2020-02-23   03:22:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mikropolix-Uinnit 23.3.2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:56   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lahden Uimaseura 1  2007  Lahden Uimaseura            2:41.74   
  Raman Bajalan  2007      41.42        41.42   
  Joonas Pulkkinen  2007      42.84        1:24.26   
  Ivan Fadeechev  2007      40.23        2:04.49   
  Aleksi Salo  2008      37.25        2:41.74   
                     
Cetus 4  2007  Cetus Espoo            2:45.91   
  Otso Johansson  2008      45.57        45.57   
  Leo Mannonen  2007      44.03        1:29.60   
  Topias Toivanen  2007      40.33        2:09.93   
  Leo Tuomainen  2008      35.98        2:45.91   
                     
Cetus 3  2007  Cetus Espoo            2:47.03   
  Tomas Leinonen  2008      46.07        46.07   
  Mark Pokidko  2007      44.00        1:30.07   
  Ilmari Nieminen  2007      36.79        2:06.86   
  Henri Koskela  2007      40.17        2:47.03   
                     
Cetus 2  2007  Cetus Espoo            2:49.96   
  Mikael Suni  2007      45.24        45.24   
  Artemi Tsinjonnõi  2008      45.33        1:30.57   
  Lenni Syvänen  2007      41.37        2:11.94   
  Eemil Hujala  2007      38.02        2:49.96   
                     
Rius Venyjät  2007  Riihimäen Uimaseura            2:50.62   
  Väinö Rosendahl  2007      45.98        45.98   
  Miika Toivonen  2007      45.84        1:31.82   
  Iikka Liitola  2008      41.86        2:13.68   
  Aukusti Malinen  2007      36.94        2:50.62   
                     
Rius Hophip  2008  Riihimäen Uimaseura            3:12.51   
  Iaroslav Nechepurenko  2009      49.51        49.51   
  Maxim Sazonov  2008                 
  Onni Kohvakka  2007      2:29.95        2:29.95   
  Milo Anttila  2009      42.56        3:12.51   
                     
Cetus 1  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  Tommy Palm  2007      48.29        48.29   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Lahden Uimaseura 2  2007  Lahden Uimaseura            DSQ   
  Jaakko Bogdanov  2009      44.93        44.93   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riihimäen Uimaseura Miehet 1  1998  Riihimäen Uimaseura            1:54.82   
  Elias Saarinen  2002      30.89        30.89   
  Oskar Turunen  2003      33.23        1:04.12   
  Niko Mäkelä  1998      24.46        1:28.58   
  Jasper Pullinen  1999      26.24        1:54.82   
                     
Simmis Wanda 1  2002  Simmis Wanda            2:03.86   
  Aki Hakkarainen  2003      32.20        32.20   
  Samuel Syrjänen  2002      35.25        1:07.45   
  Juho Elia Marjala  2003      30.19        1:37.64   
  Konsta Pekkala  2003      26.22        2:03.86   
                     
Cetus Espoo J´joukkue 5  2000  Cetus Espoo            2:05.95   
  Samuli Hartikainen  2001      32.70        32.70   
  Joel Syrjä  2002      34.40        1:07.10   
  Ville Lauslahti  2001      30.75        1:37.85   
  Joona Salminen  2000      28.10        2:05.95   
                     
Riihimäen Uimaseura Miehet 2  2003  Riihimäen Uimaseura            2:07.21   
  Olavi Männistö  2003      35.08        35.08   
  Ville Savulahti  2003      34.50        1:09.58   
  Niko Akkanen  2003      31.51        1:41.09   
  Perttu Järvinen  2003      26.12        2:07.21   
                     
Tuusulan Pojat  2003  Tuusulan Uimaseura            2:10.85   
  Aapo Tuhkanen  2005      32.86        32.86   
  Urho Käkelä  2005      38.92        1:11.78   
  Aleksi Kauppinen  2003      30.63        1:42.41   
  Martti Karesjoki  2004      28.44        2:10.85   
                     
Haminan Uimaseura  2003  Haminan Uimaseura            2:13.24   
  Lauri Tolvanen  2003      29.94        29.94   
  Johannes Kauppinen  2005      39.86        1:09.80   
  Toni Muurman  2005      33.28        1:43.08   
  Juho Hoikkala  2005      30.16        2:13.24   
                     
Lahden Uimaseura 3  2004  Lahden Uimaseura            2:16.80   
  Elias Molodtsov  2005      35.73        35.73   
  Riku Huuhka  2005      37.85        1:13.58   
  Arto Pulkkinen  2005      34.21        1:47.79   
  Antero Ruban  2004      29.01        2:16.80   
                     
Heinolan Isku  2003  Heinolan Isku            2:20.88   
  Casper Häll  2005      41.29        41.29   
  Santeri Salonen  2005      36.33        1:17.62   
  Markus Ridal  2003      29.42        1:47.04   
  Topi Hassinen  2005      33.84        2:20.88   
                     
Siwa 2  1999  Simmis Wanda            2:29.84   
  Pravin Perasath  2008      37.61        37.61   
  Jani Ekman  2006      40.18        1:17.79   
  Juho Kotamäki  2005      37.38        1:55.17   
  Matias Laitila  2004      34.67        2:29.84   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:56 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:57   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lahden Uimaseura 1  2007  Lahden Uimaseura            2:30.40   
  Ebba Simberg  2007      37.23        37.23   
  Siiri Haverinen  2007      37.67        1:14.90   
  Olivia Porter  2007      39.20        1:54.10   
  Liisi Lehtiö  2008      36.30        2:30.40   
                     
Rius Flikflak  2007  Riihimäen Uimaseura            2:46.03   
  Emma Pellikka  2007      44.54        44.54   
  Helmi Kittelä  2008      43.33        1:27.87   
  Elina Malinen  2009      40.06        2:07.93   
  Aino Leipijärvi  2007      38.10        2:46.03   
                     
Simmis Wanda J´joukkue 2, Pia 1  2007  Simmis Wanda            2:46.38   
  Mikaela Heiman  2008      47.07        47.07   
  Josefina Vainio  2007      46.32        1:33.39   
  Lotta Jokinen  2009      42.09        2:15.48   
  Emilia Hakala  2005      30.90        2:46.38   
                     
Cetus 2  2008  Cetus Espoo            3:00.65   
  Pinja Kotakoski  2008      54.54        54.54   
  Iiris Myllymäki  2008      48.89        1:43.43   
  Saga Linnosaari  2008      40.80        2:24.23   
  Riinu Hotulainen  2008      36.42        3:00.65   
                     
Rius Siksak  2007  Riihimäen Uimaseura            3:04.48   
  Moona Anttila  2008      47.04        47.04   
  Laura Mantila  2008      51.80        1:38.84   
  Vieno Niemi  2007      48.03        2:26.87   
  Rosa Perikangas  2007      37.61        3:04.48   
                     
Cetus 1  2008  Cetus Espoo            3:14.39   
  Anna Ryhänen  2008      52.82        52.82   
  Ronja Pyrhönen  2008      53.89        1:46.71   
  Liinu Nevalainen  2009      48.27        2:34.98   
  Minni Kovalainen  2008      39.41        3:14.39   
                     
Rius Flipflop  2007  Riihimäen Uimaseura            3:29.51   
  Iiris Tuukkanen  2008      58.53        58.53   
  Aino Nokikuru  2007      53.09        1:51.62   
  Kaisla Paalanen  2008      55.11        2:46.73   
  Vilhelmiina Lindholm  2007      42.78        3:29.51   
                     
Lahden Uimaseura 2  2008  Lahden Uimaseura            DSQ   
  Lotta Koskinen  2008      49.09        49.09   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Simmis Wanda J´joukkue 3, Pia 2  2007  Simmis Wanda            DSQ   
  Iiris Pajamo  2008      48.39        48.39   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Uinti Hyvinkää Naiset  2002  Uinti Hyvinkää            2:04.55   
  Saana Yritys  2003      30.36        30.36   
  Aino Kontiainen  2002      34.61        1:04.97   
  Taiga Yritys  2003      30.66        1:35.63   
  Maria Yritys  2002      28.92        2:04.55   
                     
Simmis Wanda 10  2001  Simmis Wanda            2:07.38   
  Ella Hörkkö  2001      32.33        32.33   
  Essi Loponen  2004      36.30        1:08.63   
  Alma Hörkkö  2005      30.89        1:39.52   
  Aliina Karvonen  2004      27.86        2:07.38   
                     
Tuusulan Tytöt 1  2004  Tuusulan Uimaseura            2:12.37   
  Roona Karola  2004      34.70        34.70   
  Saara Heinänen  2005      36.99        1:11.69   
  Meea Juntunen  2005      30.72        1:42.41   
  Lotta Nurminen  2005      29.96        2:12.37   
                     
Uinti Hyvinkää  2005  Uinti Hyvinkää            2:16.48   
  Lumi Luoma  2005      33.44        33.44   
  Elli Lenkkeri  2006      35.51        1:08.95   
  Janica Nieminen  2005      35.99        1:44.94   
  Inka Poikolainen  2005      31.54        2:16.48   
                     
Riihimäen Uimaseura Naiset 2  2002  Riihimäen Uimaseura            2:17.29   
  Ronja Hellberg  2003      34.28        34.28   
  Enni Silvennoinen  2003      40.52        1:14.80   
  Vilja Saarinen  2005      32.25        1:47.05   
  Erin Ekroos  2002      30.24        2:17.29   
                     
Simmis Wanda 9  2003  Simmis Wanda            2:18.26   
  Henni Havén  2004      35.42        35.42   
  Emilia Myllykoski  2003      38.71        1:14.13   
  Aava Mattila  2003      33.91        1:48.04   
  Oona Eriksson  2004      30.22        2:18.26   
                     
Simmis Wanda 8  2004  Simmis Wanda            2:20.46   
  Maria Karvonen  2006      36.06        36.06   
  Jasmine Errehani  2004      39.26        1:15.32   
  Siiri Pekkala  2005      33.72        1:49.04   
  Sini Aarnivuo  2003      31.42        2:20.46   
                     
Simmis Wanda  2002  Simmis Wanda            2:22.13   
  Sanni Valtanen  2004      36.24        36.24   
  Peppi Siurola  2004      43.08        1:19.32   
  Emma Loponen  2003      32.26        1:51.58   
  Laura Hautamäki  2002      30.55        2:22.13   
                     
Haminan Uimaseura  2001  Haminan Uimaseura            2:29.77   
  Emilia Ruusu  2006      36.65        36.65   
  Fanny Puska  2001      41.62        1:18.27   
  Kiira Tulkki  2003      37.49        1:55.76   
  Kaarina Leppä  2004      34.01        2:29.77   
                     
Cetus Espoo J´joukkue 3  2001  Cetus Espoo            DSQ   
  Verna Rostedt  2002      33.77        33.77   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Riihimäen Uimaseura Naiset 1  2001  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  Aida Pasma  2003      32.21        32.21   
  Aada Taiponen  2004      36.39        1:08.60   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:57 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    32.87  1:11.92  1:58.63    2:33.38   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    34.65  1:20.66  2:09.85    2:46.68   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    36.69  1:21.23  2:11.57    2:48.73   
Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    39.63  1:23.87  2:13.56    2:50.56   
Toni Muurman  2005  Haminan Uimaseura    36.85  1:22.48  2:13.92    2:50.71   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    37.49  1:22.94  2:15.82    2:54.38   
Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    35.56  1:20.88  2:15.08    2:56.55   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura    38.28  1:23.92  2:21.35    3:02.47   
Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura    37.60  1:25.75  2:23.45    3:03.58   
10  Juho Hoikkala  2005  Haminan Uimaseura    44.83  1:32.93  2:27.59    3:03.83   
11  Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    44.17  1:32.38  2:24.59    3:06.38   
12  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    44.18  1:35.38  2:27.61    3:10.75   
13  Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo    43.96  1:32.62  2:33.15    3:15.77   
14  Adam Kisiel  2005  HTU Stadi    42.95  1:34.71  2:32.86    3:17.03   
15  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    47.37  1:38.99  2:37.67    3:21.38   
16  Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi    44.39  1:38.65  2:39.01    3:24.10   
17  Leo Mannonen  2007  Cetus Espoo    49.99  1:44.37  2:40.12    3:24.80   
18  Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    48.39  1:39.67  2:38.60    3:24.81   
19  Lenni Nevalainen  2007  Cetus Espoo    44.56  1:38.01  2:45.31    3:26.32   
20  Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura    43.75  1:41.65  2:44.61    3:28.37   
21  Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo    53.45  1:47.48  2:43.69    3:30.29   
22  Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo    57.69  1:54.84  2:53.74    3:39.81   
23  Akseli Savolainen  2007  Cetus Espoo    54.42  1:49.04  2:58.01    3:40.94   
24  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    53.26  1:47.07  2:51.22    3:43.09   
25  Mario Valero de la Iglesia  2008  Cetus Espoo    52.32  1:52.32  2:55.08    3:44.64   
Atte Malinen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Onni Kohvakka  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    27.30  1:01.44  1:41.59    2:13.96   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    30.14  1:04.79  1:46.41    2:18.77   
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    30.29  1:06.14  1:47.20    2:21.53   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    31.58  1:10.25  1:52.35    2:27.24   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura    32.58  1:11.08  1:58.34    2:33.74   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    34.13  1:20.96  2:04.89    2:43.26   
Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    39.08  1:25.93  2:18.48    2:56.08   
Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    41.72  1:31.28  2:21.95    3:00.75   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo    37.15  1:24.29  2:25.11    3:03.31   
10  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    40.12  1:30.82  2:24.49    3:05.37   
11  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    40.09  1:28.23  2:25.00    3:06.58   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää    34.42  1:15.39  1:59.70    2:36.35   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    35.83  1:17.19  2:02.35    2:39.76   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    38.08  1:22.88  2:15.83    2:53.45   
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    36.74  1:24.05  2:13.92    2:53.67   
Emilia Ruusu  2006  Haminan Uimaseura    38.49  1:23.27  2:16.12    2:55.94   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura    40.78  1:26.40  2:16.66    2:58.39   
Milja Korhonen  2006  Nurmijärven Uinti    39.45  1:25.92  2:20.90    3:04.15   
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti    41.15  1:31.43  2:24.45    3:07.16   
Riikka Broman  2006  Nokian Pyry    42.30  1:32.50  2:27.41    3:09.01   
10  Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    40.93  1:31.77  2:28.04    3:09.11   
11  Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    44.92  1:30.64  2:29.25    3:09.54   
12  Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    44.40  1:36.15  2:28.83    3:11.10   
13  Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    41.18  1:31.33  2:28.95    3:11.39   
14  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    41.75  1:33.38  2:31.38    3:13.04   
15  Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura    46.61  1:37.73  2:33.19    3:14.61   
16  Emilia Wall  2008  Simmis Wanda    40.64  1:30.30  2:30.21    3:15.94   
17  Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    42.80  1:34.01  2:34.93    3:18.28   
18  Saga Linnosaari  2008  Cetus Espoo    45.50  1:35.88  2:35.85    3:18.94   
19  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi    48.43  1:41.12  2:38.66    3:25.70   
20  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    47.03  1:40.67  2:38.51    3:26.90   
21  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    47.34  1:40.86  2:45.44    3:35.06   
22  Ronja Pyrhönen  2008  Cetus Espoo    48.25  1:44.71  2:46.24    3:35.61   
23  Moona Anttila  2008  Riihimäen Uimaseura    51.82  1:46.60  2:48.91    3:36.53   
24  Aino Leipijärvi  2007  Riihimäen Uimaseura    50.77  1:45.98  2:52.57    3:42.63   
25  Krista-Matleena Kurvinen  2006  Riihimäen Uimaseura    50.50  1:51.27  2:49.51    3:43.60   
26  Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura    50.74  1:49.19  2:52.67    3:45.73   
27  Liinu Nevalainen  2009  Cetus Espoo    56.11  1:55.52  2:57.34    3:46.47   
28  Elle Liikkanen  2009  Cetus Espoo    53.73  1:48.79  2:55.19    3:47.84   
29  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    45.87  1:46.36  2:59.43    3:48.20   
30  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    53.69  1:51.62  2:59.13    3:48.80   
31  Minni Kovalainen  2008  Cetus Espoo    53.85  1:50.62  2:56.84    3:49.32   
32  Vieno Niemi  2007  Riihimäen Uimaseura    54.13  1:50.42  3:00.50    3:54.83   
33  Aada Tuononen  2009  Cetus Espoo    55.57  1:55.91  3:04.42    3:58.38   
34  Nelly Åström  2008  Cetus Espoo    55.97  2:02.90  3:05.98    4:00.79   
35  Vilma Päivärinta  2009  Cetus Espoo    1:02.17  2:03.38  3:09.93    4:05.86   
Raakel Rihte  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ronja Taskinen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    32.71  1:13.79  1:53.82    2:31.67   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    36.01  1:18.00  2:05.82    2:42.09   
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura    35.20  1:18.65  2:03.86    2:42.41   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    35.41  1:17.01  2:09.18    2:52.64   
Laura Hautamäki  2002  Simmis Wanda    37.96  1:23.16  2:16.88    2:53.03   
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    37.76  1:24.73  2:15.74    2:54.58   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    37.53  1:21.56  2:17.03    2:58.38   
Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    39.94  1:25.86  2:17.04    2:59.53   
Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    43.50  1:26.04  2:22.47    3:00.40   
10  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    40.84  1:28.10  2:19.53    3:00.45   
11  Kiira Tulkki  2003  Haminan Uimaseura    39.58  1:26.37  2:19.49    3:00.88   
12  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    39.63  1:26.87  2:21.31    3:02.47   
13  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    41.33  1:29.68  2:24.34    3:05.55   
14  Siiri Kuparinen  2005  Haminan Uimaseura    41.97  1:31.03  2:24.75    3:07.71   
15  Kaarina Leppä  2004  Haminan Uimaseura    44.36  1:32.88  2:32.23    3:14.40   
16  Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti    45.92  1:39.28  2:37.26    3:21.84   
17  Ria Rahkonen  2005  HTU Stadi    43.93  1:35.87  2:38.36    3:22.52   
18  Sara Pöllänen  2004  HTU Stadi    51.75  1:52.01  2:52.60    3:44.97   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:22 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sisu Siitonen  2007  Lappeenrannan Kisa-Toverit            33.87   
Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura            33.98   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            34.29   
Raman Bajalan  2007  Lahden Uimaseura            34.72   
Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo            36.47   
Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura            37.48   
Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura            37.67   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            39.61   
Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura            41.59   
10  Lasse Vanninen  2008  Riihimäen Uimaseura            41.66   
11  Artem Chornyi  2008  Lahden Uimaseura            42.41   
12  Onni Kataja  2007  Riihimäen Uimaseura            42.83   
13  Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura            43.35   
14  Akseli Kurttio  2007  Cetus Espoo            43.36   
15  Simo Karhu  2008  Järvenpään Uintiklubi            43.37   
16  Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura            44.03   
17  Iaroslav Nechepurenko  2009  Riihimäen Uimaseura            44.08   
18  Eino Välimäki  2009  Cetus Espoo            44.14   
19  Eino Marttila  2007  Riihimäen Uimaseura            44.27   
20  Eeli Vesamäki  2009  Riihimäen Uimaseura            45.40   
21  Nooa Koskela  2009  Cetus Espoo            45.83   
22  Aaro Ala-Hemmilä  2007  Cetus Espoo            47.69   
23  Nicolas Luoma  2010  Uinti Hyvinkää            47.70   
24  Daniel Kuismin  2010  Cetus Espoo            50.51   
25  Thomas Brutel  2008  Cetus Espoo            52.71   
26  Joona Silander  2009  Cetus Espoo            53.94   
27  Ahan Komali  2009  Cetus Espoo            54.23   
28  Atso Huilla  2008  Cetus Espoo            55.80   
Casper Neste  2009  Uinti Hyvinkää            DNS   
Onni Harja  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maksim Karvanen  2005  Lahden Uimaseura            29.69   
Miko Virtanen  2005  Lahden Uimaseura            30.42   
Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura            30.84   
Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura            32.17   
Joonas Kumpulainen  2006  Tuusulan Uimaseura            32.34   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura            33.06   
Iivari Paananen  2005  Uinti Hyvinkää            34.51   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            34.98   
Casper Häll  2005  Heinolan Isku            35.67   
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            35.67   
11  Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura            37.00   
12  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi            37.71   
Topi Hassinen  2005  Heinolan Isku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura            25.98   
Oskar Turunen  2003  Riihimäen Uimaseura            26.54   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda            27.20   
Markus Ridal  2003  Heinolan Isku            27.48   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo            28.04   
Jaakko Lehvonen  2002  Pieksän Kuutit            28.22   
Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo            28.31   
Juha-Matti Halonen  1990  Riihimäen Uimaseura            28.84   
Joona Salminen  2000  Cetus Espoo            28.98   
Sasha Cormier Simola  2002  Cetus Espoo            28.98   
11  Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo            29.61   
12  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura            29.88   
13  Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää            29.98   
14  Antero Ruban  2004  Lahden Uimaseura            30.24   
15  Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda            30.41   
16  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti            31.92   
17  Jarkko Mikkola  1969  Hyvinkään Uimaseura            32.50   
18  Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää            32.55   
19  Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo            32.88   
20  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda            32.91   
21  Eemi Niininen  2004  Uinti Hyvinkää            33.78   
22  Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää            33.82   
23  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti            33.84   
24  Matias Laitila  2004  Simmis Wanda            33.93   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura            35.43   
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura            37.57   
Shreshta Balajee  2008  Cetus Espoo            40.91   
Lotta Koskinen  2008  Lahden Uimaseura            41.21   
Jenna Rantanen  2008  Cetus Espoo            41.35   
Luisa Zurban  2008  Cetus Espoo            41.35   
Ronja Taskinen  2008  Cetus Espoo            41.69   
Moona Pulkkinen  2008  Lahden Uimaseura            41.81   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            41.94   
10  Saaga Pitkänen  2008  Lahden Uimaseura            42.09   
11  Lotta Leppäaho  2008  Lahden Uimaseura            42.59   
12  Irina Karvonen  2008  Simmis Wanda            43.17   
13  Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura            43.80   
14  Diana Levchenko  2008  Hyvinkään Uimaseura            43.86   
15  Kaisla Paalanen  2008  Riihimäen Uimaseura            46.17   
16  Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura            46.23   
17  Elle Pekkarinen  2008  Cetus Espoo            46.49   
17  Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura            46.49   
19  Helena Kujamo  2008  Cetus Espoo            47.97   
20  Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura            48.82   
21  Noora Lausala  2008  Cetus Espoo            49.34   
22  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura            50.10   
23  Elsa Mänttäri  2009  Cetus Espoo            51.60   
24  Alma Mänttäri  2009  Cetus Espoo            54.83   
25  Meriliis Noks  2009  Riihimäen Uimaseura            55.55   
Lilja Koppelmäki  2010  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ines Valero de la Iglesia  2010  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lumi Riikonen  2010  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Minea Ruusu  2009  Haminan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura            33.21   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura            35.78   
Senni Hokkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            35.87   
Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            36.99   
Rosa Perikangas  2007  Riihimäen Uimaseura            39.31   
Ella Arvela  2007  Uinti Hyvinkää            39.62   
Anjelica Sood  2007  Cetus Espoo            41.17   
Iisa Niininen  2007  Uinti Hyvinkää            41.97   
Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura            43.14   
10  Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura            43.83   
                     
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda            27.94   
Saana Yritys  2003  Uinti Hyvinkää            28.36   
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura            28.66   
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura            28.82   
Juulia Sakomaa  2005  Lahden Uimaseura            29.14   
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura            29.16   
Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura            29.65   
Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvinkää            29.86   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo            29.87   
10  Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            30.10   
11  Ada Aartela  2002  Hämeenlinnan Uimaseura            30.12   
12  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit            30.13   
13  Maari Sinivuori  2001  Tuusulan Uimaseura            30.19   
14  Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura            30.22   
15  Erin Ekroos  2002  Riihimäen Uimaseura            30.23   
16  Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura            30.40   
17  Maria Yritys  2002  Uinti Hyvinkää            30.47   
18  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura            30.49   
19  Julia Romo  2003  Lahden Uimaseura            30.53   
20  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo            30.56   
21  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            30.66   
22  Siiri Välimaa  2002  Tuusulan Uimaseura            30.70   
23  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura            31.02   
23  Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo            31.02   
25  Aava Mattila  2003  Simmis Wanda            31.03   
26  Beata Niskanen  2004  Tuusulan Uimaseura            31.28   
26  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda            31.28   
26  Sanni Valtanen  2004  Simmis Wanda            31.28   
29  Miia Puranen  2001  Cetus Espoo            31.91   
30  Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            31.94   
31  Hilma Husari  2004  Nokian Pyry            32.07   
32  Sini Aarnivuo  2003  Simmis Wanda            32.14   
33  Niini Saxelin  2003  Tuusulan Uimaseura            32.20   
34  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda            32.29   
35  Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti            32.39   
36  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda            32.48   
37  Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura            32.52   
38  Inka Poikolainen  2005  Uinti Hyvinkää            32.67   
39  Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura            32.96   
40  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura            33.16   
41  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            33.39   
42  Aava Merikanto  2004  Simmis Wanda            33.42   
43  Kia Kivelä  2003  Nummelan Kisaajat            33.45   
44  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää            33.81   
45  Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura            34.07   
46  Vilmiina Weckman  2004  Riihimäen Uimaseura            34.55   
47  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää            34.66   
48  Emmi Silvola  2004  Uinti Hyvinkää            34.96   
49  Peppi Siurola  2004  Simmis Wanda            35.02   
50  Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi            35.43   
51  Jenny Myllynen  2000  Heinolan Isku            35.55   
52  Lyydia Leskinen  2005  Nurmijärven Uinti            35.72   
53  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti            35.77   
54  Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            36.52   
55  Jenni Raittinen  2001  Nurmijärven Uinti            38.15   
56  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura            38.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    31.40        1:08.13   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    36.03        1:17.90   
Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura    36.10        1:18.09   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    37.66        1:22.30   
Sisu Siitonen  2007  Lappeenrannan Kisa-Toverit    40.45        1:27.51   
Juho Kotamäki  2005  Simmis Wanda    41.13        1:28.71   
Jani Ekman  2006  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    28.71        1:02.21   
Juho Elia Marjala  2003  Simmis Wanda    30.88        1:06.77   
Julius Airas  2003  Lahden Uimaseura    31.30        1:06.81   
Ville Lauslahti  2001  Cetus Espoo    31.59        1:08.25   
Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    31.16        1:08.79   
Joel Syrjä  2002  Cetus Espoo    31.73        1:09.42   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    31.59        1:09.89   
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura    33.43        1:11.44   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    32.39        1:11.76   
10  Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    33.22        1:12.76   
11  Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura    31.86        1:13.09   
12  Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    33.56        1:13.80   
12  Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    33.72        1:13.80   
14  Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura    36.96        1:22.15   
15  Jarkko Mikkola  1969  Hyvinkään Uimaseura    42.00        1:29.20   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    36.69        1:16.33   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    35.90        1:17.43   
Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    43.28        1:34.34   
Vuokko Larjomaa  2007  Cetus Espoo    45.52        1:37.34   
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    45.03        1:40.25   
Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura    47.38        1:46.46   
Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura    52.57        1:53.99   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura    30.81        1:07.72   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    33.10        1:10.46   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    32.71        1:12.86   
Emma Loponen  2003  Simmis Wanda    34.56        1:13.91   
Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    35.36        1:15.79   
Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    34.85        1:16.14   
Henni Havén  2004  Simmis Wanda    34.98        1:17.84   
Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    35.16        1:17.91   
Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    35.33        1:18.50   
10  Erin Ekroos  2002  Riihimäen Uimaseura    35.59        1:21.35   
11  Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.68        1:21.43   
12  Sanni Valtanen  2004  Simmis Wanda    37.06        1:21.95   
13  Sini Aarnivuo  2003  Simmis Wanda    38.95        1:27.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    1:02.29  2:18.17  3:41.34    4:46.49   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    1:19.20  2:42.40  4:13.67    5:27.91   
Siiri Välimaa  2002  Tuusulan Uimaseura    1:18.90  2:44.65  4:20.23    5:39.83   
Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    1:24.76  2:54.40  4:32.44    5:49.56   
Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    1:18.39  2:50.00  4:40.74    5:58.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:38   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    34.50        1:10.30   
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    34.79        1:10.71   
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura    35.28        1:12.38   
Santeri Salonen  2005  Heinolan Isku    37.14        1:14.29   
Ilmari Nieminen  2007  Cetus Espoo    37.23        1:17.11   
Elias Molodtsov  2005  Lahden Uimaseura    38.22        1:18.23   
Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    38.67        1:18.81   
Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    38.02        1:19.72   
Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    39.54        1:20.84   
10  Aaro Imppola  2006  Uinti Hyvinkää    40.31        1:21.93   
11  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    39.34        1:22.21   
12  Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    41.27        1:23.87   
13  Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura    41.25        1:24.98   
14  Juho Hoikkala  2005  Haminan Uimaseura    43.36        1:25.58   
15  Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää    42.49        1:27.41   
16  Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää    42.59        1:28.03   
17  Joonas Pulkkinen  2007  Lahden Uimaseura    44.04        1:28.75   
18  Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    43.61        1:29.14   
19  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    44.02        1:29.46   
20  Jani Ekman  2006  Simmis Wanda    44.69        1:30.77   
21  Adam Kisiel  2005  HTU Stadi    44.97        1:32.59   
22  Iivari Paananen  2005  Uinti Hyvinkää    45.22        1:33.09   
23  Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi    46.50        1:37.42   
24  Leevi Immonen  2007  Lahden Uimaseura    48.07        1:38.15   
25  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi    47.88        1:39.50   
26  Tommy Palm  2007  Cetus Espoo    48.40        1:39.56   
27  Otso Johansson  2008  Cetus Espoo    48.30        1:40.02   
28  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    48.00        1:40.88   
29  Mikael Suni  2007  Cetus Espoo    48.78        1:41.78   
30  Leo Mannonen  2007  Cetus Espoo    50.03        1:42.73   
31  Miika Toivonen  2007  Riihimäen Uimaseura    52.04        1:43.81   
32  Elmeri Lajolinna  2007  Cetus Espoo    52.92        1:45.00   
33  Eemil Hujala  2007  Cetus Espoo    51.22        1:46.94   
34  Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura    53.34        1:47.90   
35  Onni Kohvakka  2007  Riihimäen Uimaseura    55.29        1:48.93   
36  Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo    53.73        1:51.07   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            DNS   
Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Ivan Fadeechev  2007  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura    33.10        1:07.19   
Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda    32.09        1:07.47   
Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda    33.58        1:09.26   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat    35.07        1:12.48   
Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura    35.23        1:13.78   
Henri Erlund  2003  HTU Stadi    37.56        1:16.87   
Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura    37.76        1:18.19   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    39.14        1:19.77   
Aapo Rasinmäki  2003  Riihimäen Uimaseura    44.38        1:31.06   
10  Jorma Heinonen  1958  Riihimäen Uimaseura    49.72        1:40.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:38 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  14:48   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    34.94        1:13.18   
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    36.95        1:15.27   
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    38.75        1:19.62   
Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    38.99        1:19.89   
Milja Korhonen  2006  Nurmijärven Uinti    38.15        1:21.01   
Lotta Nurminen  2005  Tuusulan Uimaseura    40.53        1:22.13   
Iida Saarikoski  2006  Cetus Espoo    42.09        1:26.85   
Annu Pasma  2006  Riihimäen Uimaseura    42.95        1:27.37   
Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    44.07        1:29.84   
10  Ria Rahkonen  2005  HTU Stadi    44.95        1:30.42   
11  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    43.40        1:31.04   
12  Eedi Imppola  2008  Uinti Hyvinkää    44.89        1:31.80   
13  Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura    45.24        1:32.01   
14  Eine Idman  2007  Cetus Espoo    45.43        1:32.31   
15  Iida Keskinarkaus  2005  HTU Stadi    41.84        1:32.82   
16  Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti    46.54        1:33.52   
17  Liisi Lehtiö  2008  Lahden Uimaseura    46.70        1:34.45   
18  Jade Brelo  2008  Cetus Espoo    46.18        1:35.88   
19  Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura    47.56        1:37.54   
20  Lotta Järvinen  2008  Lahden Uimaseura    47.59        1:37.69   
21  Riinu Hotulainen  2008  Cetus Espoo    45.65        1:38.25   
22  Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura    48.32        1:38.93   
23  Ronja Pyrhönen  2008  Cetus Espoo    47.37        1:39.01   
24  Liinu Nevalainen  2009  Cetus Espoo    50.36        1:39.78   
25  Helmi Kittelä  2008  Riihimäen Uimaseura    50.28        1:40.56   
26  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    51.52        1:41.40   
27  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    50.12        1:42.07   
28  Moona Anttila  2008  Riihimäen Uimaseura    50.87        1:42.72   
29  Aino Leipijärvi  2007  Riihimäen Uimaseura    50.01        1:43.26   
30  Iiris Myllymäki  2008  Cetus Espoo    49.93        1:43.41   
31  Sonja Aho  2008  Cetus Espoo    50.51        1:43.64   
32  Emilia Elizaveta Karulina  2008  Cetus Espoo    51.03        1:44.47   
33  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    50.24        1:45.84   
34  Kaisla Paalanen  2008  Riihimäen Uimaseura    51.76        1:47.12   
35  Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura    52.13        1:47.94   
36  Rosa Perikangas  2007  Riihimäen Uimaseura    54.41        1:49.13   
37  Emmi Pernaa  2008  Cetus Espoo    54.10        1:52.38   
38  Aino Nokikuru  2007  Riihimäen Uimaseura    55.39        1:55.24   
39  Anna Ryhänen  2008  Cetus Espoo    57.77        1:58.55   
40  Pinja Kotakoski  2008  Cetus Espoo    58.85        2:00.35   
41  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura    1:00.33        2:05.71   
Emilia Wall  2008  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Krista-Matleena Kurvinen  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Shreshta Balajee  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    33.17        1:07.39   
Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura    34.12        1:10.77   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    35.35        1:12.07   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    34.88        1:12.88   
Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    36.43        1:15.57   
Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura    37.33        1:15.74   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura    36.51        1:15.83   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    37.17        1:16.72   
Essi Loponen  2004  Simmis Wanda    37.54        1:17.19   
10  Henni Havén  2004  Simmis Wanda    37.73        1:17.89   
11  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda    38.97        1:20.11   
12  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    39.13        1:20.44   
12  Sanni Valtanen  2004  Simmis Wanda    39.18        1:20.44   
14  Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    38.61        1:20.76   
15  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    40.44        1:22.03   
16  Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    41.56        1:24.47   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  14:48 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:14   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat    38.69        1:26.28   
Joonas Kumpulainen  2006  Tuusulan Uimaseura    40.43        1:26.31   
Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi    38.95        1:26.66   
Raman Bajalan  2007  Lahden Uimaseura    42.48        1:30.72   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura    44.09        1:37.15   
Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura    44.51        1:39.46   
Maksym Chornyi  2006  Lahden Uimaseura    49.81        1:44.21   
Eino Lantto  2008  Cetus Espoo    54.67        1:50.60   
Onni Harja  2008  Cetus Espoo    55.91        1:51.00   
10  Onni Kataja  2007  Riihimäen Uimaseura    57.84        1:54.02   
11  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura    54.97        1:55.42   
12  Artem Chornyi  2008  Lahden Uimaseura    57.09        1:57.85   
13  Nooa Koskela  2009  Cetus Espoo    57.63        1:58.13   
14  Thomas Brutel  2008  Cetus Espoo    1:02.95        2:08.59   
Denis Karvanen  2009  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    25.97        58.11   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    29.65        1:03.15   
Oskar Turunen  2003  Riihimäen Uimaseura    30.58        1:04.56   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    29.74        1:05.84   
Onni Järvinen  2002  HTU Stadi    33.15        1:08.90   
Juho Elia Marjala  2003  Simmis Wanda    31.40        1:09.67   
Max Walther  2003  HTU Stadi    32.59        1:10.58   
Julius Airas  2003  Lahden Uimaseura    32.32        1:10.59   
Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo    31.68        1:12.20   
10  Martti Karesjoki  2004  Tuusulan Uimaseura    34.14        1:14.56   
11  Maksim Karvanen  2005  Lahden Uimaseura    35.65        1:16.55   
12  Arto Pulkkinen  2005  Lahden Uimaseura    36.75        1:19.47   
13  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    35.52        1:19.74   
14  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    41.49        1:23.51   
15  Rasmus Lempinen  2005  Riihimäen Uimaseura    38.77        1:24.41   
16  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    42.54        1:26.03   
17  Aki Eetu Petteri Raitala  2004  Riihimäen Uimaseura    42.29        1:26.40   
18  Juho Kotamäki  2005  Simmis Wanda    40.81        1:27.82   
19  Matias Laitila  2004  Simmis Wanda    40.84        1:28.99   
20  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti    41.73        1:30.37   
21  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti    43.41        1:31.35   
Juho Mantila  2005  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:14 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    36.93        1:17.66   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    37.62        1:20.68   
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    39.20        1:21.22   
Olivia Porter  2007  Lahden Uimaseura    41.69        1:31.36   
Kira Kondratjeva  2008  Tuusulan Uimaseura    47.97        1:39.47   
Nea Vilén  2007  Simmis Wanda    48.74        1:43.28   
Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura    54.71        1:49.30   
Moona Pulkkinen  2008  Lahden Uimaseura    52.29        1:51.73   
Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    54.27        1:55.08   
10  Susanna Kivimäki  2008  Cetus Espoo    55.18        1:58.43   
11  Helena Kujamo  2008  Cetus Espoo    58.93        1:59.91   
12  Elsa Mänttäri  2009  Cetus Espoo    58.73        2:02.06   
13  Milla Pylvänäinen  2010  Lahden Uimaseura    56.52        2:02.49   
14  Noora Lausala  2008  Cetus Espoo    59.52        2:02.70   
15  Veera Järvinen  2010  Lahden Uimaseura    1:03.13        2:03.75   
16  Annabel Salo  2010  Lahden Uimaseura    58.79        2:04.19   
Alma Mänttäri  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    32.78        1:09.05   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    33.34        1:09.39   
Mikaela Kulmala  2001  Riihimäen Uimaseura    32.22        1:10.36   
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda    32.70        1:10.39   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi    32.32        1:12.92   
Emma Loponen  2003  Simmis Wanda    34.43        1:14.90   
Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda    34.34        1:15.10   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    35.76        1:15.20   
Maari Sinivuori  2001  Tuusulan Uimaseura    34.86        1:15.62   
10  Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura    35.46        1:16.12   
11  Jenni Alanen  2002  Cetus Espoo    33.63        1:16.50   
12  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda    36.51        1:17.00   
13  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    37.93        1:17.25   
14  Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit    35.50        1:17.46   
15  Aava Mattila  2003  Simmis Wanda    36.06        1:17.60   
16  Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    36.86        1:18.21   
17  Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo    36.57        1:19.50   
18  Miia Puranen  2001  Cetus Espoo    37.26        1:19.62   
19  Siiri Friman  2001  Riihimäen Uimaseura    35.77        1:19.98   
20  Vilja Saarinen  2005  Riihimäen Uimaseura    38.27        1:20.15   
21  Wilma Walther  2001  HTU Stadi    35.12        1:20.19   
22  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda    38.33        1:21.22   
23  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    37.17        1:21.28   
24  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo    38.56        1:21.89   
25  Sini Aarnivuo  2003  Simmis Wanda    37.59        1:21.93   
26  Hilma Husari  2004  Nokian Pyry    37.81        1:23.40   
27  Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti    37.38        1:23.57   
27  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    39.75        1:23.57   
29  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda    36.60        1:23.97   
30  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää    38.39        1:23.99   
30  Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat    37.75        1:23.99   
32  Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    39.75        1:25.43   
33  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    39.61        1:25.57   
34  Peppi Siurola  2004  Simmis Wanda    42.40        1:27.91   
35  Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat    41.97        1:27.98   
36  Kia Kivelä  2003  Nummelan Kisaajat    41.59        1:28.70   
37  Suvi Keskimäki  2006  Riihimäen Uimaseura    42.69        1:29.54   
38  Aava Merikanto  2004  Simmis Wanda    39.80        1:31.59   
39  Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi    42.84        1:31.84   
40  Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura    41.36        1:33.35   
41  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    44.20        1:34.50   
42  Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti    45.93        1:35.32   
43  Iida Saarikoski  2006  Cetus Espoo    44.41        1:37.25   
Auri Korpaeus  2006  Tuusulan Uimaseura            DNS   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:28 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:42   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo            44.69   
Matti Klümper  2008  Cetus Espoo            45.90   
Tuomas Marttila  2008  Lahden Uimaseura            49.24   
Jaakko Bogdanov  2009  Lahden Uimaseura            52.50   
Iikka Liitola  2008  Riihimäen Uimaseura            52.96   
Mario Valero de la Iglesia  2008  Cetus Espoo            54.60   
Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo            54.89   
Atte Malinen  2008  Cetus Espoo            54.94   
Aaro Paasio  2009  Lahden Uimaseura            55.34   
10  Erik Lillandt  2008  Cetus Espoo            55.59   
11  Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            56.05   
12  Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo            56.65   
13  Iaroslav Nechepurenko  2009  Riihimäen Uimaseura            57.03   
14  Onni Harja  2008  Cetus Espoo            57.43   
15  Lasse Vanninen  2008  Riihimäen Uimaseura            57.48   
16  Eino Lantto  2008  Cetus Espoo            57.88   
17  Kasperi Kenttä  2008  Hyvinkään Uimaseura            57.99   
18  Joona Salminen  2008  Cetus Espoo            1:00.99   
19  Nooa Koskela  2009  Cetus Espoo            1:02.09   
20  Artemiy Andreev  2009  Cetus Espoo            1:02.94   
21  Onni-Aaron Lind  2008  Cetus Espoo            1:02.99   
22  Thomas Brutel  2008  Cetus Espoo            1:03.24   
23  Simo Karhu  2008  Järvenpään Uintiklubi            1:05.63   
24  Ahan Komali  2009  Cetus Espoo            1:06.30   
25  Daniel Kuismin  2010  Cetus Espoo            1:06.78   
Jesper Arvela  2010  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
Eeli Vesamäki  2009  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani Ekman  2006  Simmis Wanda            40.86   
Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi            46.99   
Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            50.76   
Akseli Kurttio  2007  Cetus Espoo            1:02.18   
Teemu Lehtinen  2007  Cetus Espoo            1:02.72   
Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eino Marttila  2007  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura            33.14   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura            33.95   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda            34.63   
Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda            35.36   
Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura            36.12   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura            37.60   
Pasi Koskela  1972  Cetus Espoo            37.79   
Samuli Hartikainen  2001  Cetus Espoo            38.54   
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura            39.12   
10  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti            39.32   
11  Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura            39.37   
12  Henri Erlund  2003  HTU Stadi            41.90   
13  Casper Häll  2005  Heinolan Isku            46.23   
14  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi            46.35   
15  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi            48.74   
Adam Kisiel  2005  HTU Stadi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:42 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:44   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Eskelinen  2009  Lahden Uimaseura            48.30   
Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura            51.51   
Vilma Päivärinta  2009  Cetus Espoo            52.54   
Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda            53.10   
Peppi Mutikainen  2009  Lahden Uimaseura            53.32   
Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura            53.48   
Isabel Meriläinen  2009  Cetus Espoo            53.80   
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura            54.36   
Minea Ruusu  2009  Haminan Uimaseura            54.41   
10  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda            54.50   
11  Elsa Idman  2009  Cetus Espoo            55.38   
12  Ylva Holmberg  2009  Cetus Espoo            55.75   
13  Luna Lauhava-Kääriäinen  2009  Cetus Espoo            55.97   
14  Seera Kanerva  2010  Cetus Espoo            57.38   
15  Elle Liikkanen  2009  Cetus Espoo            57.65   
16  Emma Grönberg  2010  Cetus Espoo            58.30   
17  Keneli Marybel Maranik  2010  Cetus Espoo            59.01   
18  Kaisli Ruha  2010  Cetus Espoo            59.09   
19  Alma Mänttäri  2009  Cetus Espoo            59.29   
20  Elsa Mänttäri  2009  Cetus Espoo            1:00.38   
21  Lumi Riikonen  2010  Riihimäen Uimaseura            1:01.82   
21  Meriliis Noks  2009  Riihimäen Uimaseura            1:01.82   
23  Aura Goodacre  2009  Cetus Espoo            1:02.05   
24  Venny Snellman  2009  Cetus Espoo            1:02.33   
25  Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura            1:09.49   
Neela Juvonen  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti            41.47   
Olivia Porter  2007  Lahden Uimaseura            45.13   
Kätlin Ploompuu  2007  Riihimäen Uimaseura            49.13   
Nelly Åström  2008  Cetus Espoo            50.41   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            51.70   
Luisa Zurban  2008  Cetus Espoo            52.09   
Iisa Niininen  2007  Uinti Hyvinkää            52.16   
Laura Mantila  2008  Riihimäen Uimaseura            52.74   
Shreshta Balajee  2008  Cetus Espoo            53.67   
10  Jenna Rantanen  2008  Cetus Espoo            54.38   
11  Anjelica Sood  2007  Cetus Espoo            56.61   
12  Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura            58.75   
13  Elle Pekkarinen  2008  Cetus Espoo            59.11   
14  Adela Sundberg  2008  Cetus Espoo            59.25   
15  Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura            1:00.69   
16  Raakel Rihte  2008  Cetus Espoo            1:00.87   
17  Lotta Leppäaho  2008  Lahden Uimaseura            1:01.12   
18  Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura            1:01.18   
19  Noora Lausala  2008  Cetus Espoo            1:05.47   
20  Emma Lahti  2008  Tuusulan Uimaseura            1:08.34   
                     
 
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenny Nieminen  2001  Hyvinkään Uimaseura            35.48   
Aino Kontiainen  2002  Uinti Hyvinkää            36.10   
Elli Lenkkeri  2006  Uinti Hyvinkää            36.31   
Aada Taiponen  2004  Riihimäen Uimaseura            36.92   
Ada Aartela  2002  Hämeenlinnan Uimaseura            37.12   
Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura            37.93   
Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura            38.69   
Siiri Välimaa  2002  Tuusulan Uimaseura            38.91   
Taiga Yritys  2003  Uinti Hyvinkää            39.81   
10  Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi            40.04   
11  Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            40.73   
12  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo            40.79   
13  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            40.89   
14  Fanny Puska  2001  Haminan Uimaseura            42.81   
15  Piia Kaivola  1999  Cetus Espoo            43.31   
16  Emmi Silvola  2004  Uinti Hyvinkää            44.14   
17  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura            44.57   
18  Milja Korhonen  2006  Nurmijärven Uinti            44.87   
19  Vilmiina Weckman  2004  Riihimäen Uimaseura            45.07   
20  Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura            45.12   
21  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            45.43   
22  Emilia Ruusu  2006  Haminan Uimaseura            45.60   
23  Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi            45.69   
24  Siiri Kuparinen  2005  Haminan Uimaseura            45.95   
25  Iida Keskinarkaus  2005  HTU Stadi            48.53   
26  Lyydia Leskinen  2005  Nurmijärven Uinti            50.23   
27  Sara Pöllänen  2004  HTU Stadi            50.51   
28  Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            52.79   
29  Ria Rahkonen  2005  HTU Stadi            54.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:44 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  16:28   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eetu Koskinen  2002  Lahden Uimaseura    38.00  1:22.42  2:07.67    2:50.59   
Joona Salminen  2000  Cetus Espoo    41.46  1:28.44  2:16.40    3:03.11   
Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    42.35  1:31.33  2:20.71    3:08.10   
Topias Ojanen  2002  Riihimäen Uimaseura    44.10  1:34.55  2:25.27    3:16.47   
Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura    44.88  1:36.33  2:29.39    3:20.90   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:28 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  16:31   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    36.36  1:18.43  2:00.02    2:42.26   
Essi Loponen  2004  Simmis Wanda    38.83  1:21.98  2:06.42    2:51.45   
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    40.66  1:25.46  2:11.19    2:57.91   
Siiri Haverinen  2007  Lahden Uimaseura    41.34  1:29.51  2:15.69    3:01.84   
Johanna Kara  1965  Cetus Espoo    41.86  1:30.13  2:17.99    3:06.19   
Anita Mäkinen  2007  Nummelan Kisaajat    43.74  1:34.00  2:25.70    3:16.72   
Kia Kivelä  2003  Nummelan Kisaajat    45.58  1:36.82  2:29.50    3:22.44   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura    46.05  1:38.98  2:32.06    3:27.39   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:31 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  16:45   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Severi Tammihovi  2009  Cetus Espoo    41.26  1:26.38  2:13.52    2:55.86   
Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    42.37  1:28.38  2:14.91    3:01.28   
Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura    38.74  1:25.18  2:15.56    3:03.47   
Joni Lähdemäki  2006  HTU Stadi    40.44  1:28.32  2:18.49    3:05.62   
Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura    41.41  1:29.82  2:22.65    3:10.08   
                     
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Perttu Järvinen  2003  Riihimäen Uimaseura    28.52  59.68  1:31.51    2:02.07   
Jonne Isoranta  2003  Lahden Uimaseura    29.35  1:02.32  1:36.84    2:10.13   
Max Walther  2003  HTU Stadi    29.47  1:02.76  1:38.73    2:14.04   
Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat    31.67  1:06.30  1:41.61    2:15.86   
Juha-Matti Halonen  1990  Riihimäen Uimaseura    31.09  1:05.32  1:40.87    2:16.16   
Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    32.35  1:08.58  1:44.03    2:16.79   
Niko Akkanen  2003  Riihimäen Uimaseura    31.47  1:06.73  1:43.21    2:18.60   
Petri Shkolny  2003  Riihimäen Uimaseura    33.89  1:10.43  1:48.05    2:22.96   
Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    33.11  1:10.70  1:48.54    2:24.32   
10  Henri Erlund  2003  HTU Stadi    33.12  1:09.86  1:48.73    2:25.73   
11  Martti Karesjoki  2004  Tuusulan Uimaseura    31.63  1:08.41  1:47.56    2:25.97   
12  Riku Huuhka  2005  Lahden Uimaseura    34.17  1:11.38  1:49.61    2:26.02   
13  Antero Ruban  2004  Lahden Uimaseura    34.17  1:12.77  1:53.50    2:28.04   
14  Samuel Rooke  2004  Uinti Hyvinkää    33.41  1:12.06  1:52.21    2:28.13   
15  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    34.08  1:12.92  1:52.57    2:28.33   
16  Kasperi Haverinen  2005  Lahden Uimaseura    35.13  1:13.37  1:52.87    2:28.82   
17  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    35.14  1:13.34  1:52.81    2:29.73   
18  Miko Virtanen  2005  Lahden Uimaseura    34.62  1:12.56  1:51.97    2:30.02   
19  Joel Lipponen  2004  Uinti Hyvinkää    34.16  1:14.08  1:53.84    2:30.05   
20  Eemi Niininen  2004  Uinti Hyvinkää    35.69  1:16.54  1:59.65    2:41.02   
21  Ville Nieminen  2004  Uinti Hyvinkää    38.09  1:19.65  2:01.68    2:43.14   
22  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    37.65  1:22.10  2:07.11    2:48.75   
23  Adam Kisiel  2005  HTU Stadi    36.25  1:21.60  2:08.78    2:51.88   
24  Jorma Heinonen  1958  Riihimäen Uimaseura    40.99  1:25.07  2:09.49    2:57.19   
25  Aaro Ruuskanen  2005  HTU Stadi    42.49  1:30.42  2:21.31    3:06.60   
Jaakko Lehvonen  2002  Pieksän Kuutit            DNS   
Toni Muurman  2005  Haminan Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  16:45 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ebba Simberg  2007  Lahden Uimaseura    35.60  1:15.38  1:55.08    2:32.11   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    36.76  1:16.43  1:56.46    2:35.96   
Veera Mustonen  2008  Riihimäen Uimaseura    38.02  1:21.64  2:05.26    2:46.33   
                     
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda    30.29  1:03.11  1:36.80    2:09.46   
Annukka Pihkamäki  2004  Riihimäen Uimaseura    30.58  1:03.88  1:37.71    2:12.41   
Nea Mustonen  2004  Lahden Uimaseura    31.95  1:06.31  1:41.63    2:16.32   
Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura    32.12  1:06.92  1:42.71    2:17.92   
Maria Yritys  2002  Uinti Hyvinkää    31.63  1:06.17  1:42.20    2:18.06   
Julia Tuura  2004  Riihimäen Uimaseura    31.99  1:07.19  1:42.97    2:18.37   
Verna Rostedt  2002  Cetus Espoo    33.36  1:09.41  1:45.70    2:21.57   
Tinka Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    33.11  1:09.05  1:45.87    2:22.17   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    33.16  1:09.67  1:47.17    2:22.26   
10  Enni Silvennoinen  2003  Riihimäen Uimaseura    33.06  1:08.70  1:46.58    2:22.89   
11  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda    32.29  1:09.03  1:46.82    2:23.76   
12  Erin Ekroos  2002  Riihimäen Uimaseura    32.84  1:09.64  1:46.93    2:23.89   
13  Lotta Nurminen  2005  Tuusulan Uimaseura    34.26  1:10.88  1:49.54    2:25.20   
14  Aava Mattila  2003  Simmis Wanda    33.80  1:10.55  1:48.62    2:25.27   
15  Delia Helena Aho  2003  Cetus Espoo    33.81  1:11.48  1:49.22    2:25.82   
16  Laura Hautamäki  2002  Simmis Wanda    33.11  1:10.78  1:49.58    2:26.09   
17  Aino Lehtinen  2001  Cetus Espoo    33.19  1:10.27  1:49.21    2:27.52   
18  Linda Ilonen  2004  Cetus Espoo    34.66  1:12.53  1:50.87    2:27.67   
19  Marleen Mikk  2002  Cetus Espoo    33.90  1:11.31  1:50.23    2:29.35   
20  Miia Puranen  2001  Cetus Espoo    34.66  1:13.71  1:52.98    2:31.10   
21  Inka Poikolainen  2005  Uinti Hyvinkää    34.48  1:13.37  1:52.89    2:31.58   
22  Niini Saxelin  2003  Tuusulan Uimaseura    34.50  1:12.40  1:51.83    2:32.01   
23  Janna Salminen  2003  Lahden Uimaseura    34.65  1:13.98  1:54.13    2:32.27   
24  Beata Koroknay-Pál  2004  Cetus Espoo    35.96  1:15.35  1:55.59    2:34.28   
25  Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura    36.28  1:15.73  1:56.62    2:34.99   
26  Miia Äikäs  2003  Riihimäen Uimaseura    35.94  1:15.56  1:55.92    2:35.09   
27  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    35.07  1:15.28  1:56.43    2:35.90   
28  Kiira Tulkki  2003  Haminan Uimaseura    36.42  1:15.52  1:56.36    2:36.67   
29  Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    35.79  1:16.47  1:58.58    2:37.76   
30  Hilma Husari  2004  Nokian Pyry    35.65  1:15.75  1:57.69    2:38.43   
31  Maisa Brusila  2004  Cetus Espoo    37.24  1:19.55  2:00.25    2:40.40   
32  Auri Korpaeus  2006  Tuusulan Uimaseura    36.79  1:18.48  2:00.95    2:40.82   
33  Jenna Helminen  2005  Riihimäen Uimaseura    35.42  1:17.27  2:00.17    2:42.32   
34  Wilma Wallenius  2005  Uinti Hyvinkää    36.69  1:17.43  2:00.18    2:42.79   
35  Riikka Broman  2006  Nokian Pyry    37.18  1:21.62  2:05.42    2:47.08   
36  Peppi Siurola  2004  Simmis Wanda    36.54  1:19.34  2:03.85    2:47.55   
37  Ria Rahkonen  2005  HTU Stadi    39.01  1:22.57  2:06.83    2:47.95   
38  Iida Keskinarkaus  2005  HTU Stadi    37.13  1:22.01  2:11.41    2:57.91   
39  Jenni Raittinen  2001  Nurmijärven Uinti    42.89  1:30.38  2:19.22    3:04.59   
40  Sara Pöllänen  2004  HTU Stadi    43.34  1:33.07  2:23.81    3:13.89   
Diana Valero de la Iglesia  2004  Cetus Espoo            DNS   
Tuike Hakala  2001  Cetus Espoo            DNS   
Liisa Penttinen  2003  Nummelan Kisaajat            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Artemi Tsinjonnõi  2008  Cetus Espoo            42.44   
Tuomas Marttila  2008  Lahden Uimaseura            42.80   
Aleksi Salo  2008  Lahden Uimaseura            42.97   
Jaakko Bogdanov  2009  Lahden Uimaseura            45.07   
Erik Lillandt  2008  Cetus Espoo            46.52   
Eino Lantto  2008  Cetus Espoo            46.95   
Leo Tuomainen  2008  Cetus Espoo            47.93   
Maxim Sazonov  2008  Riihimäen Uimaseura            48.29   
Iaroslav Nechepurenko  2009  Riihimäen Uimaseura            50.91   
10  Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            51.12   
11  Eeli Vesamäki  2009  Riihimäen Uimaseura            51.25   
12  Joona Salminen  2008  Cetus Espoo            51.35   
13  Onni Harja  2008  Cetus Espoo            51.94   
14  Milo Anttila  2009  Riihimäen Uimaseura            52.23   
15  Onni-Aaron Lind  2008  Cetus Espoo            52.30   
16  Lasse Vanninen  2008  Riihimäen Uimaseura            52.39   
17  Artemiy Andreev  2009  Cetus Espoo            53.88   
18  Mario Valero de la Iglesia  2008  Cetus Espoo            54.89   
19  Jesper Arvela  2010  Hyvinkään Uimaseura            56.82   
20  Casper Neste  2009  Uinti Hyvinkää            58.70   
21  Kasperi Kenttä  2008  Hyvinkään Uimaseura            59.39   
Atte Malinen  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Denis Karvanen  2009  Lahden Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Joona Silander  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Konsta Hiltunen  2009  Hyvinkään Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Nicolas Luoma  2010  Uinti Hyvinkää            DSQ   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura            44.42   
Teemu Lehtinen  2007  Cetus Espoo            47.10   
Eino Marttila  2007  Riihimäen Uimaseura            48.37   
Maksym Chornyi  2006  Lahden Uimaseura            51.85   
Onni Kataja  2007  Riihimäen Uimaseura            55.68   
                     
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura            29.97   
Eero Asikainen  2004  Tuusulan Uimaseura            33.70   
Juho Hoikkala  2005  Haminan Uimaseura            37.18   
Jesse Virkkala  2004  Riihimäen Uimaseura            39.05   
Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti            42.59   
Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            43.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  15:34   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Elle Liikkanen  2009  Cetus Espoo            46.20   
Luna Lauhava-Kääriäinen  2009  Cetus Espoo            47.03   
Kertu Ploompuu  2010  Riihimäen Uimaseura            49.14   
Venny Snellman  2009  Cetus Espoo            49.38   
Peppi Mutikainen  2009  Lahden Uimaseura            50.21   
Isabel Meriläinen  2009  Cetus Espoo            51.21   
Vilma Päivärinta  2009  Cetus Espoo            52.10   
Aada Tuononen  2009  Cetus Espoo            53.50   
Aura Goodacre  2009  Cetus Espoo            53.66   
10  Elsa Idman  2009  Cetus Espoo            54.36   
11  Lumi Riikonen  2010  Riihimäen Uimaseura            55.85   
12  Annabel Salo  2010  Lahden Uimaseura            56.75   
13  Meriliis Noks  2009  Riihimäen Uimaseura            57.26   
14  Neela Juvonen  2009  Cetus Espoo            57.65   
15  Elsa Mänttäri  2009  Cetus Espoo            57.68   
16  Seera Kanerva  2010  Cetus Espoo            57.80   
17  Milla Pylvänäinen  2010  Lahden Uimaseura            58.15   
18  Veera Järvinen  2010  Lahden Uimaseura            59.05   
19  Venni Niemi  2009  Riihimäen Uimaseura            1:01.63   
20  Ines Valero de la Iglesia  2010  Cetus Espoo            1:01.73   
21  Alma Mänttäri  2009  Cetus Espoo            1:04.08   
Lilja Koppelmäki  2010  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elina Malinen  2009  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Emma Grönberg  2010  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lila Eskola  2009  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Pellikka  2007  Riihimäen Uimaseura            43.91   
Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            47.24   
Kira Kondratjeva  2008  Tuusulan Uimaseura            47.82   
Raakel Rihte  2008  Cetus Espoo            50.41   
Ronja Taskinen  2008  Cetus Espoo            50.74   
Aada Salovaara  2007  Cetus Espoo            51.11   
Helmi Olander  2008  Riihimäen Uimaseura            51.44   
Diana Levchenko  2008  Hyvinkään Uimaseura            51.71   
Kristina Lindroos  2008  Cetus Espoo            52.31   
10  Vera Ylipekka  2008  Riihimäen Uimaseura            53.09   
11  Vilhelmiina Lindholm  2007  Riihimäen Uimaseura            54.27   
12  Iiris Tuukkanen  2008  Riihimäen Uimaseura            54.38   
13  Kerttu Tallus  2007  Cetus Espoo            56.67   
Anjelica Sood  2007  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Yritys  2003  Uinti Hyvinkää            31.69   
Jenni Rantanen  2001  HTU Stadi            33.17   
Ronja Hellberg  2003  Riihimäen Uimaseura            34.25   
Wilma Walther  2001  HTU Stadi            35.19   
Emma Loponen  2003  Simmis Wanda            35.63   
Emilia Kouvo  2003  Lappeenrannan Kisa-Toverit            35.83   
Beata Niskanen  2004  Tuusulan Uimaseura            36.05   
Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura            36.40   
Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti            36.74   
10  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda            37.37   
11  Marikki Vuorisalo  2005  Nummelan Kisaajat            37.76   
12  Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura            37.89   
13  Nikita Ravalt  2002  Riihimäen Uimaseura            39.10   
13  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura            39.10   
15  Iida Saarikoski  2006  Cetus Espoo            39.91   
16  Kia Kivelä  2003  Nummelan Kisaajat            41.34   
17  Kaarina Leppä  2004  Haminan Uimaseura            41.57   
18  Olivia Romo  2005  Lahden Uimaseura            41.76   
19  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti            42.19   
20  Vilmiina Weckman  2004  Riihimäen Uimaseura            42.75   
21  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi            43.76   
22  Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi            46.23   
23  Krista Viitanen  2005  Riihimäen Uimaseura            46.48   
24  Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti            47.31   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  15:34 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    31.51  1:06.25  1:41.85    2:17.40   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    35.57  1:12.89  1:50.83    2:27.05   
Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda    34.46  1:12.42  1:51.98    2:29.34   
Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda    34.94  1:13.29  1:51.89    2:29.48   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura    35.16  1:12.84  1:51.66    2:29.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 24, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ella Hörkkö  2001  Simmis Wanda    33.98  1:10.93  1:49.11    2:26.65   
Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvinkää    35.31  1:14.02  1:53.26    2:30.66   
Martina Uusitalo  2003  Cetus Espoo    35.98  1:14.37  1:53.91    2:33.47   
Maija Hinkkala  2005  Riihimäen Uimaseura    37.44  1:17.60  1:58.21    2:35.64   
Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    37.07  1:17.69  1:59.06    2:35.86   
Aida Pasma  2003  Riihimäen Uimaseura    35.55  1:15.33  1:56.64    2:36.21   
Tiinu Tamminen  2006  Lahden Uimaseura    37.70  1:17.46  1:57.49    2:37.41   
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    38.50  1:20.43  2:02.48    2:42.47   
Milla Kähkönen  2005  Lahden Uimaseura    38.30  1:19.82  2:03.00    2:42.54   
10  Iida Savulahti  2004  Riihimäen Uimaseura    39.97  1:22.37  2:06.04    2:48.24   
11  Venla Lindström  2004  Lahden Uimaseura    39.54  1:22.97  2:06.98    2:49.86   
12  Emilia Ruusu  2006  Haminan Uimaseura    40.21  1:23.49  2:06.91    2:50.14   
13  Saana Perkkiö  2005  Riihimäen Uimaseura    40.40  1:24.61  2:10.15    2:51.82   
14  Siiri Ruponen  2005  Riihimäen Uimaseura    42.36  1:28.24  2:13.76    2:54.88   
15  Helmi Romppanen  2004  Riihimäen Uimaseura    43.49  1:29.62  2:16.31    3:00.23   
16  Janica Nieminen  2005  Uinti Hyvinkää    42.33  1:30.30  2:20.68    3:10.43   
17  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    47.43  1:36.28  2:25.28    3:11.54   
Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Julia Kekkonen  2000  HTU Stadi            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:57 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mikropolix-Uinnit 23-03-2019    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:03   
  Järjestäjä  Riihimäen Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topias Tynjä  2005  Lahden Uimaseura    37.87        1:20.66   
Santeri Salonen  2005  Heinolan Isku    37.99        1:21.85   
Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    40.71        1:26.67   
Anton Helén  2006  Riihimäen Uimaseura    41.69        1:28.38   
Johannes Kauppinen  2005  Haminan Uimaseura    42.87        1:30.90   
Mark Pokidko  2007  Cetus Espoo    46.88        1:38.18   
Casper Häll  2005  Heinolan Isku    46.53        1:38.31   
Antti Huttunen  2006  Nummelan Kisaajat    47.45        1:39.34   
Leevi Immonen  2007  Lahden Uimaseura    49.56        1:42.26   
10  Tommy Palm  2007  Cetus Espoo    48.77        1:42.63   
11  Tomas Leinonen  2008  Cetus Espoo    49.45        1:45.30   
11  Tommi Mosconi  2008  Cetus Espoo    50.05        1:45.30   
13  Lenni Syvänen  2007  Cetus Espoo    50.26        1:46.71   
14  Aukusti Malinen  2007  Riihimäen Uimaseura    54.24        1:51.49   
15  Otto Vauhkonen  2007  Cetus Espoo    53.97        1:52.20   
16  Onni Kohvakka  2007  Riihimäen Uimaseura    53.33        1:52.91   
17  Topias Toivanen  2007  Cetus Espoo    54.04        1:55.50   
18  Henri Koskela  2007  Cetus Espoo    53.59        1:56.35   
19  Lauri Hänninen  2007  Tuusulan Uimaseura    56.59        1:59.91   
20  Väinö Rosendahl  2007  Riihimäen Uimaseura    55.71        2:00.93   
21  Onni Kataja  2007  Riihimäen Uimaseura    58.58        2:01.14   
Eemil Hujala  2007  Cetus Espoo            DNS   
Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura            DNS   
Elmeri Lajolinna  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Henri Hietto  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Otso Johansson  2008  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: MIKROPOLIX OY 
 
 
<
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Niko Mäkelä  1998  Riihimäen Uimaseura    30.46        1:05.06   
Oskar Turunen  2003  Riihimäen Uimaseura    32.82        1:09.10   
Jasper Pullinen  1999  Riihimäen Uimaseura    33.55        1:10.69   
Onni Järvinen  2002  HTU Stadi    34.98        1:14.48   
Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    36.18        1:15.90   
Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    36.44        1:16.00   
Olavi Männistö  2003  Riihimäen Uimaseura    35.69        1:16.07   
Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda    36.51        1:17.21   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    36.75        1:18.57   
10  Olli Paukola  2003  Riihimäen Uimaseura    37.25        1:19.75