2019-10-24   00:12:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
Løb 33, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herlev Mix 1  2001  Herlev Svømning            1:46.46   
  Felix Lund  2001      24.28        24.28   
  Laurits Kenskov  2001      24.36        48.64   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      29.70        1:18.34   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      28.12        1:46.46   
                     
Vejle 1  2000  Vejle Svømmeklub            1:51.35   
  Andreas Kronborg  2002      26.08        26.08   
  Cecilie Hingebjerg  2004      29.24        55.32   
  Alberte Skov Forsberg  2003      29.84        1:25.16   
  Daniel Damsbo  2003      26.19        1:51.35   
                     
Helsinge 1  1997  Helsinge Svømmeklub            1:52.79   
  Mads Steen Petersen  1997      26.25        26.25   
  Nicklas Andersen  2001      25.20        51.45   
  Amalie Lund  2004      31.79        1:23.24   
  Laura Jørgensen  2004      29.55        1:52.79   
                     
Vejle 2  2000  Vejle Svømmeklub            1:54.61   
  Kristine Hülsen  2002      30.59        30.59   
  Sune Schaarup  2003      27.18        57.77   
  Mette Barfoot  2005      30.29        1:28.06   
  Simon Sandal  2003      26.55        1:54.61   
                     
Herlev Mix 2  2001  Herlev Svømning            1:55.63   
  Victor Bendix Beiter  2001      26.32        26.32   
  Harald Wiehe Struberg  2003      27.59        53.91   
  Anja Xin Andersen  2004      30.99        1:24.90   
  Thea F. Johansen  2003      30.73        1:55.63   
                     
Hils 1 Mix  2000  Hillerød Svømmeklub            1:55.89   
  Ulrikke Veje  2002      29.50        29.50   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      29.56        59.06   
  Carl Kirchhoff  2002      26.92        1:25.98   
  Elias Jensen  2006      29.91        1:55.89   
                     
Helsinge 2  2000  Helsinge Svømmeklub            1:57.70   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      27.22        27.22   
  Thor Bols Jeppesen  2002      26.18        53.40   
  Aurora Troldahl Jakobsen  2005      31.43        1:24.83   
  Pernille Møller Leisted  2002      32.87        1:57.70   
                     
Farum Mix 1  2000  Farum Svømmeklub            2:03.96   
  Kristoffer Thaulow  2007      30.02        30.02   
  Mathilde Thor Møller  2005      30.79        1:00.81   
  Benjamin Schultz Hansen  2005      31.10        1:31.91   
  Helene Orben  2005      32.05        2:03.96   
                     
Vejle 3  2000  Vejle Svømmeklub            2:04.08   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      29.84        29.84   
  Sophia Jochumsen  2006      31.33        1:01.17   
  Sophie Kronborg  2005      32.59        1:33.76   
  Max Venborg Kromann  2005      30.32        2:04.08   
                     
10  Vejle 3  2000  Vejle Svømmeklub            2:08.67   
  Malthe Elias Wolgast  2006      31.83        31.83   
  Sarah Laursen  2007      33.51        1:05.34   
  Frida Høj Foldager  2006      32.73        1:38.07   
  Sofus Funder  2005      30.60        2:08.67   
                     
11  Værløse Mix 1  2005  Værløse Svømmeklub            2:11.15   
  Martha Bødker Thomsen  2005      32.21        32.21   
  Noah Lester  2006      35.25        1:07.46   
  Amalie Helfelt  2006      32.74        1:40.20   
  Fabian Holst Krabbe  2005      30.95        2:11.15   
                     
12  Helsinge 3  2006  Helsinge Svømmeklub            2:11.69   
  Tobias Frederiksen  2006      30.39        30.39   
  Victor Møller Klitgaard  2006      31.75        1:02.14   
  Yasmin Thomsen  2007      34.72        1:36.86   
  Liya Arnholtz  2007      34.83        2:11.69   
                     
13  Værløse Mix 3  2006  Værløse Svømmeklub            2:24.74   
  Jacob Michael Madsen  2006      31.12        31.12   
  Julius Holst Krabbe  2007      37.42        1:08.54   
  Sofie K. Eriksen  2007      38.29        1:46.83   
  Nanna Hessner  2007      37.91        2:24.74   
                     
14  Søhestene 3 Mix 1  2007  Hillerød Svømmeklub            2:25.86   
  Sebastian S. Sørensen  2008      38.88        38.88   
  Storm Købke  2007      35.63        1:14.51   
  Anna Gregers Jørgensen  2007      35.76        1:50.27   
  Alberte Ricken  2007      35.59        2:25.86   
                     
15  Værløse Mix 2  2007  Værløse Svømmeklub            2:33.52   
  Kasper Kempel Laursen  2008      39.04        39.04   
  Sebastian Øster Boisen  2008      39.98        1:19.02   
  Mette Roat Jørgensen  2007      37.44        1:56.46   
  Rosa Marie Sjøberg  2008      37.06        2:33.52   
                     
16  Søhestene 3 Mix  2006  Hillerød Svømmeklub            2:34.66   
  Emil Nissen  2006      38.05        38.05   
  Mads Nissen  2007      41.27        1:19.32   
  Caroline Leander Søltoft  2010      36.93        1:56.25   
  Liva Poulsen  2007      38.41        2:34.66   
                     
17  Søhestene 3 Mix 2  2007  Hillerød Svømmeklub            2:36.88   
  Emma Mølholm  2005      33.99        33.99   
  Mikkel Rasmussen  2007      44.60        1:18.59   
  Laura Christoffersen  2007      40.40        1:58.99   
  Sebastian Kjær Sørensen  2007      37.89        2:36.88   
                     
18  Værløse Mix 4  2007  Værløse Svømmeklub            2:51.88   
  Alexander Groth  2008      39.66        39.66   
  Nicolai Preben-Andersen  2007      42.31        1:21.97   
  Freja Lego Berg  2007      43.03        2:05.00   
  Sophia Groth  2010      46.88        2:51.88   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark