Results for Manse-Uinnit 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Manse-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 20:08 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lev Vlasov | 2007 | 234 | 40.32 | 1:24.19 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.80 | |||||||||
2 | Albert Laakkonen | 2007 | 211 | 41.23 | 1:27.16 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.72 | |||||||||
3 | Akseli Kellman | 2007 | 174 | 44.90 | 1:32.91 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:33.63 | |||||||||
4 | Niklas Tikkanen | 2007 | 162 | 46.60 | 1:35.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.08 | |||||||||
5 | Konsta Horppu | 2008 | 160 | 46.24 | 1:35.61 | |||||
Nokian Pyry | 1:45.00 | |||||||||
6 | Mikko Salmi | 2007 | 156 | 46.52 | 1:36.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Nikita Zuravljov | 2008 | 152 | 47.41 | 1:37.16 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.11 | |||||||||
8 | Aapo Mononen | 2007 | 151 | 46.57 | 1:37.51 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:48.24 | |||||||||
9 | Iiro Viskari | 2007 | 127 | 51.78 | 1:43.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:45.31 | |||||||||
10 | Daniil Tirronen | 2008 | 121 | 51.05 | 1:44.82 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
11 | Thomas Westerlund | 2007 | 119 | 52.40 | 1:45.56 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.32 | |||||||||
12 | Aapo Harjula | 2007 | 111 | 53.35 | 1:47.90 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.21 | |||||||||
13 | Elias Sahla | 2007 | 105 | 54.95 | 1:50.01 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Arttu Carne | 2007 | 96 | 55.54 | 1:53.25 | |||||
Raision Urheilijat | 2:03.74 | |||||||||
15 | Maxim Zuravljov | 2009 | 94 | 56.48 | 1:54.15 | |||||
TaTu Tampere | 1:57.67 | |||||||||
16 | Topias Tuomi | 2007 | 93 | 54.67 | 1:54.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:48.13 | |||||||||
17 | Hugo Rossi | 2008 | 91 | 55.92 | 1:55.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.02 | |||||||||
18 | Miska Käär | 2009 | 90 | 54.03 | 1:55.70 | |||||
Raision Urheilijat | 2:02.75 | |||||||||
19 | Jesper Isotalo | 2007 | 84 | 1:00.33 | 1:58.57 | |||||
Raision Urheilijat | 1:56.93 | |||||||||
20 | Joa Siltakoski | 2007 | 82 | 55.68 | 1:59.17 | |||||
TaTu Tampere | 1:51.39 | |||||||||
21 | Juho Kekarainen | 2007 | 68 | 59.68 | 2:06.92 | |||||
Uinti Tampere | 2:00.72 | |||||||||
22 | Miska Moisio | 2007 | 58 | 1:05.94 | 2:13.68 | |||||
TaTu Tampere | 1:54.19 | |||||||||
- | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:47.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samu Uljas | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:51.09 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teo Mattelmäki | 2005 | 358 | 35.91 | 1:13.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.04 | |||||||||
2 | Oliver Aspholm | 2005 | 339 | 36.03 | 1:14.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.81 | |||||||||
3 | Ivan Chupakhin | 2005 | 334 | 35.63 | 1:14.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.26 | |||||||||
4 | Joonas Arponen | 2005 | 331 | 36.22 | 1:15.03 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:14.79 | |||||||||
5 | Juho Törmä | 2005 | 316 | 36.29 | 1:16.23 | |||||
Porin Uimaseura | 1:18.06 | |||||||||
6 | Jasper Oikarainen | 2005 | 299 | 37.39 | 1:17.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.12 | |||||||||
7 | Luka Laaksonen | 2005 | 291 | 37.90 | 1:18.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.61 | |||||||||
8 | Konsta Kauppinen | 2005 | 288 | 38.11 | 1:18.63 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.38 | |||||||||
9 | Lauri Aho | 2006 | 288 | 38.35 | 1:18.64 | |||||
Raision Urheilijat | 1:19.31 | |||||||||
10 | Joni Routamo | 2005 | 272 | 38.46 | 1:20.11 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:20.40 | |||||||||
11 | Sampo Nord | 2005 | 237 | 41.10 | 1:23.91 | |||||
Vanders | 1:23.23 | |||||||||
12 | Markus Koskinen | 2005 | 228 | 40.86 | 1:24.91 | |||||
TaTu Tampere | 1:25.10 | |||||||||
13 | Vilho Okkonen | 2006 | 223 | 42.18 | 1:25.56 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:26.62 | |||||||||
14 | Leevi Luoma | 2005 | 218 | 42.66 | 1:26.19 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.22 | |||||||||
15 | Veeti Salminen | 2006 | 217 | 41.58 | 1:26.35 | |||||
Someron Esa | 1:24.91 | |||||||||
16 | Andreas Kinnunen | 2006 | 216 | 43.39 | 1:26.48 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.37 | |||||||||
17 | Henrik Leinonen | 2005 | 216 | 42.18 | 1:26.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.74 | |||||||||
18 | Robert Cranston | 2006 | 195 | 42.44 | 1:29.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.79 | |||||||||
19 | Eetu Nieminen | 2006 | 189 | 43.90 | 1:30.35 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:30.68 | |||||||||
20 | Ivan Gavrilov | 2005 | 189 | 43.53 | 1:30.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.29 | |||||||||
21 | Aapo Nurminen | 2006 | 185 | 43.67 | 1:31.14 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.56 | |||||||||
22 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 182 | 45.48 | 1:31.49 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.82 | |||||||||
23 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 181 | 44.53 | 1:31.72 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.19 | |||||||||
24 | Severi Muje | 2005 | 177 | 44.41 | 1:32.46 | |||||
TaTu Tampere | 1:36.51 | |||||||||
25 | Juuso Saarikko | 2006 | 168 | 46.13 | 1:34.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.60 | |||||||||
26 | Luukas Kallio | 2005 | 166 | 45.36 | 1:34.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:41.89 | |||||||||
27 | Aaron Tikkanen | 2006 | 165 | 46.07 | 1:34.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.76 | |||||||||
28 | Emil Ahvonen | 2005 | 163 | 44.00 | 1:34.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.40 | |||||||||
29 | Rasmus Ruotoistenmäki | 2006 | 157 | 47.50 | 1:36.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:34.81 | |||||||||
30 | Margo Murumäe | 2006 | 147 | 46.58 | 1:38.29 | |||||
Raision Urheilijat | 1:42.85 | |||||||||
31 | Vili Niemi | 2006 | 147 | 47.50 | 1:38.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.41 | |||||||||
32 | Ossi Vienamo | 2006 | 145 | 47.09 | 1:38.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:40.70 | |||||||||
33 | Totte Teittinen | 2005 | 135 | 49.05 | 1:41.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.71 | |||||||||
34 | Elias Tuominen | 2005 | 130 | 47.75 | 1:42.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:42.94 | |||||||||
35 | Matti Vahtola | 2006 | 128 | 51.21 | 1:42.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.40 | |||||||||
36 | Timofey Matveev | 2006 | 127 | 51.49 | 1:43.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.94 | |||||||||
37 | Justus Veneskoski | 2006 | 122 | 51.72 | 1:44.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:47.52 | |||||||||
38 | Severi Roihankorpi | 2006 | 119 | 52.12 | 1:45.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.98 | |||||||||
39 | Luukas Kallio | 2005 | 110 | 52.11 | 1:48.23 | |||||
TaTu Tampere | 1:53.19 | |||||||||
40 | Ferdinand Backman | 2006 | 99 | 54.32 | 1:52.26 | |||||
TaTu Tampere | 1:49.59 | |||||||||
41 | Carlos Sadiku | 2006 | 93 | 52.63 | 1:54.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Niilo Helkearo | 2006 | 89 | 56.20 | 1:56.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.70 | |||||||||
- | Alex Hamilton | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 2:07.07 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m SU M, P14, P12, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 694 | 28.64 | 58.64 | |||||
Cetus Espoo | 56.17 | |||||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | 650 | 28.26 | 59.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.33 | |||||||||
3 | Akseli Kontiainen | 2002 | 627 | 29.63 | 1:00.68 | |||||
Joensuun Uimaseura | 58.67 | |||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 610 | 30.15 | 1:01.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.18 | |||||||||
5 | Lauri Elomaa | 2000 | 575 | 29.44 | 1:02.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.95 | |||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 562 | 30.40 | 1:02.92 | |||||
TaTu Tampere | 1:01.92 | |||||||||
7 | Tapio Junninen | 1995 | 558 | 31.08 | 1:03.08 | |||||
Vanders | 1:02.20 | |||||||||
8 | Rasmus Söderholm | 2002 | 556 | 30.57 | 1:03.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.43 | |||||||||
9 | Jiri Järvinen | 2001 | 525 | 31.01 | 1:04.38 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.55 | |||||||||
9 | Kasper Envalds | 2001 | 525 | 31.73 | 1:04.38 | |||||
Vanders | 1:03.62 | |||||||||
11 | Danil Seksenov | 2004 | 516 | 31.61 | 1:04.74 | |||||
Vanders | 1:03.90 | |||||||||
12 | Eemeli Leinonen | 2002 | 488 | 32.18 | 1:05.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.14 | |||||||||
13 | Wäinö Koskinen | 2002 | 478 | 32.03 | 1:06.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.73 | |||||||||
14 | Lauri Tolvanen | 2003 | 473 | 32.44 | 1:06.65 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:06.12 | |||||||||
15 | Petr Pankratov | 2002 | 458 | 32.60 | 1:07.36 | |||||
TaTu Tampere | 1:06.75 | |||||||||
16 | Teemu Annala | 2001 | 445 | 33.45 | 1:08.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.92 | |||||||||
17 | Jani-Markus Sula | 1999 | 434 | 32.31 | 1:08.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.88 | |||||||||
18 | Visa Kotiniitty | 2003 | 430 | 33.07 | 1:08.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.30 | |||||||||
19 | Konsta Kallio | 2004 | 429 | 32.41 | 1:08.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.44 | |||||||||
20 | Daniel Rinne | 2002 | 427 | 33.10 | 1:08.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.59 | |||||||||
21 | Valtteri Vepsä | 1997 | 417 | 32.76 | 1:09.50 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Eemeli Raninen | 2001 | 415 | 32.80 | 1:09.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.94 | |||||||||
23 | Ilja Syrjä | 2004 | 379 | 34.39 | 1:11.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.69 | |||||||||
24 | Joona Kortteinen | 2003 | 378 | 34.14 | 1:11.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.80 | |||||||||
25 | Antte Säilä | 2004 | 361 | 35.15 | 1:12.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.88 | |||||||||
26 | Atte Nieminen | 2004 | 311 | 36.70 | 1:16.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.56 | |||||||||
27 | Joona Saloniemi | 2004 | 299 | 37.33 | 1:17.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:16.90 | |||||||||
28 | Erno Leppänen | 1985 | 291 | 37.93 | 1:18.33 | |||||
S.C.Pingviinit | 1:19.17 | |||||||||
29 | Onni Pajumäki | 2004 | 284 | 39.54 | 1:18.95 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.71 | |||||||||
30 | Akseli Soini | 2004 | 249 | 38.27 | 1:22.45 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:20.55 | |||||||||
31 | Jesse Anoschkin | 2004 | 236 | 39.63 | 1:24.04 | |||||
Porin Uimaseura | 1:27.00 | |||||||||
32 | Casper Leo | 2004 | 190 | 43.03 | 1:30.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.75 | |||||||||
33 | Sauli Gummerus | 2004 | 179 | 43.10 | 1:32.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.48 | |||||||||
34 | Eelis Wiberg | 2004 | 138 | 48.89 | 1:40.40 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.82 | |||||||||
35 | Castor Trygg | 2004 | 134 | 49.92 | 1:41.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.17 | |||||||||
36 | Kristian Tankka | 2004 | 107 | 54.50 | 1:49.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Akseli Kotti | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:27.92 | |||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:11.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 20:08 |