2019-10-19   02:52:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - Indledende
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.74 820 31.41 Q
2 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 +0.69 793 31.76 +0.35 Q
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub 704 33.04 +1.63 Q
4 Emma Bjørnholdt 2000 Lyngby Svømmeklub +0.61 656 33.83 +2.42 Q
5 Mathilde Hager 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 640 34.11 +2.70 Q
6 Jessica Yu Mortensen 2000 Lyngby Svømmeklub +0.69 630 34.29 +2.88 Q
7 Emma D. Rasmussen 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.67 625 34.37 +2.96 Q
8 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 624 34.39 +2.98 Q
9 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.71 610 34.65 +3.24 Q
10 Isabel Mass 1998 JGI Svømning +0.71 604 34.78 +3.37 Q
11 Freja Nicholas 2000 H2Odense +0.71 601 34.82 +3.41 Q
12 Cecilie Daluiso Salmonsen 2001 Tune I.F. Svømmeafdeling 600 34.84 +3.43 Q
13 Melanie Degner 2000 Køge Svømmeklub +0.69 592 35.00 +3.59 Q
14 Pernille Jensen 1998 Holbæk Svømme Klub 589 35.07 +3.66 Q
15 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 585 35.14 +3.73 Q
16 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 580 35.24 +3.83 Q
17 Victoria K. Jespersen 2001 IHF Svømning +0.63 577 35.31 +3.90
18 Julie Bak 1997 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.78 570 35.44 +4.03
19 Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.74 547 35.93 +4.52
20 Malea Benediktson 2001 H2Odense +0.72 490 37.29 +5.88
21 Emma Mikkelsen 2001 Vest-Brøndby 462 38.01 +6.60
Event official at: 05-04-2019 12:24:55
05-04-2019 12:48.23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - Indledende
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.74 820 31.41 Q
2 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 +0.69 793 31.76 +0.35 Q
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub 704 33.04 +1.63 Q
4 Emma Bjørnholdt 2000 Lyngby Svømmeklub +0.61 656 33.83 +2.42 Q
5 Mathilde Hager 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 640 34.11 +2.70 Q
6 Jessica Yu Mortensen 2000 Lyngby Svømmeklub +0.69 630 34.29 +2.88 Q
7 Emma D. Rasmussen 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.67 625 34.37 +2.96 Q
8 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 624 34.39 +2.98 Q
9 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.71 610 34.65 +3.24 Q
10 Isabel Mass 1998 JGI Svømning +0.71 604 34.78 +3.37 Q
11 Freja Nicholas 2000 H2Odense +0.71 601 34.82 +3.41 Q
12 Cecilie Daluiso Salmonsen 2001 Tune I.F. Svømmeafdeling 600 34.84 +3.43 Q
13 Melanie Degner 2000 Køge Svømmeklub +0.69 592 35.00 +3.59 Q
14 Pernille Jensen 1998 Holbæk Svømme Klub 589 35.07 +3.66 Q
15 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 585 35.14 +3.73 Q
16 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 580 35.24 +3.83 Q
17 Victoria K. Jespersen 2001 IHF Svømning +0.63 577 35.31 +3.90
18 Julie Bak 1997 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.78 570 35.44 +4.03
19 Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.74 547 35.93 +4.52
20 Malea Benediktson 2001 H2Odense +0.72 490 37.29 +5.88
21 Emma Mikkelsen 2001 Vest-Brøndby 462 38.01 +6.60
Event official at: 05-04-2019 12:24:55
05-04-2019 12:48.23 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - A Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.71 813 31.50
2 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 +0.71 775 32.00 +0.50
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 738 32.52 +1.02
4 Emma Bjørnholdt 2000 Lyngby Svømmeklub +0.62 674 33.53 +2.03
5 Emma D. Rasmussen 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.74 663 33.70 +2.20
6 Mathilde Hager 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 654 33.87 +2.37
7 Jessica Yu Mortensen 2000 Lyngby Svømmeklub +0.67 618 34.50 +3.00
8 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 +0.67 612 34.62 +3.12
Event official at: 05-04-2019 18:35:12
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - B Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Daluiso Salmonsen 2001 Tune I.F. Svømmeafdeling +0.74 631 34.27
2 Pernille Jensen 1998 Holbæk Svømme Klub +0.75 629 34.31 +0.04
3 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.70 622 34.43 +0.16
4 Freja Nicholas 2000 H2Odense +0.75 618 34.51 +0.24
5 Isabel Mass 1998 JGI Svømning +0.73 603 34.79 +0.52
6 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 599 34.87 +0.60
7 Melanie Degner 2000 Køge Svømmeklub +0.69 580 35.25 +0.98
8 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 572 35.40 +1.13
Event official at: 05-04-2019 18:35:12
05-04-2019 19:10.36 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - A Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.71 813 31.50
2 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 +0.71 775 32.00 +0.50
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 738 32.52 +1.02
4 Emma Bjørnholdt 2000 Lyngby Svømmeklub +0.62 674 33.53 +2.03
5 Emma D. Rasmussen 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.74 663 33.70 +2.20
6 Mathilde Hager 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 654 33.87 +2.37
7 Jessica Yu Mortensen 2000 Lyngby Svømmeklub +0.67 618 34.50 +3.00
8 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 +0.67 612 34.62 +3.12
Event official at: 05-04-2019 18:35:12
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, DO - B Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Daluiso Salmonsen 2001 Tune I.F. Svømmeafdeling +0.74 631 34.27
2 Pernille Jensen 1998 Holbæk Svømme Klub +0.75 629 34.31 +0.04
3 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.70 622 34.43 +0.16
4 Freja Nicholas 2000 H2Odense +0.75 618 34.51 +0.24
5 Isabel Mass 1998 JGI Svømning +0.73 603 34.79 +0.52
6 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 599 34.87 +0.60
7 Melanie Degner 2000 Køge Svømmeklub +0.69 580 35.25 +0.98
8 Josephine G. Lauridsen 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 572 35.40 +1.13
Event official at: 05-04-2019 18:35:12
05-04-2019 19:10.36 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - Indledende
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød 742 32.47 Q
2 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.74 707 32.99 +0.52 Q
3 Laura Fogh 2003 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin +0.67 688 33.30 +0.83 Q
4 Emilie Egerup 2003 Silkeborg Svømmeklub 676 33.49 +1.02 Q
5 Victoria Haahr Pallesen 2002 Aalborg Svømmeklub 673 33.54 +1.07 Q
6 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub +0.74 665 33.67 +1.20 Q
7 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.69 663 33.71 +1.24 Q
8 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.71 658 33.79 +1.32 Q
9 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim Allerød +0.65 642 34.08 +1.61 Q
10 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 641 34.09 +1.62 Q
11 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 635 34.19 +1.72 Q
12 Benedicte Them Jensen 2004 Køge Svømmeklub +0.66 632 34.25 +1.78 Q
13 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub 626 34.35 +1.88 Q
14 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.66 623 34.42 +1.95 Q
15 Pernille Elm Jensen 2003 JGI Svømning +0.56 618 34.51 +2.04 Q
16 Emma Stoltz 2004 Sigma Swim Allerød +0.64 617 34.52 +2.05 Q
17 Dicte Skov Forsberg 2004 Skive Svømmeklub Poseidon 615 34.56 +2.09
18 Mathilda Hyldal Jung 2004 Slangerup Svømmeklub 606 34.73 +2.26
19 Caroline Holm 2004 Kalundborg SK +0.75 605 34.75 +2.28
20 Regitze Gotthard 2002 Slagelse Svømmeklub 592 35.00 +2.53
21 Sarah Kildahl 2004 Lyseng IF +0.74 591 35.03 +2.56
22 Johanne A Andersson 2003 H2Odense +0.72 589 35.07 +2.60
23 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.77 588 35.09 +2.62
24 Caroline Brink 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 582 35.20 +2.73
25 Cecilie Batz 2003 DeltaSwim +0.65 582 35.21 +2.74
26 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 578 35.29 +2.82
27 Hannah Höesch 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 570 35.45 +2.98
28 Viola Demuth Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.58 568 35.49 +3.02
29 Maria Bebe Hansen 2004 Nyborg Svømmeklub +0.72 562 35.61 +3.14
30 Annika Hausgaard Godt 2003 Holstebro Svømme Club +0.73 557 35.72 +3.25
31 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub +0.66 556 35.75 +3.28
32 Lærke Blond 2003 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 554 35.78 +3.31
33 Amalie Averhoff Møbes 2002 Haderslev Svømme Klub 553 35.81 +3.34
34 Louise Sjørup Jensen 2003 Vejle Svømmeklub +0.76 546 35.95 +3.48
34 Caroline Gøttrup Bagge 2003 Køge Svømmeklub +0.76 546 35.95 +3.48
36 Martha Vitus Tversted 2002 Søllerød Svømmeklub +0.67 545 35.99 +3.52
37 Mira Emilie Schmidt 2003 Haderslev Svømme Klub +0.61 542 36.05 +3.58
38 Mathilde Thy Asmussen 2004 DeltaSwim +0.77 539 36.12 +3.65
39 Anna Myhre Rottensten 2003 Lyngby Svømmeklub +0.74 537 36.15 +3.68
40 Alba Lyhne Weiner 2004 Søllerød Svømmeklub +0.63 535 36.21 +3.74
41 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.76 526 36.40 +3.93
42 Amanda Hietala 2002 Helsingør Svømmeklub +0.76 526 36.41 +3.94
43 Ida-Marie Frydenlund 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 525 36.43 +3.96
44 Laura Marie Dige 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.63 525 36.44 +3.97
45 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.68 521 36.53 +4.06
46 Sofie Bruun Høvring 2004 VAT Copenhagen-MK31 517 36.61 +4.14
47 Amalie Michelsen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 515 36.66 +4.19
48 Ida Kjærgaard 2003 Skanderborg Svømmeklub +0.70 507 36.85 +4.38
49 Frida Hvirring Kragh 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.83 500 37.03 +4.56
50 Julia Harpøth 2002 Viborg Svømme Klub +0.76 499 37.05 +4.58
51 Freja Møller 2004 Slangerup Svømmeklub +0.65 498 37.09 +4.62
52 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 492 37.23 +4.76
53 Anja Xin Andersen 2004 Herlev Svømning +0.63 483 37.45 +4.98
54 Isabella Ravn Jensen 2004 Lyngby Svømmeklub +0.62 482 37.48 +5.01
55 Kristine Kipper Pedersen 2004 Nyborg Svømmeklub +0.74 481 37.51 +5.04
Event official at: 05-04-2019 12:20:35
05-04-2019 12:48.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - Indledende
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød 742 32.47 Q
2 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.74 707 32.99 +0.52 Q
3 Laura Fogh 2003 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin +0.67 688 33.30 +0.83 Q
4 Emilie Egerup 2003 Silkeborg Svømmeklub 676 33.49 +1.02 Q
5 Victoria Haahr Pallesen 2002 Aalborg Svømmeklub 673 33.54 +1.07 Q
6 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub +0.74 665 33.67 +1.20 Q
7 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.69 663 33.71 +1.24 Q
8 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.71 658 33.79 +1.32 Q
9 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim Allerød +0.65 642 34.08 +1.61 Q
10 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.74 641 34.09 +1.62 Q
11 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 635 34.19 +1.72 Q
12 Benedicte Them Jensen 2004 Køge Svømmeklub +0.66 632 34.25 +1.78 Q
13 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub 626 34.35 +1.88 Q
14 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.66 623 34.42 +1.95 Q
15 Pernille Elm Jensen 2003 JGI Svømning +0.56 618 34.51 +2.04 Q
16 Emma Stoltz 2004 Sigma Swim Allerød +0.64 617 34.52 +2.05 Q
17 Dicte Skov Forsberg 2004 Skive Svømmeklub Poseidon 615 34.56 +2.09
18 Mathilda Hyldal Jung 2004 Slangerup Svømmeklub 606 34.73 +2.26
19 Caroline Holm 2004 Kalundborg SK +0.75 605 34.75 +2.28
20 Regitze Gotthard 2002 Slagelse Svømmeklub 592 35.00 +2.53
21 Sarah Kildahl 2004 Lyseng IF +0.74 591 35.03 +2.56
22 Johanne A Andersson 2003 H2Odense +0.72 589 35.07 +2.60
23 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.77 588 35.09 +2.62
24 Caroline Brink 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 582 35.20 +2.73
25 Cecilie Batz 2003 DeltaSwim +0.65 582 35.21 +2.74
26 Maiken Hougaard 2002 Agfs Svømmeafdeling 578 35.29 +2.82
27 Hannah Höesch 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 570 35.45 +2.98
28 Viola Demuth Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.58 568 35.49 +3.02
29 Maria Bebe Hansen 2004 Nyborg Svømmeklub +0.72 562 35.61 +3.14
30 Annika Hausgaard Godt 2003 Holstebro Svømme Club +0.73 557 35.72 +3.25
31 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub +0.66 556 35.75 +3.28
32 Lærke Blond 2003 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 554 35.78 +3.31
33 Amalie Averhoff Møbes 2002 Haderslev Svømme Klub 553 35.81 +3.34
34 Louise Sjørup Jensen 2003 Vejle Svømmeklub +0.76 546 35.95 +3.48
34 Caroline Gøttrup Bagge 2003 Køge Svømmeklub +0.76 546 35.95 +3.48
36 Martha Vitus Tversted 2002 Søllerød Svømmeklub +0.67 545 35.99 +3.52
37 Mira Emilie Schmidt 2003 Haderslev Svømme Klub +0.61 542 36.05 +3.58
38 Mathilde Thy Asmussen 2004 DeltaSwim +0.77 539 36.12 +3.65
39 Anna Myhre Rottensten 2003 Lyngby Svømmeklub +0.74 537 36.15 +3.68
40 Alba Lyhne Weiner 2004 Søllerød Svømmeklub +0.63 535 36.21 +3.74
41 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.76 526 36.40 +3.93
42 Amanda Hietala 2002 Helsingør Svømmeklub +0.76 526 36.41 +3.94
43 Ida-Marie Frydenlund 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 525 36.43 +3.96
44 Laura Marie Dige 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.63 525 36.44 +3.97
45 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.68 521 36.53 +4.06
46 Sofie Bruun Høvring 2004 VAT Copenhagen-MK31 517 36.61 +4.14
47 Amalie Michelsen 2003 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 515 36.66 +4.19
48 Ida Kjærgaard 2003 Skanderborg Svømmeklub +0.70 507 36.85 +4.38
49 Frida Hvirring Kragh 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.83 500 37.03 +4.56
50 Julia Harpøth 2002 Viborg Svømme Klub +0.76 499 37.05 +4.58
51 Freja Møller 2004 Slangerup Svømmeklub +0.65 498 37.09 +4.62
52 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 492 37.23 +4.76
53 Anja Xin Andersen 2004 Herlev Svømning +0.63 483 37.45 +4.98
54 Isabella Ravn Jensen 2004 Lyngby Svømmeklub +0.62 482 37.48 +5.01
55 Kristine Kipper Pedersen 2004 Nyborg Svømmeklub +0.74 481 37.51 +5.04
Event official at: 05-04-2019 12:20:35
05-04-2019 12:48.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - A Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.69 736 32.55
2 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.73 727 32.69 +0.14
3 Laura Fogh 2003 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin +0.67 705 33.03 +0.48
4 Victoria Haahr Pallesen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.70 702 33.07 +0.52
5 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.73 692 33.23 +0.68
6 Emilie Egerup 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.67 661 33.74 +1.19
7 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub +0.73 655 33.85 +1.30
7 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.75 655 33.85 +1.30
Event official at: 05-04-2019 18:32:09
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - B Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 651 33.92
2 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub +0.77 649 33.94 +0.02
3 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 642 34.07 +0.15
4 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.68 630 34.29 +0.37
5 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim Allerød +0.69 618 34.51 +0.59
6 Emma Stoltz 2004 Sigma Swim Allerød +0.63 614 34.59 +0.67
7 Benedicte Them Jensen 2004 Køge Svømmeklub +0.69 611 34.64 +0.72
8 Pernille Elm Jensen 2003 JGI Svømning +0.62 602 34.80 +0.88
Event official at: 05-04-2019 18:32:09
05-04-2019 18:37.17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - A Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.69 736 32.55
2 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.73 727 32.69 +0.14
3 Laura Fogh 2003 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin +0.67 705 33.03 +0.48
4 Victoria Haahr Pallesen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.70 702 33.07 +0.52
5 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.73 692 33.23 +0.68
6 Emilie Egerup 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.67 661 33.74 +1.19
7 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømme Klub +0.73 655 33.85 +1.30
7 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.75 655 33.85 +1.30
Event official at: 05-04-2019 18:32:09
Løb 2, 50m Brystsvømning Damer, DMJ - B Finale
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
JR 32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 651 33.92
2 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub +0.77 649 33.94 +0.02
3 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.75 642 34.07 +0.15
4 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.68 630 34.29 +0.37
5 Josephine Kruse 2002 Sigma Swim Allerød +0.69 618 34.51 +0.59
6 Emma Stoltz 2004 Sigma Swim Allerød +0.63 614 34.59 +0.67
7 Benedicte Them Jensen 2004 Køge Svømmeklub +0.69 611 34.64 +0.72
8 Pernille Elm Jensen 2003 JGI Svømning +0.62 602 34.80 +0.88
Event official at: 05-04-2019 18:32:09
05-04-2019 18:37.17 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, DO - Indledende
R 1:46.94 Mads Glæsner 1988 Allerød Sv DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
JR 1:49.46 Frederik Siem Pedersen 1991 Farum Svøm DEN Prag, Tjekkiet 12-07-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Gadgaard 1999 Esbjerg Svømmeklub +0.72 785 1:50.57 Q
50m: 25.85
100m: 53.54
(27.69)
150m: 1:21.65
(28.11)
200m: 1:50.57
(28.92)
2 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.68 770 1:51.26 +0.69 Q
50m: 26.23
100m: 54.55
(28.32)
150m: 1:22.85
(28.30)
200m: 1:51.26
(28.41)
3 Frederik Rindshøj 1999 Sigma Swim Allerød +0.70 766 1:51.44 +0.87 Q
50m: 25.76
100m: 53.93
(28.17)
150m: 1:22.56
(28.63)
200m: 1:51.44
(28.88)
4 Mathias Zander Rysgaard 1998 Holbæk Svømme Klub +0.63 755 1:51.99 +1.42 Q
50m: 25.47
100m: 52.59
(27.12)
150m: 1:21.37
(28.78)
200m: 1:51.99
(30.62)
5 Marcus Krøyer Svendsen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 747 1:52.38 +1.81 Q
50m: 26.51
100m: 54.68
(28.17)
150m: 1:22.84
(28.16)
200m: 1:52.38
(29.54)
6 Frans Johannessen 1992 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 745 1:52.48 +1.91 Q
50m: 26.02
100m: 54.36
(28.34)
150m: 1:23.53
(29.17)
200m: 1:52.48
(28.95)
7 Nicolas Blanch 1997 Aalborg Svømmeklub +0.70 741 1:52.70 +2.13 Q
50m: 26.17
100m: 54.36
(28.19)
150m: 1:23.05
(28.69)
200m: 1:52.70
(29.65)
8 Sebastian Ovesen 1994 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 736 1:52.93 +2.36 Q
50m: 26.31
100m: 54.32
(28.01)
150m: 1:23.32
(29.00)
200m: 1:52.93
(29.61)
9 Markus Kjeldsen 2000 Silkeborg Svømmeklub +0.75 725 1:53.54 +2.97 Q
50m: 26.06
100m: 54.61
(28.55)
150m: 1:24.07
(29.46)
200m: 1:53.54
(29.47)
10 Sebastian Tullberg 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.69 723 1:53.61 +3.04 Q
50m: 26.35
100m: 55.02
(28.67)
150m: 1:24.31
(29.29)
200m: 1:53.61
(29.30)
11 Rasmus Udbye 2000 Horsens Svømmeklub +0.68 713 1:54.14 +3.57 Q
50m: 26.20
100m: 55.44
(29.24)
150m: 1:24.93
(29.49)
200m: 1:54.14
(29.21)
12 Alvi Hjelm 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 699 1:54.90 +4.33 Q
50m: 26.90
100m: 55.91
(29.01)
150m: 1:25.19
(29.28)
200m: 1:54.90
(29.71)
13 Frederik Dalhøj Paulsen 1998 Sigma Swim Birkerød +0.58 694 1:55.16 +4.59 -
50m: 26.64
100m: 55.41
(28.77)
150m: 1:24.99
(29.58)
200m: 1:55.16
(30.17)
14 Jon Jøntvedt 2003 Bryne Symjeklubb +0.72 692 1:55.31 +4.74 Q
50m: 26.65
100m: 55.49
(28.84)
150m: 1:25.50
(30.01)
200m: 1:55.31
(29.81)
15 Rasmus Nørfjand 2000 Holstebro Svømme Club +0.65 677 1:56.11 +5.54 Q
50m: 26.66
100m: 56.56
(29.90)
150m: 1:26.52
(29.96)
200m: 1:56.11
(29.59)
16 Óli Mortensen 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 676 1:56.18 +5.61 Q
50m: 27.58
100m: 57.21
(29.63)
150m: 1:26.93
(29.72)
200m: 1:56.18
(29.25)
17 Tomas Stensballe Larsen 2000 Gentofte Svømme Klub +0.62 670 1:56.52 +5.95 Q
50m: 27.11
100m: 56.77
(29.66)
150m: 1:26.35
(29.58)
200m: 1:56.52
(30.17)
18 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.70 654 1:57.47 +6.90 -
50m: 26.44
100m: 55.46
(29.02)
150m: 1:26.53
(31.07)
200m: 1:57.47
(30.94)
19 Alexander Fenger 1999 Vejle Svømmeklub +0.71 652 1:57.59 +7.02
50m: 27.94
100m: 57.52
(29.58)
150m: 1:27.74
(30.22)
200m: 1:57.59
(29.85)
20 Mads Holm 1998 Nakskov Svømme Klub +0.71 640 1:58.31 +7.74
50m: 27.74
100m: 57.64
(29.90)
150m: 1:28.18
(30.54)
200m: 1:58.31
(30.13)
21 Mads Rishøj 1999 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 639 1:58.40 +7.83
50m: 27.59
100m: 57.63
(30.04)
150m: 1:28.29
(30.66)
200m: 1:58.40
(30.11)
22 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 Bryne Symjeklubb +0.72 632 1:58.82 +8.25
50m: 28.05
100m: 57.92
(29.87)
150m: 1:28.65
(30.73)
200m: 1:58.82
(30.17)
23 Christian Rasmussen 1998 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 629 1:59.00 +8.43
50m: 28.03
100m: 57.96
(29.93)
150m: 1:28.61
(30.65)
200m: 1:59.00
(30.39)
24 Claus Lerche Iversen 1977 Sigma Swim Birkerød +0.80 620 1:59.61 +9.04
50m: 27.43
100m: 57.87
(30.44)
150m: 1:28.88
(31.01)
200m: 1:59.61
(30.73)
25 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 619 1:59.64 +9.07
50m: 27.80
100m: 57.99
(30.19)
150m: 1:28.89
(30.90)
200m: 1:59.64
(30.75)
26 Magnus B. Høgild 1999 Esbjerg Svømmeklub +0.62 619 1:59.66 +9.09
50m: 27.96
100m: 57.86
(29.90)
150m: 1:28.85
(30.99)
200m: 1:59.66
(30.81)
27 Niels Paulli Sparholt 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 612 2:00.08 +9.51
50m: 27.57
100m: 57.63
(30.06)
150m: 1:28.66
(31.03)
200m: 2:00.08
(31.42)
28 Mads Ottosen 1997 Holbæk Svømme Klub +0.74 609 2:00.28 +9.71
50m: 27.55
100m: 57.76
(30.21)
150m: 1:29.03
(31.27)
200m: 2:00.28
(31.25)
29 Tobias Andersen 1998 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 609 2:00.31 +9.74
50m: 27.60
100m: 58.26
(30.66)
150m: 1:29.73
(31.47)
200m: 2:00.31
(30.58)
30 Philip Krogh Brønnicke 2000 VAT Copenhagen-MK31 +0.66 604 2:00.62 +10.05
50m: 27.03
100m: 56.83
(29.80)
150m: 1:28.79
(31.96)
200m: 2:00.62
(31.83)
31 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 601 2:00.82 +10.25
50m: 27.97
100m: 58.35
(30.38)
150m: 1:29.86
(31.51)
200m: 2:00.82
(30.96)
32 Rune Nørgaard 2000 Aalborg Svømmeklub +0.65 593 2:01.39 +10.82
50m: 27.47
100m: 57.72
(30.25)
150m: 1:29.19
(31.47)
200m: 2:01.39
(32.20)
33 Mads Steen Petersen 1997 Helsinge Svømmeklub +0.64 569 2:03.08 +12.51
50m: 27.59
100m: 58.58
(30.99)
150m: 1:30.35
(31.77)
200m: 2:03.08
(32.73)
34 Kristoffer Desmareth 2000 Ringe Svømme Klub +0.67 565 2:03.34 +12.77
50m: 27.47
100m: 58.57
(31.10)
150m: 1:30.56
(31.99)
200m: 2:03.34
(32.78)
35 Julius Svarrer 2005 Slangerup Svømmeklub +0.72 563 2:03.49 +12.92
50m: 28.84
100m: 1:00.61
(31.77)
150m: 1:32.50
(31.89)
200m: 2:03.49
(30.99)
36 Linus Klepp Vik 2001 Sandnes SLK +0.77 553 2:04.24 +13.67
50m: 27.97
100m: 58.93
(30.96)
150m: 1:31.30
(32.37)
200m: 2:04.24
(32.94)
37 Lars Erik Berland 1999 Sandnes SLK 547 2:04.66 +14.09
50m: 28.46
100m: 59.46
(31.00)
150m: 1:31.91
(32.45)
200m: 2:04.66
(32.75)
Event official at: 05-04-2019 12:23:33
05-04-2019 12:48.35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, DO - Indledende
R 1:46.94 Mads Glæsner 1988 Allerød Sv DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
JR 1:49.46 Frederik Siem Pedersen 1991 Farum Svøm DEN Prag, Tjekkiet 12-07-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Gadgaard 1999 Esbjerg Svømmeklub +0.72 785 1:50.57 Q
50m: 25.85
100m: 53.54
(27.69)
150m: 1:21.65
(28.11)
200m: 1:50.57
(28.92)
2 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.68 770 1:51.26 +0.69 Q
50m: 26.23
100m: 54.55
(28.32)
150m: 1:22.85
(28.30)
200m: 1:51.26
(28.41)
3 Frederik Rindshøj 1999 Sigma Swim Allerød +0.70 766 1:51.44 +0.87 Q
50m: 25.76
100m: 53.93
(28.17)
150m: 1:22.56
(28.63)
200m: 1:51.44
(28.88)
4 Mathias Zander Rysgaard 1998 Holbæk Svømme Klub +0.63 755 1:51.99 +1.42 Q
50m: 25.47
100m: 52.59
(27.12)
150m: 1:21.37
(28.78)
200m: 1:51.99
(30.62)
5 Marcus Krøyer Svendsen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 747 1:52.38 +1.81 Q
50m: 26.51
100m: 54.68
(28.17)
150m: 1:22.84
(28.16)
200m: 1:52.38
(29.54)
6 Frans Johannessen 1992 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 745 1:52.48 +1.91 Q
50m: 26.02
100m: 54.36
(28.34)
150m: 1:23.53
(29.17)
200m: 1:52.48
(28.95)
7 Nicolas Blanch 1997 Aalborg Svømmeklub +0.70 741 1:52.70 +2.13 Q
50m: 26.17
100m: 54.36
(28.19)
150m: 1:23.05
(28.69)
200m: 1:52.70
(29.65)
8 Sebastian Ovesen 1994 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 736 1:52.93 +2.36 Q
50m: 26.31
100m: 54.32
(28.01)
150m: 1:23.32
(29.00)
200m: 1:52.93
(29.61)
9 Markus Kjeldsen 2000 Silkeborg Svømmeklub +0.75 725 1:53.54 +2.97 Q
50m: 26.06
100m: 54.61
(28.55)
150m: 1:24.07
(29.46)
200m: 1:53.54
(29.47)
10 Sebastian Tullberg 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.69 723 1:53.61 +3.04 Q
50m: 26.35
100m: 55.02
(28.67)
150m: 1:24.31
(29.29)
200m: 1:53.61
(29.30)
11 Rasmus Udbye 2000 Horsens Svømmeklub +0.68 713 1:54.14 +3.57 Q
50m: 26.20
100m: 55.44
(29.24)
150m: 1:24.93
(29.49)
200m: 1:54.14
(29.21)
12 Alvi Hjelm 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 699 1:54.90 +4.33 Q
50m: 26.90
100m: 55.91
(29.01)
150m: 1:25.19
(29.28)
200m: 1:54.90
(29.71)
13 Frederik Dalhøj Paulsen 1998 Sigma Swim Birkerød +0.58 694 1:55.16 +4.59 -
50m: 26.64
100m: 55.41
(28.77)
150m: 1:24.99
(29.58)
200m: 1:55.16
(30.17)
14 Jon Jøntvedt 2003 Bryne Symjeklubb +0.72 692 1:55.31 +4.74 Q
50m: 26.65
100m: 55.49
(28.84)
150m: 1:25.50
(30.01)
200m: 1:55.31
(29.81)
15 Rasmus Nørfjand 2000 Holstebro Svømme Club +0.65 677 1:56.11 +5.54 Q
50m: 26.66
100m: 56.56
(29.90)
150m: 1:26.52
(29.96)
200m: 1:56.11
(29.59)
16 Óli Mortensen 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 676 1:56.18 +5.61 Q
50m: 27.58
100m: 57.21
(29.63)
150m: 1:26.93
(29.72)
200m: 1:56.18
(29.25)
17 Tomas Stensballe Larsen 2000 Gentofte Svømme Klub +0.62 670 1:56.52 +5.95 Q
50m: 27.11
100m: 56.77
(29.66)
150m: 1:26.35
(29.58)
200m: 1:56.52
(30.17)
18 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.70 654 1:57.47 +6.90 -
50m: 26.44
100m: 55.46
(29.02)
150m: 1:26.53
(31.07)
200m: 1:57.47
(30.94)
19 Alexander Fenger 1999 Vejle Svømmeklub +0.71 652 1:57.59 +7.02
50m: 27.94
100m: 57.52
(29.58)
150m: 1:27.74
(30.22)
200m: 1:57.59
(29.85)
20 Mads Holm 1998 Nakskov Svømme Klub +0.71 640 1:58.31 +7.74
50m: 27.74
100m: 57.64
(29.90)
150m: 1:28.18
(30.54)
200m: 1:58.31
(30.13)
21 Mads Rishøj 1999 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 639 1:58.40 +7.83
50m: 27.59
100m: 57.63
(30.04)
150m: 1:28.29
(30.66)
200m: 1:58.40
(30.11)
22 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 Bryne Symjeklubb +0.72 632 1:58.82 +8.25
50m: 28.05
100m: 57.92
(29.87)
150m: 1:28.65
(30.73)
200m: 1:58.82
(30.17)
23 Christian Rasmussen 1998 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 629 1:59.00 +8.43
50m: 28.03
100m: 57.96
(29.93)
150m: 1:28.61
(30.65)
200m: 1:59.00
(30.39)
24 Claus Lerche Iversen 1977 Sigma Swim Birkerød +0.80 620 1:59.61 +9.04
50m: 27.43
100m: 57.87
(30.44)
150m: 1:28.88
(31.01)
200m: 1:59.61
(30.73)
25 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 619 1:59.64 +9.07
50m: 27.80
100m: 57.99
(30.19)
150m: 1:28.89
(30.90)
200m: 1:59.64
(30.75)
26 Magnus B. Høgild 1999 Esbjerg Svømmeklub +0.62 619 1:59.66 +9.09
50m: 27.96
100m: 57.86
(29.90)
150m: 1:28.85
(30.99)
200m: 1:59.66
(30.81)
27 Niels Paulli Sparholt 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 612 2:00.08 +9.51
50m: 27.57
100m: 57.63
(30.06)
150m: 1:28.66
(31.03)
200m: 2:00.08
(31.42)
28 Mads Ottosen 1997 Holbæk Svømme Klub +0.74 609 2:00.28 +9.71