2019-07-19   19:35:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2019 & DMJ-L 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende bedste heat fredag

Document
Resultater
Danish Open og DMJ-L
Arrangør
Placering: Taastrup svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 5. apr  2019 to 9. apr  2019
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, DO - Indledende
R 2:11.41 Chris Christensen 1988 West Swim DEN Rom, Italien 30-07-2009
JR 2:15.72 Chris Christensen 1988 West Swim DEN Palma, Spanien 09-07-2006
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob M. Jørgensen 1997 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 740 2:20.02 Q
50m: 32.53
100m: 1:07.27
(34.74)
150m: 1:43.89
(36.62)
200m: 2:20.02
(36.13)
2 Niels Ottosen 1998 Holbæk Svømme Klub +0.77 739 2:20.10 +0.08 Q
50m: 30.95
100m: 1:05.70
(34.75)
150m: 1:41.96
(36.26)
200m: 2:20.10
(38.14)
3 Magnus Carstensen 1999 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 696 2:22.91 +2.89 Q
50m: 32.34
100m: 1:08.94
(36.60)
150m: 1:45.75
(36.81)
200m: 2:22.91
(37.16)
4 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød +0.70 672 2:24.61 +4.59 Q
50m: 32.52
100m: 1:09.23
(36.71)
150m: 1:46.61
(37.38)
200m: 2:24.61
(38.00)
5 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Holstebro Svømme Club +0.62 667 2:24.96 +4.94 Q
50m: 32.06
100m: 1:08.82
(36.76)
150m: 1:45.71
(36.89)
200m: 2:24.96
(39.25)
6 Andreas Hougaard 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.59 629 2:27.78 +7.76 Q
50m: 32.06
100m: 1:09.11
(37.05)
150m: 1:48.02
(38.91)
200m: 2:27.78
(39.76)
7 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub +0.75 623 2:28.28 +8.26 Q
50m: 33.65
100m: 1:10.91
(37.26)
150m: 1:49.73
(38.82)
200m: 2:28.28
(38.55)
8 Nicklas Steen Hansen 1999 Horsens Svømmeklub +0.72 579 2:31.94 +11.92 -
50m: 32.57
100m: 1:10.01
(37.44)
150m: 1:49.84
(39.83)
200m: 2:31.94
(42.10)
9 Lasse Kriegel Skovrup 1998 Farum Svømmeklub +0.74 568 2:32.87 +12.85 Q
50m: 34.10
100m: 1:12.65
(38.55)
150m: 1:52.66
(40.01)
200m: 2:32.87
(40.21)
10 Rasmus Steenberg 2000 Gladsaxe Svømmeklub 565 2:33.16 +13.14 -
50m: 33.32
100m: 1:11.33
(38.01)
150m: 1:51.87
(40.54)
200m: 2:33.16
(41.29)
11 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub 508 2:38.72 +18.70 Q
50m: 35.54
100m: 1:15.55
(40.01)
150m: 1:56.78
(41.23)
200m: 2:38.72
(41.94)
12 Mads Haugård Hansen 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.68 491 2:40.55 +20.53 Q
50m: 35.43
100m: 1:16.38
(40.95)
150m: 1:59.17
(42.79)
200m: 2:40.55
(41.38)
13 Jonas Ejby 2000 Nyborg Svømmeklub +0.66 468 2:43.04 +23.02 Q
50m: 37.03
100m: 1:18.84
(41.81)
150m: 2:00.65
(41.81)
200m: 2:43.04
(42.39)
- Viktor Anfinnsen 2002 Bryne Symjeklubb +0.66 DSQ SW 7.6
Event official at: 05-04-2019 12:52:48
07-04-2019 10:44.25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark