2019-08-17   20:21:34
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Vårsimiaden 2019, Staffanstorp

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 Lördag fm

Document
Resultat
Vårsimiaden Distrikt Staffanstorp 2019
Arrangör:
Plats: Bråhögsbadet Skånesim/ Simklubben Triton
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 10, 100m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon 1:03.28
50m: 30.47
100m: 1:03.28
(32.81)
2 Alice Gulin 2006 Kristianstads SLS 1:03.62 +0.34
50m: 30.42
100m: 1:03.62
(33.20)
3 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:04.86 +1.58
50m: 30.51
100m: 1:04.86
(34.35)
4 Julia Nilsson 2006 Simklubben Triton 1:05.55 +2.27
50m: 31.54
100m: 1:05.55
(34.01)
5 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon 1:05.56 +2.28
50m: 30.78
100m: 1:05.56
(34.78)
6 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon 1:05.92 +2.64
50m: 30.68
100m: 1:05.92
(35.24)
7 Isa Ståhl 2006 Simklubben Triton 1:06.58 +3.30
50m: 31.51
100m: 1:06.58
(35.07)
8 Maja Kiceec 2006 Simklubben Sydsim 1:08.63 +5.35
50m: 32.51
100m: 1:08.63
(36.12)
9 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 1:08.64 +5.36
50m: 33.56
100m: 1:08.64
(35.08)
10 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton 1:08.82 +5.54
50m: 32.32
100m: 1:08.82
(36.50)
11 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 1:10.18 +6.90
50m: 33.65
100m: 1:10.18
(36.53)
12 Alma Larsson 2006 Karlshamns Simklubb 1:11.35 +8.07
50m: 33.72
100m: 1:11.35
(37.63)
13 Mia Kajic 2006 Simklubben Poseidon 1:11.71 +8.43
50m: 33.95
100m: 1:11.71
(37.76)
14 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon 1:13.44 +10.16
50m: 35.45
100m: 1:13.44
(37.99)
15 Ana Corluka 2006 Kristianstads SLS 1:14.94 +11.66
50m: 35.72
100m: 1:14.94
(39.22)
16 Anna Contis Pavel 2006 Simklubben Hajen 1:16.25 +12.97
50m: 36.04
100m: 1:16.25
(40.21)
17 Saga Tretinjak 2006 Simklubben Hajen 1:17.05 +13.77
50m: 37.09
100m: 1:17.05
(39.96)
18 Alva Gunnarsson 2006 Ronneby Simsällskap 1:17.56 +14.28
50m: 36.78
100m: 1:17.56
(40.78)
19 Josefina Andrae 2006 Karlshamns Simklubb 1:17.78 +14.50
50m: 37.55
100m: 1:17.78
(40.23)
20 Tyra Mårtensson 2006 Simklubben Hajen 1:18.20 +14.92
50m: 37.78
100m: 1:18.20
(40.42)
21 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:20.02 +16.74
50m: 39.37
100m: 1:20.02
(40.65)
22 Nellie Hånell 2006 Simklubben Triton 1:20.27 +16.99
50m: 38.55
100m: 1:20.27
(41.72)
23 Ella Florén 2006 Simklubben Poseidon 1:21.01 +17.73
50m: 38.49
100m: 1:21.01
(42.52)
24 Yasmin El Berjiji 2006 Simklubben Sydsim 1:21.95 +18.67
50m: 38.08
100m: 1:21.95
(43.87)
25 Selma Argenius 2006 Karlskrona Simsällskap 1:22.30 +19.02
50m: 38.78
100m: 1:22.30
(43.52)
26 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS 1:23.22 +19.94
50m: 39.47
100m: 1:23.22
(43.75)
27 Emilia Blomé 2006 Karlshamns Simklubb 1:29.40 +26.12
50m: 42.98
100m: 1:29.40
(46.42)
28 Klara Hansson 2006 Eslövs Simsällskap 1:32.16 +28.88
50m: 42.27
100m: 1:32.16
(49.89)
29 Saga Wemlén 2006 Simklubben Hajen 1:36.28 +33.00
50m: 46.69
100m: 1:36.28
(49.59)
- Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 11:30:10
2019-05-04 11:30:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Triton

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner