2019-10-19   02:54:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Strandby  2007      40.16  1:27.88  2:19.44    2:58.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:50.68                 
                     
Lucia Borgmann  2007      43.16  1:34.65  2:29.19    3:13.71   
  Farum Svømmeklub  3:28.49                 
                     
Liya Arnholtz  2007      45.03  1:38.68  2:34.13    3:17.45   
  Helsinge Svømmeklub  3:40.78                 
                     
Anna Gregers Jørgensen  2007      45.50  1:37.02  2:33.85    3:17.91   
  Hillerød Svømmeklub  3:19.19                 
                     
Sofie Kohave Sørensen  2007      50.94  1:45.78  2:43.03    3:37.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:44.92                 
                     
Liva Poulsen  2007      53.52  1:53.80  2:52.21    3:45.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Ida Hinchely  2008      58.31  1:58.01  3:02.59    3:54.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:59.54                 
                     
Freja Lego Berg  2007      57.65  1:57.85  3:04.71    3:57.00   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Barfoot  2005      35.43  1:21.05  2:10.01    2:49.95   
  Vejle Svømmeklub  2:47.32                 
                     
Frida Høj Andersen  2005      39.48  1:22.99  2:12.13    2:51.19   
  Ishøj Svømme Klub  2:52.31                 
                     
Sophia Jochumsen  2006      39.21  1:23.65  2:15.39    2:54.37   
  Vejle Svømmeklub  2:50.82                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005      38.17  1:22.96  2:16.66    2:54.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:24.05                 
                     
Sophie Kronborg  2005      40.70  1:24.35  2:17.23    2:56.60   
  Vejle Svømmeklub  2:57.23                 
                     
Lærke Marie Clausen  2005      40.47  1:28.50  2:17.28    2:57.33   
  Greve Svømmeklub  2:56.17                 
                     
Amalie Carlsen Risager  2006      36.58  1:23.25  2:18.18    2:58.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:58.30                 
                     
Amalie Helfelt  2006      39.24  1:26.11  2:18.40    2:59.32   
  Værløse Svømmeklub  2:57.15                 
                     
Sophie Amalie Rasmussen  2006      39.88  1:29.03  2:21.10    3:01.27   
  Greve Svømmeklub  3:01.10                 
                     
10  Amanda F. Christiansen  2005      37.86  1:26.70  2:23.46    3:03.90   
  Vordingborg Svømme Klub  2:58.23                 
                     
11  Emma Mølholm  2005      43.62  1:28.27  2:25.81    3:04.56   
  Hillerød Svømmeklub  3:00.95                 
                     
12  Viola Søbye  2006      45.77  1:38.35  2:31.73    3:15.35   
  Værløse Svømmeklub  3:13.29                 
                     
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  2:53.17                 
                     
Fiona Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Værløse Svømmeklub  2:55.76                 
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Hülsen  2002      36.38  1:17.52  2:00.75    2:37.27   
  Vejle Svømmeklub  2:35.50                 
                     
Freja Søndergaard  2004      34.48  1:17.76  1:59.91    2:38.80   
  Vordingborg Svømme Klub  2:33.82                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      33.83  1:17.32  2:04.03    2:39.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:33.74                 
                     
Alberte Skov Forsberg  2003      34.36  1:15.63  2:03.77    2:40.07   
  Vejle Svømmeklub  2:40.10                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      34.95  1:19.78  2:06.66    2:42.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.31                 
                     
Laura Thomadsen  2004      36.22  1:23.14  2:13.77    2:54.08   
  Albertslund IF  2:48.97                 
                     
Laura Jørgensen  2004      37.18  1:21.31  2:15.25    2:55.29   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Pernille Møller Leisted  2002      40.22  1:30.23  2:16.86    2:56.91   
  Helsinge Svømmeklub  2:53.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark