2019-11-23   04:09:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynLangbane 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 23/2-2019

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynLangbane 2019    Udskriftsdato  23 februar 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 februar 2019         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Bak  2001    650  1:08.13  2:18.11  3:26.03    4:32.85   
  Nyborg Svømmeklub  4:28.02                 
                     
Anna Rønn  2005    542  1:09.45  2:23.50  3:38.19    4:49.97   
  Ringe Svømme Klub  4:50.58                 
                     
Maria Bredal Larsen  2002    490  1:11.64  2:28.03  3:44.52    4:59.91   
  Nyborg Svømmeklub  4:45.78                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    470  1:13.99  2:31.50  3:48.50    5:03.96   
  Nyborg Svømmeklub  4:55.38                 
                     
Naja Færgemann  2006    465  1:14.71  2:32.65  3:50.02    5:05.05   
  H2Odense  5:07.26                 
                     
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    409  1:14.63  2:35.88  3:56.88    5:18.35   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Julie T. Sørensen  2003    393  1:14.22  2:36.23  4:00.56    5:22.77   
  Ringe Svømme Klub  5:10.37                 
                     
Christine Mols  2006    384  1:15.40  2:38.83  4:02.72    5:25.06   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Ida Juul Grønning  2004    366  1:17.62  2:43.10  4:07.26    5:30.30   
  H2Odense  5:53.08                 
                     
10  Nina Seirup  2005    353  1:17.28  2:43.36  4:09.88    5:34.40   
  Nyborg Svømmeklub  5:27.47                 
                     
11  Esther Ellegaard Nielsen  2005    348  1:23.88  2:49.60  4:13.06    5:36.17   
  H2Odense                   
                     
12  Mejse Vinther-Okholm  2006    334  1:18.73  2:46.02  4:14.63    5:40.52   
  H2Odense                   
                     
13  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    330  1:21.23  2:48.34  4:16.09    5:41.99   
  H2Odense  5:29.78                 
                     
14  Emma Nygaard  2005    309  1:24.23  2:53.09  4:22.58    5:49.64   
  Frem Odense                   
                     
15  Amalie F. Piiters  2006    302  1:20.13  2:51.64  4:23.24    5:52.08   
  H2Odense                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark