2019-08-20   06:04:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  06 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
Gren 5, 100m Frisim/VU P13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lauri-pekka Pakomäki  2006    305  32.00        1:06.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.59                 
                     
Onni Lehtimäki  2006    275  33.62        1:09.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.58                 
                     
Matias Seppä  2006    247  33.62        1:11.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.77                 
                     
Onni Yrjälä  2006    243  34.04        1:11.92   
  Rauman Uimaseura  1:14.16                 
                     
Vilho Okkonen  2006    236  35.34        1:12.72   
  Rauman Uimaseura  1:16.29                 
                     
Milo Bergman  2006    227  34.70        1:13.62   
  Ålands Simförening  1:15.70                 
                     
Julius Linde  2007    225  35.56        1:13.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.54                 
                     
Linus Korin  2006    214  35.84        1:15.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.85                 
                     
Leevi Saarinen  2006    205  36.32        1:16.17   
  Uinti-Vakka  1:16.03                 
                     
10  Eelis Lummaa  2007    196  36.24        1:17.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.31                 
                     
11  Osmo Räikkälä  2006    180  37.58        1:19.49   
  Kankaanpään Uimarit  1:21.39                 
                     
12  Frans Sandblom  2006    176  37.36        1:20.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.51                 
                     
13  Joel Sulonen  2007    167  38.68        1:21.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.10                 
                     
14  Christian Edelman  2007    167  38.31        1:21.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.08                 
                     
15  Niklas Tikkanen  2007    154  39.16        1:23.70   
  TaTu Tampere  1:23.79                 
                     
16  Miki Vierre  2006    146  40.92        1:25.22   
  TaTu Tampere  1:22.47                 
                     
17  Eino Jussinoja  2006    145  42.46        1:25.43   
  Swimming Team Rauma  1:25.17                 
                     
18  Hugo Mirén  2006    142  37.71        1:26.03   
  Ålands Simförening  1:30.28                 
                     
19  Vili Niemi  2006    134  40.76        1:27.70   
  TaTu Tampere  1:27.88                 
                     
20  Ismail Fedulin  2006    128  37.87        1:28.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.01                 
                     
21  Niklas Kallio  2007    118  45.61        1:31.48   
  TaTu Tampere  1:33.40                 
                     
22  Veikko Saarinen  2006    117  43.10        1:31.66   
  TaTu Tampere  1:33.91                 
                     
23  Ilari Linderborg  2006    117  43.25        1:31.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.17                 
                     
24  Sisu Korpinen  2006    111  42.47        1:33.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.83                 
                     
25  Juho Räikkälä  2007    110  46.45        1:33.78   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.21                 
                     
26  Eino Anttila  2007    109  44.13        1:33.91   
  TaTu Tampere  1:34.81                 
                     
27  Leo Lehtonen  2006    107  44.91        1:34.40   
  TaTu Tampere  1:38.40                 
                     
28  Kaapo Jokinen  2007    101  45.19        1:36.40   
  Swimming Team Rauma  1:35.36                 
                     
29  Akseli Niskala  2007    77  46.98        1:45.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.00                 
                     
30  Joa Siltakoski  2007    76  50.42        1:45.81   
  TaTu Tampere  1:47.79                 
                     
31  Miska Moisio  2007    75  48.64        1:46.37   
  TaTu Tampere  1:49.45                 
                     
32  Filip Måtar  2006    73  51.86        1:47.13   
  Ålands Simförening  1:45.24                 
                     
33  Alex Hamilton  2006    62  52.28        1:53.07   
  TaTu Tampere  1:44.76                 
                     
Dilen Jalonen  2006              DSQ  Felatig start 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ  Fealktig start 
  TaTu Tampere  1:26.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Måns Manelius  2006              DSQ  Felaktig start 
  Ålands Simförening  1:13.94                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner