2019-08-23   05:19:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007    309          32.94   
  Farum Svømmeklub  33.53                 
Rio Halawi  2008    303          33.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.56                 
Elias Jensen  2006    295          33.43   
  Hillerød Svømmeklub  33.39                 
Jonas Wilms Jensen  2007    290          33.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.32                 
Sebastian Roesen Larsen  2006    263          34.74   
  Hillerød Svømmeklub  34.93                 
Malthe Elias Wolgast  2006    241          35.74   
  Vejle Svømmeklub  36.12                 
Alexander Kühnell  2006    241          35.77   
  Helsinge Svømmeklub  36.74                 
Noah Lester  2006    234          36.13   
  Værløse Svømmeklub  35.31                 
Jacob Michael Madsen  2006    223          36.72   
  Værløse Svømmeklub  37.99                 
10  Oscar Høck Just  2006    217          37.02   
  Farum Svømmeklub  36.00                 
11  Johan Klitten  2006    217          37.05   
  Hillerød Svømmeklub  38.68                 
12  Nikolai Uekermann Olsen  2006    212          37.30   
  Vejle Svømmeklub  37.30                 
13  Lasse S. Frederiksen  2006    193          38.51   
  Helsinge Svømmeklub  41.33                 
14  Storm Købke  2007    140          42.82   
  Hillerød Svømmeklub  49.27                 
15  Kasper Kempel Laursen  2008    103          47.50   
  Værløse Svømmeklub  46.11                 
16  Julius Holst Krabbe  2007    94          48.81   
  Værløse Svømmeklub  45.51                 
17  Sebastian S. Sørensen  2008    70          54.02   
  Hillerød Svømmeklub  54.47                 
18  Alexander Nielsen  2006    58          57.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.97                 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Skov Grell  2004    352          31.54   
  Glostrup Svømmeklub  31.36                 
Victor Christiansen  2004    336          32.02   
  Helsinge Svømmeklub  32.52                 
Sofus Norby Larsson  2004    332          32.15   
  Herlev Svømning  33.89                 
Viktor Junker Neldeberg  2004    275          34.24   
  Helsinge Svømmeklub  35.08                 
Benjamin Schultz Hansen  2005    266          34.62   
  Farum Svømmeklub  36.24                 
Frederik Rasmussen  2005    253          35.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.21                 
Mathias W. Rasmussen  2005    228          36.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.53                 
Andreas Velschow Malmolin  2005    221          36.78   
  Farum Svømmeklub  35.01                 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurits Kenskov  2001    664          25.52   
  Herlev Svømning  25.30                 
Andreas Kronborg  2002    592          26.51   
  Vejle Svømmeklub  26.87                 
Nicklas Andersen  2001    531          27.50   
  Helsinge Svømmeklub  27.22                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    529          27.52   
  Vest-Brøndby  27.33                 
Carl Kirchhoff  2002    524          27.61   
  Hillerød Svømmeklub  28.15                 
Daniel Damsbo  2003    505          27.95   
  Vejle Svømmeklub  29.48                 
Asger Johansen  2003    460          28.83   
  Glostrup Svømmeklub  28.66                 
Peter Vinge-Maigaard  2003    448          29.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  28.32                 
Jacob Lyse Søe  2003    413          29.89   
  Odder Svømmeklub  28.89                 
10  Simon Sandal  2003    410          29.97   
  Vejle Svømmeklub  30.53                 
11  Christian Ong Hansen  2001    380          30.72   
  Farum Svømmeklub  28.26                 
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Thor Sørensen  1999    573          26.81   
  Vest-Brøndby  26.27                 
Mads Steen Petersen  1997    550          27.18   
  Helsinge Svømmeklub  27.54                 
Frederik Junker Neldeberg  2000    515          27.78   
  Helsinge Svømmeklub  28.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark