2019-08-24   14:25:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Örebro

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 4/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Örebro
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 343 2:53.98
50m: 36.27
100m: 1:20.53
(44.26)
150m: 2:12.30
(51.77)
200m: 2:53.98
(41.68)
2 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap 288 3:04.40 +10.42
50m: 40.42
100m: 1:29.56
(49.14)
150m: 2:24.70
(55.14)
200m: 3:04.40
(39.70)
3 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 271 3:08.20 +14.22
50m: 42.21
100m: 1:31.90
(49.69)
150m: 2:23.69
(51.79)
200m: 3:08.20
(44.51)
4 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians 227 3:19.53 +25.55
50m: 42.52
100m: 1:34.47
(51.95)
150m: 2:31.30
(56.83)
200m: 3:19.53
(48.23)
5 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 217 3:22.61 +28.63
50m: 46.46
100m: 1:36.07
(49.61)
150m: 2:34.83
(58.76)
200m: 3:22.61
(47.78)
6 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 184 3:34.21 +40.23
50m: 48.60
100m: 1:41.21
(52.61)
150m: 2:44.74
(1:03.53)
200m: 3:34.21
(49.47)
7 Ellen Lindskog 2007 Örebro Simallians 166 3:41.65 +47.67
50m: 49.90
100m: 1:50.19
(1:00.29)
150m: 2:51.48
(1:01.29)
200m: 3:41.65
(50.17)
8 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 165 3:41.79 +47.81
50m: 56.40
100m: 1:50.86
(54.46)
150m: 2:51.53
(1:00.67)
200m: 3:41.79
(50.26)
9 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 159 3:44.73 +50.75
50m: 54.21
100m: 1:48.98
(54.77)
150m: 2:50.58
(1:01.60)
200m: 3:44.73
(54.15)
10 Alicia Bohlemark 2007 Filipstads Simklubb 153 3:47.78 +53.80
50m: 48.46
100m: 1:43.61
(55.15)
150m: 2:56.67
(1:13.06)
200m: 3:47.78
(51.11)
11 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians 152 3:48.33 +54.35
50m: 54.82
100m: 1:51.88
(57.06)
150m: 2:55.37
(1:03.49)
200m: 3:48.33
(52.96)
12 Wilma Sinnerstad 2007 Örebro Simallians 122 4:05.25 +1:11.27
50m: 59.15
100m: 2:02.25
(1:03.10)
150m: 3:06.31
(1:04.06)
200m: 4:05.25
(58.94)
Grenen officiell:  2019-05-04 10:19:21
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening 389 2:46.86
50m: 34.87
100m: 1:18.54
(43.67)
150m: 2:09.94
(51.40)
200m: 2:46.86
(36.92)
2 Nathalie Johansson 2006 Karlskoga Simförening 387 2:47.16 +0.30
50m: 35.76
100m: 1:18.87
(43.11)
150m: 2:10.43
(51.56)
200m: 2:47.16
(36.73)
3 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening 268 3:08.80 +21.94
50m: 39.53
100m: 1:27.20
(47.67)
150m: 2:25.65
(58.45)
200m: 3:08.80
(43.15)
4 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 214 3:23.52 +36.66
50m: 49.09
100m: 1:36.77
(47.68)
150m: 2:38.65
(1:01.88)
200m: 3:23.52
(44.87)
5 Jonna Kanflod 2006 Örebro Simallians 195 3:30.03 +43.17
50m: 43.86
100m: 1:38.57
(54.71)
150m: 2:36.39
(57.82)
200m: 3:30.03
(53.64)
6 Ester Josbo 2006 Karlskoga Simförening 186 3:33.32 +46.46
50m: 47.64
100m: 1:44.03
(56.39)
150m: 2:46.17
(1:02.14)
200m: 3:33.32
(47.15)
- Rania Rashiid 2006 Karlskoga Simförening DSQ
- Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 10:19:21
2019-05-06 11:38:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner