Tulokset Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, DO - A Finale |
|
|
R |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
|
|
JR |
2:01.35 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
752 |
2:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Fjogstad Tobiassen |
2002 |
Bryne Symjeklubb |
+0.71 |
709 |
2:05.03 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
693 |
2:05.99 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Carstensen |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
645 |
2:09.01 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
645 |
2:09.02 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
634 |
2:09.75 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
633 |
2:09.81 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
629 |
2:10.12 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 06-04-2019 18:51:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, DO - B Finale |
|
|
R |
1:54.47 |
|
|
|
Viktor Bromer |
1993 |
Aalborg Sv |
DEN |
Kazan, Rusland |
|
04-08-2015 |
|
|
|
|
|
JR |
2:01.35 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
AGF |
DEN |
Tampere, Finland |
|
23-07-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Bech |
1998 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
599 |
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
597 |
2:12.43 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Klepp Vik |
2001 |
Sandnes SLK |
+0.76 |
591 |
2:12.83 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
+0.68 |
589 |
2:12.96 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Nørgaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
583 |
2:13.44 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Langvad |
2000 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
583 |
2:13.47 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lars Erik Berland |
1999 |
Sandnes SLK |
+0.83 |
544 |
2:16.54 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
530 |
2:17.74 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 06-04-2019 18:51:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-04-2019 18:51.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|