2019-06-19   03:51:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

1. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 2, 200m Freestyle Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 3:03.29
50m: 43.44
100m: 1:30.46
(47.02)
150m: 2:17.56
(47.10)
200m: 3:03.29
(45.73)
2 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 3:19.57 +16.28
50m: 45.45
100m: 1:39.08
(53.63)
150m: 2:31.87
(52.79)
200m: 3:19.57
(47.70)
3 Akseli Ollonen 2009 Oulun Uinti 1906 3:24.24 +20.95
50m: 46.40
100m: 1:38.46
(52.06)
150m: 2:31.78
(53.32)
200m: 3:24.24
(52.46)
4 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 3:32.47 +29.18
50m: 45.96
100m: 1:39.96
(54.00)
150m: 2:37.32
(57.36)
200m: 3:32.47
(55.15)
5 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 4:03.25 +59.96
50m: 50.66
100m: 1:53.04
(1:02.38)
150m: 3:01.50
(1:08.46)
200m: 4:03.25
(1:01.75)
6 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 4:10.97 +1:07.68
50m: 56.82
100m: 2:03.57
(1:06.75)
150m: 3:09.33
(1:05.76)
200m: 4:10.97
(1:01.64)
7 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 4:13.23 +1:09.94
50m: 52.55
100m: 2:00.41
(1:07.86)
150m: 3:11.38
(1:10.97)
200m: 4:13.23
(1:01.85)
- Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 2:26.29
50m: 32.28
100m: 1:08.92
(36.64)
150m: 1:47.91
(38.99)
200m: 2:26.29
(38.38)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 2:31.38 +5.09
50m: 34.62
100m: 1:13.39
(38.77)
150m: 1:53.08
(39.69)
200m: 2:31.38
(38.30)
3 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 2:40.90 +14.61
50m: 36.03
100m: 1:18.32
(42.29)
150m: 2:01.01
(42.69)
200m: 2:40.90
(39.89)
4 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 2:43.03 +16.74
50m: 35.14
100m: 1:16.39
(41.25)
150m: 2:43.03
(1:26.64)
5 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 2:51.94 +25.65
50m: 39.96
100m: 1:24.15
(44.19)
150m: 2:08.41
(44.26)
200m: 2:51.94
(43.53)
6 Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 2:56.97 +30.68
50m: 39.49
100m: 1:25.40
(45.91)
150m: 2:13.30
(47.90)
200m: 2:56.97
(43.67)
7 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 2:57.73 +31.44
50m: 40.75
100m: 1:27.09
(46.34)
150m: 2:14.58
(47.49)
200m: 2:57.73
(43.15)
8 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 2:59.41 +33.12
50m: 41.09
100m: 1:26.65
(45.56)
150m: 2:15.41
(48.76)
200m: 2:59.41
(44.00)
9 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 3:00.26 +33.97
50m: 40.11
100m: 1:26.21
(46.10)
150m: 2:14.75
(48.54)
200m: 3:00.26
(45.51)
10 Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 3:10.52 +44.23
50m: 42.09
100m: 1:30.74
(48.65)
150m: 2:23.35
(52.61)
200m: 3:10.52
(47.17)
11 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 3:25.04 +58.75
50m: 44.69
100m: 1:37.84
(53.15)
150m: 2:32.60
(54.76)
200m: 3:25.04
(52.44)
12 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 3:32.08 +1:05.79
50m: 46.39
100m: 1:37.75
(51.36)
150m: 2:36.63
(58.88)
200m: 3:32.08
(55.45)
13 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 3:50.37 +1:24.08
50m: 51.62
100m: 1:52.52
(1:00.90)
150m: 2:54.62
(1:02.10)
200m: 3:50.37
(55.75)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:09.36
50m: 29.39
100m: 1:02.53
(33.14)
150m: 1:36.44
(33.91)
200m: 2:09.36
(32.92)
2 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 2:14.14 +4.78
50m: 30.60
100m: 1:05.20
(34.60)
150m: 1:40.67
(35.47)
200m: 2:14.14
(33.47)
3 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 2:15.19 +5.83
50m: 29.82
100m: 1:03.54
(33.72)
150m: 1:39.65
(36.11)
200m: 2:15.19
(35.54)
4 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:16.37 +7.01
50m: 31.15
100m: 1:05.38
(34.23)
150m: 1:41.48
(36.10)
200m: 2:16.37
(34.89)
5 Sisu Sorri 2005 Swimming Jyväskylä 2:17.44 +8.08
50m: 30.10
100m: 1:04.80
(34.70)
150m: 1:41.29
(36.49)
200m: 2:17.44
(36.15)
6 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 2:23.73 +14.37
50m: 31.09
100m: 1:07.36
(36.27)
150m: 1:46.61
(39.25)
200m: 2:23.73
(37.12)
7 Aleksanteri Nissinen 2005 Swimming Jyväskylä 2:24.45 +15.09
50m: 32.05
100m: 1:09.14
(37.09)
150m: 1:46.93
(37.79)
200m: 2:24.45
(37.52)
8 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 2:25.64 +16.28
50m: 32.16
100m: 1:08.22
(36.06)
150m: 1:46.75
(38.53)
200m: 2:25.64
(38.89)
9 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 2:28.22 +18.86
50m: 34.45
100m: 1:11.97
(37.52)
150m: 1:50.64
(38.67)
200m: 2:28.22
(37.58)
10 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 2:38.99 +29.63
50m: 34.59
100m: 1:16.48
(41.89)
150m: 1:58.12
(41.64)
200m: 2:38.99
(40.87)
11 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 2:49.32 +39.96
50m: 38.17
100m: 1:21.36
(43.19)
150m: 2:06.73
(45.37)
200m: 2:49.32
(42.59)
12 Alex Laitiainen 2005 Swimming Jyväskylä 2:51.70 +42.34
50m: 38.62
100m: 1:21.87
(43.25)
150m: 2:06.92
(45.05)
200m: 2:51.70
(44.78)
13 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 3:04.00 +54.64
50m: 40.81
100m: 1:26.95
(46.14)
150m: 2:16.67
(49.72)
200m: 3:04.00
(47.33)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 2:03.59
50m: 28.59
100m: 59.77
(31.18)
150m: 1:32.13
(32.36)
200m: 2:03.59
(31.46)
2 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 2:04.11 +0.52
50m: 29.14
100m: 1:00.16
(31.02)
150m: 1:32.71
(32.55)
200m: 2:04.11
(31.40)
3 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 2:06.25 +2.66
50m: 28.84
100m: 1:00.88
(32.04)
150m: 1:34.08
(33.20)
200m: 2:06.25
(32.17)
4 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 2:06.43 +2.84
50m: 28.57
100m: 1:00.09
(31.52)
150m: 1:33.21
(33.12)
200m: 2:06.43
(33.22)
5 Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi 2:07.07 +3.48
50m: 28.66
100m: 1:00.98
(32.32)
150m: 1:34.33
(33.35)
200m: 2:07.07
(32.74)
6 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 2:09.18 +5.59
50m: 28.94
100m: 1:01.01
(32.07)
150m: 1:34.87
(33.86)
200m: 2:09.18
(34.31)
7 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 2:09.54 +5.95
50m: 30.05
100m: 1:02.97
(32.92)
150m: 1:36.76
(33.79)
200m: 2:09.54
(32.78)
8 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 2:09.59 +6.00
50m: 29.02
100m: 1:02.08
(33.06)
150m: 1:35.92
(33.84)
200m: 2:09.59
(33.67)
9 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 2:11.68 +8.09
50m: 30.53
100m: 1:03.79
(33.26)
150m: 1:37.95
(34.16)
200m: 2:11.68
(33.73)
10 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 2:13.30 +9.71
50m: 30.28
100m: 1:03.93
(33.65)
150m: 1:39.30
(35.37)
200m: 2:13.30
(34.00)
11 Veikko Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä 2:18.40 +14.81
50m: 30.43
100m: 1:05.98
(35.55)
150m: 1:42.30
(36.32)
200m: 2:18.40
(36.10)
12 Marat Kiiveri 2003 Swimming Jyväskylä 2:23.33 +19.74
50m: 31.57
100m: 1:05.93
(34.36)
150m: 1:44.03
(38.10)
200m: 2:23.33
(39.30)
13 Aapo Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä 2:23.83 +20.24
50m: 32.32
100m: 1:08.33
(36.01)
150m: 1:46.52
(38.19)
200m: 2:23.83
(37.31)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
2019-04-06 10:57:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner