2019-07-18   18:27:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 145 55.84
2 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 137 57.01 +1.17
3 Zoia Senko 2010 Stadin Delfiinit 131 57.82 +1.98
4 Meriliis Noks 2009 Riihimäen Uimaseura 116 1:00.22 +4.38
5 Lumi Riikonen 2010 Riihimäen Uimaseura 100 1:03.24 +7.40
6 Fanny Östman 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 80 1:08.15 +12.31
7 Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 74 1:09.83 +13.99
- Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit DSQ sw 4.4
- Alysa Saarelainen 2009 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 403 39.78
2 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 342 42.03 +2.25
3 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 269 45.49 +5.71
4 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 246 46.86 +7.08
5 Friida Prittinen 2008 VANDERS 234 47.68 +7.90
6 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura 229 48.02 +8.24
7 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 219 48.72 +8.94
8 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 185 51.59 +11.81
9 Vanja Ilieva 2008 VANDERS 170 53.02 +13.24
10 Melissa Paukkunen 2008 VANDERS 167 53.31 +13.53
11 Jade Jyrävä 2008 VANDERS 161 53.94 +14.16
12 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti 153 54.96 +15.18
13 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 152 55.03 +15.25
14 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 143 56.18 +16.40
15 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 129 58.13 +18.35
16 Helmi Olander 2008 Riihimäen Uimaseura 123 59.10 +19.32
17 Iiris Tuukkanen 2008 Riihimäen Uimaseura 93 1:04.79 +25.01
- Helmi Vahtera 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Nea Risku 2007 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 301 43.83
2 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda 285 44.64 +0.81
3 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 236 47.54 +3.71
4 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 215 49.05 +5.22
5 Almina Köroglu 2005 Simmis Wanda 202 50.07 +6.24
6 Olesia Leshchuk 2006 Cetus Espoo 198 50.36 +6.53
7 Nea Korpela 2006 Cetus Espoo 174 52.57 +8.74
8 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo 173 52.72 +8.89
9 Kukka-sofia Lievonen 2006 Riihimäen Uimaseura 171 52.91 +9.08
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit 403 39.79
2 Ella Pitkäkangas 2003 VANDERS 274 45.23 +5.44
- Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja DSQ sw 7.2
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Nyström 1999 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 578 35.29
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 526 36.42 +1.13
3 Rosalia Turunen 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 279 44.99 +9.70
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
2019-04-13 11.05.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner