2019-07-18   18:27:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:41   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine B. U. Danielsen  2003      1:06.77  2:18.75  3:32.84    4:44.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:40.62                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      1:11.58  2:27.19  3:42.77    4:56.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:50.00                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003      1:09.43  2:24.74  3:41.64    4:58.52   
  Vejle Svømmeklub  4:55.52                 
                     
Katrine S. Frederiksen  2002      1:13.46  2:32.03  3:51.80    5:11.26   
  Helsinge Svømmeklub  5:01.06                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      1:15.62  2:35.15  3:54.52    5:13.67   
  Hillerød Svømmeklub  5:09.92                 
                     
Astrid Høffer  2004      1:17.96  2:42.37  4:05.78    5:27.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:19.48                 
                     
Mia Krüger  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  5:12.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:41 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      1:03.44  2:10.44  3:18.23    4:24.70   
  Vest-Brøndby  4:24.61                 
                     
Daniel Damsbo  2003      1:02.38  2:11.06  3:18.60    4:24.98   
  Vejle Svømmeklub  4:20.45                 
                     
Thor Bols Jeppesen  2002      1:02.66  2:10.85  3:19.01    4:26.54   
  Helsinge Svømmeklub  4:23.18                 
                     
Sune Schaarup  2003      1:04.47  2:15.29  3:26.23    4:36.45   
  Vejle Svømmeklub  4:35.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:56 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007      34.99        1:14.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.13                 
                     
Emma Hansen  2007      36.48        1:15.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.84                 
                     
Lucia Borgmann  2007      41.12        1:30.01   
  Farum Svømmeklub  1:26.85                 
                     
Sarah Laursen  2007      42.51        1:30.39   
  Vejle Svømmeklub  1:42.15                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Barfoot  2005      36.88        1:22.35   
  Vejle Svømmeklub  1:20.21                 
                     
Amanda F. Christiansen  2005      39.36        1:23.62   
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.16                 
                     
Fiona Jensen  2006      38.56        1:24.34   
  Værløse Svømmeklub  1:22.15                 
                     
Sophie Amalie Rasmussen  2006      40.39        1:25.71   
  Greve Svømmeklub  1:27.51                 
                     
Frida Høj Foldager  2006      43.89        1:35.51   
  Vejle Svømmeklub  1:34.49                 
                     
Signe Gyldenkærne  2006      47.05        1:48.81   
  Vordingborg Svømme Klub  1:37.46                 
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemærke  2003      31.02        1:05.60   
  Herlev Svømning  1:03.69                 
                     
Sarah Holm Clausen  2004      33.57        1:11.97   
  Farum Svømmeklub  1:12.39                 
                     
Freja Søndergaard  2004      33.67        1:14.62   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.15                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004      35.45        1:16.47   
  Vest-Brøndby  1:12.41                 
                     
Amalie Lund  2004      36.62        1:20.71   
  Helsinge Svømmeklub  1:22.01                 
                     
Lise Elton Jokumsen  2004      41.94        1:38.96   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Mikkelsen  2001      33.72        1:12.09   
  Vest-Brøndby  1:12.94                 
                     
Simone Jørgensen  1999      33.04        1:13.62   
  Farum Svømmeklub  1:09.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:04   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Jensen  2006      35.34        1:18.81   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.25                 
                     
Noah Lester  2006      36.43        1:19.64   
  Værløse Svømmeklub  1:20.27                 
                     
Jonas Wilms Jensen  2007      36.02        1:20.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:20.32                 
                     
Victor Møller Klitgaard  2006      37.68        1:23.58   
  Helsinge Svømmeklub  1:21.99                 
                     
Noah Sanchez  2006      39.26        1:27.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:27.25                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006      39.57        1:29.12   
  Vejle Svømmeklub  1:31.92                 
                     
Emanuele Holm Ciampi  2006      41.57        1:34.29   
  Farum Svømmeklub  1:35.79                 
                     
William Larsen  2006      42.54        1:35.24   
  Vordingborg Svømme Klub  1:26.11                 
                     
Oscar David Morthorst  2007      46.02        1:42.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:38.88                 
                     
10  Emil Nissen  2006      49.12        1:50.83   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julius Holst Krabbe  2007              DSQ  asynkron arme 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofus Norby Larsson  2004      33.95        1:12.27   
  Herlev Svømning  1:18.72                 
                     
Anton Skov Grell  2004      33.25        1:12.49   
  Glostrup Svømmeklub  1:10.25                 
                     
Victor Christiansen  2004      33.96        1:12.68   
  Helsinge Svømmeklub  1:14.64                 
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004      34.69        1:17.62   
  Helsinge Svømmeklub  1:16.97                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      35.53        1:17.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.99                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      37.70        1:22.74   
  Værløse Svømmeklub  1:20.01                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005      38.46        1:24.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.81                 
                     
Mauritz Otzen  2005      40.46        1:26.29   
  Vest-Brøndby  1:31.73                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003      26.11        56.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  53.82                 
                     
Laurits Kenskov  2001      27.30        57.71   
  Herlev Svømning  55.74                 
                     
Felix Lund  2001      27.19        59.08   
  Herlev Svømning  57.90                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002      28.10        59.22   
  Svømmeklubben S 68  57.66                 
                     
Andreas Kronborg  2002      27.86        59.35   
  Vejle Svømmeklub  59.61                 
                     
Nicklas Andersen  2001      27.85        1:00.61   
  Helsinge Svømmeklub  1:00.32                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      28.52        1:01.38   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.63                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      29.74        1:02.16   
  Vest-Brøndby  1:00.93                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002      28.95        1:02.28   
  Vest-Brøndby  1:00.06                 
                     
10  Peter Vinge-Maigaard  2003      29.39        1:02.89   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:02.08                 
                     
11  Asger Johansen  2003      29.68        1:05.54   
  Glostrup Svømmeklub  1:05.21                 
                     
12  Oskar Skov Grell  2002      30.98        1:05.56   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.50                 
                     
13  Jacob Lyse Søe  2003      31.38        1:07.01   
  Odder Svømmeklub  1:05.77                 
                     
14  Simon Sandal  2003      30.79        1:08.02   
  Vejle Svømmeklub  1:10.84                 
                     
15  Peter Holm  2003      31.66        1:08.90   
  Herlev Svømning  1:10.13                 
                     
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:02.46                 
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Bech  1998      27.76        58.79   
  Farum Svømmeklub  57.77                 
                     
Mads Steen Petersen  1997      27.65        59.37   
  Helsinge Svømmeklub  59.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:04 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007      36.48  1:17.85  1:58.85    2:39.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.95                 
                     
Andrea Strandby  2007      40.90  1:26.40  2:12.86    2:59.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:50.43                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007      43.71  1:30.35  2:17.48    3:02.26   
  Vordingborg Svømme Klub  3:07.08                 
                     
Rosa Marie Sjøberg  2008      47.04  1:36.88  2:27.20    3:13.49   
  Værløse Svømmeklub  3:30.71                 
                     
Emily Amalie Jensen  2007      46.59  1:36.55  2:28.89    3:18.70   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Alberte Ricken  2007      47.94  1:42.67  2:35.65    3:24.74   
  Hillerød Svømmeklub  3:26.80                 
                     
Laura Christoffersen  2007      49.23  1:41.65  2:36.69    3:28.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Annabella Holm Ciampi  2009      48.83  1:45.24  2:42.29    3:33.76   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sofie K. Eriksen  2007      53.92  1:51.31  2:47.16    3:40.64   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Nanna Hessner  2007      55.12  1:53.69  2:54.43    3:50.90   
  Værløse Svømmeklub  4:06.04                 
                     
11  Sophia Groth  2010      57.83  2:01.25  3:05.21    4:05.39   
  Værløse Svømmeklub  4:01.59                 
                     
Freja Lego Berg  2007              DSQ  svøm på maven v 150m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Mølholm  2005      39.64  1:19.77  2:01.65    2:42.75   
  Hillerød Svømmeklub  2:48.81                 
                     
Sophie Kronborg  2005      38.41  1:20.44  2:02.97    2:44.11   
  Vejle Svømmeklub  2:50.92                 
                     
Sophia Jochumsen  2006      38.88  1:21.03  2:04.57    2:46.14   
  Vejle Svømmeklub  2:50.90                 
                     
Frida Høj Andersen  2005      39.73  1:22.45  2:05.40    2:47.21   
  Ishøj Svømme Klub  2:45.43                 
                     
Julie Segato  2005      39.48  1:22.50  2:06.24    2:49.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:50.49                 
                     
Mathilde Rømer  2006      39.77  1:23.22  2:07.75    2:51.91   
  Farum Svømmeklub  2:47.65                 
                     
Amalie Carlsen Risager  2006      40.36  1:25.10  2:09.28    2:53.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:54.24                 
                     
Aurora Troldahl Jakobsen  2005      40.25  1:23.93  2:09.28    2:53.59   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Martha Bødker Thomsen  2005      42.47  1:27.56  2:13.48    2:57.21   
  Værløse Svømmeklub  2:53.03                 
                     
10  Ella Bødker Thomsen  2005      42.68  1:28.23  2:14.26    2:58.94   
  Værløse Svømmeklub  2:58.28                 
                     
11  Isabella Borgmann  2005      44.52  1:32.35  2:21.70    3:08.22   
  Farum Svømmeklub  3:31.02                 
                     
12  Helene Orben  2005      44.91  1:35.33  2:25.79    3:10.34   
  Farum Svømmeklub  3:06.83                 
                     
13  Natalie Dang N. Larsen  2006      45.85  1:36.13  2:26.62    3:14.89   
  Vordingborg Svømme Klub  3:03.76                 
                     
Amalie Lythcke  2006              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Lund-Schierbeck  2003      36.18  1:15.23  1:56.02    2:34.61   
  Værløse Svømmeklub  2:29.64                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004      38.28  1:18.95  1:59.93    2:40.13   
  Odder Svømmeklub  2:31.80                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004      38.04  1:18.76  2:00.88    2:42.26   
  Vest-Brøndby  2:37.05                 
                     
Laura Jørgensen  2004      39.17  1:20.85  2:03.83    2:46.01   
  Helsinge Svømmeklub  2:52.16                 
                     
Silja Nøhr Mortensen  2003      39.87  1:21.30  2:05.24    2:48.89   
  Albertslund IF  2:47.30                 
                     
Nomi I. K. Schau  2004      40.43  1:24.25  2:09.50    2:52.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.91                 
                     
Laura Thomadsen  2004      42.26  1:27.96  2:15.13    3:00.92   
  Albertslund IF  3:08.78                 
                     
Karoline K. Larsen  2004              DSQ  svøm på maven v 50m 
  Farum Svømmeklub  2:28.92                 
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001      36.19  1:15.80  1:56.88    2:36.77   
  Vest-Brøndby  2:23.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Castella  2007      34.10  1:11.59  1:50.45    2:28.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:26.85                 
                     
Alexander Kühnell  2006      36.54  1:15.07  1:55.72    2:35.91   
  Helsinge Svømmeklub  2:35.32                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006      38.58  1:20.15  2:00.96    2:42.37   
  Vejle Svømmeklub  2:43.16                 
                     
Nicklas Kolt Købsted  2006      38.32  1:20.22  2:04.11    2:46.15   
  Helsinge Svømmeklub  2:59.11                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      40.95  1:26.16  2:11.47    2:56.46   
  Hillerød Svømmeklub  2:51.17                 
                     
Nikolaj Assentoft Brandt  2007      41.53  1:27.12  2:13.74    2:58.39   
  Helsinge Svømmeklub  3:01.68                 
                     
Jacob Michael Madsen  2006      42.43  1:28.50  2:17.72    3:01.87   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Johan Klitten  2006      46.77  1:35.58  2:25.34    3:10.42   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.90                 
                     
Kasper Kempel Laursen  2008      49.03  1:40.99  2:34.61    3:24.94   
  Værløse Svømmeklub  3:58.11                 
                     
10  Sebastian Øster Boisen  2008      46.63  1:39.84  2:32.66    3:25.24   
  Værløse Svømmeklub  3:45.01                 
                     
11  Nicolai Preben-Andersen  2007      55.82  1:58.38  3:01.59    4:01.82   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cornelius Olsen  2005      36.36  1:17.59  1:58.82    2:39.68   
  Farum Svømmeklub  2:29.40                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005      38.73  1:21.73  2:06.78    2:51.29   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:45.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007      43.63  1:31.03  2:19.75    3:07.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:11.07                 
                     
Sarah Laursen  2007      44.30  1:34.99  2:23.98    3:12.92   
  Vejle Svømmeklub  3:06.73                 
                     
Liya Arnholtz  2007      46.57  1:39.44  2:34.77    3:28.30   
  Helsinge Svømmeklub  3:27.56                 
                     
Sofie Kohave Sørensen  2007      49.64  1:46.81  2:45.97    3:44.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:49.57                 
                     
Liva Poulsen  2007      50.94  1:51.39  2:52.64    3:50.22   
  Hillerød Svømmeklub  3:53.43                 
                     
Nanna Hessner  2007      53.04  1:55.56  2:58.38    4:00.94   
  Værløse Svømmeklub  3:53.48                 
                     
Ida Hinchely  2008      56.24  2:00.75  3:03.86    4:04.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:04.26                 
                     
Sophia Groth  2010      1:06.30  2:20.35  3:35.57    4:47.55   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Henning  2005      42.23  1:29.98  2:17.07    3:04.70   
  Hillerød Svømmeklub  3:03.42                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005      42.39  1:29.85  2:17.89    3:06.74   
  Greve Svømmeklub  3:10.58                 
                     
Amalie Helfelt  2006      43.64  1:33.93  2:24.43    3:15.57   
  Værløse Svømmeklub  3:14.62                 
                     
Filippa Walløe  2005      42.86  1:32.84  2:25.63    3:19.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:06.98                 
                     
Mathilde Rømer  2006      44.13  1:34.62  2:27.03    3:20.29   
  Farum Svømmeklub  3:09.81                 
                     
Viola Søbye  2006      46.58  1:39.18  2:32.97    3:24.72   
  Værløse Svømmeklub  3:25.03                 
                     
Sophie Amalie Rasmussen  2006      47.70  1:41.27  2:37.43    3:32.61   
  Greve Svømmeklub  3:29.23                 
                     
Marie Rose  2006      46.66  1:45.11  2:50.00    3:55.33   
  Farum Svømmeklub  3:42.50                 
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Hülsen  2002      39.11  1:22.06  2:07.03    2:52.46   
  Vejle Svømmeklub  2:47.40                 
                     
Ida Oest  2003      41.16  1:26.49  2:13.99    3:01.09   
  Herlev Svømning  3:03.76                 
                     
Mathilde P. Mathiesen  2004      42.17  1:29.49  2:16.84    3:03.24   
  Albertslund IF  2:55.07                 
                     
Mathilde Svendsen  2004      40.41  1:25.91  2:14.90    3:04.82   
  Greve Svømmeklub  3:00.24                 
                     
Pernille Møller Leisted  2002      43.33  1:31.68  2:21.01    3:10.59   
  Helsinge Svømmeklub  3:08.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Larsen  2006      38.81  1:25.58  2:11.21    2:55.87   
  Vordingborg Svømme Klub  2:55.80                 
                     
Victor Møller Klitgaard  2006      40.81  1:28.87  2:16.52    3:02.57   
  Helsinge Svømmeklub  3:02.88                 
                     
Andy Nguyen  2006      43.55  1:33.49  2:25.53    3:16.77   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Oscar David Morthorst  2007      44.77  1:36.37  2:29.43    3:23.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:16.13                 
                     
Joachim Nyvang Thorngreen  2007      49.83  1:48.41  2:48.73    3:43.61   
  Hillerød Svømmeklub  3:47.57                 
                     
Jonas Wilms Jensen  2007      52.37  1:49.89  2:49.36    3:46.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sebastian S. Sørensen  2008      54.85  1:59.38  3:03.40    4:07.77   
  Hillerød Svømmeklub  4:35.49                 
                     
Sebastian Kjær Sørensen  2007      59.33  2:07.88  3:14.32    4:16.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Groth  2008      1:02.31  2:13.00  3:25.94    4:33.52   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mauritz Otzen  2005      42.78  1:29.56  2:17.36    3:03.45   
  Vest-Brøndby  2:57.51                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      41.52  1:28.17  2:15.60    3:03.73   
  Værløse Svømmeklub  3:05.81                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005      41.38  1:29.13  2:17.17    3:05.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:04.81                 
                     
Scott Foged  2005      43.20  1:32.22  2:21.48    3:09.18   
  Helsinge Svømmeklub  3:43.47                 
                     
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      41.51  1:29.95  2:20.73    3:12.21   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.20                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005              DSQ  1 hånd i vend v 150m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:03.65                 
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sune Schaarup  2003      35.89  1:16.58  1:57.48    2:37.90   
  Vejle Svømmeklub  2:37.87                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003      35.59  1:18.03  2:01.69    2:44.73   
  Herlev Svømning  2:39.85                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      37.90  1:19.88  2:03.71    2:47.15   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.00                 
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999      35.08  1:15.59  1:57.41    2:39.39   
  Vest-Brøndby  2:25.85                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub  2:25.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007              29.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.87                 
Martine Damborg  2007              29.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.43                 
Emma Hansen  2007              30.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.60                 
Andrea Strandby  2007              32.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.64                 
Sarah Laursen  2007              33.92   
  Vejle Svømmeklub  33.75                 
Emily Amalie Jensen  2007              35.72   
  Helsinge Svømmeklub  35.02                 
Anna Gregers Jørgensen  2007              35.76   
  Hillerød Svømmeklub  37.97                 
Caroline Leander Søltoft  2010              35.85   
  Hillerød Svømmeklub  37.41                 
Silje Egeberg Nordhald  2007              35.96   
  Vordingborg Svømme Klub  36.33                 
10  Julie Bjørn-Pedersen  2007              36.07   
  Helsinge Svømmeklub  38.27                 
11  Rosa Marie Sjøberg  2008              36.26   
  Værløse Svømmeklub  38.99                 
12  Alberte Ricken  2007              37.56   
  Hillerød Svømmeklub  39.21                 
13  Laura Christoffersen  2007              38.30   
  Hillerød Svømmeklub  39.38                 
14  Anna Søjberg Madsen  2008              38.49   
  Helsinge Svømmeklub  37.60                 
15  Sofie K. Eriksen  2007              38.74   
  Værløse Svømmeklub  39.41                 
16  Helena Nielsen  2007              39.59   
  Hillerød Svømmeklub  41.26                 
17  Ida Hinchely  2008              39.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  42.17                 
18  Liva Poulsen  2007              40.12   
  Hillerød Svømmeklub  41.42                 
19  Annabella Holm Ciampi  2009              40.87   
  Farum Svømmeklub  39.30                 
20  Freja Lego Berg  2007              43.28   
  Værløse Svømmeklub  40.88                 
21  Sofie Kohave Sørensen  2007              44.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  41.34                 
22  Cecilia Falkenstrøm  2008              45.60   
  Hillerød Svømmeklub  52.54                 
23  Sophia Groth  2010              46.21   
  Værløse Svømmeklub  46.29                 
24  Thilde Ptak  2009              50.31   
  Hillerød Svømmeklub  47.99                 
25  Anna Edith Juul Jørgensen  2010              52.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mille Lai Byberg  2010              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  51.46                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Korndal-Henriksen  2005              30.22   
  Farum Svømmeklub  30.56                 
Mathilde Thor Møller  2005              30.53   
  Farum Svømmeklub  29.95                 
Fiona Jensen  2006              30.90   
  Værløse Svømmeklub  31.50                 
Mette Barfoot  2005              31.05   
  Vejle Svømmeklub  30.72                 
Caroline Henning  2005              31.06   
  Hillerød Svømmeklub  32.93                 
Aurora Troldahl Jakobsen  2005              31.76   
  Helsinge Svømmeklub  30.91                 
Marie Skole Sørensen  2006              31.93   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  32.66                 
Helena Fogh Kronborg  2005              32.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.34                 
Martha Bødker Thomsen  2005              32.22   
  Værløse Svømmeklub  32.79                 
10  Amalie Carlsen Risager  2006              32.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.67                 
11  Helene Orben  2005              32.56   
  Farum Svømmeklub  33.87                 
12  Amanda F. Christiansen  2005              32.82   
  Vordingborg Svømme Klub  31.46                 
13  Sophia Jochumsen  2006              32.85   
  Vejle Svømmeklub  32.81                 
14  Ella Bødker Thomsen  2005              32.89   
  Værløse Svømmeklub  33.57                 
15  Frida Høj Foldager  2006              33.93   
  Vejle Svømmeklub  33.63                 
16  Marie Rose  2006              34.04   
  Farum Svømmeklub  35.43                 
17  Isabella Borgmann  2005              34.31   
  Farum Svømmeklub  33.73                 
18  Signe Gyldenkærne  2006              34.82   
  Vordingborg Svømme Klub  33.90                 
19  Viola Søbye  2006              37.70   
  Værløse Svømmeklub  37.38                 
20  Natalie Dang N. Larsen  2006              39.67   
  Vordingborg Svømme Klub  35.51                 
Amalie Lythcke  2006              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  32.49                 
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  32.22                 
Filippa Walløe  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.34                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002              28.16   
  Farum Svømmeklub  27.50                 
Sofie Lund-Schierbeck  2003              28.69   
  Værløse Svømmeklub  28.73                 
Ulrikke Veje  2002              29.02   
  Hillerød Svømmeklub  29.03                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              29.14   
  Vest-Brøndby  28.33                 
Maya Ehlers Hansen  2004              29.53   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004              29.67   
  Hillerød Svømmeklub  29.59                 
Cecilie Hingebjerg  2004              29.70   
  Vejle Svømmeklub  29.47                 
Emma Vega Thorsen  2004              29.91   
  Vest-Brøndby  29.46                 
Dagmar Boeck  2004              29.97   
  Farum Svømmeklub  30.23                 
10  Josephine Gribsvad  2003              30.03   
  Hillerød Svømmeklub  29.87                 
11  Johanne Baes Aaholst  2004              30.07   
  Hillerød Svømmeklub  29.57                 
12  Kathrine Bech Nielsen  2004              30.13   
  Odder Svømmeklub  29.51                 
13  Freja Søndergaard  2004              30.46   
  Vordingborg Svømme Klub  30.73                 
14  Laura Jørgensen  2004              30.48   
  Helsinge Svømmeklub  30.20                 
15  Sarah Holm Clausen  2004              30.68   
  Farum Svømmeklub  30.25                 
16  Silja Nøhr Mortensen  2003              30.99   
  Albertslund IF  30.67                 
17  Thea F. Johansen  2003              31.14   
  Herlev Svømning  29.80                 
18  Mathilde Svendsen  2004              31.46   
  Greve Svømmeklub  30.60                 
19  Lise Elton Jokumsen  2004              31.53   
  Hillerød Svømmeklub  31.76                 
20  Clara Hartvig-Olsen  2004              31.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.47                 
21  Laura Thomadsen  2004              32.94   
  Albertslund IF  32.13                 
22  Astrid Høffer  2004              33.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.29                 
23  Amalie Lund  2004              33.15   
  Helsinge Svømmeklub  31.81                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001              29.91   
  Vest-Brøndby  29.86                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001              29.95   
  Farum Svømmeklub  28.68                 
Emma Mikkelsen  2001              31.08   
  Vest-Brøndby  29.52                 
Simone Jørgensen  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub  28.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Castella  2007              28.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.23                 
Kristoffer Thaulow  2007              29.39   
  Farum Svømmeklub  29.87                 
Tobias Frederiksen  2006              29.66   
  Helsinge Svømmeklub  29.12                 
Jacob Michael Madsen  2006              30.15   
  Værløse Svømmeklub  33.02                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006              30.18   
  Vejle Svømmeklub  30.75                 
Alexander Kühnell  2006              30.24   
  Helsinge Svømmeklub  29.64                 
Nicklas Kolt Købsted  2006              30.24   
  Helsinge Svømmeklub  30.69                 
Elias Jensen  2006              30.64   
  Hillerød Svømmeklub  29.74                 
Oscar Høck Just  2006              30.89   
  Farum Svømmeklub  31.52                 
10  Lasse S. Frederiksen  2006              30.92   
  Helsinge Svømmeklub  31.31                 
11  Joshua Michael Pedersen  2006              30.94   
  Farum Svømmeklub  31.84                 
12  Sebastian Roesen Larsen  2006              31.46   
  Hillerød Svømmeklub  31.54                 
13  Emanuele Holm Ciampi  2006              32.27   
  Farum Svømmeklub  32.65                 
14  Johan Klitten  2006              32.69   
  Hillerød Svømmeklub  32.57                 
15  Noah Sanchez  2006              33.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.64                 
16  Noah Lester  2006              33.74   
  Værløse Svømmeklub  34.76                 
17  Joachim Nyvang Thorngreen  2007              34.50   
  Hillerød Svømmeklub  35.89                 
18  Benjamin Krohn Markussen  2008              34.69   
  Farum Svømmeklub  37.11                 
19  William Foged  2008              34.72   
  Helsinge Svømmeklub  33.40                 
20  Emil Madsen  2007              36.22   
  Helsinge Svømmeklub  36.63                 
21  Nikolaj Pedersen  2007              36.32   
  Helsinge Svømmeklub  36.06                 
22  Emil Nissen  2006              37.87   
  Hillerød Svømmeklub  37.33                 
23  Kasper Kempel Laursen  2008              38.22   
  Værløse Svømmeklub  36.34                 
24  Julius Holst Krabbe  2007              38.31   
  Værløse Svømmeklub  39.24                 
25  Sebastian Kjær Sørensen  2007              38.41   
  Hillerød Svømmeklub  41.31                 
25  Sebastian S. Sørensen  2008              38.41   
  Hillerød Svømmeklub  38.31                 
27  Sebastian Øster Boisen  2008              38.43   
  Værløse Svømmeklub  39.76                 
28  Victor Kühl  2009              38.48   
  Helsinge Svømmeklub  38.90                 
29  Alexander Groth  2008              41.30   
  Værløse Svømmeklub  43.68                 
30  Alexander Nielsen  2006              41.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.45                 
31  Nicolai Preben-Andersen  2007              42.29   
  Værløse Svømmeklub  43.83                 
32  Loui Arnholtz  2010              43.66   
  Helsinge Svømmeklub  42.23                 
33  Christian Dam-Andersen  2009              48.03   
  Helsinge Svømmeklub  44.08                 
34  Louis Ditlefsen  2009              49.10   
  Hillerød Svømmeklub  49.43                 
35  Malte Scott Jensen  2009              49.63   
  Hillerød Svømmeklub  50.57                 
36  Christian Tronier  2009              50.54   
  Hillerød Svømmeklub  52.68                 
37  Lucas Kristiansen  2009              51.66   
  Hillerød Svømmeklub  51.13                 
38  Carlos Nicolas Jensen  2010              59.49   
  Hillerød Svømmeklub                   
39  Bastian Eggert  2009              1:00.06   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.68                 
Alfred Katz-Kolberg  2007              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  44.57                 
Oscar Anton Nielsen  2009              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  41.74                 
Mikkel Rasmussen  2007              DSQ  tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  45.92                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Skov Grell  2004              29.41   
  Glostrup Svømmeklub  28.86                 
Sofus Norby Larsson  2004              30.12   
  Herlev Svømning  30.73                 
Benjamin Schultz Hansen  2005              30.31   
  Farum Svømmeklub  31.36                 
Victor Christiansen  2004              30.40   
  Helsinge Svømmeklub  30.60                 
Max Venborg Kromann  2005              30.42   
  Vejle Svømmeklub  30.13                 
Scott Foged  2005              30.46   
  Helsinge Svømmeklub                   
Frederik Knakkergaard  2005              30.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.12                 
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005              30.66   
  Hillerød Svømmeklub  30.70                 
Viktor Junker Neldeberg  2004              30.91   
  Helsinge Svømmeklub  31.04                 
10  Sofus Funder  2005              30.97   
  Vejle Svømmeklub  31.62                 
11  Frederik Rasmussen  2005              32.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.53                 
11  Karl Svane Kristensen  2005              32.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.39                 
Viktor Reinholdt Petersen  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Lund  2001              24.07   
  Herlev Svømning  23.84                 
Rasmus Nickelsen  2003              24.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  23.49                 
Laurits Kenskov  2001              24.79   
  Herlev Svømning  24.03                 
Andreas Kronborg  2002              25.80   
  Vejle Svømmeklub  25.70                 
Victor Bendix Beiter  2001              25.99   
  Herlev Svømning  25.72                 
Magnus Juul Hansen  2003              26.19   
  Vordingborg Svømme Klub  26.75                 
Elias Hanghøj Jonsson  2002              26.24   
  Svømmeklubben S 68  24.92                 
Frederik Jørgensen  2003              26.26   
  Farum Svømmeklub  25.80                 
Frederik Emil Bækgaard  2002              26.32   
  Vest-Brøndby  26.03                 
10  Peter Holm  2003              26.47   
  Herlev Svømning  26.04                 
11  Asbjørn Floor-Bøjden  2002              26.49   
  Vest-Brøndby  26.32                 
12  Thor Bols Jeppesen  2002              26.54   
  Helsinge Svømmeklub  26.27                 
13  Asger Johansen  2003              26.65   
  Glostrup Svømmeklub  26.57                 
13  Daniel Damsbo  2003              26.65   
  Vejle Svømmeklub  27.23                 
15  Carl Kirchhoff  2002              26.89   
  Hillerød Svømmeklub  27.17                 
16  Jacob Lyse Søe  2003              27.29   
  Odder Svømmeklub  27.04                 
17  Simon Sandal  2003              27.35   
  Vejle Svømmeklub  28.05                 
18  Peter Vinge-Maigaard  2003              27.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  26.73                 
19  Christian Ong Hansen  2001              28.08   
  Farum Svømmeklub  27.51                 
20  Harald Wiehe Struberg  2003              28.11   
  Herlev Svømning  29.03                 
Lars Reber Knudsen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub  27.12                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Steen Petersen  1997              25.97   
  Helsinge Svømmeklub  25.26                 
Lars Thor Sørensen  1999              26.40   
  Vest-Brøndby  25.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007              33.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.53                 
Sofie Ravn Herche  2007              33.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.56                 
Silje Egeberg Nordhald  2007              40.81   
  Vordingborg Svømme Klub  40.25                 
Rosa Marie Sjøberg  2008              41.60   
  Værløse Svømmeklub  43.52                 
Alberte Ricken  2007              44.31   
  Hillerød Svømmeklub  45.13                 
Caroline Jørgensen  2008              45.22   
  Farum Svømmeklub  46.67                 
Laura Christoffersen  2007              46.04   
  Hillerød Svømmeklub  48.15                 
Anna Gregers Jørgensen  2007              46.06   
  Hillerød Svømmeklub  49.99                 
Julie Bjørn-Pedersen  2007              47.70   
  Helsinge Svømmeklub  46.56                 
10  Melani Jesse  2008              49.48   
  Helsinge Svømmeklub  51.93                 
11  Nanna Hessner  2007              51.14   
  Værløse Svømmeklub  50.26                 
12  Caroline Leander Søltoft  2010              51.23   
  Hillerød Svømmeklub  49.68                 
13  Anna Søjberg Madsen  2008              52.56   
  Helsinge Svømmeklub  47.09                 
14  Helena Nielsen  2007              53.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Cecilia Falkenstrøm  2008              53.98   
  Hillerød Svømmeklub  52.90                 
16  Freja Lego Berg  2007              54.56   
  Værløse Svømmeklub  51.51                 
17  Thilde Ptak  2009              58.62   
  Hillerød Svømmeklub  56.62                 
18  Anna Edith Juul Jørgensen  2010              1:00.14   
  Hillerød Svømmeklub  1:06.79                 
Sofie K. Eriksen  2007              DSQ  tyvstart 
  Værløse Svømmeklub  46.24                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Segato  2005              34.98   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.60                 
Sophie Kronborg  2005              35.24   
  Vejle Svømmeklub  36.40                 
Mathilde Rømer  2006              37.11   
  Farum Svømmeklub  36.01                 
Emma Mølholm  2005              37.44   
  Hillerød Svømmeklub  40.25                 
Martha Bødker Thomsen  2005              38.16   
  Værløse Svømmeklub  37.31                 
Amalie Helfelt  2006              38.30   
  Værløse Svømmeklub  37.30                 
Ella Bødker Thomsen  2005              38.34   
  Værløse Svømmeklub  37.42                 
Aurora Troldahl Jakobsen  2005              38.62   
  Helsinge Svømmeklub  39.20                 
Marie Skole Sørensen  2006              39.72   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.06                 
10  Frida Høj Foldager  2006              41.53   
  Vejle Svømmeklub  41.92                 
11  Isabella Borgmann  2005              41.89   
  Farum Svømmeklub  41.05                 
12  Natalie Dang N. Larsen  2006              42.82   
  Vordingborg Svømme Klub  39.70                 
13  Signe Gyldenkærne  2006              45.22   
  Vordingborg Svømme Klub  40.94                 
Amalie Lythcke  2006              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  37.09                 
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  38.59                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Lund-Schierbeck  2003              32.62   
  Værløse Svømmeklub  32.15                 
Amalie Kruse Enemærke  2003              33.15   
  Herlev Svømning  31.53                 
Thea F. Johansen  2003              33.37   
  Herlev Svømning  32.06                 
Maj Jensen  2003              33.50   
  Farum Svømmeklub  31.97                 
Alberte Skov Forsberg  2003              34.13   
  Vejle Svømmeklub  31.96                 
Kathrine Bech Nielsen  2004              34.88   
  Odder Svømmeklub  32.88                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              34.92   
  Vest-Brøndby  33.26                 
Karoline K. Larsen  2004              35.02   
  Farum Svømmeklub  33.06                 
Kristine Hülsen  2002              35.33   
  Vejle Svømmeklub  34.43                 
10  Silja Nøhr Mortensen  2003              35.62   
  Albertslund IF  35.14                 
11  Sarah Holm Clausen  2004              36.02   
  Farum Svømmeklub  36.46                 
12  Nomi I. K. Schau  2004              36.40   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.52                 
13  Mathilde P. Mathiesen  2004              36.63   
  Albertslund IF  34.89                 
14  Josephine Gribsvad  2003              36.92   
  Hillerød Svømmeklub  33.81                 
15  Ida Zeiler Terkildsen  2004              36.95   
  Hillerød Svømmeklub  35.53                 
16  Johanne Baes Aaholst  2004              37.05   
  Hillerød Svømmeklub  35.30                 
17  Ida Oest  2003              38.74   
  Herlev Svømning  38.45                 
18  Astrid Høffer  2004              39.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.89                 
19  Ulrikke Veje  2002              40.10   
  Hillerød Svømmeklub  36.08                 
20  Amalie Lund  2004              40.93   
  Helsinge Svømmeklub  38.53                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001              33.36   
  Vest-Brøndby  31.96                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001              35.27   
  Farum Svømmeklub  32.46                 
Emma Mikkelsen  2001              36.95   
  Vest-Brøndby  35.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:32   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Kühnell  2006              35.08   
  Helsinge Svømmeklub  34.07                 
Elias Jensen  2006              35.11   
  Hillerød Svømmeklub  36.64                 
Oscar Høck Just  2006              35.78   
  Farum Svømmeklub  35.42                 
Malthe Elias Wolgast  2006              35.93   
  Vejle Svømmeklub  36.60                 
Nicklas Kolt Købsted  2006              37.47   
  Helsinge Svømmeklub  37.91                 
Jonas Wilms Jensen  2007              37.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.58                 
Jacob Michael Madsen  2006              38.44   
  Værløse Svømmeklub  40.01                 
Kristoffer Thaulow  2007              39.44   
  Farum Svømmeklub  37.58                 
Lasse S. Frederiksen  2006              39.50   
  Helsinge Svømmeklub  37.89                 
10  Joshua Michael Pedersen  2006              40.33   
  Farum Svømmeklub  43.54                 
11  Oscar David Morthorst  2007              42.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.14                 
12  William Foged  2008              42.90   
  Helsinge Svømmeklub  46.22                 
13  Emil Madsen  2007              44.57   
  Helsinge Svømmeklub  42.29                 
14  Sebastian Øster Boisen  2008              45.14   
  Værløse Svømmeklub  44.12                 
15  Kasper Kempel Laursen  2008              45.90   
  Værløse Svømmeklub  45.69                 
16  Julius Holst Krabbe  2007              46.13   
  Værløse Svømmeklub  45.38                 
17  Nikolaj Pedersen  2007              47.44   
  Helsinge Svømmeklub  45.13                 
18  Emil Nissen  2006              49.01   
  Hillerød Svømmeklub  50.14                 
19  Nicolai Preben-Andersen  2007              49.05   
  Værløse Svømmeklub  50.86                 
20  Victor Kühl  2009              49.39   
  Helsinge Svømmeklub  45.58                 
21  Christian Dam-Andersen  2009              49.73   
  Helsinge Svømmeklub  50.81                 
22  Sebastian Kjær Sørensen  2007              51.19   
  Hillerød Svømmeklub  56.41                 
23  Mikkel Rasmussen  2007              52.12   
  Hillerød Svømmeklub  52.76                 
24  Loui Arnholtz  2010              52.46   
  Helsinge Svømmeklub  54.65                 
25  Alexander Nielsen  2006              53.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.50                 
26  Alexander Groth  2008              55.09   
  Værløse Svømmeklub  50.52                 
27  Bastian Eggert  2009              55.51   
  Hillerød Svømmeklub  55.83                 
28  Louis Ditlefsen  2009              57.64   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.63                 
29  Malte Scott Jensen  2009              59.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Lucas Kristiansen  2009              59.91   
  Hillerød Svømmeklub  58.38                 
31  Christian Tronier  2009              1:00.70   
  Hillerød Svømmeklub  1:15.54                 
Oscar Anton Nielsen  2009              DNS   
  Helsinge Svømmeklub  47.06                 
Carlos Nicolas Jensen  2010              DSQ  afslut på maven 
  Hillerød Svømmeklub  1:01.27                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cornelius Olsen  2005              33.75   
  Farum Svømmeklub  33.16                 
Sofus Norby Larsson  2004              34.85   
  Herlev Svømning  35.41                 
Max Venborg Kromann  2005              34.98   
  Vejle Svømmeklub  35.97                 
Frederik Knakkergaard  2005              35.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.32                 
Mathias W. Rasmussen  2005              36.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.90                 
Sofus Funder  2005              38.11   
  Vejle Svømmeklub  38.58                 
Mauritz Otzen  2005              38.87   
  Vest-Brøndby  38.89                 
Viktor Reinholdt Petersen  2005              45.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felix Lund  2001              29.28   
  Herlev Svømning  32.53                 
Laurits Kenskov  2001              29.51   
  Herlev Svømning  29.10                 
Nicklas Andersen  2001              30.59   
  Helsinge Svømmeklub  29.09                 
Mathias Riff Alexandersen  2001              31.51   
  Sigma Swim Birkerød  30.31                 
Marcus Christiansen  2001              32.16   
  Helsinge Svømmeklub  32.14                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              32.19   
  Vest-Brøndby  30.87                 
Andreas Kronborg  2002              32.26   
  Vejle Svømmeklub  33.07                 
Jacob Lyse Søe  2003              32.28   
  Odder Svømmeklub  31.03                 
Christian Ong Hansen  2001              32.44   
  Farum Svømmeklub  30.37                 
10  Simon Sandal  2003              37.05   
  Vejle Svømmeklub  36.60                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999              30.23   
  Vest-Brøndby  28.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Strandby  2007      40.16  1:27.88  2:19.44    2:58.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:50.68                 
                     
Lucia Borgmann  2007      43.16  1:34.65  2:29.19    3:13.71   
  Farum Svømmeklub  3:28.49                 
                     
Liya Arnholtz  2007      45.03  1:38.68  2:34.13    3:17.45   
  Helsinge Svømmeklub  3:40.78                 
                     
Anna Gregers Jørgensen  2007      45.50  1:37.02  2:33.85    3:17.91   
  Hillerød Svømmeklub  3:19.19                 
                     
Sofie Kohave Sørensen  2007      50.94  1:45.78  2:43.03    3:37.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:44.92                 
                     
Liva Poulsen  2007      53.52  1:53.80  2:52.21    3:45.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Ida Hinchely  2008      58.31  1:58.01  3:02.59    3:54.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:59.54                 
                     
Freja Lego Berg  2007      57.65  1:57.85  3:04.71    3:57.00   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Barfoot  2005      35.43  1:21.05  2:10.01    2:49.95   
  Vejle Svømmeklub  2:47.32                 
                     
Frida Høj Andersen  2005      39.48  1:22.99  2:12.13    2:51.19   
  Ishøj Svømme Klub  2:52.31                 
                     
Sophia Jochumsen  2006      39.21  1:23.65  2:15.39    2:54.37   
  Vejle Svømmeklub  2:50.82                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005      38.17  1:22.96  2:16.66    2:54.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:24.05                 
                     
Sophie Kronborg  2005      40.70  1:24.35  2:17.23    2:56.60   
  Vejle Svømmeklub  2:57.23                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005      40.47  1:28.50  2:17.28    2:57.33   
  Greve Svømmeklub  2:56.17                 
                     
Amalie Carlsen Risager  2006      36.58  1:23.25  2:18.18    2:58.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:58.30                 
                     
Amalie Helfelt  2006      39.24  1:26.11  2:18.40    2:59.32   
  Værløse Svømmeklub  2:57.15                 
                     
Sophie Amalie Rasmussen  2006      39.88  1:29.03  2:21.10    3:01.27   
  Greve Svømmeklub  3:01.10                 
                     
10  Amanda F. Christiansen  2005      37.86  1:26.70  2:23.46    3:03.90   
  Vordingborg Svømme Klub  2:58.23                 
                     
11  Emma Mølholm  2005      43.62  1:28.27  2:25.81    3:04.56   
  Hillerød Svømmeklub  3:00.95                 
                     
12  Viola Søbye  2006      45.77  1:38.35  2:31.73    3:15.35   
  Værløse Svømmeklub  3:13.29                 
                     
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:53.17                 
                     
Fiona Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub  2:55.76                 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Hülsen  2002      36.38  1:17.52  2:00.75    2:37.27   
  Vejle Svømmeklub  2:35.50                 
                     
Freja Søndergaard  2004      34.48  1:17.76  1:59.91    2:38.80   
  Vordingborg Svømme Klub  2:33.82                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      33.83  1:17.32  2:04.03    2:39.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:33.74                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003      34.36  1:15.63  2:03.77    2:40.07   
  Vejle Svømmeklub  2:40.10                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      34.95  1:19.78  2:06.66    2:42.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.31                 
                     
Laura Thomadsen  2004      36.22  1:23.14  2:13.77    2:54.08   
  Albertslund IF  2:48.97                 
                     
Laura Jørgensen  2004      37.18  1:21.31  2:15.25    2:55.29   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Pernille Møller Leisted  2002      40.22  1:30.23  2:16.86    2:56.91   
  Helsinge Svømmeklub  2:53.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicholas Castella  2007      32.41  1:11.15  1:56.41    2:29.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:33.30                 
                     
Victor Møller Klitgaard  2006      37.90  1:23.68  2:11.32    2:47.94   
  Helsinge Svømmeklub  2:51.90                 
                     
Malthe Elias Wolgast  2006      40.22  1:23.99  2:12.88    2:49.48   
  Vejle Svømmeklub  2:48.84                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      36.50  1:22.06  2:14.12    2:51.40   
  Hillerød Svømmeklub  2:49.15                 
                     
Tobias Frederiksen  2006      37.10  1:22.03  2:16.06    2:53.94   
  Helsinge Svømmeklub  2:59.67                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006      39.00  1:24.51  2:19.46    2:55.82   
  Vejle Svømmeklub  2:55.05                 
                     
William Larsen  2006      39.55  1:31.77  2:18.52    2:59.53   
  Vordingborg Svømme Klub  2:54.76                 
                     
Noah Lester  2006      38.13  1:23.85  2:20.97    3:00.48   
  Værløse Svømmeklub  3:03.84                 
                     
Oscar David Morthorst  2007      41.03  1:29.44  2:22.51    3:02.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:04.47                 
                     
10  Johan Klitten  2006      39.84  1:29.52  2:24.93    3:02.93   
  Hillerød Svømmeklub  2:57.97                 
                     
11  Andy Nguyen  2006      41.33  1:29.04  2:21.02    3:03.68   
  Farum Svømmeklub  2:57.91                 
                     
12  Noah Sanchez  2006      39.68  1:28.62  2:23.16    3:04.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:11.36                 
                     
13  Nikolaj Assentoft Brandt  2007      43.69  1:28.52  2:25.34    3:06.26   
  Helsinge Svømmeklub  3:06.23                 
                     
14  Benjamin Krohn Markussen  2008      41.97  1:32.69  2:34.12    3:19.54   
  Farum Svømmeklub  3:19.92                 
                     
15  Joachim Nyvang Thorngreen  2007      44.02  1:39.88  2:39.83    3:24.61   
  Hillerød Svømmeklub  3:31.02                 
                     
16  Sebastian S. Sørensen  2008      58.18  2:00.53  3:08.24    3:55.02   
  Hillerød Svømmeklub  3:52.71                 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Skov Grell  2004      34.15  1:17.19  2:03.59    2:38.34   
  Glostrup Svømmeklub  2:33.75                 
                     
Victor Christiansen  2004      33.67  1:14.86  2:04.58    2:41.54   
  Helsinge Svømmeklub  2:42.73                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      35.43  1:20.11  2:09.57    2:45.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:51.28                 
                     
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      34.81  1:20.96  2:07.76    2:46.98   
  Hillerød Svømmeklub  2:51.72                 
                     
Viktor Junker Neldeberg  2004      36.66  1:23.28  2:11.35    2:47.29   
  Helsinge Svømmeklub  2:58.07                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      39.34  1:23.93  2:11.72    2:49.28   
  Værløse Svømmeklub  2:47.85                 
                     
Scott Foged  2005      38.68  1:24.82  2:13.12    2:49.73   
  Helsinge Svømmeklub  2:50.36                 
                     
Benjamin Schultz Hansen  2005      35.43  1:20.90  2:14.71    2:55.27   
  Farum Svømmeklub  3:21.37                 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Damsbo  2003      30.13  1:05.96  1:48.46    2:19.13   
  Vejle Svømmeklub  2:19.18                 
                     
Frederik Jørgensen  2003      29.85  1:07.14  1:48.73    2:22.86   
  Farum Svømmeklub  2:25.10                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      30.41  1:08.26  1:52.06    2:24.81   
  Hillerød Svømmeklub  2:25.50                 
                     
Sune Schaarup  2003      32.59  1:12.75  1:53.03    2:26.38   
  Vejle Svømmeklub  2:27.99                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      30.16  1:09.55  1:53.48    2:26.61   
  Vest-Brøndby  2:25.43                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      31.16  1:12.86  1:57.12    2:33.36   
  Glostrup Svømmeklub  2:27.86                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vejle Piger 1  2000  Vejle Svømmeklub            2:13.81   
  Sophie Kronborg  2005      35.25        35.25   
  Kristine Hülsen  2002      38.04        1:13.29   
  Alberte Skov Forsberg  2003      31.14        1:44.43   
  Cecilie Hingebjerg  2004      29.38        2:13.81   
                     
Kvik Ladies  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.25   
  Martine Damborg  2007      34.55        34.55   
  Filippa Walløe  2005      40.63        1:15.18   
  Sofie Ravn Herche  2007      30.57        1:45.75   
  Emma Hansen  2007      29.50        2:15.25   
                     
Hils 1 Piger  2002  Hillerød Svømmeklub            2:18.25   
  Josephine Gribsvad  2003      36.92        36.92   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      38.92        1:15.84   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.32        1:49.16   
  Ulrikke Veje  2002      29.09        2:18.25   
                     
Vejle Piger 2  2000  Vejle Svømmeklub            2:23.45   
  Sophia Jochumsen  2006      36.73        36.73   
  Sarah Laursen  2007      39.95        1:16.68   
  Mette Barfoot  2005      33.82        1:50.50   
  Frida Høj Foldager  2006      32.95        2:23.45   
                     
Værløse Piger 1  2003  Værløse Svømmeklub            2:26.71   
  Sofie Lund-Schierbeck  2003      33.96        33.96   
  Amalie Helfelt  2006      42.93        1:16.89   
  Fiona Jensen  2006      38.09        1:54.98   
  Martha Bødker Thomsen  2005      31.73        2:26.71   
                     
Farum Piger 1  2000  Farum Svømmeklub            2:27.11   
  Mathilde Rømer  2006      36.96        36.96   
  Lucia Borgmann  2007      44.01        1:20.97   
  Mathilde Thor Møller  2005      35.10        1:56.07   
  Helene Orben  2005      31.04        2:27.11   
                     
Helsinge 1  2002  Helsinge Svømmeklub            2:28.11   
  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      38.37        38.37   
  Pernille Møller Leisted  2002      42.85        1:21.22   
  Laura Jørgensen  2004      34.95        1:56.17   
  Amalie Lund  2004      31.94        2:28.11   
                     
Værløse Piger 2  2005  Værløse Svømmeklub            2:47.56   
  Sofie K. Eriksen  2007      47.14        47.14   
  Viola Søbye  2006      46.43        1:33.57   
  Ella Bødker Thomsen  2005      37.66        2:11.23   
  Rosa Marie Sjøberg  2008      36.33        2:47.56   
                     
Søhestene 3 Piger  2007  Hillerød Svømmeklub            2:59.40   
  Alberte Ricken  2007      45.72        45.72   
  Laura Christoffersen  2007      50.91        1:36.63   
  Anna Gregers Jørgensen  2007      44.43        2:21.06   
  Caroline Leander Søltoft  2010      38.34        2:59.40   
                     
10  Helsinge 2  2007  Helsinge Svømmeklub            3:02.44   
  Anna Søjberg Madsen  2008      50.30        50.30   
  Liya Arnholtz  2007      47.61        1:37.91   
  Julie Bjørn-Pedersen  2007      46.93        2:24.84   
  Emily Amalie Jensen  2007      37.60        3:02.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herlev Drenge 1  2001  Herlev Svømning            1:52.13   
  Felix Lund  2001      28.92        28.92   
  Harald Wiehe Struberg  2003      32.01        1:00.93   
  Laurits Kenskov  2001      25.61        1:26.54   
  Victor Bendix Beiter  2001      25.59        1:52.13   
                     
Helsinge 1  1997  Helsinge Svømmeklub            1:57.59   
  Nicklas Andersen  2001      30.75        30.75   
  Marcus Christiansen  2001      32.68        1:03.43   
  Mads Steen Petersen  1997      27.69        1:31.12   
  Thor Bols Jeppesen  2002      26.47        1:57.59   
                     
Vejle Drenge 1  2000  Vejle Svømmeklub            1:57.60   
  Daniel Damsbo  2003      31.21        31.21   
  Sune Schaarup  2003      33.04        1:04.25   
  Andreas Kronborg  2002      26.39        1:30.64   
  Simon Sandal  2003      26.96        1:57.60   
                     
Hils 1 Drenge  2000  Hillerød Svømmeklub            2:16.99   
  Sebastian Roesen Larsen  2006      39.78        39.78   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      39.22        1:19.00   
  Carl Kirchhoff  2002      27.61        1:46.61   
  Elias Jensen  2006      30.38        2:16.99   
                     
Helsinge 2  2004  Helsinge Svømmeklub            2:17.37   
  Alexander Kühnell  2006      34.92        34.92   
  Victor Møller Klitgaard  2006      39.84        1:14.76   
  Victor Christiansen  2004      32.35        1:47.11   
  Tobias Frederiksen  2006      30.26        2:17.37   
                     
Farum Drenge 1  2000  Farum Svømmeklub            2:20.33   
  Oscar Høck Just  2006      35.15        35.15   
  Andy Nguyen  2006      40.91        1:16.06   
  Kristoffer Thaulow  2007      34.21        1:50.27   
  Benjamin Schultz Hansen  2005      30.06        2:20.33   
                     
Helsinge 3  2005  Helsinge Svømmeklub            2:23.66   
  Nicklas Kolt Købsted  2006      37.87        37.87   
  Scott Foged  2005      40.39        1:18.26   
  Viktor Junker Neldeberg  2004      34.13        1:52.39   
  Lasse S. Frederiksen  2006      31.27        2:23.66   
                     
Værløse Drenge 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:36.32   
  Jacob Michael Madsen  2006      39.41        39.41   
  Fabian Holst Krabbe  2005      39.91        1:19.32   
  Noah Lester  2006      38.46        1:57.78   
  Julius Holst Krabbe  2007      38.54        2:36.32   
                     
Søhestene 3 Drenge  2006  Hillerød Svømmeklub            3:11.19   
  Sebastian Kjær Sørensen  2007      51.20        51.20   
  Mikkel Rasmussen  2007      53.92        1:45.12   
  Emil Nissen  2006      48.06        2:33.18   
  Sebastian S. Sørensen  2008      38.01        3:11.19   
                     
10  Værløse Drenge 2  2007  Værløse Svømmeklub            3:13.93   
  Sebastian Øster Boisen  2008      46.67        46.67   
  Alexander Groth  2008      24.59        1:11.26   
  Kasper Kempel Laursen  2008      22:00.63        23:11.89   
  Nicolai Preben-Andersen  2007              3:13.93   
                     
Vejle Drenge 2  2000  Vejle Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Malthe Elias Wolgast  2006      37.25        37.25   
  Sofus Funder  2005      41.09        1:18.34   
  Max Venborg Kromann  2005      32.46        1:50.80   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:45   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Skov Forsberg  2003    483  1:18.24  2:44.17  4:22.54    5:39.31   
  Vejle Svømmeklub  5:43.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:45 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  09:45   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sune Schaarup  2003    493  1:13.41  2:37.11  4:01.72    5:08.64   
  Vejle Svømmeklub  5:11.91                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    457  1:07.60  2:32.75  4:05.69    5:16.46   
  Vest-Brøndby  5:02.43                 
                     
Daniel Damsbo  2003              DNS   
  Vejle Svømmeklub  4:57.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:45 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    521  30.95        1:04.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.26                 
                     
Emma Hansen  2007    469  32.64        1:06.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.18                 
                     
Andrea Strandby  2007    361  34.59        1:12.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.84                 
                     
Sarah Laursen  2007    326  36.16        1:15.07   
  Vejle Svømmeklub  1:15.00                 
                     
Emily Amalie Jensen  2007    314  36.97        1:16.01   
  Helsinge Svømmeklub  1:17.43                 
                     
Yasmin Thomsen  2007    314  36.82        1:16.01   
  Helsinge Svømmeklub  1:13.81                 
                     
Silje Egeberg Nordhald  2007    302  37.21        1:17.04   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.19                 
                     
Anna Gregers Jørgensen  2007    297  36.61        1:17.47   
  Hillerød Svømmeklub  1:26.66                 
                     
Liya Arnholtz  2007    289  36.24        1:18.19   
  Helsinge Svømmeklub  1:21.02                 
                     
10  Mette Roat Jørgensen  2007    274  37.70        1:19.55   
  Værløse Svømmeklub  1:21.61                 
                     
11  Caroline Leander Søltoft  2010    251  40.98        1:21.90   
  Hillerød Svømmeklub  1:30.79                 
                     
12  Julie Bjørn-Pedersen  2007    243  38.44        1:22.78   
  Helsinge Svømmeklub  1:28.96                 
                     
13  Rosa Marie Sjøberg  2008    241  38.39        1:23.08   
  Værløse Svømmeklub  1:25.99                 
                     
14  Sofie K. Eriksen  2007    227  40.27        1:24.71   
  Værløse Svømmeklub  1:27.76                 
                     
15  Anna Søjberg Madsen  2008    214  39.92        1:26.39   
  Helsinge Svømmeklub  1:28.74                 
                     
16  Laura Christoffersen  2007    211  41.06        1:26.76   
  Hillerød Svømmeklub  1:28.84                 
                     
17  Thea Emilia Andersen  2007    182  41.73        1:31.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:34.49                 
                     
18  Annabella Holm Ciampi  2009    179  44.12        1:31.59   
  Farum Svømmeklub  1:29.02                 
                     
19  Melani Jesse  2008    165  43.09        1:34.24   
  Helsinge Svømmeklub  1:32.39                 
                     
20  Sofie Kohave Sørensen  2007    162  44.14        1:34.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:36.76                 
                     
Mille Lai Byberg  2010              DNS   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Alberte Ricken  2007              DSQ  tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  1:27.48                 
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Korndal-Henriksen  2005    479  31.41        1:06.08   
  Farum Svømmeklub  1:06.45                 
                     
Mathilde Thor Møller  2005    445  32.06        1:07.70   
  Farum Svømmeklub  1:07.38                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005    444  32.96        1:07.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:08.43                 
                     
Marie Skole Sørensen  2006    433  32.87        1:08.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:09.33                 
                     
Caroline Henning  2005    418  32.99        1:09.12   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.12                 
                     
Aurora Troldahl Jakobsen  2005    413  33.53        1:09.41   
  Helsinge Svømmeklub  1:09.02                 
                     
Mette Barfoot  2005    413  32.86        1:09.42   
  Vejle Svømmeklub  1:08.88                 
                     
Fiona Jensen  2006    412  33.84        1:09.49   
  Værløse Svømmeklub  1:09.78                 
                     
Sophia Jochumsen  2006    402  33.71        1:10.06   
  Vejle Svømmeklub  1:10.12                 
                     
10  Frida Høj Andersen  2005    392  34.01        1:10.64   
  Ishøj Svømme Klub  1:13.11                 
                     
11  Julie Segato  2005    389  33.66        1:10.83   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:11.13                 
                     
12  Sophie Kronborg  2005    388  34.09        1:10.86   
  Vejle Svømmeklub  1:15.44                 
                     
13  Ella Bødker Thomsen  2005    386  34.24        1:11.00   
  Værløse Svømmeklub  1:11.39                 
                     
14  Martha Bødker Thomsen  2005    380  35.09        1:11.39   
  Værløse Svømmeklub  1:12.76                 
                     
15  Helene Orben  2005    369  35.13        1:12.08   
  Farum Svømmeklub  1:14.42                 
                     
16  Emma Mølholm  2005    366  34.74        1:12.28   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.35                 
                     
17  Amalie Carlsen Risager  2006    352  34.60        1:13.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.48                 
                     
18  Frida Høj Foldager  2006    337  35.39        1:14.27   
  Vejle Svømmeklub  1:14.28                 
                     
19  Marie Rose  2006    330  34.29        1:14.79   
  Farum Svømmeklub  1:17.14                 
                     
20  Signe Gyldenkærne  2006    301  36.80        1:17.15   
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.54                 
                     
21  Viola Søbye  2006    267  37.85        1:20.26   
  Værløse Svømmeklub  1:20.98                 
                     
22  Natalie Dang N. Larsen  2006    228  40.56        1:24.59   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.10                 
                     
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:10.83                 
                     
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    599  30.04        1:01.34   
  Farum Svømmeklub  1:00.83                 
                     
Sofie Lund-Schierbeck  2003    586  29.70        1:01.78   
  Værløse Svømmeklub  1:02.89                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    579  29.86        1:02.02   
  Herlev Svømning  1:02.32                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    524  30.97        1:04.14   
  Swim Team Taastrup -