2019-08-23   05:15:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag Förmiddag

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadets 50m-bassäng Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 2, 50m Fjärilsim Herrar SKINS - 40 Bästa
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Sjödin 1986 Simklubben Neptun +0.51 678 25.52 Q
2 Kristian Kron 1992 Simklubben Neptun +0.70 629 26.17 +0.65 Q
3 Daniel Räisänen 1999 Täby Sim +0.62 597 26.63 +1.11 Q
4 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun +0.65 596 26.65 +1.13 Q
5 Niklas Nyblom 1999 Täby Sim +0.65 581 26.88 +1.36 Q
6 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.72 576 26.95 +1.43 Q
7 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.78 556 27.27 +1.75 Q
8 Noah Stenström 2000 Lidingö Simklubb +0.73 541 27.52 +2.00 -
9 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.68 529 27.72 +2.20 Q
10 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 514 27.99 +2.47 Q
11 Guillermo Illanes 2000 Södertälje Simsällskap +0.68 495 28.35 +2.83 Q
12 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 480 28.63 +3.11 Q
13 Wilhelm Muzikants 2001 Täby Sim +0.71 469 28.85 +3.33 Q
14 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.62 459 29.07 +3.55 Q
15 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.68 453 29.20 +3.68 -
16 Jakub Majta 2003 Södertörns Simsällskap +0.50 452 29.22 +3.70 Q
17 Axel Nordén 2001 Täby Sim +0.69 446 29.34 +3.82 Q
18 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 431 29.68 +4.16 Q
19 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.63 430 29.71 +4.19 Q
20 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim +0.81 417 30.02 +4.50 Q
21 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.58 406 30.29 +4.77 Q
22 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.72 405 30.30 +4.78 Q
23 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.76 399 30.45 +4.93
23 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.64 399 30.45 +4.93
25 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.76 392 30.63 +5.11
26 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.62 374 31.13 +5.61
27 Siavash Vatani 2003 Skuru Idrottsklubb +0.66 361 31.49 +5.97
28 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.74 344 31.99 +6.47
29 Elias Paulson 2000 Eskilstuna Simklubb +0.68 335 32.29 +6.77
30 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.64 314 33.00 +7.48
31 Jacob Lange 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 309 33.15 +7.63
32 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.69 295 33.68 +8.16
33 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.73 289 33.91 +8.39
34 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap +0.69 239 36.14 +10.62
35 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.63 231 36.54 +11.02
36 Ludvig Johansson 2003 Södertälje Simsällskap +0.79 224 36.88 +11.36
37 Joakim Johansson 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 133 43.90 +18.38
38 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.62 115 46.11 +20.59
- Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.84 DSQ
Grenen officiell:  2019-02-02 11:33:16
2019-02-02 17:38:18 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Neptun

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner