2019-08-24   14:29:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
XXXIII Turku Super Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: maalis 16, 2019 to maalis 16, 2019
Event 11, 200m Rintauinti N, T15 T15 - Final
Sponsor: Muovitech Finland
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.92 558 2:48.97
50m: 37.96
100m: 1:21.40
(43.44)
150m: 2:06.83
(45.43)
200m: 2:48.97
(42.14)
2 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.76 518 2:53.19 +4.22
50m: 40.49
100m: 1:24.03
(43.54)
150m: 2:08.51
(44.48)
200m: 2:53.19
(44.68)
3 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.70 441 3:02.74 +13.77
50m: 40.85
100m: 1:26.73
(45.88)
150m: 2:14.67
(47.94)
200m: 3:02.74
(48.07)
4 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti +0.77 365 3:14.49 +25.52
50m: 45.21
100m: 1:35.13
(49.92)
150m: 2:25.32
(50.19)
200m: 3:14.49
(49.17)
5 Ronja Maude 2005 Aurajoen Uinti +0.93 364 3:14.66 +25.69
50m: 42.77
100m: 1:29.89
(47.12)
150m: 2:22.87
(52.98)
200m: 3:14.66
(51.79)
6 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.87 356 3:16.16 +27.19
50m: 42.00
100m: 1:31.16
(49.16)
150m: 2:23.08
(51.92)
200m: 3:16.16
(53.08)
7 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti +0.71 344 3:18.40 +29.43
50m: 43.41
100m: 1:34.01
(50.60)
150m: 2:25.07
(51.06)
200m: 3:18.40
(53.33)
8 Veera Ele 2006 Aurajoen Uinti +0.84 330 3:21.14 +32.17
50m: 45.74
100m: 1:37.23
(51.49)
150m: 2:29.52
(52.29)
200m: 3:21.14
(51.62)
9 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti +0.92 309 3:25.56 +36.59
50m: 46.06
100m: 1:39.97
(53.91)
150m: 2:32.48
(52.51)
200m: 3:25.56
(53.08)
10 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti +0.88 298 3:28.21 +39.24
50m: 45.83
100m: 1:39.91
(54.08)
150m: 2:34.84
(54.93)
200m: 3:28.21
(53.37)
- Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.84 DNF
Event official at: 16.3.2019 12.27.11
Event 11, 200m Rintauinti N, T15 Naiset - Final
Sponsor: Muovitech Finland
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.77 686 2:37.69
50m: 35.28
100m: 1:16.08
(40.80)
150m: 1:57.77
(41.69)
200m: 2:37.69
(39.92)
2 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.77 567 2:47.99 +10.30
50m: 37.60
100m: 1:19.79
(42.19)
150m: 2:03.69
(43.90)
200m: 2:47.99
(44.30)
3 Oona Ahinko 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.83 556 2:49.09 +11.40
50m: 38.34
100m: 1:21.81
(43.47)
150m: 2:05.64
(43.83)
200m: 2:49.09
(43.45)
4 Ida Heino 2000 Porin Uimaseura +0.80 294 3:29.18 +51.49
50m: 48.23
100m: 1:40.05
(51.82)
150m: 2:34.65
(54.60)
200m: 3:29.18
(54.53)
5 Ella Parviainen 2003 Helsingin Uimarit +0.81 232 3:46.37 +1:08.68
50m: 48.82
100m: 1:45.95
(57.13)
150m: 2:44.93
(58.98)
200m: 3:46.37
(1:01.44)
Event official at: 16.3.2019 12.27.11
2019-03-16 12.27.22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner