2020-12-04   05:15:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Norrland

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 16:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Norrland
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 15, 200m medley flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir 591 2:25.18
50m: 30.97
100m: 1:09.21
(38.24)
150m: 1:50.94
(41.73)
200m: 2:25.18
(34.24)
2 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap +0.56 554 2:28.32 +3.14
50m: 31.08
100m: 1:07.66
(36.58)
150m: 1:52.53
(44.87)
200m: 2:28.32
(35.79)
3 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap +0.62 487 2:34.84 +9.66
50m: 33.44
100m: 1:14.79
(41.35)
150m: 2:01.70
(46.91)
200m: 2:34.84
(33.14)
3 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap +0.76 487 2:34.84 +9.66
50m: 35.57
100m: 1:16.55
(40.98)
150m: 2:02.06
(45.51)
200m: 2:34.84
(32.78)
5 Agnes Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 484 2:35.11 +9.93
50m: 32.69
100m: 1:10.72
(38.03)
150m: 1:58.40
(47.68)
200m: 2:35.11
(36.71)
6 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap +0.75 475 2:36.09 +10.91
50m: 34.44
100m: 1:16.49
(42.05)
150m: 2:00.82
(44.33)
200m: 2:36.09
(35.27)
7 Filippa Jakobsson 2003 Simklubben Ägir +0.87 417 2:43.09 +17.91
50m: 33.81
100m: 1:14.06
(40.25)
150m: 2:03.63
(49.57)
200m: 2:43.09
(39.46)
8 Alice Moberg 2003 Höga Kustens Simsällskap +0.54 391 2:46.57 +21.39
50m: 36.07
100m: 1:17.87
(41.80)
150m: 2:05.65
(47.78)
200m: 2:46.57
(40.92)
9 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap +0.64 380 2:48.14 +22.96
50m: 34.59
100m: 1:19.21
(44.62)
150m: 2:11.18
(51.97)
200m: 2:48.14
(36.96)
10 Kajsa Söderlind 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS +0.62 367 2:50.07 +24.89
50m: 33.67
100m: 1:19.05
(45.38)
150m: 2:11.01
(51.96)
200m: 2:50.07
(39.06)
11 Ella Wesslau 2004 Simklubben Ägir 353 2:52.32 +27.14
50m: 36.88
100m: 1:20.05
(43.17)
150m: 2:12.16
(52.11)
200m: 2:52.32
(40.16)
12 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.72 324 2:57.27 +32.09
50m: 38.35
100m: 1:23.84
(45.49)
150m: 2:16.31
(52.47)
200m: 2:57.27
(40.96)
13 Agnes Landfors 2004 Örnsköldsviks Allmänna SS 322 2:57.63 +32.45
50m: 37.61
100m: 1:19.21
(41.60)
150m: 2:14.11
(54.90)
200m: 2:57.63
(43.52)
14 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap +0.74 293 3:03.44 +38.26
50m: 38.71
100m: 1:27.09
(48.38)
150m: 2:22.41
(55.32)
200m: 3:03.44
(41.03)
15 Amanda Boson 2004 Simklubben Ägir 276 3:07.14 +41.96
50m: 40.86
100m: 1:27.76
(46.90)
150m: 2:28.25
(1:00.49)
200m: 3:07.14
(38.89)
- Irene Nasta 2004 Simklubben Ägir +0.73 DSQ
- Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir +0.69 DSQ
- Alice Eriksson 2004 Simklubben Ägir +0.79 DSQ
- Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-11-09 16:16:58
2019-11-09 16:17:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner