2019-10-17   08:39:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Stora Coop Simmet 2019
Arrangör:
Plats: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Björkman 2010 Hedemora Simsällskap 19.01
Grenen officiell:  2019-03-30 10:13:27
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap 17.62
2 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap 18.60 +0.98
3 Amanda Rosborg 2008 Ösmo Simsällskap 18.87 +1.25
4 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap 18.89 +1.27
5 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap 19.70 +2.08
6 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 19.76 +2.14
7 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 20.20 +2.58
8 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 20.25 +2.63
9 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 20.28 +2.66
10 Emmy Scherdin 2008 Österby Simsällskap 20.75 +3.13
11 Bernhardina Pettersson 2008 Simklubben Ena 22.60 +4.98
12 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 22.92 +5.30
13 Alice Branér 2008 Ludvika Simsällskap 24.67 +7.05
14 Noa van Balen 2008 Arvika Simsällskap 25.18 +7.56
15 Josefin Björkman 2008 Österby Simsällskap 27.22 +9.60
16 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 27.23 +9.61
Grenen officiell:  2019-03-30 10:13:27
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Viklund 2006 Lindesbergs Simsällskap 15.41
2 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap 16.00 +0.59
3 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap 16.02 +0.61
4 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap 16.31 +0.90
5 Ellen Sundquist 2006 Upplands-Bro Simsällskap 16.51 +1.10
6 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap 16.61 +1.20
7 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena 16.79 +1.38
8 Elsa Kjellström 2006 Upplands-Bro Simsällskap 17.68 +2.27
9 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 17.69 +2.28
10 Emilia Björkman 2006 Österby Simsällskap 17.92 +2.51
11 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 18.16 +2.75
12 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 18.25 +2.84
13 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 18.56 +3.15
14 Alva Zander 2006 Ösmo Simsällskap 18.74 +3.33
15 Moa Torsell 2006 Avesta Simsällskap 19.41 +4.00
16 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena 19.57 +4.16
17 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 19.85 +4.44
18 Linnea Alvin 2006 Simklubben Ena 20.04 +4.63
19 Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap 21.78 +6.37
20 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 22.22 +6.81
21 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 23.88 +8.47
22 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 24.01 +8.60
23 Anna Patcharaporn 2006 Hedemora Simsällskap 24.05 +8.64
24 Kung Prasertnoppakul 2006 Hedemora Simsällskap 24.52 +9.11
- Agnes Ekholm 2006 Österby Simsällskap DSQ
- Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-30 10:13:27
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 13.91
2 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 14.30 +0.39
3 Nike Bölja-Strandlund 2002 Fagersta Simklubb 15.07 +1.16
4 Clara Hedling 2001 Arvika Simsällskap 15.32 +1.41
5 Ellen Eriksson 2001 Hallsberg Kumla Simklubb 15.55 +1.64
6 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 15.57 +1.66
7 Emma Pettersson 2001 Norrtälje Simklubb 15.62 +1.71
8 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap 15.72 +1.81
9 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap 15.86 +1.95
9 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 15.86 +1.95
11 Dione Bölja-Strandlund 2004 Fagersta Simklubb 15.89 +1.98
12 Miranda Kristiansson 2001 Arvika Simsällskap 15.90 +1.99
13 Lina Albertsen 2001 Norrtälje Simklubb 16.11 +2.20
14 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 16.23 +2.32
15 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 16.43 +2.52
16 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 16.54 +2.63
17 Alva Beckman 2003 Simklubben Ena 16.70 +2.79
18 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 16.83 +2.92
19 Rebecka Wiik 1999 Fagersta Simklubb 17.21 +3.30
20 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 17.56 +3.65
21 Lovisa Hodell 2004 Lindesbergs Simsällskap 17.80 +3.89
22 Nilea Ahlström 2005 Avesta Simsällskap 18.30 +4.39
23 Frida Lundström 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 18.36 +4.45
24 Elsa  Zachrisson 2003 Fagersta Simklubb 19.24 +5.33
25 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 19.50 +5.59
26 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 20.06 +6.15
27 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap 20.39 +6.48
28 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap 21.18 +7.27
- Hanna Skogbergs 2005 Ludvika Simsällskap DSQ
- Karolina Karlsson 2004 Hedemora Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-30 10:13:27
2019-03-30 10:13:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner