Resultater for Manse-Uinnit 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:07 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Rosenström | 2007 | 289 | 34.05 | 1:10.95 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:12.40 | |||||||||
2 | Valtteri Pellinen | 2007 | 270 | 34.67 | 1:12.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.68 | |||||||||
3 | Väinö Hinkka | 2007 | 264 | 35.28 | 1:13.12 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.63 | |||||||||
4 | Georg Aspholm | 2008 | 250 | 35.01 | 1:14.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.69 | |||||||||
5 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 227 | 36.67 | 1:16.88 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:17.10 | |||||||||
6 | Thomas Failer | 2007 | 204 | 38.51 | 1:19.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.24 | |||||||||
7 | Pyry Nieminen | 2007 | 189 | 38.73 | 1:21.68 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:23.28 | |||||||||
8 | Petter Kaskela | 2007 | 188 | 38.16 | 1:21.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.30 | |||||||||
9 | Eemeli Salo | 2007 | 186 | 38.91 | 1:22.07 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.71 | |||||||||
10 | Viljam Savolainen | 2008 | 181 | 39.47 | 1:22.92 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.25 | |||||||||
11 | Aapo Mononen | 2007 | 177 | 39.09 | 1:23.50 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:21.58 | |||||||||
12 | Niklas Tikkanen | 2007 | 175 | 39.97 | 1:23.79 | |||||
TaTu Tampere | 1:29.20 | |||||||||
13 | Iiro Viskari | 2007 | 175 | 41.11 | 1:23.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.84 | |||||||||
14 | Niilo Toivola | 2007 | 172 | 38.87 | 1:24.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.66 | |||||||||
15 | Nikita Zuravljov | 2008 | 164 | 39.78 | 1:25.53 | |||||
TaTu Tampere | 1:30.18 | |||||||||
16 | Patric Meriholvi | 2007 | 164 | 41.90 | 1:25.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.12 | |||||||||
17 | Daniil Tirronen | 2008 | 157 | 40.56 | 1:26.92 | |||||
TaTu Tampere | 1:26.88 | |||||||||
18 | Mikael Uitto | 2007 | 154 | 42.22 | 1:27.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.82 | |||||||||
19 | Elias Sahla | 2007 | 150 | 42.91 | 1:28.11 | |||||
Salon Uimarit | 1:28.39 | |||||||||
20 | Daniel Przado | 2008 | 145 | 40.87 | 1:29.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:19.86 | |||||||||
21 | Eero Carne | 2009 | 139 | 42.96 | 1:30.38 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.41 | |||||||||
22 | Jesper Isotalo | 2007 | 138 | 44.74 | 1:30.71 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.89 | |||||||||
23 | Aapo Harjula | 2007 | 137 | 42.49 | 1:30.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.97 | |||||||||
24 | Eetu Nissinen | 2008 | 137 | 43.79 | 1:30.83 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.74 | |||||||||
25 | Mikko Salmi | 2007 | 137 | 42.49 | 1:30.91 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:32.54 | |||||||||
26 | Samu Nurminen | 2008 | 137 | 42.24 | 1:30.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.52 | |||||||||
27 | Thomas Salonen | 2009 | 135 | 44.16 | 1:31.37 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.44 | |||||||||
28 | Juuso Käär | 2009 | 134 | 44.86 | 1:31.54 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.93 | |||||||||
29 | Jesse Uutela | 2008 | 133 | 43.62 | 1:31.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.83 | |||||||||
30 | Topi Äikäs | 2007 | 132 | 42.75 | 1:32.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.32 | |||||||||
31 | Eero Olli | 2008 | 129 | 43.94 | 1:32.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.86 | |||||||||
32 | Thomas Westerlund | 2007 | 119 | 45.72 | 1:35.32 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.35 | |||||||||
33 | Niklas Kallio | 2007 | 114 | 46.23 | 1:36.68 | |||||
TaTu Tampere | 1:35.40 | |||||||||
34 | Onni Virtanen | 2008 | 111 | 45.12 | 1:37.36 | |||||
Salon Uimarit | 1:44.38 | |||||||||
35 | Frans Sagulin | 2008 | 105 | 45.92 | 1:39.13 | |||||
Raision Urheilijat | 1:45.79 | |||||||||
36 | Hugo Rossi | 2008 | 104 | 46.32 | 1:39.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.07 | |||||||||
37 | Maxim Zuravljov | 2009 | 103 | 48.18 | 1:39.95 | |||||
TaTu Tampere | 1:41.47 | |||||||||
38 | Eino Anttila | 2007 | 101 | 47.99 | 1:40.54 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.81 | |||||||||
39 | Matias Lehtinen | 2007 | 101 | 47.83 | 1:40.57 | |||||
Raision Urheilijat | 1:47.72 | |||||||||
40 | Ohto Heikkinen | 2008 | 94 | 48.71 | 1:43.14 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.42 | |||||||||
41 | Elias Eironen | 2008 | 89 | 48.66 | 1:44.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.99 | |||||||||
42 | Arttu Carne | 2007 | 89 | 47.92 | 1:44.95 | |||||
Raision Urheilijat | 1:40.64 | |||||||||
43 | Juho Kekarainen | 2007 | 85 | 49.97 | 1:46.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.86 | |||||||||
44 | Ossi Nevalainen | 2008 | 84 | 50.26 | 1:46.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.39 | |||||||||
45 | Joa Siltakoski | 2007 | 82 | 51.19 | 1:47.79 | |||||
TaTu Tampere | 1:48.81 | |||||||||
46 | Miska Moisio | 2007 | 78 | 52.90 | 1:49.45 | |||||
TaTu Tampere | 1:51.45 | |||||||||
47 | Vilho Siikala | 2008 | 65 | 54.48 | 1:56.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:59.92 | |||||||||
48 | Oskari Jalonen | 2008 | 24 | 1:17.53 | 2:41.92 | |||||
Uinti Tampere | 2:27.36 | |||||||||
- | Onni Kolhi | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:55.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:37.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roope Käär | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:23.33 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sisu Toiva | 2009 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | 1:57.34 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 523 | 27.85 | 58.21 | |||||
Rauman Uimaseura | 59.65 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 478 | 28.38 | 59.98 | |||||
Vanders | 58.13 | |||||||||
3 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 447 | 29.10 | 1:01.35 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.55 | |||||||||
4 | Samuel Halminen | 2005 | 433 | 29.82 | 1:02.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.52 | |||||||||
5 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 410 | 29.50 | 1:03.14 | |||||
Raision Urheilijat | 1:01.64 | |||||||||
6 | Joonas Arponen | 2005 | 408 | 30.76 | 1:03.21 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:04.39 | |||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 403 | 30.46 | 1:03.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.72 | |||||||||
8 | Teo Mattelmäki | 2005 | 396 | 31.17 | 1:03.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.51 | |||||||||
9 | Oliver Aspholm | 2005 | 395 | 30.65 | 1:03.91 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.76 | |||||||||
10 | Antti Musikka | 2005 | 392 | 30.89 | 1:04.09 | |||||
Vanders | 1:03.56 | |||||||||
11 | Juho Herva | 2005 | 369 | 31.12 | 1:05.40 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.63 | |||||||||
12 | Luka Laaksonen | 2005 | 360 | 31.31 | 1:05.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.72 | |||||||||
13 | Jasper Oikarainen | 2005 | 359 | 31.17 | 1:05.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.62 | |||||||||
14 | Joni Routamo | 2005 | 328 | 32.38 | 1:07.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.54 | |||||||||
15 | Sami Schrader | 2006 | 328 | 32.76 | 1:07.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.05 | |||||||||
16 | Lauri Aho | 2006 | 327 | 33.02 | 1:08.03 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.13 | |||||||||
17 | Frans Riekki | 2005 | 324 | 32.04 | 1:08.27 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:09.99 | |||||||||
18 | Juho Törmä | 2005 | 321 | 31.94 | 1:08.46 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.97 | |||||||||
19 | Väinö Pitkänen | 2006 | 321 | 31.92 | 1:08.47 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.76 | |||||||||
20 | Akseli Liukkonen | 2005 | 320 | 32.32 | 1:08.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.22 | |||||||||
21 | Konsta Kauppinen | 2005 | 316 | 32.83 | 1:08.84 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:11.99 | |||||||||
22 | Lauri Korpi | 2006 | 308 | 33.65 | 1:09.40 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:09.30 | |||||||||
23 | Markus Koskinen | 2005 | 293 | 33.58 | 1:10.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.66 | |||||||||
24 | Matias Leiwo | 2006 | 293 | 33.58 | 1:10.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.27 | |||||||||
25 | Ivan Gavrilov | 2005 | 279 | 33.83 | 1:11.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.45 | |||||||||
26 | Andreas Kinnunen | 2006 | 273 | 35.33 | 1:12.29 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.13 | |||||||||
27 | Alex Lehtola | 2005 | 270 | 33.93 | 1:12.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.52 | |||||||||
28 | Jesse Saarinen | 2006 | 267 | 36.07 | 1:12.83 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:13.60 | |||||||||
29 | Matias Saarinen | 2006 | 259 | 35.03 | 1:13.52 | |||||
Salon Uimarit | 1:15.44 | |||||||||
30 | Sampo Nord | 2005 | 256 | 34.38 | 1:13.87 | |||||
Vanders | 1:12.94 | |||||||||
31 | Onni Yrjälä | 2006 | 253 | 34.96 | 1:14.16 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:15.87 | |||||||||
32 | Aapo Nurminen | 2006 | 247 | 35.91 | 1:14.70 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.58 | |||||||||
33 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 243 | 35.44 | 1:15.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.23 | |||||||||
34 | Evert Heino | 2005 | 243 | 34.87 | 1:15.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 241 | 35.34 | 1:15.32 | |||||
Raision Urheilijat | 1:16.31 | |||||||||
36 | Aarne Nuutinen | 2006 | 240 | 35.87 | 1:15.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.29 | |||||||||
37 | Henrik Leinonen | 2005 | 232 | 36.35 | 1:16.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.20 | |||||||||
38 | Vilho Okkonen | 2006 | 232 | 37.26 | 1:16.29 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:17.16 | |||||||||
39 | Aamos Järveläinen | 2006 | 229 | 36.02 | 1:16.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.59 | |||||||||
40 | Evan Mustonen | 2005 | 228 | 36.94 | 1:16.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.01 | |||||||||
41 | Ville Suojasto | 2006 | 226 | 36.35 | 1:16.95 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.66 | |||||||||
42 | Saku Pietilä | 2006 | 224 | 37.41 | 1:17.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.35 | |||||||||
43 | Iiro Kyllönen | 2005 | 217 | 37.50 | 1:18.02 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.93 | |||||||||
44 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 216 | 37.04 | 1:18.10 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.93 | |||||||||
45 | Áron Zautasvili | 2006 | 215 | 36.72 | 1:18.23 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.10 | |||||||||
46 | Juuso Saarikko | 2006 | 213 | 36.58 | 1:18.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.48 | |||||||||
47 | Olli Järvenpää | 2006 | 213 | 37.21 | 1:18.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.38 | |||||||||
48 | Tuomas Kallio | 2005 | 211 | 38.70 | 1:18.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.80 | |||||||||
49 | Antto Koppinen | 2006 | 208 | 37.96 | 1:19.06 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:22.25 | |||||||||
50 | Niklas Töyrylä | 2006 | 207 | 37.91 | 1:19.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.36 | |||||||||
51 | Benjamin Salo | 2006 | 201 | 38.15 | 1:19.96 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.21 | |||||||||
52 | Pauli Rantatupa | 2005 | 199 | 38.65 | 1:20.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.01 | |||||||||
53 | Emil Tirkkonen | 2006 | 197 | 38.03 | 1:20.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.65 | |||||||||
54 | Aaron Tikkanen | 2006 | 194 | 38.69 | 1:20.94 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.64 | |||||||||
55 | Margo Murumäe | 2006 | 191 | 37.97 | 1:21.39 | |||||
Raision Urheilijat | 1:22.01 | |||||||||
56 | Eetu Nieminen | 2006 | 187 | 39.83 | 1:21.96 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:20.71 | |||||||||
57 | Emil Ahvonen | 2005 | 187 | 38.72 | 1:22.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.52 | |||||||||
58 | Totte Teittinen | 2005 | 180 | 38.73 | 1:23.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.66 | |||||||||
59 | Luukas Kallio | 2005 | 176 | 41.49 | 1:23.59 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.75 | |||||||||
60 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 170 | 38.42 | 1:24.52 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.75 | |||||||||
61 | Luca Ruusila | 2006 | 169 | 39.54 | 1:24.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.40 | |||||||||
62 | Severi Roihankorpi | 2006 | 166 | 40.15 | 1:25.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.98 | |||||||||
63 | Ferdinand Backman | 2006 | 161 | 40.66 | 1:26.08 | |||||
TaTu Tampere | 1:26.86 | |||||||||
63 | Timi Louhe | 2005 | 161 | 40.96 | 1:26.08 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.23 | |||||||||
65 | Artem Haikara | 2005 | 159 | 40.07 | 1:26.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.10 | |||||||||
65 | Elias Tuominen | 2005 | 159 | 39.96 | 1:26.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.42 | |||||||||
67 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 139 | 42.06 | 1:30.51 | |||||
Salon Uimarit | 1:28.28 | |||||||||
68 | Anton Kiviniemi | 2006 | 131 | 42.65 | 1:32.29 | |||||
TaTu Tampere | 1:33.74 | |||||||||
69 | Aleksi Luopajärvi | 2006 | 130 | 42.61 | 1:32.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
70 | Veikko Saarinen | 2006 | 124 | 44.73 | 1:33.91 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.77 | |||||||||
71 | Luukas Kallio | 2005 | 120 | 43.85 | 1:34.98 | |||||
TaTu Tampere | 1:33.93 | |||||||||
72 | Justus Veneskoski | 2006 | 117 | 45.03 | 1:35.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.42 | |||||||||
73 | Leo Lehtonen | 2006 | 97 | 46.98 | 1:41.90 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.40 | |||||||||
74 | Carlos Sadiku | 2006 | 87 | 44.24 | 1:45.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Kasperi Miettinen | 2006 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.21 | |||||||||
- | Alex Hamilton | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:46.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Julius Järveläinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:20.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Markus Popov | 2005 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:16.31 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vili Niemi | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:29.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Herlevi | 2000 | 657 | 26.10 | 53.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 52.43 | |||||||||
2 | Jakob Sievers | 2000 | 652 | 26.19 | 54.08 | |||||
Uinti Tampere | 53.77 | |||||||||
2 | Teemu Viitanen | 1992 | 652 | 26.14 | 54.08 | |||||
TaTu Tampere | 52.10 | |||||||||
4 | Veeti Ruohtula | 2001 | 636 | 25.70 | 54.52 | |||||
Joensuun Uimaseura | 53.25 | |||||||||
5 | Juho Eerola | 1995 | 629 | 26.65 | 54.74 | |||||
TaTu Tampere | 53.04 | |||||||||
6 | Roni Kallström | 2001 | 618 | 26.72 | 55.05 | |||||
Cetus Espoo | 53.45 | |||||||||
7 | Oscar Skjäl | 2002 | 607 | 26.91 | 55.39 | |||||
Cetus Espoo | 54.55 | |||||||||
8 | Akseli Kontiainen | 2002 | 590 | 26.74 | 55.92 | |||||
Joensuun Uimaseura | 56.34 | |||||||||
9 | Eemil Kylmä | 2001 | 589 | 26.14 | 55.95 | |||||
Cetus Espoo | 54.83 | |||||||||
9 | Leo Mikkonen | 2002 | 589 | 27.34 | 55.95 | |||||
Cetus Espoo | 55.82 | |||||||||
11 | Kasper Envalds | 2001 | 586 | 27.19 | 56.03 | |||||
Vanders | 56.49 | |||||||||
12 | Erik Nurmi | 2001 | 583 | 27.09 | 56.13 | |||||
Vanders | 54.37 | |||||||||
13 | Oskari Aalto | 2002 | 583 | 27.88 | 56.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.72 | |||||||||
14 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 573 | 27.67 | 56.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.29 | |||||||||
15 | Marcus Forsel | 2003 | 569 | 27.60 | 56.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.32 | |||||||||
16 | Akseli Hakala | 2003 | 568 | 27.11 | 56.63 | |||||
Uinti Tampere | 57.12 | |||||||||
17 | Luukas Vainio | 2003 | 568 | 27.54 | 56.64 | |||||
Cetus Espoo | 56.62 | |||||||||
18 | Atte Kulmala | 1998 | 566 | 27.65 | 56.68 | |||||
Uinti Tampere | 57.66 | |||||||||
19 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 551 | 27.44 | 57.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | 55.89 | |||||||||
20 | Isak Gramén | 2001 | 542 | 27.52 | 57.50 | |||||
Cetus Espoo | 56.24 | |||||||||
21 | Tatu Hörkkö | 2001 | 541 | 27.32 | 57.57 | |||||
Uinti Tampere | 56.12 | |||||||||
22 | Daniel Rinne | 2002 | 539 | 27.39 | 57.61 | |||||
Cetus Espoo | 56.21 | |||||||||
23 | Jami Ihalainen | 2003 | 528 | 27.57 | 58.02 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.59 | |||||||||
23 | Lauri Törmä | 2000 | 528 | 28.18 | 58.02 | |||||
Porin Uimaseura | 57.44 | |||||||||
25 | Timi Torkkel | 2001 | 520 | 27.49 | 58.31 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.27 | |||||||||
26 | Niklas Hatakka | 2003 | 513 | 28.28 | 58.57 | |||||
Cetus Espoo | 59.72 | |||||||||
27 | Aapo Kinnunen | 2004 | 507 | 27.83 | 58.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.18 | |||||||||
28 | Veeti Veijonen | 2001 | 503 | 27.93 | 58.95 | |||||
Swimming Jyväskylä | 59.45 | |||||||||
29 | Leevi Luhtanen | 2000 | 502 | 28.43 | 59.02 | |||||
Porin Uimaseura | 57.70 | |||||||||
30 | Miro Birkstedt | 2004 | 494 | 28.29 | 59.31 | |||||
TaTu Tampere | 59.83 | |||||||||
31 | Axel Olander | 2002 | 485 | 28.80 | 59.68 | |||||
TaTu Tampere | 57.79 | |||||||||
32 | Matias Rasinmäki | 2003 | 471 | 28.59 | 1:00.26 | |||||
Cetus Espoo | 58.43 | |||||||||
33 | Kalle Haavisto | 2003 | 454 | 29.09 | 1:01.02 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.40 | |||||||||
34 | Jeremia Varonen | 2004 | 449 | 29.39 | 1:01.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.67 | |||||||||
35 | Petteri Lepola | 2003 | 444 | 29.30 | 1:01.45 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.68 | |||||||||
36 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 438 | 30.11 | 1:01.76 | |||||
Swimming Jyväskylä | 58.52 | |||||||||
37 | Urho Lyytinen | 2003 | 427 | 29.31 | 1:02.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.85 | |||||||||
38 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 426 | 29.49 | 1:02.33 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.94 | |||||||||
39 | Oskar Tuominen | 2004 | 414 | 29.66 | 1:02.91 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.58 | |||||||||
40 | Eetu Einto | 2001 | 411 | 29.49 | 1:03.06 | |||||
Vanders | 1:00.03 | |||||||||
41 | Jonni Timonen | 2000 | 400 | 29.90 | 1:03.64 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.49 | |||||||||
42 | Erno Leppänen | 1985 | 392 | 30.69 | 1:04.06 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:03.68 | |||||||||
43 | Olli Havia | 2004 | 389 | 30.65 | 1:04.26 | |||||
Salon Uimarit | 1:03.80 | |||||||||
43 | Viktor Asklöf | 2004 | 389 | 30.53 | 1:04.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.67 | |||||||||
45 | Kasper Holopainen | 2003 | 385 | 30.82 | 1:04.47 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.60 | |||||||||
46 | Otto Ahvonen | 2003 | 381 | 30.23 | 1:04.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:03.94 | |||||||||
47 | Otto Mikkonen | 2003 | 373 | 30.51 | 1:05.14 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.67 | |||||||||
48 | Roni Koskinen | 2003 | 373 | 30.60 | 1:05.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.89 | |||||||||
49 | Jerry Roine | 2002 | 367 | 31.17 | 1:05.49 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.89 | |||||||||
49 | Lassi Walden | 2004 | 367 | 31.14 | 1:05.49 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.13 | |||||||||
51 | Leevi Lehtonen | 2003 | 357 | 31.63 | 1:06.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.05 | |||||||||
52 | Lenni Lehtonen | 2004 | 353 | 31.29 | 1:06.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.31 | |||||||||
53 | Akseli Soini | 2004 | 334 | 32.40 | 1:07.57 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.23 | |||||||||
54 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 334 | 32.32 | 1:07.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.44 | |||||||||
55 | Niko Viitala | 2003 | 320 | 32.06 | 1:08.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.70 | |||||||||
56 | Osmo Mäkelä | 2004 | 301 | 32.46 | 1:09.99 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.82 | |||||||||
57 | Janne Moilanen | 1977 | 298 | 33.85 | 1:10.22 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:09.64 | |||||||||
58 | Joona Kurppa | 2004 | 291 | 34.11 | 1:10.75 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.14 | |||||||||
59 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 279 | 33.92 | 1:11.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.20 | |||||||||
60 | Luka Pykälistö | 2004 | 278 | 33.83 | 1:11.84 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.06 | |||||||||
61 | Casper Leo | 2004 | 235 | 35.18 | 1:16.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.77 | |||||||||
62 | Leo Hautaniemi | 2004 | 234 | 34.72 | 1:16.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.18 | |||||||||
63 | Jaakko Karti | 2004 | 226 | 36.16 | 1:16.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.87 | |||||||||
64 | Eelis Wiberg | 2004 | 210 | 37.70 | 1:18.80 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.27 | |||||||||
65 | Castor Trygg | 2004 | 201 | 37.76 | 1:20.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.41 | |||||||||
66 | Kristian Tankka | 2004 | 193 | 38.52 | 1:21.06 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.02 | |||||||||
67 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 190 | 38.50 | 1:21.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.23 | |||||||||
68 | Kasper Kaskela | 2004 | 175 | 37.30 | 1:23.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.27 | |||||||||
- | Alvin Helenius | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:51.47 | |||||||||
- | Lassi Haimi | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.14 | |||||||||
- | Matias Tyry | 1993 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 52.84 | |||||||||
- | Sebastian Rasimus | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:03.79 | |||||||||
- | Tatu Kivimäki | 2004 | DNS | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:06.27 | |||||||||
- | Tatu Peltonen | 1989 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 53.65 | |||||||||
- | Teemu Vuorela | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 50.47 | |||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:23.80 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 54.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:07 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anri Parviainen | 2008 | 350 | 35.65 | 1:13.83 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.29 | |||||||||
2 | Maija Mikkonen | 2008 | 294 | 37.82 | 1:18.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:20.38 | |||||||||
3 | Emma Tieaho | 2008 | 282 | 38.26 | 1:19.39 | |||||
Nokian Pyry | 1:20.23 | |||||||||
4 | Helmi Hinkka | 2009 | 267 | 38.82 | 1:20.86 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.02 | |||||||||
5 | Janna Saloniemi | 2009 | 264 | 37.50 | 1:21.07 | |||||
TaTu Tampere | 1:20.47 | |||||||||
6 | Adele Luukkonen | 2009 | 261 | 38.31 | 1:21.45 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:23.29 | |||||||||
7 | Martta Mäkinen | 2008 | 258 | 38.95 | 1:21.78 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.68 | |||||||||
8 | Oona Valtonen | 2008 | 247 | 39.10 | 1:22.91 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.01 | |||||||||
9 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 247 | 38.90 | 1:22.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.30 | |||||||||
10 | Iida Pennanen | 2008 | 244 | 39.64 | 1:23.25 | |||||
TaTu Tampere | 1:24.19 | |||||||||
11 | Venla Päivärinta | 2008 | 231 | 39.91 | 1:24.86 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:34.67 | |||||||||
12 | Ada Tuurna | 2008 | 230 | 40.19 | 1:24.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:25.61 | |||||||||
13 | Siiri Attola | 2009 | 224 | 40.03 | 1:25.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.15 | |||||||||
14 | Ronja Pyrhönen | 2008 | 220 | 41.42 | 1:26.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.28 | |||||||||
15 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 218 | 40.83 | 1:26.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.26 | |||||||||
16 | Sofia Maude | 2008 | 216 | 40.29 | 1:26.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.65 | |||||||||
17 | Senni Sevenius | 2009 | 207 | 43.42 | 1:28.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.84 | |||||||||
18 | Hanna Vänni | 2008 | 205 | 42.10 | 1:28.27 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.62 | |||||||||
19 | Minttu Mäkihannu | 2008 | 195 | 42.11 | 1:29.77 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.93 | |||||||||
20 | Nella Kuivanen | 2008 | 194 | 43.08 | 1:29.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.72 | |||||||||
21 | Anna Korpi | 2008 | 192 | 45.35 | 1:30.15 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:38.78 | |||||||||
22 | Senja Pakkanen | 2008 | 190 | 43.14 | 1:30.55 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:35.14 | |||||||||
23 | Matilda Saarinen | 2008 | 187 | 42.04 | 1:30.99 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.74 | |||||||||
24 | Anni Sorsa | 2010 | 183 | 42.85 | 1:31.60 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Maija Kuisma | 2008 | 182 | 44.18 | 1:31.72 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.00 | |||||||||
26 | Venla Rajala | 2008 | 173 | 42.82 | 1:33.34 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.14 | |||||||||
27 | Ella Lindholm | 2008 | 171 | 43.71 | 1:33.67 | |||||
Salon Uimarit | 1:33.30 | |||||||||
28 | Krista Pajula | 2008 | 171 | 43.27 | 1:33.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:33.47 | |||||||||
29 | Minttu Meskanen | 2008 | 168 | 45.72 | 1:34.35 | |||||
Nokian Pyry | 1:36.35 | |||||||||
30 | Emma Kaivola | 2009 | 161 | 44.91 | 1:35.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.12 | |||||||||
31 | Vilma Koivula | 2008 | 160 | 44.01 | 1:35.87 | |||||
Nokian Pyry | 1:33.30 | |||||||||
32 | Lotta Laine | 2008 | 159 | 44.60 | 1:36.02 | |||||
Nokian Pyry | 1:39.57 | |||||||||
33 | Lotta Juvonen | 2008 | 156 | 47.02 | 1:36.64 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:41.80 | |||||||||
34 | Viiu Levola | 2008 | 154 | 45.60 | 1:36.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.69 | |||||||||
35 | Iina Pihlaja | 2008 | 151 | 46.54 | 1:37.61 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.06 | |||||||||
36 | Sissi Viitasaari | 2008 | 151 | 44.71 | 1:37.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.11 | |||||||||
37 | Olivia Saukko | 2009 | 151 | 47.04 | 1:37.78 | |||||
TaTu Tampere | 1:39.56 | |||||||||
38 | Hanna-Mari Kuisma | 2009 | 147 | 46.95 | 1:38.52 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:42.24 | |||||||||
39 | Iina Huusela | 2008 | 146 | 48.02 | 1:38.82 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.46 | |||||||||
40 | Moona Mäkelä | 2008 | 141 | 48.60 | 1:39.85 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.81 | |||||||||
41 | Emmi Pohjonen | 2009 | 141 | 48.49 | 1:39.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:40.77 | |||||||||
42 | Meea Kinnunen | 2009 | 141 | 47.79 | 1:39.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.64 | |||||||||
43 | Emma Laaksonen | 2009 | 139 | 46.72 | 1:40.48 | |||||
Salon Uimarit | 1:42.21 | |||||||||
44 | Katja Burnevskaya | 2009 | 136 | 47.78 | 1:41.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:41.67 | |||||||||
45 | Kerttu Kiiski | 2009 | 134 | 46.36 | 1:41.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.63 | |||||||||
46 | Minea Moisio | 2009 | 129 | 48.10 | 1:43.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:44.82 | |||||||||
47 | Sanni Mäkinen | 2009 | 122 | 48.11 | 1:44.77 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
48 | Fanni Jokinen | 2009 | 120 | 50.27 | 1:45.32 | |||||
TaTu Tampere | 1:47.32 | |||||||||
49 | Lumia Lätti | 2010 | 120 | 49.33 | 1:45.55 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:52.95 | |||||||||
50 | Ida Hamilton | 2008 | 101 | 54.21 | 1:51.45 | |||||
TaTu Tampere | 1:50.82 | |||||||||
51 | Aada Kaila | 2009 | 100 | 53.31 | 1:52.07 | |||||
Raision Urheilijat | 1:49.52 | |||||||||
52 | Olivia Gadd | 2008 | 88 | 52.28 | 1:56.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.92 | |||||||||
53 | Helmi Nikula | 2008 | 83 | 58.09 | 1:59.03 | |||||
Uinti Tampere | 2:04.49 | |||||||||
- | Nelli Savisto | 2009 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:40.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saimi Lanki | 2008 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.72 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 594 | 29.41 | 1:01.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.14 | |||||||||
2 | Aino Välimaa | 2006 | 576 | 30.48 | 1:02.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.09 | |||||||||
3 | Hilla Känkänen | 2006 | 490 | 31.86 | 1:06.03 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.11 | |||||||||
4 | Hanni Koski | 2007 | 460 | 32.08 | 1:07.45 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.22 | |||||||||
5 | Alicja Milczarek | 2006 | 454 | 33.18 | 1:07.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.93 | |||||||||
6 | Isla Leinonen | 2006 | 452 | 32.41 | 1:07.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.29 | |||||||||
6 | Sofia Lepistö | 2006 | 452 | 32.68 | 1:07.80 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:10.33 | |||||||||
8 | Milana Virtanen | 2006 | 444 | 32.29 | 1:08.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.88 | |||||||||
9 | Aliisa Soini | 2007 | 425 | 33.96 | 1:09.24 | |||||
Salon Uimarit | 1:10.03 | |||||||||
10 | Esra Ergüner | 2007 | 421 | 33.34 | 1:09.47 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:10.41 | |||||||||
11 | Merete Lätti | 2006 | 415 | 33.56 | 1:09.78 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:10.54 | |||||||||
12 | Rebekka Ritmala | 2006 | 413 | 33.22 | 1:09.87 | |||||
Vanders | 1:12.19 | |||||||||
13 | Ines Pälviranta | 2007 | 412 | 33.85 | 1:09.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.25 | |||||||||
14 | Joanna Salonen | 2006 | 410 | 33.75 | 1:10.08 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.16 | |||||||||
15 | Petra Nieminen | 2007 | 410 | 33.53 | 1:10.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.83 | |||||||||
16 | Aino Kuusisto | 2006 | 409 | 34.42 | 1:10.12 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:09.51 | |||||||||
17 | Elli Kenttälä | 2006 | 408 | 33.55 | 1:10.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.98 | |||||||||
18 | Erin Heinikangas | 2007 | 406 | 33.63 | 1:10.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:13.89 | |||||||||
19 | Anni Frusti | 2007 | 406 | 33.28 | 1:10.32 | |||||
Nokian Pyry | 1:08.39 | |||||||||
20 | Lila Niskala | 2006 | 403 | 33.86 | 1:10.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.60 | |||||||||
21 | Katriina Kallio | 2006 | 398 | 33.73 | 1:10.76 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.46 | |||||||||
22 | Kerttu Heinä | 2006 | 377 | 34.68 | 1:12.04 | |||||
Salon Uimarit | 1:13.34 | |||||||||
23 | Viivi Pesonen | 2006 | 369 | 34.65 | 1:12.54 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:12.59 | |||||||||
24 | Saara Lehto | 2007 | 362 | 34.55 | 1:13.01 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:13.52 | |||||||||
25 | Anna Lindholm | 2007 | 358 | 34.06 | 1:13.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.01 | |||||||||
26 | Petra Soini | 2007 | 356 | 36.12 | 1:13.44 | |||||
Nokian Pyry | 1:12.77 | |||||||||
27 | Ella Kalliokari | 2006 | 352 | 35.54 | 1:13.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.91 | |||||||||
28 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 349 | 35.70 | 1:13.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.11 | |||||||||
29 | Anna Selin | 2006 | 348 | 35.18 | 1:13.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.88 | |||||||||
30 | Eevi Riekki | 2007 | 346 | 34.59 | 1:14.13 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.51 | |||||||||
31 | Ella Parviainen | 2006 | 345 | 35.03 | 1:14.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.31 | |||||||||
32 | Nelli Jumppanen | 2006 | 343 | 35.77 | 1:14.34 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.97 | |||||||||
33 | Sofia Palojärvi | 2007 | 341 | 35.62 | 1:14.49 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:21.87 | |||||||||
34 | Ida Savolainen | 2007 | 337 | 36.20 | 1:14.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.43 | |||||||||
35 | Ippi Ranta | 2006 | 333 | 35.92 | 1:15.06 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.09 | |||||||||
36 | Milja Korhonen | 2006 | 317 | 36.50 | 1:16.31 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.40 | |||||||||
37 | Veera Nurmikolu | 2007 | 313 | 36.33 | 1:16.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.66 | |||||||||
38 | Tytti Rantanen | 2006 | 313 | 36.59 | 1:16.66 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.20 | |||||||||
39 | Essi Pyykkö | 2006 | 313 | 36.27 | 1:16.67 | |||||
Salon Uimarit | 1:16.86 | |||||||||
40 | Elli Isometsä | 2007 | 312 | 36.25 | 1:16.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:20.81 | |||||||||
41 | Peppi Lehtinen | 2007 | 310 | 36.13 | 1:16.93 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:15.26 | |||||||||
42 | Venla Karialho | 2007 | 309 | 36.72 | 1:16.99 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.61 | |||||||||
43 | Anniina Jokiniemi | 2006 | 307 | 37.42 | 1:17.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.21 | |||||||||
44 | Sara Suonio | 2006 | 306 | 37.02 | 1:17.23 | |||||
Salon Uimarit | 1:16.73 | |||||||||
45 | Neri Lätti | 2007 | 305 | 37.33 | 1:17.28 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:18.07 | |||||||||
46 | Pinja Pakkanen | 2006 | 301 | 36.30 | 1:17.62 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:16.09 | |||||||||
47 | Meeri Nordström | 2006 | 301 | 36.41 | 1:17.64 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.47 | |||||||||
48 | Peppi Peltotalo | 2006 | 296 | 37.07 | 1:18.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.62 | |||||||||
49 | Veera Rantala | 2006 | 293 | 37.16 | 1:18.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.94 | |||||||||
50 | Erika Ruuskanen | 2007 | 292 | 36.92 | 1:18.47 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.12 | |||||||||
51 | Joanna Kivelä | 2007 | 290 | 37.46 | 1:18.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.33 | |||||||||
52 | Aada Antila | 2007 | 288 | 36.74 | 1:18.82 | |||||
Lapuan Virkiä | 1:18.51 | |||||||||
53 | Sofia Mustonen | 2006 | 286 | 37.69 | 1:18.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:19.14 | |||||||||
54 | Vilma Paajanen | 2006 | 284 | 37.38 | 1:19.19 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:24.67 | |||||||||
55 | Riia Pietilä | 2006 | 284 | 38.06 | 1:19.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.60 | |||||||||
56 | Vilma Saarimäki | 2007 | 283 | 37.48 | 1:19.29 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.50 | |||||||||
57 | Elsa Määttä | 2006 | 282 | 37.09 | 1:19.36 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:16.73 | |||||||||
57 | Saima Peltonen | 2007 | 282 | 37.26 | 1:19.36 | |||||
Salon Uimarit | 1:18.06 | |||||||||
59 | Katri Kulovuori | 2007 | 282 | 37.94 | 1:19.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.03 | |||||||||
60 | Pia Hellmann | 2006 | 277 | 37.25 | 1:19.84 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:20.82 | |||||||||
61 | Nina Sundberg | 2006 | 276 | 38.03 | 1:19.88 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.48 | |||||||||
62 | Nella Pesonen | 2006 | 275 | 37.78 | 1:20.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.65 | |||||||||
63 | Kaisla-Kerttu Parkkonen | 2006 | 271 | 37.06 | 1:20.37 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.07 | |||||||||
64 | Aino Ruottinen | 2007 | 269 | 38.57 | 1:20.61 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.06 | |||||||||
65 | Bea Kortelainen | 2006 | 268 | 38.34 | 1:20.73 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.62 | |||||||||
66 | Vivian Vesa | 2006 | 265 | 39.44 | 1:20.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.76 | |||||||||
67 | Krista Kurvinen | 2007 | 262 | 38.82 | 1:21.28 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:22.75 | |||||||||
68 | Olesia Leshchuk | 2006 | 262 | 37.11 | 1:21.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.85 | |||||||||
69 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 262 | 38.50 | 1:21.35 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.06 | |||||||||
70 | Vilma Lindholm | 2007 | 259 | 39.73 | 1:21.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.62 | |||||||||
71 | Ella Gylden | 2007 | 259 | 38.38 | 1:21.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.15 | |||||||||
72 | Ilona Salonen | 2006 | 253 | 38.96 | 1:22.22 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.92 | |||||||||
73 | Nelli Lehtonen | 2006 | 251 | 39.22 | 1:22.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.77 | |||||||||
74 | Maisa Savisto | 2006 | 251 | 39.09 | 1:22.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.59 | |||||||||
75 | Nella Honkanen | 2007 | 245 | 39.29 | 1:23.21 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.44 | |||||||||
76 | Nelli Ranne | 2007 | 239 | 39.82 | 1:23.79 | |||||
Porin Uimaseura | 1:31.25 | |||||||||
77 | Aada Meskanen | 2006 | 239 | 40.15 | 1:23.84 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.88 | |||||||||
78 | Elsa Joseph | 2007 | 238 | 38.71 | 1:23.97 | |||||
TaTu Tampere | 1:26.07 | |||||||||
79 | Linnea Azzola | 2007 | 233 | 40.80 | 1:24.51 | |||||
Porin Uimaseura | 1:33.60 | |||||||||
80 | Iisa Lavikainen | 2006 | 230 | 40.47 | 1:24.93 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:24.77 | |||||||||
81 | Venla Björkholm | 2006 | 230 | 40.17 | 1:24.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
82 | Sofia Soininen | 2007 | 229 | 39.29 | 1:25.01 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:24.74 | |||||||||
83 | Iina Lamminsaari | 2006 | 229 | 39.83 | 1:25.04 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.36 | |||||||||
84 | Vilma Hyllinen | 2007 | 226 | 39.33 | 1:25.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.07 | |||||||||
85 | Netta Halttunen | 2007 | 223 | 40.52 | 1:25.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.13 | |||||||||
86 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 217 | 41.60 | 1:26.64 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.16 | |||||||||
87 | Noora Riionheimo | 2006 | 210 | 40.81 | 1:27.55 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.94 | |||||||||
88 | Helmi Heinonen | 2006 | 207 | 41.31 | 1:28.00 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:35.39 | |||||||||
89 | Aino Mustonen | 2007 | 203 | 41.05 | 1:28.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.32 | |||||||||
90 | Neea Väkinen | 2006 | 199 | 43.31 | 1:29.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.69 | |||||||||
91 | Elli Jalonen | 2006 | 196 | 42.71 | 1:29.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.92 | |||||||||
92 | Eine Idman | 2007 | 194 | 43.18 | 1:29.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.89 | |||||||||
93 | Milja Juvonen | 2007 | 191 | 43.66 | 1:30.26 | |||||
Nokian Pyry | 1:35.41 | |||||||||
94 | Sofia Järvi | 2007 | 189 | 41.87 | 1:30.61 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.17 | |||||||||
95 | Peppiina Oksanen | 2007 | 185 | 42.62 | 1:31.22 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.54 | |||||||||
96 | Iiris Aittokallio | 2006 | 183 | 43.27 | 1:31.70 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.11 | |||||||||
97 | Jenna Myllyntausta | 2006 | 171 | 44.00 | 1:33.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.96 | |||||||||
98 | Matilda Hirvonen | 2006 | 169 | 44.56 | 1:34.01 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.70 | |||||||||
99 | Emmi Lindholm | 2007 | 168 | 46.30 | 1:34.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.09 | |||||||||
100 | Nelli Hietala | 2007 | 167 | 42.28 | 1:34.45 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
101 | Sara Mäkiaho | 2007 | 149 | 46.61 | 1:38.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.21 | |||||||||
102 | Mona Valkonen | 2006 | 143 | 46.33 | 1:39.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.15 | |||||||||
103 | Moona Koivunen | 2006 | 133 | 45.27 | 1:41.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
104 | Lila Reiman | 2007 | 114 | 49.68 | 1:47.10 | |||||
TaTu Tampere | 1:46.81 | |||||||||
- | Ida Ekman | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:39.97 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 100m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 694 | 28.47 | 58.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.22 | |||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 679 | 28.87 | 59.23 | |||||
Raision Urheilijat | 58.54 | |||||||||
3 | Emmi Kaunisto | 2002 | 638 | 28.99 | 1:00.46 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.53 | |||||||||
4 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 635 | 29.78 | 1:00.56 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.56 | |||||||||
5 | Iida Reini | 2000 | 627 | 28.81 | 1:00.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.92 | |||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 619 | 29.67 | 1:01.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.31 | |||||||||
7 | Mila Manner | 2001 | 616 | 29.67 | 1:01.17 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.11 | |||||||||
8 | Hanna Hammar | 1998 | 614 | 29.49 | 1:01.23 | |||||
Uinti Tampere | 59.90 | |||||||||
9 | Vera Vartiainen | 2002 | 609 | 29.84 | 1:01.40 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.28 | |||||||||
10 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 609 | 29.15 | 1:01.43 | |||||
Heinolan Isku | 1:01.72 | |||||||||
11 | Hanna Kareinen | 2000 | 604 | 29.58 | 1:01.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.46 | |||||||||
12 | Pinja Peippo | 1999 | 604 | 29.25 | 1:01.59 | |||||
Simmis Wanda | 1:01.50 | |||||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | 603 | 29.83 | 1:01.61 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.55 | |||||||||
14 | Vilma Leppähaara | 2005 | 601 | 29.86 | 1:01.69 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:01.08 | |||||||||
15 | Kaisa Himanen | 2003 | 600 | 29.80 | 1:01.73 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:01.73 | |||||||||
16 | Kira Lindroos | 2005 | 595 | 30.53 | 1:01.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.45 | |||||||||
17 | Nina Haltia | 1999 | 594 | 28.88 | 1:01.94 | |||||
Vanders | 1:00.18 | |||||||||
18 | Minka Halava | 2001 | 586 | 29.46 | 1:02.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.01 | |||||||||
19 | Janna Appelberg | 2001 | 586 | 29.93 | 1:02.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.21 | |||||||||
20 | Helene Hirvonen | 2001 | 583 | 30.26 | 1:02.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.93 | |||||||||
20 | Laura Kellberg | 2003 | 583 | 29.93 | 1:02.32 | |||||
Cetus Espoo | 59.79 | |||||||||
22 | Amanda Suihkonen | 1995 | 581 | 29.54 | 1:02.38 | |||||
TaTu Tampere | 59.75 | |||||||||
23 | Henrika Parviainen | 1997 | 580 | 30.47 | 1:02.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.91 | |||||||||
24 | Maria Korkalainen | 2005 | 579 | 30.43 | 1:02.45 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:03.12 | |||||||||
25 | Aino Jussila | 2000 | 578 | 29.87 | 1:02.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.18 | |||||||||
25 | Ida Slöör | 2001 | 578 | 30.20 | 1:02.48 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.97 | |||||||||
27 | Heini Hammar | 1999 | 577 | 30.18 | 1:02.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.23 | |||||||||
28 | Aino Puomila | 1992 | 576 | 29.21 | 1:02.57 | |||||
TaTu Tampere | 59.34 | |||||||||
29 | Roosa Mäkinen | 1999 | 573 | 29.91 | 1:02.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.99 | |||||||||
30 | Frida Ekman | 2004 | 567 | 29.79 | 1:02.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.53 | |||||||||
30 | Melinda Moilanen | 2000 | 567 | 30.38 | 1:02.90 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:02.57 | |||||||||
32 | Daniela Degenhardt | 2003 | 565 | 29.77 | 1:02.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.10 | |||||||||
33 | Alina Katajisto | 1998 | 564 | 31.14 | 1:02.99 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:03.31 | |||||||||
34 | Vilja Grundström | 2003 | 558 | 30.86 | 1:03.21 | |||||
Vanders | 1:06.03 | |||||||||
35 | Inka Vahtola | 2005 | 555 | 30.49 | 1:03.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.24 | |||||||||
36 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 554 | 30.64 | 1:03.38 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:01.65 | |||||||||
37 | Cia Wacklin | 2001 | 552 | 30.13 | 1:03.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.57 | |||||||||
38 | Maija Nurmi | 2003 | 550 | 30.73 | 1:03.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.16 | |||||||||
39 | Fiona Laakso | 2005 | 550 | 30.33 | 1:03.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.84 | |||||||||
40 | Kerttu Nurmi | 2003 | 549 | 30.70 | 1:03.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.73 | |||||||||
41 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 548 | 30.82 | 1:03.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.85 | |||||||||
41 | Kukka Kangas | 2005 | 548 | 30.53 | 1:03.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.40 | |||||||||
43 | Nea Parkatti | 2004 | 548 | 30.44 | 1:03.62 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:04.18 | |||||||||
44 | Santra Nieminen | 2004 | 546 | 30.10 | 1:03.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.83 | |||||||||
45 | Aada Rissanen | 2004 | 542 | 30.80 | 1:03.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.86 | |||||||||
46 | Ella Suominen | 2005 | 540 | 30.70 | 1:03.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.77 | |||||||||
47 | Aada Viitamäki | 2003 | 539 | 30.55 | 1:03.96 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:04.60 | |||||||||
48 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 538 | 30.52 | 1:04.01 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.68 | |||||||||
49 | Aino Koskelo | 2005 | 536 | 30.99 | 1:04.08 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:05.58 | |||||||||
50 | Nelli Ohvo | 2001 | 534 | 31.29 | 1:04.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.81 | |||||||||
51 | Emmi Heine | 2002 | 534 | 30.76 | 1:04.17 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:02.66 | |||||||||
52 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 534 | 30.44 | 1:04.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.87 | |||||||||
53 | Nelli Rauhanen | 2005 | 533 | 30.96 | 1:04.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.28 | |||||||||
54 | Venla Salminen | 2002 | 530 | 30.86 | 1:04.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.81 | |||||||||
55 | Sanni Kilponen | 2001 | 526 | 30.90 | 1:04.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:03.19 | |||||||||
56 | Anna Rantanen | 2001 | 513 | 31.26 | 1:05.01 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.85 | |||||||||
57 | Ella Uusitalo | 2003 | 510 | 30.66 | 1:05.15 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:06.15 | |||||||||
58 | Jessica Mäkinen | 2004 | 502 | 31.06 | 1:05.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.68 | |||||||||
59 | Emma Johansson | 2003 | 501 | 31.53 | 1:05.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.69 | |||||||||
60 | Netta Nyberg | 2001 | 496 | 31.12 | 1:05.77 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.06 | |||||||||
61 | Anni Savolainen | 2002 | 495 | 32.06 | 1:05.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.32 | |||||||||
62 | Laura Kousa | 2005 | 489 | 31.25 | 1:06.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.63 | |||||||||
62 | Minna Kinnunen | 2003 | 489 | 31.59 | 1:06.07 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:07.12 | |||||||||
64 | Julianna Kurkela | 2005 | 488 | 31.87 | 1:06.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.43 | |||||||||
65 | Lilli Louhikoski | 2002 | 487 | 31.67 | 1:06.14 | |||||
Vanders | 1:07.66 | |||||||||
66 | Hanna Mangeloja | 2001 | 484 | 31.28 | 1:06.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:05.95 | |||||||||
67 | Anna Hakkarainen | 2005 | 480 | 31.89 | 1:06.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.40 | |||||||||
68 | Helmi Lehtonen | 2004 | 478 | 32.01 | 1:06.58 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.64 | |||||||||
69 | Milla Strandberg | 2005 | 477 | 32.56 | 1:06.64 | |||||
Vanders | 1:05.18 | |||||||||
70 | Kaisla Kangas | 2002 | 475 | 31.67 | 1:06.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.36 | |||||||||
71 | Mariel Mylly | 2001 | 474 | 31.79 | 1:06.78 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:07.72 | |||||||||
72 | Ella Nihtilä | 2004 | 467 | 31.56 | 1:07.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.97 | |||||||||
73 | Minttu Kiili | 2005 | 466 | 32.16 | 1:07.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.85 | |||||||||
74 | Armi Auvinen | 2000 | 466 | 31.23 | 1:07.14 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.59 | |||||||||
75 | Anni Törmänen | 2005 | 466 | 31.72 | 1:07.16 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:08.12 | |||||||||
76 | Mirka Mettinen | 2002 | 465 | 31.72 | 1:07.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.35 | |||||||||
77 | Peppi Palokangas | 2002 | 460 | 31.59 | 1:07.43 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.39 | |||||||||
78 | Kiona Inkilä | 2004 | 457 | 32.62 | 1:07.59 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.80 | |||||||||
79 | Hilda Helo | 2003 | 453 | 32.63 | 1:07.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.41 | |||||||||
80 | Ellen Kettunen | 2005 | 451 | 32.94 | 1:07.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.63 | |||||||||
81 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 450 | 32.81 | 1:07.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.45 | |||||||||
82 | Anni Manninen | 2001 | 448 | 32.09 | 1:08.00 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.13 | |||||||||
83 | Sofia Rinne | 2005 | 446 | 32.13 | 1:08.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.53 | |||||||||
84 | Noora Kanerva | 2000 | 446 | 32.14 | 1:08.15 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.91 | |||||||||
85 | Tuuli Kammonen | 2004 | 438 | 32.64 | 1:08.54 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:08.04 | |||||||||
86 | Veera Tall | 2005 | 435 | 32.84 | 1:08.71 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.36 | |||||||||
87 | Heidi Helenius | 2005 | 434 | 33.52 | 1:08.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.65 | |||||||||
88 | Venla Pesu | 2002 | 434 | 33.05 | 1:08.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.47 | |||||||||
89 | Ilona Hjelt | 2002 | 432 | 33.32 | 1:08.86 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:08.80 | |||||||||
90 | Aada Rantanen | 2004 | 431 | 32.71 | 1:08.91 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.53 | |||||||||
91 | Siiri Reinonen | 2004 | 429 | 33.74 | 1:09.01 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.65 | |||||||||
92 | My Laverman | 2004 | 429 | 33.01 | 1:09.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.76 | |||||||||
93 | Viola Karismaa | 2005 | 427 | 33.04 | 1:09.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.63 | |||||||||
94 | Kaisu Leinonen | 2005 | 421 | 33.27 | 1:09.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.62 | |||||||||
95 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 417 | 33.89 | 1:09.66 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:09.32 | |||||||||
96 | Ella Nore | 2002 | 416 | 32.56 | 1:09.70 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.10 | |||||||||
96 | Emma Mangeloja | 2003 | 416 | 33.85 | 1:09.70 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:08.81 | |||||||||
98 | Nelli Laaksonen | 2005 | 414 | 32.40 | 1:09.86 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.25 | |||||||||
99 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 408 | 33.43 | 1:10.19 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:08.22 | |||||||||
100 | Hanna Martola | 2005 | 406 | 34.18 | 1:10.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.03 | |||||||||
101 | Ronja Ruottinen | 2005 | 393 | 33.83 | 1:11.03 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:11.63 | |||||||||
102 | Vilja Laaksonen | 2002 | 392 | 33.48 | 1:11.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:10.44 | |||||||||
103 | Aino Kunelius | 2005 | 391 | 34.24 | 1:11.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:09.50 | |||||||||
104 | Peppi Kolari | 2003 | 390 | 34.31 | 1:11.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.66 | |||||||||
105 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 385 | 34.26 | 1:11.52 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.25 | |||||||||
106 | Wilma Lassila | 2004 | 384 | 34.22 | 1:11.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.63 | |||||||||
107 | Ada Oila | 2005 | 383 | 34.18 | 1:11.66 | |||||
Vanders | 1:11.99 | |||||||||
108 | Siiri Päivärinta | 2005 | 382 | 35.12 | 1:11.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.70 | |||||||||
109 | Kiia Alenius | 2005 | 376 | 34.72 | 1:12.14 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.69 | |||||||||
110 | Iina Kukkonen | 2005 | 374 | 34.47 | 1:12.24 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.81 | |||||||||
111 | Joanna Hauhia | 2004 | 372 | 33.55 | 1:12.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.28 | |||||||||
111 | Ronja Ristevirta | 2005 | 372 | 34.73 | 1:12.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.83 | |||||||||
113 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 371 | 34.15 | 1:12.41 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.14 | |||||||||
114 | Veera Viskari | 2005 | 366 | 34.56 | 1:12.74 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.14 | |||||||||
115 | Laura Pitkänen | 2002 | 360 | 34.52 | 1:13.15 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.26 | |||||||||
116 | Sanni Luostarinen | 2002 | 359 | 34.60 | 1:13.22 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.65 | |||||||||
117 | Lotta Laine | 2003 | 357 | 35.66 | 1:13.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.98 | |||||||||
118 | Sanna Pajula | 2003 | 352 | 33.54 | 1:13.69 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:12.71 | |||||||||
119 | Heidi Nurminen | 2005 | 351 | 36.29 | 1:13.75 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.63 | |||||||||
120 | Ronja Maude | 2005 | 350 | 34.79 | 1:13.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.39 | |||||||||
121 | Iida Kontkanen | 2003 | 349 | 35.29 | 1:13.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.18 | |||||||||
122 | Iida Salonen | 2005 | 343 | 34.94 | 1:14.34 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.40 | |||||||||
123 | Vilma Manninen | 2005 | 342 | 35.80 | 1:14.39 | |||||
Salon Uimarit | 1:17.14 | |||||||||
124 | Aino Kallio | 2003 | 334 | 34.69 | 1:15.02 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:11.62 | |||||||||
125 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 322 | 36.01 | 1:15.91 | |||||
Vanders | 1:14.20 | |||||||||
126 | Emma Autio | 2005 | 308 | 37.40 | 1:17.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.34 | |||||||||
127 | Iida Kallio | 2004 | 290 | 36.66 | 1:18.60 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:18.94 | |||||||||
128 | Milla Tahvanainen | 2005 | 273 | 38.56 | 1:20.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.85 | |||||||||
129 | Maria Rautiainen | 2004 | 268 | 38.73 | 1:20.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:28.26 | |||||||||
130 | Venny Korjonen | 2005 | 268 | 37.58 | 1:20.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.11 | |||||||||
131 | Aura Ringman | 2005 | 236 | 37.72 | 1:24.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
132 | Lotta Karhu | 2005 | 216 | 39.55 | 1:26.74 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
133 | Eerika Turunen | 2005 | 204 | 40.92 | 1:28.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.01 | |||||||||
134 | Ida Ojala | 2005 | 195 | 40.64 | 1:29.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.26 | |||||||||
135 | Aada Purje | 2004 | 189 | 41.61 | 1:30.65 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
136 | Tytti Soininen | 2005 | 182 | 44.16 | 1:31.82 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
137 | Nelli Salonen | 2005 | 179 | 43.03 | 1:32.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:34.99 | |||||||||
- | Saara Svahn | 2001 | DNF | |||||||
Kampuksen Plaani | 1:07.19 | |||||||||
- | Aino Kurki | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:15.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Laura Valonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:13.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:57 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Kellman | 2007 | 218 | 44.20 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 45.05 | |||||||||
2 | Georg Aspholm | 2008 | 169 | 48.08 | ||||||
Uinti Tampere | 52.94 | |||||||||
3 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 168 | 48.20 | ||||||
Salon Uimarit | 45.53 | |||||||||
4 | Tuure Pikkuhuhta | 2009 | 147 | 50.39 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.71 | |||||||||
5 | Konsta Horppu | 2008 | 116 | 54.48 | ||||||
Nokian Pyry | 1:00.10 | |||||||||
5 | Thomas Salonen | 2009 | 116 | 54.48 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.01 | |||||||||
7 | Ossi Nevalainen | 2008 | 110 | 55.47 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.36 | |||||||||
8 | Eliel Grönroos | 2009 | 107 | 55.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Miska Moisio | 2007 | 100 | 57.22 | ||||||
TaTu Tampere | 56.70 | |||||||||
10 | Samu Nurminen | 2008 | 99 | 57.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 58.05 | |||||||||
11 | Kasper Irmola | 2009 | 97 | 57.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Frans Nieminen | 2009 | 94 | 58.44 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.02 | |||||||||
13 | Max Tamminen | 2009 | 91 | 59.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:01.28 | |||||||||
14 | Onni Virtanen | 2008 | 91 | 59.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Niklas Kallio | 2007 | 89 | 59.48 | ||||||
TaTu Tampere | 58.93 | |||||||||
16 | Adam Bazhyna | 2010 | 83 | 1:00.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Pontus Pyykkö | 2011 | 79 | 1:01.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Eironen | 2008 | 78 | 1:02.29 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Frans Sagulin | 2008 | 77 | 1:02.45 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:04.72 | |||||||||
20 | Eero Carne | 2009 | 76 | 1:02.77 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.39 | |||||||||
21 | Vilho Siikala | 2008 | 74 | 1:03.29 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.83 | |||||||||
22 | Ohto Heikkinen | 2008 | 66 | 1:05.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.47 | |||||||||
23 | Eino Anttila | 2007 | 65 | 1:06.05 | ||||||
TaTu Tampere | 1:06.06 | |||||||||
24 | Alex Isotalo | 2009 | 64 | 1:06.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Onni Kolhi | 2009 | 63 | 1:06.84 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:10.16 | |||||||||
26 | Eetu Nissinen | 2008 | 61 | 1:07.35 | ||||||
TaTu Tampere | 1:09.65 | |||||||||
27 | Matias Lehtinen | 2007 | 56 | 1:09.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Sisu Toiva | 2009 | 50 | 1:11.82 | ||||||
Nokian Pyry | 1:08.91 | |||||||||
- | Daniel Przado | 2008 | DNS | |||||||
Rauman Uimaseura | 51.97 | |||||||||
- | Miska Käär | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:12.04 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Otso Turtonen | 2009 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Julius Sandelin | 2005 | 321 | 38.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.24 | |||||||||
2 | Veeti Salminen | 2006 | 286 | 40.36 | ||||||
Someron Esa | 40.83 | |||||||||
3 | Sebastian Sojolin | 2006 | 280 | 40.66 | ||||||
TaTu Tampere | 40.30 | |||||||||
4 | Ilmari Partanen | 2006 | 230 | 43.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.61 | |||||||||
5 | Markus Popov | 2005 | 228 | 43.56 | ||||||
TaTu Tampere | 44.53 | |||||||||
6 | Kasperi Miettinen | 2006 | 223 | 43.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.76 | |||||||||
7 | Emil Ahvonen | 2005 | 208 | 44.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.69 | |||||||||
8 | Tuomas Kallio | 2005 | 198 | 45.60 | ||||||
TaTu Tampere | 48.11 | |||||||||
9 | Timofey Matveev | 2006 | 151 | 49.98 | ||||||
Uinti Tampere | 52.73 | |||||||||
10 | Ferdinand Backman | 2006 | 141 | 51.04 | ||||||
TaTu Tampere | 48.90 | |||||||||
11 | Aleksi Luopajärvi | 2006 | 120 | 53.89 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.97 | |||||||||
- | Alex Hamilton | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Anton Kiviniemi | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 57.77 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kalle Heinonen | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 51.09 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 753 | 29.25 | ||||||
Uinti Tampere | 29.22 | |||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 750 | 29.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.33 | |||||||||
3 | Atte Kulmala | 1998 | 677 | 30.31 | ||||||
Uinti Tampere | 29.53 | |||||||||
4 | Jyri Lähde | 1996 | 664 | 30.51 | ||||||
TaTu Tampere | 30.08 | |||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 654 | 30.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.95 | |||||||||
6 | Tuomas Jokinen | 2001 | 653 | 30.67 | ||||||
Cetus Espoo | 30.37 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 652 | 30.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.30 | |||||||||
8 | Bruce Clayhills | 1997 | 639 | 30.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.40 | |||||||||
9 | Eerikki Laitala | 2001 | 633 | 31.00 | ||||||
Cetus Espoo | 30.24 | |||||||||
10 | Tapio Junninen | 1995 | 626 | 31.11 | ||||||
Vanders | 30.68 | |||||||||
11 | Verneri Viisanen | 2002 | 613 | 31.33 | ||||||
Cetus Espoo | 31.65 | |||||||||
12 | Veeti Ruohtula | 2001 | 598 | 31.58 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.85 | |||||||||
13 | Marcus Forsel | 2003 | 566 | 32.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.30 | |||||||||
14 | Miiro Vartiainen | 2001 | 551 | 32.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.00 | |||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 548 | 32.52 | ||||||
TaTu Tampere | 32.18 | |||||||||
16 | Juho Eerola | 1995 | 540 | 32.67 | ||||||
TaTu Tampere | 30.79 | |||||||||
17 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 537 | 32.75 | ||||||
Uinti Tampere | 31.97 | |||||||||
18 | Tatu Hörkkö | 2001 | 503 | 33.46 | ||||||
Uinti Tampere | 32.44 | |||||||||
19 | Akseli Hakala | 2003 | 493 | 33.69 | ||||||
Uinti Tampere | 34.44 | |||||||||
20 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 491 | 33.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.57 | |||||||||
21 | Pasi Rönkkö | 1970 | 491 | 33.74 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.68 | |||||||||
22 | Jere Broman | 2002 | 488 | 33.80 | ||||||
Uinti Tampere | 33.64 | |||||||||
23 | Aku Luukko | 1997 | 487 | 33.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Mikael Jokinen | 2001 | 462 | 34.42 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 34.69 | |||||||||
25 | Seweryn Pastucha | 2004 | 456 | 34.56 | ||||||
Raision Urheilijat | 36.09 | |||||||||
26 | Tatu Hapuoja | 2003 | 447 | 34.79 | ||||||
Uinti Tampere | 33.26 | |||||||||
27 | Miska Törmi | 2004 | 446 | 34.84 | ||||||
Octopus Lohja | 40.13 | |||||||||
28 | Joona Saloniemi | 2004 | 418 | 35.58 | ||||||
TaTu Tampere | 34.54 | |||||||||
29 | Jiri Järvinen | 2001 | 417 | 35.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 35.61 | |||||||||
30 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 411 | 35.80 | ||||||
Cetus Espoo | 41.26 | |||||||||
31 | Sakari Gummerus | 2003 | 395 | 36.26 | ||||||
Uinti Tampere | 37.00 | |||||||||
32 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 371 | 37.03 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.82 | |||||||||
33 | Tuomas Virtanen | 1992 | 363 | 37.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 35.68 | |||||||||
34 | Valtteri Vepsä | 1997 | 349 | 37.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Viktor Asklöf | 2004 | 331 | 38.47 | ||||||
Cetus Espoo | 45.18 | |||||||||
36 | Leo Parviainen | 2003 | 319 | 38.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 40.67 | |||||||||
37 | Janne Moilanen | 1977 | 317 | 39.03 | ||||||
S.C.Pingviinit | 37.73 | |||||||||
38 | Jesse Anoschkin | 2004 | 266 | 41.38 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.71 | |||||||||
39 | Akseli Kotti | 2004 | 226 | 43.69 | ||||||
TaTu Tampere | 39.51 | |||||||||
40 | Luka Pykälistö | 2004 | 216 | 44.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:57 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:55 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nicola Burman | 2008 | 278 | 45.13 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.77 | |||||||||
2 | Iida Pennanen | 2008 | 217 | 48.99 | ||||||
TaTu Tampere | 50.01 | |||||||||
3 | Siiri Attola | 2009 | 210 | 49.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.25 | |||||||||
4 | Minttu Mäkihannu | 2008 | 194 | 50.85 | ||||||
TaTu Tampere | 50.59 | |||||||||
5 | Sara Jaatinen | 2008 | 192 | 51.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 51.25 | |||||||||
6 | Venla Päivärinta | 2008 | 178 | 52.38 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 51.96 | |||||||||
7 | Olivia Saukko | 2009 | 168 | 53.41 | ||||||
TaTu Tampere | 54.97 | |||||||||
8 | Elli Himanen | 2009 | 159 | 54.38 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 52.65 | |||||||||
9 | Katja Burnevskaya | 2009 | 156 | 54.76 | ||||||
TaTu Tampere | 53.19 | |||||||||
10 | Ida Hamilton | 2008 | 145 | 56.02 | ||||||
TaTu Tampere | 1:00.38 | |||||||||
11 | Veera Linna | 2009 | 145 | 56.06 | ||||||
Uinti Tampere | 57.27 | |||||||||
12 | Lydia Arvola | 2010 | 142 | 56.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Venla Rajala | 2008 | 142 | 56.49 | ||||||
TaTu Tampere | 54.84 | |||||||||
14 | Maija Kuisma | 2008 | 136 | 57.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.44 | |||||||||
15 | Anni Sorsa | 2010 | 134 | 57.57 | ||||||
Nokian Pyry | 1:01.85 | |||||||||
16 | Fanni Jokinen | 2009 | 132 | 57.84 | ||||||
TaTu Tampere | 59.58 | |||||||||
17 | Annika Leinonen | 2008 | 131 | 57.92 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:00.04 | |||||||||
18 | Emmi Pohjonen | 2009 | 128 | 58.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 58.88 | |||||||||
19 | Hippu Rauhala | 2010 | 123 | 59.13 | ||||||
Nokian Pyry | 59.13 | |||||||||
20 | Sanni Mäkinen | 2009 | 117 | 1:00.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | 1:02.59 | |||||||||
21 | Emma Laaksonen | 2009 | 115 | 1:00.46 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Hanna-Mari Kuisma | 2009 | 114 | 1:00.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.02 | |||||||||
23 | Aada Kaila | 2009 | 114 | 1:00.72 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:01.44 | |||||||||
24 | Alisa Välimaa | 2010 | 101 | 1:03.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Iina Tieaho | 2010 | 97 | 1:04.00 | ||||||
Nokian Pyry | 1:09.69 | |||||||||
26 | Emmi Lehtonen | 2010 | 73 | 1:10.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ameli Pitrè | 2008 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 52.36 | |||||||||
- | Aada Salonen | 2010 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Edith Råtts | 2009 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kerttu Kiiski | 2009 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.33 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Meea Kinnunen | 2009 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Renja Koskela | 2010 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:15.44 | |||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 648 | 34.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.98 | |||||||||
2 | Jessika Lampinen | 2006 | 410 | 39.67 | ||||||
Kampuksen Plaani | 41.16 | |||||||||
3 | Inka Hämäläinen | 2007 | 406 | 39.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 39.59 | |||||||||
4 | Anita Mäkinen | 2007 | 367 | 41.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 43.42 | |||||||||
5 | Lila Niskala | 2006 | 312 | 43.42 | ||||||
Uinti Tampere | 46.03 | |||||||||
6 | Pinja Pakkanen | 2006 | 301 | 43.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 43.58 | |||||||||
7 | Liisa Peetsu | 2007 | 287 | 44.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.26 | |||||||||
8 | Veera Malmelin | 2007 | 274 | 45.35 | ||||||
Nokian Pyry | 44.65 | |||||||||
9 | Anni Frusti | 2007 | 273 | 45.42 | ||||||
Nokian Pyry | 43.83 | |||||||||
10 | Sandra Savolainen | 2007 | 269 | 45.65 | ||||||
Cetus Espoo | 47.16 | |||||||||
11 | Emma Nissinen | 2007 | 267 | 45.77 | ||||||
Cetus Espoo | 48.79 | |||||||||
12 | Elsa Joseph | 2007 | 264 | 45.90 | ||||||
TaTu Tampere | 46.29 | |||||||||
13 | Sofia Mustonen | 2006 | 257 | 46.33 | ||||||
TaTu Tampere | 46.83 | |||||||||
14 | Mia Peake | 2007 | 243 | 47.18 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 52.33 | |||||||||
15 | Sara Suonio | 2006 | 216 | 49.12 | ||||||
Salon Uimarit | 48.98 | |||||||||
16 | Saaga Tuominen | 2007 | 211 | 49.50 | ||||||
Cetus Espoo | 50.94 | |||||||||
17 | Bea Kortelainen | 2006 | 200 | 50.34 | ||||||
Cetus Espoo | 51.22 | |||||||||
18 | Helmi Kakko | 2006 | 194 | 50.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.26 | |||||||||
19 | Venla Karialho | 2007 | 187 | 51.51 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 49.62 | |||||||||
20 | Kaisla-Kerttu Parkkonen | 2006 | 180 | 52.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 57.97 | |||||||||
21 | Vilma Hyllinen | 2007 | 177 | 52.49 | ||||||
Cetus Espoo | 51.64 | |||||||||
22 | Nea Korpela | 2006 | 163 | 53.89 | ||||||
Cetus Espoo | 53.42 | |||||||||
23 | Saga Ronkainen | 2007 | 163 | 53.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.02 | |||||||||
24 | Lila Reiman | 2007 | 147 | 55.78 | ||||||
TaTu Tampere | 54.84 | |||||||||
25 | Neea Väkinen | 2006 | 144 | 56.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.90 | |||||||||
26 | Nelli Hietala | 2007 | 133 | 57.70 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
27 | Matilda Hirvonen | 2006 | 121 | 59.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.53 | |||||||||
Laji 4, 50m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 760 | 32.29 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.31 | |||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 720 | 32.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.22 | |||||||||
3 | Erika Bergström | 1996 | 691 | 33.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.22 | |||||||||
4 | Selma Soininen | 1999 | 634 | 34.31 | ||||||
Kampuksen Plaani | 34.01 | |||||||||
5 | Hanna Hammar | 1998 | 624 | 34.49 | ||||||
Uinti Tampere | 33.03 | |||||||||
6 | Iida Reini | 2000 | 593 | 35.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.49 | |||||||||
7 | Ina Pollari | 2002 | 578 | 35.37 | ||||||
Uinti Tampere | 34.98 | |||||||||
8 | Ella Lammi | 1998 | 571 | 35.53 | ||||||
TaTu Tampere | 35.01 | |||||||||
9 | Emma von Dickoff | 2002 | 569 | 35.56 | ||||||
Uinti Tampere | 35.49 | |||||||||
10 | Enni Lahtinen | 2002 | 564 | 35.66 | ||||||
Uinti Tampere | 35.68 | |||||||||
11 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 553 | 35.91 | ||||||
Uinti Tampere | 35.35 | |||||||||
12 | Saana Vähämaa | 2002 | 541 | 36.17 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.29 | |||||||||
13 | Maria Korkalainen | 2005 | 536 | 36.28 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.80 | |||||||||
14 | Aada Hakala | 2004 | 533 | 36.34 | ||||||
Uinti Tampere | 35.45 | |||||||||
15 | Emma Nieminen | 1996 | 516 | 36.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 36.28 | |||||||||
16 | Roosa Lehtola | 2001 | 507 | 36.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.45 | |||||||||
17 | Lotta Aho | 1999 | 504 | 37.03 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.25 | |||||||||
18 | Inka Vahtola | 2005 | 493 | 37.30 | ||||||
Cetus Espoo | 39.17 | |||||||||
19 | Jessika Liimatta | 2004 | 482 | 37.59 | ||||||
TaTu Tampere | 36.44 | |||||||||
20 | Maura Bergström | 2005 | 470 | 37.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.39 | |||||||||
21 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 461 | 38.14 | ||||||
Uinti Tampere | 38.42 | |||||||||
22 | Saara Svahn | 2001 | 460 | 38.17 | ||||||
Kampuksen Plaani | 37.36 | |||||||||
23 | Kaarina Rihte | 2005 | 451 | 38.42 | ||||||
Cetus Espoo | 43.54 | |||||||||
24 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 449 | 38.49 | ||||||
Cetus Espoo | 35.80 | |||||||||
25 | Saara Raulos | 2005 | 444 | 38.64 | ||||||
Cetus Espoo | 37.88 | |||||||||
26 | Viivi Merisalo | 2002 | 442 | 38.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.04 | |||||||||
27 | Ella Alanko | 2003 | 438 | 38.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.60 | |||||||||
28 | Essi Turkki | 2004 | 438 | 38.81 | ||||||
Uinti Tampere | 38.32 | |||||||||
29 | Liia Louhikoski | 2001 | 436 | 38.87 | ||||||
Vanders | 39.01 | |||||||||
30 | Ella Nore | 2002 | 435 | 38.90 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.21 | |||||||||
31 | Merituuli Lehtonen | 2003 | 428 | 39.09 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.12 | |||||||||
31 | Netta Nyberg | 2001 | 428 | 39.09 | ||||||
TaTu Tampere | 37.78 | |||||||||
33 | Aada Viitamäki | 2003 | 425 | 39.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.92 | |||||||||
34 | Senni Partanen | 2004 | 419 | 39.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 39.05 | |||||||||
35 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 398 | 40.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 38.43 | |||||||||
36 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 379 | 40.71 | ||||||
Uinti Tampere | 39.69 | |||||||||
37 | Ronja Ruottinen | 2005 | 374 | 40.89 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 41.02 | |||||||||
38 | Siiri Reinonen | 2004 | 373 | 40.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.07 | |||||||||
39 | Ilona Hjelt | 2002 | 367 | 41.17 | ||||||
Kampuksen Plaani | 43.02 | |||||||||
40 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 365 | 41.25 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.76 | |||||||||
41 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 352 | 41.74 | ||||||
Uinti Tampere | 41.70 | |||||||||
42 | Ella Ekman | 2003 | 343 | 42.10 | ||||||
Uinti Tampere | 40.96 | |||||||||
43 | Veera Maijala | 2005 | 342 | 42.15 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.43 | |||||||||
44 | Sanni Luostarinen | 2002 | 340 | 42.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.46 | |||||||||
45 | Kaisu Leinonen | 2005 | 328 | 42.73 | ||||||
Uinti Tampere | 41.03 | |||||||||
46 | Erica Tomperi | 2004 | 314 | 43.33 | ||||||
Nokian Pyry | 42.53 | |||||||||
47 | Ronja Simsek | 2005 | 307 | 43.68 | ||||||
Porin Uimaseura | 42.34 | |||||||||
48 | Fiia Pyykkö | 2001 | 288 | 44.63 | ||||||
Salon Uimarit | 43.00 | |||||||||
49 | Elsa Päivärinta | 2004 | 274 | 45.38 | ||||||
Ilmajoen Kisailijat | 44.90 | |||||||||
50 | Liisa Siikala | 2003 | 271 | 45.52 | ||||||
Uinti Tampere | 44.64 | |||||||||
51 | Iida Peuraniemi | 2002 | 264 | 45.91 | ||||||
TaTu Tampere | 44.78 | |||||||||
52 | Siiri Ruppa | 2003 | 222 | 48.67 | ||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
53 | Kaisa Harjula | 2005 | 219 | 48.89 | ||||||
Porin Uimaseura | 49.21 | |||||||||
54 | Elina Virtanen | 1962 | 212 | 49.39 | ||||||
Kampuksen Plaani | 49.05 | |||||||||
55 | Maria Rautiainen | 2004 | 198 | 50.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 52.24 | |||||||||
56 | Saga Peltolehto | 2003 | 160 | 54.24 | ||||||
Uinti Tampere | 49.51 | |||||||||
57 | Tytti Soininen | 2005 | 115 | 1:00.48 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Lotta Karhu | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Venla Ristimäki | 2004 | DSQ | |||||||
Loimaan Uimaseura | 51.85 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:55 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:29 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 270 | 34.68 | ||||||
TaTu Tampere | 33.62 | |||||||||
2 | Valtteri Pellinen | 2007 | 241 | 36.04 | ||||||
Uinti Tampere | 37.46 | |||||||||
3 | Roope Koskela | 2007 | 226 | 36.79 | ||||||
Raision Urheilijat | 36.00 | |||||||||
4 | Roope Käär | 2007 | 176 | 39.95 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.10 | |||||||||
5 | Georg Aspholm | 2008 | 176 | 39.98 | ||||||
Uinti Tampere | 42.37 | |||||||||
6 | Pyry Nieminen | 2007 | 166 | 40.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.48 | |||||||||
7 | Niklas Tikkanen | 2007 | 149 | 42.30 | ||||||
TaTu Tampere | 42.96 | |||||||||
8 | Aapo Mononen | 2007 | 122 | 45.11 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.20 | |||||||||
9 | Tatu Yli-Houhala | 2007 | 112 | 46.50 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.21 | |||||||||
10 | Eino Anttila | 2007 | 101 | 48.02 | ||||||
TaTu Tampere | 59.51 | |||||||||
11 | Niilo Toivola | 2007 | 100 | 48.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Nikita Zuravljov | 2008 | 97 | 48.66 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 97 | 48.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.13 | |||||||||
14 | Eemeli Salo | 2007 | 86 | 50.69 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.04 | |||||||||
15 | Topi Äikäs | 2007 | 84 | 51.10 | ||||||
Uinti Tampere | 48.18 | |||||||||
16 | Eero Olli | 2008 | 78 | 52.32 | ||||||
Uinti Tampere | 51.94 | |||||||||
17 | Maxim Zuravljov | 2009 | 76 | 52.93 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Niklas Kallio | 2007 | 74 | 53.35 | ||||||
TaTu Tampere | 52.38 | |||||||||
19 | Jesse Uutela | 2008 | 74 | 53.41 | ||||||
Uinti Tampere | 53.36 | |||||||||
20 | Juuso Käär | 2009 | 71 | 54.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Patric Meriholvi | 2007 | 68 | 54.91 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.32 | |||||||||
22 | Viljam Savolainen | 2008 | 62 | 56.49 | ||||||
Salon Uimarit | 51.29 | |||||||||
23 | Elias Eironen | 2008 | 60 | 57.28 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.76 | |||||||||
24 | Daniil Tirronen | 2008 | 57 | 58.28 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
25 | Juho Kekarainen | 2007 | 52 | 59.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Topias Tuomi | 2007 | 45 | 1:02.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Oskari Jalonen | 2008 | 14 | 1:31.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Aapo Harjula | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 55.93 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Iiro Viskari | 2007 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.12 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaapo Tuomainen | 2008 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 46.47 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Matias Suutala | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:01.58 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Ossi Nevalainen | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Petter Kaskela | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 45.49 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Vilho Siikala | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 459 | 29.06 | ||||||
Uinti Tampere | 30.72 | |||||||||
2 | Joonas Arponen | 2005 | 352 | 31.76 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.27 | |||||||||
3 | Frans Riekki | 2005 | 270 | 34.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.19 | |||||||||
4 | Matias Leiwo | 2006 | 212 | 37.57 | ||||||
Uinti Tampere | 39.28 | |||||||||
5 | Daniel Kontula | 2005 | 205 | 38.02 | ||||||
Uinti Tampere | 40.61 | |||||||||
6 | Benjamin Salo | 2006 | 165 | 40.83 | ||||||
Porin Uimaseura | 48.72 | |||||||||
7 | Niklas Töyrylä | 2006 | 162 | 41.07 | ||||||
Uinti Tampere | 40.73 | |||||||||
8 | Evert Heino | 2005 | 160 | 41.24 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Ilmari Partanen | 2006 | 117 | 45.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.56 | |||||||||
10 | Antto Koppinen | 2006 | 116 | 45.89 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 52.21 | |||||||||
11 | Niilo Helkearo | 2006 | 102 | 48.00 | ||||||
Cetus Espoo | 52.23 | |||||||||
12 | Aamos Järveläinen | 2006 | 100 | 48.29 | ||||||
Uinti Tampere | 46.95 | |||||||||
13 | Timi Louhe | 2005 | 98 | 48.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 56.80 | |||||||||
14 | Timofey Matveev | 2006 | 96 | 48.87 | ||||||
Uinti Tampere | 51.89 | |||||||||
15 | Matti Vahtola | 2006 | 91 | 49.79 | ||||||
Cetus Espoo | 53.33 | |||||||||
16 | Vili Niemi | 2006 | 80 | 51.88 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
17 | Luukas Kallio | 2005 | 73 | 53.48 | ||||||
TaTu Tampere | 1:00.70 | |||||||||
- | Juho Herva | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.03 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Julius Järveläinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 43.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juuso Saarikko | 2006 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.49 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 50m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 790 | 24.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 23.83 | |||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 674 | 25.57 | ||||||
Vanders | 25.78 | |||||||||
3 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 652 | 25.86 | ||||||
Uinti Tampere | 25.61 | |||||||||
4 | Jani-Markus Sula | 1999 | 613 | 26.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.31 | |||||||||
5 | Erik Nurmi | 2001 | 606 | 26.50 | ||||||
Vanders | 25.95 | |||||||||
6 | Leevi Lehti | 2000 | 598 | 26.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.53 | |||||||||
7 | Jakob Sievers | 2000 | 593 | 26.69 | ||||||
Uinti Tampere | 26.89 | |||||||||
8 | Teemu Viitanen | 1992 | 572 | 27.02 | ||||||
TaTu Tampere | 26.41 | |||||||||
9 | Tatu Hörkkö | 2001 | 565 | 27.12 | ||||||
Uinti Tampere | 27.00 | |||||||||
10 | Oscar Skjäl | 2002 | 546 | 27.44 | ||||||
Cetus Espoo | 26.84 | |||||||||
11 | Arttu Mäenpää | 2003 | 544 | 27.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.67 | |||||||||
11 | Isak Gramén | 2001 | 544 | 27.47 | ||||||
Cetus Espoo | 26.90 | |||||||||
11 | Matias Hjelm | 2002 | 544 | 27.47 | ||||||
Vanders | 27.08 | |||||||||
11 | Tapio Junninen | 1995 | 544 | 27.47 | ||||||
Vanders | 26.94 | |||||||||
15 | Efim Romanov | 2002 | 537 | 27.58 | ||||||
TaTu Tampere | 27.33 | |||||||||
16 | Visa Kotiniitty | 2003 | 536 | 27.61 | ||||||
Uinti Tampere | 27.84 | |||||||||
17 | Wäinö Koskinen | 2002 | 530 | 27.70 | ||||||
Uinti Tampere | 28.45 | |||||||||
18 | Leevi Luhtanen | 2000 | 528 | 27.74 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.53 | |||||||||
19 | Eemil Kylmä | 2001 | 523 | 27.83 | ||||||
Cetus Espoo | 26.97 | |||||||||
20 | Valtteri Eloranta | 1992 | 520 | 27.89 | ||||||
Cetus Espoo | 27.52 | |||||||||
21 | Lari Tumanoff | 2003 | 518 | 27.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.59 | |||||||||
22 | Eemeli Leinonen | 2002 | 514 | 28.00 | ||||||
Uinti Tampere | 27.11 | |||||||||
23 | Leo Mikkonen | 2002 | 513 | 28.01 | ||||||
Cetus Espoo | 27.76 | |||||||||
23 | Timi Torkkel | 2001 | 513 | 28.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.47 | |||||||||
25 | Joonas Cranston | 2003 | 509 | 28.09 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 27.68 | |||||||||
26 | Anssi Hätälä | 1994 | 500 | 28.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.45 | |||||||||
27 | Joona Ruuskanen | 2000 | 488 | 28.48 | ||||||
Cetus Espoo | 27.48 | |||||||||
28 | Atte Kulmala | 1998 | 475 | 28.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Pasi Rönkkö | 1970 | 470 | 28.84 | ||||||
S.C.Pingviinit | 28.19 | |||||||||
30 | Eetu Einto | 2001 | 457 | 29.10 | ||||||
Vanders | 28.26 | |||||||||
31 | Lasse Parkkamäki | 1991 | 452 | 29.22 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
32 | Teemu Annala | 2001 | 444 | 29.40 | ||||||
Cetus Espoo | 29.16 | |||||||||
33 | Lauri Tolvanen | 2003 | 426 | 29.80 | ||||||
Haminan Uimaseura | 30.05 | |||||||||
34 | Mikael Jokinen | 2001 | 416 | 30.04 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 29.94 | |||||||||
35 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 412 | 30.13 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.57 | |||||||||
36 | Urho Lyytinen | 2003 | 407 | 30.26 | ||||||
Uinti Tampere | 30.27 | |||||||||
37 | Matias Rasinmäki | 2003 | 404 | 30.33 | ||||||
Cetus Espoo | 30.07 | |||||||||
38 | Henri Naarajärvi | 2002 | 372 | 31.17 | ||||||
Uinti Tampere | 30.40 | |||||||||
39 | Atte Nieminen | 2004 | 364 | 31.41 | ||||||
TaTu Tampere | 31.41 | |||||||||
40 | Kalle Haavisto | 2003 | 356 | 31.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.04 | |||||||||
41 | Leevi Lehtonen | 2003 | 355 | 31.65 | ||||||
Uinti Tampere | 31.60 | |||||||||
42 | Max Nikkari | 2004 | 349 | 31.85 | ||||||
Uinti Tampere | 32.35 | |||||||||
43 | Otto Ahvonen | 2003 | 321 | 32.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.82 | |||||||||
44 | Akseli Soini | 2004 | 293 | 33.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.55 | |||||||||
45 | Janne Moilanen | 1977 | 292 | 33.80 | ||||||
S.C.Pingviinit | 33.85 | |||||||||
46 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 285 | 34.07 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.56 | |||||||||
47 | Santeri Gummerus | 2003 | 282 | 34.19 | ||||||
Uinti Tampere | 32.39 | |||||||||
48 | Otto Mikkonen | 2003 | 257 | 35.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 33.22 | |||||||||
49 | Osmo Mäkelä | 2004 | 242 | 35.98 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.28 | |||||||||
50 | Onni Pajumäki | 2004 | 228 | 36.69 | ||||||
Uinti Tampere | 37.88 | |||||||||
51 | Eelis Wiberg | 2004 | 123 | 45.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.89 | |||||||||
52 | Ilmari Laitala | 2003 | 73 | 53.53 | ||||||
Cetus Espoo | 52.73 | |||||||||
- | Tatu Peltonen | 1989 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 26.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:29 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:50 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janna Saloniemi | 2009 | 189 | 43.65 | ||||||
TaTu Tampere | 48.68 | |||||||||
2 | Sofia Maude | 2008 | 182 | 44.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.63 | |||||||||
3 | Martta Mäkinen | 2008 | 177 | 44.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.31 | |||||||||
4 | Ella Lindholm | 2008 | 167 | 45.51 | ||||||
Salon Uimarit | 46.22 | |||||||||
5 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 166 | 45.59 | ||||||
Uinti Tampere | 46.85 | |||||||||
6 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 148 | 47.38 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.97 | |||||||||
7 | Iiris Myllymäki | 2008 | 144 | 47.80 | ||||||
TaTu Tampere | 47.11 | |||||||||
8 | Hanna Zautasvili | 2008 | 142 | 47.98 | ||||||
Uinti Tampere | 48.45 | |||||||||
9 | Helka Känkänen | 2008 | 141 | 48.12 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.71 | |||||||||
10 | Viiu Levola | 2008 | 117 | 51.19 | ||||||
TaTu Tampere | 51.57 | |||||||||
11 | Senni Sevenius | 2009 | 116 | 51.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.77 | |||||||||
12 | Matilda Jokinen | 2008 | 111 | 52.06 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 49.49 | |||||||||
13 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 102 | 53.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.89 | |||||||||
14 | Lotta Laine | 2008 | 99 | 54.10 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Iina Pihlaja | 2008 | 98 | 54.32 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.01 | |||||||||
16 | Minttu Meskanen | 2008 | 98 | 54.34 | ||||||
Nokian Pyry | 58.16 | |||||||||
17 | Josefiina Kinos | 2009 | 96 | 54.75 | ||||||
Raision Urheilijat | 50.94 | |||||||||
18 | Emmi Jokinen | 2008 | 95 | 54.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Anni Sorsa | 2010 | 92 | 55.43 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Matilda Karvonen | 2009 | 92 | 55.44 | ||||||
Raision Urheilijat | 51.87 | |||||||||
21 | Emma Kaivola | 2009 | 91 | 55.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 56.21 | |||||||||
22 | Olivia Gadd | 2008 | 83 | 57.44 | ||||||
Uinti Tampere | 53.28 | |||||||||
23 | Lotta Juvonen | 2008 | 82 | 57.57 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 58.32 | |||||||||
24 | Katja Burnevskaya | 2009 | 81 | 57.84 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
25 | Meea Kinnunen | 2009 | 81 | 57.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Olivia Saukko | 2009 | 74 | 59.62 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
27 | Nelli Savisto | 2009 | 69 | 1:00.93 | ||||||
Uinti Tampere | 59.90 | |||||||||
28 | Iina Tieaho | 2010 | 68 | 1:01.25 | ||||||
Nokian Pyry | 1:00.73 | |||||||||
29 | Iina Huusela | 2008 | 62 | 1:03.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:06.28 | |||||||||
30 | Minea Moisio | 2009 | 60 | 1:03.97 | ||||||
TaTu Tampere | 1:01.44 | |||||||||
31 | Veera Linna | 2009 | 58 | 1:04.44 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Helmi Nikula | 2008 | 44 | 1:10.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sissi Viitasaari | 2008 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Essi Kallio | 2008 | DSQ | |||||||
Loimaan Uimaseura | 48.26 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Kerttu Mätäsjärvi | 2009 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Sanni Mäkinen | 2009 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 56.02 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saara Lehto | 2007 | 369 | 34.95 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.60 | |||||||||
2 | Esra Ergüner | 2007 | 365 | 35.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 34.85 | |||||||||
3 | Oona Sarlin | 2006 | 327 | 36.37 | ||||||
Vanders | 36.33 | |||||||||
4 | Silva Salonniemi | 2006 | 322 | 36.57 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.93 | |||||||||
5 | Anna Hynönen | 2006 | 307 | 37.14 | ||||||
Uinti Tampere | 38.47 | |||||||||
6 | Nelli Jumppanen | 2006 | 293 | 37.72 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 36.97 | |||||||||
7 | Nina Sundberg | 2006 | 288 | 37.92 | ||||||
Octopus Lohja | 39.90 | |||||||||
8 | Emmi Halonen | 2006 | 272 | 38.65 | ||||||
Vanders | 41.85 | |||||||||
9 | Emmiina Eho | 2007 | 266 | 38.98 | ||||||
Uinti Tampere | 44.23 | |||||||||
10 | Anni Frusti | 2007 | 265 | 39.03 | ||||||
Nokian Pyry | 36.03 | |||||||||
11 | Milja Korhonen | 2006 | 257 | 39.39 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.45 | |||||||||
12 | Elli Kenttälä | 2006 | 250 | 39.77 | ||||||
Uinti Tampere | 38.95 | |||||||||
13 | Merete Lätti | 2006 | 246 | 39.99 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.48 | |||||||||
14 | Anniina Jokiniemi | 2006 | 207 | 42.35 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.03 | |||||||||
15 | Tytti Rantanen | 2006 | 203 | 42.62 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.09 | |||||||||
16 | Aada Meskanen | 2006 | 175 | 44.76 | ||||||
Porin Uimaseura | 48.52 | |||||||||
17 | Emmi Lindholm | 2007 | 143 | 47.93 | ||||||
Uinti Tampere | 51.81 | |||||||||
18 | Emmi Liukko | 2006 | 141 | 48.13 | ||||||
Cetus Espoo | 50.72 | |||||||||
19 | Ilona Salonen | 2006 | 138 | 48.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.07 | |||||||||
20 | Iisa Lavikainen | 2006 | 134 | 48.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.61 | |||||||||
21 | Aino Mustonen | 2007 | 126 | 49.99 | ||||||
Uinti Tampere | 59.42 | |||||||||
22 | Neea Väkinen | 2006 | 117 | 51.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.63 | |||||||||
23 | Peppiina Oksanen | 2007 | 100 | 53.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Sara Mäkiaho | 2007 | 97 | 54.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:00.79 | |||||||||
- | Jessika Lampinen | 2006 | DSQ | |||||||
Kampuksen Plaani | 34.36 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Selma Soininen | 1999 | 677 | 28.54 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.21 | |||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 671 | 28.63 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.13 | |||||||||
3 | Aino Hinkka | 2005 | 642 | 29.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 29.63 | |||||||||
4 | Nea Norismaa | 1995 | 629 | 29.25 | ||||||
Uinti Tampere | 27.63 | |||||||||
5 | Anniina Murto | 2001 | 626 | 29.30 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.56 | |||||||||
6 | Sonja Pentti | 1999 | 605 | 29.64 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.86 | |||||||||
7 | Hanna Hammar | 1998 | 604 | 29.65 | ||||||
Uinti Tampere | 28.07 | |||||||||
8 | Heini Hammar | 1999 | 593 | 29.83 | ||||||
Uinti Tampere | 29.53 | |||||||||
8 | Nina Haltia | 1999 | 593 | 29.83 | ||||||
Vanders | 28.86 | |||||||||
10 | Aino Puomila | 1992 | 573 | 30.18 | ||||||
TaTu Tampere | 29.09 | |||||||||
11 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 569 | 30.25 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.74 | |||||||||
12 | Amanda Suihkonen | 1995 | 563 | 30.36 | ||||||
TaTu Tampere | 29.18 | |||||||||
13 | Siiri Konkka | 2004 | 542 | 30.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.03 | |||||||||
14 | Olivia Hellsten | 2000 | 536 | 30.86 | ||||||
Simmis Wanda | 30.12 | |||||||||
15 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 532 | 30.93 | ||||||
Heinolan Isku | 30.48 | |||||||||
16 | Liinu Louhikoski | 2004 | 528 | 31.00 | ||||||
Vanders | 30.57 | |||||||||
17 | Aino Jussila | 2000 | 522 | 31.13 | ||||||
Uinti Tampere | 31.03 | |||||||||
18 | Laura Kellberg | 2003 | 520 | 31.17 | ||||||
Cetus Espoo | 29.87 | |||||||||
19 | Vera Vartiainen | 2002 | 514 | 31.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.05 | |||||||||
20 | Aino Mononen | 2001 | 507 | 31.44 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.28 | |||||||||
21 | Minka Halava | 2001 | 505 | 31.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.82 | |||||||||
22 | Mariel Mylly | 2001 | 503 | 31.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.22 | |||||||||
23 | Sofia Ellonen | 2004 | 503 | 31.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.39 | |||||||||
24 | Kaisa Himanen | 2003 | 500 | 31.57 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.09 | |||||||||
25 | Lotta Aho | 1999 | 498 | 31.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.91 | |||||||||
26 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 497 | 31.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.55 | |||||||||
26 | Sanni Kilponen | 2001 | 497 | 31.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.40 | |||||||||
28 | Venla Pesu | 2002 | 494 | 31.70 | ||||||
Uinti Tampere | 32.52 | |||||||||
29 | Helmi Lehtonen | 2004 | 493 | 31.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.89 | |||||||||
30 | Lumi Rossi | 2005 | 485 | 31.89 | ||||||
Cetus Espoo | 32.55 | |||||||||
31 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 485 | 31.90 | ||||||
Uinti Tampere | 31.72 | |||||||||
31 | Olga Koskinen | 2002 | 485 | 31.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.03 | |||||||||
31 | Saara Svahn | 2001 | 485 | 31.90 | ||||||
Kampuksen Plaani | 31.72 | |||||||||
34 | Aino Paju | 2003 | 478 | 32.06 | ||||||
Vanders | 32.01 | |||||||||
35 | Emmi Heine | 2002 | 476 | 32.09 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.37 | |||||||||
36 | Julianna Kurkela | 2005 | 472 | 32.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.45 | |||||||||
37 | Armi Auvinen | 2000 | 470 | 32.23 | ||||||
Uinti Tampere | 30.24 | |||||||||
38 | Anna Rantanen | 2001 | 460 | 32.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 456 | 32.55 | ||||||
Uinti Tampere | 30.83 | |||||||||
40 | Hanna Mangeloja | 2001 | 456 | 32.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.74 | |||||||||
41 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 454 | 32.60 | ||||||
Kampuksen Plaani | 32.87 | |||||||||
42 | Frida Ekman | 2004 | 450 | 32.71 | ||||||
Uinti Tampere | 32.90 | |||||||||
43 | Inka Vahtola | 2005 | 448 | 32.74 | ||||||
Cetus Espoo | 31.60 | |||||||||
43 | Sara Virtanen | 2002 | 448 | 32.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.11 | |||||||||
45 | Iiris Jämsä | 2004 | 448 | 32.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.98 | |||||||||
46 | Viola Karismaa | 2005 | 447 | 32.78 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.48 | |||||||||
47 | Lilli Louhikoski | 2002 | 440 | 32.95 | ||||||
Vanders | 33.94 | |||||||||
48 | Pinja Penttilä | 2001 | 433 | 33.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.13 | |||||||||
49 | Sonila Selimi | 2005 | 430 | 33.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.28 | |||||||||
50 | Mari Kausiala | 1997 | 425 | 33.32 | ||||||
TaTu Tampere | 32.29 | |||||||||
51 | Hilda Helo | 2003 | 419 | 33.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.86 | |||||||||
52 | Elina Palojärvi | 2002 | 411 | 33.70 | ||||||
Uinti Tampere | 32.15 | |||||||||
53 | Nelli Rauhanen | 2005 | 405 | 33.88 | ||||||
Raision Urheilijat | 34.47 | |||||||||
54 | Kiona Inkilä | 2004 | 402 | 33.96 | ||||||
Uinti Tampere | 34.13 | |||||||||
55 | Siiri Reinonen | 2004 | 399 | 34.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.73 | |||||||||
56 | Saana Järvinen | 2003 | 398 | 34.06 | ||||||
Kampuksen Plaani | 35.31 | |||||||||
57 | Ella Ekman | 2003 | 394 | 34.17 | ||||||
Uinti Tampere | 32.53 | |||||||||
58 | Kiia Kinnunen | 2003 | 393 | 34.22 | ||||||
TaTu Tampere | 33.89 | |||||||||
59 | Emma Mangeloja | 2003 | 384 | 34.47 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.19 | |||||||||
60 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 383 | 34.51 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 33.58 | |||||||||
61 | Minttu Kiili | 2005 | 376 | 34.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.14 | |||||||||
62 | Bettina Sandelin | 2005 | 368 | 34.98 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.59 | |||||||||
63 | Vilja Laaksonen | 2002 | 364 | 35.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.58 | |||||||||
64 | Heidi Helenius | 2005 | 354 | 35.43 | ||||||
Uinti Tampere | 35.26 | |||||||||
65 | Veera Tall | 2005 | 350 | 35.56 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.53 | |||||||||
66 | Saana Keskinen | 2005 | 332 | 36.17 | ||||||
Uinti Tampere | 37.15 | |||||||||
67 | Peppi Kolari | 2003 | 325 | 36.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.22 | |||||||||
68 | Susanna Uitto | 2004 | 307 | 37.15 | ||||||
Uinti Tampere | 37.88 | |||||||||
69 | Noora Pätiälä | 2004 | 306 | 37.20 | ||||||
Uinti Tampere | 36.54 | |||||||||
70 | Anna Korhonen | 1990 | 305 | 37.24 | ||||||
S.C.Pingviinit | 37.71 | |||||||||
71 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 279 | 38.33 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.72 | |||||||||
72 | Viivi Nieminen | 2002 | 264 | 39.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Emilia Majuri | 2001 | 258 | 39.36 | ||||||
Uinti Tampere | 36.33 | |||||||||
74 | Iida Peuraniemi | 2002 | 250 | 39.76 | ||||||
TaTu Tampere | 41.23 | |||||||||
75 | Jenna Luoma | 2005 | 249 | 39.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
76 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 243 | 40.14 | ||||||
TaTu Tampere | 38.80 | |||||||||
77 | Heidi Nurminen | 2005 | 232 | 40.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.70 | |||||||||
78 | Viivi Heittokangas | 2004 | 224 | 41.23 | ||||||
Uinti Tampere | 37.56 | |||||||||
79 | Ronja Simsek | 2005 | 224 | 41.27 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.83 | |||||||||
80 | Iida Salonen | 2005 | 215 | 41.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.32 | |||||||||
81 | Miina-Maria Itkonen | 2003 | 157 | 46.42 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Aura Ringman | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.48 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:50 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Rosenström | 2007 | 258 | 43.43 | 1:30.68 | 2:20.92 | 2:58.94 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:04.37 | |||||||||
2 | Joona Talja | 2007 | 252 | 40.53 | 1:24.49 | 2:19.95 | 3:00.26 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:06.93 | |||||||||
3 | Valtteri Pellinen | 2007 | 225 | 38.60 | 1:25.24 | 2:26.46 | 3:07.37 | |||
Uinti Tampere | 3:31.43 | |||||||||
4 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 197 | 49.39 | 1:40.53 | 2:35.15 | 3:15.85 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:19.35 | |||||||||
5 | Roope Käär | 2007 | 196 | 44.15 | 1:33.96 | 2:33.80 | 3:16.24 | |||
Raision Urheilijat | 3:22.31 | |||||||||
6 | Tatu Yli-Houhala | 2007 | 193 | 48.27 | 1:37.17 | 2:34.48 | 3:16.97 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Mikael Uitto | 2007 | 149 | 50.79 | 1:51.43 | 2:46.65 | 3:34.74 | |||
Uinti Tampere | 3:38.04 | |||||||||
8 | Topi Äikäs | 2007 | 119 | 48.84 | 1:44.72 | 2:58.33 | 3:51.48 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jesse Uutela | 2008 | 107 | 1:00.09 | 2:00.20 | 3:08.24 | 3:59.46 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ohto Heikkinen | 2008 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Thomas Failer | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:33.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Väinö Hinkka | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:03.52 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leo Währn | 2005 | 414 | 32.25 | 1:12.33 | 2:00.29 | 2:32.95 | |||
Vanders | 2:33.81 | |||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 412 | 31.74 | 1:13.23 | 1:57.72 | 2:33.20 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:37.76 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 399 | 32.41 | 1:13.17 | 1:58.88 | 2:34.77 | |||
Vanders | 2:39.16 | |||||||||
4 | Akseli Liukkonen | 2005 | 341 | 35.00 | 1:17.74 | 2:06.32 | 2:43.04 | |||
Uinti Tampere | 2:45.71 | |||||||||
5 | Eero Mäenpää | 2005 | 326 | 32.96 | 1:13.46 | 2:10.12 | 2:45.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:49.47 | |||||||||
6 | Väinö Pitkänen | 2006 | 271 | 36.54 | 1:25.71 | 2:16.83 | 2:56.00 | |||
Uinti Tampere | 2:55.01 | |||||||||
7 | Juho Herva | 2005 | 270 | 36.43 | 1:22.82 | 2:17.98 | 2:56.36 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:06.80 | |||||||||
8 | Lauri Korpi | 2006 | 266 | 38.16 | 1:26.02 | 2:20.29 | 2:57.07 | |||
Ilmajoen Kisailijat | 2:57.64 | |||||||||
9 | Matias Saarinen | 2006 | 258 | 37.36 | 1:22.22 | 2:15.79 | 2:58.95 | |||
Salon Uimarit | 3:01.76 | |||||||||
10 | Saku Pietilä | 2006 | 243 | 42.26 | 1:28.87 | 2:21.12 | 3:02.50 | |||
Uinti Tampere | 3:08.41 | |||||||||
11 | Evan Mustonen | 2005 | 235 | 44.32 | 1:33.50 | 2:23.48 | 3:04.70 | |||
Cetus Espoo | 3:07.75 | |||||||||
12 | Tobias Syrjä | 2006 | 233 | 38.74 | 1:26.66 | 2:22.64 | 3:05.04 | |||
Uinti Tampere | 3:09.38 | |||||||||
13 | Onni Yrjälä | 2006 | 225 | 39.91 | 1:27.95 | 2:25.01 | 3:07.17 | |||
Rauman Uimaseura | 3:13.00 | |||||||||
14 | Ville Suojasto | 2006 | 211 | 45.65 | 1:33.89 | 2:28.63 | 3:11.47 | |||
Raision Urheilijat | 3:05.90 | |||||||||
15 | Antti Huttunen | 2006 | 209 | 45.28 | 1:31.38 | 2:29.56 | 3:11.81 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Jesse Saarinen | 2006 | 208 | 46.68 | 1:39.06 | 2:32.23 | 3:12.31 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Andreas Kinnunen | 2006 | 207 | 48.56 | 1:35.24 | 2:34.91 | 3:12.41 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.28 | |||||||||
18 | Áron Zautasvili | 2006 | 205 | 41.23 | 1:25.38 | 2:30.29 | 3:13.04 | |||
Uinti Tampere | 3:19.26 | |||||||||
19 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 203 | 42.02 | 1:31.08 | 2:33.16 | 3:13.78 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Kalle Heinonen | 2006 | 196 | 41.25 | 1:31.33 | 2:32.16 | 3:16.07 | |||
TaTu Tampere | 3:16.22 | |||||||||
21 | Markus Popov | 2005 | 192 | 41.27 | 1:33.18 | 2:29.27 | 3:17.32 | |||
TaTu Tampere | 3:14.47 | |||||||||
22 | Julius Järveläinen | 2006 | 190 | 42.81 | 1:33.18 | 2:35.61 | 3:18.02 | |||
Uinti Tampere | 3:21.90 | |||||||||
23 | Kasperi Miettinen | 2006 | 183 | 45.92 | 1:40.65 | 2:38.22 | 3:20.65 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:27.72 | |||||||||
24 | Iiro Kyllönen | 2005 | 180 | 44.63 | 1:38.94 | 2:37.70 | 3:21.77 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:26.09 | |||||||||
25 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 173 | 43.92 | 1:40.20 | 2:38.61 | 3:24.32 | |||
Salon Uimarit | 3:41.61 | |||||||||
26 | Aaron Tikkanen | 2006 | 168 | 46.68 | 1:36.97 | 2:42.35 | 3:26.24 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:19.02 | |||||||||
27 | Aarne Nuutinen | 2006 | 167 | 48.80 | 1:43.80 | 2:42.07 | 3:26.73 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Timi Louhe | 2005 | 165 | 51.19 | 1:45.09 | 2:41.05 | 3:27.65 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:33.93 | |||||||||
29 | Emil Tirkkonen | 2006 | 153 | 50.43 | 1:42.67 | 2:47.11 | 3:32.89 | |||
Cetus Espoo | 3:46.50 | |||||||||
30 | Artem Haikara | 2005 | 150 | 47.80 | 1:45.89 | 2:44.82 | 3:34.34 | |||
Cetus Espoo | 3:40.14 | |||||||||
31 | Aamos Järveläinen | 2006 | 145 | 49.36 | 1:46.88 | 2:50.80 | 3:36.63 | |||
Uinti Tampere | 3:26.30 | |||||||||
32 | Olli Järvenpää | 2006 | 145 | 56.00 | 1:49.74 | 2:53.16 | 3:36.86 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Luca Ruusila | 2006 | 124 | 50.69 | 1:51.49 | 2:56.56 | 3:48.56 | |||
Uinti Tampere | 3:33.69 | |||||||||
34 | Veeti Heittokangas | 2006 | 120 | 55.43 | 1:51.41 | 3:04.62 | 3:50.82 | |||
Uinti Tampere | 3:41.96 | |||||||||
- | Justus Veneskoski | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Leo Lehtonen | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 3:54.41 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Severi Roihankorpi | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:49.78 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Herlevi | 2000 | 657 | 28.07 | 1:03.37 | 1:41.15 | 2:11.12 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.05 | |||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 632 | 28.15 | 1:03.57 | 1:40.83 | 2:12.80 | |||
Vanders | 2:05.16 | |||||||||
3 | Jakob Sievers | 2000 | 614 | 29.18 | 1:02.73 | 1:42.32 | 2:14.09 | |||
Uinti Tampere | 2:13.06 | |||||||||
4 | Aleksi Koprinen | 2003 | 599 | 29.43 | 1:06.50 | 1:45.77 | 2:15.22 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.61 | |||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 574 | 29.19 | 1:05.46 | 1:45.46 | 2:17.13 | |||
Cetus Espoo | 2:17.44 | |||||||||
6 | Lari Tumanoff | 2003 | 573 | 28.33 | 1:05.48 | 1:47.50 | 2:17.18 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.73 | |||||||||
7 | Eerikki Laitala | 2001 | 544 | 28.61 | 1:07.98 | 1:46.98 | 2:19.61 | |||
Cetus Espoo | 2:17.69 | |||||||||
8 | Juho Eerola | 1995 | 539 | 29.04 | 1:06.13 | 1:47.86 | 2:20.01 | |||
TaTu Tampere | 2:18.13 | |||||||||
9 | Lassi Niemi | 2004 | 525 | 29.41 | 1:06.04 | 1:48.81 | 2:21.23 | |||
TaTu Tampere | 2:22.39 | |||||||||
10 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 524 | 30.46 | 1:07.90 | 1:51.92 | 2:21.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:26.46 | |||||||||
11 | Veeti Haikonen | 2001 | 518 | 29.56 | 1:05.81 | 1:48.54 | 2:21.92 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:21.54 | |||||||||
12 | Oskari Aalto | 2002 | 517 | 28.96 | 1:08.80 | 1:50.86 | 2:21.99 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.94 | |||||||||
13 | Luukas Vainio | 2003 | 509 | 28.91 | 1:06.57 | 1:49.48 | 2:22.73 | |||
Cetus Espoo | 2:16.74 | |||||||||
14 | Tuomas Jokinen | 2001 | 508 | 29.30 | 1:07.29 | 1:49.09 | 2:22.82 | |||
Cetus Espoo | 2:17.99 | |||||||||
15 | Akseli Hakala | 2003 | 502 | 31.02 | 1:07.25 | 1:51.18 | 2:23.41 | |||
Uinti Tampere | 2:23.41 | |||||||||
16 | Rasmus Söderholm | 2002 | 496 | 29.36 | 1:05.60 | 1:50.65 | 2:24.00 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:31.82 | |||||||||
17 | Miro Birkstedt | 2004 | 495 | 30.03 | 1:06.19 | 1:51.78 | 2:24.10 | |||
TaTu Tampere | 2:26.96 | |||||||||
18 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 493 | 30.28 | 1:09.58 | 1:50.40 | 2:24.29 | |||
TaTu Tampere | 2:26.25 | |||||||||
19 | Eemeli Raninen | 2001 | 490 | 31.12 | 1:08.30 | 1:52.39 | 2:24.58 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.98 | |||||||||
20 | Davin Lindholm | 2004 | 482 | 30.26 | 1:08.36 | 1:50.77 | 2:25.31 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.90 | |||||||||
21 | Bruce Clayhills | 1997 | 476 | 32.06 | 1:12.00 | 1:53.37 | 2:26.00 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:23.51 | |||||||||
22 | Rasmus Virta | 1998 | 470 | 30.41 | 1:10.39 | 1:53.34 | 2:26.55 | |||
Cetus Espoo | 2:26.08 | |||||||||
23 | Joel Knaapi | 2001 | 461 | 30.59 | 1:09.11 | 1:52.14 | 2:27.55 | |||
Cetus Espoo | 2:29.79 | |||||||||
24 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 446 | 31.28 | 1:10.79 | 1:53.94 | 2:29.15 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:27.98 | |||||||||
25 | Riccardo Castagno | 2004 | 426 | 30.37 | 1:08.78 | 1:53.80 | 2:31.47 | |||
Uinti Tampere | 2:31.55 | |||||||||
26 | Aku Luukko | 1997 | 425 | 32.01 | 1:10.76 | 1:53.41 | 2:31.53 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:28.42 | |||||||||
27 | Samuel Saari | 2004 | 364 | 34.92 | 1:17.38 | 2:06.69 | 2:39.66 | |||
Cetus Espoo | 2:38.79 | |||||||||
28 | Aapo Kinnunen | 2004 | 358 | 31.77 | 1:13.14 | 2:02.68 | 2:40.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.39 | |||||||||
29 | Miska Törmi | 2004 | 358 | 36.12 | 1:15.90 | 2:02.56 | 2:40.50 | |||
Octopus Lohja | 2:40.07 | |||||||||
- | Matias Tyry | 1993 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Teemu Vuorela | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:02.40 | |||||||||
- | Otto Nurminen | 2004 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | 2:44.69 | |||||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 2:51.79 | |||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:28 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anri Parviainen | 2008 | 301 | 40.42 | 1:30.03 | 2:27.39 | 3:08.23 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:16.57 | |||||||||
2 | Maija Mikkonen | 2008 | 273 | 42.57 | 1:34.20 | 2:29.92 | 3:14.28 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:15.22 | |||||||||
3 | Helmi Hinkka | 2009 | 255 | 42.36 | 1:37.64 | 2:36.18 | 3:18.73 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:22.52 | |||||||||
4 | Ada Tuurna | 2008 | 254 | 44.89 | 1:35.93 | 2:34.44 | 3:19.11 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:21.90 | |||||||||
5 | Nicola Burman | 2008 | 248 | 44.46 | 1:38.11 | 2:32.77 | 3:20.65 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:32.90 | |||||||||
6 | Janna Saloniemi | 2009 | 244 | 45.89 | 1:38.57 | 2:34.81 | 3:21.82 | |||
TaTu Tampere | 3:36.46 | |||||||||
7 | Adele Luukkonen | 2009 | 221 | 51.72 | 1:44.33 | 2:44.53 | 3:28.65 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:29.97 | |||||||||
8 | Oona Valtonen | 2008 | 215 | 46.69 | 1:41.66 | 2:43.01 | 3:30.32 | |||
TaTu Tampere | 3:28.75 | |||||||||
9 | Iida Pennanen | 2008 | 202 | 56.17 | 1:51.59 | 2:49.21 | 3:34.87 | |||
TaTu Tampere | 3:40.13 | |||||||||
10 | Matilda Saarinen | 2008 | 201 | 51.42 | 1:47.06 | 2:46.55 | 3:35.15 | |||
Salon Uimarit | 3:36.72 | |||||||||
11 | Ella Lindholm | 2008 | 200 | 48.07 | 1:44.09 | 2:46.50 | 3:35.68 | |||
Salon Uimarit | 3:40.00 | |||||||||
12 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 199 | 54.01 | 1:46.26 | 2:53.08 | 3:35.87 | |||
Raision Urheilijat | 3:34.61 | |||||||||
13 | Siiri Attola | 2009 | 196 | 49.06 | 1:46.60 | 2:47.70 | 3:36.82 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:38.79 | |||||||||
14 | Maija Kuisma | 2008 | 187 | 53.36 | 1:48.44 | 2:52.02 | 3:40.47 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 4:04.77 | |||||||||
15 | Iiris Myllymäki | 2008 | 184 | 52.62 | 1:51.13 | 2:51.46 | 3:41.79 | |||
TaTu Tampere | 3:28.71 | |||||||||
16 | Josefiina Kinos | 2009 | 183 | 56.50 | 1:52.91 | 2:50.59 | 3:42.05 | |||
Raision Urheilijat | 3:41.68 | |||||||||
17 | Matilda Karvonen | 2009 | 167 | 58.34 | 1:55.61 | 3:00.92 | 3:49.05 | |||
Raision Urheilijat | 3:50.88 | |||||||||
18 | Hanna Vänni | 2008 | 166 | 52.34 | 1:48.34 | 2:56.81 | 3:49.39 | |||
Uinti Tampere | 3:45.74 | |||||||||
19 | Viiu Levola | 2008 | 154 | 57.22 | 1:52.66 | 3:04.34 | 3:55.14 | |||
TaTu Tampere | 3:52.41 | |||||||||
20 | Minttu Mäkihannu | 2008 | 146 | 54.22 | 1:59.37 | 3:06.08 | 3:59.17 | |||
TaTu Tampere | 3:44.55 | |||||||||
21 | Hanna-Mari Kuisma | 2009 | 136 | 59.48 | 1:59.46 | 3:11.13 | 4:05.24 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 4:25.98 | |||||||||
22 | Emmi Pohjonen | 2009 | 133 | 59.83 | 2:07.30 | 3:13.30 | 4:06.95 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Nelli Savisto | 2009 | 128 | 1:04.00 | 2:03.79 | 3:16.55 | 4:09.96 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Iina Huusela | 2008 | 114 | 1:07.77 | 2:12.68 | 3:26.38 | 4:19.63 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Ameli Pitrè | 2008 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Emma Kaivola | 2009 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Hanna Zautasvili | 2008 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Lotta Juvonen | 2008 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Senni Sevenius | 2009 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Välimaa | 2006 | 481 | 34.99 | 1:17.06 | 2:06.58 | 2:40.91 | |||
Uinti Tampere | 2:42.66 | |||||||||
2 | Sini Mäkilä | 2006 | 462 | 34.87 | 1:18.06 | 2:07.56 | 2:43.14 | |||
Raision Urheilijat | 2:45.93 | |||||||||
3 | Aino Kuusisto | 2006 | 432 | 35.89 | 1:18.53 | 2:09.21 | 2:46.86 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:43.37 | |||||||||
4 | Tuuli Peltola | 2007 | 420 | 39.13 | 1:22.69 | 2:10.21 | 2:48.38 | |||
Raision Urheilijat | 2:55.62 | |||||||||
5 | Isla Leinonen | 2006 | 409 | 36.85 | 1:18.96 | 2:11.27 | 2:49.83 | |||
Uinti Tampere | 2:46.45 | |||||||||
6 | Sofia Lepistö | 2006 | 401 | 37.39 | 1:21.72 | 2:14.62 | 2:50.96 | |||
Mikkelin Uimaseura | 2:57.63 | |||||||||
7 | Milla Kiviranta | 2006 | 391 | 38.35 | 1:24.39 | 2:13.45 | 2:52.43 | |||
Vanders | 2:48.29 | |||||||||
8 | Hanni Koski | 2007 | 388 | 37.62 | 1:22.63 | 2:15.16 | 2:52.90 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:54.92 | |||||||||
9 | Erin Heinikangas | 2007 | 374 | 36.17 | 1:24.23 | 2:14.87 | 2:55.01 | |||
Rauman Uimaseura | 2:58.55 | |||||||||
10 | Milana Virtanen | 2006 | 370 | 39.25 | 1:24.08 | 2:18.44 | 2:55.70 | |||
Uinti Tampere | 3:04.14 | |||||||||
11 | Ines Pälviranta | 2007 | 345 | 38.33 | 1:24.77 | 2:20.65 | 2:59.77 | |||
Uinti Tampere | 3:02.95 | |||||||||
12 | Inka Hämäläinen | 2007 | 341 | 43.19 | 1:31.00 | 2:19.18 | 3:00.55 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:06.58 | |||||||||
13 | Rebekka Ritmala | 2006 | 332 | 39.22 | 1:24.73 | 2:22.09 | 3:02.18 | |||
Vanders | 3:06.86 | |||||||||
14 | Aino Ruottinen | 2007 | 328 | 43.38 | 1:29.01 | 2:21.12 | 3:02.78 | |||
Uinti Tampere | 3:12.64 | |||||||||
15 | Ippi Ranta | 2006 | 325 | 42.02 | 1:32.52 | 2:21.48 | 3:03.44 | |||
Uinti Tampere | 3:09.53 | |||||||||
16 | Viivi Pesonen | 2006 | 318 | 39.18 | 1:27.77 | 2:23.44 | 3:04.69 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:05.36 | |||||||||
17 | Jeanette Ingberg | 2006 | 307 | 39.23 | 1:25.52 | 2:24.14 | 3:06.86 | |||
Octopus Lohja | 3:08.43 | |||||||||
18 | Elli Kenttälä | 2006 | 304 | 42.69 | 1:28.80 | 2:26.50 | 3:07.59 | |||
Uinti Tampere | 3:08.60 | |||||||||
19 | Milja Prepula | 2006 | 303 | 41.02 | 1:28.02 | 2:26.42 | 3:07.64 | |||
Uinti Tampere | 3:08.43 | |||||||||
20 | Hilda Kupila | 2006 | 299 | 39.71 | 1:26.73 | 2:24.21 | 3:08.54 | |||
Vanders | 3:08.41 | |||||||||
21 | Peppi Peltotalo | 2006 | 298 | 41.67 | 1:29.75 | 2:26.33 | 3:08.69 | |||
Uinti Tampere | 3:18.15 | |||||||||
22 | Saara Lehto | 2007 | 292 | 40.94 | 1:29.37 | 2:28.88 | 3:10.03 | |||
Rauman Uimaseura | 3:16.68 | |||||||||
23 | Veera Nurmikolu | 2007 | 283 | 44.62 | 1:34.49 | 2:30.97 | 3:11.95 | |||
Uinti Tampere | 3:13.87 | |||||||||
24 | Elli Isometsä | 2007 | 280 | 42.69 | 1:29.73 | 2:27.09 | 3:12.72 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:32.53 | |||||||||
25 | Vilma Saarimäki | 2007 | 280 | 44.53 | 1:34.09 | 2:29.91 | 3:12.73 | |||
Raision Urheilijat | 3:10.32 | |||||||||
26 | Katri Kulovuori | 2007 | 273 | 44.04 | 1:33.15 | 2:33.71 | 3:14.41 | |||
Uinti Tampere | 3:21.23 | |||||||||
27 | Mia Peake | 2007 | 272 | 41.11 | 1:33.84 | 2:34.62 | 3:14.60 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:16.17 | |||||||||
28 | Peppi Lehtinen | 2007 | 269 | 44.94 | 1:33.52 | 2:31.57 | 3:15.40 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:11.42 | |||||||||
29 | Aada Antila | 2007 | 264 | 45.40 | 1:34.54 | 2:34.26 | 3:16.52 | |||
Lapuan Virkiä | 3:15.09 | |||||||||
30 | Anniina Jokiniemi | 2006 | 253 | 43.73 | 1:34.91 | 2:37.84 | 3:19.45 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:22.77 | |||||||||
31 | Sara Suonio | 2006 | 246 | 46.97 | 1:39.67 | 2:38.66 | 3:21.13 | |||
Salon Uimarit | 3:26.21 | |||||||||
32 | Elsa Määttä | 2006 | 239 | 47.01 | 1:35.55 | 2:37.08 | 3:23.26 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:16.38 | |||||||||
33 | Kaisla-Kerttu Parkkonen | 2006 | 234 | 42.15 | 1:34.72 | 2:36.97 | 3:24.51 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:44.49 | |||||||||
34 | Saima Peltonen | 2007 | 227 | 43.86 | 1:37.25 | 2:41.25 | 3:26.56 | |||
Salon Uimarit | 3:20.00 | |||||||||
35 | Venla Karialho | 2007 | 213 | 48.22 | 1:46.34 | 2:45.90 | 3:31.18 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:33.63 | |||||||||
36 | Ilona Salonen | 2006 | 195 | 54.96 | 1:54.13 | 2:52.15 | 3:37.52 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Sofia Soininen | 2007 | 187 | 44.70 | 1:48.23 | 2:52.76 | 3:40.32 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:45.79 | |||||||||
38 | Iisa Lavikainen | 2006 | 186 | 51.65 | 1:48.39 | 2:52.49 | 3:40.83 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:35.84 | |||||||||
39 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 184 | 50.03 | 1:43.72 | 2:53.30 | 3:41.77 | |||
Raision Urheilijat | 3:47.81 | |||||||||
40 | Matilda Hirvonen | 2006 | 166 | 52.73 | 1:50.55 | 2:58.77 | 3:49.10 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 4:01.11 | |||||||||
41 | Sofia Järvi | 2007 | 165 | 53.83 | 1:55.21 | 2:59.61 | 3:49.72 | |||
Raision Urheilijat | 3:49.47 | |||||||||
42 | Iiris Aittokallio | 2006 | 161 | 52.35 | 1:55.25 | 2:58.70 | 3:51.57 | |||
Raision Urheilijat | 3:50.18 | |||||||||
- | Linnea Azzola | 2007 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | 3:31.40 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Nella Honkanen | 2007 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.42 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 8, 200m SKU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 718 | 30.91 | 1:05.75 | 1:47.32 | 2:20.85 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.18 | |||||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | 683 | 29.95 | 1:09.16 | 1:48.45 | 2:23.20 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.47 | |||||||||
3 | Vilma Oura | 2001 | 622 | 29.37 | 1:02.58 | 1:53.73 | 2:27.73 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:26.85 | |||||||||
4 | Mila Manner | 2001 | 613 | 31.53 | 1:10.34 | 1:54.33 | 2:28.44 | |||
Uinti Tampere | 2:24.26 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 592 | 32.17 | 1:12.36 | 1:56.67 | 2:30.23 | |||
Cetus Espoo | 2:31.93 | |||||||||
6 | Ida Slöör | 2001 | 585 | 33.80 | 1:11.02 | 1:56.57 | 2:30.80 | |||
Cetus Espoo | 2:29.32 | |||||||||
7 | Emma von Dickoff | 2002 | 579 | 31.84 | 1:11.95 | 1:55.52 | 2:31.30 | |||
Uinti Tampere | 2:31.28 | |||||||||
8 | Nelli Ohvo | 2001 | 573 | 32.81 | 1:15.22 | 1:56.60 | 2:31.86 | |||
Cetus Espoo | 2:34.25 | |||||||||
9 | Roosa Mäkinen | 1999 | 571 | 32.92 | 1:12.99 | 1:56.64 | 2:32.04 | |||
Uinti Tampere | 2:28.94 | |||||||||
10 | Emma Johansson | 2003 | 567 | 33.12 | 1:14.32 | 1:56.57 | 2:32.33 | |||
Cetus Espoo | 2:30.89 | |||||||||
11 | Helene Hirvonen | 2001 | 567 | 32.48 | 1:11.38 | 1:58.95 | 2:32.40 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:27.98 | |||||||||
12 | Heta Känkänen | 2001 | 548 | 32.60 | 1:15.01 | 2:00.84 | 2:34.10 | |||
Porin Uimaseura | 2:33.38 | |||||||||
13 | Janna Appelberg | 2001 | 539 | 32.61 | 1:15.74 | 1:59.96 | 2:34.97 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.50 | |||||||||
14 | Emma Nieminen | 1996 | 534 | 32.02 | 1:11.08 | 1:57.15 | 2:35.44 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:28.70 | |||||||||
15 | Janina Ollikainen | 2000 | 531 | 32.23 | 1:12.84 | 1:59.72 | 2:35.70 | |||
Porin Uimaseura | 2:29.83 | |||||||||
16 | Kira Lindroos | 2005 | 529 | 34.54 | 1:14.50 | 2:01.93 | 2:35.94 | |||
Cetus Espoo | 2:32.01 | |||||||||
17 | Anni Savolainen | 2002 | 528 | 36.70 | 1:17.36 | 2:02.02 | 2:36.06 | |||
Cetus Espoo | 2:37.22 | |||||||||
18 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 524 | 31.31 | 1:11.72 | 2:01.77 | 2:36.41 | |||
Uinti Tampere | 2:40.82 | |||||||||
19 | Enni Lahtinen | 2002 | 514 | 33.26 | 1:16.64 | 2:00.42 | 2:37.39 | |||
Uinti Tampere | 2:38.43 | |||||||||
20 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 513 | 32.98 | 1:16.24 | 1:59.99 | 2:37.55 | |||
Uinti Tampere | 2:37.34 | |||||||||
21 | Mirka Mettinen | 2002 | 506 | 33.91 | 1:16.84 | 2:00.78 | 2:38.23 | |||
Cetus Espoo | 2:35.89 | |||||||||
22 | Jessica Mäkinen | 2004 | 503 | 33.45 | 1:12.86 | 2:01.14 | 2:38.61 | |||
Uinti Tampere | 2:36.35 | |||||||||
23 | Essi Ahvenainen | 2005 | 496 | 33.40 | 1:13.16 | 2:02.98 | 2:39.32 | |||
Vanders | 2:41.82 | |||||||||
24 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 486 | 36.48 | 1:19.97 | 2:03.27 | 2:40.43 | |||
Uinti Tampere | 2:41.58 | |||||||||
25 | Milla Karttunen | 2005 | 475 | 33.92 | 1:14.94 | 2:03.28 | 2:41.58 | |||
Raision Urheilijat | 2:41.07 | |||||||||
26 | Noora Poutanen | 1999 | 475 | 33.01 | 1:14.33 | 2:03.87 | 2:41.63 | |||
TaTu Tampere | 2:33.62 | |||||||||
26 | Salla Rantala | 2004 | 475 | 35.26 | 1:19.26 | 2:03.91 | 2:41.63 | |||
Uinti Tampere | 2:40.95 | |||||||||
28 | Venla Salminen | 2002 | 469 | 34.24 | 1:18.00 | 2:06.39 | 2:42.34 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.76 | |||||||||
29 | Aada Hakala | 2004 | 467 | 37.43 | 1:18.80 | 2:05.42 | 2:42.59 | |||
Uinti Tampere | 2:42.35 | |||||||||
30 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 466 | 34.28 | 1:17.37 | 2:05.83 | 2:42.60 | |||
Cetus Espoo | 2:38.14 | |||||||||
31 | Santra Nieminen | 2004 | 466 | 35.45 | 1:19.76 | 2:06.45 | 2:42.66 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:40.52 | |||||||||
32 | Laura Kousa | 2005 | 461 | 36.00 | 1:16.58 | 2:06.69 | 2:43.20 | |||
Cetus Espoo | 2:41.76 | |||||||||
33 | Ellen Kettunen | 2005 | 459 | 38.43 | 1:21.23 | 2:07.54 | 2:43.45 | |||
Cetus Espoo | 2:46.93 | |||||||||
34 | Milla Lempiälä | 2005 | 459 | 36.58 | 1:20.20 | 2:06.09 | 2:43.48 | |||
Loimaan Uimaseura | 2:40.40 | |||||||||
35 | Melinda Moilanen | 2000 | 453 | 34.22 | 1:16.92 | 2:05.88 | 2:44.14 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:46.69 | |||||||||
36 | Ida Töyrylä | 2004 | 448 | 33.27 | 1:15.71 | 2:04.89 | 2:44.76 | |||
Uinti Tampere | 2:44.10 | |||||||||
37 | Hanna Mangeloja | 2001 | 445 | 33.64 | 1:16.28 | 2:08.08 | 2:45.19 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:46.09 | |||||||||
38 | Jasmin Savonen | 2005 | 436 | 37.77 | 1:19.83 | 2:08.38 | 2:46.26 | |||
Cetus Espoo | 2:50.75 | |||||||||
39 | Peppi Palokangas | 2002 | 433 | 35.84 | 1:18.36 | 2:09.31 | 2:46.69 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:37.38 | |||||||||
40 | Jessika Liimatta | 2004 | 432 | 34.55 | 1:18.63 | 2:06.55 | 2:46.76 | |||
TaTu Tampere | 2:40.60 | |||||||||
41 | Cia Wacklin | 2001 | 426 | 36.46 | 1:19.58 | 2:11.41 | 2:47.60 | |||
Cetus Espoo | 2:42.14 | |||||||||
42 | Ella Ekman | 2003 | 423 | 34.92 | 1:19.86 | 2:10.06 | 2:47.94 | |||
Uinti Tampere | 2:42.76 | |||||||||
43 | Heidi Helenius | 2005 | 415 | 37.90 | 1:20.50 | 2:11.23 | 2:49.04 | |||
Uinti Tampere | 2:50.79 | |||||||||
44 | Anni Törmänen | 2005 | 407 | 34.36 | 1:20.27 | 2:13.49 | 2:50.13 | |||
Rauman Uimaseura | 2:53.05 | |||||||||
45 | Aino Lepola | 2005 | 387 | 35.09 | 1:16.36 | 2:14.65 | 2:53.04 | |||
TaTu Tampere | 3:00.55 | |||||||||
45 | Sabina Rakhimova | 2005 | 387 | 36.40 | 1:20.63 | 2:13.61 | 2:53.04 | |||
Raision Urheilijat | 2:59.30 | |||||||||
47 | Enna Eho | 2004 | 387 | 36.56 | 1:19.00 | 2:13.22 | 2:53.08 | |||
Uinti Tampere | 2:59.16 | |||||||||
48 | Siiri Levonoja | 2004 | 381 | 38.31 | 1:24.34 | 2:15.78 | 2:53.90 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:53.29 | |||||||||
49 | Tuuli Kammonen | 2004 | 378 | 36.64 | 1:24.33 | 2:17.61 | 2:54.37 | |||
Mikkelin Uimaseura | 3:00.04 | |||||||||
50 | Aino Kunelius | 2005 | 371 | 39.43 | 1:25.56 | 2:16.67 | 2:55.46 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:01.22 | |||||||||
51 | Ada Oila | 2005 | 353 | 40.02 | 1:24.52 | 2:15.82 | 2:58.40 | |||
Vanders | 3:04.42 | |||||||||
52 | Iina Kukkonen | 2005 | 303 | 39.46 | 1:30.65 | 2:28.60 | 3:07.81 | |||
Mikkelin Uimaseura | 3:15.41 | |||||||||
53 | Anna Korhonen | 1990 | 299 | 42.40 | 1:32.19 | 2:26.92 | 3:08.62 | |||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
54 | Venla Ristimäki | 2004 | 291 | 39.91 | 1:28.20 | 2:26.20 | 3:10.30 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:13.80 | |||||||||
55 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 264 | 44.90 | 1:33.61 | 2:31.86 | 3:16.51 | |||
Vanders | 3:12.63 | |||||||||
56 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 248 | 43.81 | 1:32.72 | 2:38.89 | 3:20.55 | |||
Porin Uimaseura | 3:19.41 | |||||||||
57 | Miina-Maria Itkonen | 2003 | 190 | 52.88 | 1:43.70 | 2:49.27 | 3:39.13 | |||
Porin Uimaseura | 3:34.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:08 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 234 | 40.32 | 1:24.19 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.80 | |||||||||
2 | Albert Laakkonen | 2007 | 211 | 41.23 | 1:27.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.72 | |||||||||
3 | Akseli Kellman | 2007 | 174 | 44.90 | 1:32.91 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:33.63 | |||||||||
4 | Niklas Tikkanen | 2007 | 162 | 46.60 | 1:35.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.08 | |||||||||
5 | Konsta Horppu | 2008 | 160 | 46.24 | 1:35.61 | |||||
Nokian Pyry | 1:45.00 | |||||||||
6 | Mikko Salmi | 2007 | 156 | 46.52 | 1:36.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Nikita Zuravljov | 2008 | 152 | 47.41 | 1:37.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.11 | |||||||||
8 | Aapo Mononen | 2007 | 151 | 46.57 | 1:37.51 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:48.24 | |||||||||
9 | Iiro Viskari | 2007 | 127 | 51.78 | 1:43.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:45.31 | |||||||||
10 | Daniil Tirronen | 2008 | 121 | 51.05 | 1:44.82 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Thomas Westerlund | 2007 | 119 | 52.40 | 1:45.56 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.32 | |||||||||
12 | Aapo Harjula | 2007 | 111 | 53.35 | 1:47.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.21 | |||||||||
13 | Elias Sahla | 2007 | 105 | 54.95 | 1:50.01 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Arttu Carne | 2007 | 96 | 55.54 | 1:53.25 | |||||
Raision Urheilijat | 2:03.74 | |||||||||
15 | Maxim Zuravljov | 2009 | 94 | 56.48 | 1:54.15 | |||||
TaTu Tampere | 1:57.67 | |||||||||
16 | Topias Tuomi | 2007 | 93 | 54.67 | 1:54.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.13 | |||||||||
17 | Hugo Rossi | 2008 | 91 | 55.92 | 1:55.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.02 | |||||||||
18 | Miska Käär | 2009 | 90 | 54.03 | 1:55.70 | |||||
Raision Urheilijat | 2:02.75 | |||||||||
19 | Jesper Isotalo | 2007 | 84 | 1:00.33 | 1:58.57 | |||||
Raision Urheilijat | 1:56.93 | |||||||||
20 | Joa Siltakoski | 2007 | 82 | 55.68 | 1:59.17 | |||||
TaTu Tampere | 1:51.39 | |||||||||
21 | Juho Kekarainen | 2007 | 68 | 59.68 | 2:06.92 | |||||
Uinti Tampere | 2:00.72 | |||||||||
22 | Miska Moisio | 2007 | 58 | 1:05.94 | 2:13.68 | |||||
TaTu Tampere | 1:54.19 | |||||||||
- | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:47.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samu Uljas | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:51.09 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teo Mattelmäki | 2005 | 358 | 35.91 | 1:13.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.04 | |||||||||
2 | Oliver Aspholm | 2005 | 339 | 36.03 | 1:14.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.81 | |||||||||
3 | Ivan Chupakhin | 2005 | 334 | 35.63 | 1:14.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.26 | |||||||||
4 | Joonas Arponen | 2005 | 331 | 36.22 | 1:15.03 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.79 | |||||||||
5 | Juho Törmä | 2005 | 316 | 36.29 | 1:16.23 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.06 | |||||||||
6 | Jasper Oikarainen | 2005 | 299 | 37.39 | 1:17.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.12 | |||||||||
7 | Luka Laaksonen | 2005 | 291 | 37.90 | 1:18.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.61 | |||||||||
8 | Konsta Kauppinen | 2005 | 288 | 38.11 | 1:18.63 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.38 | |||||||||
9 | Lauri Aho | 2006 | 288 | 38.35 | 1:18.64 | |||||
Raision Urheilijat | 1:19.31 | |||||||||
10 | Joni Routamo | 2005 | 272 | 38.46 | 1:20.11 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:20.40 | |||||||||
11 | Sampo Nord | 2005 | 237 | 41.10 | 1:23.91 | |||||
Vanders | 1:23.23 | |||||||||
12 | Markus Koskinen | 2005 | 228 | 40.86 | 1:24.91 | |||||
TaTu Tampere | 1:25.10 | |||||||||
13 | Vilho Okkonen | 2006 | 223 | 42.18 | 1:25.56 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.62 | |||||||||
14 | Leevi Luoma | 2005 | 218 | 42.66 | 1:26.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.22 | |||||||||
15 | Veeti Salminen | 2006 | 217 | 41.58 | 1:26.35 | |||||
Someron Esa | 1:24.91 | |||||||||
16 | Andreas Kinnunen | 2006 | 216 | 43.39 | 1:26.48 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.37 | |||||||||
17 | Henrik Leinonen | 2005 | 216 | 42.18 | 1:26.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.74 | |||||||||
18 | Robert Cranston | 2006 | 195 | 42.44 | 1:29.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.79 | |||||||||
19 | Eetu Nieminen | 2006 | 189 | 43.90 | 1:30.35 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.68 | |||||||||
20 | Ivan Gavrilov | 2005 | 189 | 43.53 | 1:30.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.29 | |||||||||
21 | Aapo Nurminen | 2006 | 185 | 43.67 | 1:31.14 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.56 | |||||||||
22 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 182 | 45.48 | 1:31.49 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.82 | |||||||||
23 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 181 | 44.53 | 1:31.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.19 | |||||||||
24 | Severi Muje | 2005 | 177 | 44.41 | 1:32.46 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.51 | |||||||||
25 | Juuso Saarikko | 2006 | 168 | 46.13 | 1:34.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.60 | |||||||||
26 | Luukas Kallio | 2005 | 166 | 45.36 | 1:34.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.89 | |||||||||
27 | Aaron Tikkanen | 2006 | 165 | 46.07 | 1:34.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.76 | |||||||||
28 | Emil Ahvonen | 2005 | 163 | 44.00 | 1:34.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.40 | |||||||||
29 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 157 | 47.50 | 1:36.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.81 | |||||||||
30 | Margo Murumäe | 2006 | 147 | 46.58 | 1:38.29 | |||||
Raision Urheilijat | 1:42.85 | |||||||||
31 | Vili Niemi | 2006 | 147 | 47.50 | 1:38.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.41 | |||||||||
32 | Ossi Vienamo | 2006 | 145 | 47.09 | 1:38.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.70 | |||||||||
33 | Totte Teittinen | 2005 | 135 | 49.05 | 1:41.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.71 | |||||||||
34 | Elias Tuominen | 2005 | 130 | 47.75 | 1:42.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.94 | |||||||||
35 | Matti Vahtola | 2006 | 128 | 51.21 | 1:42.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.40 | |||||||||
36 | Timofey Matveev | 2006 | 127 | 51.49 | 1:43.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.94 | |||||||||
37 | Justus Veneskoski | 2006 | 122 | 51.72 | 1:44.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.52 | |||||||||
38 | Severi Roihankorpi | 2006 | 119 | 52.12 | 1:45.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.98 | |||||||||
39 | Luukas Kallio | 2005 | 110 | 52.11 | 1:48.23 | |||||
TaTu Tampere | 1:53.19 | |||||||||
40 | Ferdinand Backman | 2006 | 99 | 54.32 | 1:52.26 | |||||
TaTu Tampere | 1:49.59 | |||||||||
41 | Carlos Sadiku | 2006 | 93 | 52.63 | 1:54.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Niilo Helkearo | 2006 | 89 | 56.20 | 1:56.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.70 | |||||||||
- | Alex Hamilton | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 2:07.07 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 694 | 28.64 | 58.64 | |||||
Cetus Espoo | 56.17 | |||||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 650 | 28.26 | 59.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.33 | |||||||||
3 | Akseli Kontiainen | 2002 | 627 | 29.63 | 1:00.68 | |||||
Joensuun Uimaseura | 58.67 | |||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 610 | 30.15 | 1:01.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.18 | |||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 575 | 29.44 | 1:02.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.95 | |||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 562 | 30.40 | 1:02.92 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.92 | |||||||||
7 | Tapio Junninen | 1995 | 558 | 31.08 | 1:03.08 | |||||
Vanders | 1:02.20 | |||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 556 | 30.57 | 1:03.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.43 | |||||||||
9 | Jiri Järvinen | 2001 | 525 | 31.01 | 1:04.38 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.55 | |||||||||
9 | Kasper Envalds | 2001 | 525 | 31.73 | 1:04.38 | |||||
Vanders | 1:03.62 | |||||||||
11 | Danil Seksenov | 2004 | 516 | 31.61 | 1:04.74 | |||||
Vanders | 1:03.90 | |||||||||
12 | Eemeli Leinonen | 2002 | 488 | 32.18 | 1:05.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.14 | |||||||||
13 | Wäinö Koskinen | 2002 | 478 | 32.03 | 1:06.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.73 | |||||||||
14 | Lauri Tolvanen | 2003 | 473 | 32.44 | 1:06.65 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:06.12 | |||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 458 | 32.60 | 1:07.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.75 | |||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 445 | 33.45 | 1:08.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.92 | |||||||||
17 | Jani-Markus Sula | 1999 | 434 | 32.31 | 1:08.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.88 | |||||||||
18 | Visa Kotiniitty | 2003 | 430 | 33.07 | 1:08.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.30 | |||||||||
19 | Konsta Kallio | 2004 | 429 | 32.41 | 1:08.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.44 | |||||||||
20 | Daniel Rinne | 2002 | 427 | 33.10 | 1:08.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.59 | |||||||||
21 | Valtteri Vepsä | 1997 | 417 | 32.76 | 1:09.50 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Eemeli Raninen | 2001 | 415 | 32.80 | 1:09.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.94 | |||||||||
23 | Ilja Syrjä | 2004 | 379 | 34.39 | 1:11.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.69 | |||||||||
24 | Joona Kortteinen | 2003 | 378 | 34.14 | 1:11.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.80 | |||||||||
25 | Antte Säilä | 2004 | 361 | 35.15 | 1:12.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.88 | |||||||||
26 | Atte Nieminen | 2004 | 311 | 36.70 | 1:16.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.56 | |||||||||
27 | Joona Saloniemi | 2004 | 299 | 37.33 | 1:17.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.90 | |||||||||
28 | Erno Leppänen | 1985 | 291 | 37.93 | 1:18.33 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:19.17 | |||||||||
29 | Onni Pajumäki | 2004 | 284 | 39.54 | 1:18.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.71 | |||||||||
30 | Akseli Soini | 2004 | 249 | 38.27 | 1:22.45 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:20.55 | |||||||||
31 | Jesse Anoschkin | 2004 | 236 | 39.63 | 1:24.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.00 | |||||||||
32 | Casper Leo | 2004 | 190 | 43.03 | 1:30.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.75 | |||||||||
33 | Sauli Gummerus | 2004 | 179 | 43.10 | 1:32.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.48 | |||||||||
34 | Eelis Wiberg | 2004 | 138 | 48.89 | 1:40.40 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.82 | |||||||||
35 | Castor Trygg | 2004 | 134 | 49.92 | 1:41.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.17 | |||||||||
36 | Kristian Tankka | 2004 | 107 | 54.50 | 1:49.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Akseli Kotti | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:27.92 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:11.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:08 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:42 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saimi Lanki | 2008 | 233 | 47.17 | 1:34.33 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.50 | |||||||||
2 | Emma Tieaho | 2008 | 231 | 46.39 | 1:34.59 | |||||
Nokian Pyry | 1:32.78 | |||||||||
3 | Oona Valtonen | 2008 | 230 | 47.02 | 1:34.75 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.74 | |||||||||
4 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 229 | 46.71 | 1:34.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.88 | |||||||||
5 | Hippu Rauhala | 2010 | 225 | 49.21 | 1:35.47 | |||||
Nokian Pyry | 1:41.24 | |||||||||
6 | Maija Mikkonen | 2008 | 218 | 47.13 | 1:36.43 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:38.44 | |||||||||
7 | Sofia Maude | 2008 | 215 | 46.84 | 1:36.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.75 | |||||||||
8 | Vilma Koivula | 2008 | 199 | 48.57 | 1:39.54 | |||||
Nokian Pyry | 1:40.57 | |||||||||
9 | Sara Jaatinen | 2008 | 195 | 48.51 | 1:40.07 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:35.42 | |||||||||
10 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 194 | 48.82 | 1:40.31 | |||||
Raision Urheilijat | 1:42.41 | |||||||||
11 | Selma Ala-Karvia | 2008 | 189 | 48.25 | 1:41.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.10 | |||||||||
12 | Hanna Zautasvili | 2008 | 172 | 52.30 | 1:44.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.98 | |||||||||
13 | Venla Rajala | 2008 | 169 | 52.05 | 1:44.99 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Iiris Myllymäki | 2008 | 168 | 50.00 | 1:45.13 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.67 | |||||||||
15 | Lotta Laine | 2008 | 166 | 51.11 | 1:45.68 | |||||
Nokian Pyry | 1:45.20 | |||||||||
16 | Emmi Jokinen | 2008 | 139 | 54.21 | 1:52.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:49.16 | |||||||||
17 | Minttu Meskanen | 2008 | 138 | 55.08 | 1:52.37 | |||||
Nokian Pyry | 1:49.07 | |||||||||
18 | Anna Korpi | 2008 | 121 | 1:01.58 | 1:57.40 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 2:00.62 | |||||||||
19 | Moona Mäkelä | 2008 | 111 | 58.18 | 2:00.67 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Minea Moisio | 2009 | 106 | 59.58 | 2:02.43 | |||||
TaTu Tampere | 1:54.63 | |||||||||
- | Krista Pajula | 2008 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 1:51.38 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alicja Milczarek | 2006 | 460 | 37.04 | 1:15.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.73 | |||||||||
2 | Jenna Juhola | 2006 | 456 | 35.40 | 1:15.49 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:18.26 | |||||||||
3 | Ella Kalliokari | 2006 | 391 | 38.62 | 1:19.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.13 | |||||||||
4 | Aliisa Soini | 2007 | 386 | 39.73 | 1:19.80 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.94 | |||||||||
5 | Hilla Känkänen | 2006 | 368 | 38.57 | 1:21.09 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.76 | |||||||||
6 | Anna Hynönen | 2006 | 367 | 39.47 | 1:21.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.19 | |||||||||
7 | Piia Lahtinen | 2006 | 367 | 39.10 | 1:21.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.54 | |||||||||
8 | Jeanette Ingberg | 2006 | 352 | 40.25 | 1:22.29 | |||||
Octopus Lohja | 1:19.99 | |||||||||
9 | Veera Malmelin | 2007 | 332 | 40.48 | 1:23.92 | |||||
Nokian Pyry | 1:23.27 | |||||||||
10 | Milja Korhonen | 2006 | 317 | 41.27 | 1:25.16 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:27.12 | |||||||||
11 | Sofia Palojärvi | 2007 | 316 | 42.13 | 1:25.27 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:33.28 | |||||||||
12 | Eevi Riekki | 2007 | 310 | 40.51 | 1:25.82 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:24.71 | |||||||||
13 | Saaga Keränen | 2006 | 308 | 41.79 | 1:26.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.44 | |||||||||
14 | Joanna Salonen | 2006 | 307 | 42.30 | 1:26.14 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.32 | |||||||||
15 | Petra Nieminen | 2007 | 300 | 43.05 | 1:26.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.74 | |||||||||
16 | Veera Rantala | 2006 | 299 | 42.14 | 1:26.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.45 | |||||||||
17 | Ella Parviainen | 2006 | 295 | 41.95 | 1:27.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.08 | |||||||||
18 | Anna Lindholm | 2007 | 294 | 42.86 | 1:27.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.65 | |||||||||
19 | Iida Saarikoski | 2006 | 292 | 41.79 | 1:27.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.71 | |||||||||
20 | Petra Soini | 2007 | 286 | 43.80 | 1:28.13 | |||||
Nokian Pyry | 1:29.04 | |||||||||
21 | Tytti Rantanen | 2006 | 285 | 43.88 | 1:28.25 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:40.60 | |||||||||
22 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 283 | 44.49 | 1:28.48 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:31.02 | |||||||||
23 | Joanna Kivelä | 2007 | 282 | 43.82 | 1:28.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.83 | |||||||||
23 | Liisa Peetsu | 2007 | 282 | 43.96 | 1:28.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:34.14 | |||||||||
25 | Emmiina Eho | 2007 | 282 | 42.89 | 1:28.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.13 | |||||||||
26 | Rita Heinonen | 2006 | 281 | 43.71 | 1:28.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.67 | |||||||||
27 | Katri Kulovuori | 2007 | 279 | 43.35 | 1:28.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.65 | |||||||||
28 | Krista Kurvinen | 2007 | 268 | 44.11 | 1:30.05 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:34.82 | |||||||||
29 | Ida Savolainen | 2007 | 267 | 44.75 | 1:30.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.66 | |||||||||
30 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 265 | 44.36 | 1:30.46 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.31 | |||||||||
31 | Neri Lätti | 2007 | 264 | 43.79 | 1:30.58 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:33.65 | |||||||||
32 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 257 | 44.18 | 1:31.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.47 | |||||||||
33 | Elsa Määttä | 2006 | 252 | 44.75 | 1:31.95 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.97 | |||||||||
34 | Vivian Vesa | 2006 | 249 | 46.46 | 1:32.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.26 | |||||||||
35 | Erika Ruuskanen | 2007 | 245 | 45.40 | 1:32.87 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.27 | |||||||||
36 | Riia Pietilä | 2006 | 241 | 45.82 | 1:33.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.56 | |||||||||
37 | Anna Selin | 2006 | 237 | 44.97 | 1:33.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.07 | |||||||||
38 | Eine Idman | 2007 | 235 | 46.20 | 1:34.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.06 | |||||||||
39 | Nella Honkanen | 2007 | 225 | 46.31 | 1:35.52 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:35.39 | |||||||||
40 | Tanisha Rajani | 2006 | 222 | 45.55 | 1:35.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.95 | |||||||||
41 | Pia Hellmann | 2006 | 221 | 45.23 | 1:36.08 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:37.82 | |||||||||
42 | Ella Gylden | 2007 | 219 | 47.15 | 1:36.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:37.70 | |||||||||
43 | Nelli Ranne | 2007 | 215 | 44.97 | 1:36.95 | |||||
Porin Uimaseura | 1:57.37 | |||||||||
44 | Emma Nissinen | 2007 | 212 | 45.79 | 1:37.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.45 | |||||||||
45 | Viivi Kiiveri | 2006 | 205 | 46.74 | 1:38.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.54 | |||||||||
46 | Nella Pesonen | 2006 | 205 | 47.89 | 1:38.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.33 | |||||||||
47 | Elsa Joseph | 2007 | 204 | 46.90 | 1:38.63 | |||||
TaTu Tampere | 1:35.81 | |||||||||
48 | Sandra Savolainen | 2007 | 204 | 49.52 | 1:38.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.05 | |||||||||
49 | Nelli Lehtonen | 2006 | 201 | 47.95 | 1:39.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.75 | |||||||||
50 | Maisa Savisto | 2006 | 189 | 48.40 | 1:41.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.32 | |||||||||
51 | Saima Peltonen | 2007 | 177 | 49.48 | 1:43.48 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.68 | |||||||||
52 | Helmi Heinonen | 2006 | 171 | 50.21 | 1:44.65 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
53 | Milja Juvonen | 2007 | 169 | 51.76 | 1:45.01 | |||||
Nokian Pyry | 1:46.27 | |||||||||
54 | Netta Halttunen | 2007 | 169 | 52.23 | 1:45.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.89 | |||||||||
55 | Saga Ronkainen | 2007 | 164 | 53.00 | 1:46.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:58.14 | |||||||||
56 | Saaga Tuominen | 2007 | 164 | 52.27 | 1:46.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.10 | |||||||||
57 | Olesia Leshchuk | 2006 | 162 | 52.30 | 1:46.59 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.60 | |||||||||
58 | Peppiina Oksanen | 2007 | 144 | 52.60 | 1:50.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
59 | Noora Riionheimo | 2006 | 132 | 55.50 | 1:54.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:51.82 | |||||||||
60 | Emmi Lindholm | 2007 | 111 | 1:02.79 | 2:00.79 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.77 | |||||||||
61 | Lila Reiman | 2007 | 106 | 58.82 | 2:02.46 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
62 | Sara Mäkiaho | 2007 | 83 | 1:04.62 | 2:12.73 | |||||
Uinti Tampere | 2:02.31 | |||||||||
Laji 10, 100m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 733 | 31.77 | 1:04.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.82 | |||||||||
2 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 716 | 31.79 | 1:04.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.59 | |||||||||
3 | Alina Antila | 2004 | 699 | 31.66 | 1:05.48 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:05.14 | |||||||||
4 | Mia Pentti | 2002 | 687 | 32.03 | 1:05.86 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.29 | |||||||||
5 | Susanne Hirvonen | 1997 | 683 | 32.20 | 1:05.99 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:02.92 | |||||||||
6 | Vilma Leppähaara | 2005 | 624 | 32.53 | 1:08.00 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.34 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 601 | 33.65 | 1:08.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.20 | |||||||||
8 | Vilma Iisalo | 2001 | 590 | 33.01 | 1:09.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:06.36 | |||||||||
9 | Aada Rissanen | 2004 | 590 | 33.59 | 1:09.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.02 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 557 | 34.23 | 1:10.60 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.75 | |||||||||
11 | Viivi Merisalo | 2002 | 555 | 34.85 | 1:10.70 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:08.58 | |||||||||
12 | Emmi Kaunisto | 2002 | 553 | 33.31 | 1:10.80 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.35 | |||||||||
13 | Mette Konttila | 2001 | 552 | 33.41 | 1:10.82 | |||||
Octopus Lohja | 1:12.15 | |||||||||
14 | Fiona Laakso | 2005 | 544 | 34.83 | 1:11.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.78 | |||||||||
15 | Mila Manner | 2001 | 542 | 34.20 | 1:11.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.38 | |||||||||
16 | Kerttu Nurmi | 2003 | 534 | 35.03 | 1:11.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.02 | |||||||||
17 | Maija Nurmi | 2003 | 533 | 35.15 | 1:11.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.01 | |||||||||
18 | Maura Bergström | 2005 | 532 | 34.94 | 1:11.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.55 | |||||||||
18 | Netta Nyberg | 2001 | 532 | 34.33 | 1:11.72 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.74 | |||||||||
20 | Noora Kukkonen | 1999 | 527 | 34.01 | 1:11.93 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.01 | |||||||||
21 | Ella Hörkkö | 2001 | 527 | 34.08 | 1:11.95 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.95 | |||||||||
22 | Roosa Lehtola | 2001 | 509 | 35.03 | 1:12.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.14 | |||||||||
23 | Anna Rantanen | 2001 | 498 | 35.75 | 1:13.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.89 | |||||||||
24 | Ella Nihtilä | 2004 | 497 | 35.47 | 1:13.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.68 | |||||||||
25 | Liinu Louhikoski | 2004 | 477 | 35.63 | 1:14.38 | |||||
Vanders | 1:10.39 | |||||||||
25 | Venla Pesu | 2002 | 477 | 35.29 | 1:14.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.13 | |||||||||
27 | Lotta Lehtoila | 2003 | 474 | 35.24 | 1:14.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.91 | |||||||||
28 | Ina Pollari | 2002 | 472 | 35.48 | 1:14.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.70 | |||||||||
29 | Daniela Degenhardt | 2003 | 465 | 36.95 | 1:14.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.69 | |||||||||
30 | Aino Koskelo | 2005 | 458 | 36.53 | 1:15.36 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:15.41 | |||||||||
31 | Ella Suominen | 2005 | 456 | 36.83 | 1:15.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.11 | |||||||||
32 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 451 | 36.52 | 1:15.76 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:13.17 | |||||||||
33 | Sofia Ellonen | 2004 | 448 | 36.35 | 1:15.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:13.05 | |||||||||
34 | Lumi Rossi | 2005 | 440 | 37.07 | 1:16.37 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.69 | |||||||||
35 | Emmi Manninen | 2004 | 440 | 36.93 | 1:16.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.75 | |||||||||
36 | Ronja Myllykallio | 2003 | 438 | 36.93 | 1:16.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.45 | |||||||||
37 | Noora Poutanen | 1999 | 437 | 36.97 | 1:16.57 | |||||
TaTu Tampere | 1:15.20 | |||||||||
38 | Aada Viitamäki | 2003 | 435 | 36.77 | 1:16.70 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.17 | |||||||||
39 | Siiri Konkka | 2004 | 427 | 35.92 | 1:17.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.40 | |||||||||
40 | Sini Korin | 2003 | 426 | 37.25 | 1:17.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.74 | |||||||||
41 | Sara Virtanen | 2002 | 417 | 37.04 | 1:17.77 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.76 | |||||||||
42 | Anni Manninen | 2001 | 415 | 37.52 | 1:17.87 | |||||
Simmis Wanda | 1:13.61 | |||||||||
43 | Emilia Niemi | 2005 | 410 | 37.21 | 1:18.19 | |||||
Octopus Lohja | 1:16.76 | |||||||||
44 | Nea Parkatti | 2004 | 410 | 37.72 | 1:18.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.13 | |||||||||
45 | Säde Ryynänen | 2005 | 409 | 38.63 | 1:18.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.21 | |||||||||
46 | Kaarina Rihte | 2005 | 409 | 38.98 | 1:18.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.63 | |||||||||
47 | Anna Hakkarainen | 2005 | 408 | 37.68 | 1:18.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.67 | |||||||||
48 | Minna Kinnunen | 2003 | 407 | 37.23 | 1:18.42 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:17.15 | |||||||||
49 | Nelli Laaksonen | 2005 | 405 | 37.61 | 1:18.53 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.58 | |||||||||
50 | Senni Partanen | 2004 | 403 | 38.30 | 1:18.68 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:20.11 | |||||||||
51 | Kaisla Kangas | 2002 | 402 | 37.79 | 1:18.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.24 | |||||||||
52 | Jasmin Savonen | 2005 | 400 | 38.74 | 1:18.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.90 | |||||||||
53 | Ella Uusitalo | 2003 | 396 | 37.83 | 1:19.11 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
54 | Melissa Virtanen | 2004 | 396 | 38.47 | 1:19.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.62 | |||||||||
55 | Elena Surakka | 2005 | 390 | 38.89 | 1:19.51 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.79 | |||||||||
56 | Hanna Martola | 2005 | 386 | 39.24 | 1:19.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.74 | |||||||||
57 | Ella Alanko | 2003 | 386 | 37.06 | 1:19.80 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.65 | |||||||||
58 | Aada Rantanen | 2004 | 383 | 38.24 | 1:20.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:18.60 | |||||||||
59 | Julie Nikkilä | 2003 | 382 | 38.76 | 1:20.07 | |||||
Vanders | 1:17.64 | |||||||||
60 | Laura Pitkänen | 2002 | 366 | 39.30 | 1:21.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.21 | |||||||||
61 | Julianna Kurkela | 2005 | 365 | 39.81 | 1:21.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.73 | |||||||||
62 | Kaisu Leinonen | 2005 | 364 | 39.12 | 1:21.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.47 | |||||||||
63 | Ilona Niemi | 2005 | 356 | 39.93 | 1:21.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.89 | |||||||||
64 | Elle Axén | 2004 | 356 | 39.17 | 1:22.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.56 | |||||||||
65 | Viivi Nieminen | 2002 | 350 | 41.89 | 1:22.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.66 | |||||||||
66 | My Laverman | 2004 | 344 | 40.05 | 1:22.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.87 | |||||||||
67 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 340 | 40.43 | 1:23.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.23 | |||||||||
68 | Sanna Pajula | 2003 | 332 | 39.82 | 1:23.86 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:22.18 | |||||||||
69 | Aino Kallio | 2003 | 322 | 41.38 | 1:24.77 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:24.57 | |||||||||
70 | Wilma Lassila | 2004 | 322 | 40.54 | 1:24.79 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.53 | |||||||||
71 | Veera Maijala | 2005 | 321 | 39.97 | 1:24.82 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.34 | |||||||||
72 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 310 | 39.78 | 1:25.84 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:25.66 | |||||||||
73 | Veera Viskari | 2005 | 301 | 43.60 | 1:26.68 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:34.57 | |||||||||
74 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 296 | 42.36 | 1:27.16 | |||||
Vanders | 1:22.82 | |||||||||
75 | Lotta Laine | 2003 | 290 | 43.45 | 1:27.77 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.82 | |||||||||
76 | Ella Nore | 2002 | 285 | 42.43 | 1:28.30 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.13 | |||||||||
76 | Milla Tahvanainen | 2005 | 285 | 44.13 | 1:28.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.47 | |||||||||
78 | Ronja Ristevirta | 2005 | 283 | 43.50 | 1:28.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.50 | |||||||||
79 | Ronja Maude | 2005 | 283 | 43.59 | 1:28.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.62 | |||||||||
80 | Viivi Heittokangas | 2004 | 275 | 42.61 | 1:29.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.53 | |||||||||
81 | Iida Peuraniemi | 2002 | 246 | 45.22 | 1:32.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.52 | |||||||||
82 | Venny Korjonen | 2005 | 237 | 46.04 | 1:33.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.23 | |||||||||
83 | Kiia Alenius | 2005 | 234 | 45.54 | 1:34.31 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.91 | |||||||||
84 | Emma Autio | 2005 | 229 | 47.89 | 1:34.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.32 | |||||||||
85 | Joanna Hauhia | 2004 | 228 | 45.98 | 1:35.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.46 | |||||||||
86 | Saga Peltolehto | 2003 | 199 | 49.02 | 1:39.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.34 | |||||||||
87 | Saimi Räty | 2005 | 198 | 48.50 | 1:39.59 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
88 | Kaisa Harjula | 2005 | 175 | 50.20 | 1:43.81 | |||||
Porin Uimaseura | 1:38.39 | |||||||||
- | Sonila Selimi | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.07 | |||||||||
- | Hilda Helo | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.78 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:42 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 11, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 611 | 29.40 | 1:02.89 | 1:38.48 | 2:11.39 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:11.45 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 586 | 30.06 | 1:04.51 | 1:39.39 | 2:13.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.49 | |||||||||
3 | Lauri Törmä | 2000 | 482 | 30.99 | 1:05.70 | 1:44.40 | 2:22.22 | |||
Porin Uimaseura | 2:19.91 | |||||||||
4 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 461 | 30.75 | 1:05.87 | 1:43.98 | 2:24.31 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:15.35 | |||||||||
5 | Veeti Veijonen | 2001 | 431 | 31.32 | 1:07.20 | 1:46.54 | 2:27.55 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:25.03 | |||||||||
6 | Rasmus Virta | 1998 | 392 | 32.28 | 1:12.20 | 1:51.18 | 2:32.36 | |||
Cetus Espoo | 2:25.78 | |||||||||
7 | Petteri Lepola | 2003 | 345 | 32.91 | 1:15.34 | 2:01.29 | 2:38.88 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Samuel Sainio | 2005 | 308 | 34.93 | 1:17.71 | 2:02.45 | 2:44.99 | |||
Uinti Tampere | 3:03.34 | |||||||||
9 | Jeremia Varonen | 2004 | 288 | 36.50 | 1:19.27 | 2:05.28 | 2:48.74 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Sakari Korri | 2005 | 288 | 33.37 | 1:13.32 | 1:57.98 | 2:48.75 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 197 | 36.18 | 1:22.12 | 2:15.01 | 3:11.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Urho Lyytinen | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:29.82 | |||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:58.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pauli Rantatupa | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:56 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 12, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 587 | 32.30 | 1:08.85 | 1:46.77 | 2:25.47 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:28.98 | |||||||||
2 | Ellen Kaituri | 2006 | 400 | 34.29 | 1:15.78 | 1:59.40 | 2:45.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Mari Kausiala | 1997 | 400 | 33.88 | 1:14.27 | 1:59.01 | 2:45.31 | |||
TaTu Tampere | 2:42.30 | |||||||||
4 | Ronja Myllykallio | 2003 | 397 | 36.79 | 1:19.14 | 2:02.74 | 2:45.67 | |||
Uinti Tampere | 2:39.32 | |||||||||
5 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 389 | 35.25 | 1:17.61 | 2:03.16 | 2:46.81 | |||
Uinti Tampere | 2:48.04 | |||||||||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | 381 | 37.16 | 1:19.29 | 2:04.63 | 2:47.93 | |||
Simmis Wanda | 2:43.53 | |||||||||
7 | Olivia Hellsten | 2000 | 329 | 33.18 | 1:14.84 | 2:02.77 | 2:56.33 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Sini Korin | 2003 | 328 | 38.11 | 1:23.90 | 2:10.35 | 2:56.61 | |||
Uinti Tampere | 2:41.57 | |||||||||
9 | Enni Halttunen | 2005 | 311 | 36.77 | 1:19.84 | 2:08.32 | 2:59.63 | |||
Uinti Tampere | 3:07.39 | |||||||||
10 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 280 | 36.69 | 1:22.60 | 2:14.57 | 3:06.06 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:57.43 | |||||||||
11 | Bettina Sandelin | 2005 | 255 | 39.59 | 1:28.47 | 2:21.44 | 3:12.05 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Henni Halme | 2005 | 252 | 36.89 | 1:22.31 | 2:14.92 | 3:12.81 | |||
Uinti Tampere | 3:17.50 | |||||||||
13 | Katriina Kallio | 2006 | 243 | 39.02 | 1:28.37 | 2:21.12 | 3:15.07 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 235 | 44.17 | 1:34.58 | 2:26.00 | 3:17.31 | |||
Vanders | 3:26.48 | |||||||||
- | Aino Paju | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:43.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Susanna Uitto | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 3:06.77 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:56 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 13, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 834 | 29.66 | 1:03.78 | 1:39.38 | 2:14.88 | |||
Porin Uimaseura | 2:10.19 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 664 | 33.45 | 1:10.80 | 1:48.97 | 2:25.57 | |||
Cetus Espoo | 2:25.16 | |||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 571 | 33.50 | 1:11.70 | 1:52.13 | 2:33.01 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:26.89 | |||||||||
4 | Lauri Elomaa | 2000 | 569 | 33.51 | 1:12.61 | 1:53.23 | 2:33.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.70 | |||||||||
5 | Jyri Lähde | 1996 | 497 | 34.21 | 1:14.62 | 1:57.53 | 2:40.34 | |||
TaTu Tampere | 2:29.94 | |||||||||
6 | Isak Gramén | 2001 | 491 | 35.84 | 1:15.73 | 1:57.53 | 2:40.90 | |||
Cetus Espoo | 2:36.70 | |||||||||
7 | Joona Kortteinen | 2003 | 478 | 35.73 | 1:17.11 | 2:00.18 | 2:42.37 | |||
Uinti Tampere | 2:39.23 | |||||||||
8 | Aku Luukko | 1997 | 474 | 35.09 | 1:17.41 | 1:59.16 | 2:42.87 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 472 | 35.56 | 1:16.74 | 1:59.77 | 2:43.07 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 455 | 36.36 | 1:18.48 | 2:00.80 | 2:45.03 | |||
Uinti Tampere | 2:36.20 | |||||||||
11 | Timi Torkkel | 2001 | 446 | 35.82 | 1:17.65 | 2:01.62 | 2:46.16 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:53.99 | |||||||||
12 | Jerry Roine | 2002 | 434 | 37.71 | 1:20.49 | 2:04.21 | 2:47.74 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:43.97 | |||||||||
13 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 414 | 38.82 | 1:22.13 | 2:06.95 | 2:50.33 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:50.18 | |||||||||
14 | Riccardo Castagno | 2004 | 388 | 37.76 | 1:22.90 | 2:09.14 | 2:54.01 | |||
Uinti Tampere | 3:03.48 | |||||||||
15 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 388 | 39.24 | 1:24.15 | 2:09.88 | 2:54.10 | |||
Cetus Espoo | 2:52.93 | |||||||||
16 | Antti Musikka | 2005 | 386 | 37.92 | 1:24.28 | 2:08.89 | 2:54.36 | |||
Vanders | 2:58.46 | |||||||||
17 | Daniel Kontula | 2005 | 378 | 38.41 | 1:22.42 | 2:09.63 | 2:55.52 | |||
Uinti Tampere | 3:04.54 | |||||||||
18 | Frans Riekki | 2005 | 364 | 39.52 | 1:24.57 | 2:11.26 | 2:57.86 | |||
Joensuun Uimaseura | 3:04.44 | |||||||||
19 | Miska Törmi | 2004 | 357 | 39.09 | 1:23.31 | 2:10.83 | 2:59.03 | |||
Octopus Lohja | 2:56.69 | |||||||||
20 | Sebastian Sojolin | 2006 | 261 | 46.05 | 1:37.80 | 2:29.84 | 3:18.58 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
21 | Ilmari Partanen | 2006 | 243 | 46.34 | 1:38.08 | 2:31.88 | 3:23.38 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:26.15 | |||||||||
22 | Emil Ahvonen | 2005 | 215 | 47.77 | 1:40.28 | 2:36.63 | 3:31.93 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:42.10 | |||||||||
- | Kristian Tankka | 2004 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:22 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Johansson | 2003 | 556 | 37.78 | 1:20.00 | 2:04.38 | 2:49.08 | |||
Cetus Espoo | 2:48.36 | |||||||||
2 | Maria Korkalainen | 2005 | 509 | 40.34 | 1:24.67 | 2:10.66 | 2:54.14 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:54.86 | |||||||||
3 | Saana Vähämaa | 2002 | 501 | 40.67 | 1:25.86 | 2:12.31 | 2:55.11 | |||
Rauman Uimaseura | 2:57.49 | |||||||||
4 | Essi Turkki | 2004 | 480 | 40.11 | 1:26.48 | 2:11.55 | 2:57.61 | |||
Uinti Tampere | 2:55.60 | |||||||||
5 | Maura Bergström | 2005 | 480 | 40.13 | 1:24.39 | 2:11.93 | 2:57.64 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:53.35 | |||||||||
6 | Milla Strandberg | 2005 | 453 | 39.92 | 1:25.37 | 2:13.46 | 3:01.01 | |||
Vanders | 2:51.51 | |||||||||
7 | Viola Karismaa | 2005 | 451 | 41.35 | 1:28.02 | 2:15.57 | 3:01.39 | |||
Porin Uimaseura | 3:05.53 | |||||||||
8 | Jenna Luoma | 2005 | 420 | 42.10 | 1:29.48 | 2:18.83 | 3:05.68 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:16.81 | |||||||||
9 | Nea Elomaa | 2006 | 416 | 41.02 | 1:28.54 | 2:18.24 | 3:06.22 | |||
Uinti Tampere | 3:07.91 | |||||||||
10 | Silva Salonniemi | 2006 | 415 | 43.81 | 1:31.18 | 2:19.45 | 3:06.49 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Saara Raulos | 2005 | 407 | 40.58 | 1:28.38 | 2:17.83 | 3:07.59 | |||
Cetus Espoo | 3:00.04 | |||||||||
12 | Ida Töyrylä | 2004 | 407 | 42.09 | 1:30.16 | 2:19.30 | 3:07.70 | |||
Uinti Tampere | 3:04.96 | |||||||||
13 | Santra Nieminen | 2004 | 403 | 43.11 | 1:30.40 | 2:19.01 | 3:08.26 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:10.06 | |||||||||
14 | Säde Ryynänen | 2005 | 403 | 43.88 | 1:31.79 | 2:20.19 | 3:08.31 | |||
Cetus Espoo | 3:08.52 | |||||||||
15 | Saana Järvinen | 2003 | 402 | 41.74 | 1:28.89 | 2:18.66 | 3:08.48 | |||
Kampuksen Plaani | 3:14.56 | |||||||||
16 | Ronja Ruottinen | 2005 | 382 | 44.27 | 1:32.57 | 2:23.00 | 3:11.64 | |||
Mikkelin Uimaseura | 3:16.43 | |||||||||
17 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 355 | 42.14 | 1:31.81 | 2:23.56 | 3:16.35 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:22.62 | |||||||||
18 | Erica Tomperi | 2004 | 354 | 44.54 | 1:35.82 | 2:25.83 | 3:16.63 | |||
Nokian Pyry | 3:07.97 | |||||||||
19 | Nella Kortteinen | 2007 | 321 | 46.65 | 1:39.79 | 2:32.66 | 3:23.11 | |||
Uinti Tampere | 3:35.80 | |||||||||
20 | Aino Ruottinen | 2007 | 318 | 47.86 | 1:37.76 | 2:31.79 | 3:23.62 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Siiri Päivärinta | 2005 | 318 | 46.48 | 1:37.40 | 2:32.98 | 3:23.65 | |||
Cetus Espoo | 3:19.98 | |||||||||
22 | Essi Pyykkö | 2006 | 305 | 48.14 | 1:39.53 | 2:35.58 | 3:26.46 | |||
Salon Uimarit | 3:21.04 | |||||||||
23 | Aino Kurki | 2005 | 305 | 45.95 | 1:38.28 | 2:32.70 | 3:26.66 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Vilma Paajanen | 2006 | 293 | 47.59 | 1:41.00 | 2:35.38 | 3:29.36 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 3:33.67 | |||||||||
25 | Helmi Heinonen | 2006 | 196 | 55.79 | 1:57.37 | 2:58.21 | 3:59.17 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
26 | Bea Kortelainen | 2006 | 193 | 54.83 | 1:56.54 | 3:00.50 | 4:00.63 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emmi Liukko | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:51.98 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Lönnqvist | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:43.51 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Neea Väkinen | 2006 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Sofia Rinne | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:04.05 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Tuuli Peltola | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 3:07.73 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:22 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Koskela | 2007 | 274 | 35.60 | 1:17.09 | 1:59.12 | 2:36.95 | |||
Raision Urheilijat | 2:41.46 | |||||||||
2 | Joona Talja | 2007 | 262 | 35.69 | 1:17.25 | 1:59.42 | 2:39.26 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 2:43.05 | |||||||||
3 | Albert Laakkonen | 2007 | 230 | 37.33 | 1:19.76 | 2:03.94 | 2:46.41 | |||
Uinti Tampere | 2:45.88 | |||||||||
4 | Akseli Kellman | 2007 | 206 | 39.43 | 1:24.92 | 2:11.10 | 2:52.68 | |||
Mikkelin Uimaseura | 2:56.14 | |||||||||
5 | Konsta Horppu | 2008 | 176 | 41.81 | 1:29.63 | 2:18.08 | 3:01.97 | |||
Nokian Pyry | 3:07.90 | |||||||||
6 | Petter Kaskela | 2007 | 172 | 39.54 | 1:26.18 | 2:14.87 | 3:03.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Samu Uljas | 2007 | 98 | 49.46 | 1:47.31 | 2:45.79 | 3:41.21 | |||
Cetus Espoo | 3:44.74 | |||||||||
- | Lev Vlasov | 2007 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 2:30.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 421 | 30.79 | 1:05.27 | 1:41.42 | 2:16.02 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:14.83 | |||||||||
2 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 408 | 31.48 | 1:06.31 | 1:43.43 | 2:17.52 | |||
Raision Urheilijat | 2:23.84 | |||||||||
3 | Oliver Aspholm | 2005 | 369 | 31.82 | 1:08.60 | 1:45.97 | 2:22.15 | |||
Uinti Tampere | 2:26.93 | |||||||||
4 | Eero Mäenpää | 2005 | 362 | 31.95 | 1:09.41 | 1:47.21 | 2:23.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.47 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 360 | 33.14 | 1:09.21 | 1:46.78 | 2:23.26 | |||
Cetus Espoo | 2:15.60 | |||||||||
6 | Jasper Oikarainen | 2005 | 357 | 32.40 | 1:09.01 | 1:46.44 | 2:23.75 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.02 | |||||||||
7 | Ivan Chupakhin | 2005 | 356 | 31.82 | 1:08.62 | 1:47.46 | 2:23.80 | |||
Uinti Tampere | 2:34.33 | |||||||||
8 | Julius Sandelin | 2005 | 339 | 32.23 | 1:09.99 | 1:48.97 | 2:26.28 | |||
Rauman Uimaseura | 2:31.41 | |||||||||
9 | Joni Routamo | 2005 | 288 | 33.48 | 1:13.33 | 1:54.93 | 2:34.43 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:34.91 | |||||||||
10 | Väinö Pitkänen | 2006 | 273 | 35.14 | 1:16.16 | 1:59.29 | 2:37.13 | |||
Uinti Tampere | 2:34.82 | |||||||||
11 | Ivan Gavrilov | 2005 | 257 | 35.36 | 1:17.29 | 1:59.28 | 2:40.35 | |||
Cetus Espoo | 2:40.75 | |||||||||
12 | Sampo Nord | 2005 | 253 | 36.78 | 1:19.55 | 2:00.91 | 2:41.08 | |||
Vanders | 2:46.93 | |||||||||
13 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 245 | 37.22 | 1:18.68 | 2:02.07 | 2:42.94 | |||
Uinti Tampere | 2:46.16 | |||||||||
14 | Leevi Luoma | 2005 | 234 | 38.63 | 1:21.26 | 2:04.96 | 2:45.39 | |||
Uinti Tampere | 2:53.41 | |||||||||
15 | Robert Cranston | 2006 | 225 | 38.64 | 1:23.34 | 2:07.33 | 2:47.63 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:49.33 | |||||||||
16 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 222 | 38.19 | 1:21.67 | 2:05.49 | 2:48.31 | |||
Uinti Tampere | 2:48.77 | |||||||||
17 | Henrik Leinonen | 2005 | 220 | 38.15 | 1:21.22 | 2:05.33 | 2:48.84 | |||
Uinti Tampere | 2:56.39 | |||||||||
18 | Evan Mustonen | 2005 | 213 | 38.27 | 1:22.23 | 2:07.78 | 2:50.64 | |||
Cetus Espoo | 2:57.10 | |||||||||
19 | Antti Huttunen | 2006 | 212 | 36.82 | 1:19.91 | 2:06.89 | 2:50.88 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Iiro Kyllönen | 2005 | 208 | 39.59 | 1:23.54 | 2:08.12 | 2:52.10 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:53.63 | |||||||||
21 | Evert Heino | 2005 | 208 | 36.95 | 1:20.60 | 2:08.20 | 2:52.12 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Tobias Syrjä | 2006 | 206 | 38.56 | 1:23.80 | 2:09.18 | 2:52.64 | |||
Uinti Tampere | 3:24.60 | |||||||||
23 | Aarne Nuutinen | 2006 | 200 | 38.52 | 1:24.26 | 2:11.07 | 2:54.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Olli Järvenpää | 2006 | 198 | 38.68 | 1:25.45 | 2:12.87 | 2:55.00 | |||
Cetus Espoo | 3:14.10 | |||||||||
25 | Emil Tirkkonen | 2006 | 184 | 39.55 | 1:25.72 | 2:14.12 | 2:59.09 | |||
Cetus Espoo | 3:37.42 | |||||||||
26 | Totte Teittinen | 2005 | 171 | 40.57 | 1:29.52 | 2:18.74 | 3:03.58 | |||
Cetus Espoo | 3:06.96 | |||||||||
27 | Luukas Kallio | 2005 | 168 | 41.03 | 1:29.74 | 2:20.65 | 3:04.63 | |||
Uinti Tampere | 3:03.43 | |||||||||
28 | Elias Tuominen | 2005 | 138 | 43.54 | 1:35.00 | 2:26.70 | 3:17.27 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Artem Haikara | 2005 | 135 | 41.43 | 1:34.84 | 2:30.22 | 3:18.59 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Matti Vahtola | 2006 | 114 | 47.98 | 1:42.80 | 2:39.13 | 3:30.16 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Niilo Helkearo | 2006 | 91 | 51.29 | 1:50.57 | 2:50.96 | 3:46.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 15, 200m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 612 | 28.09 | 58.01 | 1:28.99 | 2:00.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | 1:56.39 | |||||||||
2 | Leevi Lehti | 2000 | 608 | 28.32 | 58.65 | 1:30.37 | 2:00.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:00.37 | |||||||||
3 | Oscar Skjäl | 2002 | 590 | 28.46 | 59.36 | 1:30.90 | 2:01.58 | |||
Cetus Espoo | 1:58.20 | |||||||||
4 | Miiro Vartiainen | 2001 | 581 | 28.76 | 59.61 | 1:31.10 | 2:02.17 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:01.88 | |||||||||
5 | Lassi Niemi | 2004 | 560 | 28.74 | 1:00.46 | 1:32.55 | 2:03.72 | |||
TaTu Tampere | 2:03.01 | |||||||||
6 | Luukas Vainio | 2003 | 555 | 29.30 | 1:00.88 | 1:33.90 | 2:04.09 | |||
Cetus Espoo | 2:03.20 | |||||||||
7 | Roni Kallström | 2001 | 543 | 29.54 | 1:01.74 | 1:35.05 | 2:05.01 | |||
Cetus Espoo | 2:02.37 | |||||||||
8 | Jere Broman | 2002 | 526 | 29.02 | 1:00.55 | 1:33.80 | 2:06.35 | |||
Uinti Tampere | 2:06.38 | |||||||||
9 | Davin Lindholm | 2004 | 522 | 29.50 | 1:01.00 | 1:34.08 | 2:06.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:05.46 | |||||||||
10 | Niki Karlsson | 2000 | 520 | 27.79 | 59.19 | 1:33.11 | 2:06.78 | |||
Helsingfors Simsällskap | 1:59.79 | |||||||||
11 | Lauri Tolvanen | 2003 | 517 | 29.37 | 1:01.23 | 1:33.99 | 2:07.01 | |||
Haminan Uimaseura | 2:08.42 | |||||||||
12 | Anssi Hätälä | 1994 | 517 | 29.19 | 1:01.29 | 1:34.62 | 2:07.02 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Eerikki Laitala | 2001 | 514 | 28.77 | 1:01.24 | 1:33.70 | 2:07.33 | |||
Cetus Espoo | 2:07.35 | |||||||||
14 | Tuomas Jokinen | 2001 | 511 | 29.84 | 1:02.46 | 1:35.25 | 2:07.57 | |||
Cetus Espoo | 2:00.90 | |||||||||
15 | Eemil Kylmä | 2001 | 507 | 28.94 | 1:02.40 | 1:35.41 | 2:07.85 | |||
Cetus Espoo | 2:02.26 | |||||||||
16 | Joonas Cranston | 2003 | 494 | 29.47 | 1:02.31 | 1:36.16 | 2:09.00 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:10.30 | |||||||||
17 | Seweryn Pastucha | 2004 | 487 | 29.36 | 1:02.56 | 1:36.76 | 2:09.59 | |||
Raision Urheilijat | 2:08.21 | |||||||||
18 | Kasperi Koskinen | 2001 | 460 | 30.19 | 1:02.96 | 1:37.47 | 2:12.04 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:10.98 | |||||||||
19 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 457 | 30.45 | 1:04.30 | 1:38.99 | 2:12.39 | |||
TaTu Tampere | 2:13.84 | |||||||||
20 | Wäinö Koskinen | 2002 | 451 | 29.52 | 1:02.87 | 1:37.69 | 2:12.95 | |||
Uinti Tampere | 2:05.72 | |||||||||
21 | Samuel Saari | 2004 | 442 | 30.85 | 1:03.96 | 1:39.18 | 2:13.81 | |||
Cetus Espoo | 2:15.09 | |||||||||
22 | Matias Rasinmäki | 2003 | 425 | 29.96 | 1:03.82 | 1:40.10 | 2:15.64 | |||
Cetus Espoo | 2:11.29 | |||||||||
23 | Axel Olander | 2002 | 425 | 31.32 | 1:04.55 | 1:39.86 | 2:15.65 | |||
TaTu Tampere | 2:03.59 | |||||||||
24 | Ilja Syrjä | 2004 | 419 | 31.67 | 1:05.91 | 1:41.67 | 2:16.31 | |||
Uinti Tampere | 2:17.56 | |||||||||
25 | Viktor Asklöf | 2004 | 394 | 32.07 | 1:06.13 | 1:42.51 | 2:19.02 | |||
Cetus Espoo | 2:17.56 | |||||||||
26 | Oskar Tuominen | 2004 | 390 | 31.47 | 1:06.88 | 1:43.41 | 2:19.49 | |||
Uinti Tampere | 2:23.01 | |||||||||
27 | Olli Havia | 2004 | 372 | 32.12 | 1:08.78 | 1:46.34 | 2:21.72 | |||
Salon Uimarit | 2:20.02 | |||||||||
28 | Kasper Holopainen | 2003 | 367 | 32.40 | 1:08.13 | 1:46.19 | 2:22.35 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:16.49 | |||||||||
29 | Otto Mikkonen | 2003 | 357 | 31.82 | 1:08.48 | 1:46.91 | 2:23.75 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:19.52 | |||||||||
30 | Leevi Lehtonen | 2003 | 353 | 32.19 | 1:09.26 | 1:47.53 | 2:24.21 | |||
Uinti Tampere | 2:26.27 | |||||||||
31 | Atte Nieminen | 2004 | 345 | 32.77 | 1:09.84 | 1:48.71 | 2:25.30 | |||
TaTu Tampere | 2:22.16 | |||||||||
32 | Otto Nurminen | 2004 | 338 | 34.43 | 1:11.72 | 1:49.35 | 2:26.42 | |||
Raision Urheilijat | 2:22.95 | |||||||||
33 | Tatu Kivimäki | 2004 | 336 | 32.44 | 1:08.33 | 1:48.18 | 2:26.62 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Joona Lehtonen | 2003 | 326 | 33.57 | 1:09.95 | 1:49.67 | 2:28.18 | |||
Vanders | 2:26.87 | |||||||||
35 | Lenni Lehtonen | 2004 | 323 | 33.82 | 1:13.11 | 1:53.40 | 2:28.51 | |||
Uinti Tampere | 2:27.09 | |||||||||
36 | Roni Koskinen | 2003 | 301 | 32.93 | 1:10.70 | 1:51.61 | 2:32.13 | |||
Aurajoen Uinti | 2:27.51 | |||||||||
37 | Max Nikkari | 2004 | 301 | 34.86 | 1:14.40 | 1:53.92 | 2:32.15 | |||
Uinti Tampere | 2:35.86 | |||||||||
38 | Sakari Gummerus | 2003 | 294 | 34.13 | 1:13.30 | 1:54.31 | 2:33.32 | |||
Uinti Tampere | 2:36.82 | |||||||||
39 | Santeri Gummerus | 2003 | 273 | 34.21 | 1:15.18 | 1:58.93 | 2:37.19 | |||
Uinti Tampere | 2:35.09 | |||||||||
40 | Niko Viitala | 2003 | 263 | 33.79 | 1:15.16 | 1:57.38 | 2:39.14 | |||
Aurajoen Uinti | 2:27.22 | |||||||||
41 | Joona Kurppa | 2004 | 248 | 37.23 | 1:19.10 | 2:02.24 | 2:42.20 | |||
TaTu Tampere | 2:47.98 | |||||||||
42 | Aapo Ahlroos | 2004 | 223 | 37.24 | 1:20.31 | 2:04.53 | 2:48.18 | |||
Vanders | 2:44.42 | |||||||||
43 | Ilmari Laitala | 2003 | 204 | 40.34 | 1:24.05 | 2:08.98 | 2:53.04 | |||
Cetus Espoo | 2:49.06 | |||||||||
44 | Sauli Gummerus | 2004 | 203 | 37.31 | 1:21.88 | 2:08.80 | 2:53.47 | |||
Uinti Tampere | 2:53.58 | |||||||||
45 | Castor Trygg | 2004 | 201 | 39.58 | 1:25.19 | 2:12.22 | 2:54.02 | |||
Uinti Tampere | 2:55.90 | |||||||||
- | Akseli Kontiainen | 2002 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:07.36 | |||||||||
- | Akseli Kotti | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 2:22.34 | |||||||||
- | Eelis Wiberg | 2004 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:51.33 | |||||||||
- | Lassi Haimi | 2003 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:57.23 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:59 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Tieaho | 2008 | 278 | 39.65 | 1:24.97 | 2:09.23 | 2:53.08 | |||
Nokian Pyry | 2:59.45 | |||||||||
2 | Hippu Rauhala | 2010 | 248 | 41.88 | 1:27.69 | 2:14.20 | 2:59.77 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Helka Känkänen | 2008 | 207 | 44.19 | 1:35.21 | 2:24.98 | 3:10.89 | |||
Porin Uimaseura | 3:16.03 | |||||||||
4 | Iina Tieaho | 2010 | 194 | 45.32 | 1:35.10 | 2:26.44 | 3:14.99 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Senja Pakkanen | 2008 | 185 | 44.13 | 1:35.95 | 2:28.25 | 3:18.12 | |||
Kankaanpään Uimarit | 3:23.18 | |||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Välimaa | 2006 | 524 | 32.15 | 1:08.17 | 1:45.00 | 2:20.13 | |||
Uinti Tampere | 2:20.89 | |||||||||
2 | Sini Mäkilä | 2006 | 485 | 33.82 | 1:10.63 | 1:48.76 | 2:23.76 | |||
Raision Urheilijat | 2:30.69 | |||||||||
3 | Alicja Milczarek | 2006 | 460 | 34.41 | 1:11.33 | 1:49.02 | 2:26.33 | |||
Cetus Espoo | 2:22.75 | |||||||||
4 | Aino Kuusisto | 2006 | 448 | 34.48 | 1:11.88 | 1:50.12 | 2:27.56 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:32.37 | |||||||||
5 | Piia Lahtinen | 2006 | 442 | 33.61 | 1:10.67 | 1:49.68 | 2:28.26 | |||
Uinti Tampere | 2:33.67 | |||||||||
6 | Isla Leinonen | 2006 | 431 | 33.89 | 1:12.26 | 1:51.64 | 2:29.48 | |||
Uinti Tampere | 2:29.72 | |||||||||
7 | Sofia Lepistö | 2006 | 421 | 34.78 | 1:13.26 | 1:52.73 | 2:30.68 | |||
Mikkelin Uimaseura | 2:52.43 | |||||||||
8 | Rebekka Ritmala | 2006 | 419 | 34.82 | 1:13.45 | 1:53.14 | 2:30.92 | |||
Vanders | 2:45.12 | |||||||||
9 | Merete Lätti | 2006 | 401 | 35.24 | 1:14.07 | 1:54.15 | 2:33.20 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:43.17 | |||||||||
10 | Anita Mäkinen | 2007 | 393 | 35.19 | 1:14.38 | 1:55.23 | 2:34.24 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.66 | |||||||||
11 | Nea Elomaa | 2006 | 384 | 34.25 | 1:13.39 | 1:54.45 | 2:35.36 | |||
Uinti Tampere | 2:51.42 | |||||||||
12 | Joanna Salonen | 2006 | 378 | 35.79 | 1:15.82 | 1:56.86 | 2:36.14 | |||
Uinti Tampere | 2:39.18 | |||||||||
12 | Kerttu Heinä | 2006 | 378 | 35.12 | 1:15.31 | 1:57.38 | 2:36.14 | |||
Salon Uimarit | 2:44.31 | |||||||||
14 | Anna Hynönen | 2006 | 374 | 34.49 | 1:14.20 | 1:55.93 | 2:36.72 | |||
Uinti Tampere | 2:40.72 | |||||||||
15 | Ines Pälviranta | 2007 | 363 | 37.45 | 1:19.46 | 2:00.09 | 2:38.24 | |||
Uinti Tampere | 2:59.86 | |||||||||
16 | Ella Kalliokari | 2006 | 352 | 36.63 | 1:18.07 | 1:59.57 | 2:39.95 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Petra Soini | 2007 | 351 | 37.29 | 1:18.40 | 2:00.79 | 2:40.06 | |||
Nokian Pyry | 2:46.53 | |||||||||
18 | Nelli Jumppanen | 2006 | 342 | 36.30 | 1:18.66 | 2:01.44 | 2:41.46 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Rita Heinonen | 2006 | 335 | 37.37 | 1:18.74 | 2:01.36 | 2:42.65 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Anna Selin | 2006 | 329 | 37.76 | 1:19.50 | 2:02.67 | 2:43.51 | |||
Uinti Tampere | 3:04.52 | |||||||||
21 | Milja Prepula | 2006 | 316 | 36.91 | 1:18.75 | 2:02.54 | 2:45.74 | |||
Uinti Tampere | 2:50.38 | |||||||||
22 | Hilda Kupila | 2006 | 307 | 37.89 | 1:21.79 | 2:06.41 | 2:47.32 | |||
Vanders | 3:00.83 | |||||||||
23 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 302 | 39.98 | 1:24.28 | 2:09.05 | 2:48.34 | |||
Kampuksen Plaani | 2:57.82 | |||||||||
23 | Saaga Keränen | 2006 | 302 | 38.24 | 1:21.47 | 2:06.21 | 2:48.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Ella Parviainen | 2006 | 287 | 38.09 | 1:22.02 | 2:08.32 | 2:51.28 | |||
Uinti Tampere | 2:52.23 | |||||||||
26 | Joanna Kivelä | 2007 | 285 | 39.39 | 1:23.31 | 2:08.85 | 2:51.61 | |||
Uinti Tampere | 3:36.51 | |||||||||
27 | Peppi Peltotalo | 2006 | 285 | 38.18 | 1:22.09 | 2:07.81 | 2:51.66 | |||
Uinti Tampere | 3:13.24 | |||||||||
28 | Veera Rantala | 2006 | 271 | 40.20 | 1:25.53 | 2:12.17 | 2:54.39 | |||
Uinti Tampere | 2:55.73 | |||||||||
29 | Meeri Nordström | 2006 | 257 | 39.83 | 1:24.60 | 2:12.75 | 2:57.68 | |||
Porin Uimaseura | 3:03.76 | |||||||||
30 | Maisa Savisto | 2006 | 256 | 40.81 | 1:26.99 | 2:14.32 | 2:57.79 | |||
Uinti Tampere | 2:56.48 | |||||||||
31 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 254 | 40.78 | 1:28.91 | 2:15.54 | 2:58.21 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Riia Pietilä | 2006 | 246 | 40.06 | 1:25.68 | 2:14.96 | 3:00.11 | |||
Uinti Tampere | 3:05.62 | |||||||||
33 | Nella Pesonen | 2006 | 243 | 39.44 | 1:25.95 | 2:14.21 | 3:00.99 | |||
Uinti Tampere | 2:55.37 | |||||||||
34 | Viivi Kiiveri | 2006 | 233 | 39.73 | 1:25.43 | 2:15.23 | 3:03.55 | |||
Uinti Tampere | 3:29.41 | |||||||||
35 | Vilma Lindholm | 2007 | 228 | 42.34 | 1:29.62 | 2:17.68 | 3:04.87 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Nelli Lehtonen | 2006 | 224 | 41.64 | 1:28.78 | 2:18.96 | 3:05.82 | |||
Uinti Tampere | 3:07.68 | |||||||||
37 | Linnea Azzola | 2007 | 220 | 41.61 | 1:29.55 | 2:20.88 | 3:06.97 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
38 | Sandra Savolainen | 2007 | 220 | 41.06 | 1:28.69 | 2:18.59 | 3:07.09 | |||
Cetus Espoo | 3:20.77 | |||||||||
39 | Saga Ronkainen | 2007 | 203 | 42.35 | 1:32.36 | 2:24.75 | 3:12.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Emma Nissinen | 2007 | 199 | 41.00 | 1:30.49 | 2:22.95 | 3:13.24 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Neea Väkinen | 2006 | 181 | 46.38 | 1:37.77 | 2:31.38 | 3:19.48 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:24.81 | |||||||||
- | Aada Meskanen | 2006 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 3:14.48 | |||||||||
- | Anni Frusti | 2007 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 2:35.92 | |||||||||
- | Vilma Hyllinen | 2007 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DNF | |||||||
Vanders | 2:42.86 | |||||||||
- | Saaga Tuominen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 632 | 31.02 | 1:04.34 | 1:38.51 | 2:11.60 | |||
Cetus Espoo | 2:10.05 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 630 | 31.55 | 1:04.64 | 1:38.73 | 2:11.79 | |||
Cetus Espoo | 2:11.24 | |||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 625 | 30.04 | 1:03.09 | 1:37.75 | 2:12.09 | |||
Simmis Wanda | 2:11.84 | |||||||||
4 | Emma von Dickoff | 2002 | 619 | 32.25 | 1:05.97 | 1:39.20 | 2:12.51 | |||
Uinti Tampere | 2:15.86 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 591 | 31.55 | 1:06.17 | 1:41.26 | 2:14.59 | |||
Cetus Espoo | 2:14.14 | |||||||||
6 | Senni Mattila | 2003 | 585 | 30.58 | 1:04.58 | 1:39.94 | 2:15.08 | |||
Porin Uimaseura | 2:16.79 | |||||||||
7 | Maija Nurmi | 2003 | 580 | 31.42 | 1:06.04 | 1:41.03 | 2:15.47 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.06 | |||||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 572 | 31.96 | 1:06.86 | 1:42.26 | 2:16.08 | |||
Uinti Tampere | 2:15.66 | |||||||||
9 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 571 | 31.77 | 1:05.98 | 1:41.72 | 2:16.13 | |||
TaTu Tampere | 2:12.82 | |||||||||
10 | Nelli Ohvo | 2001 | 571 | 32.42 | 1:07.34 | 1:42.65 | 2:16.18 | |||
Cetus Espoo | 2:15.32 | |||||||||
11 | Minka Halava | 2001 | 565 | 1:05.75 | 1:41.61 | 2:16.62 | 2:16.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.68 | |||||||||
12 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 565 | 32.34 | 1:07.71 | 1:43.06 | 2:16.63 | |||
Cetus Espoo | 2:13.06 | |||||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | 564 | 31.59 | 1:06.67 | 1:42.84 | 2:16.71 | |||
Porin Uimaseura | 2:13.67 | |||||||||
14 | Kerttu Nurmi | 2003 | 554 | 31.40 | 1:05.89 | 1:41.90 | 2:17.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:16.79 | |||||||||
15 | Alina Antila | 2004 | 542 | 31.37 | 1:05.86 | 1:42.20 | 2:18.55 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:17.34 | |||||||||
16 | Emmi Kaunisto | 2002 | 537 | 30.87 | 1:06.03 | 1:42.40 | 2:18.95 | |||
Porin Uimaseura | 2:13.62 | |||||||||
17 | Ella Suominen | 2005 | 531 | 31.87 | 1:07.73 | 1:44.42 | 2:19.52 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:20.60 | |||||||||
18 | Anni Savolainen | 2002 | 529 | 32.93 | 1:07.89 | 1:43.90 | 2:19.66 | |||
Cetus Espoo | 2:15.44 | |||||||||
19 | Aino Koskelo | 2005 | 526 | 32.39 | 1:08.37 | 1:45.09 | 2:19.89 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:25.85 | |||||||||
20 | Inka Vahtola | 2005 | 519 | 33.15 | 1:09.22 | 1:45.53 | 2:20.55 | |||
Cetus Espoo | 2:22.78 | |||||||||
21 | Mirka Mettinen | 2002 | 513 | 32.84 | 1:09.23 | 1:45.08 | 2:21.08 | |||
Cetus Espoo | 2:23.16 | |||||||||
22 | Cia Wacklin | 2001 | 512 | 32.36 | 1:08.05 | 1:44.66 | 2:21.20 | |||
Cetus Espoo | 2:16.09 | |||||||||
23 | Essi Ahvenainen | 2005 | 511 | 33.70 | 1:10.09 | 1:46.81 | 2:21.25 | |||
Vanders | 2:25.84 | |||||||||
24 | Minttu Kiili | 2005 | 511 | 31.89 | 1:07.95 | 1:44.98 | 2:21.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:21.47 | |||||||||
25 | Viivi Merisalo | 2002 | 510 | 32.41 | 1:08.37 | 1:45.12 | 2:21.34 | |||
Swimming Jyväskylä | 2:21.09 | |||||||||
26 | Milla Karttunen | 2005 | 505 | 32.94 | 1:08.66 | 1:45.70 | 2:21.86 | |||
Raision Urheilijat | 2:21.71 | |||||||||
27 | Emilia Niemi | 2005 | 504 | 32.23 | 1:08.25 | 1:45.52 | 2:21.90 | |||
Octopus Lohja | 2:19.00 | |||||||||
28 | Emmi Manninen | 2004 | 504 | 32.78 | 1:08.49 | 1:46.14 | 2:21.94 | |||
Uinti Tampere | 2:18.80 | |||||||||
29 | Salla Rantala | 2004 | 500 | 32.86 | 1:08.86 | 1:45.75 | 2:22.30 | |||
Uinti Tampere | 2:24.09 | |||||||||
30 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 497 | 33.37 | 1:09.78 | 1:46.83 | 2:22.54 | |||
Uinti Tampere | 2:19.62 | |||||||||
31 | Enni Lahtinen | 2002 | 495 | 32.46 | 1:08.41 | 1:45.39 | 2:22.78 | |||
Uinti Tampere | 2:16.64 | |||||||||
32 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 493 | 33.24 | 1:09.96 | 1:47.60 | 2:22.92 | |||
Kampuksen Plaani | 2:26.66 | |||||||||
33 | Lumi Rossi | 2005 | 493 | 32.42 | 1:08.37 | 1:45.81 | 2:22.96 | |||
Cetus Espoo | 2:22.09 | |||||||||
34 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 471 | 33.00 | 1:10.01 | 1:48.09 | 2:25.17 | |||
Uinti Tampere | 2:27.75 | |||||||||
35 | Ella Nihtilä | 2004 | 471 | 33.15 | 1:09.58 | 1:47.72 | 2:25.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:22.98 | |||||||||
36 | Melissa Virtanen | 2004 | 470 | 33.10 | 1:10.04 | 1:47.84 | 2:25.30 | |||
Uinti Tampere | 2:27.14 | |||||||||
37 | Noora Kanerva | 2000 | 467 | 33.14 | 1:09.71 | 1:47.13 | 2:25.60 | |||
Simmis Wanda | 2:23.94 | |||||||||
38 | Ellen Kettunen | 2005 | 467 | 33.99 | 1:11.14 | 1:48.85 | 2:25.62 | |||
Cetus Espoo | 2:23.14 | |||||||||
39 | Kiia Kinnunen | 2003 | 457 | 32.46 | 1:08.95 | 1:47.12 | 2:26.66 | |||
TaTu Tampere | 2:24.08 | |||||||||
40 | Milla Lempiälä | 2005 | 451 | 33.64 | 1:10.91 | 1:49.48 | 2:27.23 | |||
Loimaan Uimaseura | 2:22.61 | |||||||||
41 | Fiona Laakso | 2005 | 447 | 32.77 | 1:10.84 | 1:49.55 | 2:27.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:22.50 | |||||||||
42 | Ilona Niemi | 2005 | 446 | 33.50 | 1:11.40 | 1:50.84 | 2:27.83 | |||
Uinti Tampere | 2:32.19 | |||||||||
43 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 442 | 33.74 | 1:11.09 | 1:49.86 | 2:28.21 | |||
Cetus Espoo | 2:18.18 | |||||||||
44 | Aada Rantanen | 2004 | 440 | 34.18 | 1:12.51 | 1:51.87 | 2:28.51 | |||
Raision Urheilijat | 2:30.42 | |||||||||
45 | Liia Louhikoski | 2001 | 439 | 33.10 | 1:10.04 | 1:49.47 | 2:28.55 | |||
Vanders | 2:22.57 | |||||||||
46 | Jessika Liimatta | 2004 | 439 | 33.22 | 1:10.96 | 1:49.30 | 2:28.58 | |||
TaTu Tampere | 2:31.82 | |||||||||
47 | Iina Rissanen | 2005 | 436 | 33.99 | 1:12.34 | 1:51.51 | 2:28.99 | |||
Vanders | 2:33.55 | |||||||||
48 | Anna Hakkarainen | 2005 | 430 | 34.53 | 1:12.19 | 1:51.52 | 2:29.67 | |||
Cetus Espoo | 2:22.87 | |||||||||
49 | Kaarina Rihte | 2005 | 422 | 34.52 | 1:13.10 | 1:52.62 | 2:30.58 | |||
Cetus Espoo | 2:30.54 | |||||||||
50 | My Laverman | 2004 | 417 | 34.32 | 1:12.68 | 1:52.06 | 2:31.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:25.71 | |||||||||
51 | Ilona Hjelt | 2002 | 416 | 34.10 | 1:13.16 | 1:53.02 | 2:31.26 | |||
Kampuksen Plaani | 2:31.02 | |||||||||
52 | Ella Alanko | 2003 | 416 | 33.32 | 1:11.64 | 1:51.71 | 2:31.29 | |||
Aurajoen Uinti | 2:31.23 | |||||||||
53 | Senni Partanen | 2004 | 411 | 34.96 | 1:13.55 | 1:53.69 | 2:31.89 | |||
Mikkelin Uimaseura | 2:39.35 | |||||||||
54 | Liisa Siikala | 2003 | 388 | 36.98 | 1:17.77 | 1:56.52 | 2:34.84 | |||
Uinti Tampere | 2:37.26 | |||||||||
55 | Ada Oila | 2005 | 385 | 36.08 | 1:15.52 | 1:55.68 | 2:35.17 | |||
Vanders | 2:36.28 | |||||||||
56 | Julie Nikkilä | 2003 | 383 | 34.82 | 1:14.05 | 1:55.33 | 2:35.49 | |||
Vanders | ||||||||||
57 | Ella Nore | 2002 | 381 | 34.50 | 1:14.09 | 1:55.37 | 2:35.74 | |||
Porin Uimaseura | 2:40.21 | |||||||||
58 | Ronja Ristevirta | 2005 | 377 | 36.10 | 1:15.52 | 1:56.92 | 2:36.38 | |||
Cetus Espoo | 2:36.75 | |||||||||
59 | Elena Surakka | 2005 | 374 | 35.30 | 1:15.72 | 1:57.18 | 2:36.69 | |||
Uinti Tampere | 2:40.20 | |||||||||
60 | Aino Kunelius | 2005 | 369 | 36.67 | 1:17.28 | 1:58.39 | 2:37.45 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:41.66 | |||||||||
61 | Peppi Kolari | 2003 | 361 | 36.44 | 1:16.67 | 1:58.01 | 2:38.57 | |||
Aurajoen Uinti | 2:38.22 | |||||||||
62 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 351 | 36.99 | 1:18.06 | 1:59.71 | 2:40.13 | |||
Uinti Tampere | 2:41.97 | |||||||||
63 | Veera Viskari | 2005 | 346 | 36.65 | 1:17.72 | 1:59.19 | 2:40.89 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:41.69 | |||||||||
64 | Viivi Nieminen | 2002 | 342 | 36.24 | 1:17.12 | 1:59.59 | 2:41.52 | |||
Uinti Tampere | 2:35.71 | |||||||||
65 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 339 | 36.13 | 1:16.81 | 1:59.48 | 2:41.99 | |||
TaTu Tampere | 2:42.07 | |||||||||
66 | Iida Salonen | 2005 | 332 | 37.11 | 1:17.83 | 2:01.21 | 2:43.16 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:48.21 | |||||||||
67 | Sanni Luostarinen | 2002 | 328 | 37.02 | 1:18.23 | 2:01.96 | 2:43.69 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:42.29 | |||||||||
68 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 323 | 36.38 | 1:18.62 | 2:04.13 | 2:44.52 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:35.90 | |||||||||
69 | Soile Auvinen | 2002 | 317 | 35.30 | 1:16.92 | 2:01.90 | 2:45.56 | |||
Uinti Tampere | 2:32.74 | |||||||||
70 | Viivi Heittokangas | 2004 | 317 | 38.03 | 1:20.75 | 2:04.27 | 2:45.67 | |||
Uinti Tampere | 2:40.50 | |||||||||
71 | Heidi Nurminen | 2005 | 316 | 37.41 | 1:19.56 | 2:03.71 | 2:45.72 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:44.91 | |||||||||
72 | Saana Keskinen | 2005 | 313 | 35.59 | 1:19.01 | 2:03.64 | 2:46.26 | |||
Uinti Tampere | 2:55.06 | |||||||||
73 | Iida Kontkanen | 2003 | 310 | 37.12 | 1:19.80 | 2:05.24 | 2:46.78 | |||
Uinti Tampere | 2:46.02 | |||||||||
74 | Vilma Manninen | 2005 | 294 | 39.46 | 1:24.01 | 2:08.18 | 2:49.75 | |||
Salon Uimarit | 2:55.84 | |||||||||
75 | Milla Tahvanainen | 2005 | 270 | 40.27 | 1:24.63 | 2:10.35 | 2:54.60 | |||
Cetus Espoo | 2:54.50 | |||||||||
76 | Elle Axén | 2004 | 248 | 39.04 | 1:25.45 | 2:12.79 | 2:59.62 | |||
Uinti Tampere | 2:55.27 | |||||||||
77 | Venny Korjonen | 2005 | 245 | 39.66 | 1:25.45 | 2:13.47 | 3:00.37 | |||
Uinti Tampere | 2:54.82 | |||||||||
78 | Emma Autio | 2005 | 243 | 40.53 | 1:27.36 | 2:14.80 | 3:01.04 | |||
Cetus Espoo | 3:03.48 | |||||||||
79 | Saga Peltolehto | 2003 | 215 | 41.14 | 1:30.19 | 2:19.40 | 3:08.58 | |||
Uinti Tampere | 2:50.18 | |||||||||
80 | Saimi Räty | 2005 | 159 | 42.93 | 1:36.40 | 2:32.58 | 3:28.27 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Sanna Pajula | 2003 | DNS | |||||||
Kankaanpään Uimarit | 2:44.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:59 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 17, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuure Pikkuhuhta | 2009 | 180 | 42.50 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.20 | |||||||||
2 | Thomas Salonen | 2009 | 141 | 46.10 | ||||||
Raision Urheilijat | 45.94 | |||||||||
3 | Mikko Salmi | 2007 | 138 | 46.49 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 49.13 | |||||||||
4 | Matias Suutala | 2008 | 128 | 47.66 | ||||||
Uinti Tampere | 49.96 | |||||||||
5 | Thomas Failer | 2007 | 125 | 48.08 | ||||||
Uinti Tampere | 51.27 | |||||||||
6 | Juuso Käär | 2009 | 123 | 48.21 | ||||||
Raision Urheilijat | 50.29 | |||||||||
7 | Viljam Savolainen | 2008 | 122 | 48.43 | ||||||
Salon Uimarit | 47.59 | |||||||||
8 | Frans Nieminen | 2009 | 121 | 48.60 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.08 | |||||||||
9 | Miska Käär | 2009 | 116 | 49.20 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.91 | |||||||||
10 | Mikael Uitto | 2007 | 109 | 50.28 | ||||||
Uinti Tampere | 57.63 | |||||||||
11 | Onni Virtanen | 2008 | 102 | 51.45 | ||||||
Salon Uimarit | 53.70 | |||||||||
12 | Eero Carne | 2009 | 99 | 51.95 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.38 | |||||||||
13 | Matias Haapala | 2009 | 94 | 52.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Touko Hokkanen | 2008 | 93 | 52.96 | ||||||
TaTu Tampere | 51.85 | |||||||||
15 | Sisu Toiva | 2009 | 88 | 54.01 | ||||||
Nokian Pyry | 58.00 | |||||||||
16 | Frans Sagulin | 2008 | 85 | 54.58 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.35 | |||||||||
17 | Eliel Grönroos | 2009 | 85 | 54.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Adam Bazhyna | 2010 | 84 | 54.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Kasper Irmola | 2009 | 84 | 54.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Onni Kolhi | 2009 | 81 | 55.52 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.33 | |||||||||
21 | Pontus Pyykkö | 2011 | 76 | 56.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Eino Bucktman | 2009 | 70 | 58.24 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
23 | Justus Tikkanen | 2010 | 68 | 58.64 | ||||||
TaTu Tampere | 58.38 | |||||||||
24 | Matias Lehtinen | 2007 | 68 | 58.88 | ||||||
Raision Urheilijat | 59.90 | |||||||||
25 | Alex Isotalo | 2009 | 66 | 59.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Oskari Jalonen | 2008 | 52 | 1:04.38 | ||||||
Uinti Tampere | 1:02.58 | |||||||||
27 | Timi Niemi | 2012 | 44 | 1:07.95 | ||||||
TaTu Tampere | 1:17.38 | |||||||||
28 | Ivan Lukichev | 2009 | 37 | 1:11.65 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Eemeli Pennanen | 2009 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 53.96 | |||||||||
Laji 17, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Törmä | 2005 | 353 | 34.00 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.26 | |||||||||
2 | Eero Mäenpää | 2005 | 330 | 34.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.13 | |||||||||
3 | Konsta Kauppinen | 2005 | 307 | 35.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.51 | |||||||||
4 | Áron Zautasvili | 2006 | 260 | 37.66 | ||||||
Uinti Tampere | 38.97 | |||||||||
5 | Antto Koppinen | 2006 | 219 | 39.88 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 40.24 | |||||||||
6 | Alex Lehtola | 2005 | 188 | 41.94 | ||||||
Uinti Tampere | 42.10 | |||||||||
7 | Luca Ruusila | 2006 | 150 | 45.15 | ||||||
Uinti Tampere | 46.84 | |||||||||
8 | Benjamin Salo | 2006 | 150 | 45.18 | ||||||
Porin Uimaseura | 47.74 | |||||||||
9 | Veeti Heittokangas | 2006 | 134 | 46.97 | ||||||
Uinti Tampere | 47.20 | |||||||||
Laji 17, 50m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 705 | 27.00 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 25.25 | |||||||||
2 | Miro Vasko | 1993 | 702 | 27.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.89 | |||||||||
3 | Petja Yritys | 1993 | 614 | 28.28 | ||||||
TaTu Tampere | 27.00 | |||||||||
4 | Eemil Varho | 1997 | 597 | 28.55 | ||||||
Uinti Tampere | 26.98 | |||||||||
5 | Jaakko Rautalin | 1989 | 582 | 28.78 | ||||||
Uinti Tampere | 25.61 | |||||||||
6 | Valtteri Eloranta | 1992 | 565 | 29.07 | ||||||
Cetus Espoo | 27.85 | |||||||||
7 | Veeti Ruohtula | 2001 | 564 | 29.08 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.22 | |||||||||
8 | Isak Gramén | 2001 | 552 | 29.29 | ||||||
Cetus Espoo | 28.55 | |||||||||
9 | Niklas Hatakka | 2003 | 548 | 29.37 | ||||||
Cetus Espoo | 28.70 | |||||||||
10 | Danil Seksenov | 2004 | 515 | 29.98 | ||||||
Vanders | 31.73 | |||||||||
11 | Daniel Rinne | 2002 | 504 | 30.20 | ||||||
Cetus Espoo | 29.11 | |||||||||
12 | Pirkka Perkola | 2001 | 501 | 30.26 | ||||||
TaTu Tampere | 29.64 | |||||||||
13 | Joona Ruuskanen | 2000 | 481 | 30.68 | ||||||
Cetus Espoo | 29.68 | |||||||||
14 | Lauri Tolvanen | 2003 | 477 | 30.76 | ||||||
Haminan Uimaseura | 30.43 | |||||||||
15 | Eemeli Leinonen | 2002 | 473 | 30.85 | ||||||
Uinti Tampere | 30.35 | |||||||||
16 | Lasse Parkkamäki | 1991 | 469 | 30.92 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
17 | Aapo Kinnunen | 2004 | 446 | 31.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.12 | |||||||||
18 | Visa Kotiniitty | 2003 | 444 | 31.50 | ||||||
Uinti Tampere | 32.03 | |||||||||
19 | Petteri Lepola | 2003 | 439 | 31.63 | ||||||
TaTu Tampere | 31.80 | |||||||||
20 | Konsta Kallio | 2004 | 433 | 31.77 | ||||||
Uinti Tampere | 31.84 | |||||||||
21 | Jeremia Varonen | 2004 | 410 | 32.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.43 | |||||||||
22 | Eetu Einto | 2001 | 393 | 32.81 | ||||||
Vanders | 30.66 | |||||||||
23 | Kalle Haavisto | 2003 | 384 | 33.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.88 | |||||||||
24 | Antte Säilä | 2004 | 378 | 33.23 | ||||||
Uinti Tampere | 33.98 | |||||||||
25 | Henri Naarajärvi | 2002 | 355 | 33.94 | ||||||
Uinti Tampere | 33.19 | |||||||||
26 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 341 | 34.38 | ||||||
Cetus Espoo | 39.78 | |||||||||
27 | Jerry Roine | 2002 | 287 | 36.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.29 | |||||||||
28 | Otto Ahvonen | 2003 | 278 | 36.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.03 | |||||||||
29 | Osmo Mäkelä | 2004 | 270 | 37.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.81 | |||||||||
30 | Akseli Soini | 2004 | 256 | 37.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.79 | |||||||||
31 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 248 | 38.25 | ||||||
Uinti Tampere | 38.64 | |||||||||
32 | Jaakko Karti | 2004 | 189 | 41.82 | ||||||
Uinti Tampere | 41.74 | |||||||||
33 | Kasper Kaskela | 2004 | 166 | 43.71 | ||||||
Uinti Tampere | 44.63 | |||||||||
34 | Lassi Walden | 2004 | 161 | 44.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 156 | 44.61 | ||||||
Uinti Tampere | 44.71 | |||||||||
36 | Antti Toivonen | 2003 | 140 | 46.29 | ||||||
Uinti Tampere | 47.20 | |||||||||
- | Teemu Vuorela | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | 27.25 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 18, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Hinkka | 2009 | 253 | 42.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.23 | |||||||||
2 | Anri Parviainen | 2008 | 248 | 43.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.77 | |||||||||
3 | Hippu Rauhala | 2010 | 212 | 45.32 | ||||||
Nokian Pyry | 46.00 | |||||||||
4 | Sara Jaatinen | 2008 | 200 | 46.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 43.58 | |||||||||
5 | Nicola Burman | 2008 | 197 | 46.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 48.32 | |||||||||
6 | Adele Luukkonen | 2009 | 195 | 46.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.01 | |||||||||
7 | Krista Pajula | 2008 | 185 | 47.46 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 48.04 | |||||||||
8 | Elli Himanen | 2009 | 185 | 47.47 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 45.63 | |||||||||
9 | Nella Kuivanen | 2008 | 184 | 47.50 | ||||||
Uinti Tampere | 49.03 | |||||||||
10 | Anni Sorsa | 2010 | 174 | 48.38 | ||||||
Nokian Pyry | 53.94 | |||||||||
11 | Alisa Välimaa | 2010 | 148 | 51.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Lydia Arvola | 2010 | 147 | 51.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Iina Tieaho | 2010 | 145 | 51.42 | ||||||
Nokian Pyry | 52.29 | |||||||||
14 | Kerttu Mätäsjärvi | 2009 | 134 | 52.83 | ||||||
Uinti Tampere | 52.56 | |||||||||
15 | Aada Kaila | 2009 | 128 | 53.59 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.16 | |||||||||
16 | Emmi Oksanen | 2009 | 124 | 54.26 | ||||||
TaTu Tampere | 53.37 | |||||||||
17 | Aada Salonen | 2010 | 119 | 55.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Emilia Valtonen | 2009 | 114 | 55.74 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
19 | Sanni Korhonen | 2009 | 110 | 56.34 | ||||||
TaTu Tampere | 59.11 | |||||||||
20 | Sina Huvila | 2010 | 109 | 56.59 | ||||||
TaTu Tampere | 56.96 | |||||||||
21 | Siiri Kinos | 2010 | 109 | 56.60 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.13 | |||||||||
22 | Hertta Myllymäki | 2010 | 107 | 56.90 | ||||||
TaTu Tampere | 54.25 | |||||||||
23 | Emma Laaksonen | 2009 | 105 | 57.29 | ||||||
Salon Uimarit | 1:06.65 | |||||||||
24 | Edith Råtts | 2009 | 94 | 59.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Emmi Lehtonen | 2010 | 92 | 59.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Minja Kautto | 2010 | 81 | 1:02.31 | ||||||
TaTu Tampere | 1:11.97 | |||||||||
Laji 18, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jenna Juhola | 2006 | 467 | 34.86 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.78 | |||||||||
2 | Veera Malmelin | 2007 | 364 | 37.87 | ||||||
Nokian Pyry | 38.41 | |||||||||
3 | Milana Virtanen | 2006 | 356 | 38.16 | ||||||
Uinti Tampere | 39.32 | |||||||||
4 | Peppi Lehtinen | 2007 | 334 | 38.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 38.72 | |||||||||
5 | Esra Ergüner | 2007 | 330 | 39.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.27 | |||||||||
6 | Sofia Palojärvi | 2007 | 317 | 39.68 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 43.48 | |||||||||
7 | Katriina Kallio | 2006 | 311 | 39.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Emmi Halonen | 2006 | 306 | 40.14 | ||||||
Vanders | 40.20 | |||||||||
9 | Eevi Riekki | 2007 | 305 | 40.16 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 40.58 | |||||||||
10 | Inka Hämäläinen | 2007 | 302 | 40.30 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 41.67 | |||||||||
11 | Nella Kortteinen | 2007 | 298 | 40.47 | ||||||
Uinti Tampere | 43.67 | |||||||||
12 | Viivi Pesonen | 2006 | 288 | 40.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.04 | |||||||||
13 | Hertta Nieminen | 2007 | 275 | 41.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.68 | |||||||||
14 | Milja Prepula | 2006 | 273 | 41.71 | ||||||
Uinti Tampere | 42.29 | |||||||||
15 | Elli Isometsä | 2007 | 270 | 41.86 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 41.76 | |||||||||
16 | Erika Ruuskanen | 2007 | 266 | 42.04 | ||||||
Uinti Tampere | 46.55 | |||||||||
17 | Krista Kurvinen | 2007 | 255 | 42.66 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 45.28 | |||||||||
18 | Neri Lätti | 2007 | 243 | 43.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 43.43 | |||||||||
19 | Elli Jalonen | 2006 | 231 | 44.04 | ||||||
Uinti Tampere | 44.52 | |||||||||
20 | Mia Peake | 2007 | 225 | 44.44 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.16 | |||||||||
21 | Meeri Nordström | 2006 | 217 | 44.97 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.45 | |||||||||
22 | Helmi Heinonen | 2006 | 200 | 46.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.08 | |||||||||
23 | Venla Björkholm | 2006 | 200 | 46.23 | ||||||
Uinti Tampere | 46.40 | |||||||||
24 | Saana Harjuoja | 2007 | 186 | 47.38 | ||||||
Cetus Espoo | 45.73 | |||||||||
25 | Jenna Myllyntausta | 2006 | 185 | 47.47 | ||||||
Uinti Tampere | 47.86 | |||||||||
26 | Moona Koivunen | 2006 | 157 | 50.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Milja Juvonen | 2007 | 156 | 50.20 | ||||||
Nokian Pyry | 50.46 | |||||||||
28 | Mona Valkonen | 2006 | 152 | 50.60 | ||||||
Uinti Tampere | 52.25 | |||||||||
29 | Sofia Soininen | 2007 | 152 | 50.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 49.76 | |||||||||
- | Ida Ekman | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Iina Lamminsaari | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 50.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tanisha Rajani | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 43.32 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m SU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Susanne Hirvonen | 1997 | 770 | 29.52 | ||||||
Kampuksen Plaani | 28.64 | |||||||||
2 | Mia Pentti | 2002 | 722 | 30.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.69 | |||||||||
3 | Selma Soininen | 1999 | 672 | 30.88 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.84 | |||||||||
4 | Sonja Pentti | 1999 | 653 | 31.18 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.14 | |||||||||
5 | Aada Rissanen | 2004 | 602 | 32.04 | ||||||
Cetus Espoo | 31.91 | |||||||||
5 | Vilma Iisalo | 2001 | 602 | 32.04 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.19 | |||||||||
7 | Laura Kellberg | 2003 | 601 | 32.06 | ||||||
Cetus Espoo | 30.51 | |||||||||
8 | Charlotte Ingberg | 2002 | 585 | 32.34 | ||||||
Cetus Espoo | 31.81 | |||||||||
9 | Aino Puomila | 1992 | 584 | 32.37 | ||||||
TaTu Tampere | 30.96 | |||||||||
10 | Senni Mattila | 2003 | 569 | 32.64 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.12 | |||||||||
11 | Aino Jussila | 2000 | 558 | 32.85 | ||||||
Uinti Tampere | 32.05 | |||||||||
12 | Liinu Louhikoski | 2004 | 556 | 32.90 | ||||||
Vanders | 31.88 | |||||||||
13 | Mette Konttila | 2001 | 554 | 32.93 | ||||||
Octopus Lohja | 32.77 | |||||||||
14 | Noora Kukkonen | 1999 | 548 | 33.05 | ||||||
TaTu Tampere | 31.56 | |||||||||
15 | Ella Hörkkö | 2001 | 533 | 33.36 | ||||||
Simmis Wanda | 32.60 | |||||||||
16 | Jessica Mäkinen | 2004 | 531 | 33.40 | ||||||
Uinti Tampere | 32.90 | |||||||||
17 | Janina Ollikainen | 2000 | 521 | 33.62 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.59 | |||||||||
17 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 521 | 33.62 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.78 | |||||||||
19 | Laura Kousa | 2005 | 514 | 33.77 | ||||||
Cetus Espoo | 34.35 | |||||||||
20 | Kukka Kangas | 2005 | 512 | 33.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.25 | |||||||||
21 | Olga Koskinen | 2002 | 508 | 33.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.27 | |||||||||
22 | Sofia Ellonen | 2004 | 504 | 33.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.02 | |||||||||
23 | Isabel Hagelin | 2001 | 503 | 34.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.73 | |||||||||
24 | Siiri Konkka | 2004 | 498 | 34.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.46 | |||||||||
25 | Sanni Kilponen | 2001 | 492 | 34.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.28 | |||||||||
26 | Emmi Heine | 2002 | 490 | 34.32 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.57 | |||||||||
27 | Aada Hakala | 2004 | 483 | 34.48 | ||||||
Uinti Tampere | 32.87 | |||||||||
28 | Aino Mononen | 2001 | 480 | 34.56 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 33.03 | |||||||||
29 | Lotta Lehtoila | 2003 | 469 | 34.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.97 | |||||||||
30 | Iina Rissanen | 2005 | 458 | 35.08 | ||||||
Vanders | 33.97 | |||||||||
31 | Nelli Laaksonen | 2005 | 450 | 35.31 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.93 | |||||||||
32 | Enna Eho | 2004 | 441 | 35.53 | ||||||
Uinti Tampere | 34.03 | |||||||||
33 | Emilia Peuhkurinen | 2005 | 419 | 36.14 | ||||||
Uinti Tampere | 38.07 | |||||||||
34 | Kaisla Kangas | 2002 | 414 | 36.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.41 | |||||||||
35 | Vilja Laaksonen | 2002 | 387 | 37.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.30 | |||||||||
36 | Laura Pitkänen | 2002 | 385 | 37.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.62 | |||||||||
37 | Wilma Lassila | 2004 | 360 | 38.02 | ||||||
TaTu Tampere | 36.90 | |||||||||
38 | Veera Tall | 2005 | 350 | 38.38 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.23 | |||||||||
39 | Noora Pätiälä | 2004 | 330 | 39.12 | ||||||
Uinti Tampere | 38.10 | |||||||||
40 | Aada Lehtoniemi | 2005 | 329 | 39.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.15 | |||||||||
41 | Siiri Levonoja | 2004 | 328 | 39.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.60 | |||||||||
42 | Tuuli Kammonen | 2004 | 321 | 39.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 38.14 | |||||||||
43 | Soile Auvinen | 2002 | 302 | 40.33 | ||||||
Uinti Tampere | 39.09 | |||||||||
44 | Iina Kukkonen | 2005 | 287 | 41.01 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 42.67 | |||||||||
45 | Lotta Laine | 2003 | 281 | 41.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.30 | |||||||||
46 | Iida Kallio | 2004 | 278 | 41.45 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 43.08 | |||||||||
47 | Liisa Penttinen | 2003 | 262 | 42.24 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 41.70 | |||||||||
48 | Ronja Simsek | 2005 | 257 | 42.53 | ||||||
Porin Uimaseura | 43.57 | |||||||||
49 | Siiri Ruppa | 2003 | 209 | 45.54 | ||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
50 | Aada Purje | 2004 | 193 | 46.75 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 47.32 | |||||||||
51 | Ida Ojala | 2005 | 191 | 46.95 | ||||||
Uinti Tampere | 47.02 | |||||||||
52 | Eerika Turunen | 2005 | 148 | 51.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Nelli Salonen | 2005 | 148 | 51.10 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 51.91 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Koskela | 2007 | 258 | 32.83 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.35 | |||||||||
2 | Konsta Horppu | 2008 | 189 | 36.38 | ||||||
Nokian Pyry | 37.90 | |||||||||
3 | Tuure Pikkuhuhta | 2009 | 167 | 37.94 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.15 | |||||||||
4 | Iiro Viskari | 2007 | 161 | 38.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.74 | |||||||||
5 | Hugo Rossi | 2008 | 139 | 40.28 | ||||||
Uinti Tampere | 41.99 | |||||||||
6 | Frans Nieminen | 2009 | 133 | 40.94 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.64 | |||||||||
7 | Max Tamminen | 2009 | 97 | 45.45 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.82 | |||||||||
8 | Justus Tikkanen | 2010 | 90 | 46.52 | ||||||
TaTu Tampere | 46.17 | |||||||||
9 | Timi Niemi | 2012 | 77 | 49.13 | ||||||
TaTu Tampere | 53.04 | |||||||||
10 | Arttu Rantanen | 2010 | 76 | 49.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Eino Bucktman | 2009 | 66 | 51.63 | ||||||
TaTu Tampere | 53.29 | |||||||||
12 | Matias Haapala | 2009 | 62 | 52.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ivan Lukichev | 2009 | 9 | 1:37.49 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.72 | |||||||||
- | Eemeli Pennanen | 2009 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 45.17 | |||||||||
- | Touko Hokkanen | 2008 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 47.29 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Schrader | 2006 | 328 | 30.30 | ||||||
Uinti Tampere | 31.49 | |||||||||
2 | Joni Routamo | 2005 | 325 | 30.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.48 | |||||||||
3 | Markus Koskinen | 2005 | 300 | 31.21 | ||||||
TaTu Tampere | 31.66 | |||||||||
4 | Frans Riekki | 2005 | 288 | 31.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.67 | |||||||||
5 | Matias Leiwo | 2006 | 284 | 31.79 | ||||||
Uinti Tampere | 33.00 | |||||||||
6 | Jesse Saarinen | 2006 | 261 | 32.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.71 | |||||||||
7 | Severi Muje | 2005 | 253 | 33.06 | ||||||
TaTu Tampere | 34.90 | |||||||||
8 | Evert Heino | 2005 | 242 | 33.52 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.76 | |||||||||
9 | Tuukka Kaartosalmi | 2006 | 214 | 34.95 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.16 | |||||||||
10 | Ossi Vienamo | 2006 | 201 | 35.65 | ||||||
Uinti Tampere | 37.98 | |||||||||
11 | Juuso Saarikko | 2006 | 195 | 36.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.61 | |||||||||
12 | Ilmari Partanen | 2006 | 190 | 36.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.79 | |||||||||
13 | Benjamin Salo | 2006 | 182 | 36.89 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.86 | |||||||||
14 | Aleksi Luopajärvi | 2006 | 165 | 38.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.34 | |||||||||
15 | Aki Eveli | 2006 | 149 | 39.37 | ||||||
Cetus Espoo | 38.58 | |||||||||
16 | Timi Louhe | 2005 | 146 | 39.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 39.14 | |||||||||
- | Robert Cranston | 2006 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 35.09 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santeri Leinonen | 2005 | DSQ | |||||||
Eura Swimming Team | 37.90 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m VU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 653 | 24.10 | ||||||
Vanders | 24.39 | |||||||||
2 | Miro Vasko | 1993 | 616 | 24.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 23.95 | |||||||||
3 | Leevi Lehti | 2000 | 581 | 25.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.26 | |||||||||
4 | Eemil Varho | 1997 | 565 | 25.28 | ||||||
Uinti Tampere | 24.35 | |||||||||
5 | Jyri Lähde | 1996 | 547 | 25.56 | ||||||
TaTu Tampere | 25.26 | |||||||||
6 | Jaakko Rautalin | 1989 | 544 | 25.61 | ||||||
Uinti Tampere | 23.50 | |||||||||
7 | Joel Knaapi | 2001 | 538 | 25.70 | ||||||
Cetus Espoo | 26.22 | |||||||||
8 | Daniel Rinne | 2002 | 532 | 25.79 | ||||||
Cetus Espoo | 25.69 | |||||||||
9 | Tatu Hapuoja | 2003 | 518 | 26.03 | ||||||
Uinti Tampere | 25.65 | |||||||||
10 | Jiri Järvinen | 2001 | 513 | 26.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.58 | |||||||||
11 | Leo Mikkonen | 2002 | 506 | 26.24 | ||||||
Cetus Espoo | 25.62 | |||||||||
12 | Timi Torkkel | 2001 | 505 | 26.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 25.46 | |||||||||
13 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 504 | 26.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.26 | |||||||||
14 | Luukas Vainio | 2003 | 503 | 26.28 | ||||||
Cetus Espoo | 26.53 | |||||||||
15 | Isak Gramén | 2001 | 502 | 26.30 | ||||||
Cetus Espoo | 25.95 | |||||||||
16 | Oscar Skjäl | 2002 | 499 | 26.36 | ||||||
Cetus Espoo | 25.39 | |||||||||
17 | Leevi Luhtanen | 2000 | 497 | 26.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.85 | |||||||||
18 | Lassi Niemi | 2004 | 489 | 26.54 | ||||||
TaTu Tampere | 26.17 | |||||||||
19 | Anssi Hätälä | 1994 | 485 | 26.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.82 | |||||||||
20 | Henri Naarajärvi | 2002 | 453 | 27.21 | ||||||
Uinti Tampere | 26.77 | |||||||||
21 | Matias Rasinmäki | 2003 | 446 | 27.35 | ||||||
Cetus Espoo | 26.78 | |||||||||
22 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 442 | 27.43 | ||||||
Uinti Tampere | 26.71 | |||||||||
23 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 428 | 27.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.01 | |||||||||
24 | Kasperi Koskinen | 2001 | 425 | 27.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.63 | |||||||||
25 | Otto Ahvonen | 2003 | 413 | 28.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.38 | |||||||||
26 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 396 | 28.46 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.65 | |||||||||
27 | Tuomas Virtanen | 1992 | 355 | 29.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.96 | |||||||||
28 | Jonni Timonen | 2000 | 352 | 29.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.41 | |||||||||
29 | Jesse Anoschkin | 2004 | 337 | 30.03 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.56 | |||||||||
30 | Luka Pykälistö | 2004 | 308 | 30.96 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.08 | |||||||||
31 | Casper Leo | 2004 | 226 | 34.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.30 | |||||||||
32 | Aapo Ahlroos | 2004 | 201 | 35.68 | ||||||
Vanders | 36.16 | |||||||||
33 | Kristian Tankka | 2004 | 196 | 35.96 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.64 | |||||||||
- | Teemu Annala | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 26.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:23 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 20, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Tieaho | 2008 | 271 | 36.65 | ||||||
Nokian Pyry | 37.64 | |||||||||
2 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 219 | 39.31 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.50 | |||||||||
3 | Krista Pajula | 2008 | 192 | 41.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 41.08 | |||||||||
4 | Vilma Koivula | 2008 | 189 | 41.29 | ||||||
Nokian Pyry | 41.59 | |||||||||
5 | Annika Leinonen | 2008 | 164 | 43.31 | ||||||
Rauman Uimaseura | 45.59 | |||||||||
6 | Lumia Lätti | 2010 | 131 | 46.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 46.88 | |||||||||
7 | Emilia Valtonen | 2009 | 124 | 47.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Sina Huvila | 2010 | 121 | 47.86 | ||||||
TaTu Tampere | 1:04.28 | |||||||||
9 | Emmi Oksanen | 2009 | 120 | 48.11 | ||||||
TaTu Tampere | 51.76 | |||||||||
10 | Renja Koskela | 2010 | 113 | 49.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.05 | |||||||||
11 | Sanni Korhonen | 2009 | 100 | 51.09 | ||||||
TaTu Tampere | 49.98 | |||||||||
12 | Hertta Myllymäki | 2010 | 87 | 53.53 | ||||||
TaTu Tampere | 49.33 | |||||||||
13 | Minja Kautto | 2010 | 82 | 54.49 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Siiri Kinos | 2010 | 79 | 55.24 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.69 | |||||||||
- | Elli Himanen | 2009 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 39.81 | |||||||||
Laji 20, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oona Sarlin | 2006 | 433 | 31.35 | ||||||
Vanders | 32.80 | |||||||||
2 | Jessika Lampinen | 2006 | 432 | 31.39 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.26 | |||||||||
3 | Saara Lehto | 2007 | 415 | 31.81 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.66 | |||||||||
4 | Petra Nieminen | 2007 | 402 | 32.14 | ||||||
Cetus Espoo | 32.67 | |||||||||
5 | Silva Salonniemi | 2006 | 388 | 32.51 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Pinja Pakkanen | 2006 | 374 | 32.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 33.45 | |||||||||
7 | Peppi Lehtinen | 2007 | 367 | 33.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 33.67 | |||||||||
8 | Lila Niskala | 2006 | 366 | 33.17 | ||||||
Uinti Tampere | 35.32 | |||||||||
9 | Anna Lindholm | 2007 | 343 | 33.89 | ||||||
Cetus Espoo | 33.13 | |||||||||
10 | Nelli Jumppanen | 2006 | 340 | 33.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 34.47 | |||||||||
11 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 331 | 34.28 | ||||||
Cetus Espoo | 36.14 | |||||||||
12 | Ida Savolainen | 2007 | 321 | 34.63 | ||||||
Cetus Espoo | 36.27 | |||||||||
13 | Merete Lätti | 2006 | 318 | 34.73 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.71 | |||||||||
14 | Pia Hellmann | 2006 | 313 | 34.94 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.76 | |||||||||
15 | Elli Isometsä | 2007 | 304 | 35.26 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 34.26 | |||||||||
16 | Meeri Nordström | 2006 | 304 | 35.27 | ||||||
Porin Uimaseura | 35.80 | |||||||||
17 | Aada Antila | 2007 | 303 | 35.30 | ||||||
Lapuan Virkiä | 34.75 | |||||||||
18 | Iida Saarikoski | 2006 | 297 | 35.53 | ||||||
Cetus Espoo | 36.60 | |||||||||
19 | Ilona Salonen | 2006 | 295 | 35.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.44 | |||||||||
20 | Olesia Leshchuk | 2006 | 292 | 35.76 | ||||||
Cetus Espoo | 35.75 | |||||||||
21 | Sofia Mustonen | 2006 | 278 | 36.32 | ||||||
TaTu Tampere | 35.50 | |||||||||
22 | Nelli Ranne | 2007 | 253 | 37.50 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.82 | |||||||||
23 | Vivian Vesa | 2006 | 242 | 38.05 | ||||||
Cetus Espoo | 37.83 | |||||||||
24 | Helmi Kakko | 2006 | 167 | 43.04 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.06 | |||||||||
- | Aada Meskanen | 2006 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 37.23 | |||||||||
- | Nea Korpela | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 42.79 | |||||||||
- | Ida Ekman | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 50m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Citymarket Turtola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 678 | 27.00 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.14 | |||||||||
2 | Sonja Pentti | 1999 | 648 | 27.41 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.12 | |||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 636 | 27.59 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 27.19 | |||||||||
4 | Nina Haltia | 1999 | 614 | 27.91 | ||||||
Vanders | 27.71 | |||||||||
5 | Amanda Suihkonen | 1995 | 587 | 28.34 | ||||||
TaTu Tampere | 27.57 | |||||||||
6 | Daniela Degenhardt | 2003 | 577 | 28.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.15 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 570 | 28.61 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 28.68 | |||||||||
8 | Laura Kellberg | 2003 | 567 | 28.66 | ||||||
Cetus Espoo | 27.53 | |||||||||
9 | Henrika Parviainen | 1997 | 561 | 28.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.55 | |||||||||
10 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 546 | 29.03 | ||||||
Rauman Uimaseura | 28.39 | |||||||||
11 | Aada Viitamäki | 2003 | 541 | 29.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.32 | |||||||||
12 | Vilma Iisalo | 2001 | 538 | 29.16 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.26 | |||||||||
13 | Melinda Moilanen | 2000 | 538 | 29.17 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.07 | |||||||||
14 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 527 | 29.37 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 28.90 | |||||||||
15 | Juulia Käräjämies | 2003 | 518 | 29.53 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 29.60 | |||||||||
16 | Cia Wacklin | 2001 | 517 | 29.55 | ||||||
Cetus Espoo | 29.26 | |||||||||
17 | Nelli Rauhanen | 2005 | 516 | 29.57 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.77 | |||||||||
18 | Annika Karinkanta | 2000 | 514 | 29.61 | ||||||
TaTu Tampere | 28.69 | |||||||||
19 | Emilia Niemi | 2005 | 514 | 29.62 | ||||||
Octopus Lohja | 29.43 | |||||||||
20 | Ella Lammi | 1998 | 511 | 29.68 | ||||||
TaTu Tampere | 27.86 | |||||||||
21 | Iiris Jämsä | 2004 | 510 | 29.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.94 | |||||||||
21 | Julianna Kurkela | 2005 | 510 | 29.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.54 | |||||||||
23 | Aino Lepola | 2005 | 506 | 29.76 | ||||||
TaTu Tampere | 30.12 | |||||||||
24 | Ella Uusitalo | 2003 | 495 | 29.98 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.51 | |||||||||
24 | Sofia Rinne | 2005 | 495 | 29.98 | ||||||
Cetus Espoo | 30.32 | |||||||||
26 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 495 | 29.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 29.91 | |||||||||
27 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 484 | 30.21 | ||||||
Uinti Tampere | 29.63 | |||||||||
28 | Essi Turkki | 2004 | 483 | 30.23 | ||||||
Uinti Tampere | 31.46 | |||||||||
29 | Inka Vahtola | 2005 | 476 | 30.39 | ||||||
Cetus Espoo | 29.81 | |||||||||
30 | Pinja Penttilä | 2001 | 475 | 30.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 29.92 | |||||||||
31 | Mari Kausiala | 1997 | 472 | 30.46 | ||||||
TaTu Tampere | 29.50 | |||||||||
32 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 470 | 30.51 | ||||||
Cetus Espoo | 29.53 | |||||||||
33 | Sanni Kilponen | 2001 | 468 | 30.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.75 | |||||||||
34 | Melissa Virtanen | 2004 | 466 | 30.59 | ||||||
Uinti Tampere | 30.40 | |||||||||
35 | Fiia Pyykkö | 2001 | 463 | 30.67 | ||||||
Salon Uimarit | 29.59 | |||||||||
36 | Minna Kinnunen | 2003 | 461 | 30.71 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.49 | |||||||||
37 | Saana Järvinen | 2003 | 460 | 30.72 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.14 | |||||||||
38 | Kiia Kinnunen | 2003 | 457 | 30.79 | ||||||
TaTu Tampere | 30.79 | |||||||||
39 | Vilja Laaksonen | 2002 | 457 | 30.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.06 | |||||||||
40 | Anni Törmänen | 2005 | 450 | 30.96 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.26 | |||||||||
41 | Aino Mononen | 2001 | 449 | 30.98 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.86 | |||||||||
42 | Noora Kanerva | 2000 | 447 | 31.02 | ||||||
Simmis Wanda | 30.47 | |||||||||
43 | Salla Rantala | 2004 | 445 | 31.06 | ||||||
Uinti Tampere | 31.17 | |||||||||
44 | Lilli Louhikoski | 2002 | 445 | 31.08 | ||||||
Vanders | 31.42 | |||||||||
45 | Anni Manninen | 2001 | 439 | 31.20 | ||||||
Simmis Wanda | 30.38 | |||||||||
46 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 434 | 31.32 | ||||||
Cetus Espoo | 29.63 | |||||||||
47 | Veera Tall | 2005 | 423 | 31.59 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.59 | |||||||||
48 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 416 | 31.78 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 30.47 | |||||||||
49 | Enni Halttunen | 2005 | 413 | 31.85 | ||||||
Uinti Tampere | 32.90 | |||||||||
50 | Elina Palojärvi | 2002 | 410 | 31.92 | ||||||
Uinti Tampere | 30.75 | |||||||||
51 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 410 | 31.93 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.92 | |||||||||
52 | Kiia Alenius | 2005 | 410 | 31.94 | ||||||
TaTu Tampere | 33.06 | |||||||||
53 | Emma Mangeloja | 2003 | 406 | 32.03 | ||||||
Kampuksen Plaani | 30.80 | |||||||||
54 | Siiri Reinonen | 2004 | 403 | 32.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.71 | |||||||||
55 | Emilia Peuhkurinen | 2005 | 401 | 32.17 | ||||||
Uinti Tampere | 33.46 | |||||||||
56 | Sanna Pajula | 2003 | 400 | 32.20 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | 33.08 | |||||||||
57 | Saana Keskinen | 2005 | 396 | 32.29 | ||||||
Uinti Tampere | 34.41 | |||||||||
58 | Henni Halme | 2005 | 396 | 32.31 | ||||||
Uinti Tampere | 33.37 | |||||||||
59 | Noora Pätiälä | 2004 | 379 | 32.78 | ||||||
Uinti Tampere | 32.28 | |||||||||
60 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 379 | 32.79 | ||||||
Vanders | 32.97 | |||||||||
61 | Laura Pitkänen | 2002 | 375 | 32.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.89 | |||||||||
62 | Veera Maijala | 2005 | 371 | 33.01 | ||||||
Rauman Uimaseura | 34.67 | |||||||||
63 | Bettina Sandelin | 2005 | 368 | 33.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | 34.00 | |||||||||
64 | Sanni Luostarinen | 2002 | 362 | 33.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.34 | |||||||||
65 | My Laverman | 2004 | 360 | 33.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.18 | |||||||||
66 | Aino Kunelius | 2005 | 352 | 33.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.91 | |||||||||
67 | Iida Salonen | 2005 | 350 | 33.67 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 34.93 | |||||||||
68 | Siiri Päivärinta | 2005 | 347 | 33.75 | ||||||
Cetus Espoo | 35.00 | |||||||||
69 | Jenna Luoma | 2005 | 344 | 33.86 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.22 | |||||||||
70 | Soile Auvinen | 2002 | 339 | 34.03 | ||||||
Uinti Tampere | 32.14 | |||||||||
71 | Amanda Ahmaoja | 2005 | 317 | 34.77 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.78 | |||||||||
72 | Veera Viskari | 2005 | 314 | 34.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.87 | |||||||||
73 | Erica Tomperi | 2004 | 304 | 35.26 | ||||||
Nokian Pyry | 33.25 | |||||||||
74 | Aura Ringman | 2005 | 301 | 35.39 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.43 | |||||||||
75 | Siiri Ruppa | 2003 | 267 | 36.85 | ||||||
Kampuksen Plaani | 36.76 | |||||||||
76 | Kaisa Harjula | 2005 | 265 | 36.94 | ||||||
Porin Uimaseura | 37.16 | |||||||||
77 | Miina-Maria Itkonen | 2003 | 222 | 39.14 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.44 | |||||||||
78 | Elina Virtanen | 1962 | 184 | 41.69 | ||||||
Kampuksen Plaani | 41.02 | |||||||||
- | Emilia Majuri | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 31.19 | |||||||||
- | Mariel Mylly | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.20 | |||||||||
- | Vera Vartiainen | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:23 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:09 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 21, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Rosenström | 2007 | 250 | 44.07 | 1:32.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:36.55 | |||||||||
2 | Albert Laakkonen | 2007 | 218 | 45.97 | 1:37.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:36.27 | |||||||||
3 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 212 | 46.21 | 1:37.89 | |||||
Salon Uimarit | 1:52.65 | |||||||||
4 | Akseli Kellman | 2007 | 212 | 47.26 | 1:38.04 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:37.60 | |||||||||
5 | Pyry Nieminen | 2007 | 187 | 49.59 | 1:42.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:43.04 | |||||||||
6 | Aapo Mononen | 2007 | 181 | 48.86 | 1:43.25 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:45.54 | |||||||||
7 | Samu Uljas | 2007 | 176 | 51.97 | 1:44.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.66 | |||||||||
8 | Väinö Hinkka | 2007 | 168 | 50.23 | 1:45.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:44.14 | |||||||||
9 | Tatu Yli-Houhala | 2007 | 164 | 49.10 | 1:46.70 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Eemeli Salo | 2007 | 145 | 51.21 | 1:51.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:58.94 | |||||||||
11 | Thomas Westerlund | 2007 | 144 | 53.98 | 1:51.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:54.05 | |||||||||
12 | Matias Suutala | 2008 | 133 | 53.14 | 1:54.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Patric Meriholvi | 2007 | 122 | 53.61 | 1:57.87 | |||||
Raision Urheilijat | 1:55.13 | |||||||||
14 | Eero Olli | 2008 | 111 | 59.46 | 2:01.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Topias Tuomi | 2007 | 106 | 1:00.00 | 2:03.18 | |||||
Uinti Tampere | 2:19.45 | |||||||||
16 | Arttu Carne | 2007 | 101 | 1:00.09 | 2:05.18 | |||||
Raision Urheilijat | 1:58.06 | |||||||||
17 | Jesper Isotalo | 2007 | 57 | 1:13.36 | 2:31.25 | |||||
Raision Urheilijat | 2:26.89 | |||||||||
- | Elias Sahla | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 2:00.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 413 | 37.20 | 1:18.50 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:16.60 | |||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 384 | 37.76 | 1:20.41 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.49 | |||||||||
3 | Daniel Kontula | 2005 | 356 | 38.14 | 1:22.45 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.16 | |||||||||
4 | Jasper Oikarainen | 2005 | 352 | 39.73 | 1:22.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.80 | |||||||||
5 | Juho Törmä | 2005 | 310 | 38.88 | 1:26.29 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.17 | |||||||||
6 | Lauri Aho | 2006 | 282 | 42.75 | 1:29.06 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.28 | |||||||||
7 | Julius Sandelin | 2005 | 258 | 41.93 | 1:31.73 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:30.55 | |||||||||
8 | Aarne Nuutinen | 2006 | 255 | 44.14 | 1:32.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.90 | |||||||||
9 | Evan Mustonen | 2005 | 254 | 43.91 | 1:32.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.22 | |||||||||
10 | Veeti Salminen | 2006 | 246 | 43.68 | 1:33.25 | |||||
Someron Esa | 1:29.08 | |||||||||
11 | Sami Schrader | 2006 | 240 | 44.57 | 1:33.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.70 | |||||||||
12 | Leevi Luoma | 2005 | 238 | 45.76 | 1:34.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.01 | |||||||||
13 | Ilmari Partanen | 2006 | 231 | 45.44 | 1:35.16 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.79 | |||||||||
14 | Ossi Vienamo | 2006 | 209 | 47.22 | 1:38.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:39.76 | |||||||||
15 | Aapo Nurminen | 2006 | 196 | 47.84 | 1:40.60 | |||||
Raision Urheilijat | 1:49.38 | |||||||||
16 | Ville Suojasto | 2006 | 191 | 47.81 | 1:41.45 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.20 | |||||||||
17 | Artem Haikara | 2005 | 176 | 48.90 | 1:44.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.84 | |||||||||
18 | Tuukka Kaartosalmi | 2006 | 173 | 49.30 | 1:44.80 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:49.13 | |||||||||
19 | Antti Huttunen | 2006 | 171 | 51.29 | 1:45.24 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:42.76 | |||||||||
20 | Eetu Nieminen | 2006 | 157 | 51.57 | 1:48.28 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.84 | |||||||||
21 | Vilho Okkonen | 2006 | 151 | 52.32 | 1:49.62 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:42.99 | |||||||||
22 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 150 | 51.62 | 1:49.93 | |||||
Salon Uimarit | 1:47.89 | |||||||||
23 | Antto Koppinen | 2006 | 148 | 51.83 | 1:50.50 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:52.46 | |||||||||
24 | Severi Muje | 2005 | 138 | 55.10 | 1:52.97 | |||||
TaTu Tampere | 1:57.56 | |||||||||
25 | Emil Tirkkonen | 2006 | 138 | 52.48 | 1:53.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.89 | |||||||||
26 | Olli Järvenpää | 2006 | 137 | 54.97 | 1:53.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.12 | |||||||||
27 | Veeti Heittokangas | 2006 | 71 | 1:07.72 | 2:20.84 | |||||
Uinti Tampere | 2:09.47 | |||||||||
- | Aki Eveli | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:02.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Carlos Sadiku | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Jesse Saarinen | 2006 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 1:38.68 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 21, 100m RU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 710 | 31.23 | 1:05.52 | |||||
Vanders | 1:04.16 | |||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 687 | 31.12 | 1:06.24 | |||||
Vanders | 1:04.94 | |||||||||
3 | Verneri Viisanen | 2002 | 651 | 32.72 | 1:07.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.65 | |||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 619 | 31.31 | 1:08.57 | |||||
Vanders | 1:07.23 | |||||||||
5 | Davin Lindholm | 2004 | 618 | 31.63 | 1:08.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.61 | |||||||||
6 | Jami Ihalainen | 2003 | 615 | 32.81 | 1:08.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:07.23 | |||||||||
7 | Petr Pankratov | 2002 | 541 | 33.76 | 1:11.73 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.10 | |||||||||
8 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 503 | 34.37 | 1:13.48 | |||||
TaTu Tampere | 1:12.84 | |||||||||
9 | Joona Kortteinen | 2003 | 476 | 35.29 | 1:14.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.12 | |||||||||
10 | Kasper Envalds | 2001 | 472 | 34.61 | 1:15.07 | |||||
Vanders | 1:16.34 | |||||||||
11 | Tatu Hapuoja | 2003 | 471 | 35.47 | 1:15.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.50 | |||||||||
12 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 453 | 35.67 | 1:16.08 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.37 | |||||||||
13 | Anssi Hätälä | 1994 | 440 | 36.24 | 1:16.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.11 | |||||||||
14 | Joona Saloniemi | 2004 | 437 | 35.86 | 1:17.01 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.53 | |||||||||
15 | Eetu Einto | 2001 | 416 | 34.30 | 1:18.26 | |||||
Vanders | 1:13.85 | |||||||||
16 | Joona Lehtonen | 2003 | 377 | 38.37 | 1:20.90 | |||||
Vanders | 1:21.38 | |||||||||
17 | Lauri Huhtasalo | 2004 | 347 | 38.54 | 1:23.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:24.42 | |||||||||
18 | Roni Koskinen | 2003 | 333 | 38.90 | 1:24.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.29 | |||||||||
19 | Niko Viitala | 2003 | 302 | 39.41 | 1:27.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.36 | |||||||||
20 | Olli Havia | 2004 | 299 | 40.05 | 1:27.34 | |||||
Salon Uimarit | 1:29.35 | |||||||||
21 | Viktor Asklöf | 2004 | 298 | 40.85 | 1:27.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.10 | |||||||||
22 | Otto Mikkonen | 2003 | 291 | 39.60 | 1:28.17 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:25.02 | |||||||||
23 | Tatu Kivimäki | 2004 | 242 | 44.11 | 1:33.75 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.50 | |||||||||
24 | Osmo Mäkelä | 2004 | 229 | 43.65 | 1:35.51 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.94 | |||||||||
25 | Joona Kurppa | 2004 | 229 | 44.47 | 1:35.55 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.19 | |||||||||
26 | Sauli Gummerus | 2004 | 208 | 47.03 | 1:38.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:09 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:38 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 22, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nicola Burman | 2008 | 289 | 47.31 | 1:37.22 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:40.09 | |||||||||
2 | Anri Parviainen | 2008 | 261 | 49.58 | 1:40.68 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.70 | |||||||||
3 | Matilda Saarinen | 2008 | 227 | 50.28 | 1:45.40 | |||||
Salon Uimarit | 1:45.28 | |||||||||
4 | Martta Mäkinen | 2008 | 225 | 50.71 | 1:45.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:44.79 | |||||||||
5 | Rebecca Mäkinen | 2008 | 217 | 49.87 | 1:47.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.81 | |||||||||
6 | Ada Tuurna | 2008 | 214 | 51.78 | 1:47.52 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:47.45 | |||||||||
7 | Josefiina Kinos | 2009 | 212 | 52.86 | 1:47.92 | |||||
Raision Urheilijat | 1:45.92 | |||||||||
8 | Helka Känkänen | 2008 | 205 | 52.02 | 1:48.99 | |||||
Porin Uimaseura | 1:50.82 | |||||||||
9 | Sara Jaatinen | 2008 | 203 | 53.26 | 1:49.48 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:48.83 | |||||||||
10 | Senja Pakkanen | 2008 | 202 | 53.33 | 1:49.62 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:53.62 | |||||||||
11 | Saimi Lanki | 2008 | 183 | 54.18 | 1:53.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:51.45 | |||||||||
12 | Ronja Pyrhönen | 2008 | 180 | 55.17 | 1:53.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.63 | |||||||||
13 | Emmi Jokinen | 2008 | 174 | 55.94 | 1:55.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:51.54 | |||||||||
14 | Matilda Jokinen | 2008 | 171 | 55.28 | 1:55.75 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:56.31 | |||||||||
15 | Nella Kuivanen | 2008 | 170 | 55.77 | 1:56.08 | |||||
Uinti Tampere | 2:01.95 | |||||||||
16 | Sofia Maude | 2008 | 167 | 54.48 | 1:56.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.85 | |||||||||
17 | Iina Pihlaja | 2008 | 147 | 59.52 | 2:01.82 | |||||
Raision Urheilijat | 2:05.40 | |||||||||
18 | Hanna Vänni | 2008 | 146 | 57.07 | 2:01.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:59.29 | |||||||||
19 | Minttu Meskanen | 2008 | 141 | 1:00.69 | 2:03.44 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Vilma Koivula | 2008 | 140 | 57.97 | 2:03.64 | |||||
Nokian Pyry | 2:03.94 | |||||||||
21 | Lotta Laine | 2008 | 140 | 1:00.51 | 2:03.74 | |||||
Nokian Pyry | 2:12.86 | |||||||||
22 | Lumia Lätti | 2010 | 127 | 1:01.94 | 2:07.98 | |||||
Joensuun Uimaseura | 2:02.63 | |||||||||
23 | Olivia Gadd | 2008 | 121 | 1:02.42 | 2:09.77 | |||||
Uinti Tampere | 2:13.32 | |||||||||
24 | Kerttu Mätäsjärvi | 2009 | 114 | 1:02.47 | 2:12.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Moona Mäkelä | 2008 | 113 | 1:04.54 | 2:12.83 | |||||
Salon Uimarit | 2:07.03 | |||||||||
26 | Helmi Nikula | 2008 | 91 | 1:11.50 | 2:22.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ameli Pitrè | 2008 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:07.56 | |||||||||
- | Sissi Viitasaari | 2008 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kaisa Heikkinen | 2008 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:46.60 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Matilda Karvonen | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 2:13.09 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 22, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 635 | 35.39 | 1:14.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.96 | |||||||||
2 | Nea Elomaa | 2006 | 436 | 39.81 | 1:24.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:26.41 | |||||||||
3 | Tuuli Peltola | 2007 | 413 | 41.70 | 1:26.40 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.40 | |||||||||
4 | Inka Hämäläinen | 2007 | 378 | 41.64 | 1:28.99 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:29.63 | |||||||||
5 | Saaga Keränen | 2006 | 377 | 42.43 | 1:29.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.53 | |||||||||
6 | Milla Kiviranta | 2006 | 359 | 43.79 | 1:30.50 | |||||
Vanders | 1:29.07 | |||||||||
7 | Ippi Ranta | 2006 | 356 | 43.50 | 1:30.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.26 | |||||||||
8 | Essi Pyykkö | 2006 | 343 | 44.48 | 1:31.85 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.83 | |||||||||
9 | Erin Heinikangas | 2007 | 323 | 44.94 | 1:33.71 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:35.59 | |||||||||
10 | Sofia Lepistö | 2006 | 317 | 44.29 | 1:34.32 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:33.92 | |||||||||
11 | Emmiina Eho | 2007 | 289 | 46.26 | 1:37.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.67 | |||||||||
12 | Veera Malmelin | 2007 | 288 | 46.01 | 1:37.35 | |||||
Nokian Pyry | 1:34.39 | |||||||||
13 | Sandra Savolainen | 2007 | 275 | 47.95 | 1:38.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.64 | |||||||||
14 | Pinja Pakkanen | 2006 | 264 | 47.69 | 1:40.28 | |||||
Kankaanpään Uimarit | 1:37.80 | |||||||||
15 | Neri Lätti | 2007 | 252 | 48.52 | 1:41.77 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:38.46 | |||||||||
16 | Emma Nissinen | 2007 | 250 | 46.32 | 1:42.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.56 | |||||||||
17 | Ilona Salonen | 2006 | 249 | 49.42 | 1:42.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:41.86 | |||||||||
18 | Veera Nurmikolu | 2007 | 244 | 50.41 | 1:42.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.10 | |||||||||
19 | Linnea Azzola | 2007 | 233 | 50.23 | 1:44.49 | |||||
Porin Uimaseura | 1:50.61 | |||||||||
20 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 231 | 49.80 | 1:44.80 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.13 | |||||||||
21 | Emmi Liukko | 2006 | 231 | 49.63 | 1:44.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.65 | |||||||||
22 | Viivi Pesonen | 2006 | 230 | 49.80 | 1:44.97 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:44.61 | |||||||||
23 | Vilma Saarimäki | 2007 | 228 | 49.93 | 1:45.25 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.82 | |||||||||
24 | Mia Peake | 2007 | 218 | 49.36 | 1:46.76 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:48.99 | |||||||||
25 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 218 | 50.53 | 1:46.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:54.93 | |||||||||
26 | Viivi Kiiveri | 2006 | 214 | 51.30 | 1:47.49 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.67 | |||||||||
27 | Saaga Tuominen | 2007 | 209 | 51.56 | 1:48.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:50.92 | |||||||||
28 | Eine Idman | 2007 | 204 | 53.07 | 1:49.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.88 | |||||||||
29 | Iiris Aittokallio | 2006 | 202 | 52.36 | 1:49.53 | |||||
Raision Urheilijat | 1:54.57 | |||||||||
30 | Aino Mustonen | 2007 | 201 | 52.51 | 1:49.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:49.47 | |||||||||
31 | Aada-Julia Laakso | 2007 | 199 | 52.77 | 1:50.17 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:47.47 | |||||||||
32 | Nelli Ranne | 2007 | 194 | 53.44 | 1:51.07 | |||||
Porin Uimaseura | 1:58.12 | |||||||||
33 | Vilma Lindholm | 2007 | 192 | 54.54 | 1:51.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.65 | |||||||||
34 | Helmi Heinonen | 2006 | 189 | 54.19 | 1:52.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:50.12 | |||||||||
35 | Krista Kurvinen | 2007 | 184 | 53.07 | 1:53.11 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
36 | Saana Harjuoja | 2007 | 178 | 57.14 | 1:54.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.77 | |||||||||
37 | Sofia Järvi | 2007 | 176 | 53.97 | 1:54.77 | |||||
Raision Urheilijat | 1:56.24 | |||||||||
38 | Noora Riionheimo | 2006 | 164 | 55.27 | 1:57.42 | |||||
Raision Urheilijat | 1:57.79 | |||||||||
39 | Sofia Soininen | 2007 | 162 | 57.44 | 1:57.83 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:58.41 | |||||||||
40 | Saga Ronkainen | 2007 | 155 | 55.16 | 1:59.54 | |||||
Cetus Espoo | 2:13.05 | |||||||||
41 | Neea Väkinen | 2006 | 148 | 58.92 | 2:01.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:04.76 | |||||||||
- | Aada Antila | 2007 | DSQ | |||||||
Lapuan Virkiä | 1:43.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m RU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 593 | 35.21 | 1:16.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:14.26 | |||||||||
2 | Maria Korkalainen | 2005 | 562 | 36.43 | 1:17.95 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:17.38 | |||||||||
3 | Saana Vähämaa | 2002 | 552 | 36.86 | 1:18.44 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:19.78 | |||||||||
4 | Heta Känkänen | 2001 | 547 | 36.21 | 1:18.65 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.04 | |||||||||
5 | Helmi Lehtonen | 2004 | 532 | 37.09 | 1:19.40 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:19.59 | |||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 525 | 37.71 | 1:19.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.44 | |||||||||
7 | Juulia Käräjämies | 2003 | 521 | 37.10 | 1:19.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.66 | |||||||||
8 | Maura Bergström | 2005 | 511 | 38.24 | 1:20.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.03 | |||||||||
9 | Frida Ekman | 2004 | 486 | 38.12 | 1:21.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.86 | |||||||||
10 | Nea Parkatti | 2004 | 452 | 39.41 | 1:23.80 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.23 | |||||||||
11 | Milla Karttunen | 2005 | 451 | 39.31 | 1:23.91 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.95 | |||||||||
12 | Kaarina Rihte | 2005 | 450 | 40.42 | 1:23.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.47 | |||||||||
13 | Senni Partanen | 2004 | 447 | 39.14 | 1:24.10 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:23.99 | |||||||||
14 | Saara Raulos | 2005 | 439 | 39.10 | 1:24.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.96 | |||||||||
15 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 428 | 40.37 | 1:25.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.17 | |||||||||
16 | Ella Suominen | 2005 | 424 | 41.11 | 1:25.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.12 | |||||||||
17 | Minttu Kiili | 2005 | 415 | 41.97 | 1:26.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.76 | |||||||||
18 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 401 | 40.82 | 1:27.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.55 | |||||||||
19 | Lumi Rossi | 2005 | 398 | 42.32 | 1:27.48 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.61 | |||||||||
20 | Hanna Martola | 2005 | 394 | 42.06 | 1:27.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.94 | |||||||||
21 | Ida Töyrylä | 2004 | 392 | 40.96 | 1:27.86 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.13 | |||||||||
22 | Ronja Maude | 2005 | 391 | 42.40 | 1:27.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.64 | |||||||||
23 | Emmi Kaunisto | 2002 | 379 | 39.83 | 1:28.89 | |||||
Porin Uimaseura | 1:23.72 | |||||||||
24 | Ronja Ruottinen | 2005 | 375 | 41.74 | 1:29.17 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:29.14 | |||||||||
25 | Säde Ryynänen | 2005 | 374 | 45.69 | 1:29.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.51 | |||||||||
26 | Ilona Niemi | 2005 | 358 | 43.32 | 1:30.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.38 | |||||||||
27 | Siiri Levonoja | 2004 | 336 | 44.31 | 1:32.56 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:37.65 | |||||||||
28 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 329 | 43.47 | 1:33.18 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.90 | |||||||||
29 | Ronja Simsek | 2005 | 310 | 45.01 | 1:35.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.51 | |||||||||
30 | Aino Kurki | 2005 | 290 | 45.68 | 1:37.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.19 | |||||||||
31 | Vilma Manninen | 2005 | 263 | 47.45 | 1:40.39 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.17 | |||||||||
32 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 248 | 47.90 | 1:42.31 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.54 | |||||||||
33 | Liisa Penttinen | 2003 | 235 | 49.87 | 1:44.18 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:42.53 | |||||||||
34 | Saimi Räty | 2005 | 202 | 52.68 | 1:49.63 | |||||
Raision Urheilijat | 1:51.62 | |||||||||
35 | Emma Autio | 2005 | 169 | 55.89 | 1:56.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.46 | |||||||||
- | Iida Reini | 2000 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.01 | |||||||||
- | Joanna Hauhia | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:39.29 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:38 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:48 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 23, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leo Währn | 2005 | 402 | 32.14 | 1:07.46 | |||||
Vanders | 1:08.33 | |||||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | 384 | 32.20 | 1:08.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.47 | |||||||||
3 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 377 | 32.21 | 1:08.94 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.47 | |||||||||
4 | Akseli Liukkonen | 2005 | 306 | 34.03 | 1:13.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.82 | |||||||||
5 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 296 | 33.98 | 1:14.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.75 | |||||||||
6 | Ivan Chupakhin | 2005 | 293 | 33.27 | 1:14.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.44 | |||||||||
7 | Lauri Korpi | 2006 | 258 | 36.45 | 1:18.18 | |||||
Ilmajoen Kisailijat | 1:19.28 | |||||||||
8 | Luka Laaksonen | 2005 | 250 | 36.47 | 1:19.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.35 | |||||||||
9 | Matias Saarinen | 2006 | 221 | 37.93 | 1:22.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.30 | |||||||||
10 | Ivan Gavrilov | 2005 | 216 | 36.83 | 1:22.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.53 | |||||||||
11 | Pauli Rantatupa | 2005 | 188 | 39.75 | 1:26.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.29 | |||||||||
12 | Saku Pietilä | 2006 | 180 | 41.30 | 1:28.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Sebastian Sojolin | 2006 | 178 | 39.25 | 1:28.55 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.59 | |||||||||
14 | Niklas Töyrylä | 2006 | 157 | 42.79 | 1:32.23 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.75 | |||||||||
15 | Tobias Syrjä | 2006 | 138 | 43.77 | 1:36.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.38 | |||||||||
16 | Kalle Heinonen | 2006 | 137 | 42.60 | 1:36.51 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.27 | |||||||||
17 | Totte Teittinen | 2005 | 133 | 45.47 | 1:37.55 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.02 | |||||||||
18 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 96 | 44.82 | 1:48.71 | |||||
Salon Uimarit | 1:49.02 | |||||||||
- | Teo Mattelmäki | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:13.76 | |||||||||
- | Margo Murumäe | 2006 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 1:41.43 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 23, 100m PU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 656 | 26.24 | 57.32 | |||||
Uinti Tampere | 56.04 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 586 | 28.28 | 59.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.09 | |||||||||
3 | Jani-Markus Sula | 1999 | 571 | 27.78 | 1:00.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.46 | |||||||||
4 | Luukas Vainio | 2003 | 554 | 28.56 | 1:00.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.87 | |||||||||
5 | Lauri Törmä | 2000 | 533 | 28.51 | 1:01.44 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.97 | |||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 526 | 28.44 | 1:01.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.02 | |||||||||
7 | Eerikki Laitala | 2001 | 509 | 28.81 | 1:02.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.07 | |||||||||
8 | Miiro Vartiainen | 2001 | 504 | 28.76 | 1:02.59 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:02.24 | |||||||||
9 | Oscar Skjäl | 2002 | 499 | 30.14 | 1:02.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.88 | |||||||||
10 | Leevi Luhtanen | 2000 | 474 | 30.83 | 1:03.87 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.60 | |||||||||
11 | Daniel Rinne | 2002 | 461 | 29.62 | 1:04.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.71 | |||||||||
12 | Eemil Kylmä | 2001 | 460 | 29.54 | 1:04.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.70 | |||||||||
13 | Tuomas Jokinen | 2001 | 460 | 30.76 | 1:04.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.97 | |||||||||
14 | Leo Mikkonen | 2002 | 445 | 30.38 | 1:05.22 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.74 | |||||||||
15 | Miro Birkstedt | 2004 | 439 | 30.38 | 1:05.54 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.35 | |||||||||
16 | Joonas Cranston | 2003 | 425 | 30.16 | 1:06.26 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:06.83 | |||||||||
17 | Joel Knaapi | 2001 | 418 | 29.30 | 1:06.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Mio Harju | 2002 | 408 | 30.79 | 1:07.13 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.94 | |||||||||
19 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 374 | 31.96 | 1:09.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:10.78 | |||||||||
20 | Matias Rasinmäki | 2003 | 365 | 31.73 | 1:09.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.27 | |||||||||
21 | Antte Säilä | 2004 | 327 | 33.70 | 1:12.28 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.46 | |||||||||
22 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 317 | 33.05 | 1:13.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.94 | |||||||||
23 | Samuel Saari | 2004 | 307 | 34.56 | 1:13.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.71 | |||||||||
24 | Otto Nurminen | 2004 | 294 | 35.28 | 1:14.91 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.10 | |||||||||
25 | Sebastian Rasimus | 2004 | 294 | 34.54 | 1:14.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.47 | |||||||||
26 | Lenni Lehtonen | 2004 | 286 | 36.32 | 1:15.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.71 | |||||||||
27 | Sakari Gummerus | 2003 | 192 | 36.86 | 1:26.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.45 | |||||||||
- | Roni Kallström | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 58.47 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:48 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:03 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 24, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 446 | 33.22 | 1:13.23 | |||||
Salon Uimarit | 1:16.34 | |||||||||
2 | Sini Mäkilä | 2006 | 403 | 35.06 | 1:15.73 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.70 | |||||||||
3 | Petra Soini | 2007 | 389 | 36.85 | 1:16.68 | |||||
Nokian Pyry | 1:22.41 | |||||||||
4 | Piia Lahtinen | 2006 | 364 | 35.08 | 1:18.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.32 | |||||||||
5 | Saara Lehto | 2007 | 316 | 39.25 | 1:22.18 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:22.80 | |||||||||
6 | Hanni Koski | 2007 | 304 | 37.44 | 1:23.24 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.54 | |||||||||
7 | Esra Ergüner | 2007 | 297 | 38.00 | 1:23.83 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:25.71 | |||||||||
8 | Nella Kortteinen | 2007 | 290 | 40.48 | 1:24.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.09 | |||||||||
9 | Hertta Nieminen | 2007 | 274 | 39.51 | 1:26.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:26.18 | |||||||||
10 | Ida Savolainen | 2007 | 264 | 42.57 | 1:27.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.66 | |||||||||
11 | Hilda Kupila | 2006 | 261 | 39.79 | 1:27.53 | |||||
Vanders | 1:27.03 | |||||||||
12 | Hilla Känkänen | 2006 | 240 | 41.09 | 1:30.03 | |||||
Porin Uimaseura | 1:25.72 | |||||||||
13 | Eevi Riekki | 2007 | 190 | 39.76 | 1:37.22 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:35.23 | |||||||||
14 | Sofia Palojärvi | 2007 | 182 | 41.05 | 1:38.65 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Anna Lindholm | 2007 | 180 | 44.40 | 1:39.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.36 | |||||||||
16 | Saima Peltonen | 2007 | 165 | 45.06 | 1:41.95 | |||||
Salon Uimarit | 1:43.27 | |||||||||
17 | Ella Gylden | 2007 | 154 | 47.74 | 1:44.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Milja Juvonen | 2007 | 143 | 50.07 | 1:47.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 119 | 50.45 | 1:53.61 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Netta Halttunen | 2007 | 110 | 54.68 | 1:56.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 24, 100m PU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 679 | 29.93 | 1:03.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:03.66 | |||||||||
2 | Nea Norismaa | 1995 | 670 | 29.94 | 1:03.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.21 | |||||||||
3 | Anniina Murto | 2001 | 635 | 30.72 | 1:05.11 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.52 | |||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 588 | 32.20 | 1:06.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.02 | |||||||||
5 | Minka Halava | 2001 | 586 | 31.03 | 1:06.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.44 | |||||||||
6 | Nina Haltia | 1999 | 583 | 31.09 | 1:06.98 | |||||
Vanders | 1:05.40 | |||||||||
7 | Mia Pentti | 2002 | 574 | 30.40 | 1:07.32 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:06.09 | |||||||||
8 | Ina Pollari | 2002 | 573 | 31.48 | 1:07.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.19 | |||||||||
9 | Annika Karinkanta | 2000 | 569 | 30.90 | 1:07.54 | |||||
TaTu Tampere | 1:04.65 | |||||||||
10 | Vilja Grundström | 2003 | 527 | 32.28 | 1:09.29 | |||||
Vanders | 1:15.54 | |||||||||
11 | Ida Slöör | 2001 | 525 | 32.33 | 1:09.37 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.57 | |||||||||
12 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 525 | 31.21 | 1:09.39 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:05.28 | |||||||||
13 | Kaisa Himanen | 2003 | 506 | 32.52 | 1:10.24 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:09.76 | |||||||||
14 | Nelli Ohvo | 2001 | 500 | 32.96 | 1:10.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.57 | |||||||||
15 | Emma Johansson | 2003 | 497 | 32.91 | 1:10.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.04 | |||||||||
16 | Siiri Konkka | 2004 | 495 | 32.11 | 1:10.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.34 | |||||||||
17 | Ronja Myllykallio | 2003 | 494 | 32.59 | 1:10.81 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.97 | |||||||||
18 | Mirka Mettinen | 2002 | 483 | 32.69 | 1:11.33 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.45 | |||||||||
19 | Aino Paju | 2003 | 482 | 33.35 | 1:11.38 | |||||
Vanders | 1:11.39 | |||||||||
20 | Isabel Hagelin | 2001 | 467 | 33.30 | 1:12.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.88 | |||||||||
21 | Sini Korin | 2003 | 419 | 34.65 | 1:14.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.98 | |||||||||
22 | Janina Ollikainen | 2000 | 419 | 32.00 | 1:14.78 | |||||
Porin Uimaseura | 1:06.73 | |||||||||
23 | Enni Halttunen | 2005 | 397 | 35.24 | 1:16.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.20 | |||||||||
24 | Kiona Inkilä | 2004 | 383 | 35.63 | 1:17.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.68 | |||||||||
25 | Emmi Manninen | 2004 | 380 | 35.84 | 1:17.23 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.90 | |||||||||
26 | Emmi Heine | 2002 | 376 | 35.17 | 1:17.52 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.98 | |||||||||
27 | Milla Strandberg | 2005 | 373 | 36.25 | 1:17.70 | |||||
Vanders | 1:15.01 | |||||||||
28 | Iiris Jämsä | 2004 | 364 | 33.84 | 1:18.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:15.02 | |||||||||
29 | Hilda Helo | 2003 | 354 | 34.12 | 1:19.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.06 | |||||||||
30 | Tuuli Kammonen | 2004 | 347 | 37.92 | 1:19.60 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:18.75 | |||||||||
31 | Sabina Rakhimova | 2005 | 343 | 37.00 | 1:19.93 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.11 | |||||||||
32 | Anni Törmänen | 2005 | 338 | 34.79 | 1:20.32 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:17.73 | |||||||||
33 | Anni Savolainen | 2002 | 328 | 38.42 | 1:21.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.39 | |||||||||
34 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 322 | 36.60 | 1:21.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.51 | |||||||||
35 | Henni Halme | 2005 | 320 | 36.64 | 1:21.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.09 | |||||||||
36 | Liisa Siikala | 2003 | 306 | 37.90 | 1:23.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.38 | |||||||||
37 | Laura Kousa | 2005 | 292 | 37.00 | 1:24.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.60 | |||||||||
38 | Elena Surakka | 2005 | 259 | 39.30 | 1:27.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:31.14 | |||||||||
39 | Elle Axén | 2004 | 212 | 42.40 | 1:33.88 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.05 | |||||||||
40 | Iina Kukkonen | 2005 | 200 | 39.94 | 1:35.64 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:27.48 | |||||||||
- | Fiona Laakso | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.23 | |||||||||
- | Sonila Selimi | 2005 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:03 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:08 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 25, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 550 | 31.44 | 1:06.13 | 1:41.85 | 2:16.55 | |||
TaTu Tampere | 2:07.47 | |||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 517 | 32.91 | 1:08.73 | 1:44.82 | 2:19.38 | |||
Cetus Espoo | 2:15.40 | |||||||||
3 | Danil Seksenov | 2004 | 508 | 32.80 | 1:08.50 | 1:44.99 | 2:20.25 | |||
Vanders | 2:14.61 | |||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 456 | 33.14 | 1:09.52 | 1:47.66 | 2:25.34 | |||
Vanders | 2:17.79 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 407 | 34.63 | 1:13.11 | 1:52.91 | 2:30.94 | |||
Raision Urheilijat | 2:38.57 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 405 | 33.55 | 1:12.06 | 1:52.25 | 2:31.15 | |||
Uinti Tampere | 2:25.77 | |||||||||
7 | Riccardo Castagno | 2004 | 386 | 34.64 | 1:13.77 | 1:53.62 | 2:33.67 | |||
Uinti Tampere | 2:44.04 | |||||||||
8 | Aapo Kinnunen | 2004 | 367 | 34.44 | 1:14.48 | 1:57.17 | 2:36.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:27.20 | |||||||||
9 | Jeremia Varonen | 2004 | 359 | 35.88 | 1:16.22 | 1:58.01 | 2:37.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:36.65 | |||||||||
10 | Oskar Tuominen | 2004 | 359 | 36.48 | 1:16.71 | 1:58.18 | 2:37.36 | |||
Uinti Tampere | 2:37.92 | |||||||||
11 | Kasper Holopainen | 2003 | 300 | 36.58 | 1:18.63 | 2:02.31 | 2:47.14 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:30.85 | |||||||||
12 | Konsta Kauppinen | 2005 | 292 | 39.72 | 1:23.24 | 2:06.63 | 2:48.51 | |||
Joensuun Uimaseura | 2:51.71 | |||||||||
13 | Onni Pajumäki | 2004 | 272 | 40.65 | 1:24.34 | 2:09.34 | 2:52.66 | |||
Uinti Tampere | 2:48.54 | |||||||||
14 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 213 | 42.57 | 1:30.64 | 2:19.66 | 3:07.37 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Leo Hautaniemi | 2004 | 212 | 41.45 | 1:29.28 | 2:19.98 | 3:07.57 | |||
Cetus Espoo | 3:18.94 | |||||||||
- | Aki Eveli | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:08 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 21:27 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 558 | 35.28 | 1:13.12 | 1:52.85 | 2:30.62 | |||
Cetus Espoo | 2:27.47 | |||||||||
2 | Kukka Kangas | 2005 | 551 | 35.26 | 1:14.05 | 1:53.80 | 2:31.27 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.37 | |||||||||
3 | Ella Hörkkö | 2001 | 537 | 35.07 | 1:13.86 | 1:53.70 | 2:32.62 | |||
Simmis Wanda | 2:32.38 | |||||||||
4 | Essi Ahvenainen | 2005 | 506 | 37.22 | 1:16.30 | 1:56.95 | 2:35.60 | |||
Vanders | 2:35.04 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 503 | 37.38 | 1:17.20 | 1:57.14 | 2:35.97 | |||
Cetus Espoo | 2:29.51 | |||||||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | 494 | 37.98 | 1:18.00 | 1:58.34 | 2:36.87 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:31.54 | |||||||||
7 | Maija Nurmi | 2003 | 490 | 36.56 | 1:15.88 | 1:56.54 | 2:37.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.08 | |||||||||
8 | Senni Mattila | 2003 | 475 | 35.01 | 1:14.64 | 1:56.58 | 2:38.93 | |||
Porin Uimaseura | 2:32.88 | |||||||||
9 | Aino Lepola | 2005 | 442 | 36.81 | 1:18.61 | 2:02.11 | 2:42.83 | |||
TaTu Tampere | 2:41.14 | |||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 438 | 38.80 | 1:19.86 | 2:02.08 | 2:43.29 | |||
Cetus Espoo | 2:43.21 | |||||||||
11 | Iina Rissanen | 2005 | 428 | 39.88 | 1:21.81 | 2:04.42 | 2:44.52 | |||
Vanders | 2:39.63 | |||||||||
12 | Enna Eho | 2004 | 422 | 38.48 | 1:20.86 | 2:03.90 | 2:45.38 | |||
Uinti Tampere | 2:43.99 | |||||||||
13 | Ella Nihtilä | 2004 | 404 | 38.29 | 1:20.06 | 2:04.12 | 2:47.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:39.43 | |||||||||
14 | Sofia Rinne | 2005 | 404 | 38.91 | 1:20.94 | 2:04.36 | 2:47.73 | |||
Cetus Espoo | 2:42.49 | |||||||||
15 | Sabina Rakhimova | 2005 | 388 | 41.55 | 1:24.27 | 2:08.30 | 2:50.02 | |||
Raision Urheilijat | 3:07.92 | |||||||||
16 | Jenna Juhola | 2006 | 363 | 39.68 | 1:23.81 | 2:09.31 | 2:53.90 | |||
Rauman Uimaseura | 3:05.00 | |||||||||
17 | Anna Hakkarainen | 2005 | 358 | 39.07 | 1:22.10 | 2:08.47 | 2:54.70 | |||
Cetus Espoo | 2:42.88 | |||||||||
18 | Ella Kalliokari | 2006 | 350 | 42.30 | 1:28.25 | 2:14.30 | 2:55.97 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Emmi Halonen | 2006 | 315 | 42.93 | 1:28.85 | 2:15.93 | 3:02.24 | |||
Vanders | ||||||||||
20 | Anita Mäkinen | 2007 | 311 | 42.21 | 1:28.15 | 2:16.28 | 3:03.09 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:09.46 | |||||||||
21 | Rita Heinonen | 2006 | 300 | 45.08 | 1:32.36 | 2:20.22 | 3:05.13 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Milla Tahvanainen | 2005 | 291 | 44.76 | 1:32.71 | 2:20.85 | 3:07.06 | |||
Cetus Espoo | 3:19.72 | |||||||||
23 | Ronja Ristevirta | 2005 | 283 | 45.39 | 1:33.50 | 2:22.47 | 3:08.89 | |||
Cetus Espoo | 3:45.11 | |||||||||
24 | Siiri Päivärinta | 2005 | 271 | 45.26 | 1:33.75 | 2:25.01 | 3:11.61 | |||
Cetus Espoo | 3:04.28 | |||||||||
25 | Lotta Lönnqvist | 2006 | 270 | 46.41 | 1:36.44 | 2:24.87 | 3:11.73 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Petra Nieminen | 2007 | 269 | 44.39 | 1:34.81 | 2:25.20 | 3:12.09 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Iida Saarikoski | 2006 | 239 | 46.64 | 1:37.01 | 2:30.52 | 3:19.81 | |||
Cetus Espoo | 3:16.55 | |||||||||
28 | Vivian Vesa | 2006 | 224 | 49.01 | 1:41.87 | 2:35.88 | 3:24.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tanisha Rajani | 2006 | 198 | 49.02 | 1:44.26 | 2:40.68 | 3:32.83 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Saana Harjuoja | 2007 | 186 | 51.79 | 1:49.19 | 2:46.20 | 3:37.05 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Olesia Leshchuk | 2006 | 167 | 53.75 | 1:50.40 | 2:48.91 | 3:45.08 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Amanda Ahmaoja | 2005 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Miina-Maria Itkonen | 2003 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Nelli Laaksonen | 2005 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 2:48.22 | |||||||||
- | Vilma Leppähaara | 2005 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | 2:26.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 21:27 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 22:23 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 27, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jere Broman | 2002 | 533 | 1:06.82 | 2:20.03 | 3:32.91 | 4:46.47 | 17:53.88 | ||
Uinti Tampere | 6:00.38 | 7:13.26 | 8:26.00 | 9:38.00 | ||||||
10:50.01 | 12:03.56 | 13:15.58 | 14:26.93 | |||||||
15:37.82 | 16:47.69 | |||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 522 | 1:08.54 | 2:20.11 | 3:32.61 | 4:45.48 | 18:01.22 | ||
TaTu Tampere | 5:58.81 | 7:11.53 | 8:24.63 | 9:37.27 | ||||||
10:50.06 | 12:02.40 | 13:13.71 | 14:25.69 | |||||||
15:37.99 | 16:50.88 | |||||||||
3 | Pirkka Perkola | 2001 | 482 | 1:07.16 | 2:20.07 | 3:33.41 | 4:46.76 | 18:30.67 | ||
TaTu Tampere | 6:01.88 | 7:17.92 | 8:34.31 | 9:49.96 | ||||||
11:05.22 | 12:20.91 | 13:36.11 | 14:51.21 | |||||||
16:05.86 | 17:20.35 | |||||||||
4 | Elias Laine | 2002 | 462 | 1:08.16 | 2:21.92 | 3:35.23 | 4:49.42 | 18:46.45 | ||
TaTu Tampere | 17:43.56 | 6:04.13 | 7:18.20 | 8:35.03 | 9:50.63 | |||||
11:07.17 | 12:22.29 | 13:40.24 | 14:54.41 | |||||||
16:12.99 | 17:30.82 | |||||||||
5 | Mio Harju | 2002 | 440 | 1:10.98 | 2:27.70 | 3:44.15 | 5:01.60 | 19:04.82 | ||
TaTu Tampere | 6:18.36 | 7:35.40 | 8:53.21 | 10:10.59 | ||||||
11:28.09 | 12:44.97 | 14:02.72 | 15:20.01 | |||||||
16:37.65 | 17:54.14 | |||||||||
6 | Olli Havia | 2004 | 440 | 1:09.94 | 2:26.39 | 3:43.29 | 5:01.54 | 19:04.92 | ||
Salon Uimarit | 19:27.82 | 6:18.27 | 7:35.68 | 8:53.28 | 10:10.52 | |||||
11:27.64 | 12:44.92 | 14:02.43 | 15:19.73 | |||||||
16:37.01 | 17:53.45 | |||||||||
7 | Ilja Syrjä | 2004 | 424 | 1:15.58 | 2:36.66 | 3:56.30 | 5:13.32 | 19:19.08 | ||
Uinti Tampere | 6:30.68 | 7:48.35 | 9:05.89 | 10:24.59 | ||||||
11:43.50 | 13:01.25 | 14:19.35 | 15:37.00 | |||||||
16:52.24 | 18:07.97 | |||||||||
8 | Aapo Eerola | 1999 | 418 | 1:09.98 | 2:26.04 | 3:43.38 | 5:01.32 | 19:24.14 | ||
TaTu Tampere | 6:19.67 | 7:37.26 | 8:54.69 | 10:12.80 | ||||||
11:31.09 | 12:50.17 | 14:09.46 | 15:29.54 | |||||||
16:48.79 | 18:07.38 | |||||||||
9 | Joona Lehtonen | 2003 | 330 | 1:15.63 | 2:38.39 | 4:01.68 | 5:27.13 | 21:00.31 | ||
Vanders | 6:52.35 | 8:17.23 | 9:42.49 | 11:07.95 | ||||||
12:33.10 | 13:58.71 | 15:25.36 | 16:51.12 | |||||||
18:15.95 | 19:39.01 | |||||||||
10 | Aapo Ahlroos | 2004 | 258 | 1:20.19 | 2:48.39 | 4:19.09 | 5:50.92 | 22:46.69 | ||
Vanders | 7:22.01 | 8:55.05 | 10:27.56 | 11:59.88 | ||||||
13:33.57 | 15:05.48 | 16:39.83 | 18:13.14 | |||||||
19:46.76 | 21:18.82 | |||||||||
11 | Ilmari Laitala | 2003 | 202 | 1:31.03 | 3:10.07 | 4:48.98 | 6:27.96 | 24:44.04 | ||
Cetus Espoo | 8:08.38 | 9:49.72 | 11:31.99 | 13:13.39 | ||||||
14:54.14 | 16:34.20 | 18:13.51 | 19:53.47 | |||||||
21:32.24 | 23:09.92 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 22:23 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 22:23 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 28, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 531 | 1:10.07 | 2:26.11 | 3:42.16 | 4:58.63 | 19:13.49 | ||
Nummelan Kisaajat | 19:25.30 | 6:15.58 | 7:33.08 | 8:50.55 | 10:07.76 | |||||
11:25.91 | 12:44.43 | 14:03.09 | 15:21.79 | |||||||
16:40.29 | 17:58.33 | |||||||||
2 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 387 | 1:17.89 | 2:41.02 | 4:05.24 | 5:30.29 | 21:21.36 | ||
Vanders | 21:06.85 | 6:55.11 | 8:19.85 | 9:45.53 | 11:12.72 | |||||
12:39.83 | 14:06.07 | 15:34.56 | 17:02.25 | |||||||
18:28.30 | 19:57.17 | |||||||||
3 | Liisa Penttinen | 2003 | 374 | 1:20.69 | 2:47.79 | 4:14.99 | 5:41.54 | 21:36.52 | ||
Nummelan Kisaajat | 7:07.62 | 8:34.25 | 10:01.03 | 11:27.37 | ||||||
12:55.09 | 14:22.64 | 15:48.91 | 17:16.02 | |||||||
18:43.74 | 20:12.00 | |||||||||
4 | Aino Huhtanen | 2001 | 360 | 1:20.55 | 2:47.47 | 4:15.22 | 5:42.49 | 21:53.15 | ||
Kampuksen Plaani | 7:08.90 | 8:35.16 | 10:01.27 | 11:28.14 | ||||||
12:56.11 | 14:24.87 | 15:53.47 | 17:22.96 | |||||||
18:52.97 | 20:23.11 | |||||||||
5 | Kerttu Heinä | 2006 | 308 | 1:23.07 | 2:54.18 | 4:27.27 | 6:00.36 | 23:02.69 | ||
Salon Uimarit | 7:33.71 | 9:07.26 | 10:39.41 | 12:12.95 | ||||||
13:46.81 | 15:20.24 | 16:54.18 | 18:28.53 | |||||||
20:02.33 | 21:34.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 22:23 |