2019-10-21   00:35:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag Förmiddag

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadets 50m-bassäng Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 1, 50m Fjärilsim Damer SKINS - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun +0.65 575 29.37 Q
2 Sofia Tossavainen 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 557 29.69 +0.32 Q
3 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun +0.76 549 29.83 +0.46 Q
4 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.65 547 29.86 +0.49 Q
5 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.68 536 30.06 +0.69 Q
6 Elsa Staaf 2003 Strängnäs Simklubb +0.65 532 30.14 +0.77 Q
7 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 531 30.15 +0.78 Q
8 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.75 521 30.36 +0.99 Q
9 Alexandra Jensen 2001 Simklubben Neptun +0.76 510 30.57 +1.20 Q
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 508 30.61 +1.24 Q
11 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 506 30.65 +1.28 Q
12 Hilma Ramdén 2000 Södertälje Simsällskap +0.64 505 30.66 +1.29 Q
13 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 503 30.70 +1.33 Q
14 Josefine Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb +0.85 501 30.75 +1.38 Q
15 Cornelia Johansson 2003 Örebro Simallians +0.76 493 30.91 +1.54 Q
16 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.73 470 31.42 +2.05 Q
16 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim +0.71 470 31.42 +2.05 Q
18 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun +0.71 469 31.43 +2.06 Q
19 Sara Olsson 1999 Tyresö Simsällskap +0.74 466 31.51 +2.14 Q
20 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.69 462 31.58 +2.21 Q
21 Emma Lundberg 2005 Skuru Idrottsklubb +0.77 462 31.59 +2.22 Q
22 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.72 462 31.60 +2.23 Q
23 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.30 452 31.82 +2.45 Q
24 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.73 451 31.84 +2.47 Q
25 Embla Börjesson 2002 Täby Sim +0.74 447 31.93 +2.56 Q
26 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.72 446 31.96 +2.59 Q
27 Amanda Bekkewold 2001 Simklubben Neptun +0.76 445 31.99 +2.62 Q
28 Nadia Welin-Berger 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 444 32.01 +2.64 Q
29 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.72 442 32.06 +2.69 Q
30 Filippa Hammarén 2002 Simklubben Neptun +0.75 438 32.15 +2.78 Q
31 Nora Kovacs 2006 Skuru Idrottsklubb +0.82 434 32.25 +2.88 Q
32 Felicia Heintz 2004 Skuru Idrottsklubb +0.71 434 32.26 +2.89 Q
33 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.77 432 32.30 +2.93 Q
34 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb +0.59 422 32.55 +3.18 Q
35 Hanna Carlberg 2003 Lidingö Simklubb +0.67 417 32.68 +3.31 Q
36 Maya  Lindhe 2000 Södertörns Simsällskap +0.73 414 32.77 +3.40 Q
37 Angelica Blomberg 2002 Södertälje Simsällskap +0.80 408 32.93 +3.56 Q
38 Manjiri Bhat 2000 Lidingö Simklubb +0.71 402 33.10 +3.73 Q
39 Alice Svensson 2002 Simklubben Neptun +0.54 399 33.16 +3.79 Q
40 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.72 399 33.18 +3.81 Q
41 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.74 396 33.24 +3.87
42 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.67 395 33.27 +3.90
43 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.66 394 33.30 +3.93
44 Elin Furingsten 2004 Skuru Idrottsklubb +0.39 394 33.32 +3.95
45 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.67 386 33.55 +4.18
46 Michelle Aspberg 2002 Södertörns Simsällskap +0.59 380 33.71 +4.34
47 Freja Nordeman 2003 Simklubben Neptun +0.73 379 33.73 +4.36
48 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun +0.79 376 33.84 +4.47
49 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun +0.70 372 33.94 +4.57
50 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.73 369 34.05 +4.68
51 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb +0.74 369 34.06 +4.69
52 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.78 368 34.08 +4.71
53 Erica Sundholm 2002 Simklubben Neptun +0.72 364 34.19 +4.82
54 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.76 362 34.26 +4.89
55 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.75 361 34.29 +4.92
56 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.71 360 34.33 +4.96
57 Felicia Klintemar 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 356 34.46 +5.09
58 Vilma  Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 354 34.51 +5.14
59 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 350 34.66 +5.29
60 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.72 346 34.77 +5.40
61 Isadora Rosén 2002 Simklubben Neptun +0.74 336 35.14 +5.77
62 Maja Rehn 2004 Simklubben Neptun +0.84 331 35.31 +5.94
63 Caroline Friberg 2004 Simklubben Neptun -.-- 323 35.58 +6.21
64 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb +0.80 316 35.86 +6.49
65 Melanie Blix Grimaldi 2005 Simklubben Neptun +0.83 313 35.97 +6.60
66 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.67 312 35.99 +6.62
67 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.67 307 36.21 +6.84
68 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.82 306 36.25 +6.88
69 Embla Wihk 2002 Simklubben Neptun +0.50 302 36.39 +7.02
70 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 295 36.66 +7.29
71 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 294 36.71 +7.34
72 Emilia Karlsson Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.77 294 36.73 +7.36
73 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.88 289 36.93 +7.56
74 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 266 37.94 +8.57
75 Emilia Bengtsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 266 37.95 +8.58
76 Ebba Mattisson 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 234 39.59 +10.22
77 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 233 39.65 +10.28
78 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.71 202 41.61 +12.24
- Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb +0.50 DSQ
- Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-02-02 09:14:01
2019-02-02 09:15:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Neptun

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner