Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hillerød Langbane Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:04 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicholas Castella |
2007 |
|
435 |
30.86 |
1:05.40 |
1:40.26 |
|
2:14.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Frederiksen |
2006 |
|
380 |
31.83 |
1:07.79 |
1:45.21 |
|
2:20.76 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
|
364 |
32.48 |
1:09.55 |
1:46.54 |
|
2:22.79 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
|
363 |
32.27 |
1:08.40 |
1:46.49 |
|
2:22.95 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
342 |
33.11 |
1:10.80 |
1:48.95 |
|
2:25.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
340 |
34.18 |
1:11.59 |
1:49.96 |
|
2:26.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
|
340 |
33.65 |
1:11.26 |
1:49.76 |
|
2:26.07 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
|
306 |
33.55 |
1:12.70 |
1:53.46 |
|
2:31.26 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Klitten |
2006 |
|
296 |
35.35 |
1:14.71 |
1:54.46 |
|
2:33.02 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
|
269 |
35.99 |
1:15.98 |
1:57.99 |
|
2:37.98 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
|
265 |
35.29 |
1:16.26 |
1:57.59 |
|
2:38.67 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joshua Michael Pedersen |
2006 |
|
261 |
35.48 |
1:16.52 |
1:59.10 |
|
2:39.44 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noah Lester |
2006 |
|
247 |
36.88 |
1:19.22 |
2:02.31 |
|
2:42.36 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andy Nguyen |
2006 |
|
240 |
35.98 |
1:17.66 |
2:02.30 |
|
2:43.97 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
William Foged |
2008 |
|
224 |
37.79 |
1:21.13 |
2:05.37 |
|
2:47.82 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nikolaj Pedersen |
2007 |
|
198 |
38.81 |
1:23.88 |
2:11.08 |
|
2:54.77 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
|
177 |
39.11 |
1:26.43 |
2:15.31 |
|
3:01.52 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victor Kühl |
2009 |
|
144 |
43.99 |
1:34.25 |
2:26.80 |
|
3:14.26 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
|
369 |
33.61 |
1:10.21 |
1:46.80 |
|
2:22.13 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Scott Foged |
2005 |
|
320 |
33.51 |
1:12.26 |
1:51.78 |
|
2:28.97 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
309 |
35.39 |
1:12.65 |
1:51.35 |
|
2:30.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
|
295 |
35.40 |
1:14.70 |
1:54.54 |
|
2:33.11 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofus Funder |
2005 |
|
295 |
33.96 |
1:12.32 |
1:51.81 |
|
2:33.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
|
287 |
33.22 |
1:12.68 |
1:55.90 |
|
2:34.55 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
549 |
29.06 |
1:00.38 |
1:32.54 |
|
2:04.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
|
524 |
29.27 |
1:01.53 |
1:34.71 |
|
2:06.45 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
513 |
29.85 |
1:02.08 |
1:35.79 |
|
2:07.40 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
511 |
30.06 |
1:02.42 |
1:35.76 |
|
2:07.53 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
498 |
29.31 |
1:01.44 |
1:35.30 |
|
2:08.68 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
486 |
30.22 |
1:03.37 |
1:37.09 |
|
2:09.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
|
482 |
29.98 |
1:03.49 |
1:37.52 |
|
2:10.07 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
462 |
29.55 |
1:02.49 |
1:38.45 |
|
2:11.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Holm |
2003 |
|
457 |
30.49 |
1:04.09 |
1:38.48 |
|
2:12.34 |
|
|
Herlev Svømning |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
451 |
30.52 |
1:05.36 |
1:40.00 |
|
2:12.95 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Sandal |
2003 |
|
390 |
31.28 |
1:08.59 |
1:46.82 |
|
2:19.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 juni 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:04 |
|