2019-08-17   20:16:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Manse-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Manse-uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  Uinti Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Tieaho  2008    278  39.65  1:24.97  2:09.23    2:53.08   
  Nokian Pyry  2:59.45                 
                     
Hippu Rauhala  2010    248  41.88  1:27.69  2:14.20    2:59.77   
  Nokian Pyry                   
                     
Helka Känkänen  2008    207  44.19  1:35.21  2:24.98    3:10.89   
  Porin Uimaseura  3:16.03                 
                     
Iina Tieaho  2010    194  45.32  1:35.10  2:26.44    3:14.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Senja Pakkanen  2008    185  44.13  1:35.95  2:28.25    3:18.12   
  Kankaanpään Uimarit  3:23.18                 
                     
 
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Välimaa  2006    524  32.15  1:08.17  1:45.00    2:20.13   
  Uinti Tampere  2:20.89                 
                     
Sini Mäkilä  2006    485  33.82  1:10.63  1:48.76    2:23.76   
  Raision Urheilijat  2:30.69                 
                     
Alicja Milczarek  2006    460  34.41  1:11.33  1:49.02    2:26.33   
  Cetus Espoo  2:22.75                 
                     
Aino Kuusisto  2006    448  34.48  1:11.88  1:50.12    2:27.56   
  Nurmijärven Uinti  2:32.37                 
                     
Piia Lahtinen  2006    442  33.61  1:10.67  1:49.68    2:28.26   
  Uinti Tampere  2:33.67                 
                     
Isla Leinonen  2006    431  33.89  1:12.26  1:51.64    2:29.48   
  Uinti Tampere  2:29.72                 
                     
Sofia Lepistö  2006    421  34.78  1:13.26  1:52.73    2:30.68   
  Mikkelin Uimaseura  2:52.43                 
                     
Rebekka Ritmala  2006    419  34.82  1:13.45  1:53.14    2:30.92   
  Vanders  2:45.12                 
                     
Merete Lätti  2006    401  35.24  1:14.07  1:54.15    2:33.20   
  Joensuun Uimaseura  2:43.17                 
                     
10  Anita Mäkinen  2007    393  35.19  1:14.38  1:55.23    2:34.24   
  Nummelan Kisaajat  2:47.66                 
                     
11  Nea Elomaa  2006    384  34.25  1:13.39  1:54.45    2:35.36   
  Uinti Tampere  2:51.42                 
                     
12  Joanna Salonen  2006    378  35.79  1:15.82  1:56.86    2:36.14   
  Uinti Tampere  2:39.18                 
                     
12  Kerttu Heinä  2006    378  35.12  1:15.31  1:57.38    2:36.14   
  Salon Uimarit  2:44.31                 
                     
14  Anna Hynönen  2006    374  34.49  1:14.20  1:55.93    2:36.72   
  Uinti Tampere  2:40.72                 
                     
15  Ines Pälviranta  2007    363  37.45  1:19.46  2:00.09    2:38.24   
  Uinti Tampere  2:59.86                 
                     
16  Ella Kalliokari  2006    352  36.63  1:18.07  1:59.57    2:39.95   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Petra Soini  2007    351  37.29  1:18.40  2:00.79    2:40.06   
  Nokian Pyry  2:46.53                 
                     
18  Nelli Jumppanen  2006    342  36.30  1:18.66  2:01.44    2:41.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
19  Rita Heinonen  2006    335  37.37  1:18.74  2:01.36    2:42.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Anna Selin  2006    329  37.76  1:19.50  2:02.67    2:43.51   
  Uinti Tampere  3:04.52                 
                     
21  Milja Prepula  2006    316  36.91  1:18.75  2:02.54    2:45.74   
  Uinti Tampere  2:50.38                 
                     
22  Hilda Kupila  2006    307  37.89  1:21.79  2:06.41    2:47.32   
  Vanders  3:00.83                 
                     
23  Aada-Julia Laakso  2007    302  39.98  1:24.28  2:09.05    2:48.34   
  Kampuksen Plaani  2:57.82                 
                     
23  Saaga Keränen  2006    302  38.24  1:21.47  2:06.21    2:48.34   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Ella Parviainen  2006    287  38.09  1:22.02  2:08.32    2:51.28   
  Uinti Tampere  2:52.23                 
                     
26  Joanna Kivelä  2007    285  39.39  1:23.31  2:08.85    2:51.61   
  Uinti Tampere  3:36.51                 
                     
27  Peppi Peltotalo  2006    285  38.18  1:22.09  2:07.81    2:51.66   
  Uinti Tampere  3:13.24                 
                     
28  Veera Rantala  2006    271  40.20  1:25.53  2:12.17    2:54.39   
  Uinti Tampere  2:55.73                 
                     
29  Meeri Nordström  2006    257  39.83  1:24.60  2:12.75    2:57.68   
  Porin Uimaseura  3:03.76                 
                     
30  Maisa Savisto  2006    256  40.81  1:26.99  2:14.32    2:57.79   
  Uinti Tampere  2:56.48                 
                     
31  Aino Jääskeläinen  2006    254  40.78  1:28.91  2:15.54    2:58.21   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Riia Pietilä  2006    246  40.06  1:25.68  2:14.96    3:00.11   
  Uinti Tampere  3:05.62                 
                     
33  Nella Pesonen  2006    243  39.44  1:25.95  2:14.21    3:00.99   
  Uinti Tampere  2:55.37                 
                     
34  Viivi Kiiveri  2006    233  39.73  1:25.43  2:15.23    3:03.55   
  Uinti Tampere  3:29.41                 
                     
35  Vilma Lindholm  2007    228  42.34  1:29.62  2:17.68    3:04.87   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Nelli Lehtonen  2006    224  41.64  1:28.78  2:18.96    3:05.82   
  Uinti Tampere  3:07.68                 
                     
37  Linnea Azzola  2007    220  41.61  1:29.55  2:20.88    3:06.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
38  Sandra Savolainen  2007    220  41.06  1:28.69  2:18.59    3:07.09   
  Cetus Espoo  3:20.77                 
                     
39  Saga Ronkainen  2007    203  42.35  1:32.36  2:24.75    3:12.22   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Emma Nissinen  2007    199  41.00  1:30.49  2:22.95    3:13.24   
  Cetus Espoo                   
                     
41  Neea Väkinen  2006    181  46.38  1:37.77  2:31.38    3:19.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:24.81                 
                     
Aada Meskanen  2006              DNS   
  Porin Uimaseura  3:14.48                 
                     
Anni Frusti  2007              DNS   
  Nokian Pyry  2:35.92                 
                     
Vilma Hyllinen  2007              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Oona Sarlin  2006              DNF   
  Vanders  2:42.86                 
                     
Saaga Tuominen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 200m VU N, T13, T11, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001    632  31.02  1:04.34  1:38.51    2:11.60   
  Cetus Espoo  2:10.05                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    630  31.55  1:04.64  1:38.73    2:11.79   
  Cetus Espoo  2:11.24                 
                     
Pinja Peippo  1999    625  30.04  1:03.09  1:37.75    2:12.09   
  Simmis Wanda  2:11.84                 
                     
Emma von Dickoff  2002    619  32.25  1:05.97  1:39.20    2:12.51   
  Uinti Tampere  2:15.86                 
                     
Kira Lindroos  2005    591  31.55  1:06.17  1:41.26    2:14.59   
  Cetus Espoo  2:14.14                 
                     
Senni Mattila  2003    585  30.58  1:04.58  1:39.94    2:15.08   
  Porin Uimaseura  2:16.79                 
                     
Maija Nurmi  2003    580  31.42  1:06.04  1:41.03    2:15.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.06                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    572  31.96  1:06.86  1:42.26    2:16.08   
  Uinti Tampere  2:15.66                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    571  31.77  1:05.98  1:41.72    2:16.13   
  TaTu Tampere  2:12.82                 
                     
10  Nelli Ohvo  2001    571  32.42  1:07.34  1:42.65    2:16.18   
  Cetus Espoo  2:15.32                 
                     
11  Minka Halava  2001    565  1:05.75  1:41.61  2:16.62    2:16.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.68                 
                     
12  Jutta Jauhiainen  2004    565  32.34  1:07.71  1:43.06    2:16.63   
  Cetus Espoo  2:13.06                 
                     
13  Heta Känkänen  2001    564  31.59  1:06.67  1:42.84    2:16.71   
  Porin Uimaseura  2:13.67                 
                     
14  Kerttu Nurmi  2003    554  31.40  1:05.89  1:41.90    2:17.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.79                 
                     
15  Alina Antila  2004    542  31.37  1:05.86  1:42.20    2:18.55   
  Nurmijärven Uinti  2:17.34                 
                     
16  Emmi Kaunisto  2002    537  30.87  1:06.03  1:42.40    2:18.95   
  Porin Uimaseura  2:13.62                 
                     
17  Ella Suominen  2005    531  31.87  1:07.73  1:44.42    2:19.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.60                 
                     
18  Anni Savolainen  2002    529  32.93  1:07.89  1:43.90    2:19.66   
  Cetus Espoo  2:15.44                 
                     
19  Aino Koskelo  2005    526  32.39  1:08.37  1:45.09    2:19.89   
  Nurmijärven Uinti  2:25.85                 
                     
20  Inka Vahtola  2005    519  33.15  1:09.22  1:45.53    2:20.55   
  Cetus Espoo  2:22.78                 
                     
21  Mirka Mettinen  2002    513  32.84  1:09.23  1:45.08    2:21.08   
  Cetus Espoo  2:23.16                 
                     
22  Cia Wacklin  2001    512  32.36  1:08.05  1:44.66    2:21.20   
  Cetus Espoo  2:16.09                 
                     
23  Essi Ahvenainen  2005    511  33.70  1:10.09  1:46.81    2:21.25   
  Vanders  2:25.84                 
                     
24  Minttu Kiili  2005    511  31.89  1:07.95  1:44.98    2:21.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.47                 
                     
25  Viivi Merisalo  2002    510  32.41  1:08.37  1:45.12    2:21.34   
  Swimming Jyväskylä  2:21.09                 
                     
26  Milla Karttunen  2005    505  32.94  1:08.66  1:45.70    2:21.86   
  Raision Urheilijat  2:21.71                 
                     
27  Emilia Niemi  2005    504  32.23  1:08.25  1:45.52    2:21.90   
  Octopus Lohja  2:19.00                 
                     
28  Emmi Manninen  2004    504  32.78  1:08.49  1:46.14    2:21.94   
  Uinti Tampere  2:18.80                 
                     
29  Salla Rantala  2004    500  32.86  1:08.86  1:45.75    2:22.30   
  Uinti Tampere  2:24.09                 
                     
30  Adeliina Kaarlenkaski  2004    497  33.37  1:09.78  1:46.83    2:22.54   
  Uinti Tampere  2:19.62                 
                     
31  Enni Lahtinen  2002    495  32.46  1:08.41  1:45.39    2:22.78   
  Uinti Tampere  2:16.64                 
                     
32  Vivian Heräjärvi  2001    493  33.24  1:09.96  1:47.60    2:22.92   
  Kampuksen Plaani  2:26.66                 
                     
33  Lumi Rossi  2005    493  32.42  1:08.37  1:45.81    2:22.96   
  Cetus Espoo  2:22.09                 
                     
34  Siiri Mätäsjärvi  2004    471  33.00  1:10.01  1:48.09    2:25.17   
  Uinti Tampere  2:27.75                 
                     
35  Ella Nihtilä  2004    471  33.15  1:09.58  1:47.72    2:25.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.98                 
                     
36  Melissa Virtanen  2004    470  33.10  1:10.04  1:47.84    2:25.30   
  Uinti Tampere  2:27.14                 
                     
37  Noora Kanerva  2000    467  33.14  1:09.71  1:47.13    2:25.60   
  Simmis Wanda  2:23.94                 
                     
38  Ellen Kettunen  2005    467  33.99  1:11.14  1:48.85    2:25.62   
  Cetus Espoo  2:23.14                 
                     
39  Kiia Kinnunen  2003    457  32.46  1:08.95  1:47.12    2:26.66   
  TaTu Tampere  2:24.08                 
                     
40  Milla Lempiälä  2005    451  33.64  1:10.91  1:49.48    2:27.23   
  Loimaan Uimaseura  2:22.61                 
                     
41  Fiona Laakso  2005    447  32.77  1:10.84  1:49.55    2:27.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.50                 
                     
42  Ilona Niemi  2005    446  33.50  1:11.40  1:50.84    2:27.83   
  Uinti Tampere  2:32.19                 
                     
43  Milla-Lotta Tapanainen  2003    442  33.74  1:11.09  1:49.86    2:28.21   
  Cetus Espoo  2:18.18                 
                     
44  Aada Rantanen  2004    440  34.18  1:12.51  1:51.87    2:28.51   
  Raision Urheilijat  2:30.42                 
                     
45  Liia Louhikoski  2001    439  33.10  1:10.04  1:49.47    2:28.55   
  Vanders  2:22.57                 
                     
46  Jessika Liimatta  2004    439  33.22  1:10.96  1:49.30    2:28.58   
  TaTu Tampere  2:31.82                 
                     
47  Iina Rissanen  2005    436  33.99  1:12.34  1:51.51    2:28.99   
  Vanders  2:33.55                 
                     
48  Anna Hakkarainen  2005    430  34.53  1:12.19  1:51.52    2:29.67   
  Cetus Espoo  2:22.87                 
                     
49  Kaarina Rihte  2005    422  34.52  1:13.10  1:52.62    2:30.58   
  Cetus Espoo  2:30.54                 
                     
50  My Laverman  2004    417  34.32  1:12.68  1:52.06    2:31.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.71                 
                     
51  Ilona Hjelt  2002    416  34.10  1:13.16  1:53.02    2:31.26   
  Kampuksen Plaani  2:31.02                 
                     
52  Ella Alanko  2003    416  33.32  1:11.64  1:51.71    2:31.29   
  Aurajoen Uinti  2:31.23                 
                     
53  Senni Partanen  2004    411  34.96  1:13.55  1:53.69    2:31.89   
  Mikkelin Uimaseura  2:39.35                 
                     
54  Liisa Siikala  2003    388  36.98  1:17.77  1:56.52    2:34.84   
  Uinti Tampere  2:37.26                 
                     
55  Ada Oila  2005    385  36.08  1:15.52  1:55.68    2:35.17   
  Vanders  2:36.28                 
                     
56  Julie Nikkilä  2003    383  34.82  1:14.05  1:55.33    2:35.49   
  Vanders                   
                     
57  Ella Nore  2002    381  34.50  1:14.09  1:55.37    2:35.74   
  Porin Uimaseura  2:40.21                 
                     
58  Ronja Ristevirta  2005    377  36.10  1:15.52  1:56.92    2:36.38   
  Cetus Espoo  2:36.75                 
                     
59  Elena Surakka  2005    374  35.30  1:15.72  1:57.18    2:36.69   
  Uinti Tampere  2:40.20                 
                     
60  Aino Kunelius  2005    369  36.67  1:17.28  1:58.39    2:37.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:41.66                 
                     
61  Peppi Kolari  2003    361  36.44  1:16.67  1:58.01    2:38.57   
  Aurajoen Uinti  2:38.22                 
                     
62  Emma Lähteenmäki  2004    351  36.99  1:18.06  1:59.71    2:40.13   
  Uinti Tampere  2:41.97                 
                     
63  Veera Viskari  2005    346  36.65  1:17.72  1:59.19    2:40.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:41.69                 
                     
64  Viivi Nieminen  2002    342  36.24  1:17.12  1:59.59    2:41.52   
  Uinti Tampere  2:35.71                 
                     
65  Nanna Tynkkynen  2003    339  36.13  1:16.81  1:59.48    2:41.99   
  TaTu Tampere  2:42.07                 
                     
66  Iida Salonen  2005    332  37.11  1:17.83  2:01.21    2:43.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:48.21                 
                     
67  Sanni Luostarinen  2002    328  37.02  1:18.23  2:01.96    2:43.69   
  Järvenpään Uintiklubi  2:42.29                 
                     
68  Marikki Vuorisalo  2005    323  36.38  1:18.62  2:04.13    2:44.52   
  Nummelan Kisaajat  2:35.90                 
                     
69  Soile Auvinen  2002    317  35.30  1:16.92  2:01.90    2:45.56   
  Uinti Tampere  2:32.74                 
                     
70  Viivi Heittokangas  2004    317  38.03  1:20.75  2:04.27    2:45.67   
  Uinti Tampere  2:40.50                 
                     
71  Heidi Nurminen  2005    316  37.41  1:19.56  2:03.71    2:45.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:44.91                 
                     
72  Saana Keskinen  2005    313  35.59  1:19.01  2:03.64    2:46.26   
  Uinti Tampere  2:55.06                 
                     
73  Iida Kontkanen  2003    310  37.12  1:19.80  2:05.24    2:46.78   
  Uinti Tampere  2:46.02                 
                     
74  Vilma Manninen  2005    294  39.46  1:24.01  2:08.18    2:49.75   
  Salon Uimarit  2:55.84                 
                     
75  Milla Tahvanainen  2005    270  40.27  1:24.63  2:10.35    2:54.60   
  Cetus Espoo  2:54.50                 
                     
76  Elle Axén  2004    248  39.04  1:25.45  2:12.79    2:59.62   
  Uinti Tampere  2:55.27                 
                     
77  Venny Korjonen  2005    245  39.66  1:25.45  2:13.47    3:00.37   
  Uinti Tampere  2:54.82                 
                     
78  Emma Autio  2005    243  40.53  1:27.36  2:14.80    3:01.04   
  Cetus Espoo  3:03.48                 
                     
79  Saga Peltolehto  2003    215  41.14  1:30.19  2:19.40    3:08.58   
  Uinti Tampere  2:50.18                 
                     
80  Saimi Räty  2005    159  42.93  1:36.40  2:32.58    3:28.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sanna Pajula  2003              DNS   
  Kankaanpään Uimarit  2:44.16                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:59 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner