2019-12-08   20:52:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Norrland

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Norrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir 451 2:38.80
50m: 32.68
100m: 1:13.48
(40.80)
150m: 2:00.80
(47.32)
200m: 2:38.80
(38.00)
2 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.78 447 2:39.36 +0.56
50m: 34.12
100m: 1:15.93
(41.81)
150m: 2:04.24
(48.31)
200m: 2:39.36
(35.12)
3 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.54 438 2:40.40 +1.60
50m: 34.06
100m: 1:16.22
(42.16)
150m: 2:03.40
(47.18)
200m: 2:40.40
(37.00)
4 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.54 436 2:40.59 +1.79
50m: 35.83
100m: 1:15.23
(39.40)
150m: 2:03.61
(48.38)
200m: 2:40.59
(36.98)
5 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.59 431 2:41.30 +2.50
50m: 35.35
100m: 1:17.85
(42.50)
150m: 2:02.76
(44.91)
200m: 2:41.30
(38.54)
6 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap 412 2:43.64 +4.84
50m: 35.33
100m: 1:15.19
(39.86)
150m: 2:05.44
(50.25)
200m: 2:43.64
(38.20)
7 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.78 410 2:44.00 +5.20
50m: 36.24
100m: 1:16.30
(40.06)
150m: 2:06.18
(49.88)
200m: 2:44.00
(37.82)
8 Elena Henze 2006 Umeå Simsällskap +0.71 408 2:44.24 +5.44
50m: 35.16
100m: 1:17.35
(42.19)
150m: 2:07.33
(49.98)
200m: 2:44.24
(36.91)
9 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap 389 2:46.91 +8.11
50m: 35.34
100m: 1:18.06
(42.72)
150m: 2:08.42
(50.36)
200m: 2:46.91
(38.49)
10 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.55 376 2:48.70 +9.90
50m: 35.18
100m: 1:21.34
(46.16)
150m: 2:12.73
(51.39)
200m: 2:48.70
(35.97)
11 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.64 358 2:51.49 +12.69
50m: 35.21
100m: 1:19.32
(44.11)
150m: 2:10.22
(50.90)
200m: 2:51.49
(41.27)
12 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 342 2:54.10 +15.30
50m: 37.55
100m: 1:21.30
(43.75)
150m: 2:14.10
(52.80)
200m: 2:54.10
(40.00)
13 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.69 329 2:56.35 +17.55
50m: 37.87
100m: 1:25.26
(47.39)
150m: 2:16.38
(51.12)
200m: 2:56.35
(39.97)
14 Meja Boson 2006 Simklubben Ägir +0.73 322 2:57.74 +18.94
50m: 35.73
100m: 1:21.90
(46.17)
150m: 2:17.25
(55.35)
200m: 2:57.74
(40.49)
15 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.53 321 2:57.81 +19.01
50m: 40.58
100m: 1:24.91
(44.33)
150m: 2:17.54
(52.63)
200m: 2:57.81
(40.27)
16 Mirjam Edin 2006 Luleå Simsällskap 320 2:58.01 +19.21
50m: 37.70
100m: 1:22.80
(45.10)
150m: 2:13.94
(51.14)
200m: 2:58.01
(44.07)
17 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.57 300 3:01.96 +23.16
50m: 40.00
100m: 1:27.54
(47.54)
150m: 2:17.93
(50.39)
200m: 3:01.96
(44.03)
18 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir 292 3:03.60 +24.80
50m: 38.65
100m: 1:26.20
(47.55)
150m: 2:21.58
(55.38)
200m: 3:03.60
(42.02)
19 Ida Hällman 2007 IKSU Simning 290 3:03.96 +25.16
50m: 37.03
100m: 1:24.10
(47.07)
150m: 2:21.13
(57.03)
200m: 3:03.96
(42.83)
20 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap 287 3:04.54 +25.74
50m: 39.40
100m: 1:29.41
(50.01)
150m: 2:21.56
(52.15)
200m: 3:04.54
(42.98)
21 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap +0.67 286 3:04.89 +26.09
50m: 41.98
100m: 1:28.59
(46.61)
150m: 2:20.00
(51.41)
200m: 3:04.89
(44.89)
22 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap +0.63 284 3:05.28 +26.48
50m: 41.21
100m: 1:30.35
(49.14)
150m: 2:24.67
(54.32)
200m: 3:05.28
(40.61)
23 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 268 3:08.92 +30.12
50m: 43.42
100m: 1:32.45
(49.03)
150m: 2:26.40
(53.95)
200m: 3:08.92
(42.52)
24 Nike Wassberg 2006 Simklubben Ägir +0.55 258 3:11.24 +32.44
50m: 40.81
100m: 1:31.74
(50.93)
150m: 2:28.03
(56.29)
200m: 3:11.24
(43.21)
25 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 256 3:11.83 +33.03
50m: 40.20
100m: 1:32.62
(52.42)
150m: 2:27.45
(54.83)
200m: 3:11.83
(44.38)
26 Alva Löfgren 2008 Umeå Simsällskap 252 3:12.75 +33.95
50m: 42.78
100m: 1:35.49
(52.71)
150m: 2:30.61
(55.12)
200m: 3:12.75
(42.14)
27 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap +0.67 243 3:15.13 +36.33
50m: 41.54
100m: 1:30.65
(49.11)
150m: 2:31.17
(1:00.52)
200m: 3:15.13
(43.96)
28 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.56 216 3:22.91 +44.11
50m: 45.68
100m: 1:37.46
(51.78)
150m: 2:36.06
(58.60)
200m: 3:22.91
(46.85)
29 Carolina Sönner 2007 Simklubben Ägir +0.73 214 3:23.57 +44.77
50m: 44.58
100m: 1:39.75
(55.17)
150m: 2:39.50
(59.75)
200m: 3:23.57
(44.07)
30 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap 207 3:25.79 +46.99
50m: 44.89
100m: 1:38.38
(53.49)
150m: 2:35.62
(57.24)
200m: 3:25.79
(50.17)
31 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 191 3:31.48 +52.68
50m: 52.76
100m: 1:43.29
(50.53)
150m: 2:47.44
(1:04.15)
200m: 3:31.48
(44.04)
32 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.86 187 3:32.77 +53.97
50m: 50.47
100m: 1:39.91
(49.44)
150m: 2:46.65
(1:06.74)
200m: 3:32.77
(46.12)
- Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap DSQ
- Molly Linder 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.53 DSQ
- Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap DSQ
- Lovisa Brygt 2006 Höga Kustens Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-11-09 11:13:33
2019-11-09 11:13:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner