2019-10-15   07:08:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Poängsim 4, 2018-2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.72 24.76
2 Miranda Svensson 2010 Upsala Simsällskap 25.44 +0.68
3 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.90 27.32 +2.56
4 Elvira Thor 2011 Upsala Simsällskap 27.40 +2.64
5 Nora Sayed 2010 Upsala Simsällskap +0.80 28.01 +3.25
6 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap +0.70 29.37 +4.61
7 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.89 34.40 +9.64
8 Atrina Kavianipour 2010 Upsala Simsällskap 34.86 +10.10
Grenen officiell:  2019-04-28 09:51:34
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.26 25.50
2 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.86 26.97 +1.47 S1
3 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap 27.91 +2.41
4 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap 28.46 +2.96
5 Saga Vesterlund 2009 Upsala Simsällskap 28.48 +2.98
6 Julia Mohkami 2009 Upsala Simsällskap 28.96 +3.46
7 Julia  Fomkina 2009 Upsala Simsällskap +0.77 29.68 +4.18
- Liva Hamad 2009 Upsala Simsällskap DNS
- Sofia Linde 2009 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 09:51:34
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Junghall 2008 Upsala Simsällskap 25.51
2 Vera Reutfors 2008 Upsala Simsällskap +0.79 25.78 +0.27
3 Margit Fritzing 2008 Upsala Simsällskap +0.73 26.72 +1.21
4 Ella Lindén 2008 Upsala Simsällskap +0.56 28.43 +2.92
5 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap 29.28 +3.77
6 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 33.92 +8.41
7 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 36.36 +10.85
Grenen officiell:  2019-04-28 09:51:34
2019-04-28 10:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.74 25.20
2 Valter Reuitfors 2010 Upsala Simsällskap +0.68 26.13 +0.93
3 Oscar Björnlund 2010 Upsala Simsällskap +0.82 27.75 +2.55
4 Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap +0.69 29.47 +4.27
5 Adrian Ladjevardi 2010 Upsala Simsällskap +0.69 33.28 +8.08
6 Casper Lähr 2012 Upsala Simsällskap +0.70 33.86 +8.66
Grenen officiell:  2019-04-28 09:57:51
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap 26.24
2 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.68 29.07 +2.83
3 Albin Eek 2009 Upsala Simsällskap +0.70 46.01 +19.77
Grenen officiell:  2019-04-28 09:57:51
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Svensson 2008 Upsala Simsällskap +0.87 32.41
Grenen officiell:  2019-04-28 09:57:51
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Helmer Juhlin 2007 Upsala Simsällskap +0.55 24.61
2 Leo Sabelsköld 2007 Upsala Simsällskap +0.59 29.48 +4.87
3 Harry Larsson 2007 Upsala Simsällskap +0.28 30.23 +5.62
4 Maximilian Hertz 2007 Upsala Simsällskap +0.86 31.86 +7.25
- Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 09:57:51
2019-04-28 10:15:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.41 53.11
2 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.89 55.54 +2.43
- Anya Davidson 2010 Upsala Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:07:15
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.76 47.36
2 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.81 51.74 +4.38
3 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap +0.90 52.65 +5.29
4 Liv Marklund 2009 Upsala Simsällskap +0.62 1:00.02 +12.66
Grenen officiell:  2019-04-28 10:07:15
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ingrid Malling Rösjö 2008 Upsala Simsällskap +0.71 49.78
2 Elin Lundquist 2008 Upsala Simsällskap +0.78 50.73 +0.95
3 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.73 50.78 +1.00
4 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.83 51.30 +1.52
5 Josefin Björkman 2008 Österby Simsällskap +0.66 52.62 +2.84
6 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.75 53.45 +3.67
7 Linnea Isaksson 2008 Upsala Simsällskap +0.62 57.24 +7.46
- Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.84 DSQ
- Astrid Kumlin 2008 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 10:07:15
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap +0.70 48.32
2 Marta Inghammar 2007 Upsala Simsällskap 48.34 +0.02
3 Ellen Gustafson 2007 Upsala Simsällskap +0.75 50.38 +2.06
4 Hildur Edholm 2007 Upsala Simsällskap +0.87 53.07 +4.75
5 Olivia Hultman Lantz 2006 Upsala Simsällskap 53.28 +4.96
6 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.71 53.91 +5.59
7 Sara Persson 2007 Upsala Simsällskap +0.74 58.65 +10.33
Grenen officiell:  2019-04-28 10:07:15
2019-04-28 10:15:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap 49.80
2 August Åström Lind 2010 Upsala Simsällskap +0.72 52.60 +2.80
- Ian Johansson 2010 Upsala Simsällskap +0.61 DSQ
- Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap +0.83 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:16:38
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.73 49.82
2 Matteo Milivojevic 2009 Upsala Simsällskap +0.68 53.45 +3.63
3 Emil Loklint 2009 Upsala Simsällskap +0.79 55.21 +5.39
4 Alvin Åkerman 2009 Upsala Simsällskap +0.77 58.49 +8.67
- Joel Svensson 2009 Upsala Simsällskap +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:16:38
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.71 48.12
2 Noel Wetterbom 2008 Upsala Simsällskap +0.72 55.66 +7.54
- Aldor Gradin 2008 Upsala Simsällskap +0.59 DSQ
- Vilhelm Söderberg 2008 Österby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 10:16:38
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap +0.69 44.76
2 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.99 47.23 +2.47
3 Abdishakur V. Dushku 2005 Upsala Simsällskap +0.32 48.02 +3.26
4 Stephan Mikhaylov 2007 Upsala Simsällskap -0.60 48.27 +3.51
5 Jacques Valarcher 2007 Upsala Simsällskap +0.69 48.42 +3.66
6 Joel Torell 2005 Österby Simsällskap 48.73 +3.97
7 Laurits Åström Lind 2007 Upsala Simsällskap +0.77 50.09 +5.33
8 Oskar Nilsson 2007 Upsala Simsällskap +0.96 50.10 +5.34
9 Nils Brehmer 2007 Upsala Simsällskap +0.85 50.75 +5.99
- Olle Larsson 2006 Upsala Simsällskap +0.97 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:16:38
2019-04-28 10:16:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.81 1:34.79
50m: 46.76
100m: 1:34.79
(48.03)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap 1:27.38
50m: 42.04
100m: 1:27.38
(45.34)
2 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.68 1:28.31 +0.93
50m: 42.00
100m: 1:28.31
(46.31)
3 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.74 1:33.56 +6.18
50m: 46.43
100m: 1:33.56
(47.13)
4 Nora Pitic 2008 Upsala Simsällskap +0.85 1:34.82 +7.44
50m: 46.15
100m: 1:34.82
(48.67)
5 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap +0.73 1:34.85 +7.47
50m: 45.53
100m: 1:34.85
(49.32)
6 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.79 1:43.65 +16.27
50m: 50.29
100m: 1:43.65
(53.36)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.73 1:16.54
50m: 37.32
100m: 1:16.54
(39.22)
2 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:21.45 +4.91
50m: 39.02
100m: 1:21.45
(42.43)
3 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:21.69 +5.15
50m: 39.71
100m: 1:21.69
(41.98)
4 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.49 1:26.56 +10.02
50m: 41.94
100m: 1:26.56
(44.62)
5 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.66 1:30.45 +13.91
50m: 43.77
100m: 1:30.45
(46.68)
6 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:30.53 +13.99
50m: 44.43
100m: 1:30.53
(46.10)
7 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.79 1:31.23 +14.69
50m: 45.23
100m: 1:31.23
(46.00)
8 Emilia Björkman 2006 Österby Simsällskap 1:31.31 +14.77
50m: 45.72
100m: 1:31.31
(45.59)
9 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.91 1:34.78 +18.24
50m: 45.23
100m: 1:34.78
(49.55)
10 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.87 1:36.86 +20.32
50m: 47.30
100m: 1:36.86
(49.56)
11 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +0.87 1:37.78 +21.24
50m: 47.62
100m: 1:37.78
(50.16)
12 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.64 1:43.13 +26.59
50m: 49.26
100m: 1:43.13
(53.87)
13 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.83 1:44.47 +27.93
50m: 50.34
100m: 1:44.47
(54.13)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
2019-04-28 10:26:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.73 1:40.40
50m: 49.72
100m: 1:40.40
(50.68)
2 Lucas Yu 2010 Upsala Simsällskap 1:51.66 +11.26
50m: 52.39
100m: 1:51.66
(59.27)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:36:56
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Elf 2009 Upsala Simsällskap +0.64 1:33.26
50m: 45.31
100m: 1:33.26
(47.95)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:36:56
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.77 1:35.12
50m: 45.63
100m: 1:35.12
(49.49)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:36:56
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.70 1:15.27
50m: 36.35
100m: 1:15.27
(38.92)
2 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 1:18.43 +3.16
50m: 38.06
100m: 1:18.43
(40.37)
3 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.71 1:25.73 +10.46
50m: 42.36
100m: 1:25.73
(43.37)
4 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:26.88 +11.61
50m: 41.69
100m: 1:26.88
(45.19)
5 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.83 1:29.23 +13.96
50m: 43.53
100m: 1:29.23
(45.70)
6 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap 1:29.86 +14.59
50m: 43.96
100m: 1:29.86
(45.90)
7 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.68 1:31.00 +15.73
50m: 43.56
100m: 1:31.00
(47.44)
8 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap 1:32.05 +16.78
50m: 44.82
100m: 1:32.05
(47.23)
9 Zartosht Kargar 2005 Upsala Simsällskap +0.66 1:32.97 +17.70
50m: 43.39
100m: 1:32.97
(49.58)
10 Tú Bardage 2006 Upsala Simsällskap +0.89 1:33.46 +18.19
50m: 45.65
100m: 1:33.46
(47.81)
11 Ludvig Höglund 2007 Upsala Simsällskap +0.93 1:37.64 +22.37
50m: 47.98
100m: 1:37.64
(49.66)
12 Theodore Jousefi 2007 Upsala Simsällskap +0.75 1:44.05 +28.78
50m: 49.49
100m: 1:44.05
(54.56)
13 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.78 1:44.88 +29.61
50m: 51.72
100m: 1:44.88
(53.16)
14 Colin Guo 2007 Upsala Simsällskap +0.79 1:46.40 +31.13
50m: 47.79
100m: 1:46.40
(58.61)
15 Sam Kargar 2004 Upsala Simsällskap +0.76 2:01.47 +46.20
50m: 57.41
100m: 2:01.47
(1:04.06)
- Pierre Valarcher 2006 Upsala Simsällskap +0.82 DSQ
- Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap +0.74 DSQ
- Joel Weman 2006 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:36:56
2019-04-28 10:37:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anya Davidson 2010 Upsala Simsällskap 26.78
2 Elvira Thor 2011 Upsala Simsällskap +0.79 29.04 +2.26
3 Nora Sayed 2010 Upsala Simsällskap +0.85 30.18 +3.40
4 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap 30.63 +3.85
5 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap 31.78 +5.00
6 Miranda Svensson 2010 Upsala Simsällskap +0.89 31.98 +5.20
7 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.80 32.15 +5.37
8 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.83 34.26 +7.48
Grenen officiell:  2019-04-28 10:43:36
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.87 25.07
2 Saga Vesterlund 2009 Upsala Simsällskap +0.97 29.94 +4.87
3 Stina Tornsö Larsson 2009 Upsala Simsällskap 30.32 +5.25
4 Julia  Fomkina 2009 Upsala Simsällskap 30.52 +5.45
5 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap 30.60 +5.53
6 Liv Marklund 2009 Upsala Simsällskap +0.99 31.13 +6.06
7 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.92 33.60 +8.53
8 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap 35.09 +10.02 SB1
- Liva Hamad 2009 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 10:43:36
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Kumlin 2008 Upsala Simsällskap +0.88 26.00
2 Elin Lundquist 2008 Upsala Simsällskap 29.15 +3.15
3 Sara Ek 2008 Upsala Simsällskap 29.62 +3.62
4 Ella Lindén 2008 Upsala Simsällskap 30.07 +4.07
5 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap 31.66 +5.66
Grenen officiell:  2019-04-28 10:43:36
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Persson 2007 Upsala Simsällskap 30.93
2 Olivia Hultman Lantz 2006 Upsala Simsällskap +0.99 32.06 +1.13
Grenen officiell:  2019-04-28 10:43:36
2019-04-28 10:44:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valter Reuitfors 2010 Upsala Simsällskap 27.35
2 Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap +0.82 28.46 +1.11
3 Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap +0.83 30.69 +3.34
4 August Åström Lind 2010 Upsala Simsällskap +0.79 30.84 +3.49
5 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap +0.88 31.75 +4.40
6 Casper Lähr 2012 Upsala Simsällskap 36.27 +8.92
- Ian Johansson 2010 Upsala Simsällskap +0.36 DSQ
- Oscar Björnlund 2010 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:48:44
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Loklint 2009 Upsala Simsällskap 27.67
2 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.90 28.20 +0.53
- Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:48:44
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Wetterbom 2008 Upsala Simsällskap +0.75 28.78
2 Jacob Svensson 2008 Upsala Simsällskap +0.99 30.35 +1.57
Grenen officiell:  2019-04-28 10:48:44
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Brehmer 2007 Upsala Simsällskap +0.93 29.18
2 Harry Larsson 2007 Upsala Simsällskap +0.82 29.50 +0.32
- Abdishakur V. Dushku 2005 Upsala Simsällskap +0.50 DSQ
- Leo Sabelsköld 2007 Upsala Simsällskap +0.87 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 10:48:44
2019-04-28 10:49:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap +0.96 53.40
- Anya Davidson 2010 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 10:56:47
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.97 49.77
2 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.87 51.99 +2.22
3 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.95 56.74 +6.97
4 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 1:01.56 +11.79
- Sofia Linde 2009 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 10:56:47
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ingrid Malling Rösjö 2008 Upsala Simsällskap +0.86 51.82
2 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.77 52.28 +0.46
3 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap +0.85 53.57 +1.75
4 Siri Junghall 2008 Upsala Simsällskap 54.27 +2.45
5 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap 55.01 +3.19
6 Josefin Björkman 2008 Österby Simsällskap +0.90 55.28 +3.46
7 Linnea Isaksson 2008 Upsala Simsällskap +0.87 56.20 +4.38
8 Vera Reutfors 2008 Upsala Simsällskap +0.91 57.43 +5.61
9 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.86 57.79 +5.97
10 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap 59.44 +7.62
11 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.89 1:00.38 +8.56
12 Margit Fritzing 2008 Upsala Simsällskap +0.95 1:01.53 +9.71
Grenen officiell:  2019-04-28 10:56:47
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marta Inghammar 2007 Upsala Simsällskap 52.25
2 Hildur Edholm 2007 Upsala Simsällskap +0.99 53.65 +1.40
3 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.82 54.02 +1.77
4 Ellen Gustafson 2007 Upsala Simsällskap +0.82 54.69 +2.44
Grenen officiell:  2019-04-28 10:56:47
2019-04-28 10:57:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Yu 2010 Upsala Simsällskap +0.83 53.22
2 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap +0.83 1:00.31 +7.09
3 Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap 1:03.73 +10.51
4 Adrian Ladjevardi 2010 Upsala Simsällskap +0.76 1:07.96 +14.74
- Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.78 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 11:06:03
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.85 54.25
2 Matteo Milivojevic 2009 Upsala Simsällskap +0.80 55.17 +0.92
3 Joel Svensson 2009 Upsala Simsällskap +0.85 56.25 +2.00
4 Alvin Åkerman 2009 Upsala Simsällskap +0.68 58.49 +4.24
Grenen officiell:  2019-04-28 11:06:03
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.76 54.50
2 Hugo Nordlund 2008 Upsala Simsällskap +0.86 57.30 +2.80
- Aldor Gradin 2008 Upsala Simsällskap +0.84 DSQ
- Vilhelm Söderberg 2008 Österby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:06:03
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tú Bardage 2006 Upsala Simsällskap +0.92 50.57
2 Pierre Valarcher 2006 Upsala Simsällskap +0.71 53.24 +2.67
3 Oskar Nilsson 2007 Upsala Simsällskap +0.52 54.44 +3.87
4 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 54.46 +3.89
5 Joel Weman 2006 Upsala Simsällskap +0.77 54.96 +4.39
6 Laurits Åström Lind 2007 Upsala Simsällskap 55.25 +4.68
7 Jacques Valarcher 2007 Upsala Simsällskap +0.71 56.85 +6.28
8 Helmer Juhlin 2007 Upsala Simsällskap +0.89 56.90 +6.33
9 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap 58.11 +7.54
10 Stephan Mikhaylov 2007 Upsala Simsällskap 59.73 +9.16
11 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.99 1:00.16 +9.59
12 Maximilian Hertz 2007 Upsala Simsällskap +0.82 1:00.23 +9.66
- Colin Guo 2007 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 11:06:03
2019-04-28 11:06:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.90 1:42.10
50m: 47.05
100m: 1:42.10
(55.05)
2 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.99 1:43.24 +1.14
50m: 50.71
100m: 1:43.24
(52.53)
3 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.82 1:47.51 +5.41
50m: 51.70
100m: 1:47.51
(55.81)
4 Emmy Scherdin 2008 Österby Simsällskap +0.90 1:52.84 +10.74
50m: 51.60
100m: 1:52.84
(1:01.24)
- Nora Pitic 2008 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 11:13:52
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap 1:31.60
50m: 43.30
100m: 1:31.60
(48.30)
2 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.92 1:32.20 +0.60
50m: 45.40
100m: 1:32.20
(46.80)
3 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.79 1:34.66 +3.06
50m: 44.58
100m: 1:34.66
(50.08)
4 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.81 1:36.56 +4.96
50m: 47.16
100m: 1:36.56
(49.40)
5 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.89 1:41.56 +9.96
50m: 48.73
100m: 1:41.56
(52.83)
6 Emilia Björkman 2006 Österby Simsällskap +0.88 1:43.69 +12.09
50m: 47.78
100m: 1:43.69
(55.91)
7 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.94 1:44.11 +12.51
50m: 49.33
100m: 1:44.11
(54.78)
8 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap +0.87 1:48.59 +16.99
50m: 51.99
100m: 1:48.59
(56.60)
9 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.84 1:48.61 +17.01
50m: 51.04
100m: 1:48.61
(57.57)
10 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap 1:50.63 +19.03
50m: 51.66
100m: 1:50.63
(58.97)
11 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.89 1:51.77 +20.17
50m: 54.19
100m: 1:51.77
(57.58)
12 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap 1:51.84 +20.24
50m: 51.49
100m: 1:51.84
(1:00.35)
13 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.77 1:57.76 +26.16
50m: 57.65
100m: 1:57.76
(1:00.11)
Grenen officiell:  2019-04-28 11:13:52
2019-04-28 11:14:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Elf 2009 Upsala Simsällskap 1:55.83
50m: 54.29
100m: 1:55.83
(1:01.54)
Grenen officiell:  2019-04-28 11:21:35
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.70 1:29.55
50m: 42.74
100m: 1:29.55
(46.81)
2 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap 1:30.30 +0.75
50m: 43.35
100m: 1:30.30
(46.95)
3 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.85 1:31.42 +1.87
50m: 44.55
100m: 1:31.42
(46.87)
4 Zartosht Kargar 2005 Upsala Simsällskap +0.82 1:39.40 +9.85
50m: 46.93
100m: 1:39.40
(52.47)
5 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.78 1:42.77 +13.22
50m: 47.01
100m: 1:42.77
(55.76)
6 Olle Larsson 2006 Upsala Simsällskap +0.97 1:43.19 +13.64
50m: 48.81
100m: 1:43.19
(54.38)
7 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.82 1:45.71 +16.16
50m: 50.70
100m: 1:45.71
(55.01)
8 Joel Torell 2005 Österby Simsällskap +0.92 1:45.87 +16.32
50m: 48.78
100m: 1:45.87
(57.09)
9 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.82 1:47.22 +17.67
50m: 50.49
100m: 1:47.22
(56.73)
10 Ludvig Höglund 2007 Upsala Simsällskap +0.76 1:49.64 +20.09
50m: 52.68
100m: 1:49.64
(56.96)
11 Theodore Jousefi 2007 Upsala Simsällskap +0.93 1:54.42 +24.87
50m: 52.53
100m: 1:54.42
(1:01.89)
12 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.91 1:55.35 +25.80
50m: 55.84
100m: 1:55.35
(59.51)
13 Sam Kargar 2004 Upsala Simsällskap +0.91 1:55.73 +26.18
50m: 55.63
100m: 1:55.73
(1:00.10)
14 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.79 1:58.41 +28.86
50m: 57.87
100m: 1:58.41
(1:00.54)
- Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap DSQ
- Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:21:35
2019-04-28 11:22:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 13, 25m Frisim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Lund 2010 Upsala Simsällskap +0.89 24.39
2 Elvira Thor 2011 Upsala Simsällskap 24.65 +0.26
3 Miranda Svensson 2010 Upsala Simsällskap +0.89 26.43 +2.04
4 Elin Påve 2010 Upsala Simsällskap +0.82 26.82 +2.43
5 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap +0.63 29.10 +4.71
6 Atrina Kavianipour 2010 Upsala Simsällskap 30.47 +6.08
Grenen officiell:  2019-04-28 11:27:32
Gren 13, 25m Frisim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.78 23.57
2 Saga Vesterlund 2009 Upsala Simsällskap +0.79 23.91 +0.34
3 Liv Marklund 2009 Upsala Simsällskap 25.22 +1.65
4 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap 25.50 +1.93
5 Stina Tornsö Larsson 2009 Upsala Simsällskap 26.22 +2.65
6 Julia  Fomkina 2009 Upsala Simsällskap +0.82 27.26 +3.69
7 Josefin Eriksson 2009 Upsala Simsällskap +0.80 30.22 +6.65
8 Julia Mohkami 2009 Upsala Simsällskap 38.30 +14.73
- Liva Hamad 2009 Upsala Simsällskap DNS
- Sofia Linde 2009 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:27:32
Gren 13, 25m Frisim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Lundquist 2008 Upsala Simsällskap +0.98 19.47
2 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.97 23.33 +3.86
3 Siri Junghall 2008 Upsala Simsällskap +0.97 23.68 +4.21
4 Sara Ek 2008 Upsala Simsällskap +0.89 24.17 +4.70
5 Margit Fritzing 2008 Upsala Simsällskap +0.88 24.66 +5.19
6 Astrid Kumlin 2008 Upsala Simsällskap +0.96 25.21 +5.74
7 Ella Lindén 2008 Upsala Simsällskap 27.08 +7.61
8 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap 30.65 +11.18
9 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.99 32.24 +12.77
- Vera Reutfors 2008 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:27:32
2019-04-28 11:28:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Eriksson 2010 Upsala Simsällskap 22.78
2 Ruben Demker 2011 Upsala Simsällskap +0.65 23.01 +0.23
3 Valter Reuitfors 2010 Upsala Simsällskap +0.69 23.94 +1.16
4 Adrian Ladjevardi 2010 Upsala Simsällskap +0.89 24.06 +1.28
5 Ian Johansson 2010 Upsala Simsällskap +0.81 24.98 +2.20
6 Edvin Hasselborn 2010 Upsala Simsällskap 25.98 +3.20
7 Casper Lähr 2012 Upsala Simsällskap 36.89 +14.11
Grenen officiell:  2019-04-28 11:30:49
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lars Larsson 2009 Upsala Simsällskap 24.91
2 Emil Loklint 2009 Upsala Simsällskap 25.03 +0.12
3 Oliver Hamberg 2009 Upsala Simsällskap +0.95 25.66 +0.75
4 Albin Eek 2009 Upsala Simsällskap +0.95 39.03 +14.12
Grenen officiell:  2019-04-28 11:30:49
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Wetterbom 2008 Upsala Simsällskap +0.74 23.45
2 Jacob Svensson 2008 Upsala Simsällskap 27.48 +4.03
Grenen officiell:  2019-04-28 11:30:49
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximilian Hertz 2007 Upsala Simsällskap +0.86 25.46
2 Leo Sabelsköld 2007 Upsala Simsällskap +0.99 25.47 +0.01
3 Harry Larsson 2007 Upsala Simsällskap +0.94 26.55 +1.09
Grenen officiell:  2019-04-28 11:30:49
2019-04-28 11:31:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap
Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 15, 50m Frisim Flickor 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2010 Upsala Simsällskap +0.80 47.84
2 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap 49.74 +1.90
3 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap +0.87 50.76 +2.92
4 Nora Sayed 2010 Upsala Simsällskap +0.79 52.88 +5.04
5 Anya Davidson 2010 Upsala Simsällskap +0.89 52.95 +5.11
Grenen officiell:  2019-04-28 11:37:50
Gren 15, 50m Frisim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap 42.93
2 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap <