2019-08-26   03:29:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag Förmiddag

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadets 50m-bassäng Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 feb 2019 till den 3 feb 2019
Event 3, 50m Ryggsim Damer SKINS - 40 Bästa
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun +0.67 628 31.59 Q
2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.72 590 32.26 +0.67 Q
3 Emilia Christiansen 1999 Södertälje Simsällskap +0.65 589 32.28 +0.69 Q
4 Alwa Widmark 2002 Södertörns Simsällskap +0.61 564 32.74 +1.15 Q
5 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun +0.72 563 32.77 +1.18 Q
6 Elsa Djuphammar 2003 Simklubben Neptun +0.66 545 33.11 +1.52 Q
7 Ellen Banestig 2002 Täby Sim +0.59 544 33.14 +1.55 Q
8 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 542 33.18 +1.59 Q
9 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap +0.66 534 33.35 +1.76 Q
10 Elin Lundgren 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 528 33.46 +1.87 Q
11 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap +0.71 524 33.56 +1.97 Q
12 Elsa Nordström 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 520 33.64 +2.05 -
13 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.66 520 33.65 +2.06 Q
13 Hilma Ramdén 2000 Södertälje Simsällskap +0.62 520 33.65 +2.06 -
15 Isabel Teglöf 2003 Södertälje Simsällskap +0.68 511 33.84 +2.25 Q
16 Wilma Åhlen 2005 Skuru Idrottsklubb +0.64 510 33.85 +2.26 Q
17 Sofia Tossavainen 2005 Södertälje Simsällskap +0.76 498 34.13 +2.54 -
17 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap +0.58 498 34.13 +2.54 Q
19 Sophie Bladin 2002 Simklubben Neptun +0.69 497 34.15 +2.56 -
20 Kristina Isacson 2001 Täby Sim +0.64 497 34.16 +2.57 -
20 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians +0.68 497 34.16 +2.57 Q
20 Freja Nordeman 2003 Simklubben Neptun +0.67 497 34.16 +2.57 -
23 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 490 34.32 +2.73 Q
24 Filippa Tottie-Håkansson 2003 Tyresö Simsällskap +0.75 471 34.76 +3.17 Q
25 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.61 455 35.16 +3.57 -
26 Emilia Bengtsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.62 444 35.45 +3.86 Q
27 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.82 432 35.77 +4.18 Q
28 Madeleine Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.64 420 36.12 +4.53
29 Manjiri Bhat 2000 Lidingö Simklubb +0.74 418 36.18 +4.59
30 Vilma Brolund 2001 Simklubben Neptun +0.62 417 36.21 +4.62
31 Michelle Aspberg 2002 Södertörns Simsällskap +0.65 402 36.64 +5.05
32 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.72 400 36.72 +5.13
33 Eleonora Engström 2004 Lidingö Simklubb +0.75 398 36.76 +5.17
34 Lovisa Klingberg 2004 Lidingö Simklubb +0.68 397 36.79 +5.20
35 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.71 397 36.80 +5.21
36 Nora Kovacs 2006 Skuru Idrottsklubb +0.82 387 37.11 +5.52
37 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 381 37.32 +5.73
38 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap +0.70 379 37.36 +5.77
39 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 369 37.71 +6.12
40 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.73 367 37.78 +6.19
Grenen officiell:  2019-02-02 11:37:43
2019-02-03 08:17:08 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Neptun

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner