Results for Vinterneptuniaden 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
575 |
29.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
557 |
29.69 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
549 |
29.83 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
547 |
29.86 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
536 |
30.06 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.65 |
532 |
30.14 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
531 |
30.15 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
521 |
30.36 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
510 |
30.57 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
508 |
30.61 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
506 |
30.65 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
505 |
30.66 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
503 |
30.70 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.85 |
501 |
30.75 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
493 |
30.91 |
+1.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
470 |
31.42 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
470 |
31.42 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
469 |
31.43 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
466 |
31.51 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
462 |
31.58 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
462 |
31.59 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
462 |
31.60 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.30 |
452 |
31.82 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
451 |
31.84 |
+2.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.74 |
447 |
31.93 |
+2.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
446 |
31.96 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
445 |
31.99 |
+2.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
444 |
32.01 |
+2.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
442 |
32.06 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
438 |
32.15 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
434 |
32.25 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
434 |
32.26 |
+2.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
432 |
32.30 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.59 |
422 |
32.55 |
+3.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
417 |
32.68 |
+3.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
414 |
32.77 |
+3.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
408 |
32.93 |
+3.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Manjiri Bhat |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
402 |
33.10 |
+3.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.54 |
399 |
33.16 |
+3.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
399 |
33.18 |
+3.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
396 |
33.24 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
395 |
33.27 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
394 |
33.30 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.39 |
394 |
33.32 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
386 |
33.55 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
380 |
33.71 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
379 |
33.73 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
376 |
33.84 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
372 |
33.94 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
369 |
34.05 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
369 |
34.06 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
368 |
34.08 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
364 |
34.19 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
362 |
34.26 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
361 |
34.29 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
360 |
34.33 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
356 |
34.46 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
354 |
34.51 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
350 |
34.66 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
346 |
34.77 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Isadora Rosén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
336 |
35.14 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
331 |
35.31 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
323 |
35.58 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
316 |
35.86 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
313 |
35.97 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
312 |
35.99 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
307 |
36.21 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
306 |
36.25 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.50 |
302 |
36.39 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
295 |
36.66 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
294 |
36.71 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
294 |
36.73 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
289 |
36.93 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
266 |
37.94 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
266 |
37.95 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
234 |
39.59 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
233 |
39.65 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
202 |
41.61 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 09:14:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 09:15:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
573 |
29.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
562 |
29.59 |
+0.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
553 |
29.76 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
548 |
29.85 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
540 |
30.00 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
540 |
30.00 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
539 |
30.01 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
538 |
30.02 |
+0.62 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
538 |
30.03 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
537 |
30.04 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
533 |
30.12 |
+0.72 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
521 |
30.35 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
490 |
30.98 |
+1.58 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
489 |
30.99 |
+1.59 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
486 |
31.07 |
+1.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
474 |
31.32 |
+1.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.82 |
473 |
31.34 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
473 |
31.35 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
467 |
31.48 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
464 |
31.55 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
462 |
31.58 |
+2.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
462 |
31.60 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
457 |
31.71 |
+2.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
453 |
31.80 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
452 |
31.83 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
450 |
31.88 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
450 |
31.88 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
444 |
32.00 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
439 |
32.12 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
439 |
32.14 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
430 |
32.36 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
425 |
32.49 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.58 |
423 |
32.54 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
422 |
32.56 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
410 |
32.87 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
407 |
32.95 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
403 |
33.07 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Manjiri Bhat |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
384 |
33.59 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
364 |
34.19 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
364 |
34.19 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:26:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 08:16:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
573 |
29.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
570 |
29.46 |
+0.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
553 |
29.76 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
550 |
29.80 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
547 |
29.86 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
545 |
29.90 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
539 |
30.01 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
516 |
30.44 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
509 |
30.59 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
495 |
30.88 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
489 |
31.00 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
477 |
31.25 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
476 |
31.28 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
475 |
31.31 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
458 |
31.69 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
457 |
31.71 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
457 |
31.71 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
454 |
31.77 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
450 |
31.86 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
448 |
31.92 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:03:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:05:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
573 |
29.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
569 |
29.47 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
566 |
29.53 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
563 |
29.57 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
562 |
29.60 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
555 |
29.71 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
550 |
29.80 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
529 |
30.19 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
513 |
30.51 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
510 |
30.57 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:31:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:32:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
588 |
29.15 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
564 |
29.56 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.55 |
539 |
30.01 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
535 |
30.09 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
512 |
30.52 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
498 |
30.81 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:34:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
588 |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
505 |
30.66 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
403 |
33.06 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:38:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:38:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
648 |
25.92 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.64 |
614 |
26.38 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
553 |
27.32 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
549 |
27.38 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.80 |
549 |
27.39 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
548 |
27.40 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
528 |
27.75 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
505 |
28.15 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
498 |
28.29 |
+2.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
497 |
28.30 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
481 |
28.62 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
481 |
28.62 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
464 |
28.97 |
+3.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
451 |
29.23 |
+3.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
451 |
29.24 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.62 |
451 |
29.24 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
450 |
29.25 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.56 |
442 |
29.44 |
+3.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.55 |
432 |
29.67 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
420 |
29.94 |
+4.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
420 |
29.95 |
+4.03 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
410 |
30.19 |
+4.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
409 |
30.20 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
398 |
30.47 |
+4.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
397 |
30.51 |
+4.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
395 |
30.56 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
375 |
31.09 |
+5.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
372 |
31.16 |
+5.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.87 |
346 |
31.92 |
+6.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
335 |
32.28 |
+6.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
322 |
32.71 |
+6.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
310 |
33.13 |
+7.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
307 |
33.24 |
+7.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
301 |
33.46 |
+7.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
254 |
35.41 |
+9.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
237 |
36.23 |
+10.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
210 |
37.72 |
+11.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
127 |
44.62 |
+18.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
119 |
45.49 |
+19.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
85 |
50.84 |
+24.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 09:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 09:37:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.51 |
678 |
25.52 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
629 |
26.17 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.62 |
597 |
26.63 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
596 |
26.65 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
581 |
26.88 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
576 |
26.95 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
556 |
27.27 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
541 |
27.52 |
+2.00 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
529 |
27.72 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
514 |
27.99 |
+2.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
495 |
28.35 |
+2.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
480 |
28.63 |
+3.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
469 |
28.85 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.62 |
459 |
29.07 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
453 |
29.20 |
+3.68 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.50 |
452 |
29.22 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
446 |
29.34 |
+3.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
431 |
29.68 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
430 |
29.71 |
+4.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.81 |
417 |
30.02 |
+4.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
406 |
30.29 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
405 |
30.30 |
+4.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
399 |
30.45 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
399 |
30.45 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
392 |
30.63 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
374 |
31.13 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
361 |
31.49 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
344 |
31.99 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
335 |
32.29 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
314 |
33.00 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
309 |
33.15 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
295 |
33.68 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
289 |
33.91 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
239 |
36.14 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
231 |
36.54 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
224 |
36.88 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
133 |
43.90 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
115 |
46.11 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:33:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 17:38:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
617 |
26.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
588 |
26.76 |
+0.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
582 |
26.85 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
555 |
27.28 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
549 |
27.39 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
546 |
27.43 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
539 |
27.56 |
+1.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
518 |
27.92 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
509 |
28.08 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
502 |
28.21 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
469 |
28.86 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
457 |
29.10 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
440 |
29.48 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
413 |
30.11 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
397 |
30.50 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
395 |
30.55 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:05:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:05:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
607 |
26.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
592 |
26.71 |
+0.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
574 |
26.98 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
567 |
27.09 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
566 |
27.10 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
554 |
27.30 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
544 |
27.47 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
506 |
28.13 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
504 |
28.18 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
496 |
28.33 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:39:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:41:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
654 |
25.84 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
646 |
25.94 |
+0.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
627 |
26.20 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
616 |
26.36 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
572 |
27.01 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
543 |
27.49 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:43:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
696 |
25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
598 |
26.61 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
470 |
28.84 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:46:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:46:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
633 |
31.50 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.53 |
567 |
32.68 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
567 |
32.68 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
562 |
32.78 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
561 |
32.80 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
561 |
32.80 |
+1.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
556 |
32.89 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
555 |
32.92 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
544 |
33.13 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
539 |
33.25 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
535 |
33.33 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
533 |
33.36 |
+1.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
528 |
33.46 |
+1.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
522 |
33.59 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
515 |
33.74 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
506 |
33.95 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
503 |
34.01 |
+2.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.60 |
503 |
34.02 |
+2.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
501 |
34.05 |
+2.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.68 |
491 |
34.30 |
+2.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
484 |
34.45 |
+2.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
483 |
34.48 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.56 |
477 |
34.62 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
469 |
34.82 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.64 |
464 |
34.94 |
+3.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
452 |
35.24 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
449 |
35.33 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
-.-- |
445 |
35.42 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Manjiri Bhat |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.78 |
432 |
35.79 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
430 |
35.83 |
+4.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
415 |
36.27 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
414 |
36.30 |
+4.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
408 |
36.46 |
+4.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
406 |
36.52 |
+5.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
400 |
36.70 |
+5.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
400 |
36.72 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
390 |
37.01 |
+5.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.64 |
384 |
37.22 |
+5.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
381 |
37.31 |
+5.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
379 |
37.36 |
+5.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
372 |
37.60 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
367 |
37.77 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
365 |
37.84 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.82 |
359 |
38.06 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
349 |
38.40 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
341 |
38.73 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
340 |
38.77 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
335 |
38.93 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
304 |
40.21 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
280 |
41.34 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
274 |
41.65 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
268 |
41.93 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
253 |
42.74 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.54 |
227 |
44.32 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 09:29:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 09:29:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
628 |
31.59 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
590 |
32.26 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
589 |
32.28 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
564 |
32.74 |
+1.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
563 |
32.77 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
545 |
33.11 |
+1.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.59 |
544 |
33.14 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
542 |
33.18 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
534 |
33.35 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
528 |
33.46 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
524 |
33.56 |
+1.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
520 |
33.64 |
+2.05 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
520 |
33.65 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
520 |
33.65 |
+2.06 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
511 |
33.84 |
+2.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
510 |
33.85 |
+2.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
498 |
34.13 |
+2.54 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.58 |
498 |
34.13 |
+2.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
497 |
34.15 |
+2.56 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.64 |
497 |
34.16 |
+2.57 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
497 |
34.16 |
+2.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
497 |
34.16 |
+2.57 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.60 |
490 |
34.32 |
+2.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
471 |
34.76 |
+3.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
455 |
35.16 |
+3.57 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
444 |
35.45 |
+3.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
432 |
35.77 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
420 |
36.12 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Manjiri Bhat |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
418 |
36.18 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
417 |
36.21 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
402 |
36.64 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
400 |
36.72 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
398 |
36.76 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
397 |
36.79 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
397 |
36.80 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
387 |
37.11 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
381 |
37.32 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
379 |
37.36 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
369 |
37.71 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
367 |
37.78 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 08:17:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
637 |
31.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
605 |
31.99 |
+0.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.52 |
601 |
32.06 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
577 |
32.50 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
576 |
32.51 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
576 |
32.52 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
562 |
32.78 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
548 |
33.06 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
542 |
33.17 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
542 |
33.18 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
530 |
33.43 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
527 |
33.49 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.61 |
519 |
33.66 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
514 |
33.77 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
508 |
33.91 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.60 |
495 |
34.19 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.56 |
490 |
34.31 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
473 |
34.71 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
453 |
35.22 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
439 |
35.58 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:08:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:08:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
646 |
31.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
613 |
31.85 |
+0.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.57 |
601 |
32.05 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
600 |
32.07 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
591 |
32.23 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.58 |
584 |
32.36 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
570 |
32.62 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
565 |
32.72 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
561 |
32.81 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
544 |
33.14 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:48:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:49:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
607 |
31.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
600 |
32.08 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
587 |
32.30 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
577 |
32.49 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.61 |
557 |
32.88 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.58 |
533 |
33.36 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:51:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:52:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
594 |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
578 |
32.48 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
572 |
32.58 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:55:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:55:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.57 |
656 |
27.66 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
-.-- |
578 |
28.85 |
+1.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
577 |
28.86 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
533 |
29.65 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
523 |
29.83 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
509 |
30.09 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
488 |
30.52 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
430 |
31.84 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
411 |
32.33 |
+4.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
404 |
32.51 |
+4.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
396 |
32.71 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
386 |
32.99 |
+5.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
362 |
33.73 |
+6.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
299 |
35.94 |
+8.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
283 |
36.60 |
+8.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
275 |
36.94 |
+9.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
259 |
37.71 |
+10.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
255 |
37.87 |
+10.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
244 |
38.44 |
+10.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.90 |
179 |
42.64 |
+14.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
176 |
42.88 |
+15.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
129 |
47.49 |
+19.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 09:34:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 09:34:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
688 |
27.23 |
|
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
638 |
27.92 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
624 |
28.13 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.67 |
562 |
29.12 |
+1.89 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
552 |
29.30 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
503 |
30.21 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
475 |
30.81 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
431 |
31.82 |
+4.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
428 |
31.89 |
+4.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
412 |
32.29 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
381 |
33.16 |
+5.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
373 |
33.37 |
+6.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
368 |
33.52 |
+6.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
273 |
37.04 |
+9.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
269 |
37.22 |
+9.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
255 |
37.90 |
+10.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
254 |
37.92 |
+10.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
249 |
38.17 |
+10.94 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
248 |
38.24 |
+11.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
162 |
44.05 |
+16.82 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
156 |
44.57 |
+17.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
123 |
48.30 |
+21.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:41:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 08:17:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
575 |
28.90 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
499 |
30.30 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
493 |
30.42 |
+1.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
467 |
30.98 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
457 |
31.21 |
+2.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
445 |
31.48 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
427 |
31.92 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
418 |
32.14 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
408 |
32.40 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
392 |
32.84 |
+3.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
388 |
32.94 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
282 |
36.65 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
270 |
37.18 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
189 |
41.85 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:11:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
518 |
29.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
498 |
30.32 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
497 |
30.34 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
484 |
30.61 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
458 |
31.17 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
451 |
31.34 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
441 |
31.58 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
434 |
31.75 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
431 |
31.81 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
409 |
32.37 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:56:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:57:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
596 |
28.56 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
585 |
28.73 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
580 |
28.82 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
530 |
29.69 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
464 |
31.05 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
462 |
31.08 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 11:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 11:00:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
743 |
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
612 |
28.31 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
499 |
30.29 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 11:03:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 11:03:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 800m Frisim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
581 |
9:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
567 |
9:45.48 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
550 |
9:51.64 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
510 |
10:06.66 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
482 |
10:17.99 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
434 |
10:40.14 |
+59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
421 |
10:46.74 |
+1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.95 |
378 |
11:10.06 |
+1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
347 |
11:29.37 |
+1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
344 |
11:31.62 |
+1:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.65 |
343 |
11:32.00 |
+1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
244 |
12:55.31 |
+3:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:07:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 800m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
577 |
9:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
476 |
10:20.76 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:07:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 10:07:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Bröstsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
512 |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
511 |
1:11.44 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
507 |
1:11.62 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
504 |
1:11.76 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
499 |
1:11.98 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
466 |
1:13.65 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
455 |
1:14.27 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
445 |
1:14.78 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
418 |
1:16.40 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
409 |
1:16.92 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
404 |
1:17.23 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.56 |
400 |
1:17.49 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
383 |
1:18.65 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.61 |
376 |
1:19.15 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
364 |
1:19.99 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
364 |
1:20.00 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
358 |
1:20.45 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
324 |
1:23.10 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
286 |
1:26.65 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
277 |
1:27.61 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
262 |
1:29.26 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Lindström |
2002 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
238 |
1:32.13 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.70 |
223 |
1:34.14 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
215 |
1:35.23 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
215 |
1:35.33 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
188 |
1:39.64 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.52 |
181 |
1:40.98 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
144 |
1:48.82 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
89 |
2:07.52 |
+56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Rappoccio |
2002 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:16:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
709 |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
601 |
1:07.67 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
590 |
1:08.10 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
569 |
1:08.94 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Engelbrektson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
470 |
1:13.45 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.67 |
441 |
1:15.05 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
430 |
1:15.64 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
428 |
1:15.76 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
364 |
1:20.00 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:16:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 10:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
718 |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
635 |
1:14.59 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
575 |
1:17.09 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
548 |
1:18.34 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
542 |
1:18.63 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
533 |
1:19.05 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
519 |
1:19.79 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
512 |
1:20.16 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
509 |
1:20.31 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
503 |
1:20.62 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
497 |
1:20.91 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
480 |
1:21.85 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
475 |
1:22.16 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
475 |
1:22.16 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
474 |
1:22.23 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
462 |
1:22.91 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
452 |
1:23.52 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
450 |
1:23.68 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
447 |
1:23.87 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.82 |
440 |
1:24.31 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
434 |
1:24.65 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
428 |
1:25.05 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
423 |
1:25.39 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
409 |
1:26.39 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
390 |
1:27.71 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
387 |
1:27.99 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
384 |
1:28.19 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
382 |
1:28.38 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
379 |
1:28.59 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
378 |
1:28.63 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
374 |
1:28.94 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
345 |
1:31.40 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
340 |
1:31.84 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
324 |
1:33.31 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
318 |
1:33.93 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
317 |
1:34.01 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
305 |
1:35.20 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
300 |
1:35.71 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.84 |
297 |
1:36.04 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ebba Eneroth |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
295 |
1:36.25 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
293 |
1:36.49 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
287 |
1:37.13 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
275 |
1:38.56 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.87 |
265 |
1:39.73 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
258 |
1:40.64 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
257 |
1:40.74 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
243 |
1:42.65 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alexandra Berggren |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
237 |
1:43.54 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
215 |
1:46.92 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
654 |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
596 |
1:16.19 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
574 |
1:17.15 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
529 |
1:19.27 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
527 |
1:19.39 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
523 |
1:19.57 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
-.-- |
336 |
1:32.22 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 10:30:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Ryggsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.66 |
539 |
2:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
501 |
2:20.86 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
462 |
2:24.76 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
441 |
2:26.93 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
416 |
2:29.86 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
406 |
2:31.04 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
393 |
2:32.79 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.57 |
392 |
2:32.85 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
387 |
2:33.48 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
360 |
2:37.30 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
358 |
2:37.57 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:45:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
516 |
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
455 |
2:25.44 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:45:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 10:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Ryggsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
586 |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
578 |
2:28.90 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
540 |
2:32.27 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
513 |
2:34.97 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
503 |
2:35.96 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
469 |
2:39.64 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
465 |
2:40.05 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
451 |
2:41.70 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
448 |
2:42.08 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
444 |
2:42.57 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
424 |
2:45.04 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
421 |
2:45.47 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.62 |
416 |
2:46.14 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.64 |
374 |
2:52.16 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
329 |
2:59.70 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
288 |
3:07.72 |
+39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
249 |
3:17.07 |
+48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:55:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.75 |
655 |
2:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.66 |
490 |
2:37.27 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 10:55:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 11:15:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
567 |
4:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
516 |
4:34.29 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
+0.76 |
508 |
4:35.74 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
496 |
4:37.92 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
491 |
4:38.88 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
476 |
4:41.76 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
475 |
4:41.90 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
471 |
4:42.76 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
462 |
4:44.54 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
448 |
4:47.54 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
435 |
4:50.38 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
411 |
4:55.87 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
393 |
5:00.24 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
298 |
5:29.46 |
+1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
297 |
5:29.62 |
+1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
636 |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.64 |
635 |
4:16.01 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
528 |
4:32.27 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
486 |
4:39.87 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
484 |
4:40.25 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 11:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 11:07:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
644 |
34.03 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
635 |
34.20 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
584 |
35.16 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
574 |
35.36 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
568 |
35.50 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
562 |
35.61 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
560 |
35.65 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
529 |
36.35 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
526 |
36.42 |
+2.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
512 |
36.75 |
+2.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.73 |
511 |
36.77 |
+2.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
502 |
36.97 |
+2.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
501 |
37.01 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
500 |
37.04 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
496 |
37.12 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
494 |
37.17 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
491 |
37.26 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
483 |
37.47 |
+3.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
481 |
37.52 |
+3.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
478 |
37.60 |
+3.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.81 |
476 |
37.64 |
+3.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
473 |
37.73 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
471 |
37.78 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
456 |
38.19 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
450 |
38.34 |
+4.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
443 |
38.56 |
+4.53 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
440 |
38.65 |
+4.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
420 |
39.23 |
+5.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
412 |
39.48 |
+5.45 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
395 |
40.04 |
+6.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
390 |
40.21 |
+6.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
387 |
40.34 |
+6.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
378 |
40.65 |
+6.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
374 |
40.80 |
+6.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
352 |
41.62 |
+7.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
335 |
42.29 |
+8.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
333 |
42.40 |
+8.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
332 |
42.43 |
+8.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
331 |
42.46 |
+8.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
330 |
42.52 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
330 |
42.53 |
+8.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
329 |
42.56 |
+8.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.46 |
328 |
42.62 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
326 |
42.70 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
325 |
42.72 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
322 |
42.86 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ebba Eneroth |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
322 |
42.87 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
300 |
43.87 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.70 |
294 |
44.18 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
292 |
44.28 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.77 |
277 |
45.06 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
249 |
46.68 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alexandra Berggren |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.92 |
228 |
48.12 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:10:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 15:45:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
663 |
33.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
659 |
33.78 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
588 |
35.08 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
575 |
35.34 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
569 |
35.46 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
568 |
35.50 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
558 |
35.70 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
525 |
36.44 |
+2.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.69 |
524 |
36.46 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
514 |
36.70 |
+3.00 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.84 |
513 |
36.72 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
512 |
36.74 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
502 |
36.97 |
+3.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
499 |
37.05 |
+3.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+1.68 |
494 |
37.17 |
+3.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
493 |
37.20 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
490 |
37.29 |
+3.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
479 |
37.57 |
+3.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
472 |
37.76 |
+4.06 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
462 |
38.02 |
+4.32 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
455 |
38.21 |
+4.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
455 |
38.21 |
+4.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
446 |
38.48 |
+4.78 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
440 |
38.65 |
+4.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
417 |
39.33 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
415 |
39.41 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
400 |
39.87 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
394 |
40.10 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
386 |
40.37 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
377 |
40.68 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
375 |
40.76 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
366 |
41.07 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.81 |
359 |
41.36 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
340 |
42.10 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
339 |
42.15 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
329 |
42.57 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
328 |
42.60 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
313 |
43.27 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
308 |
43.51 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
302 |
43.80 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 17:12:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 14:14:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
678 |
33.45 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.66 |
668 |
33.62 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
641 |
34.09 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
610 |
34.65 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
590 |
35.04 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
554 |
35.79 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.71 |
545 |
35.98 |
+2.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
519 |
36.58 |
+3.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
516 |
36.65 |
+3.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
513 |
36.71 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
513 |
36.72 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.58 |
511 |
36.77 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
507 |
36.86 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
506 |
36.88 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
500 |
37.02 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
490 |
37.28 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
483 |
37.46 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
425 |
39.10 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.25 |
420 |
39.23 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:05:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:06:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
669 |
33.61 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
649 |
33.94 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
619 |
34.49 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
610 |
34.65 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
573 |
35.38 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
546 |
35.96 |
+2.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.73 |
539 |
36.12 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
489 |
37.30 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
482 |
37.48 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
472 |
37.75 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:21:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
684 |
33.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
671 |
33.58 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
645 |
34.02 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
633 |
34.23 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
558 |
35.70 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
539 |
36.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:23:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:24:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
719 |
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
666 |
33.65 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
614 |
34.59 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:27:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:27:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
701 |
29.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
585 |
31.02 |
+1.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
573 |
31.24 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
566 |
31.36 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
540 |
31.85 |
+2.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
511 |
32.45 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
504 |
32.59 |
+3.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
489 |
32.93 |
+3.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
480 |
33.13 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
472 |
33.32 |
+4.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
463 |
33.53 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
463 |
33.53 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.71 |
459 |
33.62 |
+4.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
444 |
34.00 |
+4.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.22 |
420 |
34.64 |
+5.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
412 |
34.86 |
+5.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.64 |
380 |
35.81 |
+6.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
377 |
35.89 |
+6.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
367 |
36.23 |
+7.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
362 |
36.39 |
+7.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
355 |
36.63 |
+7.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
345 |
36.99 |
+7.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
343 |
37.05 |
+7.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.48 |
317 |
38.05 |
+8.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
269 |
40.18 |
+10.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
256 |
40.83 |
+11.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
215 |
43.26 |
+14.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
194 |
44.75 |
+15.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
129 |
51.27 |
+22.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
112 |
53.82 |
+24.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:14:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 15:14:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
649 |
29.97 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.62 |
626 |
30.32 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
602 |
30.72 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
563 |
31.41 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
558 |
31.52 |
+1.55 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
529 |
32.08 |
+2.11 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
526 |
32.14 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
525 |
32.16 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
498 |
32.73 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
497 |
32.76 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
495 |
32.80 |
+2.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
467 |
33.43 |
+3.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
458 |
33.65 |
+3.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
454 |
33.76 |
+3.79 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
451 |
33.82 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
417 |
34.72 |
+4.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
413 |
34.84 |
+4.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
398 |
35.26 |
+5.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.75 |
396 |
35.32 |
+5.35 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
377 |
35.91 |
+5.94 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
358 |
36.53 |
+6.56 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
344 |
37.02 |
+7.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
319 |
37.94 |
+7.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
293 |
39.04 |
+9.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
252 |
41.07 |
+11.10 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
225 |
42.66 |
+12.69 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
205 |
43.99 |
+14.02 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
172 |
46.63 |
+16.66 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
122 |
52.31 |
+22.34 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
99 |
55.99 |
+26.02 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 17:16:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 13:17:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
702 |
29.19 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.62 |
649 |
29.96 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
595 |
30.85 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
574 |
31.21 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
570 |
31.29 |
+2.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
529 |
32.07 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
508 |
32.51 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
507 |
32.53 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
485 |
33.02 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
468 |
33.41 |
+4.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
463 |
33.52 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
463 |
33.53 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
450 |
33.85 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
435 |
34.23 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
403 |
35.12 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
353 |
36.69 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
349 |
36.85 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
324 |
37.75 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:06:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
596 |
30.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
593 |
30.88 |
+0.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.64 |
582 |
31.08 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
575 |
31.19 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
575 |
31.20 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.60 |
540 |
31.86 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
520 |
32.26 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
505 |
32.58 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
484 |
33.03 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
467 |
33.43 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:29:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
634 |
30.20 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
631 |
30.24 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
612 |
30.56 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
607 |
30.64 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
577 |
31.17 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
517 |
32.33 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:32:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
749 |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
667 |
29.69 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
613 |
30.54 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:35:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisim Damer SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
615 |
27.82 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
570 |
28.54 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
552 |
28.84 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
550 |
28.88 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
540 |
29.05 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
540 |
29.05 |
+1.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
539 |
29.07 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
538 |
29.10 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
536 |
29.13 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.66 |
536 |
29.13 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
532 |
29.20 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
531 |
29.23 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
530 |
29.24 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
529 |
29.26 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.27 |
514 |
29.53 |
+1.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
513 |
29.55 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
513 |
29.56 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
509 |
29.64 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
507 |
29.67 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
506 |
29.70 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
502 |
29.78 |
+1.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
498 |
29.86 |
+2.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
497 |
29.87 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
497 |
29.88 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.75 |
489 |
30.04 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
489 |
30.04 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
486 |
30.10 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
483 |
30.16 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.85 |
483 |
30.16 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
480 |
30.22 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
471 |
30.41 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
470 |
30.44 |
+2.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
459 |
30.67 |
+2.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
451 |
30.85 |
+3.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
448 |
30.92 |
+3.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
442 |
31.07 |
+3.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
439 |
31.14 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
435 |
31.22 |
+3.40 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.73 |
434 |
31.25 |
+3.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
432 |
31.31 |
+3.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
423 |
31.51 |
+3.69 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
421 |
31.56 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.82 |
420 |
31.60 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
418 |
31.64 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
418 |
31.64 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
417 |
31.66 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
417 |
31.68 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
416 |
31.70 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
415 |
31.73 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
413 |
31.78 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Isadora Rosén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
411 |
31.82 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.85 |
408 |
31.91 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.78 |
403 |
32.04 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
395 |
32.24 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
394 |
32.28 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
393 |
32.31 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
392 |
32.33 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
380 |
32.66 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
376 |
32.77 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
376 |
32.78 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
363 |
33.17 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.78 |
363 |
33.18 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Caroline Friberg |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
361 |
33.24 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.82 |
359 |
33.30 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.95 |
351 |
33.54 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
336 |
34.02 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
336 |
34.03 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
320 |
34.59 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Ebba Eneroth |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
318 |
34.66 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.50 |
314 |
34.81 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
299 |
35.39 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
298 |
35.40 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Tara Srikkanth |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
285 |
35.94 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Alexandra Berggren |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
249 |
37.62 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:27:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 15:48:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisim Damer SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
611 |
27.88 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
586 |
28.27 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
572 |
28.50 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
564 |
28.64 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
547 |
28.94 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
543 |
29.01 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
541 |
29.04 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
539 |
29.08 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
536 |
29.13 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
532 |
29.21 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
531 |
29.23 |
+1.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
531 |
29.23 |
+1.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
527 |
29.29 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
524 |
29.35 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
523 |
29.36 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
510 |
29.61 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
510 |
29.62 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
508 |
29.65 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
501 |
29.80 |
+1.92 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
499 |
29.83 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
489 |
30.03 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
487 |
30.07 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
485 |
30.11 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
478 |
30.26 |
+2.38 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
477 |
30.29 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.78 |
475 |
30.32 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
474 |
30.35 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
472 |
30.40 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.80 |
472 |
30.40 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
466 |
30.51 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
466 |
30.53 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
461 |
30.64 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
459 |
30.67 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
457 |
30.71 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
453 |
30.81 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
452 |
30.82 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
447 |
30.94 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
442 |
31.07 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.70 |
434 |
31.25 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
392 |
32.33 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 17:21:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 12:30:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisim Damer SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
634 |
27.54 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
606 |
27.97 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
604 |
28.00 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
583 |
28.33 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
580 |
28.38 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
580 |
28.38 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
579 |
28.39 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
568 |
28.57 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
567 |
28.59 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
559 |
28.72 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
558 |
28.75 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
552 |
28.85 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.47 |
549 |
28.89 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
542 |
29.02 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
542 |
29.02 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
533 |
29.19 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
527 |
29.30 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
525 |
29.33 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
504 |
29.73 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
466 |
30.52 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:08:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:08:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisim Damer SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
635 |
27.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.55 |
619 |
27.76 |
+0.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
615 |
27.82 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
611 |
27.88 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
606 |
27.97 |
+0.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
600 |
28.05 |
+0.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
595 |
28.13 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
572 |
28.51 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
569 |
28.56 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
564 |
28.64 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:37:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:37:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Frisim Damer SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
623 |
27.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
617 |
27.80 |
+0.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
615 |
27.82 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
594 |
28.15 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
587 |
28.26 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
584 |
28.31 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:40:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:40:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
627 |
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
606 |
27.96 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
596 |
28.12 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Frisim Herrar SKINS - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
539 |
25.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
533 |
25.78 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
496 |
26.40 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
489 |
26.53 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
479 |
26.71 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
479 |
26.71 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
478 |
26.74 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.84 |
477 |
26.76 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
476 |
26.78 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.66 |
473 |
26.83 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
469 |
26.90 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
469 |
26.90 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
466 |
26.96 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
464 |
27.00 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
460 |
27.08 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
457 |
27.13 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
452 |
27.24 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
446 |
27.36 |
+1.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
445 |
27.37 |
+1.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.81 |
441 |
27.47 |
+1.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
435 |
27.58 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
425 |
27.81 |
+2.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
402 |
28.32 |
+2.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
397 |
28.44 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
389 |
28.62 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
385 |
28.73 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
382 |
28.81 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
380 |
28.86 |
+3.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
376 |
28.96 |
+3.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
358 |
29.43 |
+3.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
334 |
30.11 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
319 |
30.58 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
313 |
30.79 |
+5.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
-.-- |
311 |
30.86 |
+5.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
304 |
31.08 |
+5.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
293 |
31.46 |
+5.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.86 |
260 |
32.76 |
+7.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
259 |
32.80 |
+7.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
255 |
32.94 |
+7.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
240 |
33.62 |
+7.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
233 |
33.96 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
222 |
34.53 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
163 |
38.27 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
151 |
39.23 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Fridliand |
2005 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 15:33:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Frisim Herrar SKINS - 40 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
649 |
24.14 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
595 |
24.85 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
573 |
25.17 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
522 |
25.96 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
520 |
25.99 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
515 |
26.07 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
501 |
26.31 |
+2.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
496 |
26.40 |
+2.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.65 |
493 |
26.46 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
493 |
26.46 |
+2.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
491 |
26.50 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
485 |
26.60 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
473 |
26.83 |
+2.69 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
473 |
26.83 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.84 |
469 |
26.90 |
+2.76 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
463 |
27.02 |
+2.88 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
457 |
27.14 |
+3.00 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
455 |
27.17 |
+3.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.78 |
444 |
27.40 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
442 |
27.45 |
+3.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
438 |
27.52 |
+3.38 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
432 |
27.66 |
+3.52 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
432 |
27.66 |
+3.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
395 |
28.48 |
+4.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
394 |
28.50 |
+4.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
394 |
28.52 |
+4.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
392 |
28.55 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
371 |
29.10 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
358 |
29.43 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
355 |
29.53 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
334 |
30.13 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
324 |
30.42 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
320 |
30.54 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
313 |
30.78 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
296 |
31.37 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
265 |
32.53 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
246 |
33.36 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
245 |
33.38 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
244 |
33.45 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
185 |
36.69 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 17:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 13:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Frisim Herrar SKINS - 20 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
651 |
24.12 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
549 |
25.53 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
535 |
25.75 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
528 |
25.87 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
514 |
26.09 |
+1.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
514 |
26.10 |
+1.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
513 |
26.11 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
510 |
26.17 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
505 |
26.25 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
496 |
26.40 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
490 |
26.51 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
486 |
26.59 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
456 |
27.16 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.77 |
435 |
27.58 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
429 |
27.72 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
414 |
28.04 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
398 |
28.42 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:10:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:10:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Frisim Herrar SKINS - 10 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
552 |
25.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
534 |
25.77 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
532 |
25.79 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
528 |
25.86 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
526 |
25.89 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
521 |
25.98 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
520 |
25.99 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
520 |
26.00 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
513 |
26.11 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
508 |
26.20 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:46:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Frisim Herrar SKINS - 6 Bästa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
594 |
24.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
570 |
25.21 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
567 |
25.26 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
514 |
26.10 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
488 |
26.55 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
484 |
26.62 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:49:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:49:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Herrar SKINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
629 |
24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
614 |
24.60 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
501 |
26.32 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:52:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Medley Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
547 |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.70 |
525 |
2:36.32 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
522 |
2:36.63 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
520 |
2:36.81 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
508 |
2:38.02 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
487 |
2:40.29 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
484 |
2:40.53 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
482 |
2:40.80 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
476 |
2:41.50 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
475 |
2:41.53 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
475 |
2:41.61 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
461 |
2:43.17 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
453 |
2:44.15 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
451 |
2:44.35 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
444 |
2:45.27 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
408 |
2:49.96 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
407 |
2:50.17 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
396 |
2:51.67 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
393 |
2:52.09 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
379 |
2:54.26 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
376 |
2:54.67 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
370 |
2:55.61 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
369 |
2:55.72 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
361 |
2:57.01 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
355 |
2:57.97 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
352 |
2:58.56 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.82 |
329 |
3:02.53 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+1.07 |
327 |
3:02.90 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
310 |
3:06.23 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.90 |
310 |
3:06.33 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
297 |
3:08.85 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
244 |
3:21.75 |
+47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:59:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Medley Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
632 |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
606 |
2:29.01 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
560 |
2:32.94 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
510 |
2:37.76 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 15:59:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 15:59:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Fjärilsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
509 |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.61 |
431 |
1:05.93 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
418 |
1:06.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
417 |
1:06.65 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
405 |
1:07.29 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
394 |
1:07.93 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Sandh |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
394 |
1:07.95 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
391 |
1:08.10 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
378 |
1:08.85 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
368 |
1:09.52 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
359 |
1:10.04 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
330 |
1:12.04 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
330 |
1:12.09 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
320 |
1:12.78 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
292 |
1:15.07 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
288 |
1:15.40 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
276 |
1:16.43 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
242 |
1:19.93 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
229 |
1:21.34 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
226 |
1:21.79 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
133 |
1:37.38 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.94 |
66 |
2:03.20 |
+1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:04:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
635 |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
622 |
58.34 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
513 |
1:02.23 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
456 |
1:04.72 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
453 |
1:04.86 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
392 |
1:08.06 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.70 |
378 |
1:08.85 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:04:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 16:04:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Fjärilsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
575 |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
570 |
1:06.90 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
556 |
1:07.46 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
531 |
1:08.49 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.81 |
523 |
1:08.82 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
516 |
1:09.13 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
486 |
1:10.55 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
429 |
1:13.52 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
429 |
1:13.52 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nadia Welin-Berger |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
425 |
1:13.74 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
421 |
1:13.97 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
407 |
1:14.85 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
404 |
1:15.02 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
401 |
1:15.22 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
395 |
1:15.61 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
392 |
1:15.77 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
389 |
1:15.98 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.73 |
377 |
1:16.79 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
372 |
1:17.09 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Svensson |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
354 |
1:18.37 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
352 |
1:18.53 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
336 |
1:19.73 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
327 |
1:20.47 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
308 |
1:22.15 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
281 |
1:24.64 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
280 |
1:24.80 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.80 |
223 |
1:31.36 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
222 |
1:31.58 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
620 |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
574 |
1:06.75 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
565 |
1:07.08 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
538 |
1:08.20 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
529 |
1:08.58 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
518 |
1:09.06 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
514 |
1:09.22 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
493 |
1:10.22 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
464 |
1:11.63 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.65 |
456 |
1:12.06 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
347 |
1:18.94 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.88 |
304 |
1:22.44 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 16:15:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Frisim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
538 |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
516 |
2:07.15 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
513 |
2:07.34 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
+0.83 |
492 |
2:09.12 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
490 |
2:09.38 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
477 |
2:10.51 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
474 |
2:10.75 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
459 |
2:12.22 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
451 |
2:12.95 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
446 |
2:13.43 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
436 |
2:14.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
435 |
2:14.52 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
431 |
2:14.95 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
430 |
2:15.08 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
411 |
2:17.10 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
399 |
2:18.45 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
399 |
2:18.55 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.65 |
361 |
2:23.18 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Markus Sandh |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
349 |
2:24.75 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
299 |
2:32.39 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
243 |
2:43.38 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Lindström |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
231 |
2:46.21 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
635 |
1:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
523 |
2:06.56 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
496 |
2:08.78 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.87 |
478 |
2:10.37 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
477 |
2:10.46 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
473 |
2:10.86 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
438 |
2:14.27 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 16:24:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Frisim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
568 |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
558 |
2:17.20 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
544 |
2:18.38 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
538 |
2:18.86 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
537 |
2:18.93 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
536 |
2:19.00 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
514 |
2:20.98 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
507 |
2:21.63 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
505 |
2:21.80 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
503 |
2:21.98 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
497 |
2:22.56 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
493 |
2:22.93 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
477 |
2:24.56 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
474 |
2:24.82 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
474 |
2:24.87 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.93 |
473 |
2:24.93 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
469 |
2:25.37 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.74 |
463 |
2:26.03 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
460 |
2:26.29 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
451 |
2:27.23 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
449 |
2:27.45 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
447 |
2:27.67 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
435 |
2:29.06 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
435 |
2:29.07 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
431 |
2:29.50 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
431 |
2:29.51 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.76 |
429 |
2:29.75 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
426 |
2:30.04 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
423 |
2:30.48 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.70 |
410 |
2:32.00 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
396 |
2:33.74 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
395 |
2:33.96 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
389 |
2:34.71 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
386 |
2:35.05 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
377 |
2:36.37 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.91 |
376 |
2:36.45 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
365 |
2:38.06 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
363 |
2:38.29 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
361 |
2:38.66 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
356 |
2:39.36 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
354 |
2:39.65 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
335 |
2:42.62 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
327 |
2:43.98 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
324 |
2:44.43 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.90 |
320 |
2:45.09 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
319 |
2:45.22 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.65 |
248 |
2:59.74 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
601 |
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
590 |
2:14.68 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
587 |
2:14.89 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
510 |
2:21.40 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
474 |
2:24.87 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:44:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 16:44:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
457 |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.63 |
440 |
2:29.81 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
434 |
2:30.53 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
430 |
2:30.99 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
395 |
2:35.25 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
375 |
2:37.97 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
374 |
2:38.09 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
373 |
2:38.31 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
364 |
2:39.62 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lennon Köndell |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
268 |
2:56.61 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.52 |
262 |
2:58.13 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.71 |
245 |
3:02.13 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joakim Johansson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
215 |
3:10.06 |
+42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
189 |
3:18.60 |
+50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
184 |
3:20.39 |
+52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
116 |
3:53.43 |
+1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:52:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
557 |
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
492 |
2:24.33 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
296 |
2:50.87 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-02 16:52:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-02 16:52:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 400m Frisim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
594 |
4:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
555 |
4:47.61 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
495 |
4:58.73 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
485 |
5:00.91 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
453 |
5:07.84 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
451 |
5:08.29 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
440 |
5:10.86 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
427 |
5:13.86 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Månsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
421 |
5:15.43 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.95 |
393 |
5:22.66 |
+41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.67 |
375 |
5:27.67 |
+46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
-.-- |
367 |
5:30.14 |
+48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.76 |
358 |
5:32.84 |
+51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
353 |
5:34.42 |
+53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 400m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
597 |
4:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
565 |
4:46.00 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
481 |
5:01.65 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:33:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Fjärilsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
388 |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
368 |
2:35.57 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
343 |
2:39.27 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
312 |
2:44.26 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
630 |
2:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
573 |
2:14.21 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
395 |
2:31.93 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:37:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Fjärilsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
589 |
2:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
445 |
2:39.50 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
388 |
2:46.88 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
365 |
2:50.33 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.91 |
350 |
2:52.79 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
337 |
2:55.04 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
331 |
2:55.92 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
318 |
2:58.34 |
+33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
602 |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
443 |
2:39.68 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
422 |
2:42.37 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:47:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Frisim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
576 |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
571 |
56.52 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
566 |
56.68 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
533 |
57.84 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
531 |
57.92 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
515 |
58.52 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.69 |
506 |
58.85 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
500 |
59.10 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
479 |
59.92 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
473 |
1:00.19 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
467 |
1:00.44 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
464 |
1:00.59 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
452 |
1:01.09 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
447 |
1:01.32 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
446 |
1:01.37 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
428 |
1:02.22 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
427 |
1:02.25 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
421 |
1:02.57 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
420 |
1:02.63 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.60 |
418 |
1:02.72 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.64 |
417 |
1:02.78 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
399 |
1:03.69 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
374 |
1:05.08 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
374 |
1:05.10 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
370 |
1:05.33 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
366 |
1:05.53 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
319 |
1:08.63 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
295 |
1:10.40 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.54 |
293 |
1:10.58 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
274 |
1:12.15 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
222 |
1:17.46 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
187 |
1:22.03 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.80 |
165 |
1:25.42 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.37 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Lundströmer |
2003 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
728 |
52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.70 |
540 |
57.59 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
533 |
57.85 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
523 |
58.20 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.66 |
518 |
58.40 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.75 |
479 |
59.92 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
411 |
1:03.08 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 09:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 09:54:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Frisim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
549 |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
541 |
1:03.46 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
524 |
1:04.13 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
515 |
1:04.48 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
513 |
1:04.56 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
512 |
1:04.60 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
512 |
1:04.62 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.77 |
506 |
1:04.85 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
500 |
1:05.11 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
494 |
1:05.41 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.68 |
490 |
1:05.56 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
489 |
1:05.60 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tora Hansson |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
486 |
1:05.76 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.86 |
476 |
1:06.22 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
473 |
1:06.35 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.54 |
473 |
1:06.35 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
468 |
1:06.59 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
463 |
1:06.83 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
460 |
1:06.97 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
450 |
1:07.44 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
444 |
1:07.74 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
444 |
1:07.78 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
442 |
1:07.84 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
436 |
1:08.18 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
434 |
1:08.29 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.80 |
433 |
1:08.35 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
422 |
1:08.92 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
418 |
1:09.14 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
414 |
1:09.38 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
412 |
1:09.45 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
406 |
1:09.80 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
404 |
1:09.94 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
403 |
1:09.99 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
400 |
1:10.15 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.66 |
396 |
1:10.36 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
396 |
1:10.39 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
395 |
1:10.44 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
393 |
1:10.54 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
392 |
1:10.60 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.83 |
383 |
1:11.15 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
383 |
1:11.20 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
381 |
1:11.32 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.74 |
366 |
1:12.24 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
361 |
1:12.62 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
352 |
1:13.17 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
340 |
1:14.08 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.65 |
316 |
1:15.87 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.63 |
302 |
1:17.05 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
279 |
1:19.11 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
246 |
1:22.46 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.43 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:06:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
652 |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
622 |
1:00.57 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.77 |
615 |
1:00.78 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
605 |
1:01.12 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
594 |
1:01.49 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
576 |
1:02.14 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.68 |
503 |
1:04.98 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
479 |
1:06.07 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
441 |
1:07.89 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.72 |
401 |
1:10.12 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.69 |
395 |
1:10.47 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.86 |
392 |
1:10.62 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:06:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:06:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 800m Frisim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
490 |
9:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
466 |
9:43.06 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
463 |
9:44.39 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
425 |
10:01.10 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.55 |
367 |
10:31.45 |
+58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hampus Månsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+1.01 |
340 |
10:47.50 |
+1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 800m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
614 |
8:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
517 |
9:23.20 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 10:19:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 10:19:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Medley Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
645 |
5:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
552 |
5:24.61 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
526 |
5:29.89 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
472 |
5:41.93 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
471 |
5:42.25 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
458 |
5:45.54 |
+37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
422 |
5:55.08 |
+46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:30:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 200m Bröstsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
536 |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
471 |
2:42.71 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
467 |
2:43.19 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
463 |
2:43.68 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.53 |
463 |
2:43.73 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
457 |
2:44.37 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
455 |
2:44.61 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
431 |
2:47.63 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
426 |
2:48.30 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
413 |
2:50.09 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
399 |
2:51.99 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
385 |
2:54.02 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
372 |
2:56.04 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.64 |
302 |
3:08.65 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
244 |
3:22.65 |
+46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
206 |
3:34.44 |
+58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:35:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 200m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
630 |
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
627 |
2:27.94 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.61 |
466 |
2:43.38 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:35:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:35:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Bröstsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
710 |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
590 |
2:45.82 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.73 |
516 |
2:53.40 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
490 |
2:56.35 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
468 |
2:59.14 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
-.-- |
455 |
3:00.77 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
433 |
3:03.76 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
431 |
3:04.10 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
426 |
3:04.78 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Logander |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.80 |
408 |
3:07.55 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
388 |
3:10.72 |
+34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
359 |
3:15.66 |
+39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Kantoluoto |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.82 |
310 |
3:25.38 |
+49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.75 |
308 |
3:25.91 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
307 |
3:25.99 |
+50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
562 |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
559 |
2:48.86 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.89 |
479 |
2:57.67 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:46:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Ryggsim Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
503 |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
419 |
1:09.27 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
402 |
1:10.22 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
388 |
1:11.04 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
369 |
1:12.25 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.61 |
347 |
1:13.72 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
347 |
1:13.76 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
309 |
1:16.65 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.82 |
304 |
1:17.04 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.65 |
253 |
1:21.96 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
200 |
1:28.61 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
199 |
1:28.77 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
186 |
1:30.80 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Lundströmer |
2003 |
Simklubben Neptun |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
647 |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
+0.68 |
553 |
1:03.14 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
436 |
1:08.33 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
433 |
1:08.51 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
378 |
1:11.70 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
374 |
1:11.92 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 15:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 15:51:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Ryggsim Damer 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
616 |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
585 |
1:09.46 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
564 |
1:10.32 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
537 |
1:11.47 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
527 |
1:11.92 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Malmström |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
512 |
1:12.62 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
500 |
1:13.16 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
+0.54 |
489 |
1:13.70 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
485 |
1:13.92 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
480 |
1:14.17 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
471 |
1:14.65 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.58 |
471 |
1:14.65 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.63 |
465 |
1:14.98 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
462 |
1:15.12 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
462 |
1:15.15 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.58 |
462 |
1:15.15 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.68 |
440 |
1:16.35 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
407 |
1:18.38 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Cullberg |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
404 |
1:18.59 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
402 |
1:18.68 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
379 |
1:20.23 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
349 |
1:22.50 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
347 |
1:22.62 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
326 |
1:24.37 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
326 |
1:24.40 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.80 |
291 |
1:27.64 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
279 |
1:28.88 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
269 |
1:29.90 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
222 |
1:35.88 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
+0.79 |
221 |
1:35.99 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Nelson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
598 |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.85 |
596 |
1:09.02 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.62 |
493 |
1:13.52 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.58 |
482 |
1:14.09 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
472 |
1:14.60 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:00:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:00:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadets 50m-bassäng |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 400m Medley Herrar 17 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
482 |
5:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
472 |
5:13.12 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
439 |
5:20.80 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
412 |
5:27.59 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
412 |
5:27.62 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 400m Medley Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
522 |
5:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
502 |
5:06.77 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-03 16:06:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 16:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|