2019-08-25   07:51:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Johansson  2003    556  37.78  1:20.00  2:04.38    2:49.08   
  Cetus Espoo  2:48.36                 
                     
Maria Korkalainen  2005    509  40.34  1:24.67  2:10.66    2:54.14   
  Joensuun Uimaseura  2:54.86                 
                     
Saana Vähämaa  2002    501  40.67  1:25.86  2:12.31    2:55.11   
  Rauman Uimaseura  2:57.49                 
                     
Essi Turkki  2004    480  40.11  1:26.48  2:11.55    2:57.61   
  Uinti Tampere  2:55.60                 
                     
Maura Bergström  2005    480  40.13  1:24.39  2:11.93    2:57.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.35                 
                     
Milla Strandberg  2005    453  39.92  1:25.37  2:13.46    3:01.01   
  Vanders  2:51.51                 
                     
Viola Karismaa  2005    451  41.35  1:28.02  2:15.57    3:01.39   
  Porin Uimaseura  3:05.53                 
                     
Jenna Luoma  2005    420  42.10  1:29.48  2:18.83    3:05.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:16.81                 
                     
Nea Elomaa  2006    416  41.02  1:28.54  2:18.24    3:06.22   
  Uinti Tampere  3:07.91                 
                     
10  Silva Salonniemi  2006    415  43.81  1:31.18  2:19.45    3:06.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Saara Raulos  2005    407  40.58  1:28.38  2:17.83    3:07.59   
  Cetus Espoo  3:00.04                 
                     
12  Ida Töyrylä  2004    407  42.09  1:30.16  2:19.30    3:07.70   
  Uinti Tampere  3:04.96                 
                     
13  Santra Nieminen  2004    403  43.11  1:30.40  2:19.01    3:08.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:10.06                 
                     
14  Säde Ryynänen  2005    403  43.88  1:31.79  2:20.19    3:08.31   
  Cetus Espoo  3:08.52                 
                     
15  Saana Järvinen  2003    402  41.74  1:28.89  2:18.66    3:08.48   
  Kampuksen Plaani  3:14.56                 
                     
16  Ronja Ruottinen  2005    382  44.27  1:32.57  2:23.00    3:11.64   
  Mikkelin Uimaseura  3:16.43                 
                     
17  Aada Lehtoniemi  2005    355  42.14  1:31.81  2:23.56    3:16.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:22.62                 
                     
18  Erica Tomperi  2004    354  44.54  1:35.82  2:25.83    3:16.63   
  Nokian Pyry  3:07.97                 
                     
19  Nella Kortteinen  2007    321  46.65  1:39.79  2:32.66    3:23.11   
  Uinti Tampere  3:35.80                 
                     
20  Aino Ruottinen  2007    318  47.86  1:37.76  2:31.79    3:23.62   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Siiri Päivärinta  2005    318  46.48  1:37.40  2:32.98    3:23.65   
  Cetus Espoo  3:19.98                 
                     
22  Essi Pyykkö  2006    305  48.14  1:39.53  2:35.58    3:26.46   
  Salon Uimarit  3:21.04                 
                     
23  Aino Kurki  2005    305  45.95  1:38.28  2:32.70    3:26.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Vilma Paajanen  2006    293  47.59  1:41.00  2:35.38    3:29.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:33.67                 
                     
25  Helmi Heinonen  2006    196  55.79  1:57.37  2:58.21    3:59.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
26  Bea Kortelainen  2006    193  54.83  1:56.54  3:00.50    4:00.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Emmi Liukko  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:51.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lotta Lönnqvist  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:43.51                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Neea Väkinen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Sofia Rinne  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  3:04.05                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Tuuli Peltola  2007              DSQ   
  Raision Urheilijat  3:07.73                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  17:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner