2019-10-17   11:17:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    483          31.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.94                 
Martine Damborg  2007    451          31.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.11                 
Andrea Strandby  2007    238          39.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.31                 
Mette Roat Jørgensen  2007    186          42.76   
  Værløse Svømmeklub  41.37                 
Anna Gregers Jørgensen  2007    184          42.93   
  Hillerød Svømmeklub  43.01                 
Alberte Ricken  2007    145          46.45   
  Hillerød Svømmeklub  43.51                 
Annabella Holm Ciampi  2009    131          48.01   
  Farum Svømmeklub  52.71                 
Laura Christoffersen  2007    126          48.70   
  Hillerød Svømmeklub  50.77                 
Sofie Kohave Sørensen  2007    113          50.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.87                 
10  Liva Poulsen  2007    88          54.74   
  Hillerød Svømmeklub  49.22                 
11  Caroline Leander Søltoft  2010    86          55.15   
  Hillerød Svømmeklub  55.53                 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Barfoot  2005    371          33.97   
  Vejle Svømmeklub  33.96                 
Mille Korndal-Henriksen  2005    331          35.29   
  Farum Svømmeklub  38.98                 
Fiona Jensen  2006    327          35.44   
  Værløse Svømmeklub  34.61                 
Amalie Carlsen Risager  2006    306          36.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.57                 
Martha Bødker Thomsen  2005    289          36.93   
  Værløse Svømmeklub  38.73                 
Marie Skole Sørensen  2006    287          37.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.50                 
Filippa Walløe  2005    267          37.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.72                 
Frida Høj Foldager  2006    252          38.67   
  Vejle Svømmeklub  39.09                 
Laura Frost Rainer  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub  38.34                 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemærke  2003    566          29.53   
  Herlev Svømning  28.42                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    487          31.04   
  Herlev Svømning  30.27                 
Emma Vega Thorsen  2004    455          31.74   
  Vest-Brøndby  31.63                 
Alberte Skov Forsberg  2003    451          31.84   
  Vejle Svømmeklub  31.31                 
Ulrikke Veje  2002    450          31.88   
  Hillerød Svømmeklub  32.24                 
Stine Saaby Schmidt  2002    449          31.89   
  Farum Svømmeklub  30.58                 
Maya Ehlers Hansen  2004    433          32.28   
  Farum Svømmeklub  32.58                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    423          32.54   
  Vest-Brøndby  30.87                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    418          32.65   
  Odder Svømmeklub  32.90                 
10  Anja Xin Andersen  2004    418          32.66   
  Herlev Svømning  32.43                 
11  Sarah Holm Clausen  2004    415          32.75   
  Farum Svømmeklub  31.81                 
12  Ida Zeiler Terkildsen  2004    379          33.75   
  Hillerød Svømmeklub  33.09                 
13  Laura Thomadsen  2004    355          34.47   
  Albertslund IF  33.99                 
14  Amalie Klitten  2004    333          35.24   
  Hillerød Svømmeklub  35.25                 
15  Josephine Gribsvad  2003    319          35.75   
  Hillerød Svømmeklub  35.64                 
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simone Jørgensen  1999    460          31.64   
  Farum Svømmeklub  30.70                 
Emma Mikkelsen  2001    456          31.72   
  Vest-Brøndby  32.02                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark