Results for Midsommercup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 27.75 | 56.72 | |||||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 27.37 | 56.76 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 27.90 | 56.89 | |||||
4 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 28.41 | 59.47 | |||||
5 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 28.87 | 1:00.25 | |||||
6 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 29.24 | 1:01.57 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.73 | 1:01.99 | |||||
8 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.97 | 1:02.81 | |||||
9 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.48 | 1:03.44 | |||||
10 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.13 | 1:03.87 | |||||
11 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 31.56 | 1:05.57 | |||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.19 | 1:06.22 | |||||
13 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 34.19 | 1:11.90 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.02 | 58.20 | |||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.11 | 58.44 | |||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.65 | 59.17 | |||||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 29.07 | 1:00.73 | |||||
5 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.52 | 1:00.94 | |||||
6 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 30.61 | 1:03.58 | |||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.29 | 1:04.55 | |||||
8 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 31.66 | 1:04.73 | |||||
9 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.96 | 1:04.95 | |||||
10 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.35 | 1:05.84 | |||||
11 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.06 | 1:06.42 | |||||
12 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 32.24 | 1:06.67 | |||||
13 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.30 | 1:09.76 | |||||
14 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 35.14 | 1:13.52 | |||||
15 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.09 | 1:21.72 | |||||
16 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.17 | 1:26.93 | |||||
17 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.39 | 1:37.65 | |||||
- | Jan Damm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 28.76 | 59.48 | |||||
2 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 28.79 | 59.93 | |||||
3 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 29.69 | 1:02.48 | |||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 29.91 | 1:02.64 | |||||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 31.26 | 1:03.81 | |||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 31.19 | 1:04.31 | |||||
7 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 31.72 | 1:04.50 | |||||
8 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 31.43 | 1:04.60 | |||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.88 | 1:05.04 | |||||
9 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 31.22 | 1:05.04 | |||||
11 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.74 | 1:05.81 | |||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.48 | 1:06.39 | |||||
13 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | 1:06.55 | |||||
14 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 32.92 | 1:08.43 | |||||
15 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.17 | 1:09.44 | |||||
16 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.63 | 1:09.96 | |||||
17 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.44 | 1:10.06 | |||||
18 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.00 | 1:10.09 | |||||
19 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.20 | 1:10.67 | |||||
20 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.39 | 1:12.25 | |||||
21 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 36.16 | 1:13.55 | |||||
22 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 34.91 | 1:13.69 | |||||
23 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 35.41 | 1:13.98 | |||||
24 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 35.78 | 1:14.43 | |||||
25 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.66 | 1:14.61 | |||||
26 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 36.50 | 1:15.85 | |||||
27 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 37.27 | 1:16.90 | |||||
28 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 36.52 | 1:17.61 | |||||
29 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 38.96 | 1:21.85 | |||||
30 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.43 | 1:21.91 | |||||
31 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 39.42 | 1:22.00 | |||||
32 | Christoffer Andersen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.98 | 1:22.45 | |||||
33 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 40.55 | 1:23.16 | |||||
34 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 41.81 | 1:29.45 | |||||
35 | Kristian Kruse Frederikse | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.29 | 1:31.68 | |||||
36 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.09 | 1:36.09 | |||||
37 | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | 46.47 | 1:36.98 | |||||
38 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 47.40 | 1:39.00 | |||||
- | Philip Bendtsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.26 | 1:10.87 | |||||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 35.64 | 1:14.46 | |||||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 36.30 | 1:15.52 | |||||
4 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 35.58 | 1:16.21 | |||||
5 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 37.14 | 1:17.03 | |||||
6 | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | Ebeltoft Svømme Klub | 37.10 | 1:18.27 | |||||
7 | Mathias Møller Madsen | 2008 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 37.45 | 1:18.51 | |||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.40 | 1:19.01 | |||||
9 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:19.61 | |||||
10 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 37.12 | 1:20.17 | |||||
11 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.39 | 1:21.58 | |||||
12 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 40.75 | 1:23.91 | |||||
13 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 39.99 | 1:25.23 | |||||
14 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.97 | 1:26.21 | |||||
15 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 42.23 | 1:26.77 | |||||
16 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.44 | 1:27.63 | |||||
17 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.31 | 1:27.72 | |||||
18 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.94 | 1:28.09 | |||||
19 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 40.77 | 1:28.28 | |||||
20 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.95 | 1:28.35 | |||||
21 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.86 | 1:28.74 | |||||
22 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.67 | 1:28.77 | |||||
23 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 43.19 | 1:28.79 | |||||
24 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 41.36 | 1:28.84 | |||||
25 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 40.87 | 1:29.20 | |||||
26 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 42.81 | 1:29.31 | |||||
27 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 41.27 | 1:29.48 | |||||
28 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.94 | 1:31.66 | |||||
29 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.16 | 1:33.10 | |||||
30 | Lau Lamberg | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.58 | 1:34.85 | |||||
31 | Gisli Magnusson | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 43.54 | 1:34.87 | |||||
32 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 45.65 | 1:36.49 | |||||
33 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.61 | 1:37.44 | |||||
34 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.59 | 1:37.64 | |||||
35 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 45.32 | 1:37.66 | |||||
36 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 47.60 | 1:38.18 | |||||
37 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 46.35 | 1:38.53 | |||||
38 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.75 | 1:38.58 | |||||
39 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 46.52 | 1:40.95 | |||||
40 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 47.50 | 1:41.22 | |||||
41 | Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | Brønderslev SK08 | 45.29 | 1:41.72 | |||||
42 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.77 | 1:47.03 | |||||
43 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 51.33 | 1:49.25 | |||||
44 | Sander Drews | 2008 | Brønderslev SK08 | 51.43 | 1:49.59 | |||||
- | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 38.16 | 1:23.28 | |||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 40.33 | 1:26.83 | |||||
3 | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | 43.33 | 1:33.85 | |||||
4 | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 51.67 | 1:54.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.70 | 1:04.24 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.62 | 1:10.23 | |||||
3 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.46 | 1:13.19 | |||||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.52 | 1:14.00 | |||||
5 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.56 | 1:20.54 | |||||
6 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 40.00 | 1:23.43 | |||||
7 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.87 | 1:32.37 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.07 | 1:00.08 | |||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.28 | 1:01.66 | |||||
3 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 30.33 | 1:02.48 | |||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.23 | 1:03.06 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.77 | 1:03.45 | |||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.67 | 1:05.62 | |||||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.29 | 1:06.48 | |||||
8 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.28 | 1:06.85 | |||||
9 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 32.75 | 1:07.38 | |||||
10 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.64 | 1:07.49 | |||||
11 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 32.81 | 1:07.81 | |||||
12 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.60 | 1:08.12 | |||||
13 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 32.38 | 1:08.16 | |||||
14 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.05 | 1:08.90 | |||||
15 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.35 | 1:09.51 | |||||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.14 | 1:11.07 | |||||
17 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 33.63 | 1:11.21 | |||||
18 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.69 | 1:11.56 | |||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.71 | 1:11.76 | |||||
20 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 34.33 | 1:12.14 | |||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.41 | 1:13.82 | |||||
22 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.57 | 1:16.19 | |||||
23 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.19 | 1:16.27 | |||||
24 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.34 | 1:17.11 | |||||
25 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.83 | 1:18.77 | |||||
26 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.57 | 1:19.67 | |||||
27 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | 1:20.43 | |||||
28 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 39.16 | 1:21.16 | |||||
29 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 40.30 | 1:22.19 | |||||
30 | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | 39.52 | 1:24.68 | |||||
31 | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.07 | 1:41.96 | |||||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 29.88 | 1:01.85 | |||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.61 | 1:03.15 | |||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 30.68 | 1:03.19 | |||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.67 | 1:03.41 | |||||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.34 | 1:06.30 | |||||
6 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.98 | 1:06.36 | |||||
7 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.33 | 1:06.45 | |||||
8 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.75 | 1:07.04 | |||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.75 | 1:07.07 | |||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.18 | 1:07.81 | |||||
11 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.27 | 1:08.01 | |||||
12 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.58 | 1:08.28 | |||||
13 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 32.47 | 1:08.56 | |||||
14 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.82 | 1:09.68 | |||||
15 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.77 | 1:09.79 | |||||
16 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.46 | 1:10.14 | |||||
17 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 33.63 | 1:10.63 | |||||
18 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.64 | 1:10.91 | |||||
19 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.73 | 1:11.95 | |||||
20 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.75 | 1:12.34 | |||||
21 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 34.99 | 1:12.61 | |||||
22 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.16 | 1:13.25 | |||||
23 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.24 | 1:13.64 | |||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:13.67 | |||||
25 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 36.74 | 1:16.91 | |||||
26 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.67 | 1:17.14 | |||||
27 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.24 | 1:17.91 | |||||
28 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 35.85 | 1:17.92 | |||||
29 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.63 | 1:19.63 | |||||
30 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.46 | 1:19.76 | |||||
31 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.72 | 1:20.26 | |||||
32 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.66 | 1:22.62 | |||||
33 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 40.69 | 1:23.09 | |||||
34 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 40.14 | 1:23.42 | |||||
35 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.40 | 1:23.77 | |||||
36 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 39.08 | 1:23.85 | |||||
37 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.47 | 1:24.28 | |||||
38 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.56 | 1:25.65 | |||||
39 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 40.00 | 1:25.76 | |||||
40 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.69 | 1:27.30 | |||||
41 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.13 | 1:28.77 | |||||
42 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 43.90 | 1:33.22 | |||||
43 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 43.63 | 1:34.72 | |||||
- | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Thorup Kristensen | 2006 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 32.58 | 1:08.43 | |||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.77 | 1:08.89 | |||||
3 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.50 | 1:09.93 | |||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.33 | 1:11.63 | |||||
5 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 33.76 | 1:11.80 | |||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 34.67 | 1:14.21 | |||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.48 | 1:15.43 | |||||
8 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 36.14 | 1:15.57 | |||||
9 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 36.69 | 1:15.96 | |||||
10 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.75 | 1:16.77 | |||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 37.17 | 1:16.89 | |||||
12 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 36.53 | 1:18.09 | |||||
13 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.14 | 1:18.11 | |||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 36.72 | 1:18.36 | |||||
15 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.66 | 1:19.36 | |||||
16 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 36.83 | 1:19.67 | |||||
17 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 38.46 | 1:19.96 | |||||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.06 | 1:19.99 | |||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.09 | 1:20.38 | |||||
20 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.43 | 1:20.81 | |||||
21 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.03 | 1:21.38 | |||||
22 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 39.53 | 1:21.60 | |||||
23 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.03 | 1:22.03 | |||||
24 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.98 | 1:23.59 | |||||
25 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.62 | 1:23.68 | |||||
26 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:24.49 | ||||||
27 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.42 | 1:25.13 | |||||
28 | Emma Hauerslev | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.30 | 1:25.24 | |||||
29 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.95 | 1:25.95 | |||||
30 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.99 | 1:25.98 | |||||
31 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 40.99 | 1:26.78 | |||||
32 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.91 | 1:27.24 | |||||
33 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.00 | 1:27.41 | |||||
34 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 41.40 | 1:27.48 | |||||
35 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.98 | 1:28.70 | |||||
36 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.58 | 1:29.38 | |||||
37 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.40 | 1:29.61 | |||||
38 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 44.49 | 1:30.74 | |||||
39 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.05 | 1:30.83 | |||||
40 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.84 | 1:30.91 | |||||
41 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 40.32 | 1:31.62 | |||||
42 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.23 | 1:32.74 | |||||
43 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 43.71 | 1:33.00 | |||||
44 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.06 | 1:33.89 | |||||
45 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.79 | 1:33.97 | |||||
46 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 44.18 | 1:34.42 | |||||
47 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 44.42 | 1:34.85 | |||||
48 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.94 | 1:35.07 | |||||
49 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.98 | 1:36.08 | |||||
50 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 44.50 | 1:36.13 | |||||
51 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 44.59 | 1:36.47 | |||||
52 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 42.92 | 1:38.91 | |||||
53 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.61 | 1:39.11 | |||||
54 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.39 | 1:40.26 | |||||
55 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:40.88 | ||||||
56 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.13 | 1:41.53 | |||||
57 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.42 | 1:41.75 | |||||
58 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.04 | 1:43.73 | |||||
59 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.74 | 1:44.35 | |||||
60 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.08 | 1:45.65 | |||||
61 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 47.20 | 1:47.37 | |||||
62 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 53.57 | 1:53.01 | |||||
63 | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.88 | 1:56.33 | |||||
64 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 58.01 | 2:03.24 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 41.67 | 1:26.30 | |||||
2 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 43.02 | 1:31.74 | |||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.74 | 1:37.87 | |||||
4 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 47.63 | 1:38.85 | |||||
5 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 48.15 | 1:41.12 | |||||
6 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 52.16 | 1:49.91 | |||||
7 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 52.39 | 1:51.54 | |||||
8 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:28.08 | 3:02.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.79 | 1:05.23 | 1:45.95 | 2:15.65 | |||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 31.19 | 1:11.81 | 1:54.80 | 2:28.69 | |||
3 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.37 | 1:15.97 | 2:03.66 | 2:39.45 | |||
4 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.16 | 1:22.93 | 2:13.76 | 2:55.97 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.50 | 1:06.50 | 1:49.51 | 2:21.56 | |||
2 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.47 | 1:14.28 | 2:00.76 | 2:34.90 | |||
3 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 38.55 | 1:19.87 | 2:04.39 | 2:40.51 | |||
4 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.96 | 1:18.17 | 2:09.53 | 2:46.86 | |||
5 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 38.75 | 1:21.51 | 2:10.46 | 2:47.22 | |||
6 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.67 | 1:21.13 | 2:12.00 | 2:48.59 | |||
7 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.65 | 1:21.16 | 2:13.54 | 2:53.60 | |||
8 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.07 | 1:26.94 | 2:23.03 | 3:02.36 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.91 | 1:07.86 | 1:48.50 | 2:21.86 | |||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.72 | 1:13.43 | 1:57.62 | 2:33.72 | |||
3 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 36.95 | 1:17.73 | 2:03.31 | 2:39.12 | |||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.43 | 1:17.45 | 2:08.17 | 2:42.00 | |||
5 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 36.91 | 1:16.96 | 2:06.83 | 2:43.53 | |||
6 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.12 | 1:21.13 | 2:14.75 | 2:53.79 | |||
7 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.93 | 1:27.37 | 2:21.21 | 3:03.03 | |||
8 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 43.01 | 1:30.96 | 2:24.84 | 3:03.37 | |||
9 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.58 | 1:39.21 | 2:41.88 | 3:24.73 | |||
10 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 47.45 | 1:44.29 | 2:50.39 | 3:36.63 | |||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | svøm på mave v 80m | |||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej samt. v/150m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.15 | 1:21.95 | 2:17.32 | 2:57.94 | |||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 42.82 | 1:28.78 | 2:19.60 | 2:58.14 | |||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.30 | 1:28.50 | 2:26.76 | 3:14.58 | |||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.46 | 1:38.92 | 2:31.72 | 3:15.50 | |||
5 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 44.77 | 1:33.99 | 2:33.74 | 3:17.24 | |||
6 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.68 | 1:38.17 | 2:42.92 | 3:25.55 | |||
- | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | ej sam arm v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 35.13 | 1:19.75 | 2:13.25 | 2:56.62 | |||
2 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.18 | 1:25.98 | 2:19.80 | 2:59.32 | |||
3 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.25 | 1:25.10 | 2:15.84 | 2:59.60 | |||
4 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.77 | 1:27.06 | 2:19.17 | 3:02.29 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 33.54 | 1:13.88 | 2:01.63 | 2:40.02 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.56 | 1:17.50 | 2:07.41 | 2:42.04 | |||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.36 | 1:18.94 | 2:07.55 | 2:44.54 | |||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.47 | 1:16.68 | 2:09.21 | 2:47.54 | |||
5 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.90 | 1:20.50 | 2:07.99 | 2:49.07 | |||
6 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.79 | 1:25.63 | 2:15.65 | 2:53.07 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.28 | 1:21.91 | 2:12.20 | 2:53.40 | |||
8 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 38.18 | 1:26.92 | 2:15.83 | 2:59.28 | |||
9 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.34 | 1:27.51 | 2:18.83 | 2:59.44 | |||
10 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.71 | 1:26.10 | 2:21.80 | 3:03.41 | |||
11 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.36 | 1:28.30 | 2:25.87 | 3:05.58 | |||
12 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 40.54 | 1:28.88 | 2:25.50 | 3:05.82 | |||
13 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 40.69 | 1:28.94 | 2:28.26 | 3:10.20 | |||
14 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.05 | 1:30.37 | 2:29.14 | 3:13.59 | |||
15 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 47.26 | 1:36.80 | 2:34.99 | 3:19.31 | |||
16 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 44.87 | 1:34.98 | 2:35.84 | 3:20.73 | |||
17 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.87 | 1:32.24 | 2:32.75 | 3:21.13 | |||
18 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.89 | 1:38.89 | 2:39.66 | 3:26.39 | |||
19 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.07 | 1:40.53 | 2:43.21 | 3:29.58 | |||
20 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 56.04 | 1:48.19 | 2:59.97 | 3:51.21 | |||
- | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.59 | 1:28.48 | 2:20.67 | 3:00.55 | |||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.73 | 1:26.15 | 2:22.30 | 3:05.56 | |||
3 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.99 | 1:34.16 | 2:29.82 | 3:10.50 | |||
4 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 45.53 | 1:37.20 | 2:36.57 | 3:16.62 | |||
5 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 43.96 | 1:34.40 | 2:31.12 | 3:16.98 | |||
6 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 52.03 | 1:41.59 | 3:26.28 | ||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.81 | 1:38.47 | 2:39.24 | 3:27.61 | |||
8 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.45 | 1:39.05 | 2:40.15 | 3:32.12 | |||
9 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.13 | 1:50.57 | 2:51.35 | 3:37.60 | |||
10 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.66 | 1:41.04 | 2:47.89 | 3:40.29 | |||
11 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.19 | 1:47.33 | 2:51.75 | 3:41.13 | |||
12 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.03 | 1:49.21 | 2:47.99 | 3:42.89 | |||
13 | Claramilla Kirstan | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.55 | 1:46.99 | 2:52.16 | 3:45.55 | |||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 52.30 | 1:47.24 | 3:02.82 | 3:52.18 | |||
15 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:01.06 | 2:00.79 | 3:10.26 | 4:05.47 | |||
16 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 59.36 | 2:07.75 | 3:19.55 | 4:17.24 | |||
- | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | afsl på mave i ryg | |||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | på maven v 52 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.07 | ||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 36.88 | ||||||
3 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.02 | ||||||
4 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.79 | ||||||
5 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 39.45 | ||||||
6 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 41.72 | ||||||
- | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.07 | ||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.12 | ||||||
3 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 35.24 | ||||||
4 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.64 | ||||||
5 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 40.33 | ||||||
6 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.41 | ||||||
7 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 41.89 | ||||||
8 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 42.22 | ||||||
9 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
10 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 50.54 | ||||||
11 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.60 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.40 | ||||||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.90 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.28 | ||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.45 | ||||||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.79 | ||||||
6 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 42.00 | ||||||
7 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 42.69 | ||||||
8 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.31 | ||||||
9 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 44.98 | ||||||
10 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 47.71 | ||||||
11 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 48.00 | ||||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.72 | ||||||
13 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.14 | ||||||
14 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 51.27 | ||||||
15 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 51.68 | ||||||
16 | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | 59.42 | ||||||
- | Philip Bendtsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 37.88 | ||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.72 | ||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 47.31 | ||||||
4 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 49.46 | ||||||
5 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 50.27 | ||||||
6 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.58 | ||||||
7 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 50.62 | ||||||
8 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 52.55 | ||||||
9 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 54.74 | ||||||
10 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 55.16 | ||||||
11 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.34 | ||||||
12 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 55.41 | ||||||
13 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.45 | ||||||
14 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.90 | ||||||
15 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 57.56 | ||||||
16 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 58.36 | ||||||
17 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 59.31 | ||||||
18 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:00.76 | ||||||
19 | Gisli Magnusson | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:03.51 | ||||||
- | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 53.58 | ||||||
2 | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | 1:06.85 | ||||||
- | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | crawlben v 7m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 37.33 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.00 | ||||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.76 | ||||||
4 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 48.22 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.40 | ||||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.41 | ||||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.92 | ||||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.65 | ||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.75 | ||||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.68 | ||||||
7 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 39.20 | ||||||
8 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.86 | ||||||
9 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 42.02 | ||||||
10 | Freja Meyer | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.54 | ||||||
11 | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | 43.67 | ||||||
12 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 45.33 | ||||||
13 | Signe N. Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 48.46 | ||||||
14 | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 1:01.82 | ||||||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.34 | ||||||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.34 | ||||||
3 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.75 | ||||||
4 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.76 | ||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.03 | ||||||
6 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 40.31 | ||||||
7 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.39 | ||||||
8 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.27 | ||||||
9 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.22 | ||||||
10 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 44.88 | ||||||
11 | Celina Klæsøe | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.91 | ||||||
12 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.96 | ||||||
13 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 47.76 | ||||||
14 | Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.78 | ||||||
15 | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 49.33 | ||||||
16 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 49.35 | ||||||
17 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.49 | ||||||
18 | Julie Gram | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.60 | ||||||
19 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 51.61 | ||||||
20 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.94 | ||||||
- | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Flere flyben v start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.61 | ||||||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 42.55 | ||||||
3 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.92 | ||||||
4 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 45.57 | ||||||
5 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.77 | ||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.87 | ||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.00 | ||||||
8 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.03 | ||||||
9 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.36 | ||||||
10 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.79 | ||||||
11 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 49.23 | ||||||
12 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.51 | ||||||
13 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.59 | ||||||
14 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.76 | ||||||
15 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.12 | ||||||
16 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.61 | ||||||
17 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.65 | ||||||
18 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.70 | ||||||
19 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.32 | ||||||
20 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.04 | ||||||
21 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.09 | ||||||
22 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.16 | ||||||
23 | Claramilla Kirstan | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.48 | ||||||
24 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.84 | ||||||
25 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 53.89 | ||||||
26 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 54.35 | ||||||
27 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.73 | ||||||
28 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 55.84 | ||||||
29 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 56.16 | ||||||
30 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 56.86 | ||||||
31 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 58.72 | ||||||
32 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 59.03 | ||||||
33 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 59.50 | ||||||
34 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:04.77 | ||||||
35 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 1:07.03 | ||||||
- | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej samt berør i vend | |||||
- | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Assynk ben | |||||
- | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
- | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Flere flyben ef vend | |||||
- | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | crawl v start | |||||
- | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 50.14 | ||||||
2 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.24 | ||||||
3 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 58.36 | ||||||
4 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 59.58 | ||||||
5 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 1:00.32 | ||||||
6 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
7 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 1:07.77 | ||||||
- | Marie V. Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
- | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 31.53 | 1:03.69 | |||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.44 | 1:03.77 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.67 | 1:04.51 | |||||
4 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 33.43 | 1:08.37 | |||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.11 | 1:10.85 | |||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.62 | 1:17.15 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.97 | 1:04.32 | |||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.12 | 1:06.17 | |||||
3 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | 1:10.12 | |||||
4 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.16 | 1:11.82 | |||||
5 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.61 | 1:12.81 | |||||
6 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.02 | 1:12.96 | |||||
7 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.95 | 1:18.44 | |||||
8 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 39.60 | 1:19.93 | |||||
9 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 47.06 | 1:36.56 | |||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.20 | 1:08.12 | |||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 34.85 | 1:11.16 | |||||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.13 | 1:14.46 | |||||
4 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.31 | 1:19.06 | |||||
5 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.63 | 1:19.29 | |||||
6 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.63 | 1:19.88 | |||||
7 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.10 | 1:29.19 | |||||
8 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.02 | 1:29.32 | |||||
9 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 44.09 | 1:29.91 | |||||
10 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.00 | 1:30.12 | |||||
11 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 45.60 | 1:32.57 | |||||
12 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 45.71 | 1:32.59 | |||||
13 | Bertil Top Simonsen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 47.63 | 1:35.15 | |||||
14 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 48.29 | 1:39.91 | |||||
15 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 50.37 | 1:44.21 | |||||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 m | |||||
- | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
- | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.53 | 1:27.69 | |||||
2 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.12 | 1:28.45 | |||||
3 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.40 | 1:29.96 | |||||
4 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 44.96 | 1:31.18 | |||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 45.09 | 1:31.40 | |||||
6 | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | Ebeltoft Svømme Klub | 46.43 | 1:33.24 | |||||
7 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 45.92 | 1:33.70 | |||||
8 | Mathias Møller Madsen | 2008 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 46.55 | 1:34.30 | |||||
9 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.35 | 1:37.64 | |||||
10 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 48.40 | 1:38.53 | |||||
11 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 47.98 | 1:38.97 | |||||
12 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.38 | 1:39.40 | |||||
13 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.84 | 1:39.63 | |||||
14 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.23 | 1:42.40 | |||||
15 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 50.53 | 1:42.69 | |||||
16 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 50.45 | 1:43.26 | |||||
17 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 52.72 | 1:46.21 | |||||
18 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 52.81 | 1:48.00 | |||||
19 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 52.87 | 1:49.90 | |||||
20 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 57.71 | 1:56.07 | |||||
21 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 55.49 | 1:56.99 | |||||
22 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 57.90 | 1:57.75 | |||||
23 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 56.64 | 2:02.24 | |||||
- | Gisli Magnusson | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Svøm mave 20 m | |||||
- | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Mavelig ved 25 m | |||||
- | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Svøm mave 50 m | |||||
- | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | E.F.B. ved 75 m | |||||
- | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | DSQ | Maveliggende v 51 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.40 | 1:20.36 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.29 | 1:12.15 | |||||
2 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.03 | 1:12.80 | |||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.59 | 1:12.93 | |||||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.89 | 1:13.26 | |||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.02 | 1:14.81 | |||||
6 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 38.12 | 1:16.85 | |||||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.48 | 1:17.07 | |||||
8 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.45 | 1:17.21 | |||||
9 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 38.94 | 1:18.99 | |||||
10 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 37.49 | 1:19.13 | |||||
11 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.50 | 1:21.88 | |||||
12 | Emma Knøvl | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 41.12 | 1:24.69 | |||||
13 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.07 | 1:25.00 | |||||
14 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 42.36 | 1:25.58 | |||||
15 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 41.39 | 1:25.77 | |||||
16 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.33 | 1:27.51 | |||||
17 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.22 | 1:28.60 | |||||
18 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.52 | 1:29.06 | |||||
19 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 43.39 | 1:29.43 | |||||
20 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.04 | 1:30.67 | |||||
21 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.21 | 1:38.90 | |||||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.96 | 1:07.67 | |||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.71 | 1:13.53 | |||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.93 | 1:14.50 | |||||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.26 | 1:16.20 | |||||
5 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 37.45 | 1:16.93 | |||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.30 | 1:17.49 | |||||
7 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 38.09 | 1:18.62 | |||||
8 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.39 | 1:18.68 | |||||
9 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.35 | 1:20.14 | |||||
10 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.11 | 1:20.84 | |||||
11 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.69 | 1:20.87 | |||||
12 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.17 | 1:20.93 | |||||
13 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.93 | 1:21.32 | |||||
14 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.98 | 1:23.80 | |||||
15 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.16 | 1:24.00 | |||||
16 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.16 | 1:24.68 | |||||
17 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 41.15 | 1:25.84 | |||||
18 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.19 | 1:29.10 | |||||
19 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.92 | 1:30.36 | |||||
20 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 43.16 | 1:30.41 | |||||
21 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 44.61 | 1:30.45 | |||||
22 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 1:35.11 | ||||||
23 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 45.93 | 1:35.13 | |||||
24 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 46.96 | 1:35.18 | |||||
25 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.33 | 1:36.22 | |||||
26 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.19 | 1:38.53 | |||||
27 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 50.10 | 1:39.20 | |||||
28 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 49.61 | 1:39.77 | |||||
29 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.05 | 1:40.95 | |||||
30 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 49.15 | 1:41.23 | |||||
31 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 48.46 | 1:43.52 | |||||
32 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 50.80 | 1:43.71 | |||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB 50 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 38.92 | 1:19.53 | |||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.58 | 1:20.32 | |||||
3 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.45 | 1:23.46 | |||||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.72 | 1:23.48 | |||||
5 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 41.10 | 1:24.22 | |||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.56 | 1:24.30 | |||||
7 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.93 | 1:25.45 | |||||
8 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.59 | 1:25.57 | |||||
9 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:26.66 | ||||||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:28.19 | |||||
11 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.92 | 1:28.46 | |||||
12 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.48 | 1:29.95 | |||||
13 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.79 | 1:31.08 | |||||
14 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.06 | 1:32.74 | |||||
15 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.73 | 1:34.00 | |||||
16 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.15 | 1:34.88 | |||||
17 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.66 | 1:35.21 | |||||
18 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.69 | 1:37.02 | |||||
19 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.21 | 1:37.24 | |||||
20 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 47.96 | 1:37.68 | |||||
21 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 49.16 | 1:39.51 | |||||
22 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.99 | 1:40.77 | |||||
23 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.91 | 1:41.55 | |||||
24 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.56 | 1:42.05 | |||||
25 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 51.68 | 1:43.17 | |||||
26 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.03 | 1:45.98 | |||||
27 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 49.39 | 1:46.33 | |||||
28 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 53.22 | 1:47.11 | |||||
29 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:47.32 | ||||||
30 | Claramilla Kirstan | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.52 | 1:54.18 | |||||
31 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 56.05 | 1:54.36 | |||||
32 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 56.57 | 1:54.81 | |||||
33 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 56.95 | 1:55.72 | |||||
34 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 55.89 | 1:56.38 | |||||
35 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 57.94 | 1:59.17 | |||||
36 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 1:00.28 | 1:59.54 | |||||
37 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 59.89 | 2:02.06 | |||||
38 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 58.39 | 2:05.51 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
- | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
- | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | EFB 50 m | |||||
- | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | EFB 25 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 46.91 | 1:37.16 | |||||
2 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 53.27 | 1:48.68 | |||||
3 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 54.17 | 1:51.46 | |||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | Afsl. på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.22 | 1:28.75 | 2:17.94 | 3:07.38 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 38.98 | 1:23.73 | 2:08.99 | 2:49.45 | |||
2 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.84 | 1:22.99 | 2:09.00 | 2:52.52 | |||
3 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 44.25 | 1:37.58 | 2:31.56 | 3:24.06 | |||
- | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.09 | 1:18.62 | 2:01.78 | 2:42.85 | |||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.85 | 1:22.24 | 2:07.58 | 2:51.49 | |||
3 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.18 | 1:27.17 | 2:13.49 | 2:59.05 | |||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 42.37 | 1:30.65 | 2:19.45 | 3:06.34 | |||
5 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.38 | 1:40.66 | 2:37.61 | 3:33.70 | |||
6 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 57.93 | 2:03.56 | 3:06.57 | 4:09.43 | |||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Assynk arme v 150m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 42.46 | 1:31.01 | 2:19.43 | 3:05.88 | |||
2 | Lau Lamberg | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 53.80 | 1:53.92 | 2:57.04 | 3:55.58 | |||
3 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 53.93 | 1:57.01 | 2:59.19 | 3:56.41 | |||
4 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 55.56 | 1:56.91 | 2:59.01 | 4:02.94 | |||
5 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 55.69 | 1:59.16 | 3:02.30 | 4:03.54 | |||
6 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:02.68 | 2:13.81 | 3:19.49 | 4:27.39 | |||
- | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Assynk arme | |||||
- | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.97 | 2:00.76 | 3:08.41 | 4:15.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.45 | 1:18.18 | 1:59.77 | 2:41.29 | |||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.81 | 1:24.50 | 2:09.69 | 2:53.83 | |||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.07 | 1:25.87 | 2:13.04 | 3:00.06 | |||
4 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.63 | 1:33.93 | 2:26.49 | 3:19.06 | |||
5 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.54 | 1:39.12 | 2:32.69 | 3:23.62 | |||
6 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 48.08 | 1:42.59 | 2:37.81 | 3:33.96 | |||
7 | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | 48.53 | 1:44.16 | 2:42.16 | 3:39.55 | |||
8 | Signe N. Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 51.68 | 1:51.50 | 2:53.74 | 3:51.32 | |||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.53 | 1:23.91 | 2:08.61 | 2:54.18 | |||
2 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.58 | 1:27.06 | 2:14.57 | 3:01.47 | |||
3 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.86 | 1:28.42 | 2:15.37 | 3:01.51 | |||
4 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 20.63 | 42.94 | 1:29.79 | 3:08.00 | |||
5 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 44.21 | 1:33.99 | 2:24.82 | 3:12.32 | |||
6 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 43.80 | 1:34.18 | 2:26.54 | 3:18.75 | |||
7 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.85 | 1:45.70 | 2:44.06 | 3:41.60 | |||
8 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.50 | 1:49.22 | 2:49.86 | 3:49.94 | |||
9 | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 53.02 | 1:53.80 | 2:54.30 | 3:53.76 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.97 | 1:35.67 | 2:29.04 | 3:22.36 | |||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 47.96 | 1:40.79 | 2:35.04 | 3:26.16 | |||
3 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.11 | 1:41.58 | 2:36.17 | 3:30.06 | |||
4 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 48.86 | 1:42.67 | 2:37.21 | 3:31.16 | |||
5 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.36 | 1:46.73 | 2:43.27 | 3:37.62 | |||
6 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.83 | 1:47.45 | 2:43.81 | 3:38.05 | |||
7 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 52.57 | 1:49.23 | 2:45.29 | 3:39.66 | |||
8 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 49.19 | 1:46.13 | 2:45.68 | 3:43.09 | |||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.96 | 1:50.58 | 2:50.53 | 3:48.67 | |||
10 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.22 | 1:54.13 | 2:57.49 | 3:59.06 | |||
11 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.94 | 1:52.04 | 2:55.21 | 3:59.15 | |||
12 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 56.31 | 2:00.83 | 3:04.66 | 4:07.94 | |||
13 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.64 | 2:00.80 | 3:07.53 | 4:14.13 | |||
14 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 57.96 | 2:03.58 | 3:10.63 | 4:15.69 | |||
15 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 58.62 | 2:06.29 | 3:16.44 | 4:22.85 | |||
- | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | fl. flyben uds 150 m | |||||
- | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.63 | 1:49.27 | 2:47.50 | 3:43.58 | |||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 armt. u. vand star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 25.99 | ||||||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 26.17 | ||||||
3 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 26.24 | ||||||
4 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 26.81 | ||||||
5 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.17 | ||||||
6 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 28.37 | ||||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.47 | ||||||
8 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.74 | ||||||
9 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 28.79 | ||||||
10 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.82 | ||||||
11 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.41 | ||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 29.67 | ||||||
13 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 30.55 | ||||||
14 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 31.84 | ||||||
- | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 26.59 | ||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 26.61 | ||||||
3 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 27.09 | ||||||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 27.76 | ||||||
5 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 27.96 | ||||||
6 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 28.67 | ||||||
7 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 29.33 | ||||||
8 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.51 | ||||||
9 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 29.58 | ||||||
10 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.93 | ||||||
11 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.01 | ||||||
12 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 30.68 | ||||||
13 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 30.95 | ||||||
14 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.82 | ||||||
- | Jan Damm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 27.17 | ||||||
2 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 27.51 | ||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 27.80 | ||||||
4 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 28.54 | ||||||
5 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 28.87 | ||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 28.89 | ||||||
7 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 28.95 | ||||||
8 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 29.18 | ||||||
9 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 29.23 | ||||||
10 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 29.31 | ||||||
11 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 29.41 | ||||||
12 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 29.71 | ||||||
13 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 29.94 | ||||||
14 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 30.46 | ||||||
15 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 30.70 | ||||||
16 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 31.11 | ||||||
17 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 31.77 | ||||||
18 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.87 | ||||||
19 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.05 | ||||||
20 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.08 | ||||||
21 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 32.64 | ||||||
22 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
23 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 33.42 | ||||||
24 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 33.68 | ||||||
25 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 35.68 | ||||||
26 | Christoffer Andersen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.86 | ||||||
27 | Bertil Top Simonsen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 36.45 | ||||||
28 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 37.28 | ||||||
29 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 37.70 | ||||||
30 | Kristian Kruse Frederikse | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.05 | ||||||
31 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.70 | ||||||
32 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 41.10 | ||||||
33 | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | 44.95 | ||||||
34 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 45.80 | ||||||
- | Philip Bendtsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 33.59 | ||||||
2 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 33.60 | ||||||
3 | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | Ebeltoft Svømme Klub | 33.96 | ||||||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 34.92 | ||||||
5 | Mathias Møller Madsen | 2008 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 35.30 | ||||||
6 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 35.51 | ||||||
7 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 35.58 | ||||||
8 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 36.26 | ||||||
9 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 36.31 | ||||||
10 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 36.49 | ||||||
11 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 36.79 | ||||||
11 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | ||||||
13 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.96 | ||||||
14 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.48 | ||||||
15 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 38.59 | ||||||
16 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 38.62 | ||||||
17 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 38.76 | ||||||
18 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 39.03 | ||||||
19 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.61 | ||||||
20 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 39.71 | ||||||
21 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 39.84 | ||||||
22 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.89 | ||||||
23 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.06 | ||||||
24 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.39 | ||||||
25 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.87 | ||||||
26 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 41.38 | ||||||
27 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 41.59 | ||||||
28 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 41.87 | ||||||
29 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 42.03 | ||||||
30 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 46.04 | ||||||
31 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 47.17 | ||||||
32 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 48.54 | ||||||
- | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Sander Drews | 2008 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 38.32 | ||||||
2 | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | 43.36 | ||||||
3 | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 49.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 30.14 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.19 | ||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 31.87 | ||||||
4 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.90 | ||||||
5 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.79 | ||||||
6 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 36.50 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 28.08 | ||||||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
3 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 28.83 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.92 | ||||||
5 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 29.87 | ||||||
6 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 30.21 | ||||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.28 | ||||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 30.48 | ||||||
9 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 30.53 | ||||||
10 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 30.88 | ||||||
11 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 31.04 | ||||||
12 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
13 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 31.36 | ||||||
14 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 31.38 | ||||||
15 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.39 | ||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.25 | ||||||
17 | Freja Meyer | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 32.41 | ||||||
18 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.52 | ||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.69 | ||||||
20 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 32.89 | ||||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 33.30 | ||||||
22 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.60 | ||||||
23 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.80 | ||||||
24 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.62 | ||||||
25 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.71 | ||||||
26 | Signe N. Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 36.17 | ||||||
27 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.39 | ||||||
28 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 36.72 | ||||||
29 | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 42.13 | ||||||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 28.65 | ||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 29.00 | ||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 29.10 | ||||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.12 | ||||||
5 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 29.96 | ||||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.12 | ||||||
7 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.16 | ||||||
8 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 30.69 | ||||||
9 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 30.88 | ||||||
10 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.19 | ||||||
11 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 31.25 | ||||||
12 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 31.31 | ||||||
13 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 31.48 | ||||||
14 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 31.59 | ||||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 31.67 | ||||||
16 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.76 | ||||||
17 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.87 | ||||||
18 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 31.94 | ||||||
19 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 31.96 | ||||||
20 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.34 | ||||||
21 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 32.96 | ||||||
22 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 33.04 | ||||||
23 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.13 | ||||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.17 | ||||||
25 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.49 | ||||||
26 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 34.04 | ||||||
27 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 34.49 | ||||||
27 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.49 | ||||||
29 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.23 | ||||||
30 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 36.12 | ||||||
31 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.18 | ||||||
32 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.29 | ||||||
33 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.18 | ||||||
34 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 37.36 | ||||||
35 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 37.44 | ||||||
36 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 37.62 | ||||||
37 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 38.08 | ||||||
38 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.09 | ||||||
39 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.33 | ||||||
40 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.93 | ||||||
41 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.27 | ||||||
42 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.30 | ||||||
43 | Julie Gram | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.49 | ||||||
44 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.21 | ||||||
45 | Emma Thorup Kristensen | 2006 | Brønderslev SK08 | 42.36 | ||||||
46 | Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.67 | ||||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.79 | ||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 32.33 | ||||||
3 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 32.45 | ||||||
4 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 32.48 | ||||||
5 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.41 | ||||||
7 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 33.75 | ||||||
8 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.79 | ||||||
9 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 34.14 | ||||||
10 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 34.31 | ||||||
11 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 35.12 | ||||||
12 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 35.25 | ||||||
13 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.52 | ||||||
14 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.78 | ||||||
15 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 36.58 | ||||||
16 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.17 | ||||||
17 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 37.38 | ||||||
18 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.44 | ||||||
19 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 37.53 | ||||||
20 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 38.42 | ||||||
21 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.44 | ||||||
22 | Emma Hauerslev | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.73 | ||||||
23 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 38.98 | ||||||
24 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.24 | ||||||
25 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.48 | ||||||
26 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.62 | ||||||
27 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.74 | ||||||
28 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.79 | ||||||
29 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.81 | ||||||
30 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.94 | ||||||
31 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.07 | ||||||
32 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.24 | ||||||
33 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.81 | ||||||
34 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 40.95 | ||||||
34 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 40.95 | ||||||
36 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.56 | ||||||
37 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.63 | ||||||
38 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 42.03 | ||||||
39 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.13 | ||||||
40 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.24 | ||||||
41 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.38 | ||||||
42 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.47 | ||||||
43 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 43.09 | ||||||
44 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.68 | ||||||
45 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.01 | ||||||
46 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.86 | ||||||
47 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.19 | ||||||
48 | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 46.70 | ||||||
49 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 50.08 | ||||||
50 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.78 | ||||||
51 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 50.80 | ||||||
- | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 40.03 | ||||||
2 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 43.24 | ||||||
3 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.56 | ||||||
4 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.76 | ||||||
5 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 45.29 | ||||||
6 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 50.19 | ||||||
7 | Marie V. Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.28 | ||||||
8 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 51.85 | ||||||
9 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 58.24 | ||||||
10 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:19.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 29.77 | 1:04.30 | 1:40.42 | 2:15.31 | |||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.84 | 1:10.14 | 1:52.05 | 2:34.62 | |||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.71 | 1:19.70 | 2:08.12 | 2:57.67 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.23 | 1:14.07 | 1:56.53 | 2:38.07 | |||
2 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 34.27 | 1:15.57 | 1:58.16 | 2:41.91 | |||
3 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.82 | 1:18.76 | 2:06.06 | 2:52.90 | |||
4 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 50.98 | 1:52.40 | 2:54.40 | 3:51.89 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 32.49 | 1:11.46 | 1:54.77 | 2:39.36 | |||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.19 | 1:18.26 | 2:04.67 | 2:52.28 | |||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.95 | 1:21.27 | 2:08.68 | 2:52.33 | |||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.89 | 1:22.68 | 2:09.51 | 2:53.68 | |||
5 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.99 | 1:43.05 | 2:38.34 | 3:37.67 | |||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.68 | 1:42.67 | 2:44.56 | 3:44.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.95 | 1:16.82 | 2:01.81 | 2:47.45 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:18.77 | 2:02.52 | 2:46.14 | |||
2 | Emma Knøvl | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 43.01 | 1:36.71 | 2:33.70 | 3:29.84 | |||
3 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 46.38 | 1:40.97 | 2:37.52 | 3:31.54 | |||
- | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.12 | 1:18.25 | 2:02.51 | 2:49.62 | |||
2 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.54 | 1:20.70 | 2:08.90 | 2:58.99 | |||
3 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 45.09 | 1:40.41 | 2:36.91 | 3:28.00 | |||
4 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 43.10 | 1:34.67 | 2:32.20 | 3:31.06 | |||
5 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.85 | 1:40.66 | 2:37.78 | 3:33.34 | |||
6 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 45.59 | 1:40.00 | 2:37.17 | 3:34.61 | |||
7 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 46.07 | 1:43.77 | 2:42.03 | 3:39.88 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 59.57 | 2:11.27 | 3:23.80 | 4:32.76 | |||
- | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | DSQ | brystben v 155m | |||||
- | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | crawlben udsv 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.12 | 1:01.61 | |||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 29.46 | 1:02.52 | |||||
3 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 31.68 | 1:07.85 | |||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.00 | 1:10.37 | |||||
5 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 33.63 | 1:10.69 | |||||
6 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.39 | 1:11.46 | |||||
7 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 34.44 | 1:14.98 | |||||
8 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.44 | 1:16.03 | |||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.70 | 1:17.29 | |||||
10 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 36.28 | 1:17.74 | |||||
11 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 38.31 | 1:21.26 | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 29.90 | 1:05.52 | |||||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.43 | 1:06.49 | |||||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.11 | 1:08.71 | |||||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.49 | 1:09.55 | |||||
5 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.06 | 1:12.53 | |||||
6 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 35.04 | 1:12.95 | |||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.95 | 1:13.84 | |||||
8 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.29 | 1:14.34 | |||||
9 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.86 | 1:17.40 | |||||
10 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 38.20 | 1:19.20 | |||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.40 | 1:21.24 | |||||
12 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.68 | 1:21.30 | |||||
13 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.23 | 1:28.41 | |||||
14 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 46.33 | 1:43.11 | |||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.67 | 1:07.06 | |||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.44 | 1:11.17 | |||||
3 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 32.74 | 1:12.40 | |||||
4 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | 1:12.45 | |||||
5 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.45 | 1:14.99 | |||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.61 | 1:15.13 | |||||
7 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.26 | 1:15.60 | |||||
8 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 36.07 | 1:15.81 | |||||
9 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.79 | 1:15.97 | |||||
10 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.84 | 1:16.03 | |||||
11 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.69 | 1:19.19 | |||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.55 | 1:19.54 | |||||
13 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.76 | 1:19.59 | |||||
14 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 37.61 | 1:20.12 | |||||
15 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.54 | 1:21.21 | |||||
16 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.41 | 1:21.97 | |||||
17 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 41.43 | 1:24.81 | |||||
18 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.45 | 1:24.88 | |||||
19 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 39.52 | 1:25.82 | |||||
20 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.38 | 1:27.30 | |||||
21 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.43 | 1:28.14 | |||||
22 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.24 | 1:28.34 | |||||
23 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 43.92 | 1:29.19 | |||||
24 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.50 | 1:33.85 | |||||
25 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 46.73 | 1:34.03 | |||||
26 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 46.32 | 1:37.11 | |||||
27 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 46.38 | 1:39.52 | |||||
28 | Christoffer Andersen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.41 | 1:39.74 | |||||
29 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.94 | 1:40.61 | |||||
30 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 49.04 | 1:43.02 | |||||
31 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 53.65 | 1:50.38 | |||||
- | Philip Bendtsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | udsv på ryg ef 50m | |||||
- | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | indadv fødder v 55m | |||||
- | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afs ryg på mave 50 m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 38.64 | 1:18.96 | |||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.14 | 1:23.58 | |||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 41.90 | 1:23.77 | |||||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.19 | 1:28.08 | |||||
5 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 40.96 | 1:28.35 | |||||
6 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 40.93 | 1:29.31 | |||||
7 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.21 | 1:31.69 | |||||
8 | Mathias Møller Madsen | 2008 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 42.13 | 1:32.18 | |||||
9 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 41.92 | 1:32.24 | |||||
10 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.99 | 1:33.49 | |||||
11 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 44.08 | 1:33.82 | |||||
12 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.71 | 1:34.14 | |||||
13 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 43.05 | 1:34.26 | |||||
14 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.59 | 1:35.03 | |||||
15 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.17 | 1:35.40 | |||||
16 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 1:38.98 | ||||||
17 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 47.98 | 1:39.81 | |||||
18 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 44.43 | 1:40.05 | |||||
19 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 46.51 | 1:40.75 | |||||
20 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 48.30 | 1:42.43 | |||||
21 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 48.44 | 1:43.95 | |||||
22 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.86 | 1:44.86 | |||||
23 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 59.07 | 1:55.16 | |||||
24 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 53.67 | 1:55.40 | |||||
25 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 48.82 | 1:55.73 | |||||
26 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.65 | 2:02.56 | |||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Afsl ryg på maven | |||||
- | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | DSQ | Crawlben i fly v 5m | |||||
- | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | indadv fødder i bry | |||||
- | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Assym ben v 60m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.16 | 1:45.60 | |||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 51.24 | 1:48.30 | |||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 36.12 | 1:16.90 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 37.54 | 1:19.78 | |||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.27 | 1:22.53 | |||||
4 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.20 | 1:33.25 | |||||
5 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.98 | 1:47.86 | |||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.32 | 1:08.87 | |||||
2 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.51 | 1:10.48 | |||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.34 | 1:14.20 | |||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.38 | 1:15.06 | |||||
4 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.55 | 1:15.06 | |||||
6 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.58 | 1:15.25 | |||||
7 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.15 | 1:15.42 | |||||
8 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.50 | 1:16.07 | |||||
9 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.46 | 1:17.44 | |||||
10 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 35.70 | 1:19.47 | |||||
11 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.94 | 1:20.36 | |||||
12 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.58 | 1:21.54 | |||||
13 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.45 | 1:23.51 | |||||
14 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.79 | 1:23.76 | |||||
15 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.73 | 1:26.04 | |||||
16 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.75 | 1:26.48 | |||||
17 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 47.02 | 1:37.19 | |||||
18 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.64 | 1:37.76 | |||||
19 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.33 | 1:40.69 | |||||
- | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | mavelig v afsl ryg | |||||
- | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.80 | 1:11.93 | |||||
2 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.48 | 1:12.24 | |||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 35.74 | 1:14.71 | |||||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.76 | 1:14.76 | |||||
5 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.81 | 1:15.35 | |||||
6 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 34.49 | 1:15.80 | |||||
7 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.17 | 1:17.40 | |||||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 35.53 | 1:17.43 | |||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.75 | 1:17.72 | |||||
10 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.95 | 1:17.91 | |||||
11 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.19 | 1:18.07 | |||||
12 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.97 | 1:18.61 | |||||
13 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 37.63 | 1:19.18 | |||||
14 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:19.20 | |||||
15 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.36 | 1:20.01 | |||||
16 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.97 | 1:20.84 | |||||
17 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.19 | 1:22.52 | |||||
18 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | 1:23.11 | |||||
19 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.43 | 1:23.47 | |||||
20 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 39.63 | 1:23.61 | |||||
21 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.62 | 1:24.11 | |||||
22 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.75 | 1:24.17 | |||||
23 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.63 | 1:25.32 | |||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.03 | 1:25.48 | |||||
25 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 39.41 | 1:26.72 | |||||
26 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.39 | 1:26.76 | |||||
27 | Celina Klæsøe | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.73 | 1:27.04 | |||||
28 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.57 | 1:27.57 | |||||
29 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.31 | 1:27.77 | |||||
30 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 41.40 | 1:28.80 | |||||
31 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.97 | 1:29.33 | |||||
31 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 41.54 | 1:29.33 | |||||
33 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.04 | 1:32.40 | |||||
34 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.46 | 1:32.49 | |||||
35 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.28 | 1:32.79 | |||||
36 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.01 | 1:34.78 | |||||
37 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.09 | 1:35.06 | |||||
38 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.18 | 1:36.62 | |||||
39 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.97 | 1:37.21 | |||||
40 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.00 | 1:37.52 | |||||
41 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 47.64 | 1:39.29 | |||||
42 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 43.18 | 1:40.01 | |||||
43 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.99 | 1:41.73 | |||||
44 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 49.51 | 1:48.05 | |||||
45 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.23 | 1:48.28 | |||||
- | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | DNS | ||||||
- | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | forkert bane ef vend | |||||
- | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Assym arme i fly | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.88 | 1:17.63 | |||||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.46 | 1:19.92 | |||||
3 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.49 | 1:21.09 | |||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 40.55 | 1:25.04 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.79 | 1:25.65 | |||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.85 | 1:26.73 | |||||
7 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.65 | 1:28.10 | |||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.27 | 1:28.65 | |||||
9 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 41.08 | 1:29.59 | |||||
10 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 41.62 | 1:29.66 | |||||
11 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.51 | 1:30.04 | |||||
12 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.32 | 1:31.28 | |||||
13 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 42.41 | 1:31.53 | |||||
14 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 41.79 | 1:33.14 | |||||
15 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.95 | 1:33.18 | |||||
16 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.57 | 1:33.65 | |||||
17 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 45.12 | 1:33.78 | |||||
18 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.51 | 1:33.94 | |||||
19 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.26 | 1:34.12 | |||||
20 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 45.61 | 1:34.83 | |||||
21 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.83 | 1:35.43 | |||||
22 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.63 | 1:36.06 | |||||
23 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.05 | 1:37.80 | |||||
24 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.87 | 1:38.26 | |||||
25 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.76 | 1:38.39 | |||||
25 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.50 | 1:38.39 | |||||
27 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.25 | 1:38.88 | |||||
28 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.58 | 1:39.83 | |||||
29 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 46.66 | 1:40.17 | |||||
30 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.71 | 1:40.98 | |||||
31 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.58 | 1:41.03 | |||||
32 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.25 | 1:41.05 | |||||
33 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 48.85 | 1:41.36 | |||||
34 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 51.14 | 1:43.58 | |||||
35 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.26 | 1:44.92 | |||||
36 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.20 | 1:46.40 | |||||
37 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.34 | 1:46.60 | |||||
38 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 51.90 | 1:46.92 | |||||
39 | Claramilla Kirstan | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.74 | 1:47.97 | |||||
40 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 55.94 | 1:52.77 | |||||
41 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 58.47 | 1:53.33 | |||||
42 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.71 | 1:53.51 | |||||
43 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 56.31 | 1:55.60 | |||||
44 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 58.38 | 1:57.50 | |||||
45 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:57.55 | ||||||
46 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 58.58 | 1:58.20 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej berør v 50m | |||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | DSQ | Assym arme v 65m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 50.17 | 1:44.66 | |||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.62 | 1:45.53 | |||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.88 | 1:46.74 | |||||
4 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.83 | 1:48.98 | |||||
5 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 53.17 | 1:51.11 | |||||
6 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 54.62 | 1:56.38 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Isk 1 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:58.44 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | |||||||||
Malthe Theisen | 2003 | |||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | |||||||||
Theis Nelander | 2005 | 3:58.44 | 3:58.44 | |||||||
2 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:05.12 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | |||||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | |||||||||
Jacob Toft | 2003 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 4:05.12 | 4:05.12 | |||||||
3 | Grenaa Svømmeklub | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 4:10.58 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | |||||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | |||||||||
Asbjørn Hjerrild | 2003 | |||||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 4:10.58 | 4:10.58 | |||||||
4 | Sksv Drenge 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:17.02 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | |||||||||
Kasper Petersen | 2006 | |||||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | |||||||||
Simon Finch | 2002 | 4:17.02 | 4:17.02 | |||||||
5 | Isk 2 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:20.73 | ||||||
Anton Christiansen | 2004 | |||||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | |||||||||
Kasper Jensen | 2005 | |||||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 4:20.73 | 4:20.73 | |||||||
6 | Cocio All Star | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 4:40.18 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | |||||||||
Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | |||||||||
Valdemar Petersen | 2004 | |||||||||
Frederik Klüver | 1998 | 4:40.18 | 4:40.18 | |||||||
7 | Simba Hgf | 2003 | H.G.F. Svømning | 4:43.95 | ||||||
Jacob Mørup | 2004 | |||||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | |||||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | |||||||||
Jakob Frimand | 2004 | 4:43.95 | 4:43.95 | |||||||
8 | Vejen Herre | 2006 | Vejen Svømmeklub | 5:22.18 | ||||||
Noah Høier | 2006 | |||||||||
Toke Gormsen | 2006 | |||||||||
Christian Pedersen | 2007 | |||||||||
Mads Schelde Jensen | 2006 | 5:22.18 | 5:22.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Slagterbanden | 2004 | Swim Team Neptun | 4:11.29 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.58 | 1:01.14 | 1:01.14 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 31.46 | 1:05.54 | 2:06.68 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 29.88 | 1:01.99 | 3:08.67 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.51 | 1:02.62 | 4:11.29 | ||||||
2 | Isk 1 | 2003 | Ikast Svømmeklub | 4:32.21 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 31.01 | 1:05.58 | 1:05.58 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.21 | 1:07.70 | 2:13.28 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 33.01 | 1:10.93 | 3:24.21 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 32.76 | 1:08.00 | 4:32.21 | ||||||
3 | Beach Babes | 2004 | Swim Team Neptun | 4:37.84 | ||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 32.72 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 33.46 | 1:09.91 | 2:20.24 | ||||||
Mathilde Møller | 2004 | 31.84 | 1:07.79 | 3:28.03 | ||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 33.77 | 1:09.81 | 4:37.84 | ||||||
4 | Sksv Piger 2 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:39.43 | ||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 32.97 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 32.55 | 1:08.65 | 2:17.58 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 30.97 | 1:06.59 | 3:24.17 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 35.07 | 1:15.26 | 4:39.43 | ||||||
5 | Isk 2 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:47.15 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 33.10 | 1:08.56 | 1:08.56 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 34.98 | 1:13.86 | 2:22.42 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 34.87 | 1:14.59 | 3:37.01 | ||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 32.81 | 1:10.14 | 4:47.15 | ||||||
6 | Mormors Bande | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 4:49.87 | ||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 33.44 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 36.21 | 1:15.97 | 2:25.39 | ||||||
Naya Blyn | 2004 | 38.29 | 1:18.46 | 3:43.85 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 31.32 | 1:06.02 | 4:49.87 | ||||||
7 | Isk 3 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:06.00 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 35.79 | 1:15.24 | 1:15.24 | ||||||
Katrine Krogh | 2005 | 36.53 | 1:15.20 | 2:30.44 | ||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 38.49 | 1:21.04 | 3:51.48 | ||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 35.31 | 1:14.52 | 5:06.00 | ||||||
8 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 5:33.30 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 35.69 | 1:14.75 | 1:14.75 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 40.30 | 1:24.01 | 2:38.76 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 40.91 | 1:26.65 | 4:05.41 | ||||||
Lærke Scheffmann | 2007 | 42.58 | 1:27.89 | 5:33.30 | ||||||
9 | Shenzi Hgf | 2001 | H.G.F. Svømning | 5:41.81 | ||||||
Maia Bødtker | 2005 | 40.21 | 1:24.44 | 1:24.44 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 39.31 | 1:24.64 | 2:49.08 | ||||||
Jane Andersen | 2004 | 41.78 | 1:25.46 | 4:14.54 | ||||||
Silje Helenius Pedersen | 2006 | 40.64 | 1:27.27 | 5:41.81 | ||||||
10 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 5:52.95 | ||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 41.95 | 1:27.20 | 1:27.20 | ||||||
Mathilde Søe | 2008 | 42.07 | 1:28.26 | 2:55.46 | ||||||
Sofia Nielsen | 2008 | 46.25 | 1:39.22 | 4:34.68 | ||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 37.96 | 1:18.27 | 5:52.95 | ||||||
- | Bsk Piger 2 | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:58.42 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 27.92 | 58.52 | |||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 30.78 | 1:29.30 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 29.12 | 1:58.42 | |||||||
2 | Aabybro Explosive | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:01.40 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 29.70 | 59.14 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 32.53 | 1:31.67 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.73 | 2:01.40 | |||||||
3 | Spydspidser | 2005 | Swim Team Neptun | 2:02.05 | ||||||
Johan H Brorson | 2006 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 30.73 | 59.64 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 32.46 | 1:32.10 | |||||||
Lukas Mogensen | 2005 | 29.95 | 2:02.05 | |||||||
4 | Isk Drenge 1 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:10.46 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 30.02 | 57.80 | |||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 35.03 | 1:32.83 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 37.63 | 2:10.46 | |||||||
5 | Agf Drenge 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:23.23 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 37.87 | 1:11.08 | |||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 38.19 | 1:49.27 | |||||||
Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 33.96 | 2:23.23 | |||||||
6 | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:26.26 | ||||||
Simon Juel | 2006 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 32.73 | 1:11.73 | |||||||
Mads Emil Schwartz | 2008 | 37.34 | 1:49.07 | |||||||
Andreas Lang Lassen | 2007 | 37.19 | 2:26.26 | |||||||
7 | Delta Drenge | 2007 | DeltaSwim | 2:33.35 | ||||||
Dany Valiu Nielsen | 2008 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Phillip Thomsen | 2007 | 37.84 | 1:14.09 | |||||||
Oliver Søe | 2009 | 41.12 | 1:55.21 | |||||||
Joakim Kristensen | 2008 | 38.14 | 2:33.35 | |||||||
8 | Isk Drenge 2 | 2007 | Ikast Svømmeklub | 2:39.53 | ||||||
Albert Olesen | 2008 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Magnus Kjær Holm | 2008 | 41.09 | 1:19.44 | |||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 40.86 | 2:00.30 | |||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 39.23 | 2:39.53 | |||||||
9 | Frem Drenge | 2005 | Frem Odense | 2:42.62 | ||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 40.28 | 1:22.58 | |||||||
Oliver Jørgensen | 2008 | 46.33 | 2:08.91 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 33.71 | 2:42.62 | |||||||
10 | Hsk3 Drenge | 2007 | Herning Svømmeklub | 2:50.13 | ||||||
Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 41.17 | 1:23.69 | |||||||
Magnus Karlberg | 2007 | 47.59 | 2:11.28 | |||||||
Martin Kjær Thorsen | 2008 | 38.85 | 2:50.13 | |||||||
11 | Pumba Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | 2:50.95 | ||||||
Lucas Sørensen | 2007 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Kristian Kruse Frederikse | 2006 | 41.45 | 1:24.06 | |||||||
Sebastian Holler Bødtker | 2007 | 49.40 | 2:13.46 | |||||||
Anders Peter Kristensen | 2007 | 37.49 | 2:50.95 | |||||||
12 | Esv Drenge 2 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:50.96 | ||||||
Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Elias Scheffmann | 2006 | 42.78 | 1:27.42 | |||||||
Alexander Breinholt | 2008 | 45.49 | 2:12.91 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 38.05 | 2:50.96 | |||||||
- | Bsk Drenge | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | chikane af bane 1 | |||||
Matti Andersen | 2005 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 36.40 | 1:04.25 | |||||||
Magne Andersen | 2007 | 37.44 | 1:41.69 | |||||||
- | Sksv Drenge 1 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Forkert årgang | |||||
Frej Liltorp | 2004 | 28.51 | 28.51 | |||||||
- | Timon Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Simon N. Andersen | 2006 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Emil Stidsen | 2003 | 38.65 | 1:16.86 | |||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 36.21 | 1:53.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Piger 1 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:01.48 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 29.14 | 1:00.13 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 30.90 | 1:31.03 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 30.45 | 2:01.48 | |||||||
2 | Delfinen Junior Piger | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 2:03.30 | ||||||
Sophie Møller Madsen | 2005 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 31.12 | 1:01.76 | |||||||
Freja Duus | 2005 | 31.48 | 1:33.24 | |||||||
Flora Fogh Rubenius | 2005 | 30.06 | 2:03.30 | |||||||
3 | Aabybro Pink Devils | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:03.53 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.07 | 1:00.28 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 30.35 | 1:30.63 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 32.90 | 2:03.53 | |||||||
4 | S68 Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:07.32 | ||||||
Mie Asmussen | 2005 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 30.64 | 1:02.31 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 33.03 | 1:35.34 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 31.98 | 2:07.32 | |||||||
5 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:07.93 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 32.09 | 1:06.08 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 30.86 | 1:36.94 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 30.99 | 2:07.93 | |||||||
6 | Bsk Piger 1 | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 2:12.68 | ||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 32.86 | 1:05.79 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 37.14 | 1:42.93 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 29.75 | 2:12.68 | |||||||
7 | Isk Piger 2 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:19.68 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 34.90 | 1:05.93 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 35.11 | 1:41.04 | |||||||
Tuana Kasirga | 2007 | 38.64 | 2:19.68 | |||||||
8 | Agf Piger 2 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:20.67 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Katinka Folke Jensen | 2007 | 36.60 | 1:10.56 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 35.42 | 1:45.98 | |||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 34.69 | 2:20.67 | |||||||
9 | Sksv Piger 1 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 2:22.69 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 33.88 | 1:11.49 | |||||||
Julie Møller | 2005 | 34.61 | 1:46.10 | |||||||
Johanne Kjær Sørensen | 2007 | 36.59 | 2:22.69 | |||||||
10 | Bsk08 Løb 20 | 2006 | Brønderslev SK08 | 2:27.04 | ||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 39.57 | 1:13.52 | |||||||
Neya Damgaard | 2007 | 35.83 | 1:49.35 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 37.69 | 2:27.04 | |||||||
11 | Opkomlinge | 2005 | Swim Team Neptun | 2:27.17 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 36.06 | 1:11.79 | |||||||
Sara Søholm Vang | 2005 | 39.76 | 1:51.55 | |||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 35.62 | 2:27.17 | |||||||
12 | Koral Piger | 2007 | Svømmeklubben Koral | 2:30.22 | ||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 41.62 | 1:19.90 | |||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 37.93 | 1:57.83 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 32.39 | 2:30.22 | |||||||
13 | Bsk Piger 3 | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 2:30.37 | ||||||
Sille Augustesen | 2008 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 33.33 | 1:07.36 | |||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 41.60 | 1:48.96 | |||||||
Kirstine Knudsen | 2007 | 41.41 | 2:30.37 | |||||||
14 | Esv Piger 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:34.91 | ||||||
Ea Gram Møller | 2006 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 40.87 | 1:19.10 | |||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 36.15 | 1:55.25 | |||||||
Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 39.66 | 2:34.91 | |||||||
15 | Vildbjerg Piger 1 | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:37.88 | ||||||
Laura Dahl | 2007 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Silje Holbøll | 2006 | 43.96 | 1:23.05 | |||||||
Silje Zobbe Henriksen | 2006 | 37.80 | 2:00.85 | |||||||
Cecilie Simmelkjær | 2007 | 37.03 | 2:37.88 | |||||||
16 | Power Puff Pigerne | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:38.17 | ||||||
Celina Klæsøe | 2006 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 40.99 | 1:17.24 | |||||||
Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | 47.77 | 2:05.01 | |||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 33.16 | 2:38.17 | |||||||
17 | S68 Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:38.93 | ||||||
Mathilde Kristensen | 2008 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 35.53 | 1:18.00 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 41.11 | 1:59.11 | |||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 39.82 | 2:38.93 | |||||||
18 | Hsk3 Piger 2 | 2007 | Herning Svømmeklub | 2:42.59 | ||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Sarah Bennetsen | 2008 | 43.46 | 1:20.41 | |||||||
Klara Buur Ovesen | 2007 | 41.38 | 2:01.79 | |||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 40.80 | 2:42.59 | |||||||
19 | Esv Piger 2 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:45.25 | ||||||
Alberte Andersen | 2008 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Karla Nøhr Rixen | 2008 | 42.85 | 1:22.71 | |||||||
Emilia Daa Andersen | 2008 | 41.62 | 2:04.33 | |||||||
Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 40.92 | 2:45.25 | |||||||
20 | Isk Piger 3 | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:46.96 | ||||||
Marie Pind Lavrsen | 2007 | 48.38 | 48.38 | |||||||
Mille Christiansen | 2006 | 37.14 | 1:25.52 | |||||||
Mathilde Irmschler | 2006 | 41.19 | 2:06.71 | |||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 40.25 | 2:46.96 | |||||||
21 | Agf Piger 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:53.19 | ||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 46.68 | 1:29.94 | |||||||
Mikkeline Svanholm | 2007 | 44.16 | 2:14.10 | |||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 39.09 | 2:53.19 | |||||||
22 | Hsk3 Piger 1 | 2008 | Herning Svømmeklub | 2:54.58 | ||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 44.05 | 44.05 | |||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 37.72 | 1:21.77 | |||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 48.54 | 2:10.31 | |||||||
Freya Jensen | 2009 | 44.27 | 2:54.58 | |||||||
23 | Bsk Piger 4 | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 2:55.40 | ||||||
Sille Hegaard Gilling | 2007 | 43.55 | 43.55 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 48.47 | 1:32.02 | |||||||
Jessie Balslev | 2007 | 42.53 | 2:14.55 | |||||||
Sofie Laursen | 2007 | 40.85 | 2:55.40 | |||||||
24 | Isk Piger 4 | 2007 | Ikast Svømmeklub | 3:01.99 | ||||||
Katja Birk Hansen | 2009 | 49.73 | 49.73 | |||||||
Katrine Mølbak | 2009 | 44.36 | 1:34.09 | |||||||
Sofie Bæk | 2007 | 42.75 | 2:16.84 | |||||||
Anna Nesine Laursen | 2007 | 45.15 | 3:01.99 | |||||||
25 | Nala Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | 3:05.76 | ||||||
Freja Brandt-Larsen | 2008 | 42.88 | 42.88 | |||||||
Camilla Søjberg | 2009 | 50.57 | 1:33.45 | |||||||
Emilie Nørskov Graversen | 2007 | 53.00 | 2:26.45 | |||||||
Julie Gram | 2006 | 39.31 | 3:05.76 | |||||||
26 | Vildbjerg Piger | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:20.40 | ||||||
Melanie Frank | 2008 | 46.53 | 46.53 | |||||||
Marie V. Alkærsig | 2010 | 53.47 | 1:40.00 | |||||||
Sille R. Andersen | 2010 | 56.72 | 2:36.72 | |||||||
Karoline Iversen | 2008 | 43.68 | 3:20.40 | |||||||
27 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 3:41.91 | ||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 50.57 | 50.57 | |||||||
Sofie Jerløv | 2009 | 1:22.63 | 2:13.20 | |||||||
Liv K. L. Jensen | 2008 | 52.19 | 3:05.39 | |||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 36.52 | 3:41.91 | |||||||
- | Frem Piger 1 | 2005 | Frem Odense | DSQ | Forkert årgang | |||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 34.57 | 34.57 | |||||||
- | Sksv Piger 2 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Forkert årgang | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 29.33 | ||||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.15 | ||||||
3 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 31.09 | ||||||
4 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.00 | ||||||
5 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.14 | ||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.25 | ||||||
7 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.86 | ||||||
8 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.75 | ||||||
9 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 37.73 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.46 | ||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.28 | ||||||
3 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.36 | ||||||
4 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.29 | ||||||
5 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.74 | ||||||
6 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.91 | ||||||
7 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 37.83 | ||||||
- | Jan Damm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 32.44 | ||||||
2 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.66 | ||||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.89 | ||||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.91 | ||||||
5 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.04 | ||||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.25 | ||||||
7 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.14 | ||||||
8 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.31 | ||||||
9 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.94 | ||||||
10 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.99 | ||||||
11 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.12 | ||||||
12 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 38.21 | ||||||
13 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.26 | ||||||
14 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | ||||||
15 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.21 | ||||||
16 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.39 | ||||||
17 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 40.90 | ||||||
18 | Bertil Top Simonsen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 41.56 | ||||||
19 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 41.82 | ||||||
20 | Christoffer Andersen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.93 | ||||||
21 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 43.56 | ||||||
22 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.63 | ||||||
23 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 43.87 | ||||||
24 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.50 | ||||||
25 | Kristian Kruse Frederikse | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.05 | ||||||
26 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 52.13 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 38.54 | ||||||
2 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 38.58 | ||||||
3 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 39.70 | ||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.25 | ||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.48 | ||||||
6 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 41.33 | ||||||
7 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 42.24 | ||||||
8 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 42.25 | ||||||
9 | Vitus Kjær Jorsal | 2007 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.45 | ||||||
10 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.04 | ||||||
11 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 43.36 | ||||||
12 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 44.09 | ||||||
13 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 44.53 | ||||||
14 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 44.83 | ||||||
15 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 45.18 | ||||||
16 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.83 | ||||||
17 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.88 | ||||||
18 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.93 | ||||||
19 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.07 | ||||||
20 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.08 | ||||||
21 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.23 | ||||||
22 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 47.28 | ||||||
23 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.31 | ||||||
24 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 47.52 | ||||||
25 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.73 | ||||||
26 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 47.93 | ||||||
27 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 48.01 | ||||||
28 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 48.57 | ||||||
29 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 48.81 | ||||||
30 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.69 | ||||||
31 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.71 | ||||||
32 | Lau Lamberg | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.07 | ||||||
33 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.62 | ||||||
34 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.72 | ||||||
35 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 50.93 | ||||||
36 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 52.76 | ||||||
37 | Sander Drews | 2008 | Brønderslev SK08 | 53.39 | ||||||
38 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 55.44 | ||||||
39 | Gisli Magnusson | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 56.21 | ||||||
40 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 57.27 | ||||||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 44.55 | ||||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 46.32 | ||||||
3 | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 1:02.45 | ||||||
- | Berthram Byskov | 2009 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.37 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.98 | ||||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.26 | ||||||
4 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.13 | ||||||
5 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.83 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.86 | ||||||
2 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.12 | ||||||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.22 | ||||||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.76 | ||||||
6 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | ||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.34 | ||||||
8 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 34.52 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.78 | ||||||
10 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.38 | ||||||
11 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 36.41 | ||||||
12 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.70 | ||||||
13 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.96 | ||||||
14 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.38 | ||||||
15 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.44 | ||||||
16 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 37.46 | ||||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 37.60 | ||||||
18 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 37.63 | ||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.81 | ||||||
20 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.52 | ||||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.11 | ||||||
22 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.99 | ||||||
23 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.88 | ||||||
24 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.33 | ||||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.74 | ||||||
26 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 44.29 | ||||||
27 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.00 | ||||||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.48 | ||||||
3 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.67 | ||||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.77 | ||||||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.56 | ||||||
6 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.24 | ||||||
7 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.27 | ||||||
8 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 35.65 | ||||||
9 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.10 | ||||||
10 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.16 | ||||||
11 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.23 | ||||||
12 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.53 | ||||||
13 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.56 | ||||||
14 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.59 | ||||||
15 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.86 | ||||||
16 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.22 | ||||||
17 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 37.70 | ||||||
18 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.08 | ||||||
19 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.13 | ||||||
20 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.14 | ||||||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.15 | ||||||
22 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.47 | ||||||
23 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.61 | ||||||
24 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.78 | ||||||
25 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.88 | ||||||
26 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.62 | ||||||
27 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.77 | ||||||
28 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.91 | ||||||
29 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.37 | ||||||
30 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.43 | ||||||
31 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 41.45 | ||||||
32 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.47 | ||||||
33 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.55 | ||||||
34 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.85 | ||||||
35 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.23 | ||||||
36 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.51 | ||||||
37 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 43.83 | ||||||
38 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.22 | ||||||
39 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.51 | ||||||
40 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.96 | ||||||
41 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.02 | ||||||
42 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 45.94 | ||||||
43 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 46.83 | ||||||
44 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 46.84 | ||||||
45 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.05 | ||||||
46 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.01 | ||||||
47 | Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 57.70 | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.93 | ||||||
2 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 36.24 | ||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.92 | ||||||
4 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 38.67 | ||||||
5 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 38.92 | ||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.94 | ||||||
7 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.87 | ||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.02 | ||||||
9 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 40.07 | ||||||
10 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.06 | ||||||
11 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 41.73 | ||||||
12 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 41.81 | ||||||
13 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.96 | ||||||
14 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.03 | ||||||
15 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.58 | ||||||
16 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.63 | ||||||
17 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.19 | ||||||
18 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.24 | ||||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.32 | ||||||
20 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.93 | ||||||
21 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.54 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.75 | ||||||
23 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.82 | ||||||
24 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 45.04 | ||||||
25 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.22 | ||||||
26 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.38 | ||||||
27 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.53 | ||||||
28 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.68 | ||||||
29 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.88 | ||||||
30 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.93 | ||||||
31 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.52 | ||||||
32 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 46.56 | ||||||
33 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.72 | ||||||
34 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.87 | ||||||
35 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 47.81 | ||||||
36 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.83 | ||||||
37 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.14 | ||||||
38 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 48.21 | ||||||
39 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 48.63 | ||||||
40 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 49.04 | ||||||
41 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 49.43 | ||||||
42 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 50.09 | ||||||
43 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.20 | ||||||
44 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.22 | ||||||
45 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.31 | ||||||
46 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.53 | ||||||
47 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.36 | ||||||
48 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 53.17 | ||||||
49 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 53.19 | ||||||
50 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 53.51 | ||||||
51 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 53.72 | ||||||
52 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 54.24 | ||||||
53 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 54.89 | ||||||
54 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 57.53 | ||||||
55 | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 57.86 | ||||||
56 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Afslut løb på mave | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.36 | ||||||
2 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.68 | ||||||
3 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 48.33 | ||||||
4 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.41 | ||||||
5 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 51.66 | ||||||
6 | Marie V. Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.19 | ||||||
7 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 53.44 | ||||||
8 | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | 55.32 | ||||||
9 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 56.96 | ||||||
10 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:17.39 | ||||||
- | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | DSQ | EFV v 25m | |||||
- | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 27.91 | 58.54 | |||||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 30.80 | 1:05.80 | |||||
3 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.47 | 1:14.49 | |||||
4 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.30 | 1:16.07 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.07 | 1:06.54 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.69 | 1:07.20 | |||||
3 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 31.91 | 1:07.81 | |||||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 31.57 | 1:08.99 | |||||
5 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.61 | 1:09.95 | |||||
6 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.94 | 1:11.35 | |||||
7 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.10 | 1:14.41 | |||||
8 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.18 | 1:28.98 | |||||
9 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.00 | 1:37.61 | |||||
10 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 49.28 | 1:45.35 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 30.74 | 1:05.18 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.90 | 1:07.19 | |||||
3 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.93 | 1:10.03 | |||||
4 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.33 | 1:11.17 | |||||
5 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.17 | 1:11.79 | |||||
6 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.63 | 1:13.73 | |||||
7 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | 1:14.73 | |||||
8 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.01 | 1:15.00 | |||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.84 | 1:17.62 | |||||
10 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.79 | 1:18.17 | |||||
11 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 37.33 | 1:20.62 | |||||
12 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 38.34 | 1:23.03 | |||||
13 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.37 | 1:23.35 | |||||
14 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.73 | 1:26.55 | |||||
15 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 41.27 | 1:29.65 | |||||
16 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.48 | 1:29.66 | |||||
17 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.00 | 1:31.19 | |||||
18 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 43.20 | 1:35.15 | |||||
19 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 43.75 | 1:37.07 | |||||
20 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.53 | 1:46.14 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 40.56 | 1:27.37 | |||||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.30 | 1:30.86 | |||||
3 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.41 | 1:31.94 | |||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 43.48 | 1:38.20 | |||||
5 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 44.31 | 1:41.44 | |||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 46.58 | 1:43.39 | |||||
7 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.79 | 1:48.00 | |||||
8 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 1:04.98 | 2:20.98 | |||||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Brystben ef. vend 75 | |||||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.82 | 1:11.75 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.21 | 1:09.18 | |||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 32.00 | 1:10.98 | |||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.25 | 1:11.95 | |||||
4 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.61 | 1:20.29 | |||||
5 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.46 | 1:27.09 | |||||
6 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.21 | 1:29.01 | |||||
7 | Emma Knøvl | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.30 | 1:34.13 | |||||
8 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.30 | 1:35.82 | |||||
9 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.56 | 1:36.01 | |||||
10 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 46.33 | 1:39.07 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.58 | 1:13.26 | |||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 33.54 | 1:13.65 | |||||
3 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 34.95 | 1:14.94 | |||||
4 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 34.76 | 1:15.52 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.60 | 1:16.80 | |||||
6 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 35.53 | 1:17.70 | |||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 38.09 | 1:25.76 | |||||
8 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.21 | 1:26.43 | |||||
9 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 39.81 | 1:28.79 | |||||
10 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 42.42 | 1:31.38 | |||||
11 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.62 | 1:33.04 | |||||
12 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 42.15 | 1:34.03 | |||||
13 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.25 | 1:34.24 | |||||
14 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.91 | 1:35.35 | |||||
15 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 43.32 | 1:39.07 | |||||
16 | Celina Klæsøe | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.03 | 1:43.36 | |||||
- | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | DNS | ||||||
- | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.85 | 1:24.10 | |||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.10 | 1:26.16 | |||||
3 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.12 | 1:32.13 | |||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.98 | 1:38.12 | |||||
5 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 40.92 | 1:39.61 | |||||
6 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 45.29 | 1:41.93 | |||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.31 | 1:43.58 | |||||
8 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.59 | 1:44.32 | |||||
9 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 47.85 | 1:44.79 | |||||
10 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 48.81 | 1:44.83 | |||||
11 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.71 | 1:45.72 | |||||
12 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.83 | 1:45.99 | |||||
13 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 48.51 | 1:47.41 | |||||
14 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.01 | 1:49.47 | |||||
15 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 51.14 | 1:51.83 | |||||
16 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 52.92 | 1:54.35 | |||||
17 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.21 | 1:58.13 | |||||
- | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | DNF | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 53.14 | 1:57.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Isk 1 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:30.07 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 31.93 | 1:06.72 | 1:06.72 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 37.80 | 1:18.50 | 2:25.22 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 30.94 | 1:07.01 | 3:32.23 | ||||||
Malthe Theisen | 2003 | 27.35 | 57.84 | 4:30.07 | ||||||
2 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 4:36.84 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 32.37 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.89 | 1:16.71 | 2:24.61 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 31.81 | 1:07.84 | 3:32.45 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 30.65 | 1:04.39 | 4:36.84 | ||||||
3 | Grenaa Svømmeklub | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 4:46.72 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 31.33 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 39.68 | 1:25.25 | 2:29.64 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 33.68 | 1:12.52 | 3:42.16 | ||||||
Asbjørn Hjerrild | 2003 | 30.69 | 1:04.56 | 4:46.72 | ||||||
4 | Sksv Drenge 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:53.08 | ||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 36.31 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Frej Liltorp | 2004 | 39.23 | 1:21.91 | 2:37.57 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 35.07 | 1:15.89 | 3:53.46 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 28.73 | 59.62 | 4:53.08 | ||||||
5 | Isk 2 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:54.61 | ||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 37.76 | 1:18.88 | 1:18.88 | ||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 36.23 | 1:16.76 | 2:35.64 | ||||||
Anton Christiansen | 2004 | 32.18 | 1:10.07 | 3:45.71 | ||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 33.35 | 1:08.90 | 4:54.61 | ||||||
6 | Simba Hgf | 2003 | H.G.F. Svømning | 5:23.21 | ||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 45.01 | 1:31.92 | 1:31.92 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 42.21 | 1:30.21 | 3:02.13 | ||||||
Jacob Mørup | 2004 | 34.92 | 1:15.90 | 4:18.03 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 31.07 | 1:05.18 | 5:23.21 | ||||||
- | Cocio All Star | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DSQ | 1 hånd indslag mål | |||||
Frederik Klüver | 1998 | 37.34 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 39.11 | 1:25.01 | 2:42.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Isk 1 | 2003 | Ikast Svømmeklub | 4:50.32 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 32.49 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 38.43 | 1:22.85 | 2:30.78 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 34.23 | 1:13.74 | 3:44.52 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 31.47 | 1:05.80 | 4:50.32 | ||||||
2 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:51.30 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 36.51 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 36.58 | 1:16.91 | 2:30.84 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.95 | 1:15.17 | 3:46.01 | ||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 30.28 | 1:05.29 | 4:51.30 | ||||||
3 | Isk 2 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:18.12 | ||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 35.45 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 42.24 | 1:33.82 | 2:47.18 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 34.92 | 1:15.73 | 4:02.91 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 34.61 | 1:15.21 | 5:18.12 | ||||||
4 | Mormors Bande | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:30.54 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 39.15 | 1:20.71 | 1:20.71 | ||||||
Naya Blyn | 2004 | 45.26 | 1:35.91 | 2:56.62 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 35.21 | 1:18.58 | 4:15.20 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 35.92 | 1:15.34 | 5:30.54 | ||||||
5 | Shenzi Hgf | 2001 | H.G.F. Svømning | 5:40.73 | ||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 40.60 | 1:23.30 | 1:23.30 | ||||||
Linnea Persson | 2004 | 45.91 | 1:38.19 | 3:01.49 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 41.78 | 1:31.26 | 4:32.75 | ||||||
Line Heise | 2003 | 33.04 | 1:07.98 | 5:40.73 | ||||||
6 | Isk 3 | 2002 | Ikast Svømmeklub | 5:51.63 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 44.01 | 1:31.70 | 1:31.70 | ||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 40.82 | 1:27.76 | 2:59.46 | ||||||
Katrine Krogh | 2005 | 39.79 | 1:29.67 | 4:29.13 | ||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 38.78 | 1:22.50 | 5:51.63 | ||||||
7 | Sksv Piger 2 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 6:14.64 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 45.21 | 1:33.32 | 1:33.32 | ||||||
Elisa Jakobsen | 2006 | 51.07 | 1:46.64 | 3:19.96 | ||||||
Caroline Petersen | 2008 | 43.75 | 1:37.62 | 4:57.58 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 37.25 | 1:17.06 | 6:14.64 | ||||||
- | Bsk Piger 2 | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Victoria Broch | 2004 | |||||||||
Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | |||||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | |||||||||
Matilde Helene Sørensen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:07.07 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 32.98 | 1:06.33 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 32.44 | 1:38.77 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 28.30 | 2:07.07 | |||||||
2 | Aabybro Explosive | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:14.87 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 38.60 | 1:11.88 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 33.50 | 1:45.38 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.49 | 2:14.87 | |||||||
3 | Spydspidser | 2005 | Swim Team Neptun | 2:19.99 | ||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 35.98 | 1:14.39 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 36.32 | 1:50.71 | |||||||
Lukas Mogensen | 2005 | 29.28 | 2:19.99 | |||||||
4 | Isk Drenge 1 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:24.33 | ||||||
Albert Olesen | 2008 | 42.14 | 42.14 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 38.01 | 1:20.15 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 29.72 | 1:49.87 | |||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 34.46 | 2:24.33 | |||||||
5 | Sksv Drenge 1 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 2:30.70 | ||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 41.44 | 1:20.36 | |||||||
Jacob Taudorf | 2007 | 42.18 | 2:02.54 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 28.16 | 2:30.70 | |||||||
6 | Bsk Drenge | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 2:33.70 | ||||||
Magne Andersen | 2007 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 35.54 | 1:15.94 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 39.13 | 1:55.07 | |||||||
Annas Sallam | 2008 | 38.63 | 2:33.70 | |||||||
7 | Agf Drenge 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:43.23 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 45.39 | 1:22.34 | |||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 43.36 | 2:05.70 | |||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 37.53 | 2:43.23 | |||||||
8 | Frem Drenge | 2005 | Frem Odense | 3:00.24 | ||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 51.79 | 51.79 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 50.64 | 1:42.43 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 39.18 | 2:21.61 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 38.63 | 3:00.24 | |||||||
9 | Delta Drenge | 2007 | DeltaSwim | 3:02.62 | ||||||
Bastian Ladekjær | 2007 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Tobias Høirup | 2007 | 52.30 | 1:34.91 | |||||||
Ulf K. L. Jensen | 2006 | 51.63 | 2:26.54 | |||||||
Berthram Byskov | 2009 | 36.08 | 3:02.62 | |||||||
10 | Vejen Herre | 2006 | Vejen Svømmeklub | 3:06.17 | ||||||
Christian Pedersen | 2007 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Rasmus Wadskjær | 2008 | 1:05.69 | 1:48.28 | |||||||
Mads Schelde Jensen | 2006 | 41.43 | 2:29.71 | |||||||
Toke Gormsen | 2006 | 36.46 | 3:06.17 | |||||||
11 | Pumba Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | 3:06.23 | ||||||
Sebastian Holler Bødtker | 2007 | 49.83 | 49.83 | |||||||
Simon N. Andersen | 2006 | 49.82 | 1:39.65 | |||||||
Anders Peter Kristensen | 2007 | 45.92 | 2:25.57 | |||||||
Lucas Sørensen | 2007 | 40.66 | 3:06.23 | |||||||
12 | Isk Drenge 2 | 2007 | Ikast Svømmeklub | 3:20.89 | ||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 45.84 | 45.84 | |||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 1:02.17 | 1:48.01 | |||||||
Magnus Kjær Holm | 2008 | 56.95 | 2:44.96 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 35.93 | 3:20.89 | |||||||
13 | Hsk3 Drenge | 2007 | Herning Svømmeklub | 3:27.23 | ||||||
Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 53.25 | 53.25 | |||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 54.86 | 1:48.11 | |||||||
Magnus Karlberg | 2007 | 1:01.60 | 2:49.71 | |||||||
Martin Kjær Thorsen | 2008 | 37.52 | 3:27.23 | |||||||
- | Bsk08 Pasta Drengene | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | 53.01 | 53.01 | |||||||
Sebastian Thielst | 2005 | 57.87 | 1:50.88 | |||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 32.68 | 2:23.56 | |||||||
- | Timon Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Piger 1 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:12.67 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 37.33 | 1:09.03 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.57 | 1:41.60 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 31.07 | 2:12.67 | |||||||
2 | Bsk Piger 1 | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 2:18.89 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 38.24 | 1:13.79 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 32.83 | 1:46.62 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 32.27 | 2:18.89 | |||||||
3 | Aabybro Pink Devils | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:20.93 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 41.56 | 1:14.93 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 34.04 | 1:48.97 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 31.96 | 2:20.93 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.27 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 38.03 | 1:15.71 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 36.34 | 1:52.05 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 30.22 | 2:22.27 | |||||||
5 | S68 Piger 1 | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:23.12 | ||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 38.85 | 1:15.09 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 37.04 | 1:52.13 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.99 | 2:23.12 | |||||||
6 | Isk Piger 2 | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:33.15 | ||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 41.97 | 1:16.99 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 38.13 | 1:55.12 | |||||||
Tuana Kasirga | 2007 | 38.03 | 2:33.15 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:38.86 | ||||||
Katinka Folke Jensen | 2007 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 45.71 | 1:29.25 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 34.72 | 2:03.97 | |||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 34.89 | 2:38.86 | |||||||
8 | Bsk08 Grovpasta Pigerne | 2007 | Brønderslev SK08 | 2:41.28 | ||||||
Neya Damgaard | 2007 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 45.80 | 1:25.44 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 43.31 | 2:08.75 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 32.53 | 2:41.28 | |||||||
9 | Opkomlinge | 2005 | Swim Team Neptun | 2:45.57 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 42.65 | 1:25.44 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 40.18 | 2:05.62 | |||||||
Sara Søholm Vang | 2005 | 39.95 | 2:45.57 | |||||||
10 | Sksv Piger 1 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 2:47.83 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 51.77 | 1:34.38 | |||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 40.38 | 2:14.76 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 33.07 | 2:47.83 | |||||||
11 | Delfinen Junior Piger | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 2:47.84 | ||||||
Freja Duus | 2005 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Julie Henriksen | 2005 | 48.24 | 1:25.53 | |||||||
Anne Kølby Christensen | 2005 | 37.83 | 2:03.36 | |||||||
Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | 44.48 | 2:47.84 | |||||||
12 | Power Puff Pigerne | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:53.65 | ||||||
Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Celina Klæsøe | 2006 | 46.36 | 1:28.44 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 38.85 | 2:07.29 | |||||||
Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | 46.36 | 2:53.65 | |||||||
13 | Agf Piger 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 3:01.84 | ||||||
Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 51.67 | 51.67 | |||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 47.71 | 1:39.38 | |||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 48.93 | 2:28.31 | |||||||
Malou Huss | 2006 | 33.53 | 3:01.84 | |||||||
14 | Vildbjerg Piger | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:03.50 | ||||||
Laura Dahl | 2007 | 45.91 | 45.91 | |||||||
Silje Holbøll | 2006 | 56.15 | 1:42.06 | |||||||
Silje Zobbe Henriksen | 2006 | 45.93 | 2:27.99 | |||||||
Cecilie Simmelkjær | 2007 | 35.51 | 3:03.50 | |||||||
15 | Hsk3 Piger 2 | 2007 | Herning Svømmeklub | 3:06.77 | ||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Sarah Bennetsen | 2008 | 59.22 | 1:40.79 | |||||||
Klara Buur Ovesen | 2007 | 44.51 | 2:25.30 | |||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 41.47 | 3:06.77 | |||||||
16 | Sksv Piger 2 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 3:08.08 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Elisa Jakobsen | 2006 | 49.60 | 1:32.82 | |||||||
Lærke Scheffmann | 2007 | 57.71 | 2:30.53 | |||||||
Johanne Kjær Sørensen | 2007 | 37.55 | 3:08.08 | |||||||
17 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 3:09.37 | ||||||
Mathilde Søe | 2008 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 51.42 | 1:34.04 | |||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 1:00.05 | 2:34.09 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 35.28 | 3:09.37 | |||||||
18 | Isk Piger 3 | 2006 | Ikast Svømmeklub | 3:11.18 | ||||||
Mathilde Irmschler | 2006 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 53.03 | 1:38.26 | |||||||
Mille Christiansen | 2006 | 47.09 | 2:25.35 | |||||||
Marie Pind Lavrsen | 2007 | 45.83 | 3:11.18 | |||||||
19 | Hsk3 Piger 1 | 2008 | Herning Svømmeklub | 3:20.47 | ||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 47.77 | 47.77 | |||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 52.75 | 1:40.52 | |||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 57.92 | 2:38.44 | |||||||
Freya Jensen | 2009 | 42.03 | 3:20.47 | |||||||
20 | Bsk Piger 4 | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 3:38.58 | ||||||
Sofie Laursen | 2007 | 47.69 | 47.69 | |||||||
Jessie Balslev | 2007 | 55.34 | 1:43.03 | |||||||
Karla Wittrup-Jensen | 2008 | 1:13.83 | 2:56.86 | |||||||
Sille Hegaard Gilling | 2007 | 41.72 | 3:38.58 | |||||||
- | Bsk Piger 3 | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej udadvend fød v 45 | |||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 39.92 | 39.92 | |||||||
- | Frem Piger 1 | 2005 | Frem Odense | DSQ | Afsl med 1 hånd | |||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 43.26 | 43.26 | |||||||
- | Nala Hgf | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Flere armtag u vand | |||||
Emilie Nørskov Graversen | 2007 | 54.13 | 54.13 | |||||||
- | S68 Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.56 | 1:18.36 | |||||
2 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.52 | 1:19.67 | |||||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.25 | 1:21.17 | |||||
4 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.92 | 1:21.85 | |||||
5 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.79 | 1:22.24 | |||||
6 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.16 | 1:27.22 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.81 | 1:15.65 | |||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.44 | 1:16.90 | |||||
3 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.99 | 1:19.11 | |||||
4 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.04 | 1:22.41 | |||||
5 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.44 | 1:24.73 | |||||
6 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 42.63 | 1:28.27 | |||||
7 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 41.45 | 1:28.85 | |||||
8 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 43.25 | 1:31.87 | |||||
9 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 43.82 | 1:32.41 | |||||
10 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.47 | 1:32.93 | |||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.63 | 1:36.83 | |||||
12 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.39 | 1:46.50 | |||||
13 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 52.53 | 1:53.56 | |||||
14 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 52.89 | 1:53.63 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.73 | 1:13.03 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.94 | 1:13.81 | |||||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 36.85 | 1:19.16 | |||||
4 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 38.10 | 1:20.27 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.49 | 1:21.13 | |||||
6 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.72 | 1:23.50 | |||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.43 | 1:24.22 | |||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 41.45 | 1:28.31 | |||||
9 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.11 | 1:28.48 | |||||
10 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 41.90 | 1:29.08 | |||||
11 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 44.00 | 1:33.41 | |||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.20 | 1:33.52 | |||||
13 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.13 | 1:33.60 | |||||
14 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.02 | 1:37.78 | |||||
15 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 47.15 | 1:38.49 | |||||
16 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 47.82 | 1:39.07 | |||||
17 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.34 | 1:39.39 | |||||
18 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.96 | 1:45.39 | |||||
19 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.34 | 1:45.96 | |||||
20 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 51.56 | 1:48.24 | |||||
21 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 50.81 | 1:49.56 | |||||
22 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 53.01 | 1:53.35 | |||||
23 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 57.85 | 2:00.42 | |||||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Fl. flyben v start | |||||
- | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Fl. fl.b. e vend 25m | |||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ESB i vend v 50m | |||||
- | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | 2 flyben e vend 25 m | |||||
- | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Assynk ben | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 41.22 | 1:24.91 | |||||
2 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.87 | 1:31.83 | |||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 45.61 | 1:33.33 | |||||
4 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 49.28 | 1:44.63 | |||||
5 | Lau Lamberg | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.31 | 1:45.67 | |||||
6 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 50.41 | 1:46.81 | |||||
7 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 50.90 | 1:47.81 | |||||
8 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 51.87 | 1:48.83 | |||||
9 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 52.56 | 1:50.03 | |||||
10 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.52 | 1:51.38 | |||||
11 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.16 | 1:51.53 | |||||
12 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 54.13 | 1:54.12 | |||||
13 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.07 | 1:55.13 | |||||
14 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.26 | 1:58.20 | |||||
15 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 55.41 | 1:58.84 | |||||
16 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 57.16 | 1:59.25 | |||||
17 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 55.79 | 1:59.85 | |||||
18 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 58.91 | 2:02.64 | |||||
19 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:00.56 | 2:05.14 | |||||
20 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.47 | 2:05.71 | |||||
21 | Magnus Kjær Holm | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:01.47 | 2:07.19 | |||||
22 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:05.75 | 2:20.75 | |||||
23 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 1:07.11 | 2:22.23 | |||||
- | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
- | Hjalte Nymann Bukholt | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | Assynk arme v 5m | |||||
- | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | Fl. flyben v start | |||||
- | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | DSQ | Crawltag v start | |||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.43 | 1:57.07 | |||||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 1:00.20 | 2:04.63 | |||||
- | Kristian Knudsen | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.69 | 1:32.37 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 45.55 | 1:34.98 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.63 | 1:15.00 | |||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.26 | 1:15.04 | |||||
3 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.85 | 1:16.58 | |||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.93 | 1:18.50 | |||||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.66 | 1:21.78 | |||||
6 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.24 | 1:23.17 | |||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.16 | 1:23.85 | |||||
8 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 40.93 | 1:25.95 | |||||
9 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.62 | 1:27.06 | |||||
10 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 42.10 | 1:28.66 | |||||
11 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.77 | 1:31.15 | |||||
12 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 43.67 | 1:34.27 | |||||
13 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.46 | 1:34.79 | |||||
14 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.43 | 1:38.90 | |||||
15 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 45.93 | 1:39.01 | |||||
16 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.11 | 1:45.15 | |||||
17 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 48.57 | 1:46.57 | |||||
18 | Signe N. Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 50.10 | 1:46.59 | |||||
19 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 51.21 | 1:46.71 | |||||
20 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.38 | 1:55.50 | |||||
- | Freja Meyer | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.50 | 1:21.80 | |||||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | 1:24.34 | |||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.11 | 1:25.95 | |||||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.88 | 1:26.33 | |||||
5 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.27 | 1:26.65 | |||||
6 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.36 | 1:26.66 | |||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.30 | 1:27.12 | |||||
8 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 41.85 | 1:27.47 | |||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.70 | 1:27.80 | |||||
10 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.30 | 1:31.76 | |||||
11 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.47 | 1:32.72 | |||||
12 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.28 | 1:34.22 | |||||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.40 | 1:35.93 | |||||
14 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 47.15 | 1:37.82 | |||||
15 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.73 | 1:38.27 | |||||
16 | Celina Klæsøe | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.11 | 1:39.46 | |||||
17 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 47.58 | 1:39.83 | |||||
18 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 46.49 | 1:39.95 | |||||
19 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 47.40 | 1:40.17 | |||||
20 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 47.80 | 1:40.64 | |||||
21 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 48.98 | 1:43.02 | |||||
22 | Silje Helenius Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.30 | 1:45.45 | |||||
23 | Freja Duus | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 47.48 | 1:46.34 | |||||
24 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 51.26 | 1:46.36 | |||||
25 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 51.32 | 1:47.24 | |||||
26 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.13 | 1:48.37 | |||||
27 | Astrid Grønbæk Kronbak | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.04 | 1:50.20 | |||||
28 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 52.44 | 1:50.69 | |||||
29 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.69 | 1:52.94 | |||||
30 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 53.66 | 1:55.61 | |||||
31 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 57.62 | 2:01.06 | |||||
- | Julie Gram | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Fl btag u v start | |||||
- | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.59 | 1:27.96 | |||||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 45.18 | 1:35.10 | |||||
3 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.96 | 1:37.13 | |||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 46.23 | 1:38.31 | |||||
5 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.19 | 1:38.91 | |||||
6 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.13 | 1:39.16 | |||||
7 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 47.94 | 1:40.74 | |||||
8 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 48.15 | 1:41.65 | |||||
9 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 47.75 | 1:41.67 | |||||
10 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.92 | 1:43.37 | |||||
11 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.75 | 1:43.68 | |||||
12 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 47.31 | 1:44.51 | |||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.34 | 1:44.92 | |||||
14 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 49.57 | 1:45.02 | |||||
15 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.99 | 1:45.36 | |||||
16 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.60 | 1:46.03 | |||||
17 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.05 | 1:46.36 | |||||
18 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 51.39 | 1:46.44 | |||||
19 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 49.14 | 1:46.47 | |||||
20 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.26 | 1:47.18 | |||||
21 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.76 | 1:47.58 | |||||
22 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.35 | 1:48.62 | |||||
23 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 51.56 | 1:50.69 | |||||
24 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 52.80 | 1:51.51 | |||||
25 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.72 | 1:52.12 | |||||
26 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.87 | 1:52.30 | |||||
27 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.68 | 1:52.45 | |||||
28 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.58 | 1:52.64 | |||||
29 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 51.73 | 1:52.86 | |||||
30 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 53.76 | 1:53.81 | |||||
31 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 53.46 | 1:54.10 | |||||
32 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 56.22 | 1:55.56 | |||||
33 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 55.63 | 1:55.86 | |||||
34 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.67 | 1:56.65 | |||||
35 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.25 | 1:58.07 | |||||
36 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.78 | 1:58.64 | |||||
37 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 56.10 | 2:00.48 | |||||
38 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 57.79 | 2:00.98 | |||||
39 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 56.94 | 2:01.46 | |||||
40 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 58.98 | 2:01.64 | |||||
41 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 59.68 | 2:02.84 | |||||
42 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 58.73 | 2:02.94 | |||||
43 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 57.18 | 2:02.99 | |||||
44 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 59.93 | 2:04.14 | |||||
45 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 58.04 | 2:05.03 | |||||
46 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 59.72 | 2:10.35 | |||||
47 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:01.77 | 2:12.35 | |||||
48 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.68 | 2:14.17 | |||||
49 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 2:16.83 | ||||||
50 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 1:07.57 | 2:17.43 | |||||
51 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 1:07.54 | 2:21.01 | |||||
52 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 1:13.22 | 2:40.43 | |||||
53 | Karla Wittrup-Jensen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:19.40 | 2:49.46 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 25 m | |||||
- | Aya Paulsen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.14 | 1:44.14 | |||||
2 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.31 | 1:50.99 | |||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 58.57 | 1:58.44 | |||||
4 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 59.29 | 2:03.02 | |||||
5 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 1:00.16 | 2:05.69 | |||||
6 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 59.84 | 2:05.86 | |||||
7 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 1:01.80 | 2:10.98 | |||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | Crawlben eft start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 34.33 | 1:13.40 | 1:53.58 | 2:32.23 | |||
2 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.74 | 1:20.22 | 2:47.87 | ||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.39 | 1:10.17 | 1:47.49 | 2:24.18 | |||
2 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.11 | 1:15.37 | 1:55.66 | 2:35.10 | |||
3 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 1:11.44 | 1:51.74 | 2:34.64 | 3:25.44 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.92 | 1:15.59 | 1:56.04 | 2:35.09 | |||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.69 | 1:19.67 | 2:01.10 | 2:40.28 | |||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.01 | 1:19.92 | 2:00.94 | 2:40.48 | |||
4 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 39.93 | 1:22.98 | 2:06.46 | 2:48.31 | |||
5 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.99 | 1:24.72 | 2:07.82 | 2:49.65 | |||
6 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.28 | 1:23.92 | 2:08.63 | 2:53.08 | |||
7 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.75 | 1:27.34 | 2:11.97 | 2:54.44 | |||
8 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 45.00 | 1:32.36 | 2:20.70 | 3:05.03 | |||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.11 | 1:32.74 | 2:21.35 | 3:08.85 | |||
10 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.89 | 1:34.41 | 2:25.07 | 3:13.07 | |||
11 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 52.70 | 1:48.13 | 2:42.36 | 3:31.59 | |||
12 | Bertil Top Simonsen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 50.88 | 1:46.03 | 2:43.39 | 3:32.93 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.28 | 1:24.49 | 2:09.40 | 2:53.08 | |||
2 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 44.71 | 1:33.88 | 2:22.83 | 3:10.31 | |||
3 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 46.57 | 1:37.57 | 2:30.30 | 3:21.58 | |||
4 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 50.88 | 2:41.73 | 3:30.02 | 3:30.02 | |||
5 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 51.55 | 1:46.90 | 2:42.95 | 3:35.55 | |||
6 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 54.75 | 1:55.31 | 2:56.03 | 3:54.53 | |||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Efb v vend 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.40 | 1:15.38 | 1:54.37 | 2:32.60 | |||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 36.04 | 1:15.27 | 1:55.11 | 2:33.55 | |||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.26 | 1:16.16 | 1:57.12 | 2:38.53 | |||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.82 | 1:16.87 | 1:58.97 | 2:39.27 | |||
5 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 39.48 | 1:23.01 | 2:06.34 | 2:47.35 | |||
6 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 38.31 | 1:21.44 | 2:07.02 | 2:52.41 | |||
7 | Emma Knøvl | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.97 | 1:30.28 | 2:18.92 | 3:04.80 | |||
8 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.43 | 1:31.30 | 2:20.01 | 3:05.54 | |||
9 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.36 | 1:32.83 | 2:41.50 | 3:11.50 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.38 | 1:11.78 | 1:49.27 | 2:24.87 | |||
2 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.42 | 1:16.30 | 1:56.90 | 2:36.00 | |||
3 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.05 | 1:16.88 | 1:57.34 | 2:38.10 | |||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.14 | 1:19.68 | 2:01.66 | 2:42.22 | |||
5 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.23 | 1:20.98 | 2:03.12 | 2:44.81 | |||
6 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.49 | 1:23.46 | 2:07.52 | 2:49.72 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.57 | 1:22.96 | 2:06.79 | 2:50.55 | |||
8 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.05 | 1:24.25 | 2:09.52 | 2:51.54 | |||
9 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.08 | 1:24.48 | 2:09.50 | 2:51.57 | |||
10 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.56 | 1:26.58 | 2:11.87 | 2:55.07 | |||
11 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 51.15 | 1:49.16 | 3:06.62 | 3:36.53 | |||
12 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.35 | 1:48.00 | 2:46.53 | 3:43.18 | |||
13 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 53.48 | 1:49.80 | 2:48.08 | 3:43.85 | |||
- | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.42 | 1:25.38 | 2:11.93 | 2:54.97 | |||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.11 | 1:33.22 | 2:20.59 | 3:04.45 | |||
3 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.94 | 1:30.87 | 2:20.27 | 3:04.90 | |||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.45 | 1:34.28 | 2:24.27 | 3:13.31 | |||
5 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 47.72 | 1:39.52 | 2:29.51 | 3:15.96 | |||
6 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.47 | 1:37.80 | 2:28.30 | 3:17.53 | |||
7 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.76 | 1:39.00 | 2:30.08 | 3:18.06 | |||
8 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.33 | 1:41.93 | 2:33.94 | 3:22.66 | |||
9 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.53 | 1:39.73 | 2:32.64 | 3:23.55 | |||
10 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.47 | 1:42.74 | 2:59.39 | 3:24.50 | |||
11 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.64 | 1:41.53 | 2:34.32 | 3:24.61 | |||
12 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 52.74 | 1:48.09 | 2:42.20 | 3:31.04 | |||
13 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.05 | 1:46.62 | 2:45.22 | 3:35.19 | |||
14 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.39 | 1:47.26 | 2:46.25 | 3:36.59 | |||
15 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.31 | 1:48.37 | 2:45.20 | 3:37.29 | |||
16 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 51.11 | 1:46.88 | 2:46.02 | 3:39.46 | |||
17 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 52.45 | 1:47.91 | 2:49.96 | 3:40.30 | |||
- | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.27 | 1:39.75 | 2:34.88 | 3:25.74 | |||
2 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.95 | 1:50.32 | 2:49.24 | 3:43.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 26.00 | ||||||
2 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 28.19 | ||||||
3 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 28.91 | ||||||
4 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 29.16 | ||||||
5 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.51 | ||||||
6 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.93 | ||||||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.46 | ||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 30.77 | ||||||
9 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.00 | ||||||
10 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.90 | ||||||
11 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 32.64 | ||||||
12 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.03 | ||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.20 | ||||||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.75 | ||||||
2 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.11 | ||||||
3 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.41 | ||||||
4 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 30.47 | ||||||
5 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.79 | ||||||
6 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.28 | ||||||
7 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 31.81 | ||||||
8 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.82 | ||||||
9 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.21 | ||||||
10 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 33.18 | ||||||
11 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
12 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 34.79 | ||||||
13 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.08 | ||||||
14 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 36.96 | ||||||
15 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.00 | ||||||
16 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.30 | ||||||
17 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 37.48 | ||||||
18 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.10 | ||||||
19 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.76 | ||||||
20 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 46.20 | ||||||
21 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.99 | ||||||
- | Jan Damm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 29.35 | ||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.50 | ||||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 29.73 | ||||||
4 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.02 | ||||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.16 | ||||||
6 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.26 | ||||||
7 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 32.61 | ||||||
8 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.77 | ||||||
9 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.88 | ||||||
10 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.94 | ||||||
11 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.34 | ||||||
12 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.54 | ||||||
13 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 34.59 | ||||||
14 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.19 | ||||||
15 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.84 | ||||||
15 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | ||||||
17 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 35.88 | ||||||
18 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.42 | ||||||
19 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 37.63 | ||||||
20 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.35 | ||||||
21 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.11 | ||||||
22 | Christoffer Andersen | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.57 | ||||||
23 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 46.18 | ||||||
24 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 47.78 | ||||||
25 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 48.65 | ||||||
26 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.97 | ||||||
27 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 55.05 | ||||||
28 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 55.38 | ||||||
29 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.40 | ||||||
30 | Sebastian Thielst | 2005 | Brønderslev SK08 | 1:00.39 | ||||||
- | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.41 | ||||||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 39.62 | ||||||
3 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 40.01 | ||||||
4 | Jacob Bundgaard | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 41.49 | ||||||
5 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.43 | ||||||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 43.94 | ||||||
7 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 44.20 | ||||||
8 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.24 | ||||||
9 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 45.51 | ||||||
10 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.07 | ||||||
11 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.11 | ||||||
12 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.39 | ||||||
13 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.00 | ||||||
14 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.42 | ||||||
15 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 47.88 | ||||||
16 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 49.55 | ||||||
17 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 49.96 | ||||||
18 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 50.26 | ||||||
19 | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.16 | ||||||
20 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 54.38 | ||||||
21 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 55.50 | ||||||
22 | Tobias Høirup | 2007 | DeltaSwim | 58.91 | ||||||
23 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:02.19 | ||||||
24 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
- | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.94 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.04 | ||||||
3 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 34.10 | ||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.25 | ||||||
6 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.47 | ||||||
7 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 46.36 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.98 | ||||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.43 | ||||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.82 | ||||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.56 | ||||||
5 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
6 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.39 | ||||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.10 | ||||||
8 | Mille Post | 2004 | Grenaa Svømmeklub | 34.86 | ||||||
9 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.89 | ||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.09 | ||||||
11 | Freja Meyer | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 35.11 | ||||||
12 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 35.89 | ||||||
13 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.14 | ||||||
14 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 37.80 | ||||||
15 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.39 | ||||||
16 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.08 | ||||||
17 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.85 | ||||||
18 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 41.08 | ||||||
- | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.39 | ||||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 32.78 | ||||||
4 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 33.02 | ||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.26 | ||||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | ||||||
7 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.99 | ||||||
8 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.64 | ||||||
9 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 35.27 | ||||||
10 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 35.38 | ||||||
11 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.97 | ||||||
12 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.51 | ||||||
13 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 36.88 | ||||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.94 | ||||||
15 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | ||||||
16 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 38.84 | ||||||
17 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.25 | ||||||
18 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.29 | ||||||
19 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.48 | ||||||
20 | Malou Huss | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.76 | ||||||
21 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.00 | ||||||
22 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.19 | ||||||
23 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 41.45 | ||||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.50 | ||||||
25 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 42.18 | ||||||
26 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.56 | ||||||
27 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 44.22 | ||||||
28 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.17 | ||||||
29 | Julie Gram | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.87 | ||||||
30 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.58 | ||||||
31 | Julie Henriksen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 50.49 | ||||||
32 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 50.77 | ||||||
- | Mathilde Lindbjerg | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | DSQ | Async arm 35 m | |||||
- | Emma Thorup Kristensen | 2006 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.55 | ||||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | ||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.31 | ||||||
4 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.14 | ||||||
5 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.96 | ||||||
6 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.56 | ||||||
7 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 40.90 | ||||||
8 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 41.40 | ||||||
9 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 42.19 | ||||||
10 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 42.49 | ||||||
11 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.64 | ||||||
12 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.82 | ||||||
13 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.98 | ||||||
14 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 43.36 | ||||||
15 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.42 | ||||||
16 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.58 | ||||||
17 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 45.94 | ||||||
18 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.96 | ||||||
19 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.39 | ||||||
20 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.43 | ||||||
21 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.09 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.91 | ||||||
23 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.39 | ||||||
24 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.95 | ||||||
25 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.51 | ||||||
26 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 52.00 | ||||||
27 | Frederikke Wood | 2007 | Frem Odense | 52.24 | ||||||
28 | Mathilde Kristensen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 55.07 | ||||||
29 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 56.79 | ||||||
30 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 57.69 | ||||||
31 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 58.57 | ||||||
32 | Sarah Dyekjær Finseth | 2007 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 59.11 | ||||||
33 | Sofia Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 59.69 | ||||||
34 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 59.96 | ||||||
35 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:04.06 | ||||||
- | Emma Hauerslev | 2007 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.92 | ||||||
2 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 50.64 | ||||||
3 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.54 | ||||||
4 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 56.07 | ||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.88 | ||||||
6 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:29.31 | ||||||
- | Sofie Boelskift Jensen | 2009 | Brønderslev SK08 | DSQ | Asyn. arme v. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 29.03 | 1:00.56 | 1:31.79 | 2:01.55 | |||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.12 | 1:01.09 | 1:33.73 | 2:06.24 | |||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.68 | 1:08.39 | 1:44.40 | 2:19.59 | |||
4 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.16 | 1:08.41 | 1:46.27 | 2:22.39 | |||
5 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.66 | 1:09.15 | 1:46.07 | 2:23.68 | |||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.97 | 1:10.82 | 1:51.33 | 2:32.13 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 29.21 | 1:00.51 | 1:32.03 | 2:03.17 | |||
2 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.94 | 59.83 | 1:31.67 | 2:04.85 | |||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.29 | 1:03.98 | 1:38.84 | 2:13.16 | |||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.09 | 1:05.64 | 1:40.58 | 2:14.95 | |||
5 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.35 | 1:07.74 | 1:43.08 | 2:18.19 | |||
6 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 32.41 | 1:07.79 | 1:43.93 | 2:19.78 | |||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.09 | 1:12.13 | 1:51.73 | 2:29.74 | |||
8 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 36.35 | 1:16.06 | 1:55.58 | 2:31.90 | |||
9 | Emil Stidsen | 2003 | H.G.F. Svømning | 3:00.61 | ||||||
10 | Mazen Sharaf | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 48.47 | 1:46.84 | 2:47.46 | 3:43.14 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.81 | 1:03.10 | 1:37.57 | 2:10.78 | |||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.20 | 1:06.56 | 1:42.64 | 2:17.64 | |||
3 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | 1:07.71 | 1:44.13 | 2:18.08 | |||
4 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Auning Svømmeklub | 30.99 | 1:07.33 | 1:44.91 | 2:18.40 | |||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.20 | 1:09.74 | 1:46.39 | 2:21.45 | |||
6 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.24 | 1:08.16 | 1:45.97 | 2:22.28 | |||
7 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.20 | 1:11.26 | 1:49.32 | 2:24.50 | |||
8 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:10.13 | 1:48.45 | 2:24.58 | |||
9 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 34.27 | 1:12.56 | 1:51.90 | 2:28.08 | |||
10 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.22 | 1:12.81 | 1:51.74 | 2:29.46 | |||
11 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.33 | 1:15.12 | 1:57.39 | 2:37.64 | |||
12 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.99 | 1:16.25 | 1:58.48 | 2:40.25 | |||
13 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 38.67 | 1:19.87 | 2:02.06 | 2:40.46 | |||
14 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.34 | 1:19.43 | 2:01.95 | 2:42.52 | |||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.82 | 1:21.54 | 2:05.01 | 2:42.98 | |||
16 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.66 | 1:21.17 | 2:04.25 | 2:44.49 | |||
17 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 39.35 | 1:21.57 | 2:04.50 | 2:45.31 | |||
18 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.98 | 1:21.23 | 2:06.58 | 2:46.85 | |||
19 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.66 | 1:22.58 | 2:07.22 | 2:47.89 | |||
20 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.41 | 1:25.04 | 2:09.89 | 2:53.14 | |||
21 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 42.02 | 1:29.41 | 2:17.33 | 3:01.35 | |||
22 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 45.93 | 1:37.14 | 2:25.19 | 3:09.96 | |||
- | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 34.92 | 1:12.91 | 1:52.41 | 2:30.46 | |||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.33 | 1:13.66 | 1:55.98 | 2:35.47 | |||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.19 | 1:20.72 | 2:04.22 | 2:45.56 | |||
4 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 37.73 | 1:21.00 | 2:04.88 | 2:46.36 | |||
5 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.39 | 1:24.28 | 2:08.34 | 2:48.28 | |||
6 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.96 | 1:23.17 | 2:07.37 | 2:49.35 | |||
7 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.39 | 1:23.49 | 2:08.16 | 2:50.54 | |||
8 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 40.66 | 1:25.79 | 2:08.73 | 2:51.24 | |||
9 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.08 | 1:23.95 | 2:09.13 | 2:52.87 | |||
10 | Christian Pedersen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 40.50 | 1:26.78 | 2:12.94 | 2:54.95 | |||
11 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | 39.27 | 1:25.01 | 2:12.47 | 2:55.19 | |||
12 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.00 | 1:26.23 | 2:13.28 | 2:59.89 | |||
13 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 42.32 | 1:31.36 | 2:21.71 | 3:03.77 | |||
14 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 40.69 | 1:27.90 | 2:18.03 | 3:05.73 | |||
15 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | 1:29.55 | 2:19.32 | 3:07.26 | |||
16 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 42.40 | 1:31.51 | 2:21.49 | 3:07.42 | |||
17 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.81 | 1:32.40 | 2:22.92 | 3:09.09 | |||
18 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.09 | 1:33.50 | 2:24.99 | 3:10.30 | |||
19 | Annas Sallam | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 42.22 | 1:33.13 | 2:26.88 | 3:15.89 | |||
20 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.58 | 1:39.67 | 2:30.58 | 3:17.76 | |||
21 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.36 | 1:35.79 | 2:30.46 | 3:20.15 | |||
22 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.40 | 1:35.86 | 2:31.55 | 3:20.27 | |||
23 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.03 | 1:40.60 | 2:36.96 | 3:24.13 | |||
24 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.37 | 1:39.43 | 2:35.28 | 3:27.98 | |||
25 | Gisli Magnusson | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.74 | 1:38.27 | 2:35.25 | 3:31.80 | |||
26 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.97 | 1:46.83 | 2:42.45 | 3:32.71 | |||
27 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 50.65 | 1:48.32 | 2:46.16 | 3:37.15 | |||
28 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 49.59 | 1:45.89 | 2:43.83 | 3:37.57 | |||
29 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.39 | 1:42.83 | 2:41.86 | 3:38.49 | |||
30 | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 54.71 | 1:58.63 | 3:06.27 | 4:06.63 | |||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sander Drews | 2008 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.32 | 1:31.11 | 2:24.38 | 3:14.77 | |||
2 | Oliver Søe | 2009 | DeltaSwim | 45.60 | 1:35.76 | 2:28.53 | 3:15.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2019 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 juni 2019 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.71 | 1:16.19 | 1:58.40 | 2:39.82 | |||
2 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 40.44 | 1:28.55 | 2:18.51 | 3:04.34 | |||
3 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.89 | 1:32.88 | 2:24.17 | 3:10.99 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 30.88 | 1:04.20 | 1:39.03 | 2:13.95 | |||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.34 | 1:05.18 | 1:40.47 | 2:15.45 | |||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.67 | 1:05.82 | 1:41.47 | 2:16.10 | |||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.70 | 1:08.02 | 1:43.81 | 2:19.68 | |||
5 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 32.74 | 1:08.62 | 1:46.49 | 2:23.97 | |||
6 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.69 | 1:11.08 | 1:49.14 | 2:26.07 | |||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.04 | 1:10.56 | 1:48.77 | 2:26.96 | |||
8 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 34.29 | 1:13.09 | 1:51.08 | 2:27.35 | |||
9 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.29 | 1:12.50 | 1:50.82 | 2:29.12 | |||
10 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.72 | 1:14.86 | 1:54.50 | 2:32.91 | |||
11 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.59 | 1:14.38 | 1:55.34 | 2:34.67 | |||
12 | Ida Tilsted | 2004 | Ebeltoft Svømme Klub | 34.72 | 1:14.86 | 1:56.15 | 2:38.13 | |||
13 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.53 | 1:20.20 | 2:04.78 | 2:43.88 | |||
14 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.87 | 1:21.63 | 2:05.10 | 2:46.09 | |||
15 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 43.08 | 1:29.61 | 2:17.88 | 3:01.94 | |||
16 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 41.94 | 2:16.93 | 3:02.02 | ||||
17 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.02 | 1:27.85 | 2:16.44 | 3:02.63 | |||
18 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.42 | 1:34.17 | 2:29.44 | 3:23.05 | |||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Rebecca Priscilla Højer | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.08 | 1:07.30 | 1:43.69 | 2:17.67 | |||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 32.32 | 1:06.65 | 1:42.74 | 2:17.76 | |||
3 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.88 | 1:06.96 | 1:43.80 | 2:17.89 | |||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.56 | 1:06.62 | 1:43.46 | 2:19.65 | |||
5 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.11 | 1:09.94 | 1:47.74 | 2:24.45 | |||
6 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.85 | 1:10.74 | 1:48.01 | 2:25.13 | |||
7 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.68 | 1:10.14 | 1:47.89 | 2:25.73 | |||
8 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.23 | 1:11.85 | 1:51.10 | 2:26.88 | |||
9 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.22 | 1:10.79 | 1:49.55 | 2:27.33 | |||
10 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 33.05 | 1:10.91 | 1:51.10 | 2:28.97 | |||
11 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.44 | 1:12.88 | 1:52.14 | 2:29.76 | |||
12 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.01 | 1:13.26 | 1:53.18 | 2:29.82 | |||
13 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.15 | 1:13.81 | 1:53.48 | 2:31.43 | |||
14 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.11 | 1:14.46 | 1:54.32 | 2:32.23 | |||
15 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.42 | 1:14.92 | 1:54.82 | 2:32.59 | |||
16 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 34.88 | 1:14.67 | 1:54.57 | 2:33.67 | |||
17 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.22 | 1:14.22 | 1:54.36 | 2:34.16 | |||
18 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 36.32 | 1:16.93 | 1:56.97 | 2:34.31 | |||
19 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 37.43 | 1:18.01 | 1:58.54 | 2:37.26 | |||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.09 | 1:16.55 | 1:58.04 | 2:37.99 | |||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.20 | 1:16.11 | 1:57.86 | 2:38.03 | |||
22 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.84 | 1:18.49 | 2:02.16 | 2:39.09 | |||
23 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 36.35 | 1:17.81 | 1:59.71 | 2:40.99 | |||
24 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.99 | 1:20.47 | 2:04.13 | 2:42.86 | |||
25 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 36.64 | 1:18.89 | 2:04.82 | 2:47.07 | |||
26 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.15 | 1:21.81 | 2:05.75 | 2:47.18 | |||
27 | Olivia Tilsted | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 39.07 | 1:22.41 | 2:08.24 | 2:48.40 | |||
28 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.99 | 1:25.00 | 2:09.68 | 2:50.73 | |||
29 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.85 | 1:26.26 | 2:11.66 | 2:53.34 | |||
30 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.90 | 1:26.02 | 2:12.36 | 2:54.90 | |||
31 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 38.64 | 1:24.29 | 2:11.82 | 2:55.89 | |||
32 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.06 | 1:25.43 | 2:12.41 | 2:57.61 | |||
33 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.79 | 1:29.29 | 2:16.35 | 2:59.25 | |||
34 | Freja Kvist | 2006 | Ebeltoft Svømme Klub | 40.80 | 1:28.18 | 2:16.77 | 3:04.05 | |||
35 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.59 | 1:34.32 | 2:28.54 | 3:20.79 | |||
36 | Reinike Veenstra | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 45.54 | 1:38.14 | 2:33.44 | 3:26.10 | |||
37 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 46.95 | 1:43.89 | 2:44.52 | 3:44.09 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 34.91 | 1:11.53 | 1:49.38 | 2:24.92 | |||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.21 | 1:16.98 | 1:59.07 | 2:36.28 | |||
3 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 36.83 | 1:18.98 | 2:01.92 | 2:39.00 | |||
4 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.82 | 1:16.84 | 1:57.72 | 2:39.05 | |||
5 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 36.99 | 1:19.93 | 2:04.68 | 2:45.44 | |||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 37.25 | 1:20.79 | 2:05.36 | 2:46.48 | |||
7 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.85 | 1:22.59 | 2:06.91 | 2:48.85 | |||
8 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 37.61 | 1:21.73 | 2:07.29 | 2:49.19 | |||
9 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.43 | 1:19.84 | 2:05.48 | 2:49.20 | |||
10 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.65 | 1:24.87 | 2:10.31 | 2:51.46 | |||
11 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.49 | 1:22.66 | 2:10.05 | 2:57.22 | |||
12 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.70 | 1:29.21 | 2:15.80 | 3:01.66 | |||
13 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.01 | 1:29.44 | 2:17.94 | 3:02.63 | |||
14 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.05 | 1:30.48 | 2:18.78 | 3:05.08 | |||
15 | Johanne Kjær Sørensen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 41.58 | 1:29.60 | 2:17.78 | 3:05.44 | |||
16 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.43 | 1:28.52 | 2:18.65 | 3:06.48 | |||
17 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.37 | 1:33.25 | 2:22.44 | 3:07.20 | |||
18 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.53 | 1:30.42 | 2:20.55 | 3:07.91 | |||
19 | Cecilie Simmelkjær | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.61 | 1:33.92 | 2:25.04 | 3:12.99 | |||
20 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 43.83 | 1:33.28 | 2:27.11 | 3:13.14 | |||
21 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.56 | 1:32.95 | 2:24.93 | 3:14.58 | |||
22 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 44.51 | 1:35.53 | 2:27.86 | 3:15.05 | |||
23 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 46.29 | 1:38.66 | 2:30.83 | 3:16.69 | |||
24 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 44.47 | 1:34.82 | 2:27.06 | 3:18.29 | |||
25 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.24 | 1:38.10 | 2:29.89 | 3:18.64 | |||
26 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 49.72 | 1:41.90 | 2:33.73 | 3:23.38 | |||
27 | Sille Hegaard Gilling | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.42 | 1:36.92 | 2:34.87 | 3:29.13 | |||
28 | Jessie Balslev | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 48.33 | 1:43.48 | 3:30.61 | ||||
29 | Sofie Laursen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 47.35 | 1:42.84 | 2:39.67 | 3:30.84 | |||
30 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.57 | 1:44.03 | 2:39.09 | 3:31.66 | |||
31 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.35 | 1:41.69 | 2:38.53 | 3:34.27 | |||
32 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.25 | 1:47.04 | 2:45.30 | 3:34.56 | |||
33 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 44.83 | 1:39.92 | 2:32.37 | 3:38.72 | |||
34 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.54 | 1:49.39 | 2:49.09 | 3:42.05 | |||
35 | Mikkeline Svanholm | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.64 | 1:49.69 | 2:48.95 | 3:42.14 | |||
36 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 51.31 | 1:50.60 | 2:51.31 | 3:52.42 | |||
37 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 51.45 | 1:55.18 | 3:01.21 | 4:00.66 | |||
- | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
- | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.52 | 1:31.49 | 2:20.49 | 3:05.93 | |||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.95 | 1:42.17 | 2:38.01 | 3:31.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2019 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |