2019-10-19   02:38:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  06 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim/SU P11, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jonatan Lönngren  2009    152          41.61   
  Ålands Simförening  44.24                 
Daniel Przado  2008    139          42.87   
  Rauman Uimaseura  44.93                 
Konsta Horppu  2008    138          42.98   
  Nokian Pyry  44.44                 
Milo Kallio  2008    129          43.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.82                 
Nikita Zuravljov  2008    119          45.08   
  TaTu Tampere  45.79                 
Amos Korin  2008    114          45.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.20                 
Eetu Nissinen  2008    109          46.47   
  TaTu Tampere  49.44                 
Hannes Heino  2009    103          47.34   
  Rauman Uimaseura  48.67                 
Maxim Zuravljov  2009    98          48.18   
  TaTu Tampere  50.04                 
10  Niklas Honkanen  2008    97          48.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.77                 
11  Taito Aaltonen  2009    92          49.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.28                 
12  Severi Saario  2008    87          49.97   
  Uinti-Vakka  48.15                 
13  Matias Rauhala  2008    83          50.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.81                 
14  Olli Vanne  2009    82          51.11   
  Swimming Team Rauma  50.09                 
15  Roope Rantanen  2008    72          53.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.44                 
16  Veeti Elonen  2009    71          53.49   
  Swimming Team Rauma  55.50                 
17  Jasper Pihlava  2008    67          54.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.21                 
18  Elias Suominen  2008    66          54.75   
  TaTu Tampere  58.08                 
19  Eeli Mikkonen  2009    53          58.90   
  Swimming Team Rauma  58.56                 
20  Eero Silander  2008    49          1:00.53   
  Rauman Uimaseura  57.49                 
21  Kasper Snickars  2008    42          1:03.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.44                 
22  Eemeli Eloranta  2008    33          1:09.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.65                 
23  Aarne Lehtonen  2009    25          1:15.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.11                 
24  Ivan Lukichev  2009    25          1:15.49   
  TaTu Tampere  1:11.65                 
Eemeli Pennanen  2009              DSQ  Felaktigt simsätt 
  TaTu Tampere  52.96                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  16:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner