2019-08-18   16:12:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag Förmiddag

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadets 50m-bassäng Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 9, 200m Ryggsim Damer 17 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.76 586 2:28.24
50m: 34.11
100m: 1:11.06
(36.95)
150m: 1:49.65
(38.59)
200m: 2:28.24
(38.59)
2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.64 578 2:28.90 +0.66
50m: 34.39
100m: 1:12.45
(38.06)
150m: 1:51.17
(38.72)
200m: 2:28.90
(37.73)
3 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.77 540 2:32.27 +4.03
50m: 35.60
100m: 1:14.45
(38.85)
150m: 1:53.67
(39.22)
200m: 2:32.27
(38.60)
4 Hilma Hagberg Moberg 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 513 2:34.97 +6.73
50m: 36.34
100m: 1:15.60
(39.26)
150m: 1:55.23
(39.63)
200m: 2:34.97
(39.74)
5 Sophie Bladin 2002 Simklubben Neptun +0.71 503 2:35.96 +7.72
50m: 35.09
100m: 1:14.18
(39.09)
150m: 1:55.21
(41.03)
200m: 2:35.96
(40.75)
6 Isabel Teglöf 2003 Södertälje Simsällskap +0.72 469 2:39.64 +11.40
50m: 36.35
100m: 1:16.99
(40.64)
150m: 1:58.47
(41.48)
200m: 2:39.64
(41.17)
7 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.79 465 2:40.05 +11.81
50m: 37.14
100m: 1:17.67
(40.53)
150m: 1:59.29
(41.62)
200m: 2:40.05
(40.76)
8 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.75 451 2:41.70 +13.46
50m: 38.47
100m: 1:20.23
(41.76)
150m: 2:01.33
(41.10)
200m: 2:41.70
(40.37)
9 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.69 448 2:42.08 +13.84
50m: 37.70
100m: 1:18.71
(41.01)
150m: 2:00.77
(42.06)
200m: 2:42.08
(41.31)
10 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 444 2:42.57 +14.33
50m: 37.54
100m: 1:19.06
(41.52)
150m: 2:02.09
(43.03)
200m: 2:42.57
(40.48)
11 Lilly Lundgren 2002 Järfälla Simsällskap +0.79 424 2:45.04 +16.80
50m: 36.54
100m: 1:17.26
(40.72)
150m: 2:00.59
(43.33)
200m: 2:45.04
(44.45)
12 Madeleine Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.63 421 2:45.47 +17.23
50m: 38.15
100m: 1:19.58
(41.43)
150m: 2:02.28
(42.70)
200m: 2:45.47
(43.19)
13 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.62 416 2:46.14 +17.90
50m: 37.78
100m: 1:19.53
(41.75)
150m: 2:02.60
(43.07)
200m: 2:46.14
(43.54)
14 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb +0.64 374 2:52.16 +23.92
50m: 38.92
100m: 1:23.13
(44.21)
150m: 2:08.89
(45.76)
200m: 2:52.16
(43.27)
15 Ebba Mattisson 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.71 329 2:59.70 +31.46
50m: 41.91
100m: 1:27.04
(45.13)
150m: 2:13.74
(46.70)
200m: 2:59.70
(45.96)
16 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.81 288 3:07.72 +39.48
50m: 44.01
100m: 1:32.37
(48.36)
150m: 2:21.19
(48.82)
200m: 3:07.72
(46.53)
17 Evelina Porling 2002 Södertälje Simsällskap +0.62 249 3:17.07 +48.83
50m: 45.53
100m: 1:35.94
(50.41)
150m: 2:26.67
(50.73)
200m: 3:17.07
(50.40)
- Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.66 DSQ
- Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap DNS
- Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-02-02 10:55:39
Event 9, 200m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.75 655 2:22.84
50m: 34.02
100m: 1:09.67
(35.65)
150m: 1:46.42
(36.75)
200m: 2:22.84
(36.42)
2 Kristina Isacson 2001 Täby Sim +0.66 490 2:37.27 +14.43
50m: 36.95
100m: 1:16.71
(39.76)
150m: 1:56.29
(39.58)
200m: 2:37.27
(40.98)
Grenen officiell:  2019-02-02 10:55:39
2019-02-02 11:15:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Neptun

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner