m: 2:22.24
(1:14.08)
4 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 2:22.50 +4.52
100m: 1:10.58
200m: 2:22.50
(1:11.92)
5 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap -.-- 2:25.04 +7.06
100m: 1:08.93
200m: 2:25.04
(1:16.11)
6 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 2:25.09 +7.11
100m: 1:09.34
200m: 2:25.09
(1:15.75)
7 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Grums Simsällskap -.-- 2:25.59 +7.61
100m: 1:10.70
200m: 2:25.59
(1:14.89)
8 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap -.-- 2:27.25 +9.27
100m: 1:10.56
200m: 2:27.25
(1:16.69)
9 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians -.-- 2:27.80 +9.82
100m: 1:12.16
200m: 2:27.80
(1:15.64)
10 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians -.-- 2:27.95 +9.97
100m: 1:11.47
200m: 2:27.95
(1:16.48)
11 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 2:28.22 +10.24
100m: 1:08.76
200m: 2:28.22
(1:19.46)
12 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap -.-- 2:30.07 +12.09
100m: 1:12.49
200m: 2:30.07
(1:17.58)
13 Elin Eriksson 2004 Lindesbergs Simsällskap -.-- 2:30.29 +12.31
100m: 1:12.02
200m: 2:30.29
(1:18.27)
14 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:30.70 +12.72
100m: 1:12.29
200m: 2:30.70
(1:18.41)
15 Hanna Andrén 2004 Simklubben Alingsås -.-- 2:33.12 +15.14
100m: 1:12.11
200m: 2:33.12
(1:21.01)
16 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians -.-- 2:33.37 +15.39
100m: 1:14.32
200m: 2:33.37
(1:19.05)
17 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:33.48 +15.50
100m: 1:16.02
200m: 2:33.48
(1:17.46)
18 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap -.-- 2:33.88 +15.90
100m: 1:12.22
200m: 2:33.88
(1:21.66)
19 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 2:34.37 +16.39
100m: 1:10.82
200m: 2:34.37
(1:23.55)
20 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 2:35.38 +17.40
100m: 1:16.55
200m: 2:35.38
(1:18.83)
21 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 2:35.50 +17.52
100m: 1:16.02
200m: 2:35.50
(1:19.48)
22 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:37.71 +19.73
100m: 1:16.25
200m: 2:37.71
(1:21.46)
23 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 2:38.33 +20.35
100m: 1:14.86
200m: 2:38.33
(1:23.47)
24 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians -.-- 2:38.70 +20.72
100m: 1:16.37
200m: 2:38.70
(1:22.33)
25 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 2:39.66 +21.68
100m: 1:16.43
200m: 2:39.66
(1:23.23)
26 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap -.-- 2:39.85 +21.87
100m: 1:17.30
200m: 2:39.85
(1:22.55)
27 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 2:43.71 +25.73
100m: 1:18.47
200m: 2:43.71
(1:25.24)
28 Anna Kumm 2004 Grums Simsällskap -.-- 2:45.01 +27.03
100m: 1:16.45
200m: 2:45.01
(1:28.56)
29 Alma Wallin Bustad 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:45.10 +27.12
100m: 1:19.78
200m: 2:45.10
(1:25.32)
30 Katarina Pettersson 2005 Katrineholms Simsällskap -.-- 2:47.08 +29.10
100m: 1:16.02
200m: 2:47.08
(1:31.06)
31 Agnes Wahlberg 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 2:48.00 +30.02
100m: 1:19.22
200m: 2:48.00
(1:28.78)
32 Sofie Leander 2005 Säffle Simsällskap -.-- 2:48.61 +30.63
100m: 1:22.31
200m: 2:48.61
(1:26.30)
33 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 2:48.64 +30.66
100m: 1:20.86
200m: 2:48.64
(1:27.78)
34 Vanja Emanuelsson Fransson 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:48.76 +30.78
100m: 1:20.35
200m: 2:48.76
(1:28.41)
35 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians -.-- 2:50.38 +32.40
100m: 1:21.87
200m: 2:50.38
(1:28.51)
36 Alicia Miteva 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:52.64 +34.66
100m: 1:18.67
200m: 2:52.64
(1:33.97)
37 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians -.-- 2:54.07 +36.09
100m: 1:22.60
200m: 2:54.07
(1:31.47)
38 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians -.-- 2:54.08 +36.10
100m: 1:22.59
200m: 2:54.08
(1:31.49)
39 Sara Vendel Gunnarsson 2005 Karlsborgs Simklubb -.-- 2:57.83 +39.85
100m: 1:24.86
200m: 2:57.83
(1:32.97)
40 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:59.73 +41.75
100m: 1:26.57
200m: 2:59.73
(1:33.16)
41 Juliette Erixon 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 3:01.68 +43.70
100m: 1:26.35
200m: 3:01.68
(1:35.33)
42 Amina Asker 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 3:05.60 +47.62
100m: 1:28.64
200m: 3:05.60
(1:36.96)
43 Tove Öjersson 2005 Simklubben Götene -.-- 3:08.21 +50.23
100m: 1:26.46
200m: 3:08.21
(1:41.75)
44 Tilda Persson 2004 Simklubben Vänersborg -.-- 3:09.65 +51.67
100m: 1:28.33
200m: 3:09.65
(1:41.32)
- Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- DNS
- Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 10:10:32
2019-06-08 10:11:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 8, 200m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Sponsor: Ica Oxen
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap -.-- 2:13.49
100m: 1:01.88
200m: 2:13.49
(1:11.61)
2 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap -.-- 2:14.46 +0.97
100m: 1:04.03
200m: 2:14.46
(1:10.43)
3 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 2:14.62 +1.13
100m: 1:04.83
200m: 2:14.62
(1:09.79)
4 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:15.84 +2.35
100m: 1:05.46
200m: 2:15.84
(1:10.38)
5 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 2:17.01 +3.52
100m: 1:04.69
200m: 2:17.01
(1:12.32)
6 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap -.-- 2:17.50 +4.01
100m: 1:05.41
200m: 2:17.50
(1:12.09)
7 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap -.-- 2:19.80 +6.31
100m: 1:06.05
200m: 2:19.80
(1:13.75)
8 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians -.-- 2:24.55 +11.06
100m: 1:09.27
200m: 2:24.55
(1:15.28)
9 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap -.-- 2:24.65 +11.16
100m: 1:11.28
200m: 2:24.65
(1:13.37)
10 Oskar André 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:31.35 +17.86
100m: 1:11.51
200m: 2:31.35
(1:19.84)
11 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians -.-- 2:31.47 +17.98
100m: 1:12.51
200m: 2:31.47
(1:18.96)
12 August Jansson 2005 Örebro Simallians -.-- 2:36.64 +23.15
100m: 1:15.07
200m: 2:36.64
(1:21.57)
13 Daniel Lönnquist 2005 Mariestads Simsällskap -.-- 2:41.28 +27.79
100m: 1:16.61
200m: 2:41.28
(1:24.67)
14 Filip Ryefalk 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:43.14 +29.65
100m: 1:15.68
200m: 2:43.14
(1:27.46)
15 William Blixt 2004 Karlsborgs Simklubb -.-- 2:50.02 +36.53
100m: 1:20.44
200m: 2:50.02
(1:29.58)
16 Robin Lundahl 2004 Åmåls Simsällskap -.-- 2:53.46 +39.97
100m: 1:21.50
200m: 2:53.46
(1:31.96)
17 Jacob Haggård 2005 Mariestads Simsällskap -.-- 2:54.22 +40.73
100m: 1:22.75
200m: 2:54.22
(1:31.47)
18 Axel Blom 2005 Mariestads Simsällskap -.-- 3:13.22 +59.73
100m: 1:32.23
200m: 3:13.22
(1:40.99)
19 Martin von Knorring 2005 Mariestads Simsällskap -.-- 3:14.08 +1:00.59
100m: 1:33.31
200m: 3:14.08
(1:40.77)
Grenen officiell:  2019-06-08 10:20:20
2019-06-08 10:20:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 9, 400m Frisim Damer 16 år o äldre - Final
Sponsor: Alig Ventilation
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 4:37.37
100m: 1:06.61
200m: 2:17.08
(1:10.47)
300m: 3:28.68
(1:11.60)
400m: 4:37.37
(1:08.69)
2 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 4:40.11 +2.74
100m: 1:07.81
200m: 2:19.51
(1:11.70)
300m: 3:30.85
(1:11.34)
400m: 4:40.11
(1:09.26)
3 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap -.-- 4:41.06 +3.69
100m: 1:07.04
200m: 2:19.16
(1:12.12)
300m: 3:31.25
(1:12.09)
400m: 4:41.06
(1:09.81)
4 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:01.24 +23.87
100m: 1:08.90
200m: 2:23.91
(1:15.01)
300m: 3:42.48
(1:18.57)
400m: 5:01.24
(1:18.76)
5 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:03.85 +26.48
100m: 1:11.74
200m: 2:30.58
(1:18.84)
300m: 3:48.91
(1:18.33)
400m: 5:03.85
(1:14.94)
6 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:05.57 +28.20
100m: 1:11.95
200m: 2:29.49
(1:17.54)
300m: 3:48.58
(1:19.09)
400m: 5:05.57
(1:16.99)
7 Jennifer Titus 2002 Örebro Simallians -.-- 5:36.10 +58.73
100m: 1:19.03
200m: 2:44.63
(1:25.60)
300m: 4:11.73
(1:27.10)
400m: 5:36.10
(1:24.37)
8 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap -.-- 5:43.46 +1:06.09
100m: 1:18.65
200m: 2:46.09
(1:27.44)
300m: 4:15.03
(1:28.94)
400m: 5:43.46
(1:28.43)
9 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:44.05 +1:06.68
100m: 1:21.08
200m: 2:48.71
(1:27.63)
300m: 4:17.00
(1:28.29)
400m: 5:44.05
(1:27.05)
10 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap -.-- 5:49.07 +1:11.70
100m: 1:19.74
200m: 2:48.24
(1:28.50)
300m: 4:18.63
(1:30.39)
400m: 5:49.07
(1:30.44)
11 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 5:49.11 +1:11.74
100m: 1:23.10
200m: 2:53.93
(1:30.83)
300m: 4:22.00
(1:28.07)
400m: 5:49.11
(1:27.11)
12 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap -.-- 5:49.53 +1:12.16
100m: 1:21.84
200m: 2:51.12
(1:29.28)
300m: 4:22.19
(1:31.07)
400m: 5:49.53
(1:27.34)
13 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 5:53.77 +1:16.40
100m: 1:22.01
200m: 2:52.73
(1:30.72)
300m: 4:24.87
(1:32.14)
400m: 5:53.77
(1:28.90)
14 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians -.-- 6:37.32 +1:59.95
100m: 1:29.54
200m: 3:13.01
(1:43.47)
300m: 4:56.71
(1:43.70)
400m: 6:37.32
(1:40.61)
15 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians -.-- 6:37.78 +2:00.41
100m: 1:27.55
200m: 3:11.23
(1:43.68)
300m: 4:56.73
(1:45.50)
400m: 6:37.78
(1:41.05)
- Ellen Kampe 2003 Mariestads Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 10:40:36
2019-06-08 10:40:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 10, 400m Frisim Herrar 16 år o äldre - Final
Sponsor: Klings Glass
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians -.-- 4:36.14
100m: 1:04.86
200m: 2:16.45
(1:11.59)
300m: 3:28.52
(1:12.07)
400m: 4:36.14
(1:07.62)
2 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap -.-- 4:38.01 +1.87
100m: 1:04.85
200m: 2:17.34
(1:12.49)
300m: 3:29.23
(1:11.89)
400m: 4:38.01
(1:08.78)
3 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:04.91 +28.77
100m: 1:10.29
200m: 2:29.44
(1:19.15)
300m: 3:48.77
(1:19.33)
400m: 5:04.91
(1:16.14)
4 Marcus Leijon 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 5:19.27 +43.13
100m: 1:10.67
200m: 2:31.84
(1:21.17)
300m: 3:56.62
(1:24.78)
400m: 5:19.27
(1:22.65)
5 Felix Persson 2000 Simklubben Vänersborg -.-- 5:26.55 +50.41 S14
100m: 1:16.47
200m: 2:40.12
(1:23.65)
300m: 4:04.29
(1:24.17)
400m: 5:26.55
(1:22.26)
6 Anton Daggert 1993 Örebro Simallians -.-- 5:35.05 +58.91 S14
100m: 1:14.48
200m: 2:39.19
(1:24.71)
300m: 4:05.70
(1:26.51)
400m: 5:35.05
(1:29.35)
7 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 5:35.47 +59.33
100m: 1:16.04
200m: 2:42.39
(1:26.35)
300m: 4:11.11
(1:28.72)
400m: 5:35.47
(1:24.36)
- Edvin Agic 2003 Skövde Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 10:53:01
2019-06-08 10:53:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 11 år o yngre - Final
Sponsor: OLKA
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap +0.65 1:27.25
2 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 1:33.08 +5.83
3 Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap -1.55 1:36.21 +8.96
4 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås +0.65 1:37.00 +9.75
5 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians -.-- 1:38.80 +11.55
6 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.70 1:41.63 +14.38
7 Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap 1:42.17 +14.92
8 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap +1.15 1:42.21 +14.96
9 Ebba Öjersson 2008 Simklubben Götene +0.84 1:42.40 +15.15
10 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 1:45.65 +18.40
11 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.57 1:46.27 +19.02
12 Lavinia Thörner 2008 Säffle Simsällskap 1:48.08 +20.83
13 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.69 1:48.16 +20.91
14 Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 1:48.49 +21.24
14 Indra Norman 2008 Simklubben Götene +0.73 1:48.49 +21.24
16 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 1:49.12 +21.87
17 Iris Petersson 2009 Örebro Simallians +0.87 1:49.23 +21.98
18 Smilla Högfeldt 2008 Örebro Simallians +0.65 1:50.07 +22.82
19 Alexandra Bergman 2008 Örebro Simallians 1:50.10 +22.85
20 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap 1:50.50 +23.25
21 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg -.-- 1:52.74 +25.49
22 Mathilda Sörqvist 2010 Åmåls Simsällskap +0.31 1:55.29 +28.04
23 Olivia Ljungström 2008 Simklubben Alingsås +0.62 1:56.16 +28.91
24 Laila Pietsch 2010 Örebro Simallians +0.83 1:57.27 +30.02
25 Alma Ajanovic 2009 Örebro Simallians +0.75 2:03.23 +35.98
26 Majken Lindqvist 2011 Örebro Simallians +0.82 2:12.07 +44.82
27 Elly Andersson 2011 Grums Simsällskap -0.62 2:15.45 +48.20
28 Nellie Leander 2010 Säffle Simsällskap +0.87 2:20.08 +52.83
29 Emmy Koskela 2010 Örebro Simallians +0.85 2:26.55 +59.30
30 Jennifer Storm 2009 Säffle Simsällskap +0.79 2:32.70 +1:05.45
- Emma Pettersson 2010 Örebro Simallians +0.60 DSQ
- Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.83 DSQ
- Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.67 DNF
- Alice Åsberg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- DNS
- Molly Wihed 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 11:19:32
2019-06-08 11:19:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 11 år o yngre - Final
Sponsor: Reklambolaget
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians +0.68 1:26.54
2 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS +0.68 1:28.30 +1.76
3 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.69 1:34.91 +8.37
4 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap +0.75 1:37.38 +10.84
5 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap +0.82 1:38.71 +12.17
6 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap +0.65 1:39.47 +12.93
7 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.67 1:44.21 +17.67
8 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap +0.66 1:46.38 +19.84
9 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås +0.69 1:50.14 +23.60
10 Arvid Dittlau 2008 Örebro Simallians +0.57 1:51.22 +24.68
11 Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians +0.66 1:54.61 +28.07
12 Anton Martinsson 2010 Karlsborgs Simklubb +0.63 2:02.99 +36.45
13 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås +0.74 2:15.33 +48.79
14 Lukas Andersson 2009 Säffle Simsällskap -0.56 2:19.40 +52.86
Grenen officiell:  2019-06-08 11:25:03
2019-06-08 11:25:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Arena Daloc Cup 2019
Arrangör:
Plats: Ekudden Mariestads simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 13, 200m Frisim Damer 12-13 år - Final
Sponsor: Norlanders
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap -.-- 2:21.49
100m: 1:08.75
200m: 2:21.49
(1:12.74)
2 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap -.-- 2:29.68 +8.19
100m: 1:11.49
200m: 2:29.68
(1:18.19)
3 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 2:30.87 +9.38
100m: 1:13.30
200m: 2:30.87
(1:17.57)
4 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 2:33.01 +11.52
100m: 1:16.84
200m: 2:33.01
(1:16.17)
5 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 2:36.21 +14.72
100m: 1:12.42
200m: 2:36.21
(1:23.79)
6 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap -.-- 2:39.31 +17.82
100m: 1:17.91
200m: 2:39.31
(1:21.40)
7 Wilma Lendin Lundgren 2007 Skövde Simsällskap -.-- 2:41.35 +19.86
100m: 1:19.13
200m: 2:41.35
(1:22.22)
8 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap -.-- 2:41.36 +19.87
100m: 1:15.21
200m: 2:41.36
(1:26.15)
9 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 2:42.02 +20.53
100m: 1:17.66
200m: 2:42.02
(1:24.36)
10 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap -.-- 2:42.47 +20.98
100m: 1:21.12
200m: 2:42.47
(1:21.35)
11 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap -.-- 2:43.92 +22.43
100m: 1:20.62
200m: 2:43.92
(1:23.30)
12 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap -.-- 2:45.88 +24.39
100m: 1:21.60
200m: 2:45.88
(1:24.28)
13 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 2:48.04 +26.55
100m: 1:20.74
200m: 2:48.04
(1:27.30)
14 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 2:49.41 +27.92
100m: 1:22.62
200m: 2:49.41
(1:26.79)
15 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap -.-- 2:51.66 +30.17
100m: 1:23.19
200m: 2:51.66
(1:28.47)
16 Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap -.-- 2:53.69 +32.20
100m: 1:25.08
200m: 2:53.69
(1:28.61)
17 Enna Karanovic 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 2:55.32 +33.83
100m: 1:25.34
200m: 2:55.32
(1:29.98)
18 Annalie Mei-Ting Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 2:56.58 +35.09
100m: 1:23.60
200m: 2:56.58
(1:32.98)
19 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians -.-- 2:57.18 +35.69
100m: 1:26.14
200m: 2:57.18
(1:31.04)
20 Anna Johansson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 3:00.48 +38.99
100m: 1:26.71