2019-08-20   21:49:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Poängsim 4, 2018-2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28 april kl. 9.30 (insim 8.30)

Document
Resultat
Poängsim 4 2018-2019
Arrangör:
Plats: Fyrishov Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.81 1:34.79
50m: 46.76
100m: 1:34.79
(48.03)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap 1:27.38
50m: 42.04
100m: 1:27.38
(45.34)
2 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.68 1:28.31 +0.93
50m: 42.00
100m: 1:28.31
(46.31)
3 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.74 1:33.56 +6.18
50m: 46.43
100m: 1:33.56
(47.13)
4 Nora Pitic 2008 Upsala Simsällskap +0.85 1:34.82 +7.44
50m: 46.15
100m: 1:34.82
(48.67)
5 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap +0.73 1:34.85 +7.47
50m: 45.53
100m: 1:34.85
(49.32)
6 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.79 1:43.65 +16.27
50m: 50.29
100m: 1:43.65
(53.36)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.73 1:16.54
50m: 37.32
100m: 1:16.54
(39.22)
2 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:21.45 +4.91
50m: 39.02
100m: 1:21.45
(42.43)
3 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:21.69 +5.15
50m: 39.71
100m: 1:21.69
(41.98)
4 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.49 1:26.56 +10.02
50m: 41.94
100m: 1:26.56
(44.62)
5 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.66 1:30.45 +13.91
50m: 43.77
100m: 1:30.45
(46.68)
6 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.72 1:30.53 +13.99
50m: 44.43
100m: 1:30.53
(46.10)
7 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.79 1:31.23 +14.69
50m: 45.23
100m: 1:31.23
(46.00)
8 Emilia Björkman 2006 Österby Simsällskap 1:31.31 +14.77
50m: 45.72
100m: 1:31.31
(45.59)
9 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.91 1:34.78 +18.24
50m: 45.23
100m: 1:34.78
(49.55)
10 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.87 1:36.86 +20.32
50m: 47.30
100m: 1:36.86
(49.56)
11 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +0.87 1:37.78 +21.24
50m: 47.62
100m: 1:37.78
(50.16)
12 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.64 1:43.13 +26.59
50m: 49.26
100m: 1:43.13
(53.87)
13 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.83 1:44.47 +27.93
50m: 50.34
100m: 1:44.47
(54.13)
Grenen officiell:  2019-04-28 10:25:43
2019-04-28 10:26:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner