2019-10-15   02:19:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Väsby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Vilunda Väsby
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 8, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.74 1:23.95
50m: 40.02
100m: 1:23.95
(43.93)
2 Linnea Johansson 2007 Järfälla Simsällskap +0.68 1:24.44 +0.49
50m: 39.78
100m: 1:24.44
(44.66)
3 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.80 1:25.32 +1.37
50m: 40.22
100m: 1:25.32
(45.10)
4 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.80 1:26.21 +2.26
50m: 40.86
100m: 1:26.21
(45.35)
5 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap -.-- 1:26.50 +2.55
50m: 40.91
100m: 1:26.50
(45.59)
6 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap +0.79 1:26.61 +2.66
50m: 40.95
100m: 1:26.61
(45.66)
7 Hanna Gong 2007 Täby Sim -.-- 1:27.06 +3.11
50m: 41.02
100m: 1:27.06
(46.04)
8 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.84 1:29.09 +5.14
50m: 42.65
100m: 1:29.09
(46.44)
9 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.75 1:30.97 +7.02
50m: 43.03
100m: 1:30.97
(47.94)
10 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.98 1:32.18 +8.23
50m: 44.14
100m: 1:32.18
(48.04)
11 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.84 1:32.58 +8.63
50m: 43.96
100m: 1:32.58
(48.62)
12 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap +0.80 1:34.27 +10.32
50m: 44.82
100m: 1:34.27
(49.45)
13 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.95 1:34.37 +10.42
50m: 43.41
100m: 1:34.37
(50.96)
14 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.86 1:35.79 +11.84
50m: 45.11
100m: 1:35.79
(50.68)
15 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.83 1:36.56 +12.61
50m: 45.02
100m: 1:36.56
(51.54)
16 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:39.13 +15.18
50m: 47.59
100m: 1:39.13
(51.54)
17 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:39.47 +15.52
50m: 46.87
100m: 1:39.47
(52.60)
18 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb +0.97 1:39.66 +15.71
50m: 46.13
100m: 1:39.66
(53.53)
19 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.76 1:40.32 +16.37
50m: 46.29
100m: 1:40.32
(54.03)
20 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.93 1:40.54 +16.59
50m: 47.46
100m: 1:40.54
(53.08)
21 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.77 1:40.85 +16.90
50m: 47.16
100m: 1:40.85
(53.69)
22 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.95 1:41.72 +17.77
50m: 47.76
100m: 1:41.72
(53.96)
23 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.73 1:42.44 +18.49
50m: 48.48
100m: 1:42.44
(53.96)
24 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 1:43.93 +19.98
50m: 48.66
100m: 1:43.93
(55.27)
25 Anna Gomez 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 1:44.21 +20.26
50m: 49.84
100m: 1:44.21
(54.37)
26 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.89 1:44.42 +20.47
50m: 48.00
100m: 1:44.42
(56.42)
27 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap -.-- 1:44.51 +20.56
50m: 49.26
100m: 1:44.51
(55.25)
27 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap +0.74 1:44.51 +20.56
50m: 48.77
100m: 1:44.51
(55.74)
29 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb -.-- 1:45.59 +21.64
50m: 49.36
100m: 1:45.59
(56.23)
30 Leia Matejic Elvin 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.93 1:46.35 +22.40
50m: 49.58
100m: 1:46.35
(56.77)
31 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 1:49.26 +25.31
50m: 50.49
100m: 1:49.26
(58.77)
32 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +1.01 1:54.61 +30.66
50m: 53.50
100m: 1:54.61
(1:01.11)
33 Hannah Sommar 2007 Täby Sim +0.96 1:55.11 +31.16
50m: 54.72
100m: 1:55.11
(1:00.39)
34 Ella Omazic 2007 Turebergs Simklubb -.-- 1:55.21 +31.26
50m: 53.83
100m: 1:55.21
(1:01.38)
35 Ellen Johansson 2007 Järfälla Simsällskap +0.76 1:55.28 +31.33
50m: 53.84
100m: 1:55.28
(1:01.44)
36 Ella Curstedt 2007 Turebergs Simklubb -.-- 1:55.78 +31.83
50m: 53.58
100m: 1:55.78
(1:02.20)
37 Sarah Föreland 2007 Väsby Simsällskap +0.81 1:57.16 +33.21
50m: 55.57
100m: 1:57.16
(1:01.59)
38 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb +0.85 1:58.77 +34.82
50m: 55.21
100m: 1:58.77
(1:03.56)
39 Josefine Hafstad 2007 Väsby Simsällskap +1.02 1:58.98 +35.03
50m: 56.79
100m: 1:58.98
(1:02.19)
40 Sandra Ahmadyan 2007 Väsby Simsällskap +0.81 2:01.40 +37.45
50m: 54.46
100m: 2:01.40
(1:06.94)
41 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.70 2:01.90 +37.95
50m: 56.09
100m: 2:01.90
(1:05.81)
42 Amanda Broberg 2007 Turebergs Simklubb +0.74 2:02.75 +38.80
50m: 57.61
100m: 2:02.75
(1:05.14)
43 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap -.-- 2:02.99 +39.04
50m: 58.98
100m: 2:02.99
(1:04.01)
44 Isabel Holmertz 2007 Turebergs Simklubb +0.92 2:07.88 +43.93
50m: 1:00.63
100m: 2:07.88
(1:07.25)
45 Wilma Steinmetz 2007 Turebergs Simklubb +0.82 2:09.63 +45.68
50m: 1:01.24
100m: 2:09.63
(1:08.39)
- Nicole Dvali 2007 Åkersberga Simsällskap +0.49 DSQ
- Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 10:41:16
2019-05-04 10:41:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner