2019-10-19   10:12:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ouneva -uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kilpailu

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ouneva -uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Joensuu    Tulostusaika  15:57   
  Järjestäjä  Joensuun Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ab Koppers Finland Oy 
Ab Koppers Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Vatanen  2007    476  30.78        1:05.17   
  Joensuun Uimaseura  1:06.15                 
                     
Sofia Lepistö  2006    432  32.23        1:07.31   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.80                 
                     
Merete Lätti  2006    395  33.12        1:09.37   
  Joensuun Uimaseura  1:07.78                 
                     
Esra Ergüner  2007    385  33.95        1:09.98   
  Joensuun Uimaseura  1:07.47                 
                     
Venla Kantanen  2006    343  34.22        1:12.71   
  Mikkelin Uimaseura  1:12.34                 
                     
Nelli Jumppanen  2006    335  34.85        1:13.30   
  Joensuun Uimaseura  1:12.34                 
                     
Sanni Haaranen  2006    333  35.10        1:13.43   
  Joensuun Uimaseura  1:17.87                 
                     
Inka Hämäläinen  2007    329  35.31        1:13.71   
  Joensuun Uimaseura  1:12.47                 
                     
Viivi Ikonen  2006    316  35.15        1:14.68   
  Mikkelin Uimaseura  1:15.54                 
                     
10  Neri Lätti  2007    310  36.68        1:15.22   
  Joensuun Uimaseura  1:15.28                 
                     
11  Vilma Saarelainen  2006    308  36.10        1:15.35   
  Mikkelin Uimaseura  1:15.04                 
                     
12  Viivi Hallikainen  2006    279  36.52        1:17.84   
  Kuopion Uimaseura  1:17.36                 
                     
13  Senni Piirainen  2007    270  37.42        1:18.76   
  Joensuun Uimaseura  1:16.56                 
                     
14  Sofia Soininen  2007    267  37.99        1:19.02   
  Joensuun Uimaseura  1:22.74                 
                     
15  Emilia Istomina  2007    263  37.48        1:19.42   
  Kuopion Uimaseura  1:16.38                 
                     
16  Ella Hytönen  2006    243  39.00        1:21.51   
  Swimming Jyväskylä  1:28.52                 
                     
17  Maria Karhapää  2007    238  39.28        1:22.04   
  Joensuun Uimaseura  1:27.32                 
                     
18  Sonja Martikainen  2007    234  39.93        1:22.52   
  Joensuun Uimaseura  1:23.99                 
                     
19  Oona Keula  2008    229  39.21        1:23.12   
  Swimming Jyväskylä  1:35.93                 
                     
20  Iita Pitkänen  2006    225  40.33        1:23.58   
  Mikkelin Uimaseura  1:22.85                 
                     
21  Ella Määttä  2008    223  40.00        1:23.84   
  Joensuun Uimaseura  1:23.61                 
                     
22  Aino Metsi  2007    220  39.59        1:24.21   
  Uinti Imatra  1:28.62                 
                     
23  Ilona Luukinen  2006    218  40.79        1:24.47   
  Uinti Imatra  1:24.84                 
                     
24  Miina Vatanen  2009    212  39.33        1:25.33   
  Joensuun Uimaseura  1:26.98                 
                     
25  tinja korhonen  2006    136  45.96        1:38.95   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
26  Oona Pölönen  2009    134  45.65        1:39.30   
  Joensuun Uimaseura  1:34.68                 
                     
27  Vilma Raatikainen  2008    122  48.65        1:42.61   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
28  Pihla Tähkäpää  2010    89  53.59        1:53.91   
  Joensuun Uimaseura  1:58.08                 
                     
29  Unna Laurén  2006    80  55.59        1:58.06   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Anna-maria Ganchev  2009              DNS   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Arina Bogdanova  2008              DNS   
  Joensuun Uimaseura  1:30.68                 
                     
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: Ab Koppers Finland Oy 
Ab Koppers Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mitra Pietiäinen  2004    475  31.95        1:05.23   
  Joensuun Uimaseura  1:04.98                 
                     
Jenny Forsell  2004    473  31.16        1:05.31   
  Kuopion Uimaseura  1:05.96                 
                     
Tuuli Kammonen  2004    434  33.43        1:07.21   
  Mikkelin Uimaseura  1:06.04                 
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    406  33.38        1:08.75   
  Joensuun Uimaseura  1:07.32                 
                     
Iina Kukkonen  2005    374  33.81        1:10.64   
  Mikkelin Uimaseura  1:10.24                 
                     
Elsa Komulainen  2005    350  32.34        1:12.18   
  Kuopion Uimaseura  1:11.45                 
                     
Pihla Mättö  2005    316  35.19        1:14.67   
  Kuopion Uimaseura  1:15.08                 
                     
Milla Lepistö  2004    308  35.01        1:15.33   
  Savonlinnan Uimaseura  1:17.42                 
                     
Siiri Pihlava  2004    299  35.79        1:16.12   
  Savonlinnan Uimaseura  1:14.42                 
                     
10  Essi Peltonen  2005    261  37.66        1:19.64   
  Uinti Imatra                   
                     
11  Nea-noora Hannele Väli-Tainio  2004    250  37.78        1:20.74   
  Kuopion Uimaseura  1:18.79                 
                     
12  Mia Kosonen  2005    247  39.23        1:21.05   
  Uinti Imatra  1:22.13                 
                     
13  Salla Mannerkoski  2005    242  38.67        1:21.61   
  Uinti Imatra  1:27.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  15:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner