2019-10-21   15:52:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            28.84   
Erikka Næss Kjølholdt  2002  Oi Svømming            29.83   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            29.95   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            30.02   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            30.13   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            30.30   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            30.34   
Pauline Hellesø Eriksen  2001  Oi Svømming            30.37   
Thyra Noomi Haugland Halv  2002  Haldens Svømmeklub            30.39   
10  Emilie Paus  2002  Oi Svømming            30.84   
11  Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            30.86   
12  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            30.87   
13  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.05   
14  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap            31.24   
15  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            31.25   
16  Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap            31.52   
17  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            31.54   
18  Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            31.77   
19  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            32.01   
20  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            32.05   
21  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.10   
22  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            32.42   
23  Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen            32.59   
24  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            32.79   
25  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            33.45   
26  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            34.28   
27  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            34.68   
28  Sofia Sundholm  1982  IKSU Simning            34.70   
29  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            35.17   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            28.68   
Linnéa Englund  2003  Varberg Sim            29.15   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            29.62   
Johanna Persson  2003  Umeå Simsällskap            30.01   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            30.09   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            30.10   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.16   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            30.30   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            31.16   
10  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.22   
11  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            31.33   
12  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            31.39   
13  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.46   
13  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            31.46   
15  Emma Haglund  2003  Umeå Simsällskap            31.60   
16  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            31.71   
17  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            31.80   
18  Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            31.97   
19  Julie Fornasari  2003  Oi Svømming            32.36   
20  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            32.38   
21  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            32.41   
22  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            32.48   
23  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            32.49   
24  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.52   
25  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            32.54   
26  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            32.67   
27  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            32.73   
28  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            33.07   
29  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            33.25   
30  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            33.69   
31  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            34.09   
32  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            34.11   
33  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            34.24   
34  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            35.61   
35  Thea Runnestad  2003  Simklubben S 02            35.63   
36  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.76   
37  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            36.27   
38  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.64   
39  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.74   
40  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            37.26   
41  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            38.00   
42  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            39.00   
43  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.45   
44  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            39.83   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            28.94   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            30.47   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            30.61   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            30.73   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            30.84   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            31.57   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            32.58   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            32.85   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            32.90   
10  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            33.18   
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            33.20   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            33.34   
13  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            33.60   
14  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            34.16   
15  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            34.53   
16  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            34.66   
16  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            34.66   
18  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            35.34   
19  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            35.48   
20  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            35.54   
21  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            35.63   
22  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            36.30   
23  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            36.35   
24  Amanda Mankinen  2006  Simklubben Elfsborg            36.58   
25  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            37.04   
26  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            37.40   
27  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            37.69   
28  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            38.47   
29  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            38.49   
30  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            38.86   
31  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            39.10   
32  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            39.11   
33  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            39.23   
34  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            39.34   
35  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            39.44   
36  Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            39.47   
37  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            39.57   
38  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            39.90   
39  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            40.03   
40  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            40.31   
41  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            40.70   
42  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            42.20   
43  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            43.82   
44  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            45.09   
45  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            48.34   
46  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            49.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  08 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  20:34   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            28.87   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            29.43   
Erikka Næss Kjølholdt  2002  Oi Svømming            29.95   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            30.09   
Pauline Hellesø Eriksen  2001  Oi Svømming            30.53   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            30.59   
Thyra Noomi Haugland Halv  2002  Haldens Svømmeklub            30.75   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            30.76   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            27.98   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            29.21   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            29.63   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            29.78   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            31.28   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            31.68   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.79   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            31.81   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            28.50   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            30.75   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            31.04   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            31.16   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            31.42   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            32.88   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            33.16   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  20:34 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            24.82   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.62   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            25.74   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            26.21   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.27   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            26.57   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.57   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.59   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            26.63   
10  David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            26.72   
11  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            27.41   
12  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            27.55   
13  Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.59   
14  Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap            27.69   
15  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            27.85   
16  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.93   
17  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            28.03   
18  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            28.13   
19  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.14   
20  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            28.16   
21  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.19   
22  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.25   
23  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            28.34   
24  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            28.77   
25  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            29.04   
26  Philip Zasowski  2002  Simklubben S 02            29.11   
27  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            29.19   
28  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            29.22   
29  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.40   
30  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            29.73   
31  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            30.09   
32  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            31.63   
33  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            41.92   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            27.93   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            28.00   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim o Hoppklubb            28.34   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            28.42   
Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            28.57   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            28.86   
Noah Jake Lockhart  2003  Oi Svømming            29.14   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            29.29   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            29.35   
10  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Elfsborg            29.74   
11  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            29.90   
12  Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            29.93   
13  Oscar Lundgren  2003  Simklubben S 02            29.99   
14  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            30.34   
15  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            30.59   
16  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            31.00   
17  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            31.15   
18  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            31.88   
19  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.12   
20  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            33.12   
21  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            33.79   
22  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            35.34   
23  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            36.41   
24  Tobias Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            39.81   
Håkon Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            27.97   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            28.51   
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svømming            28.67   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            29.35   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            29.65   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            29.94   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            30.01   
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            30.46   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            30.50   
10  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            30.63   
11  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            30.96   
12  Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            31.41   
13  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            31.64   
14  Max Jilek  2006  Varberg Sim            32.16   
15  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            32.52   
16  Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            32.60   
17  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            33.12   
18  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            33.53   
19  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            33.74   
20  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            33.80   
21  David Happe  2006  Uddevalla Sim            34.14   
22  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            34.76   
23  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            35.25   
24  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            35.46   
25  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            38.05   
26  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            38.24   
27  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            42.34   
28  Birk August Larsen  2007  Haldens Svømmeklub            45.93   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:01   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            24.93   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.59   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            25.79   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            25.84   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            26.09   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.38   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.58   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            26.67   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            27.78   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            28.02   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            28.23   
Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            28.38   
Noah Jake Lockhart  2003  Oi Svømming            28.50   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            29.00   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            29.18   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim o Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            27.97   
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svømming            28.59   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            28.70   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            29.04   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            29.08   
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            29.98   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            30.00   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            30.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:01 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            30.08   
Sara Stoebner  1998  Oi Svømming            30.24   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            30.66   
Erikka Næss Kjølholdt  2002  Oi Svømming            31.58   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            31.64   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            31.78   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            32.13   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            32.22   
Thyra Noomi Haugland Halv  2002  Haldens Svømmeklub            32.62   
10  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            32.66   
11  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            32.84   
12  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            33.24   
13  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            33.41   
14  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            33.42   
15  Emilie Paus  2002  Oi Svømming            33.56   
16  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap            33.79   
17  Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap            34.50   
18  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            34.82   
19  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            35.04   
20  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            35.06   
21  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            35.59   
22  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            35.70   
23  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            36.63   
24  Erika Pantzar  1981  IKSU Simning            37.04   
25  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            37.64   
26  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            40.00   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            29.76   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            31.47   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            31.53   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.83   
Linnéa Englund  2003  Varberg Sim            32.07   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.19   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            32.50   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            32.80   
Julie Fornasari  2003  Oi Svømming            33.04   
10  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            33.20   
11  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            33.47   
12  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.53   
13  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            33.54   
14  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            33.59   
15  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.81   
16  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            33.84   
17  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            34.07   
18  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            34.12   
19  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            34.19   
20  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            34.23   
21  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            34.31   
22  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            34.71   
23  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            34.85   
24  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            35.11   
25  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            35.30   
26  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            35.44   
27  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            36.07   
28  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.08   
29  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            37.03   
30  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            37.11   
31  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            37.28   
32  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.40   
33  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            37.82   
34  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            37.88   
35  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            39.02   
36  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.36   
37  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            39.68   
38  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.97   
39  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            40.35   
40  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            41.42   
41  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            42.67   
42  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            43.06   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            31.04   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            31.37   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            32.68   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            32.94   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.06   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            33.83   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            34.15   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.34   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            34.64   
10  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            35.16   
11  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            35.17   
12  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            35.26   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            35.71   
14  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            35.88   
15  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            36.81   
16  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            38.36   
17  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            39.17   
18  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            39.24   
19  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            39.36   
20  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            39.51   
21  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            39.63   
22  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            39.68   
23  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            39.80   
24  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            39.94   
25  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            40.03   
26  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            40.11   
27  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            40.12   
28  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            40.23   
29  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            40.26   
30  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            40.69   
31  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            40.93   
32  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            41.30   
33  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            41.41   
34  Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            41.67   
35  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            41.77   
36  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            41.83   
37  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            42.32   
38  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            42.68   
39  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            43.05   
40  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            43.17   
41  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            43.36   
42  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            44.17   
43  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            44.54   
44  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            45.51   
45  Ingrid Öhman  2008  Trollhättans Simsällskap            46.43   
46  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            47.58   
47  Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            52.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Stoebner  1998  Oi Svømming            30.19   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            30.51   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            30.70   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            30.84   
Erikka Næss Kjølholdt  2002  Oi Svømming            31.19   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            31.87   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            31.88   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            32.01   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            29.29   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            30.91   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            31.56   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            31.70   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.51   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            32.78   
Julie Fornasari  2003  Oi Svømming            33.05   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            33.55   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            30.29   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            31.10   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            32.97   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            33.09   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            33.11   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            33.30   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.10   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            34.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            27.13   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            27.81   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            28.03   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            28.95   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            29.06   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            29.13   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            29.19   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            29.37   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.40   
10  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.56   
11  Paul Wilhelm Strømme  2002  Oi Svømming            29.71   
12  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            30.19   
13  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            30.51   
14  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.63   
15  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            30.95   
16  Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            31.05   
17  David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            31.25   
18  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.46   
19  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.55   
20  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            31.69   
21  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            33.30   
22  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            39.50   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            28.42   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            29.46   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim o Hoppklubb            29.65   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.68   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.52   
Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            30.68   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.71   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            31.37   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            32.71   
10  Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            32.92   
11  Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            32.94   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.21   
13  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            33.33   
14  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.41   
15  Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            33.50   
16  Oscar Lundgren  2003  Simklubben S 02            33.52   
17  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            33.97   
18  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            33.98   
19  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.54   
20  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            34.70   
21  Adrian Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            36.45   
22  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            38.10   
23  Tobias Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            38.60   
24  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            39.33   
25  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.34   
Håkon Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            30.31   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            31.57   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            31.77   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            32.49   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            32.70   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            33.50   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            33.71   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            33.88   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            34.31   
10  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            34.50   
11  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            35.00   
12  Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            35.02   
13  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            35.06   
14  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            36.14   
15  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            37.53   
16  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.62   
17  Max Jilek  2006  Varberg Sim            37.89   
18  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            38.12   
19  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            39.17   
20  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            39.22   
21  David Happe  2006  Uddevalla Sim            39.50   
22  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            41.68   
23  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            44.95   
24  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            49.15   
25  Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            52.89   
Aron Matti Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub            DSQ   
Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  08 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  20:33   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            27.41   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            28.03   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            28.51   
Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            28.53   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            28.79   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.51   
Paul Wilhelm Strømme  2002  Oi Svømming            30.18   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            31.48   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            28.32   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim o Hoppklubb            28.72   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.31   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            29.61   
Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            30.54   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.80   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            31.66   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            29.35   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            30.60   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            30.95   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            31.88   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            33.10   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            33.18   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            34.81   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            35.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  20:33 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            34.97   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            35.11   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            35.45   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            35.52   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            35.98   
Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            36.05   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            36.36   
Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen            36.61   
Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap            37.05   
10  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            37.32   
11  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            37.47   
12  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.69   
13  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            37.75   
14  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            38.31   
15  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            38.56   
16  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            39.32   
17  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            39.33   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            32.34   
Linnéa Englund  2003  Varberg Sim            33.58   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            34.47   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            35.71   
Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            35.77   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.19   
Emma Haglund  2003  Umeå Simsällskap            36.26   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            36.85   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            36.93   
10  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap            37.07   
11  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            37.17   
12  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            37.42   
13  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            37.56   
14  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            37.79   
15  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            37.86   
16  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            37.97   
17  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.02   
18  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.06   
19  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            38.09   
20  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            38.43   
21  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            38.92   
22  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.64   
23  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.58   
24  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            41.86   
25  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            42.38   
26  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            42.54   
27  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            43.54   
28  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            43.88   
29  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            46.83   
30  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            49.36   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            35.80   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            36.12   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            36.95   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            37.29   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            37.63   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.81   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            37.92   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            38.07   
Amanda Mankinen  2006  Simklubben Elfsborg            38.19   
10  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            38.44   
11  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            41.89   
12  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.14   
13  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            42.35   
14  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            42.39   
15  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            42.50   
16  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            43.41   
17  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            43.56   
18  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            43.83   
19  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            43.88   
20  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            43.90   
21  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            44.56   
22  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            44.63   
23  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            44.92   
24  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            45.03   
25  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            45.17   
26  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            45.60   
27  Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            45.92   
27  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            45.92   
29  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            46.27   
30  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            46.45   
31  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            47.06   
32  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            47.45   
33  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            47.47   
34  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            47.92   
35  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            48.05   
36  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            48.58   
37  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            48.86   
38  Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            51.16   
39  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            52.06   
40  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            52.35   
41  Ingrid Öhman  2008  Trollhättans Simsällskap            52.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  08 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  20:33   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            34.51   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            34.59   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            34.96   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            34.97   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            35.20   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            35.51   
Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen            35.65   
Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap            36.68   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            31.66   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            33.85   
Uma Park Bhasin  2004  Oi Svømming            35.53   
Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            35.74   
Emma Haglund  2003  Umeå Simsällskap            36.01   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.47   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            37.04   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            37.78   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            34.68   
Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            35.45   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            37.10   
Amanda Mankinen  2006  Simklubben Elfsborg            37.20   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            37.29   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            37.58   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            38.05   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            38.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  20:33 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Skagius  1995  Simklubben Neptun            28.38   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            29.17   
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap            30.17   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            30.45   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            31.05   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            31.10   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            31.11   
Karl Anders Eide Haugholt  2002  Oi Svømming            31.12   
Christoffer Carlsen  1992  Helsingborgs Simsällskap            31.25   
10  Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.45   
11  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            31.81   
12  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            31.83   
13  David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            32.36   
14  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            32.37   
15  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.60   
16  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            32.81   
17  Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            32.91   
18  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.99   
19  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            33.29   
20  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            33.55   
21  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.60   
22  Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.96   
23  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            34.11   
24  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            34.39   
25  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svømmeklub            34.62   
26  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            35.40   
27  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            36.15   
28  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            45.66   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            32.82   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            33.63   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            33.78   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            34.00   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.50   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            34.65   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.65   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.01   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            35.34   
10  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            35.36   
11  Oscar Lundgren  2003  Simklubben S 02            35.61   
12  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            36.07   
13  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            36.90   
14  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            37.48   
14  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            37.48   
16  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            41.61   
17  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            42.13   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            32.98   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            34.96   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            35.04   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            35.66   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            35.84   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            36.15   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            36.22   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            36.43   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            36.51   
10  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            37.16   
11  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            37.29   
12  David Happe  2006  Uddevalla Sim            37.96   
13  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            38.94   
14  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            39.32   
15  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            39.47   
16  Max Jilek  2006  Varberg Sim            39.58   
17  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            40.18   
18  Aron Matti Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub            40.19   
19  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            40.46   
20  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            40.57   
21  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            40.80   
22  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            42.37   
23  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            42.45   
24  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            43.52   
25  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            45.25   
26  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            45.41   
27  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            51.77   
Birk August Larsen  2007  Haldens Svømmeklub            DSQ   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Skagius  1995  Simklubben Neptun            29.09   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            29.94   
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap            30.21   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            30.44   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            30.91   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            31.14   
Karl Anders Eide Haugholt  2002  Oi Svømming            31.42   
Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap            31.80   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            32.44   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            32.71   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            33.27   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.67   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            33.77   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.19   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            34.46   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            35.05   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            32.64   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            34.47   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            34.52   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            34.75   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            35.07   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            35.66   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            35.78   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            35.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            27.60   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            27.83   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            28.09   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            28.12   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            28.14   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            28.40   
Pauline Hellesø Eriksen  2001  Oi Svømming            28.51   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            28.65   
Synne Kristine Lauritzen  2001  Haldens Svømmeklub            28.67   
10  Thyra Noomi Haugland Halv  2002  Haldens Svømmeklub            28.98   
11  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.04   
12  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            29.05   
13  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            29.39   
14  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap            29.42   
15  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            29.47   
16  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap            29.54   
17  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            29.58   
18  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            29.61   
19  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.73   
20  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            29.84   
21  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            29.94   
22  Emilie Paus  2002  Oi Svømming            30.01   
23  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            30.09   
24  Linnea Öhlund  2001  Umeå Simsällskap            30.10   
25  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            30.31   
26  Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            30.44   
27  Nelly Antlöv  2002  Simklubben Laxen            30.78   
28  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            30.87   
29  Erika Pantzar  1981  IKSU Simning            31.33   
30  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            31.80   
31  Sofia Sundholm  1982  IKSU Simning            31.87   
32  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            32.08   
33  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            33.03   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            26.92   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            27.41   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            27.98   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            28.12   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            28.33   
Linnéa Englund  2003  Varberg Sim            28.54   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            28.82   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            28.85   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            28.89   
10  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            28.94   
11  Julie Fornasari  2003  Oi Svømming            28.98   
12  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            29.29   
13  Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.30   
14  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            29.55   
15  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            29.77   
16  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            29.91   
17  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            29.93   
18  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            29.96   
19  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            30.23   
20  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.33   
21  Stella Warborn  2003  Varberg Sim            30.42   
22  Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub            30.44   
23  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            30.50   
24  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            30.57   
25  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            30.67   
25  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            30.67   
27  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            30.98   
28  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            31.20   
29  Nora Ellingsen  2003  Haldens Svømmeklub            31.21   
30  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            31.50   
31  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            31.61   
32  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.73   
33  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            32.21   
33  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            32.21   
35  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            32.27   
36  Thea Runnestad  2003  Simklubben S 02            32.39   
37  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            32.92   
38  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            33.05   
39  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            33.06   
40  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.53   
41  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            33.78   
42  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            34.20   
43  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            35.68   
44  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            37.47   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            27.56   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            28.24   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            28.39   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            28.60   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            29.48   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            29.54   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            29.54   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            30.05   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            30.30   
10  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            30.33   
11  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            30.40   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            30.49   
13  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            30.90   
14  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.00   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            31.36   
16  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            31.61   
16  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            31.61   
18  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            31.67   
19  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            31.69   
20  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            31.85   
21  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            31.88   
22  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            32.20   
23  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            32.82   
24  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            32.87   
25  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            32.91   
25  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            32.91   
27  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            33.04   
28  Amanda Mankinen  2006  Simklubben Elfsborg            33.25   
28  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            33.25   
30  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            33.61   
31  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            34.19   
32  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            34.52   
33  Alice Linnarsson  2006  Trollhättans Simsällskap            34.57   
34  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            34.76   
35  Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            34.99   
36  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            35.03   
37  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            35.13   
38  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap            35.50   
39  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            35.56   
39  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            35.56   
41  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            35.60   
42  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            35.99   
43  Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            36.52   
44  Esther Olsson  2008  Mariestads Simsällskap            36.68   
45  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            37.48   
46  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            37.80   
47  Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            40.16   
48  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            40.27   
49  Ingrid Öhman  2008  Trollhättans Simsällskap            41.74   
50  Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            46.30   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen            27.01   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen            27.45   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            27.74   
Josefin Ossmyr  1999  Södertörns Simsällskap            28.06   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            28.38   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            28.40   
Pauline Hellesø Eriksen  2001  Oi Svømming            28.58   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            28.79   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            26.62   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            26.70   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            28.13   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            28.38   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            28.61   
Silje Jahr  2003  Oi Svømming            28.78   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            28.94   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen            29.11   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            26.94   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            28.21   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            28.47   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            28.86   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            29.02   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            29.13   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            29.58   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            29.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Spårvägen Simförening            23.26   
Christoffer Carlsen  1992  Helsingborgs Simsällskap            23.65   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            24.08   
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            24.10   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            24.18   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            24.21   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            24.48   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            24.64   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            24.74   
10  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            24.79   
11  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            24.90   
12  Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            25.09   
13  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            25.66   
14  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.82   
15  Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.96   
16  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.05   
17  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.11   
18  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            26.33   
19  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            26.37   
20  Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap            26.38   
21  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            26.47   
21  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap            26.47   
23  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.54   
24  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            26.58   
25  Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.62   
26  Viktor Sjöström  2001  Simklubben Elfsborg            26.65   
27  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.75   
28  Karl Anders Eide Haugholt  2002  Oi Svømming            26.76   
29  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            26.92   
30  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            26.98   
31  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            27.03   
32  Philip Zasowski  2002  Simklubben S 02            27.06   
33  Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.16   
34  Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            27.20   
35  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.23   
36  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            27.54   
37  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svømmeklub            27.72   
38  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            27.81   
39  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            31.08   
40  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            33.44   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            25.26   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            26.03   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            26.22   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.23   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            26.30   
Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            26.61   
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            26.62   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            26.78   
Oscar Lundgren  2003  Simklubben S 02            26.81   
10  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            26.89   
11  Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            27.05   
12  Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            27.20   
13  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            27.40   
14  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            27.41   
15  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            27.50   
16  Noah Jake Lockhart  2003  Oi Svømming            27.54   
17  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben Elfsborg            27.73   
18  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.82   
19  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.90   
20  Jens William Strand  2003  Haldens Svømmeklub            28.03   
21  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            28.08   
22  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            28.29   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.57   
24  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            29.27   
25  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            29.32   
25  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            29.32   
27  Adrian Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            30.43   
27  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            30.43   
29  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            31.80   
30  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            31.89   
31  Tobias Nøhr Vangen  2004  Haldens Svømmeklub            32.94   
Håkon Ekeroth  2004  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Försök 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svømming            26.30   
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            26.59   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            26.74   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            27.10   
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            27.13   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            27.72   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            28.07   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            28.09   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            28.28   
10  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            28.79   
11  Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            28.88   
12  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            28.90   
13  Aron Matti Wilhelmsen  2005  Haldens Svømmeklub            29.01   
14  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            29.21   
15  Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            29.35   
16  Max Jilek  2006  Varberg Sim            29.60   
17  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            29.71   
18  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            30.04   
19  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            30.24   
20  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            30.25   
21  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            30.42   
22  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            30.53   
23  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            30.55   
24  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            30.83   
25  Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            30.90   
26  David Happe  2006  Uddevalla Sim            31.32   
27  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            32.42   
28  Birk August Larsen  2007  Haldens Svømmeklub            33.30   
29  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            33.65   
30  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            33.99   
31  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vänersborg            34.83   
32  Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap            37.86   
33  Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            42.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:44 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  08 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  20:34   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Spårvägen Simförening            23.22   
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            23.81   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            24.04   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            24.09   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            24.58   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            24.71   
David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            25.14   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            25.41   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap            25.41   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            25.71   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            26.03   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.05   
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            26.28   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap            27.29   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            27.40   
Michael Andrée  2004  Södertörns Simsällskap            27.51   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap            25.87   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            25.97   
Axel Sebastian Karal Melberg  2005  Oi Svømming            26.12   
Håkon Rye Pedersen  2005  Oi Svømming            26.60   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            27.76   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            28.04   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            28.83   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  20:34 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-C, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Simklubben Laxen  2002  Simklubben Laxen            3:57.71   
  Moa Bergdahl  2003      29.24  1:00.46      1:00.46   
  Karin Widerberg  2003      29.07  1:00.19      2:00.65   
  Tilde Morin  2002      27.77  58.33      2:58.98   
  Mellie Wijk  2002      28.12  58.73      3:57.71   
                     
Simklubben Elfsborg  2001  Simklubben Elfsborg            3:57.72   
  Linn Thid  2003      29.14  1:00.75      1:00.75   
  Thilda Häll  2005      28.68  1:00.16      2:00.91   
  Sofia Åstedt  2003      27.10  56.99      2:57.90   
  Tindra Aminoff  2003      28.77  59.82      3:57.72   
                     
Södertörns Simsällskap  1995  Södertörns Simsällskap            4:00.31   
  Emelie Fast  2004      29.30  1:00.02      1:00.02   
  Amanda Nilsson  2002      30.17  1:02.55      2:02.57   
  Carin Klasson  1995      27.99  58.86      3:01.43   
  Josefin Ossmyr  1999      28.24  58.88      4:00.31   
                     
Föreningen Uddevalla Sim  2000  Uddevalla Sim            4:07.03   
  Sofia Abrahamsson  2005      28.10  58.49      58.49   
  Marit Cuperus  2002      29.27  1:00.72      1:59.21   
  Lovisa Alsop  2001      29.71  1:03.50      3:02.71   
  Emma Hejdengård  2006      29.86  1:04.32      4:07.03   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag1  2001  Varberg Sim            4:11.05   
  Linnéa Englund  2003      29.29  59.75      59.75   
  Stella Warborn  2003      30.96  1:04.05      2:03.80   
  Clara Balslev  2001      29.36  1:03.06      3:06.86   
  Filippa Sjögren  2006      30.46  1:04.19      4:11.05   
                     
S02 Lag 1  2003  Simklubben S 02            4:11.05   
  Amanda Cederqvist  2005      30.29  1:02.85      1:02.85   
  Selma Avdic  2003      29.55  1:01.38      2:04.23   
  Ellen Vråmo  2004      30.73  1:04.16      3:08.39   
  Elsa Dittmer  2005      29.59  1:02.66      4:11.05   
                     
Umeå Simsällskap  2001  Umeå Simsällskap            4:12.09   
  Linnea Öhlund  2001      32.64  1:05.51      1:05.51   
  Tindra Norling  2003      30.85  1:02.47      2:07.98   
  Johanna Persson  2003      29.42  1:00.75      3:08.73   
  Elida Hansson  2002      31.03  1:03.36      4:12.09   
                     
Simklubben Elfsborg Lag 2  2003  Simklubben Elfsborg            4:12.29   
  Agnes Holmblad  2006      29.89  1:02.25      1:02.25   
  Cornelia Sundqvist  2003      30.32  1:02.48      2:04.73   
  Sally Olsson  2005      30.67  1:04.67      3:09.40   
  Elsa Sjöström  2006      29.88  1:02.89      4:12.29   
                     
Södertörns Simsällskap Lag 2  2002  Södertörns Simsällskap            4:13.55   
  Maja Frejd  2004      30.62  1:04.44      1:04.44   
  Hilma Hagberg Moberg  2003      30.12  1:03.38      2:07.82   
  Alwa Widmark  2002      30.29  1:04.41      3:12.23   
  Elin Lundgren  2003      29.71  1:01.32      4:13.55   
                     
10  Simklubben Laxen Lag 2  2002  Simklubben Laxen            4:13.82   
  Nelly Antlöv  2002      32.27  1:06.38      1:06.38   
  Petronella Ottosson  2002      29.82  1:02.44      2:08.82   
  Wilma Svensson  2002      28.78  1:00.41      3:09.23   
  Emilia Karlberg  2002      30.51  1:04.59      4:13.82   
                     
11  SS04 Lag 1  2001  Solna Sundbyberg SS 04            4:16.97   
  Sofia Voigt  2003      29.95  1:02.16      1:02.16   
  Therese Baltzarsson  2001      30.76  1:04.65      2:06.81   
  Elvira Montes  2004      29.96  1:03.53      3:10.34   
  Rebecca Höglind  1998      32.04  1:06.63      4:16.97   
                     
12  Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2001  Uddevalla Sim            4:17.86   
  Hilda Eriksson  2004      31.23  1:05.15      1:05.15   
  Evelina Wester  2004      29.85  1:03.43      2:08.58   
  Emilia Ström  2002      31.37  1:05.49      3:14.07   
  Matilda Torén  2001      30.40  1:03.79      4:17.86   
                     
13  Umeå Simsällskap Lag 2  2001  Umeå Simsällskap            4:21.61   
  Wilma Henriksson  2001      32.02  1:06.13      1:06.13   
  Emma Haglund  2003      31.36  1:04.77      2:10.90   
  Nellie Luthman  2002      30.85  1:04.50      3:15.40   
  Agnes Gustafsson  2003      31.41  1:06.21      4:21.61   
                     
14  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  2004  Uddevalla Sim            4:26.78   
  Lina Nielsen  2005      31.97  1:06.28      1:06.28   
  Lova Rodin  2005      30.66  1:04.90      2:11.18   
  Matilda Wassblad  2006      31.47  1:06.07      3:17.25   
  Nora Eriksson  2005      32.09  1:09.53      4:26.78   
                     
15  Södertörns Simsällskap Lag 3  2003  Södertörns Simsällskap            4:27.97   
  Zeline Bengtson  2003      30.69  1:04.70      1:04.70   
  Jenny Virtanen  2002      31.43  1:09.04      2:13.74   
  Klara Possman  2003      30.39  1:03.68      3:17.42   
  Michelle Aspberg  2002      33.55  1:10.55      4:27.97   
                     
16  S02 Lag 2  2004  Simklubben S 02            4:28.11   
  Ella Holmqvist  2005      31.88  1:05.77      1:05.77   
  Nelly Gripfors  2005      32.30  1:08.48      2:14.25   
  Thea Runnestad  2003      33.87  1:10.09      3:24.34   
  Lia Bromander  2004      29.96  1:03.77      4:28.11   
                     
17  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2002  Varberg Sim            4:33.75   
  Tilda Hilbert  2004      31.69  1:06.98      1:06.98   
  Ronja Berggren  2003      30.87  1:05.60      2:12.58   
  Alva Tingstorp  2005      31.98  1:09.14      3:21.72   
  Matilda Bengtsson  2002      33.65  1:12.03      4:33.75   
                     
18  Föreningen Uddevalla Sim Lag 5  2001  Uddevalla Sim            4:34.75   
  Moa Rödin  2004      31.36  1:05.61      1:05.61   
  Matilda Östblom  2004      32.89  1:09.87      2:15.48   
  Filippa Höglund  2005      32.37  1:06.60      3:22.08   
  Linnea Andersson  2003      34.37  1:12.67      4:34.75   
                     
19  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2003  Varberg Sim            4:36.12   
  Ellie Geigel  2003      31.28  1:05.14      1:05.14   
  Emma Johansson  2005      32.27  1:08.56      2:13.70   
  Ronja Gustafsson  2006      33.73  1:11.75      3:25.45   
  Maria Balslev  2004      33.06  1:10.67      4:36.12   
                     
20  Föreningen Uddevalla Sim Lag 4  2001  Uddevalla Sim            4:50.41   
  Ebba Hellgren  2007      33.31  1:09.76      1:09.76   
  Majken Olsson  2007      34.02  1:12.10      2:21.86   
  Vilma Olsson  2007      35.75  1:15.93      3:37.79   
  Elsa Vikarand  2007      34.78  1:12.62      4:50.41   
                     
21  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2002  Varberg Sim            5:02.12   
  Felicia Ceveryd  2005      34.25  1:12.90      1:12.90   
  Nova Niemi  2007      36.79  1:16.74      2:29.64   
  Ingrid Josefson  2007      35.30  1:15.54      3:45.18   
  Freja Gustafsson  2004      36.14  1:16.94      5:02.12   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  06 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-C, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertörns Simsällskap Lag 1  1993  Södertörns Simsällskap            3:36.93   
  Anton Mylläri  2001      25.68  53.49      53.49   
  Klaudius Schreck  2001      24.92  52.78      1:46.27   
  Theodor Fridh  2002      26.33  56.19      2:42.46   
  Mattias Kvist  2003      25.91  54.47      3:36.93   
                     
Simklubben Elfsborg  1999  Simklubben Elfsborg            3:37.92   
  David Reinholdsson  2002      26.37  54.40      54.40   
  Anes Cavka  1999      25.41  52.21      1:46.61   
  Albin Svenneby  2001      26.34  55.16      2:41.77   
  Viktor Sjöström  2001      27.00  56.15      3:37.92   
                     
Föreningen Uddevalla Sim  1992  Uddevalla Sim            3:38.06   
  Oskar Gustafson  2002      26.56  55.00      55.00   
  Gulliver Koch  1992      24.15  51.51      1:46.51   
  Jakob Josephson  2002      26.45  56.32      2:42.83   
  Steven Angelo Larsson  1998      25.88  55.23      3:38.06   
                     
SS04 Lag 1  2001  Solna Sundbyberg SS 04            3:40.18   
  Johan Hennert  2001      26.59  54.56      54.56   
  Leonardo Montes  2002      26.61  55.51      1:50.07   
  Philip Bentzer  2001      26.24  54.62      2:44.69   
  Leo Jakobsson  2002      26.76  55.49      3:40.18   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 1  2001  Varberg Sim            3:48.09   
  Jonatan Carlsson  2001      26.49  55.05      55.05   
  Teo Mravac  2004      26.98  56.89      1:51.94   
  Malte Almqvist  2004      27.22  57.60      2:49.54   
  Kailan Jimenez  2005      27.95  58.55      3:48.09   
                     
Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2001  Uddevalla Sim            3:49.98   
  Charlie Tranberg  2002      28.53  58.59      58.59   
  Eddie Dahlström  2004      27.24  56.31      1:54.90   
  Edwin Larsson  2001      26.93  56.58      2:51.48   
  Albin Hanson  2003      27.84  58.50      3:49.98   
                     
SS04 Lag 2  2002  Solna Sundbyberg SS 04            3:49.98   
  Douglas Reuterskiöld  2002      27.57  57.99      57.99   
  Isac Böschen  2002      26.23  55.92      1:53.91   
  Oskar Fridsell  2003      27.49  57.22      2:51.13   
  Marcus Larsson  2003      28.09  58.85      3:49.98   
                     
Södertörns Simsällskap Lag 2  2002  Södertörns Simsällskap            3:51.97   
  Henry Plavans  2005      27.07  56.83      56.83   
  Kevin Hellman  2005      28.02  59.04      1:55.87   
  Jonathan Sandqvist  2003      27.36  58.58      2:54.45   
  Michael Andrée  2004      27.05  57.52      3:51.97   
                     
Södertörns Simsällskap Lag 3  2001  Södertörns Simsällskap            3:58.64   
  Filip Antlöv  1998      28.55  59.98      59.98   
  Alexis Camacho  2001      27.25  58.14      1:58.12   
  Liam Björklund  2003      27.80  57.61      2:55.73   
  Edvin Jonsson  2004      28.80  1:02.91      3:58.64   
                     
10  S02  2002  Simklubben S 02            3:59.78   
  Philip Zasowski  2002      29.20  1:00.03      1:00.03   
  Oscar Lundgren  2003      28.32  1:00.44      2:00.47   
  Linus Olofsson  2003      27.89  58.99      2:59.46   
  Albin Rilby  2004      28.62  1:00.32      3:59.78   
                     
11  Simklubben Elfsborg Lag 2  2000  Simklubben Elfsborg            4:00.48   
  David Engström  2001      28.60  59.09      59.09   
  Noah Emanuelsson  2003      28.30  58.61      1:57.70   
  Tim Nageus  2005      28.29  59.10      2:56.80   
  Lowe Stenberg  2006      30.50  1:03.68      4:00.48   
                     
12  Södertörns Simsällskap Lag 4  1998  Södertörns Simsällskap            4:04.59   
  Markus Charlton  2001      27.01  56.94      56.94   
  Lucas Vainio  2004      29.10  1:00.81      1:57.75   
  Sam Hamzehnejad  2006      29.61  1:01.62      2:59.37   
  Gustav Storell  2006      31.02  1:05.22      4:04.59   
                     
13  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2000  Varberg Sim            4:05.23   
  Alvin Åkesson  2005      29.72  1:01.94      1:01.94   
  Viking Josefson  2002      28.79  1:00.89      2:02.83   
  Arvid Kvorning  2005      29.54  1:03.14      3:05.97   
  Erik Josefson  2000      28.48  59.26      4:05.23   
                     
14  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2002  Varberg Sim            4:05.36   
  Samuel Lövenklev  2003      29.03  1:00.12      1:00.12   
  Pelle Huldén  2002      28.27  59.52      1:59.64   
  Max Jilek  2006      30.71  1:04.08      3:03.72   
  Måns Bengtsson  2006      29.59  1:01.64      4:05.36   
                     
15  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  2003  Uddevalla Sim            4:15.32   
  Petter Lundberg  2005      30.47  1:03.60      1:03.60   
  Simon Andersson  2003      30.11  1:03.30      2:06.90   
  Jakob Simonsson  2005      29.73  1:03.13      3:10.03   
  Anton Olsson  2004      30.30  1:05.29      4:15.32   
                     
16  Föreningen Uddevalla Sim Lag 4  2001  Uddevalla Sim            4:31.31   
  Leon Rössger  2006      31.87  1:07.39      1:07.39   
  Marcus Östblom  2005      31.70  1:06.31      2:13.70   
  Oliver Andersson  2005      31.53  1:06.46      3:20.16   
  David Happe  2006      33.80  1:11.15      4:31.31   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 september 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:28 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2019    Utskriftsdatum  07 september 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2019         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Spårvägen Simförening            50.39   
Sigurd Holten Bøen  1997  Oi Svømming            50.78   
Christoffer Carlsen  1992  Helsingborgs Simsällskap            51.17   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.44   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            52.77   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            53.70   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            53.71   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            53.74   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            53.79   
10  Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap            53.97   
11  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            54.16   
12  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            54.48   
13  David Reinholdsson  2002  Simklub