2019-10-19   05:19:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  29 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vejle Piger 1  2000  Vejle Svømmeklub            2:13.81   
  Sophie Kronborg  2005      35.25        35.25   
  Kristine Hülsen  2002      38.04        1:13.29   
  Alberte Skov Forsberg  2003      31.14        1:44.43   
  Cecilie Hingebjerg  2004      29.38        2:13.81   
                     
Kvik Ladies  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.25   
  Martine Damborg  2007      34.55        34.55   
  Filippa Walløe  2005      40.63        1:15.18   
  Sofie Ravn Herche  2007      30.57        1:45.75   
  Emma Hansen  2007      29.50        2:15.25   
                     
Hils 1 Piger  2002  Hillerød Svømmeklub            2:18.25   
  Josephine Gribsvad  2003      36.92        36.92   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      38.92        1:15.84   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.32        1:49.16   
  Ulrikke Veje  2002      29.09        2:18.25   
                     
Vejle Piger 2  2000  Vejle Svømmeklub            2:23.45   
  Sophia Jochumsen  2006      36.73        36.73   
  Sarah Laursen  2007      39.95        1:16.68   
  Mette Barfoot  2005      33.82        1:50.50   
  Frida Høj Foldager  2006      32.95        2:23.45   
                     
Værløse Piger 1  2003  Værløse Svømmeklub            2:26.71   
  Sofie Lund-Schierbeck  2003      33.96        33.96   
  Amalie Helfelt  2006      42.93        1:16.89   
  Fiona Jensen  2006      38.09        1:54.98   
  Martha Bødker Thomsen  2005      31.73        2:26.71   
                     
Farum Piger 1  2000  Farum Svømmeklub            2:27.11   
  Mathilde Rømer  2006      36.96        36.96   
  Lucia Borgmann  2007      44.01        1:20.97   
  Mathilde Thor Møller  2005      35.10        1:56.07   
  Helene Orben  2005      31.04        2:27.11   
                     
Helsinge 1  2002  Helsinge Svømmeklub            2:28.11   
  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      38.37        38.37   
  Pernille Møller Leisted  2002      42.85        1:21.22   
  Laura Jørgensen  2004      34.95        1:56.17   
  Amalie Lund  2004      31.94        2:28.11   
                     
Værløse Piger 2  2005  Værløse Svømmeklub            2:47.56   
  Sofie K. Eriksen  2007      47.14        47.14   
  Viola Søbye  2006      46.43        1:33.57   
  Ella Bødker Thomsen  2005      37.66        2:11.23   
  Rosa Marie Sjøberg  2008      36.33        2:47.56   
                     
Søhestene 3 Piger  2007  Hillerød Svømmeklub            2:59.40   
  Alberte Ricken  2007      45.72        45.72   
  Laura Christoffersen  2007      50.91        1:36.63   
  Anna Gregers Jørgensen  2007      44.43        2:21.06   
  Caroline Leander Søltoft  2010      38.34        2:59.40   
                     
10  Helsinge 2  2007  Helsinge Svømmeklub            3:02.44   
  Anna Søjberg Madsen  2008      50.30        50.30   
  Liya Arnholtz  2007      47.61        1:37.91   
  Julie Bjørn-Pedersen  2007      46.93        2:24.84   
  Emily Amalie Jensen  2007      37.60        3:02.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark